1

Téma: Dychacie problemy, tetania, alergia, psychika,... ???

Dufam, ze som moju otazku zaradila do spravnej temy, pretoze netusime celkom v com je problem. Chcela by som Vas poprosit o radu ohladom mojej sestry. Asi pred polrokom mala dost hekticke a stresujuce obdobie (problemy v rodine, vycerpanie), ktore skoncilo z nicoho nic tym, ze raz, ked bola vonku a rozculila sa, prestalo sa jej dat dychat a prehltat a bola v takom krci, az jej usta vykrucalo. Bola odvezena do nemocnice. Tam (sestra zije v zahranici) to bez nejakych extra vysetreni diagnostikovali ako panicku poruchu, dali jej nejake kvapky na upokojenie a diazepam, ktore sestra urcity cas brala, ale potom ich kvoli navykovosti vysadila. Takyto atak sa jej potom stal este 1x. Potom nejaky cas brala bachove kvapky na upokojenie a naucila sa pri prichadzajucom ataku dychat do sacku, co niekedy pomaha, niekedy nie az tak velmi. Mala obdobia, ked sa kvoli tomu bala aj chodit von, potom to prekonala, ale momentalne ma problemy s dychanim aj ked je doma, v podstate su na dennom poriadku. Prejavy su ale podobne ako pri tetanii, vysetrenia jej ale ziadne nerobili, pretoze vsade kam pride, hned to "zvalia" na panicku poruchu, odporucia jej diazepam, navstevu psychiatra a dovi dopo. Momentalne prejavy su bolest noh, krce jej idu do chodidel, lytok aj do stehien, najnovsie velka celkova slabost, picha ju v hlave, ma opuchnute podnebie v ustach, tvori sa jej zaba v ustach, ktora sem tam zmizne a potom sa zas vytvoriu, zle sa jej prehlta,akoby jej hore v ustach na podnebi daco vadilo. Po kazdom jedle sa jej zacne tazko dychat, zacne ju skrabat v hrdle a ma pocit dusenia. Od augusta, kedy to zacalo, schudla 10 kil. Prednedavnom si dala urobit testy na alergiu, lebo sa o tom vsetkom rozpravala s jednou doktorkou a ta jej naznacila, ci nema alergiu na nikel, tak jej vysli nasledovne vysledky: nikel je napisane classe 1, bielok 0,76 IU/ml, psenicna muka 0,21IU/ml, jablko 0,12 IU/ml, orechy 0,15 IU/ml, banan 0,47 IU/ml, zemiak o,30 IU/ml. Ostatne mala 0. Inac, u nich je hranica 0,34, neviem ci to je vsade rovnake. Berie toto magnezium: http://www.solgar.it/prodotto.php?id_prodotto=104 , kvapka GSE 3x denne do nosa a pije momentalne 40 kvapiek, pomalicky zvysuje, pretoze mala na to reakciu (zhorsenie stavu, krce, slabost, ...). Stery z hrdla mala negativne. Hlavne ma ale strach z tej alergie na nikel, pretoze sa docitala, kolko potravin nikel obsahuje a teraz sa boji nieco z toho aj zjest, aby nedostala reakciu. Alebo sa alergia na nikel vztahuje len na sperky z niklu a riad a pribory? Stale sa jej blbo prehlta, ma pocit ze ma na podnebi nieco napuchnute, ale ci to je psychicka zalezitost, ze sa uz boji nieco zjest kvoli tomu niklu alebo je tam vazne nejaky problem, to sa dopatrat nevieme. Takisto ma uz dlhsi cas nizsiu telesnu teplotu, okolo 35 stupnov a brni jej akoby od stitnej az po nos. Mesiac brala aj 5htp, najprv 100mg potom presla na 50mg, pretoze nejak cudne vnimala, akoby zrychlene, tak sa toho zlakla. Ale na zaciatku jeho brania sa citila lepsie. Takisto brala l-theanin, ten tiez vysadila. Teraz posledny mesiac berie okrem GSE len horeuvedene magnezium. Take to cudne videnie mava aj teraz. Prosim poradte. Velmi pekne dakujeme.

