101

Re: Prosím o radu a názor

ok, pekne dakujem. Ten oreganovy olej som kupil omylom, preto som sa pytal na riedenie. GSE - mam nasal spray z iherb, je dobry, obcas stipe.
Tiez mam stale biely jazyk, teraz skusam lauricidin-monolaurin, co si tiez odporucal aj na crohna, kolitidu, helico a ine.



102

Re: Prosím o radu a názor

Nasal spray si mozes ovela lacnejsie vyrobit sam, 3 kvapky GSE do 30 ml vody, ti vydrzi mesiace.
Okrem toho odporucam kazdemu mat doma GSE, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov a betaglukany, pripadne aj chaparal, lebo cert nespi a clovek moze kazdu chvilu nieco chytit a prve hodiny po naznaku na boj  su najdolezitejsie na ucinnu obranu, inac sa to rozlezie po celom tele .

Naposledy upravil: RNG (2012-02-02 17:54:10)



103

Re: Prosím o radu a názor

dakujem, ten GSE riedim aj na pitie. Mozes mi prosim ta nizsie poradit, ktore doplnky brat spolu a ktore nie?
Dg:
-seronegativna oligoartritida, HLA B27 pozit.
-Ileitida, kolitida chronicka proktitida, atrumgastritida, s iniciovanim na Crohn (ojedinele vredy a fistuly),   
  helicobakter pozit.
-Scheuermann zmeny na chrbtici
-Predtym prekonane - chlamidie, mykoplazmy, EBV a CMV...

Beriem 0,5h hodiny pred kazdym jedlom QUERCITIN-BROMELAIN, PROBIOTIKA (pred vecerou nie, az na noc s jablkom), ESTER C PRASOK S VODOU, PSYLIUM 1TSP,  LAURICIDIN.
Lauricidin-monolaurin som pridal teraz 3 den co drzim bezsacharidovu dietu a od vcera ma pocas stolice dost pali konecnik. Pikatne nejem, moze to byt z lauricidinu?
Stolicu mavam tuhu 3-4 x denne, skor zapchu, hnacky nie.

Medzi jedlom mam K. LISTOVU 1G, B12 METHYLCOBALAMINE, VIT E 200, KALDYUM , CALTRATE 600MG/400 IU D3 (vsetko 1x za den)

Cakam tiez GSE-NUTRI... KAPSULA/25KVAP, TRIPHALLA, DGL, ENZYMY DIGEST PLATINUM, REJUVEN ZYME, OREGANOVY OLEJ A EXTRAKT Z OLIVOVYCH LISTOV. Ako to k tomu doplnit?

tiez 10MG PREDNIZON 1-0-0 A SULFASALAZIN 600MG 2-2-2 po jedle. Lieky a doplnky mam uz 3 mesiace. S liekmy mam pokracovat dalsich 6mes. s postupnym vysadzovanim do nuly. Je lepsie lieky nahradit a cim? Namiesto prednisonu asi curcumin?
Predtym po kolonoskopii mi dali liek PENTASA a za 5 dni ma odviezla sanitka v silnych bolestiach kolena, chrbta. 3 tyzdne som bol na voziku a dalsi mesiac s barlami doma. Niekolko punkcii... Uvazovali o biologic. liecbe, ale stav sa zlepsil, tak nie. Uz chodim, klby pobolievaju.
Myslim, ze hlavna pricina je to zle travenie. Bolest aj pod lavym rebrovym oblukom, hlavne po jedle-sono bolo ok. Klby, chrbat, hlava bolia takmer stale, vsetko vlavo.

Napis mi prosim tvoj nazor a ako to skombinovat, srdecne dakujem.



104

Re: Prosím o radu a názor

Nuz beries toho az privela a mas pravdu, vacsina problemov je zo zleho travenia a absorbcie. To oslabi telo, znizi imunity, zhorsi regeneraciu vsetkeho=mozne stovky zdravotnych problemov. Palenie konecnika je najcastejsie z prebytocnych kyselin Alebo candid/plesni. Monolaurin je tukovy, nepali, akurat ma v ustach znacne horku chut, na koreni jazyka.

