1

Téma: oreganovy olej

rng ja mam tento oreganovy olej /myslim ze si niekde pisal, zeje najsilnejsi/ a je s nim spolu aj fenikel a este neviem aka bylina...
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9061066&tab=0

ale pre mna je velmi palivy, neviem ho jest pali ma cele bruchoa  cely den sa mi po nom grga a  citim ho v ustach .../inak ked si ho nedam so zaludkom nemam absolutne ziadne problemy/
nieje nejaka slabsia forma, pripadne nebol by potom pre mna lepsi bez tych pridanych olejov - fenikel...?
ak taky je,prosim posli mi link...



2

Re: oreganovy olej

Tato forma oreganoveho oleja sa ma rozpustat az v crevach(entericka kapsula)
Ked sa ti rozpusta v zaludku, znamena, ze nemas kysle prostredie v zaludku,(entericka znamena ze sa rozpusta az v neutralnom alebo zasaditom prostredi)
Alebo mas pokazene travenie a reflux(navrat) jedla pod tlakom plynov z criev a dvanastornika spolu so zlcou do zaludka.
Treba si v tom pripade napravit travenie(kyseliny, enzymi, vlakniny, probiotika.)

Takze problem nie je s oreganovym olejom ale tym, ze sa dostane tam, kam sa nema pre nespravny traviaci proces.
A to si treba napravit co najskor, lebo, od toho zavisi privela veci v tele a zanedbanie toho znamena si koledovat o stovky moznych zdravotnych problemov.



3

Re: oreganovy olej

rng prave mi prisiel super enzym od NOW, tak si hned po obede dam, myslis ze zajtra si mozem skusit dat ten oreganovy olej?
alebo necham dlhsiu pauzu par dni super enzyma potom skusim zase oreganovy olej?



4

Re: oreganovy olej

rng a moze s atento oreganovyolej davat aj detickam? ja mam 4 rocnu a 7 rocnu, bude to pre nich ok?



5

Re: oreganovy olej

Neviem, ci ten enzym pomoze proti hiatalnermu refluxu sam od seba.zaludocne kyseliny a vlakniny su tiez sucast motility, tj spravneho pohybu jedla v crevach, aby sa neobratil naspat do zaludka vytvorenymi plynami.
kazdy potravinovy doplnok je vhodny pre kazdeho cloveka, ci cloviecika. Samozrejme by sa mali brat prepocitane na vahu. Ale kedze ja som skusil raz berat 3x5 tychto kapsul od NOW a nepocitil som absolutne nic, tak si myslim, ze aj male deti, ktore to vedia prehltnut mozu zobrat 2x1 kapsulu pri kasli alebo kandide.



6

Re: oreganovy olej

rng ja uzivam aj vlakninu, myslim, zetej mam dostatok,lebo som na protikandidovej diete, takze aj zeleniny mam hodne a hodne...
teraz mam zase problem so zapchou a miernym nafukovanim, co je opak toho, co sommala na zaciatku, teda som mala hnacky...ale to nafukovanie by sa malo tym enzymom odstranit nie?
a este sa chcem spytat, aky reflux predpokladas ze tam je, ze strava sa vracia z criev do zaludka cez pylorus alebo ze s avracia zo zaludka do pazeraka?



