1

Téma: candida

dobry den mam podozrenie ze mam candidu v crevach preto som si dala spravit asi pred 2 mesiacmi testy ktore vysli negativne, obvodnu lekarku som poziadala aby mi spravila nove testy z krvi zatial neviem vysledky ale bojim sa ze zase vydu negativne. mam pocit ze lekarka si o mne mysli ze si to vsetko len namyslam aj minule sa ma snazila presvedcit ze to nemusia byt kvasinky. raz som sa pokusala dodrzat protikvasinkovu dietu a naozaj sa mi polepsilo aj biely povlak z jazyka sa stratil ale vydrzala som len 5 dni. moje problemy su stale sa opakujuce vytoky, biely jazyk, problemy s travenim, unava, vyrazky. neviem ci to suvisi s candidou ale v poslednej dobe mi velmi padaju vlasy a tiez sa mi velmi kazia zuby a velmi pomaly hoja rany. cakam na vysledky od lekarky avsak bojim sa ze ak vydu opat negativne ziadnu liecbu nepodnikne a vsetko zostane po starom. preto premyslam nad tym ze si zaobstaram nystatin 500 000 (100tabletiek) od firmy stada z nemecka, oreganovy olej, gse a probiotika.viem ze doporucujete aj kokosovy olej. skusala som ho jest ale vzdy mi pride z neho nevolno takze ten jest nebudem. chcem sa vas spytat ci sa da spojit protikvasinkova dieta s uzivanim nystatinu, oregana, gse a probiotik od firmy healthly origins. moze to byt vsetko naraz? bola by som velmi rada keby ste mi napisali ako mam postupovat v presnom davkovani tychto pripravkov(mam cca 50kg)



2

Re: candida

Na zistenie candidy si môžeš urobiť aj domáci test..
When you awake in the morning, before you put anything into your mouth, work up some saliva and spit it into a clear glass of water. Within 1-30 minutes, look in the glass. If there are strings coming down from your saliva, or if the water turned cloudy, or if your saliva sank to the bottom, you may have a candida concern. Healthy saliva will simply float on the top.
Teda, ráno ked sa zobudíš, vypľuješ prvú rannú slinu do pohára s vlažnou vodou.. Ak sa do 30 minút voda zahustí, zakalí, alebo sa v nej budú "rozrastať" také akoby riasy, tak to bude s najväčšou pravdepodobnosťou candida. Ak nie, slina by mala zostať na povrchu vody.. Urob si tento test viackrát.
Ostatné testy, ako napr. zo stolice a pod. vychádzajú často falošne negatívne, čo je aj môj prípad..
Podľa príznakov to zrejme bude candida, vlasy padajú v ohromnom množstve aj mne (padanie môže byť spôsobené aj štítnou žlazou, stresom, tráviacimi problémami a pod.).
Inak nechápem ako ti môže robiť kokosový olej zle..Skús panenský, ten nie je zbavený chute.
Pozri http://rng.nazory.eu/candida.
Sorry RNG, že ti tu do toho "skáčem" smile



3

Re: candida

S kokosakom sa da varit, daju sa s niom robit rozne pomazanky, napriklad cilantrove pesto, co pouzivam obcas na odmorovanie tela.
Candidu mame v crevach vsetci, otazka je len kolko. Ak ju nechces premnozit, vyhybaj sa cukrom a jemnym mukam. Celozrnne a rozne komplexne sacharidy su pre nas lepsie, lebo uvolnuju cukor pomaly a obsahuju hromadu mikrovlaknin, ktore podporuju probiotika, prirodnu konkurenciu plesniam a candide.
Padanie vlasov a zle hojenie ran je priznak zleho travenia a absorbcie . Odporucam doplnat kyseliny, enzymi a jod, teda ohrem hromady mikrovlaknin a obcas probiotika s jablkom na noc, pre istotu, aby sa crevna flora "nespluhacila"
Inac davka carvacrolu musi byt 3 x 200 mg, preto radim najma kapsule oreganoveho oleja firmy NOW, lebo tie maju 100 mg carvacrolu v kazdej enterickej kapsuli. Ine znacky su casto velmi chudobne na carvacrol a to je jedina znacne ucinna latka v oreganovom oleji. Thymol, ina zlozka oregana je radove menej ucinna.