Kyseliny listovej odporucam len 400 az 800 mikrogramov, rozhodne nie 1 gram!!. To je iste nejaka chyba.

Curcumin nahradi vyborne prednison, ale ako som ti naznacil, treba adresovat priciny, nie len dosledky a v tvojom pripade je to najma viralna imunita a napravenie travenia tj vcitane crevnej probiotickej flory.

Takze sa sustred na mikrovlakniny,probiotika, GDL, kyseliny(l-lysin HCl), enzymy, hojive aloe vera a triphalu v prvom rade, a precisti si/regeneruj pecen protokolom dr Berksona

Sulfasalazine je vyse 70 rokov stare antibiotikum, hlavny ucinok je zabijanie bakterii a pouzivali ho povodne najma na crevne infekcie.Co ludia zabudaju, ze je to aj potlacajuce probioticke kultury antibiotikum, a prave zla probioticka flora vedie k zapalom criev, lebo miesto uzitocnych probiotik sa ti tam usadia rozne parazitne kultury, na ktore su antibiotika, vcitane sulfa chemikalii neucinne.
Tj doslova davaju "zelenu" parazitnym kulturam. Preto pravdepodobnost sa vyliecit z ulcerativnych kolitid a Crohna a IBS je s pomocou atb  prakticky vylucena, akurat symptomy sa zoslabia.Takze lekari tvrdia , ze tieto choroby su neliecitelne, len zmiernovatelne. A maju pravdu, pokial myslia na liecenie len liekmi, co maju k dispozicii.



105

Re: Prosím o radu a názor

RNG chcel by som sa opýtať či saunovanie môže zhoršiť stav pri candide pretože som spozoroval, že pri pobyte v saune sa mi stav akoby zhoršil to isté platí pri teplom kúpeli a ešte by ma zaujímalo, keď budem brať v jeden deň betain HCL 600mg a na druhý deň ráno nalačno sódu bikarbónu  resp. kalinat štvrť čaj.lyžičky do pol litra vody môžem tým zapiť colostrum (päť kapsúl), ktoré treba brať tiež nalačno. Dosť som pri tej diéte schudol mohol by som užívať proteín http://www.protein.sk/e-1318-pro-whey-4 … vp-biotech kým sa mi nenapraví vstrebávanie udávajú tam sacharidy 3,7g cukry 1 gram v dávke.



106

Re: Prosím o radu a názor

OK, ked chces. Ja som osobne skor za normalne potraviny, nez taketo rozne izolaty.
Whey=srvatka z mlieka a celkove kvasene mliecne prpdukty by som extra pri protikvasinkovej diete neodporucal.



107

Re: Prosím o radu a názor

RNG a s tou sódou bikarbónou, môžem ňou teda zapiť colostrum keďže oboje sa má užívať nalačno.



108

Re: Prosím o radu a názor

Myslim, ze mozes, ale sam som to neskusal.
Ja totiz neberiem colostrum na prazdny zaludok, uspokojim sa aj s trochu nizsou ucinnostou , ked ho beriem spolu s jedlom.



109

Re: Prosím o radu a názor

Fajn ďakujem za odpovede.



110

Re: Prosím o radu a názor

OK



111

Re: Prosím o radu a názor

Dobrý deň RNG,
chcela by som sa opýtať, aké je dávkovanie tohto koloidného striebra, čo som kúpila http://www.iherb.com/Source-Naturals-Ul … /1442?at=0 pre syna s hmotnosťou 15kg. Hlavne do nosa, do krku. Môžem to kvapkať do nosa, príp. do krku v tejto koncentrácii alebo to zriediť? Môžem sa tým kvapátkom dotknúť sliznice nosa ? Ďakujem



112

Re: Prosím o radu a názor

Par kvapiek niekolkokrat denne do nosa, pripadne aj oci, tak ako pre kazdeho ineho.
Na pitie je to primalo.
Nedotykaj sa podla moznosti kvapatkom nicoho.
Koloidne striebro sa moze riedit len destilovanou a deionizovanou vodou, inac sa znici.
Viac na http://rng.nazory.eu/koloidne-striebro



113

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem RNG, takže kvapkať do nosa musím obzvlášť opatrne, aby som sa nosa nedotkla. To striebro by sa mohlo pri kontaktne so sliznicou celé vo flaške zničiť? Myslela som, že keď je antibakteriálne, tak mu to neublíži. Týka sa to rovnako aj roztoku GSE do nosa? Tam sa tiež nemôžem dotknúť nosa (sliznice)? Hm, len teraz neviem ako mám zabezpečiť kvapnúť to hlboko do nosa tej mojej malej chobotnici.

