1

Téma: drazdivy kasel

dobry den RNG, prosim surne o radu. syn bol prechladnuty, ale potom sa mu pekne polepsilo. vzapati chytil opat nejaku rychlu virozu, ma to fakt rychly a neprijemny spad. zaujimave je, ze presne toto sme mali pred rokom a skoncili sme v nemocnici (kortikoidy do zily). po vysokej teplote cca 24 hod. zacal strasne kaslat. ma spasticky drazdivy kasel, ale kasle vkuse! je z toho velmi vycerpany. prirodne lieky som mu davala po cely cas, uz od toho prveho prechladnutia, podla tvojich rad na horne dychacie cesty a akutne infekcie. ono sa zdalo, ze to aj pekne pomaha, ale potom sa to zvrtlo. som bezradna a tak sme boli u dr. ta nam dal trifed, dala som prvu davku ale vobec nezabera na kasel. dalsie instrukcie su Rectodelt cipok, ak trifed nepomoze. ten kasel je fakt velmi intenzivny. najprv sa zdalo, ze prichadza v zachvatoch, ale teraz je stale... prosim, vedel by si poradit nieco ucinne z doplnkov aj s davkovanim (prepocitam si podla hmotnosti, ale inak ma cca 17 kg a skoro 4 roky)? zatial mu davam boswelia, c vit, quercetin, ester c, predtym som 2 tyzdne davala bazovy sirup a kapucinku. ale teraz potrebujem nieco v prvom rade na ten kasel. udajne nie je z priedusiek ale drazdenie je v hrdle. tym neustalym drazdenim a kaslanim sa obcas meni na laryngalny, musi tam byt daky opuch a samozrejme to drazdenie zo sopla. vopred dakujem za pomoc.



2

Re: drazdivy kasel

Najlepsie je na taky kasel oreganovy olej, resp carvacrol, co obsahuje.
A znicenie infekcie v prinosnych dutinach roztokom GSE.
Protizapalove zialbohu neznicia mikroby, len potlacia zapal.
Ty potrebujes menovane antimikrobilane, kde carvacrol zaroven odhlienuje.
Na odhlienenie pomaha aj NAC(na Slovensku ACC)



3

Re: drazdivy kasel

dakujem za rychlu odpoved.
zabudla som napisat, ale davala som mu aj oregano 2 kapsule denne, aj kelp, a ked som nezabudla aj cmulacie enzymy. ale tie mi potom odmietol, hoci inokedy s nimi nemal problem. ale ked mu zacal tento drazdivy, tak som oregano vysadila, bojim sa, aby nenastalo vacsie nutenie na odkasliavanie a tym vacie podrazdenie. . udajne tam ma opuch a drazdenie zrejme zo stekajucich hlienov. v noci ho kontrolujem, aby spal na bruchu, nanajvys na boku. vraj priedusky ma ciste (ale ruku do ohna za to nedam). ten trifed ma sklamal, myslela som ze zaucinkuje hned. pokial sa da, vyhybam sa umelinam, ale tenokrat som uz fakt bezradna. tie hlieny nie su vobec huste, praveze take riedke stekajuce, ktore treba kazdu "sekundu" utierat.

gse doplnim. a nieco na ukludnenie sliznic z doplnkov neexistuje? na ich odpuchnutie? to, co som davala predtym, mam v tom pokracovat? prip. nieco zmenit? ta boswelia som myslela ze pomoze na opuch, ale nic. mozno davam malu davku? kolko toho treba?.



4

Re: drazdivy kasel

Ked chces zastavit infekcie , ktore ziju v hlienoch, musi brat oreganovy olej. Inaksie neviem, ako sa daju vybit.
A kvapky GSE do nosa su tiez nevyhnutne, nepozmam druhe rozbnako ucinny a pri tom malo drazdivy antimikrobialny prostriedok, ktory mozes davat do nosa aj oci bez problemov. leda ak koloidnu striebornu vody, ale na mnohe infekcie je lepsi roztok GSE, lebo koloidne striebro ma ucinnost len max minutu, potom sa rozriedi hlienami, dostane sa do neho sol z tela a vsetky ucinne iony v nom sa rekombinuju. Vysledny bezionicky roztok ma menej nez 1 tisicinu ucinnosti. Naproti tomu citricidal/GSE sa casom ci riedenim nenici nijak.
Inac kasel je z priedusiek a pluc, takze aj ked lekar hovori, ze tam hlieny nie su, zrejme tam nakaza je a aj ked relativne malo hlienov, tu nakazu tam nieco muselo priniest.