Naposledy upravil: alica (2011-12-25 15:18:22)



2

Re: Dychacie problemy, tetania, alergia, psychika,... ???

Nuz definitivne ma tetaniu, co je obvykle spojene so zhorsenym travenim a tym znizenym prijmom roznych zivin, ci uz polotovarov na neurotransmitery,co sposobuje paniky a depresie,  ci uz mineralov, co sposobuje krce=tetaniu.
Naviac, mozno ma aj hormonalne poruchy, co zhorsuje hospodarenie s mineralmi a tiez moze zhorsit nervove problemy.
Neurotransmiterov je hromada, ona sice spravne adresovala ten najdolezitejsi, pricinu asi 80% problemov, ale to prave nemusi byt jej problem. Dokonca podla priznaku "zrychlenia" ma asi serotoninu dost, lebo priznaky ako "zrychlenie" su z prebytku serotoninu, alebo stresu.MOze mat nedostaton napr dopaminu, alebo GABA, na to su doplnky L-DOPA z bobu, alebo zlucenina GABA a B-3 pod menom Picamilon. Samotne GABA sa z tela nedostane pre mozgovu krvnu barieru. Ale aminokyselina L-theanine sa dostane a ta posobi na GABA receptory a ukludnuje.
Odporucam jej aspon docasne brat mineralove doplnky na kosti,pozri http://www.swansonvitamins.com/SWC037/I … 4294967192  2x1 s 2 taqblwetami spiruliny na lepsiu absorbciu.
Tiez dajake doplnky na ukludnenie. L-theanine a stres B su na to dobre, no a adresovat hormonalne problemy, tj brat yam.
No a samozrejme doplnat tie, co mame vsetci v nedostatku, opakujem selen, zinok, jod,  vitamin C, E, D-3, cistit si cievy lecitinom, brat rybacie/krill oleje, plno mikrovlaknin a obcas probiotika.
Pozri temy stres, tetania, spanok, travenie.



3

Re: Dychacie problemy, tetania, alergia, psychika,... ???

Dobry den, paci sa mi Vasa stranka. Chcela by som sa opytat na nocne apnoe, ktore zrejme mam. Nemam velky problem s chrapanim, mozno trochu nad ranom (ako hovori moj partner). Trapi ma, ze sa budim v noci, posledne dni takmer kazdu hodinu. Obcas sa budim na jasny nedostatok vzduchu, obcas citim len mravencenie v nohach. Mam to roky, budila som sa 1-2 krat za noc, sla som na WC a nevsimala som si to. Teraz sa to stupnuje a budim sa aj 4-5 krat. Ak si vezmem tabletku - prirodnu na spanie, nepomaha to. A navyse ja viem zaspat, len sa casto zobudim. Som uz dost unavena a musim dospavat cez den. Co by ste mi poradili? Mam 47 rokov. Uz som si objednala tabletky Yam co odporucate, len neviem ci to bude stacit.



4

Re: Dychacie problemy, tetania, alergia, psychika,... ???

Zle dychanie v noci moze byt z roznych pricin, od alergii, cez chrapanie az po sleep apneu, tj obcas na par sekund zastavene dychanie.
Daj si zmerat kyslik v krvi, ci nemas nedostatocne okyslicovanie(ja si to meram casto, mam taku malicku krabicku, co dam na prst a to mi urci tep a okyslicovanie v %, ktore ma byt normalne nad 90%
Zialbohu, ked mas mravencenie, to je tiez jeden z priznakov slabeho okyslicovania, zlej cirkulacie a podobne.
Ale moze to byt aj hormonalne, priznak tetanie(zeny v menopauze maju casto vykolajene hospodarenie s mineralmi, radim yam pripadne doplnky mineralov, aspon na cas)