A ešte by som prosila o radu - začal mať hrozné sople a kýcha, nič iné zatiaľ. Tak som nasadila oreganový olej z Now foods 2xdenne 1kapslu, do nosa 4xdenne koloidné striebro a chcem dávať do nosa aj roztok GSE. Aký časový odstup mám dodržať medzi podaním koloidného striebra a GSE do nosa? Aby sa to nebilo. Ďakujem



114

Re: Prosím o radu a názor

Koloidne striebro sa nenici bakteriami, ale pridanim soli a to aj malickeho mnozstva z hlienov ci pitnej vody.
GSE roztok na to nie je citlivy, tam je opatrnost na mieste len pre to, aby sa do roztoku nahodou nedostali mikroby, ktore citricidal nevie znicit, najma niektore virusy a bakterie, co znesu vyssie koncentracie, nez ma ten roztok.
Ucinok koloidneho striebra je kvoli obsahu soli v hlienoch len niekolko minut, takze po 10 minutach mozes uz dat roztok GSE. Dieta treba polozit hlavou dole, potom ten roztok natecie do celnych dutin sam=gravitacia.



115

Re: Prosím o radu a názor

Aha, jasné, takže v tomto je medzi nimi rozdiel. Ďakujem za objasnenie. GSE mi syn pije celkom v pohode, dávam mu to samozrejme v malých hltoch.

Ešte by ma zaujímalo ohľadne tých vitamínov B - tento stress vitamín B stojí za kúpu? http://www.adcc.sk/web/potravinove-dopl … -1087.html



116

Re: Prosím o radu a názor

Nuz ma primale davky v zrovnani s inymi doplnkami.
Tym je Jamieson znamy, lebo distribuuje cez lekarne a tie sa drzia zastaralych ,casto prinizkych davok , z roku 1948, dosial nezmenene pre organizovaneho medickeho priemyslu.
Porovnaj obsah napr s tymto
http://www.iherb.com/Twinlab-Stress-B-C … /7211?at=0



117

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem, aj som si myslela, pýtala som sa len preto, že je u nás najľahšie dostupný. Takže popozerám na iherb. Ďakujem

Ešte by ma zaujímalo - oreganový olej na tie hlieny ako pôsobí? Kedy by som mala začať badať nejaký účinok, dnes mal dve kapsle zatiaľ, zajtra zase dve, hlieny má husté, nepriehľadné a pomerne dobre vysmrkateľné.



118

Re: Prosím o radu a názor

Dostatocna davka carvacrolu sposobi velmi produktivny kasel, ked sa z pluc a priedusiek dostanu von hlieny. Carvacrol je antimikrobialny a posobi najma na plesne a kvasne infekcie, vcitane mikrobov, co sa zdrzuju a vedia zit z hlienov, ako napre aspergilus pneumoniae a ine.ti hustych hlienoch z nosa, najma farebnych treba do nosa kvapkat roztok GSE aspon 3 krat denne, v leze s hlavou zaklonenou co najciac dozadu, aby to natieklo aj do celnych dutin

Inac hlieny mozu byt aj zo vzdysnych alergii, ako napr reakcia na pel, prach, plesne, roztoce. pozri nas temu alergie

Naposledy upravil: RNG (2012-02-09 23:41:00)



119

Re: Prosím o radu a názor

Ten produktívny kašel máme ukážkový, dúfam, že to rýchlo odíde a bude zase zdravý.
Dnes som mu pridala sangre de grado - do vody dávam 5kvapiek 2x denne http://www.iherb.com/Amazon-Therapeutic … /9183?at=0 je to správne? smie sa to aplikovať do nosa ?

