1

Téma: Hydronefroza ladvin

Prajem pekny den, potrebujem zas radu, tak som sa tu zastavila:-). Bola som dnes na vysereni pristrojom Diacom a objavila sa mi tu diagnoza  - hydronefroza ladvin. Pozrela som si to na nete, budem uvazovat čo s tym, lebo len asi tak tri tyzdne dozadu som bola na nefrologickom vysetreni vratane ultrazvuku a oficialne od nefrologa nemam nic take potvrdene, dokonca su vsetky vysetrenia negativne. Napada mi ale, ze nieco by to s Diacomom stanovenou diagnozou mohlo mat, pretoze ma uz dlhu dobu trapia nepochopitelne opuchy ocnych viecok (v suvislosti s tym som uz absolvovala  kopu vysetreni a stale som podla vysledkov v poriadku). Kym prinutim svoju lekarku, aby nejko zareagovala na vysledky alternativneho vysetrenia (je zasadne proti), tak uvazujem, ze by som sama zacala s nejakym cistenim ladvin v pripade, ze by zly odtok moču z ladviny mohla spôsobovat pritomnost nejakeho kamienka. Otazka znie, ci by si mi vedel doporucit nejaky vyzivovy doplnok na rozpustanie ladvinovych kamienkov, alebo by si volil ine riesenie.
Dalej mi boli na vysetreni doporucene doplnky vyzivy YuCCA Star - Starlife a Gotu kola - Starlife, ak mas prehlad, chcem len vediet, ci mi to doda nieco, do potrebujem - aj v pripade, ze beriem Wild Yam Root, Ester C, Gucosamine, Chondroitin a MSM, Bene Essentials, Quercetin a Bromelain a ešte Krill olej. Vopred dakujem.



2

Re: Hydronefroza ladvin

Na rozpustenie mocovych/ladvinovych kamenov je bylina Chanca piedra(rozbijac kamenov v preklade)Polievkova lyzica,kopcom, do pol litra+vody, povarit 10 minut, nechat prikryte odstat aspon 2 hodiny, nefiltrovat ale len zliat, pripadne vypit aj trochu jemnej usadeniny.
Ucinnost je podla viacerych lekarov az 94% za 2 mesiace kadodenneho pouzivania. Mozes si to pripadne aj prichutit ovocnym, koncentratom(alebo 2-3 lyzicami dobreho vina...)
Odporucam radsej liter vody, lebo ladviny treba preplachovat, aby sa precistili.
Nuz ked mas opuchy, radil by som ti brat napr curcuminoidy  s bioperinom, to su antioxidant, protizapalove a dokonca aj protirakovinne zaroven, a da sa nimi bojovat aj proti Alzheimerovej chorobe, preventivne aj po ochoreni.
Ked mas rozne bolesti v tele, moze to byt sposobene usadzovanim sa kyseliny mocovej(drobne ostre ihlicky), na co pomoze sa alkalizovat. Ja to robin skoro rano pol lyzickou KHC03(na Slovensku vo vinarskych potrebach ako odkyslovac vin, napr znacka Kalinat, nemecka). Len si musis davat pozor, aby si po tom aspon 2-3 hodiny nic nejedla, lebo mas odkysleny zaludok a v takom sa jedlo len kazi a kvasi.

Starlife vyrobky su povacsine slabe na obsah a pridrahe.



3

Re: Hydronefroza ladvin

Veľmi pekne ďakujem. Inak, rannú alkalizáciu asi nezvládnem, lebo pracujem, ráno raňajkujem... nedá sa to robiť večer? Večer už nejem, naposledy jedávam okolo piatej.



4

Re: Hydronefroza ladvin

Podstata je, ze alkalizacia sa musi robit na prazdny zaludok, inac ked zjes cokolvek, donesies si do zaludka nejake mikroby a tie sa v odkyslenom/alkalizovanom zaludku rozmnozuju, pokial sa nevytvoria znovu kyseliny.
Takze mozes to brat aj vecer, ale aspon 3-4 hodiny po poslednom jedle.



5

Re: Hydronefroza ladvin

Vďaka. Chanca piedra som už zohnala. Mám poslednú otázku (dúfam:-). Hovoril si pol litra vody na kopcovitú lyžicu čaju, potom si doporučil liter. Zdvojnásobiť teda aj dávku byliny? Piť v pravidelných dávkach celý deň, alebo nejaké iné dávkovanie? Idem na to.



6

Re: Hydronefroza ladvin

Viac byliny ani vody  ti rozhodne neuskodi, ja som uviedol ale len davku, z ktorou dosiahli za 2 mesiace uspech az u 94% pacientov.
A samozrejme, na rozdeleni velmi nezalezi, hoci osobne si myslim, ze vacsia davka na raz by mohla byt ucinnejsia, nez rozriedenie pocas dna. Podobne je to napr s lecitinom a niektorymi enzymami.
Latky, ktore sa snazime udrzat v rovnomernych hladinach(napr vitamin C , GSE a ALA)sa beru lepsie v malych castych davkach.