7

Re: oreganovy olej

nafukovanie=kvasenie. To zacina spravidla v zaludku pri nedostatku kyselin alebo v crevach pri nedostatku enzymov, Nafukovanie zo zeleniny a fazule odstrani enzym  alpha galactosidase, ktory zialbohu v tom Super Enzyme z NOW nie je, ale je v obsahu napr Digest Platinum od firmy NOW alebo Jarro-zymes plus firmy Jarrow. Dostat ho ja v polularnej forne osamote pod menom Beano, ale toto je znackova a drahsia forma.
Ale aj tie Super Enzymes iste pomozu, lebo obsahuju aj kyseliny(betaine HCl) hoci nie privela.
ciste na  kyseliny odporucam ovela lacnejsie a silnejsie doplnky
Pri zapche a kvaseni sa obsah criev ciastocne natlaci do zaludka, ktory nie prilis znasa oreganovy olej a kedze sa tym zaludok zaroven zneutralizuje(zlc je zasadita) nastane aj tam extra kvasenie a tak sa ti z criev alebo lepsie z dvanastornika moze dostat oregano az do hrdla.
Zober si 2 kapsule super enzymes s mensim jedlom a  spomenutym oreganovym olejom a  velmi pravdepodobne, ze nedostanes ten hiatalny reflux. Ak to by nebolo dost, musis zobrat viac kyselin, napr
http://www.iherb.com/Country-Life-Betai … 1657?at=0, kde mas v tablete 650 mg betainu a pepsinu HCl, kdezto v jednej kapsuli toho Super enzymu je len 200 mg



8

Re: oreganovy olej

rng a nemoze mat na to vplyv napr to, ze beriem bikarbonat na odkyslenie?
ale nepocitujem ziadne tazkosti co sa tyka zaludka, mne len nafukuje v crevach...myslis ze je to aj tak kvasenie?
no nic, vyskusam, co pises, ten super enzym a skusim si dat aj ten oreganovy olej, ci mi bude zase z neho tak...inak mna nepalil v zaludku, ale az o pol dna neskor v crevach,nie taka typicka kyselina, alebo pala...
a dych mi po nom smrdel, to je ok? manzel mi vravel, ze aj on to citil...



9

Re: oreganovy olej

Bikarbonat sa berie napr rano na prazdny zaludok a dobre zapije vodou Clovek ma jest az potom aspon 1.5 hodiny, aby sa mala ta soda cas dostat do criev a zaludok sa znova spravne okyslil.
Entericky pokryte kapsule sa maju brat az ked je zaludok dostatocne kysly aby sa v nom nahodou nerozpustili.
No a potom nie je v zaludku-spravne kyslom ani  kvasenie a do crev sa dostane malo kvasiniek a inych kultur zvonku, lebo sa v zaludku nepremnozili. A s dostatkom vlaknin a vody sa to pohybuje cez creva hlbsie pomerne rychlo, takze je aj napriek trochu vyvinutym plynom(top je normalna cast traviaceho procesu) pohyb je vzdy smerom dole a nie naspat(reflux)



10

Re: oreganovy olej

rng prosim ta, dnes som uzila super enzym dvakrat a aj som si dnes dala novu kys. kaprylovu v kapsuliach a teraz vecer sa mi stalo nieco divne, ako som vravela mam zapchu a dnes vecer isli zo mna len trochu hlienu a trochu vody, nic hrozne, normalnu stolicu som vsak nemala, ale neviem z coho to moze byt...co by to mohlo byt? vies mi poradit? moze to byt priznak zapchy alebo skor tych doplnkov? nikdy predtym som to nemala...bruchoma dnes nebolelo a ani krce som nemala...ani nafukovanie, nerozumiem tomu...porad mi prosim



11

Re: oreganovy olej

rng mozem popri protikandidovej diete a teda aj liecbe podporit pecen tym programom sylimarin selen a ala? je to vhodne hned zo vsetkym zacat naraz  ? alebo radsej postupne? alebo vobec nie?



12

Re: oreganovy olej

Ani enzym ani kyselina caprilova nezapeka. Takze to z nich nemoze byt.
Nedostatok vlaknin, najma mikrovlaknin a vody moze zapiect, tak isto niektore jedla. Na zmakcenie stolice a doslova "vymastenie criev" ako to nazyvala moja stara mama pri zapche  odporucam nejaky kvalitny olej, kokosovy alebo olivovy, 1-2 lyzice.



13

Re: oreganovy olej

uzivampsylium, takze mam dost mikrovlaknin...kazdy den uz...
ale tie hlieny mozu byt z candidy alebo skor z tejzapchy?
a mozem ten program na pecen pri tyhcto doplnkoch?