Inak pacient priam ukážkový - 2xdenne mi zje kapslu oregana a vypije v priebehu dňa 2dcl GSE ..... ale stále ho tá nádcha drží.



120

Re: Prosím o radu a názor

Nadcha moze byt nielen z mikrobov rozneho druhu, ale aj ako alergie na prach, roztoce, pel, plesne alebo kombinacia mikrobov a alergenov roznych druhov atd. Pozri na temu alergie.



121

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem...
no prosila by som ešte o reakciu na dávkovanie toho sangre de grado, čo mám ja - stačí 5kvapiek do vody 2x denne?



122

Re: Prosím o radu a názor

Nuz ja pouzivam 2 x 15 kvapiek. Teda ked to pouzivam z roznych dovodov.



123

Re: Prosím o radu a názor

Dobrý deň Rng,
chcela by som sa opýtať, je lepšie pre dieťa na podporu imunity brať nejaký multivitamínový prostriedok alebo brať tie vitamíny po častiach? Ktorý multivitamínový sirup z iherbu užíva vaša vnučka?
Inak máme úžasné výsledky s oreganovým olejom, pri začínajúcej nádche mu ho hned nasadím a po dvoch dňoch v priemere po nádche ani stopy. Ale už mám takmer prázdne balenie a chcela by som nejaký multivitamín, hlavne pred nástupom do škôlky, obávam sa zvýšenej chorobnosti.
Imunoglukán mám doma, zaujíma ma skôr nejaký iný prípravok. Ďakujem veľmi pekne



124

Re: Prosím o radu a názor

Ja nie som velmi za multivitaminy, vacsina z nich je produkovana farmaceutickymi spolocnostami a tym akosi neverim, lebo do toho davaju plno eciek a syntetickych vitaminov.
V skolke sa nakazam nevyhne, preto majte poruke veci na ich rychle potlacenie.Najviac asi pomozu kvapky roztoku GSE do nosa, lebo kvapockovych infekcii, co skoncia v nosnych dutinach je stale plno.



125

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem za odpoveď.
Čo si myslíte o tomto produkte? Je to dobrá voľba na podporu imunity? http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Ep … r=&fr=
Len som celkom nepochopila, či sa to berie preventívne v období so zvýšenou chorobnosťou v okolí dieťaťa alebo až vtedy, ked začnú byť problémy s nádchou atd.



126

Re: Prosím o radu a názor

EpiCor je kvasnicovy produkt, kde kvasnice obsahuju najma betaglukany, co stimuluju vyrobu roznych bielych krviniek, najma NK ale aj inych a tym zvysuju obranyschopnost tela=imunitu.
Nadcha je zalezitost alebo alergii(odstranit alergeny a pouzivat quercitin, vitamin C a boswelin, dlhodobo)
alebo mikrobialnych nakaz v nose a prinosnych dutinach, ktore treba vyhubit antiomikrobialnymi kvapkami, ako napr koloidnym striebrom alebo roztokom citricidalu/GSE, podla potreby, nie preventivne..



127

Re: Prosím o radu a názor

Rng dobrý deň,
chcela by som sa poradiť. Užívam DIM 200mg v jednej tablete tento - http://www.mydiscountvitaminsonline.com … hane_SS711
Keď 200mg DIM zodpovedá 600mg I3C, stačí, ak užívam jednu tabletu tohto DIMu denne? Stačí tá jedna kapsla denne? (mám 5mm cystu v prsníku)
k tomu beriem jód. tinktúru a čistiace enzými (Pancreatin a Digest platinum).

Uvažovala som, keď I3C sa vlastne v tele mení na DIM, či má zmysel užívať aj DIM aj I3C. Čo vy nato?



128

Re: Prosím o radu a názor

Lepsie je rozl;ozit rozne doplnky na viac davok, kedze maju zivotnost v tele casto len niekolko hodin.
Oboje pouzivat, I3C a DIM je zbytocne.



129

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem za odpoved.

Viem, že DIM znižuje estrogenickú hladinu a zaujímalo by ma, či pri cyste je účinný wild yam. Niekde som čítala, že skôr pracuje pri myomoch.