Nie som nijak nadseny ziadnymi chemikaliami, lebo nech su ako ucinne, je tam vzdy riziko poskodenia tela. Samozrejme nie kazdeho, iba urcite percento,ludi je poskodenych ,ale je to nebezpecna "loteria".
http://www.medicinenet.com/nystatin_liq … rticle.htm
Lekari sice tvrdia, co im farmacia natlacila do hlav, ze molekula Nystatinu je tak velka, ze sa neabsorbuje do tela, ale potom ako si vysvetlis rozne silne alergie, dusenie sa, zlyhanie pecene a podobne. Dokonca sa uvadza aj nahla smrt/sudden death a to stovky pripadov, tj sa to nijak neda odskriepit.
http://www.ehealthme.com/ds/nystatin/death+sudden

Ja osobne neberiem ziadne lieky, tj dnes skoro vylucne patentovane neprirodzene chemikalie, ktore su vlastne z hladiskla prirody a tela  zamorenia.
Ja osobne tvrdim, co som sa dozvedel z mojich lekarskych zdrojov a co je viacmenej kazdemu co sa nat tym zamysli pri uzasnom mnozstve rastlin, bakterii plesni, prvokov atd na zemi, z ktorych vacsiu cast ani nepozname dosial, ze priroda ma radove viac ucinnych prostriedkov, ale farmacia na nich nevie zarobit velke peniaze, tak presla prakticky vylucne na patentovane , tj umelo vytvorene chemikalie=zamorenie.



4

Re: candida

no ja totiz zvazujem vsetky moznosti ale nasla som vela diskusii kde ludia pisali ze im nystatin pomohol ja ho tiez nemam v plane uzivat dlho rozmyslala som ze mozno tyzden dva a ptom by som pokracovala oreganom, gse atd.



5

Re: candida

pre delux..........ten slinovy test som si robila a podla neho tie kvasinky mam



6

Re: candida

Pozor na ten slinovy test, je absolutne nespolahlivy. Podla neho ma kvasinky v tele skoro kazdy, co je sice pravda, ale nie natolko premnozene, ze by skodili.
V skutocnosti ma absolutne kazdy clovek rozne kvasne a plesnove kultury v tele cely cas, najviac samozrejme v crevach, a pokial ich nezvyhodni napr pouzitim atb, alebo doslova vypestuje jedenim vela cukrov a jemnyuch muk a nedostatkom mikrovlaknin, nepredstavuju podstatnu cast mikroflory v crevach tj nesposobuje ziadne problemy.
Nakoniec uplne ich vyhubit ani nevies, lebo ich dostavas stale z prirody na surovom ovoci a zeleninach, dokonca ich spory sa vznasaju aj vo vzduchu cely cas a dostanu sa do zaludka s hlienami.
Jediune, co mozeme pomerne lahko dokazat je nepodporovat ich jedenim privela cukru a jemnych bielych muk a naopak podporovat ich konkurenciu, probiotika jedenim plno mikrovlaknin. Dobre rozmnozene probiotika ich pri spravnej strave udrzia v sachu.

Naposledy upravil: RNG (2012-04-05 23:50:36)



7

Re: candida

Nie je síce vedecký, je dosť presný.. Ale ked výjde opakovane ako pozitívny, tak bude už takmer isté, že to je candida.. Prečo je nespolahlivý?



8

Re: candida

Teda podľa môjho názoru, ak je candida rozšírená v tele až po ústa a test sa ukáže ako pozitívny (opakovane), tak to s najväčšou pravdepodobnosťou candida bude..
Pri opakovanom pozitívnom výsledku, si myslím, že test až taký nespolahlivý nie je.
Nepresný, teda nespolahlivý teda môže byť len pri negatívnom výsledku..


To je môj názor..