14

Re: oreganovy olej

Zdravim Vas RNG, moja otazka sa tyka Oreganovych produktov. Docitala som sa, ze oreganovy olej musi mat na etikete napisane Carvacrol najmenej 70%. Oleje vyrabane s nizsimi koncentraciami Carvacrolu mozu byt jedovate a nemusia byt ucinne. Ja som si objednala z iHerb Oreganove kapsule (http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0) ktore maju na etikete napisane "min. 55% Carvacrol" porad prosim co si mam o tom mysliet. Zbytocne vyhodene peniaze? Dakujem.



15

Re: oreganovy olej

Ziadny potravinovy doplnok nemoze byt jedovaty, lebo nic skodlive nemoze byt predavane ako potravinovy doplnok.
Co sa tyka obsahu, ucinna latka v oreganovom oleji je najma carvacrol, preto zdoraznujem, ze treba vediet kolko tejto latky je v danom produkte, lebo od toho zavisi ucinna davka z toho doplnku.
Berksonov protokol sa moze brat kedykolvek.

Naposledy upravil: RNG (2011-02-16 15:20:15)



16

Re: oreganovy olej

maminka... malo pijes. nestaci len, ze uzivas psyllium, treba poriadne pit. psyllium sa uziva tak, ze ho kratko rozmiesas v pohari vody, vypijes a hned zapijes minimalne jednym poharom vody (kludne aj viac) no a pocas dna musis prijimat vela tekutin... zniz teda davku psyllia a pocas dna prijimaj viac tekutin, tak by sa problem mohol vyriesit...



17

Re: oreganovy olej

Psylium absorbuje az 50 nasobok vody, tj bez dostatku vody moze zapiect. Vseobecne povacsine ludia dost malo piju, najma zeny zo strachu, ze budu must chodit castejsie na zachod. To je ale velmi skodlive, lebo dostatok vody je potrebny na velku vacsinu procesov v tele, teda aj okrem travenia. Voda je nas prirodzeny detoxifikator, ucinnejsi, ako kopa inych.

Naposledy upravil: RNG (2011-02-17 00:53:22)



18

Re: oreganovy olej

Doteraz som davala oregano oil len synovi a on ho znasal velmi dobre,ale ja som si teraz nasadila az ked dosla na mna akasi viroza...zial ako som zistila...po zapiti len jednej tobolky asi po hodine-dvoch ma rozboli vzdy zaludok..je to mozne,ze je to tak silne na moj zaludok...ako to mam riesit chcela som zacat brat oregano oil aj kvoli kandide...co mam nieco v zaludku?



19

Re: oreganovy olej

Oreganovy olej, co tu odporucam castejsie z firmy NOW je v enterickej kapsuli, ktora sa nema rozpustat v kyslom prostredi, ale v neutralnom alebo zasaditom. Tj nie v normalne kyslom  zaludku.Takze alebo nemas dost zaludocnych kyselin , co si treba doplnit, alebo mas crevny(hiatalny) reflux z dvanastornika do zaludku v dosledku zvyseneho kvasenia, ktore sa spravidla zacina v nedostatocne kyslom zaludku a pokracuje do criev.Kvasne plyny vedia nasilne otvorit uzaver medzi dvanastornikom a zaludkom a tak sa moze obsah z dvanastornika, tj oreganovy olej aj zlc , dostat do zaludka a tam drazdit.
Oreganovy olej nie je na virusy, na to su ine doplnky, pozri temu napr herpes
http://rng.nazory.eu/herpes
Ja momentalne, kedze mam nedostatok kyselin pouzivam L-lysin HCl, co je nielen antiviralny doplnok, ale zaroven aj zdroj zaludocnych kyselin.

Naposledy upravil: RNG (2011-02-17 01:04:50)



20

Re: oreganovy olej

Je to mozne ze ma taky problem..ale skusila som brat enzymy s HCL a tiez mi bolo tazko na zaludok...takze neviem kde je problem?A co ak mam ten crevny(hiatalny) reflux?