130

Re: Prosím o radu a názor

Cysty su hormonalne podmienene, tj yam a senovka grecka/fenugreek obsahujuce Diosgenin  samozrejmeze pracuju spolu s enzymami

Naposledy upravil: RNG (2012-04-03 21:30:17)



131

Re: Prosím o radu a názor

Dobrý deň prajem,

dnes som bola na kontrolnom usg prsníkov, cysta je tam stále, menšia o 1mm. Čiže teraz má 4mm.

Čo ma zaujalo, dr. hovoril, že je ohraničená a že nie je z tých, čo rastú a miznú v závislosti od menštruačného cyklu. Vraj mi zmizne až v prechode.
Čo si myslíte o tomto názore? Už mám toho o cystách od vás prečítané asi všetko, preto ma táto informácia zarazila, lebo s takýmto tvrdením som sa nikde nestretla.



132

Re: Prosím o radu a názor

Nazory lekarov zavisia od vedomosti co maju. Bezny lekar vie len to, co sa naucil v skole, tj diagnozy a lieky.
Alternativni lekari sa dodatocne skolili a ucili na ine, alternativne metody a prostriedky, tj maju aj ine vysledky. A tie sa tu snazim pisat, pokial mi este pamat staci.
Jedno si musis uvedomit, lekar, osobne ziadny, nie je finalna instancia, ani BOH, ako sa niektori spravaju. Rozni lekari podla svojho vzdelania, najma ti, co studuju alternativy , ktore su oficialne potlacane ti daju na vyber ine metody a maju casto ovela lepsie vysledky, ako konvencna medicina.
Nestavaj lekara na piedestal neomylnosti, je to len clovek tak ako ja alebo ty.
Nikto nie je neomylny!



133

Re: Prosím o radu a názor

Asi som sa zle vyjadrila a nepochopili sme sa. Ja predsa tvrdenia lekárov beriem s riadnou rezervou.
Len som cchela vedieť, či je možné, že sa môže cysta "zabývať".



134

Re: Prosím o radu a názor

Nerozumiem vyrazu "zabyvat sa".
Ak si tym myslela hrubsie steny na cyste, tak aj to ti postupne enzymi rozlozia



135

Re: Prosím o radu a názor

Ano, presne to.
Máte o tomto nejaký poznatok, čo vlastne ovplyvnuje alebo od čoho závisí tá hrúbka steny cysty?



136

Re: Prosím o radu a názor

Nemam ani sajnu.
Len si myslim, ze ta stena sa buduje casom a cim dlhsie, tym moze byt hrubsia, pri nedostatku cistiacich enzymov a roznych bielych krviniek, ktore tak isto enzymami rozkladaju neziaduce materialy a utvary.



137

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem.

Chcela by som sa ešte poradiť ohľadne tohto produktu http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Ep … ules/22373
Kúpila som ho pre syna ako prevenciu, lebo ide do škôlky, chcem urobiť maximum na podporu jeho imunity. Má 2.5 roka a teraz som si prečítala, že až od 4.roch rokov to odporúčajú.
Teraz neviem ako to mám dávkovať...... môže brať jednu denne dlhodobo? Ďakujem



138

Re: Prosím o radu a názor

To je blbost. EpiCor su len specialne kvasnice a osobne ja by som bral viac, nez odporuca vyrobca, aspon dvojnasobok. Vyrobcovia obvykle udavaju davky z reklamnych dovodov prinizke, aby sa to videlo ucinnejsie, nez to v skutocnosti je.
Hlavna ucinna latka v nich je totiz betaglukan, aj ked ju tam priamo neuvadzaju. Beta 1,3  1,6 glukany sa totiz vyrabaju z kvasnic sacharomycae cervisiae , to je znacna cast ich bunkovych stien, a intenzivna davka pre dospeleho je 3 x 500 mg betaglukanov, udrzobna 2 x 200 mg, to uz mam dlho rokov odskusane.
Je to vlastne dost draha forma kvasnic, so zvucnym menom..
Ale odporucam to, lebo je to minimalne priemyselne upravovane.



139

Re: Prosím o radu a názor

Ako prevenciu pre malého teda 2 kapsle denne. Ako dlho sa to môže užívať? Veď ked sú to len kvasnice, tak to môže brať dlhodobo, však?