9

Re: candida

Nuz lekari to vyhodnocovali a na vacsine ludi, kde ten test bol absolutne pozitivny ziadne premnozenie candidy v crevach nenasli. Pozri napr na popularne vysvetlenie
http://www.candidafood.com/candida-sali … spit-test/
trochu viac je na
http://renegadehealth.com/blog/2011/06/ … -accurate/
a este vac na
http://drmccombs.wordpress.com/2011/02/ … candida/..
Uvadzaju 2 faktory, preco je to nerpresne:
1.Mikroflora v ustach je znacne nezavisla od mikroflory v crevach, tj to co je v crevach nemusi byt v ustach a naopak.
2.Tie "nozicky" su z bielkovin tazsich ako voda, ale tie mozu byt vysledok roznej cinnosti, od roznych  bakterii az po kvasne kultury, ale vobec nemusia byt prave candida albicans, ktora je len jedna z kvasnych kultur, s toxickymi vyluckami. Druhe povacsine nemaju toxicke vylucky.



10

Re: candida

mozem potvrdit,ja teraz pri uzivani NAC mam rano znacne mnozstvo hlienu v ustach a ten hlien zakazdym vyplujem do sliny,takze hned mam candidu:-)



11

Re: candida

este k tomu nystatinu pochybujem ze by bol tak skodlivy ked v mnohych krajinach si ho moze clovek kupit dokonca bez lekarskeho predpisu



12

Re: candida

Nuz pochybovat mozes, koplko chces, ale data z literatury, statistika hovori nieco ine.
Ale mozes dufat, ze budes patrit k tejvelkej  vacsine, ktorych to neposkodi.
Ja osobne nie som ochotny riskovat tolko, ked existuju aj sposoby bez rizika.
Vies , ze napr nevinny aspirin  a rozne salicilaty v USA sposobia smrt vykrvacanim do zaludka a criev az 17 000 ludi rocne? A pritom desiatky milionov ludi tu beru aspirin bez obav.
Nuz taku silu ma propaganda farmacie a lekarov, ze zakryje smrt 17 nasobne vacsiu, ako obete v Irane a Afganistane rocne, ktore ludia povazuju za "hrozne"
A je to tiez liek, ktory mozes kupit prakticky vsade bez lekarskeho predpisu.
Nystatin spomina len 642 smrti za mnoho rokov, ale to je aj pre to, ze to velmi malo ludi berie a kratky cas, nie ako aspirin, co beru mnohi na riedenie krvi proti infarktom cely zivot kazdodenne, malych specificky 99 mg davkach/
Este stale som na to neprisiel, preco prave 99 mg, bez ohladu na vahu jednotlivca.....



13

Re: candida

ja nemam nic proti tvojmu nazoru ani statistikam ale podla tvojej teorie by som sa mala asi bat dat si aj paralen na bolest hlavy



14

Re: candida

To nie je moja teoria to su fakty. Tak ako ked sadnes do auta a uvedomis si ze na 2 miliony kilometrov najazdenych je jedna smrt. Zato sa ale ludia neboja posadit do auta.
Pri chemickych liekoch je ale zialbohu situacia horsia, lebo porovnanie autonehod v USA, kde zahynie okolo 20 tisic ludi je nic proti smrti z liekov, kde velmi skromne odhady lekarov museli prioznat 120 az 400 000 mrtvych rocne, tj je to tretia najcastejsia pricina smrti, hned za infarktami a rakovinou.
Ale mladi ludia si myslia, ze im sa to stat nemoze, a riskuju. Ked sa to niekomu ale stane, tak placu nad nespravodlivym osudom, hoci si ho sposobili sami svojimi nespravnymi rozhodnutiami.
Inac aj paralen(paracetamol) nie je nijak nevinny, poskodzuje totiz pecen, ako vacsina neprirodzenych chemikalii. A dlhodobe branie aj ladviny
http://www.pharmaceutical-drug-manufact … fects.html
Vela ludi dnes pouziva acetaminophen miesto aspirinu hlavne na bolesti, lebo proti zapalom nie je ucinny, ako je ucinny aspirina ine derivaty kyseliny salicilovej.A tym sa samozrejme aj podstatne zvysilo mnozstvo ludi, co na to doplati totalnem, tj smrtou. Tu napr uvasdzaju az 40 000 ludi mrtvych ako dosledok brania najma v USA popularneho Tylenol;u a Excedrinu.Dovod je samozrejme nie acetaminophen, ale 'zahadne" zlyhanie pecene, podla lekarskych nalezov oficialne.
http://acetaminophensideeffects.net/ace … long-term/