Dospela davka boswelinu je 2 x 500 mg, s nim nemam osobnu skusenost, ale vyborne vysledky so osobne a najma moja zena pri opuchoch mali s circuminom, kde 3 x 1500 mg curcuminoidov s 10 mg bioperinu na zlepsenu absorbciu malo velmi rychle vysledky aj pri rozsiahlych opuchlinach boku, ked moja polovicka(ci vlastne presnejsie tretina)nevedela uz ani lezat, ani chodit ani spat a v zufalstve ma nakoniec posluchla, a po tyzdni jej cely bok uplne odpuchol a klv(bedrovy) prestal bolet.
CXurcumin mas napr tu
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13
davka 3 x 3 kapsule.
Ja som vtedy ale pouzival ale vyrobok zo Swansonu, kde je este vacsia davka, takze stacilo 3 x 2 kapsule  kedze moje postovne(byvam v USA) je bagatel.



5

Re: drazdivy kasel

1, mam tento curcumin
http://www.iherb.com/Now-Foods-Curcumin-60-Vcaps/307
davkovanie moze byt rovnake? t.j. na 70 kg tych 3x3 caps?

2, a este mam otazocku k tomuto, co pisu o curcumine na wiki:
Kawanishi et al. remarked that curcumin, like many antioxidants, can be a "double-edged sword" where, in the test tube, carcinogenic and pro-oxidant effects may be seen in addition to anticancer and antioxidant effects.[46] Carcinogenic effects are inferred from interference with the p53 tumor suppressor pathway, an important factor in human colon cancer.[47] In vitro and in vivo studies suggest that curcumin can have carcinogenic effects.

s podobnym nazorom som sa uz stretla aj v pripade vysokych davok vit. C. udajne vo vysokych davkach posobi prooxidacne a nie ako antioxidant. co si o tom myslite? znacne ma to zarazilo.



6

Re: drazdivy kasel

VBzdy sa najdu nejaki vedci, ktori financovani farmaceutickym prioemyslom "najdu" nieco proti ucinnym a uzitocnym potrvinovym doplnkom. O to sa stale farmacia stara, aby nestratili odbyrt svojich patentovanych liekov.
Tito nedokazali ziadnu karcinogenecitu, len potlacenie nejakeho p53, nic viac.
Naviac je plno vyskumov, kde curcumin pomaha potlacat rakoviny, tj taketo tvrdenie je na zavadzanie ludi, spochybnenie velmi uzitocneho doplnku.
Curcumin sa dost slabo absorbuje, pre to sa odporuca brat spolu s bioperinom, 10 mg, to je asi tolko, kolko sa nachadza v 6 zrnkach cierneho korenia.

Prooxidant/antioxidant: Aj samo telo sa brani pouzitim napr vyroberneho peroxidu vodiuka , ktory pouzivaju makrofafy na znicenie roznych skodlivych mikrobov.
A oxidacia sice nici DNA struktury a hovoria, ze vedie k rakovinam, na druhej strane velmi ucinna metoda liecenia rakovin su rozne silne oxidatory, desiatky tisicov ludi boli potichu vylieceni branim peroxidu vodika alebo najnovsie roznymi chloratmi pod menom  popularnym MMS1 a MMS2
Takze tak to mas s tymi tvrdeniami o karginogennosti a faktami.



7

Re: drazdivy kasel

berem to s rezervou, navyse, ked vacsina tvrdeni o curcumine bola prave v suvislosti s protirakovinnym posobenim. ale zaujimal ma tvoj nazor, dakujem zan.

zial, nemam ten curcumin s bioperinom doma, len ten cisty od now. vysypala som pol kapsule, teda cca 330 mg (95% curcuminoids) extraktu do jedla. syn sa stazoval, ze ho to stipe (stipalo to jemnulinko), ale zjedol to. su to dost velke kapsule, neviem, ci by celu prehltol. idealne by teda bolo dat mu tie 3 kapsule denne (cca 17 kg)? prepac, ze sa pytam tolko, ale chcem v tom mat jasno. kedze to je iny produkt.



8

Re: drazdivy kasel

Curcumin, podobne ako vytazok z podobneho dumbier su protizapalove koreniny, tj samozrejme ze jemne stipu.
Ale zialbohu nemam nic lepsie protizapalove. Zialbohu to citi o to viac, ze ma zapalene hrdielko.
Nuz ak mu tolko vies dat nejak do tela 3 krat denne(tj 3 x pol kapsule), iste mu to pomoze.



9

Re: drazdivy kasel

tak a je z toho zapal stredneho ucha a atb vo vrecku. citala som tvoje rady k zapalu stredneho ucha. nie je mi ale jasne, ci GSE treba pit a striekat do nosa, alebo kvapkat do nosa a aj do usi?

ten curcumin ak zabere, tak by mal asi zapal stiahnut. len vzhladom na to, ako sa to rychlo vyvija zlym smerom, dali sme tie atb. oregano a curcumin vsak budem davat aj dalej a aj gse do nosa. snad budeme moct atb vysadit skor... este mi prosimnapis, ci je vhodne davat gse do ucha (riedenie 60 kv na liter) alebo radsej nie. su citlive, navse teplota... dakujem.