Dosiahla by som rovnakú podporu imunity u syna aj obyčajnými kvasnicami ?



140

Re: Prosím o radu a názor

Bio Cor tvrdi, ze je to specialnba zmes, ale ja osobne by dom tvrdeniu vyrobcov celkom neveril. Nuz ale maju to podlozene solidnym vyskumom, tj da sa tomu dost doverovat. Aky je ovsah inych kvasnic, neviem. Kvasinky ru rozne a moau sa tam nachadzat aj take, ktore su nam neuzitocne.
Ako dieta som casto jedol pomazanku, co mama urobila s kvasnic. Pri vyrobe sice smrdela ako glej, ale mama z toho vedela urobit celkom chutne jedlo.
Samozrejme sa to moze brat neobmedzene dlho, ved je to len druh potraviny a dokonca celkom male davky.



141

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem veľmi pekne za rady.

Ešte niečo by som mohla urobiť na podporu imunity? Je mi jasné, že chorobám sa nevyhneme, ale chcem urobiť všetko, čo je v mojich silách, aby som mu pomohla zvýšiť obranyschopnosť, dakujem.



142

Re: Prosím o radu a názor

Adresauj zvysenie viralnej imunity, virusy sa prenasaju najrychlejsie. Pozri na temu herpes.



143

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem - väčšinu prípravkom mám doma, tak to postupne nasadím.

Chcela by som sa ešte poradiť, že čo hovoríte na tieto naše vitamíny pre deti - teraz to dosť propagujú v našich mamičkovských časopisoch
http://www.generica.sk/produkty/b-kompl … apky-30-ml
http://www.generica.sk/produkty/vitamin … apky-30-ml

Doteraz som mu dávala čisté céčko v práškovej forme do vody, čaju, to sa mi minulo a ak to schváliš, tak to kúpim, ak nie, tak kúpim ester-C.



144

Re: Prosím o radu a názor

Nuz uvedene maju velmi mizerne maly obsah a na to prilis vysoku cenu, aj ked sa vidi nizka pre zakaznika.
Pozri na obsah tejtpo liposomickej formy(tj absorbujucej sa priamo do krvi z ust, ked ju tam podrzis 30 sekund bez prehltnutia.
http://www.iherb.com/Sublingual-B-Total … -Each/5986
Inac tohoto pre male dieta pouzi menej  nie 1 dropper/kvapatko(1 ml=zhruba 18 kvapiek), staci ti 5 kvapiek pod jazyk.
Co sa tyka vitaminu C najlepsia forma je neutralny ester C, ktory mozes dostat aj v prasku alebo len otvoris kapsule a zamiesas do jedla. Ester C zostava v tele a posobi vyse 5 krat tak dlho, ako kyselina askorbova



145

Re: Prosím o radu a názor

Dobrý deň.
Prosim o radu: Rakovina-Zhubny melanom trupu, aktualny stav s metastazami v dutine brusnej. Co by bolo vhodne uzivat popri chemoterapii (Dakarbazin) - ake prirodne formy ? Megadavky C uzivame pravidelne, caj Lapacho, uzivali sme caj CoD, vyrobky od Diochy, probiotika, pyridoxin, Fytomineral, sodu bicarbonu, injekcie polyoxidonium na imunitu, koloidne striebro, hlivu ustricovu, Podkovičník, B-complex, kúpele Balneol, Lymphomyosot (boli vybrate uzliny), Lagosu, Orešak, ... čo by bolo ete vhodne ? Napr.: DMSO ?