15

Re: candida

dnes som volala k lekarke kvoli tym vysledkom. sestricka mi povedala ze mam zvysene hodnoty chlamydii a tiez zvysene hodnoty stitnej zlazy. povedala ze ma objedna na endokrinologiu. co sposobuje tie zvysene hodnoty stitnej zlazy a ako sa to lieci



16

Re: candida

Niekedy je to , ako opak tvrdenia lekarov bezne, napriek vsetkemu nedostatok jodu, alebo zamorenie tela, na co sa trebaenzymaticky, absorbcne a chelacne odmorit.
Chlamidie treba potlacit, tak ako kazde ine nakazy v tele, ale tie rozne testy , nepriame , na to su dost nepresne.



17

Re: candida

chcem sa spytat pomocou akych pripravkov sa daju precistit creva tak aby pracovaly tak ako maju? mozu to byt napriklad
-now food super enzymes, gse tablety, healthy origins probiotika? stacia tieto produkty alebo treba aj oreganovy olej? V akom poradi a mnozstve sa maju tieto pripravky uzivat? ... ked som bola naposledy u gynekologa zistili mi e coli preliecila som sa nejakymi liekmi ktore mi predpisal lekar a povedal ze mam uzivat probiofix vraj su to tiez probiotika. Mohla by som ich uzivat sucasne s uz spominanymi pripravkami?



18

Re: candida

este som sa chcela spytat co by ste mi poradili na podporu imunity nakolko ju mam dost slabu



19

Re: candida

Probiofix je velmi slaba zmes, zbytocne na nu vyhadzovat peniaze. Sice ma ochranu proti kyselinam, ale su to len 2 kultury a naviac nikde nie je spomenute, ze su tepelne odolne
http://www.probiofix.sk/produkty/probio-fix/
porovnaj s touto co je tepelne a kyselinovo odolna zmes 8 roznych dokopy 30 miliard v kapsuli
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518

Inac na candidu tteba nizkosacharidovu dietu, a doplnky kokosovy olej(niekolko lyzic) roztok GSE, oregsanovy olej a enzym Candex.
Ked vynicis candidu a osadis si creva dobre probiotikami telo je aj silnejsie aj probiotika ti vyrobia hromady protilatok na imunitu.
Zdoraznujem este raz, ani najsilnejsia probipoticka kapsula ti nemoze dat ani zlomok potrebnych probiotik v crevach, tie si musis rozmnozit krmenim zarodku(ta kapsula je len zarodok) mikrovlakninami aby sa rozmnozili mnohotisickrat.
Odporucam brat denne 10 az 20 gramoiv mikrovlaknin, cely zivot. V potrave ich  nemas dnes dost, nech by si jedla cokolvek.



20

Re: candida

mozem sa spytat konkretne ake mikrovlakniny? ......nemyslela som konkretne candidu ale vo vseobecnosti precistenie criev, tu dietu som chvilku drzala a bola celkom ucinna len dlho pri tom nevydrzim. tie probiotika healthy origins mam brat vecer alebo rano a staci jedna tableta alebo viac....a enzymi mam brat kedy po jedle alebo pred nim