Naposledy upravil: Sisa (2011-02-17 01:09:46)



21

Re: oreganovy olej

Mozno mas problemy s poskodenou zaludocnou sliznicou , co je caste pri napr nakazach helikobakterom pilori. Tu nakazu treba vyhubit(koloidna strieborna voda, zinok, monolaurin) a vyhojit steny zaludka(DGL, aloe vera) a az potom mozes si ten zaludok poriadne spravne okyslit. Inac ti kyseliny vyzeru do nechranenych stein kyselinovzdornym mazom otvorene lezie, ktore sa pri nakaze, ktoru malo kyselin neznici mozu premenit na vredy.
Helikobakter pilori je velmi odolny proti kuselinam, az do PH3, ale spravne okysleny zaludok klesne az na ph2-2.5 co potlaci aj helikobakter.
Ale mnozstvo ludi nema tak kysly zaludok, staci na to jednodenna zaludocna "chripka"(otrava norovirusom prenasanym na jedlach alebo dotykom) a uz mas ovela slabsiu produkciu kyselin na dost dlhy cas.



22

Re: oreganovy olej

Co je to DGL?Prave beriem monolaurin na tu virozu...takze ho budem brat aj dalej po jej vylieceni...ako dlho by som mala?Ked ja tuna v UK neviem zohnat kol.str.vodu a napr. v iherb neviem ktora je najlepsia...mohol by si mi dat link na nejaku dobru?

Toto Aloe bude dobre?Ortho Molecular Products, Super Aloe 450, 100 Capsules

Naposledy upravil: Sisa (2011-02-17 02:23:47)



23

Re: oreganovy olej

DGL= deglycerrhyzed licorice, vytazok zo sladovky hladkoplodej. Je to adaptogen a pozujes 2 tabletky pred jedlom, utisuje a hoji to zaludok.
http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … 22403?at=0



24

Re: oreganovy olej

rng kedze aj ja mam ten isty problem ako sisa, myslim tym, ze ma boli brucho po tom oreganovom oleji...
mozem si vyskusat tento test na nedostatok kyselin? aby osm si nahodou este viac neposkodila sliznicu zaludka?
http://www.badatel.sk/index.php?option= … ;Itemid=45
dakujem



25

Re: oreganovy olej

Ten test ziaslbohu nie je velmi spolahlivy. Bolesti zaludka mozu mat hromadu pricin, takze riadit sa len nimi pri davkovani kyseliny nie je dost spolahlive.Jediny naozaj spolahlivy je Heidelbergov test.
Nuz ja beriem s vacsim jedlom aspon 650 mg betainu HCl alebo L-lysinu HCl( teraz v chripkovej sezone) plus samozrejme enzymi a rano samozrejme draselnu bikarbonu na neutralizovanie tej kyseliny, pripadne trochu to telo alkalizovat.
Ja som mal problemu s palou uz od 35 rokov, trpel som na to, bral antiacidy, nic nepomahalo, az teraz konecne mam pokoj.

Co by som ale odporucal kazdemu, co ma problemy s bolestou zaludka je brat DGL, lebo bolest znamena, ze tam velmi pravdepodobne je nieco poskodene, pripadne aj monolaurin, tak ako ho beriem aj ja momentalne, lebo podla statistiky uz male deti v USA maju 20% sancu helikobakteru, co sa zvysuje az vyse 50 % s vekom, tj je rozumne ho takto preventivne adresovat a posilnit DGL zaludocne steny. Trochu antimikrobilalneho aj regeneracneho neuskodi nikomu na cas. Naviac monolaurin adresuje ciastocne aj plesne a candidy.