146

Re: Prosím o radu a názor

Nuz popri chemoterapii pomoze sa len modlit. Tie jedy su tak silne, ze oslabia a zamoria telo natolko, ze ked sa podari aj rakovinu znicit, velmi rychlo sa vrati spat.
Ja radim najma cistit telo silnymi enzymami, napr najmenej 8 gramov pancreatinu, 3 x 500 mg betaglukanov a caj z polievkovej lyzice gravioly a ine protirakovinne, tem je tu uz niekolko .
Samozrejme hromada pomocnych silnych antioxidantov(anto a proantokyanidy, polyfenoly atd), ale tie nie su klucove ani v niceni nadorov(tj nie su cytotoxicke) ani v odmorovani tela, len zlepseni funkcie a regeneracie.
Tak isto radim pouzivanie pomocnych adaptogenov, tiez nemaju citotoxicitu ani odmorovacie ucinky, ale pomahaju posilnit telo v obrane.
A samozrejme selen, jod, zinok, vitaminy C,E a D-3 vo vacsich mnozstvach(najma co sa tyka vitaminu C a jodu) pomaha.



147

Re: Prosím o radu a názor

Dobrý deň RNG,
tak zase má syn nádchu, hádam každé tri týždne. Vždy rovnaký scenár - priesvitná voda začne tiecť z nosa, potom to zhustne do biela, zateká do hrdla, strašne z toho kašle, nechce jesť a občas z hlienov aj vracia.
Teraz čakám na výsledok výteru z nosa a krku. Potom ideme na ORL a na alergologiu - zistiť príčinu tých opakujúcich sa nádch.

Čo sa chcem opýtať, dali nám zase antibiotické kvapky do nosa - pamycon. Ale ja mu dávam do nosa gse, síce pri tom vrieska, asi ho to dosť štípe, kvapkám roztok v pomere 60kvapiek na liter vody. Mám mu dať aj ten pamycon? Či sa na pamycon vykašlať a dávať len GSE? Ďakujem



148

Re: Prosím o radu a názor

Pamycon (bacitracyn/neomycyn) su sice dobre na bakterie, ale neuropbia nic proti plesniam a kvasnym infekciam, ktore ziju z hlienov. Roztok GSE ale potlaci aj tie. Naviac, moze to byt ciste alergia, teraz je na to sezona a ked sa dostane hlien na prioesusky a do pluc, tam sa don nastahuju plesne ako napr aspergillus pneumoniae a z toho je ten zapal a kasel. Nuz na to je podla mna najleposi oreganovy olej.
Ale alergiam sa da zamedzit branim napr quercitinu(3 x 500 mg dospela davka) tiez boswelinu(2 x 600 mg) vitaminu C a roznym cistiacim enzymom.
Na alergie nie je ani GSE, ani pamycoin ucinny.



149

Re: Prosím o radu a názor

RNG napísal(a):

Nuz popri chemoterapii pomoze sa len modlit. Tie jedy su tak silne, ze oslabia a zamoria telo natolko, ze ked sa podari aj rakovinu znicit, velmi rychlo sa vrati spat.
Ja radim najma cistit telo silnymi enzymami, napr najmenej 8 gramov pancreatinu, 3 x 500 mg betaglukanov a caj z polievkovej lyzice gravioly a ine protirakovinne, tem je tu uz niekolko .
Samozrejme hromada pomocnych silnych antioxidantov(anto a proantokyanidy, polyfenoly atd), ale tie nie su klucove ani v niceni nadorov(tj nie su cytotoxicke) ani v odmorovani tela, len zlepseni funkcie a regeneracie.
Tak isto radim pouzivanie pomocnych adaptogenov, tiez nemaju citotoxicitu ani odmorovacie ucinky, ale pomahaju posilnit telo v obrane.
A samozrejme selen, jod, zinok, vitaminy C,E a D-3 vo vacsich mnozstvach(najma co sa tyka vitaminu C a jodu) pomaha.

Dobrý deň. Dostanem čaj Graviolu aj u nás ? Tie silne antioxidanty (anto a proantokyanidy, polyfenoly atd) dostanem normálne v lekárni ? Netuším, čo su tie adaptogeny. Aky mate nazor na vyrobky Tiansi ? - Chitozan, Cholikan, Kordyceps, Ikan ...



150

Re: Prosím o radu a názor

Co dostat na Slovensku neviem. A zijem v USA a na Slovensku som nebol uz skoro 5 rokov
Adaptogeny su latky, ktore nam pomahaju v roznych zdravotnych situaciach. napr menovany Cordyceps, rozne huby , astragalus,  a ine su tie adaptogeny. Viac pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/User:Write … gens_table