21

Re: candida

Probiotika v kazdom doplnku su len akoby pociatocny zarodok. Mikrovlakninami krmene sa rozmnozi vyse 1000 nasobne, lebo tolko je v spravne osadenycyh crevach. Pre prestavu, mozno takto to pochopis lahsie, v dobre osadenych crevach je az 1 kilogram vahy mikrobov, z coho najmenej 90% maju byt prlobipotika, inac mas problem.
Nuz a tvoj probioticky doplnok vazi povedzme 300 mg. takze ti je dufam uz jasne, ze sa to na kilo musi velmi rozmnozit.
Prebiotika=vyziva pre probiotika su hlavne rozne mikrovlakniny, ako psylium, pektiny, arabinogalactany, glucomanan a rozne fruktooligosacharidy, ako znamy inulin, ktory dostanes iste aj na Slovensku, lebo sa vyraba z cakanky.
\Ked si nebudes dobre krmit probiotika, ale ine mikroby v crevach, velmi rychlo si mozes znicit dobru crevnu floru, tj vypestovat si tam skodlive candidy a plesne miesto uzitocnych probiotik.
Preto rada brat extra mikrovklakniny je na cely zivot. Nakoniec dnes lekari hovoria, ze treba najmenej 35 gramov/fibre  vlaknin denne, len nespecifikuju, ze mikrovlakniny z toho su najucinnejsia forma.
A bezny prijem  vlaknin z nasej beznej potravy dnes je menej nez 15 gramov. preto hovorim o nutnosti si to doplnovat cely zivot



22

Re: candida

lanove semienka su tiez mikrovlaknina?



23

Re: candida

alebo moze to byt aj jablcna vlaknina alebo nieco taketo http://www.mojalekaren.sk/fit-line-drin … era-16x6g/ ????



24

Re: candida

Ten drink obsahuje vlakniny minimalne.
Mlete lanove semeno(zomel na kavomlynku , cerstvo pred pouzitim, mlete skladuj v chladnicke) obsahuje hromadu mikrovlaknin/soluble fiber)  az vyse 12 % na vahu.
http://www.dietaryfiberfood.com/dietary … ontent.php
Ale aj tak na lyzicu mikrovlaknin by si musela zjest az 8 lyzic lanoveho semena.
Takze odporucam skor ciste mikrovlakniny, ako napr psylium, inulin, arabinogalaktany a podobne. Jedno jablko ma len 3 gramy.



25

Re: candida

ten inulin sa da kde kupit, to su nejake tablety alebo v akom stave sa to uziva



26

Re: candida

Skúste niekedy aj googliť!
http://www.vemica.sk/vlaknina_inulin.php?sekce=22



27

Re: candida

dakujem ........ googlit viem nemaj obavy ale ked budes travit pri pc tolko casu ako ja uz nebudes mat chut nic googlit



28

Re: candida

To je ozaj velmi lacny zdroj inulinu! To by sa mi oplatilo dovazat zo Slovenska do USA !.



29

Re: candida

pisali ste ze k tym probiotikam treba brat napr inulin to znamena ze ked si dam vecer 1 kapsulu probiotik mam to zapit tym napojom z cakanky? alebo je to jedno kedy pocas dna budem konzumovat mirkovlakniny? ..........a staci ked budem uzivat jednu kapsulu tychto probiotik http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518 na vecer alebo ich treba viac?



30

Re: candida

Je uplne jedno, kedy cez den konzumujes mikrovlakniny, hlavne je konzumovat ich dost.
. Ja tu casto ale uvadzam aby ludia brali probiotika s jablkom na vecer. Dovod je jednoduchy, na noc uz nikto neberie ziadne antimikrobialne latky a jablko obsahuje pektiny, co je zivina pre probiotika, takzr akonahle sa kapsula rozpusti, hned tie probiotika nakrmis. Ale treba ich krmit stale a mnozstvom mikrovlaknin, cely zivot, aby sa nahodou crevna flora nepokazila. Naviac jablka su zdrojom antioxidantov a mineralov.
Mikrovlakniny zaroven absorbuju a cistia creva od toxinov.Tiez prispievaju k pravidelnosti podporou motility=peristalticky pohyb v crevach na posun potravy.



31

Re: candida

moze travenie ovplyvnovat aj stitna zlaza? lekarka mi robila nejake vysetrenia a povedala  ze budem musiet ist na endokrinologiu. citala som ze na stitnu zlazu je dobry jod ale myslim ze mne v podstate chyba aj vela inych vitaminov je lepsie kupit si napriklad http://mojalekaren.sk/centrum-od-a-az-p … tbl30-novy kde by mali byt vsetky vitaminy  alebo si mam kupit jednotilive vitaminy/napr. vit. D, jod, zinok...adt a z kazdeho si zobrat po jednej tabletke? lebo viac pravdepodobnejsie sa mi zdaju tie vitaminy centrum co si o nich myslis? myslis ze naozaj obsahuju vsetky potrebne vitaminy v dostacujucom mnozstve?