Jedna z pricin bolesti zaludka mozu byt aj v mnohych potravinach skryte histaminy. mna napr vzdy boli zaludok po cervenom vine alebo sampanskom, dokonca niektorych starych syrov. Este som to DAO(enzym na rozlozenie histaminov) na to nevyskusal, zatial sa krotim a snazim nejest tie pre mna drazdive

Naposledy upravil: RNG (2011-02-17 14:53:10)



26

Re: oreganovy olej

ahoj, a ako rozoznam pohladom entericku kapsulu od inej? su entericke napr. aj tie, co su v nich oleje? (rybi olej, kokosovy a pod.) normalne totiz synovi kapsule vysypavam do jedla (take, co sa daju lahko otvorit), rybi olej zje aj sam a dokonca kapsulu rozkusne, chut oleja mu nevadi...



27

Re: oreganovy olej

Zuzinka, to je vzdy napisane na doplnku ci lieku.
Obvykle davaju-pokryvaju kapsulum metakrylatom, mastnymi kyselinami, voskom alebo selakom, tieto sa nerozpustaju v kyslom prostredi(PH 3) aloe v neutralnom az zasaditom(PH 7 +)
Niektore doplnky a lieky sa znicia v zaludku, preto je treba ich ochranit entericky, rj vysypanie takejto kapsule jej znici ucinok.
Ale to sa rozhodne netyka rybacich olejov, ktore pokryvaju len na to, aby sa z nich v zaludku "nespominalo", alebo doplnkov, ktore sa sice v zaludku neznicia, len su neprijemne chutove a mozu drazdit zaludok, ako napr oreganovy olej.



28

Re: oreganovy olej

rng tak si nemam robit ten test? mam radsej uzivat napr predobedom ten HCL? a aky je rozdiel medzi 650 mg betainu HCl alebo L-lysinu HCl? vdaka



29

Re: oreganovy olej

Podla mojho priblizneho vypoctu betain HCl  obsahuje 26% HCl na vahu a L-lysin HCL asi 22%, ale mozem sa mylit, lebo nepoznam presne ako je HCl na tieto viazana. Predpokladal som pri vypocte 1 molekulu HCl na molekulu betainu alebo L-lysinu.
Kyseliny sa neberu na prazdny zaludok, samozrejme , ale s jedlom



30

Re: oreganovy olej

na tom oregane tusim aj pisu, ze uzivat len s velkym jedlom, prave asi kvoli tomuto...



31

Re: oreganovy olej

Oregano sice drazdi hrdlo a zaludok, ale nie creva, tj entericka kapsula by to mala vyriesit pri ludoch s dost zaludocnou kyselinou.



32

Re: oreganovy olej

rng chcem sa spytat, ako si mi poradil, dala somsi super enzym na lepsie travenie, dnes som ho dala 3 x 1 tbl a na obed som mala mierne palenie zahy, ale dalo sa v pohode a teraz mam silne palenie zahy po veceri, ked osm si ho dala...je mozne, ze mam dost kyselin a ked osm si dala superenzym, tak sa mnozstvo zvysilo?

ja som doteraz vobec nemala s tymto problemy, ten superenzym som si dala len kvoli oreganovemu oleju, aby osm ho vedela do seba dostat...
je mozne ked mam palenie zahy po superenzyme, ze mam dost kysealin a superenzym nepotrebujem? resp nepotrebujem hcl?

vdaka



33

Re: oreganovy olej

Privela kyselin je povacsine mytus, ako top dokazuju kazdodenne lekari, co pouzivaju jedinu metody na spravne meranie vylucovania kyselin v zaludku Heidelberg kapsule.
Pochopitelne doplnujes si len to, co telo potrebuje, tj ked ti to nerobi dobre, tak to telo asi nepotrebuje, pravdepodobne. Jedine, ze by si mala pociatocnu reakciu a enzymi ti vyvolaju cistenie tela, co moze byt spojene s miernou reakciou na uvolnene toxiny zo zabitych kvasinek ci plesni.
Alebo to nemalo nic spolocne s enzymami ale bol to len nasledok hiatalneho refluxu, ktory pravdepodobne mas, ked sa ti grga oreganom a to by sa malo rozpustit az v crevach
Nuz silnejsie vytvarane vetry to mozu docasne tiez sposobit.
Preto s nezvykle vela zeleninou odporucam enzym alfa galaktosidazu proti vetrom a mozno aj hiatalnemu refluxu.