Na cirkulaciu radim lecitin kazdemu, na cistenie ciev od usadenin, pripadne mnohi stredoeuropania maju "prilis hustu krv" tj privysoku zrazanliviost, tak ako aj ja, a tym odporucam brat
fibrinolyticke enzymi, ktore bezpecne riesia riedenie krvi, zlepsia tym cirkulaciu, okyslicovanie aj zaroven odstrania pripadne zrazeniny, co je velmi dolezite, ked clovek nechce zomriet na nasledok malickej zrazeninky napr na srdci alebo v mozgu. Alebo v inom organe, ktoruy ked je nedokrveny, tak sa doslova rozpadne(ladviny, pecen, pluca,prostata...).
Davka 1 x 2000 FU az 3 x 2000 FU , podla potreby nattokinazy, potrebu poznas podla zrazanlivoisti krvi. V pripade bnlokady v tele odporucam az 4 x 4000 FU a viac, nattokinaza je velmi bezpecna a este som nepocul ani necital o ziadnom pripade krvacanlivosti ani pri davkach 10 krat tak velkych.
Samozrejme v lekarskej literature toto bububu casto spominaju,,ale bez akehokolvek dokazu. Zatial sa krvacanlivost vstahuje len na ich chemicke patentovane riedice krvi predpisovane ako "lieky".



5

Re: Dychacie problemy, tetania, alergia, psychika,... ???

Dakujem za odpoved. Pred mesiacom a pol som bola v spankovom centre, kde mi kadeco merali aj mnozstvo kyslika, len stale nemam odpoved. Ak sa to potvrdi, tak mi zrejme ponuknu kupit si kyslikovu masku na noc, respektive este modernejsiu metodu kyslikovej masky s pretlakovanim pluc. Velmi sa mi to nepozdava spat s maskou na tvari.

Medzitym som si nasla Butejkovu metodu dychania, chcem sa prihlasit na kurz www.butejko.sk  Zda sa mi to velmi zaujimave. Aj som to trochu skusala podla telefonickych instrukcii lektorky a myslim, ze to zabera. Pred mesiacom som na tom bola horsie.

Tiez uzivam Soja Caps z Justu http://www.just.sk/produkty/speciality_nahrin/k4482/ , len neviem co s tym, ked mi pride Yam, ci to pridat, alebo zamenit.
Momentalne ma trapi aj zapal sedacieho svalu. mala som to v januari a pomohli mi Vase rady o uzivani 1000mg omega 3 + viac x denne zazvorovy caj (curcumin som nemala). Asi to nebolo dobre doliecene, tak sa mi to vratilo. Takze zacinam opat. Chcem sa opytat na vyssie davky omega 3. Ako dlho sa mozu uzivat? V januari som brala 10000 mg pocas 3 tyzdnov, a potom denne  1000 mg. Omega 3 tiez riedi krv, takze ak terz uzivam vysoku davku omega 3, tak mozem aj FU, alebo radsej pockat?

A este jedna otazka, kde sa da kupit ta krabicka na meranie kyslika? Ako sa to vola?



6

Re: Dychacie problemy, tetania, alergia, psychika,... ???

A este neviem ci mam hustu krv, da sa to zistit aj inak ako navstevou lekara?



7

Re: Dychacie problemy, tetania, alergia, psychika,... ???

Nervove zapaly su obvykle sposobene nasimi vlastnymi virusami, ktore napadaju nervovu izolaciu=myelin.
Preto ti odporucam si zvysit viralnu imunitu, pozri do temy herpes. pridavam dalsi, ktor zvysuju viralnu imunitu na rozne virusy, ako monolaurin, citral a Sangre de Grado(dracia krv) ktory je ciastocne antiviralny,,ciastocne protizapalovy.
Na meranie pulzu a kyslika je hormada minimeracov, rozxnej kvality. Ja pouzivam znacku Check Mate, vioac ich ma s napr tu
http://www.devonsuperstore.com/medical- … Kgodx1Dcaw
cez Amazon napr tu
http://www.amazon.com/s/?ie=UTF8&ke … b4ak2ke2_b
Na "hustotu "krvi treba zialbohu krvny test na zrazanlivost, ale nattokinazu mozes brat aj bez testtov. Ja viem ze mam "hustu krv" dedicnu, plno ludi v rodine zomrelo na porazky a infarkty, kvoli krvnym zrazeninam. Takze sa branim proti tomu riedenim krvi. Raz som mal dokonca zapchatu cievu v clenku, ked som par tyzdnov nebral nic na riedenie krvi, ale zrejme to nesmiem zanedbavat.