32

Re: candida

Nekupuj ziadne farmaceuticke zmesy, tie su vyrabane podla starych odporucenych dennych davok z roky 1948. Aj formy zloziek su uplne mimo, vacsina sa vobec do tela neabsorbuje. Tj nepomaha to velmi, co vlastne farmacia chce, aby neprisli o zakaznikov na drahe chemicke lieky.
Uz len predstava, ze sa vsetko zmesti do jednej/dvoch tabletiek je absurdna.
Uz len vitaminu C sa odporuca dnes 3 gramy, vapnika 1.5 gramu, horcika 0.6 gramu a podobne a to vo formach, co z farmacie nedostanes, tj proteinove chelaty a ine organicke vazby. Absorbcia inych, napr uhlicitan vapenaty/ca;lcium carbonicum, to je predsa mlety kamen, vapenec, a jeho absorbcia je uplne minimalna, mozno 4% pri najlepsom a jeho zabudovanie velmi nepravdepodobne



33

Re: candida

takze ani samotny jod v tabletkach nema ziadny ucinok?



34

Re: candida

Jod je prave asi najdolezitejsi doplnok pre nas, suchozemcov, lebo z neho mame ukrutny nedostatok a je v tele potrebny na stovky pouziti, od hormonov, ktore diriguju hromady procesov v tele az po vyrobu enzymov nevyhnutnych na rozne ucely v tele, vcitane cistenia tela od roznych zamoreni.
Formy doplnenia jodu mozu byt rozne, od jedenia kelpu, cez doplnaniev tabletkach a  v tekutej forme az po transdermalnu dodavku=dodavanie absorbciou cez kozu z roznych jodovych tinktur a lugolovych roztokov.
Osobne pouzivam lacnu vyse 100 rokov pouzivanu jodovu tinkturu so zlozenim 2% jodu a 2.5% jodidu draselneho(KJ), ktoru si raz i viackrat tyzdenne natieram pod pazuchu.( Naviac sluzi aj ako deodorant)



35

Re: candida

kupila som si doplnky jod, vitamin D a zinok mozem uzivat z kazdeho jednu tabletu denne? mozem ich zjest vsetky tri naraz alebo nie?



36

Re: candida

Neuvadzas davky. Ale jedna je dostatocne bezpecna z kazdeho doplnku, lebo nemozu vyrabat take, kde by sa jednou clovek vedel predavkovat(tj dospely, u malych deti dospele davky mozu vyvolat predavkovanie, najma zinok)
Tie tri sa doplnuju, nevyluciju vzajomne, takze ich mozes brat naraz.



37

Re: candida

a mohla by som to brat aj tak ze rano 1tb jod, na obed 1tb zinok, vecer 1tb vitamin D?..............vsetky vyrobky su od walmarku ( http://mojalekaren.sk/walmark-zinok-15mg-30tbl/)



38

Re: candida

Walmark ma v tabletach primalo a na ten maly obsah su pridrahi
Zinku odporucam 30 az 50 mg, jodu 2 az 6 miligramov, a vitaminu D-3 2000 az 5000 IU.
Naviac na tom zinku ani neviem, najst, v akej forme je....
Ako som povedal mozes to brat kedykolvek hoci aj dokopy



39

Re: candida

od akej firmy by si doporucil tie vitaminy



40

Re: candida

Pozri na strane uvodnej stranky
www.rng.nazory.eu



41

Re: candida

RNG napísal(a):

To je ozaj velmi lacny zdroj inulinu! To by sa mi oplatilo dovazat zo Slovenska do USA !.

Mňa napadá, že je taký lacný preto, lebo na Slovensku boli čakankové polia už veľmi dávno, teda čakanka sa tu pestuje..
Tak zrejme preto je lacná..