34

Re: oreganovy olej

http://www.celostnimedicina.cz/koreni-j … -jidle.htm



35

Re: oreganovy olej

Dobry clanok, o koreninach ako konzervante,, tj antimikrobialnych prostriedkoch



36

Re: oreganovy olej

ahoj rng, mam vytipovany tento oreganovy olej
http://www.iherb.com/Natural-Factors-Oi … 0-ml/22333

chcem sa spytat ci 80 perc. karvakolu nieje vela..chceme to uzivat na kurie oka, pliesne na nechtoch..riedit to niecim ked to chcem potierat na kurie oka, pliesne?

ja som mala predtym tento ale nejako bol bez efektu..navyse tam nepisu ani kolko karvakolu je v nom:(
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oil-of-O … -30-ml/946

preto som si vybrala teraz ten prvy vyrobok.
ak by sme to chceli davat detom uzivat vnutorne (v case zahlienenia, nadchy) potom je lepsie zobrat kapsule?

dakujem.



37

Re: oreganovy olej

Nyz dany "oreganovy" olej uvadza na 4 kvapky obsah 30 mg oreganoveho oleja, ale 120 olivoveho oleja, takze je uz poriadne riedeny, 1 ku 4 olivovym olejom.
Na nechty odporucam 2 az 5 % oreganovy olej, vy mate 20%, tj riedte ho s olivovym/kokosovym najmenej 3 ku 1(5%) az 9 ku 1(2%)
Ten druhy rozno uvadza, ze je 25%, tj obsahuje 25% oreganoveho oleja v olivovom oleji.

Obsah carvacrolu v oleji z divokeho oregana je od 55 do 85%, podla miesta zberu a sezony.

Oreganovy olej je paliva korenina, preto na vnutorne branie su lepsie kapsule, najma pre deti, ale aj pre dospelych Pali to v ustach, v hrdle aj v zaludku. Preto entericke kapsule, tj take, co sa rozpustia az v crevach su najlepsia forma



38

Re: oreganovy olej

RNG, co hovoris na toto?
http://www.wildoiloforegano.com/index.p … crol_facts

tu pisu ze niesu dobre pripravky kde je vysoke percento carvacrolu....



39

Re: oreganovy olej

Kazda liska svoj chvost chvali. Tiro maju extremne drahy produkt, naviac znacne riedeny olivovym olejom,neuvadzaju na kolko,  neuvadzaju dokonca ani skutocne percento carvacrolu.
Tak sa snazia inych co ten obsah carvacrolu uvadzaju nejako oplut.
Ja radim napr oreganovy olej v kapsulkach nijak neriedeny, s obsahom carvacrolu najmenej 55% a to za zlomok tejto ceny, naviac v enterickych kapsulach, takze nepalia ani hrdlo ani zaludok.



40

Re: oreganovy olej

tak som si objedna ten v tabletkach od now foods.

1./ myslis ze mi to moze pomoct na infekciu krku? mam stale hnis v mandliach, a drazdi ma na kasel v krku. este k tomu mam aj obcas take zlte huste sople. bral som 2x po troch tabletkachv tyzdnovom odstupe azitromycin, ale ten mi pomohol iba trochu.

2./ este k tomu mam aj na rukach a nohe taky mensi ekzem. pomoze vnutorne brany carvacrol aj na to?