10

Re: drazdivy kasel

Na zapal stredneho ucha radim kapsule oreganoveho oleja. Samozrejme aj kvapky GSE do nosa a pit roztok GSE.
Do stredneho ucha sa kvapkanim do zvukovodu=vonkajsie ucho nic nedostane.



11

Re: drazdivy kasel

RNG, co povies na tento kurkumin?
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Meri … Caps/23084

pisu v nadpise, ze ma 500 mg (ale nie je to 500mg curcuminu ale Phospholipids Molecular Complex) a v rozpise je uvedenych len 90 mg curcuminu. tak ako to vlastne je? myslis, ze co sa tyka vyuzitelnosti v organizme, je to lepsi produkt ako 500 mg obycajny curcumin s pridanym bioperinom? ten je totiz drahsi...



12

Re: drazdivy kasel

RNG prosim Ta, mozes mi dat link na doplnky vhodne pri protiparazitovej kure z IHERB?
Vopred dakujem.



13

Re: drazdivy kasel

Iherb nema ziadny produkt so zlozenim odporucenym a dlhorocne osveceny ako propagovala dr Hulda Clark. Taky najdes napr v Swansone
http://www.swansonvitamins.com/NAP01/ItemDetail?n=0
Mozna aj ine mozu byt ucinne, ale tento je osveceny tyrojzlozkovy, s presnym rozvrhom co a kolko a kedy brat a optimalnu ucinnost proti hromade roznych parazitov, ci uz crevnych, krvnych alebo organovych.

Curcuminoidy maju velke molekuly a slabu az ziadnu rozpustnost vo vode a preto slabu absorbovatelnost.
Neviem, kolko je to percentualne s bioperinom a tejto novej fytosomickej , forme, takze sa neviem vyjadrit na ucinnost. Ale kedze mam dost dovery vo firmu Br Berst, ked tvrdia, ze dokazali lepsiu ucinnost aj mensieho mnozstva.
Porovnanie ale, co je lacnejsie na pouzitie pri dosiahnuti tych istych vysledkov zatial nemam.
Pouzitie bioperinu bolo najprv merrane na potkanoch,potom nas ludoch s mensimi davkami curcuminu, kde dosiahli s bioperinom podstatne zvysenie absorbcie
http://www.curcuminoids.com/absorption.htm
Ale ked pozeram na davku pre ludi, 33 mg curcuminu na KG vahy a koncentracia v krvi bola okolo 0.2 mikrogramu na mililiter=0 .2 miligramu na liter/kg, takze drviva vacsina z tych 33 mg sa do krvi nedostala, aj napriek bioperinu. Takze fytosom to moze podstatne zvysit, teoreticky az mozno 50 nasobne, hoci tu uvadzam len moju domnienku na zaklade tohoto vyskumu, a nemam data o absorbcii z vyskumu okolo fytosomickej formy.
Mam len reklamu, ktora hovori o zvyseni absorbcie 8 krat pouzitim bioperinu
http://www.lef.org/magazine/mag2007/oct … min_01.htm
a z firmy Meriva informaciu o zvyseni absorbcie 29 krat pouzitim formulacie s lecitinom

To vsetko hovori len o absorbcii, nie biologickej vyuzitelnosti, tj celkoveho ucinku v tele.
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid= … A0y0Q6lg.s

Nuz ale toto je zname davnejsie a brat curcumin  s lecitinom samozrejme zvysi jeho absorbciu a pravdepodobne aj vyuzitelnost=biologicku aktivitu v tele

Naposledy upravil: RNG (2012-04-21 23:02:44)



14

Re: drazdivy kasel

rozmyslam, ci si objednam tu merivu alebo curcumin s bioperinom. dufam, ze pri tej merive nie su ziadne rizika, neviem, akym sposobom je ten curcumin upraveny do fytosomickej formy. je to ok?

curcumin korenina, ktora sa pouziva pri vareni, je to iste ako curcumin v kapsuliach? je teda tiez vhodna na zvysenie prijmu tych curcuminoidov - povedzme aby sa zvysilo aj mnozstvo v krvi?

Naposledy upravil: zuzinka (2012-04-22 17:55:49)



15

Re: drazdivy kasel

Kurkuma, korenie co sa pouziva pri vareni je mlety pakoren. Z neho sa vytazuju curcuminoidy. Ked hovorim o kurkuminoidoch tak je to vzdy len ten silne koncentrovany vytazok, nie mlety pakoren. Inac obsah curcuminoidov c pakoreni kurkumy sa pohybuje znacne, od celkom malicko az po 3.14%, ako to uvadza napr tato literatura

Ziadny potrqavinovy doplnok nemoze byt skodlivy, to je zakladna podmienka na to, aby bol pripusteny na trh vobec.Tj aspon v USA.
Fytosomicka, cize rastlinna vodorozpustna forma sa lepsie absorbuje. Tuky sa v rastlinach transportuju miazgami vo forme fytosomov, kedze sa jedna o miazgu, kde zakladom je voda.