42

Re: candida

Miestne zdroja a lacnejsia praca by mali dodavat na trh lacnejsie produkty



43

Re: candida

inak chcela by som vediet aky mas nazor na produkty of firmy starlife napr http://www.starlife.cz/int/products/pro … mp;ID=7100 alebo http://www.starlife.cz/int/products/pro … mp;ID=1414 chcela by som vediet ci maju porovnatelny ucinok napriklad s vyrobkami od now foods



44

Re: candida

a toho inulinu si mam davat kolko lebo som citala ze denny  limit inulínu je  0,5g? je to pravda ci ho mozem brat aj viac a kolko je to priblizne malych lyziciek lebo neviem to inak odhadnut. .... uzivat ho mam tak ze ho prehltnem a zapijem vodou alebo sa to musi v tej vode nejako rozmiesat az potom vypit?



45

Re: candida

Star tam uvadza zmes lactobacilov, bez uvedenia kyselinovzdornosti a tepelnej odolnosti a pocet 5 milard dokopy v kapsuli. Tj ked ich kupis uz nemusia byt ucinne(cas a teplota skladovania) a nemusia sa vobec prebojovat cez zaludocne kyseliny
Naproti tomu
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
uvadza tiez 8 druhov , ale tie su tepelne odolne a kyselinovo vzdorne druhy, a je ich 30 miliard, tj 6 krat tolko
Takze dufam vidis jasne, pre co neodporucam star produkty zatial.
Neviem, ktory somar napisal, ze denny limit inulinu je 0.5 gramu. Inulin je vlaknina, silne absorbujuca vodu, takze na kazdy gram je treba vypit deci vody.
Kavova lyzicka ma zhruba 2 gramy plna inulinu, tj na to musis vypit pohar vody.
Ja si mikrovlakniny mixujem do mojho celodenneho drinku, spolu s vitaminom C(ester C praskovy) a roznymi inymi doplnkami, ako napr ovocne koncentraty(na antioxidanty) alebo citral(prijemna citronova chut, antiviralne a protirakovinne), niekedy 2 gramy MSM, ked ma boli rameno alebo kolena atd.



46

Re: candida

takze jedna kavova lyzicka inulinu na den staci?



47

Re: candida

Lekari odporucaju dnes bezne 35 gramov vlaknin na den a my dostavame sotva 15 v priemere.
Takze doplnit si vlakniny ma kazdy, a to najlepsie medzi 10 az 20 gramami roznych mikrovlaknin (psylium, pektiny, inulin, arabinogalactany, glucomaman...).
Nie je vlaknina ako vlaknina, a mikrovlakniny su najucinnejsie co sa tyka cistenia tela a vyzivy probiotik.
Ja beriem okolo 5 gramov glucomananu dnes, pomaha mi znizit cukor v krvi a pri chudnuti, predtym som bral 15 gramov arabinogalaktanov



48

Re: candida

Toho inulínu sa vôbec neboj.. Ja som skúšal kedysi aj 20 polievkových lyžíc denne, žiadne problémy, nezapekalo ma to a ani som to veľmi nezapíjal - iba trošku.. Ale pre istotu to radšej zapi väčším množstvom vody



49

Re: candida

Dobry den,
chcela by som sa spytat, ci protikandidova dieta bude mat ucinok aj bez pouzitia oreganoveho oleja, ostalo mi toboliek uz len na 8dni (pri pouzivani 3x2 1500mg toboliek) nasledne by som dokoncila 2tyzdnovu kuru bez nich + GSE, kokos.olej, probiotika&prebiotika a mikrovlakniny pocas celej doby.
Nechcem totizto "zbytocne" kupovat oreganovy olej, kedze by sa nemal uzivat len bez priciny a tak by asi podlahol skaze.
Dakujem



50

Re: candida

Ja veru drzim vzdy aspon flasticku -dve  oreganovych kapsul v zasobe, infekcie hornych dychacich ciest a kasel su caste a trvanlivost kapsul je najmenej 2 roky. neviem, co za tobolky pouzivas, ale ja tu odporucam 180 mg z firmy NOW, kde je 55% carvacrolu, tj 100 mg na kapsulu.