1

Téma: chudokrvnost a ekzem u 1,5rocneho syna

dobry den, prosim o radu co na chudokrvnost u 1,5roc. syna. nepapal mi doteraz poriadne (maso uplne nechcel) a pri rotavirusovej hnacke mu v nemocnici zistili ze ma zelezo 60. dostal actiferin, (maltofer tyzden predtym),ten mu sposbuje hnacku, a pochybujem o nejakej extra ucinnosti, resp. bola by som rada ak by existovalo nieco prirodnejsie pre take male dieta, co by mu pomohlo rovnako ako tamta chemia. plus dostava farmaceuticky preparat b6, a acidum folicum,.
druhy problem je, asi pred mesiacom sa cely vysypal tvar, ruky nohy, cervena krupica, ktora ho svrbi, skrabe sa ako besny, vylucila som vsetko co by bolo drazdive ale aj tak to pretrvava, aj ja si davam pozor, kedsze ho kojim. davam mu biogaia probiotikum. a exemy sa snazim premastovat plus na ukludnenie pityol s infadolanom.
budem Vam vdacna za kazdu radu, ak by ste vedeli o nejakom sirupe na to zelezo bolo by najlepsie, lebo s trozdrvenymi tabletami je to trocha komplikovane.a mozno aj nejake becka, co sa mu dobre vstrebu,no hlavne to davkovanie, aby som mu neublizila ak mi poradite...prosim.
dakujem s pozdravom gerda.



2

Re: chudokrvnost a ekzem u 1,5rocneho syna

Rotavirus nico aj vyrobu kyselin v zaludku, aj vyrobu enzymov v crevach a inde. Doplnok kyselin a enzymov pomoze zlepsit absorbciu, bez coho je telo znacne oslabbene a bez dobrehop travenia prichadza nie o par, ale o stovky roznych zivin a to nie je mozne riesit len doplnovanim. Co sa tyka zeleza, odporucam docasne pouzivat doplnok, ako napr tento, co mam rokmi oskusany na mnohych ludoch.
http://www.puritan.com/mineral-products … amp;Page=1
Kapsule obsahuju prasok, ktory sa da rozdelit na viacero davok.
Na tvorenie krviniek treba nielen dobra forma zeleza, najlepsie viazane na aminokyseliny(maltofer a actiferin su na nic, lebo maju formu zeleza kyslicnik ci hydroxid=hrdza, ktory sa absorbuje mizerne a pouziva este menej)
Samozrejme su potrebne aj vitaminy B-6, B-9 a B-12, a odporucam s tym brat aj trochu spiruliny kvoli medi a nukleotickym, kyselinam, co su pri tom tak isto potrebne. Spirulina je tiez dobra na problemy s kozou. Dobra znacka je Spirulina Pacifica, pestovana v ultracistej morskej vode na Hawaii, tj plna aj stopovych prvkov.
Ja si ju miesam obcas do jogurtu



3

Re: chudokrvnost a ekzem u 1,5rocneho syna

dobry den, chcela by som sa este opytat,ci teda napr.tento b-komplex by bol dobry pre syna- http://www.puritan.com/b-complex-vitami … -12-002871
, alebo aky by ste mi vy poradili...hladala som nieco v diskusiach, ale nepodarilo sa mi najst. prip. link na tu spirulinu,ak by ste mi mohli dat.-ci je dobra ta od now http://www.puritan.com/protein-suppleme … er-070857, lebo tie od puritans sa mi zdaju dost drahe...dakujem,prijemny den prajem s pozdravom Gerda



4

Re: chudokrvnost a ekzem u 1,5rocneho syna

este ma napadlo ci mozem mu pripadne davat aj kelp a kolko denne? a este ze kolko hodin od zeleza by malo medzi podanim byt b-cko,pripadne ostatnych mineralov? este raz vdaka



5

Re: chudokrvnost a ekzem u 1,5rocneho syna

Sublingualne kvapky su vyborne pre deti.
Spirulina je dobry doplnok, superjedlo. NOW produkty sa daju kupit od roznych distributorov, nielen od Puritan, maju ich aj v iherb, aj Swansom a ini. Ja osobne davam prednost v cistej morskej vode Hawaii pestovanej spiruline, Spirulina Pacifica. Tam si mozem byt isty, ze sa nejedna o Cinsku surovinu a naviac rad podporim US produkty a nie dovozove. Spirulina pestovana v sladkej vode ma podstatne nizsie obsahy stopovych prvkov a vyssie zamorenie. NOW neuvadza zdroj svojej Spiruliny...



6

Re: chudokrvnost a ekzem u 1,5rocneho syna

Len pre doplnenie, NOW pouziva hawajsku spirulinu to maju aj v popise a niekde v testimonials som videl, ze je to ta od cyanotechu, ale to neviem potvrdit.

Description
Genuine Whole Food
Nutrient Rich Superfood
500 mg
Grown in Hawaii <--------------
A Dietary Supplement
Vegetarian Formula
GMP Quality Assured
Vegetarian/Vegan Product



7

Re: chudokrvnost a ekzem u 1,5rocneho syna

Nuz celkove, NOW je dobra firma a pouziva povacsine kvalitne produkty, pre to ju odporucam casto. Vdaka za informaciu.. Cyanotech korporacia ma  registrovane meno Spirulina Pacifica, ktora je zrejme potom balena roznymi korporaciami a za rozne ceny.Zatial pozname teda Nutrex a NOW, ale je ich uidajne podla profilu firmy az 40 roznych po celom svete.

Nabuduce si teda kupim NOW Spirulinu Pacificu, aj ked to neuvadzaju v nazve priamo, asi nejaka dohoda medzi vyrobcami, alebo povodne mali NOW dovozovu a nezmenili povodnu flasku.



8

Re: chudokrvnost a ekzem u 1,5rocneho syna

Je to mozne, ze je tam nejaka dohoda, ale bol tam nejaky clovek ktory im priamo pisal do firmy tak hovoril, ze je to ta a este spominal myslim source naturals tam som cenu nepozeral.  NOW ma za tu istu cenu ako Nutrex o 100 tabliet viac. Ja ju budem tiez objednavat najblizsie.



9

Re: chudokrvnost a ekzem u 1,5rocneho syna

good but overpriced. December 23, 2008   
By Reviewer1736992 From Washington
I've tried 4 different brands of Spirulina and this is on par with the rest. It doesn't really feel like it's worth the higher price compared to NOW Foods or Source Naturals brands. Both of which get the same spirulina from Cyanotech, and Cyanotech produces Nutrex Brand Spirulina. Nonetheless a good Spirulina albiet over priced.



10

Re: chudokrvnost a ekzem u 1,5rocneho syna

Ja si objednavam len praskovu, tablety su obvykle drahsie a obsahuju pre nas nepotrebne tabletovacie e-cka. Miesam si ju do yogurtu, 2 lyzicky.