Naposledy upravil: RNG (2012-04-23 00:18:24)



8

Re: Dychacie problemy, tetania, alergia, psychika,... ???

Dakujem pekne za odpovede.



9

Re: Dychacie problemy, tetania, alergia, psychika,... ???

Myslis, ze je to dobre zlozenie na ten zapal?

http://www.wobenzym.sk/cdweb/spc-wob.htm

SÚHRN ÚDAJOV O PRÍPRAVKU

1. NÁZOV PRÍPRAVKU

WOBENZYM®

2. ZLOŽENIE KVALITATÍVNA I KVANTITATÍVNA

Pancreatinum 100 mg
Trypsinum 24 mg
Chymotrypsínum 1 mg
Bromelaina 45 mg
Papainum 60 mg
Lipasum 10 mg
Amylasum 10 mg
Rutosidum trihydricum 50 mg



10

Re: Dychacie problemy, tetania, alergia, psychika,... ???

Wobenzym je velmi stary, slaby a drahy enzym(vyse 40 rokov). Na porovnanie  napr ked odporucam enzymaticke cistenie tela odporucam 3 x 2000 mg pankreatinu.
Dnes su moderne enzymi ovela silnejsie, ucinnejsie a koncentrovanejsie. Takze nie je treba z nich brat 30 tabletiek denne, ako s Wobenzymu.
Ani novsia verzia Wobwenzym N, ktora je ovela silnejsia sa neda porovnavat s modernymi doplnkami enzymov. Farmaceuticke vyrobky su "daleko za opicami" za kvalitnymi produktmi moderneho doplnkoveho priemyslu



11

Re: Dychacie problemy, tetania, alergia, psychika,... ???

Napis mi prosim link , kde si objednam dobry enzym a curcumin na potlacenie zapalu sedacieho nervu a bolesti krizov. Kym mi to pride budem brat 10000 mg omega 3, 3x10 ks Wobenyzm a Kukurmin 375mg - 5ks 3x denne. Tiez mam colostrum a doplnok na klby s kremikom. A Reishi ....len sa mi to uz zda vela. Co ty na to?



12

Re: Dychacie problemy, tetania, alergia, psychika,... ???

Janka, bodaj by som ja bral len tak malicko!
Viaceri odporucaju najnovsie objednavat z Healthdesign, skus to
http://rng.nazory.eu/
Tam maju curcumin , ktory odporucam casto
http://www.healthdesigns.com/doctor-s-b … 0-capsules
Maju tam aj Digest platinum
http://www.healthdesigns.com/now-foods- … -120-vcaps
aj tento silny enzym od dr Best
http://www.healthdesigns.com/doctor-s-b … eggie-caps
pripadne ked ides za zivocisnymi enzymami, tento ma v 1 kapsule ekvivalent 4000 mg pankreatinu(8 x 500 mg)
http://www.healthdesigns.com/source-nat … 0-capsules
Odteraz budem definitivne odporucat najma tento supersilny!!! A pri tom ma celkom nizku cenu!!! mPori na tu besnu aktivitu!!!
Dve kapsuje Ropzbiju/rozlozia  200 gramov bielkovin(protease 200 000 IU)
200 gramov sacharidov(200 000 IU amylazy), a 36 gramov( tukov 36 000 IU lipazy).
USP jednotky su velmi jednoduche, udavaju priamo miligramy latok, ktore prislusne enzymi rozlozia.
Najblizsie si objednavam len tento pankreatin, pokial ho nahodou neprestanu vyrabat, lebo sa zda az pridobry a prilacny na ten besny obsah.