41

Re: oreganovy olej

Carvacrol nie je vseliek. Ale nici nakazy typu plesni, kvasnych a hnilobnych povodov. A odhlienuje.
Na znicenie nakazy v prinosnych dutinach odporucam najma kvapky roztoku GSE
http://rng.nazory.eu/infekcie

Carvacrol adresuje tie infekcie, ktore ziju v hlienoch , na ktore je atb neucinne. GSE/citricidal zase je sirikospektralny antimikrobialny prostriedok, vyborny na bezne bakterie, dokonca aj na tioe, na co atb nezaberu(VRE, MRSA, clostridium difficile) a je tiez poriplesnovy a proticandidovy. Pozri  na   http://rng.nazory.eu/citricidal
PPM su miligramy na liter alebo KG vahy.

Exemy su z roznych dovodov, najma ale zo zamorenia a potravinovych alergii. To sa riesi odmorenim enzymami. V exemoch sa casto uchytia rozne mikroby a tie treba tiez znicit,aby sa ta oblast mohla vyhojit.. Exemy su znacny problem riesit, ale musia sa riesit nielen zvonka, ale aj zvnutra.



42

Re: oreganovy olej

tak si idem objenat aj to GSE, aj ked mam trochu z toho strach kedze som cital ze to obsahuje BENZETHONIUM CHLORIDE.

mozem si zatial k tomu carvacrolu davat probiotika? lebo sa mi zda ze mam po antibiotikach znicenu crevnu miktofloru. probiotika mam tieto: http://www.iherb.com/Jarrow_Formulas_Ja … _Caps/7006



43

Re: oreganovy olej

Nezabudni na to, ze farmaceuticky priemysel sa bude vzdy snazit nejak ociernit potravinovew doplnky, ktore zacinaju byt ich silna konkurencia. A tam patri aj citricidal.Ten Jarrow produkt sa zda byt dost dobry na nasadu, len si davaj s nim dostatok mikrovlaknin, nech sa tie probiotika  mozu rozmnozit dostatocne a osidlit creva.



44

Re: oreganovy olej

este by som sa ta chcel spytat ako dlho mam uzivat ten oreganovy olej na vycistenie traviacej sustavy wink

hrdlo si preliecim tym GSE. snad sa mi konecne po 10 rokoch prestanu vychadzat z madli hnisave capy smile



45

Re: oreganovy olej

Nuz ja kludne prehltnem aj 5 kapsul toho oregana v enterickom obale a nikdy ma z neho nebolel zaludok.  Raz som ho ale zobral s  alkalizaciou skoro rano, a to mi prislo za par minut zle od zaludka, lebo v alkalickom zaludku sa ta entericky pohryta kapsula rozpustila  a velka davka oreganoveho oleja mi natolko podrazdila zaludok, ze to so mna letelo von. Odvtedy si davam pozor, aby som sa nealkalizoval, ked beriem entericky pokryte kapsule.



46

Re: oreganovy olej

kto uzivate KHCO3 (kalinat) , v akom mnozstve sa to ma?



47

Re: oreganovy olej

Ja pouzivam skopro rano 1/2 az lyzicku    do pol litra  teplej vody a potom sa nesmie jest najmenej 2 hodiny, inac sa jedlo v odkyslenom zaludku kazi a kvasi.
Samozrejme to robim velmi nepravidelne, na nestastie, takze som sa este nezbavil usadenin kyseliny mocovej v tele(dna/gout)



48

Re: oreganovy olej

RNG, prosim Ta, tieto oreganove kapsule su dobré ??:
http://www.swanson.cz/oregano-120pcs-500mg  (oni neuvadzaju % carvacrolu, tak sa vzdavam)

či sú zrovnatelné s tými čo odporučaš:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731



49

Re: oreganovy olej

Rng, prosim o odpoved...



50

Re: oreganovy olej

Nuz ked mas entericky pokryty oreganovy olej,. nemusis ho brat s privelkym jedlom. Ale vseobecne koreniny sa nemaju brat na prazdny zaludok aj kjed sa nerozpustie v zaludku, ale crevach. Aj tam je lepsie, ked sa rozmiesaju s jedlom na nizsiu koncentreaciu.