1

Téma: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Dobrý deň, nechcem znásobovať témy no myslím že táto kombinácia je špecifická a môže vyžadovať iný prístup z hľadiska liečby ako pri nádoroch len jedného z orgánov.
Mám na vás viacero otázok (vopred veľmi ďakujem za odpoveď!). Jedná sa o moju mamu ktorej bola rakovina diagnostikovaná v novembri 2011 s prognózou života bez liečby na pár mesiacov. Rozhodla sa že si nedá odoperovať polovicu pľúc a ani sa liečiť chemo či rádioterapiou, takže je úplne na samoliečbe. Množstvo informácií sme začali získavať z bádateľa a už to šlo ďalej po odkazoch na iné odkazy.... Počas celej doby od vtedy bola na prísnej diéte- surová zeleninová  a ovocná strava, žiaden chlieb, maslo, ...nič živočíšneho. Pár týždňov užívala sodu s javorovým sirupom, tiež  dlho marhuľové jadrá, neskôr už ich nemohla ani cítiť, tak už aspoň tabletový B17, popritom zinok, selén, vit. E, vit. C, výťažok z grepových jadier, lykopén a enzýmy- bohužiaľ slabé Wobenzym, až neskôr sme kúpili trošku silnejší Enzymokomplex ale chcem objednať Superenzymes (Now Foods). Má doma množstvo čajov bylinných proti krvácaniu a pľúcnych aj zelených, emanace, lapacho, vilcacora aj v tabletách, Epam tkanivový (s propolisom a mumiom)...Z môjho pohľadu a čítaní vašich doporučení asi užívala nepostačujúce dávky- jednak sme nemali info ešte o kvalitnejších a jednak má mamka predstavu že jej vitamíny možno zbytočne zaťažujú pečeň. Taktiež som čítala vaše rady že pri detoxikácii je vhodnejšie užívať enzýmy hodinu pred jedlom, nie len pol hodiny, a nedodržovala ani dávkovania základné, že jej bolo akosi ťažko na žalúdok, možno kôli tomu že neskôr už len miniálne jedla, neviem...
3 týždne dozadu začala mamka užívať Graviolu- čistý rastlinný výťažok priamo objednanú z  New zealand, ale po pár dňoch vychrlila väčšie množstvo krvi, navyše už jedla len minimálne keďže sa jej úplne sprotivila zelenina aj rastlinné oleje hoci pár kvapiek., tiež jej začalo robiť ťažkosti prehĺtanie hoci len vody, takže pije aspoň cez slamku a vypije tak vyšší objem. Začala mať tiež bolesti v pľúcach aj prsníku, možno aj v hrtane (nevie definovať), pri ležaní musí hľadať polohy aby ju nebolelo...Schudla za celý čas 25kg. Momentálne je 8. deň na hladovke len o vode, keďže už nemala do jedla žiadnu chuť, resp. by si dala povedať už len na najnezdravšie jedlá.
Prosím Vás, čo by ste doporučili na posilennie po hladovke, lebo už je taká slabučká a odmieta surovú stravu, nechceme aby trpela podvýživou. Ako by ste nastavili znovuužívanie doplnkov, v akých dávkach a čo všetko?, ako výživu? aký máte názor na sóju - z hľadiska rak. prsíka, taktiež som čítala cez odkazy v iherbe o nejakých výskumoch s nieveľmi lichotivými výsledkami pri rak. pľúc a užívaní vit E. Uvažujeme tiež súrne nad multivitamínmi možno tekutými alebo práškovými, keďže jej prehĺtanie toboliek robí ťažkosti...Na linke nadácie na pomoc onko pacientom sme sa dočítali o priaznivých výsledkoch pri úžívaní viatmínov v prášku Life Energy- majúcich nahradiť odporúčané denné dávky, no nemôžem sa dopracovať k ich presnému zloženiu, len orinetačnému: http://www.prirodauzdravuje.cz/podle-fi … nergy.html Pozerala som aj množstvo iných od všelijakých výrobcov, ale je toho toľko navyše nemáme rozbory krvi, ani neviem čo by mali obsahovať a čo možno nie. Našli sme tiež odkaz na lacnejšie nemecké Ortho Biomo imunn granulat, ktoré by sa mali obsahovo len minimálne líšiť od Life Energy, Mohli by ste mi prosím poradiť aj v tomto?
Veľmi vám ďakujem za váš čas!



2

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Ešte by som chcela poznamenať, že mamkina diéta už priniesla aj isté zlepšenia v iných oblastiach (čo mi dáva nádej že možno by sa mohlo niečo konečne už polepšiť aj s rakovinou samotnou). Napr. - zbavila sa dlhoročného pri našľapovaní veľmi bolestivého kurieho oka, ktoré nezničili ani špeciálne miešané maste, taktiež ju prestali bolieť všetky kĺby aj kĺbiky na prstoch a najnovšie jej narástli husté mihalnice a obočie smile.



3

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

taktiež užíva mama aj omega 3 z morských rýb a máme pripravený rakytníkový olej, zatiaľ ho neužívala.



4

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Rakoviny vznikaju zo zamorenia, ked sa vytvara viac poskodenych rychlo rozmnozujucich sa buniek, nez je telo schopne znicit.
Preto princip postupu proti je v prvom rade
odmorenie a
adresovanie roznych mikrobov a parazitov, co tak istop stale produkuju karcinogenne latky,
a potom zaroven adresovanie samotnych rakovinnych buniek cytotoxickymi latkami
a posilnenie obrany tela ktora ju tiez ma nicit.
Takze v prvom rade radim pouzivanie silnych enzymov a absorbentov, v jedle akomkolvek nemoze dostat tolko, ako v koncentrovanych doplnkoch.
Graviola je andska rastlina, nie z Noveho Zealandu a davka z nej je 6 gramov(polievkova lyzica) na caj pomaly vareny asi 1/2 hodiny prikryty a luhovany niekoko hodin. Zatial ziadne extrakty silnejsie, nez tento recept nie su na trhu.
Enzymov treba kvanta, napr zivocisneho pankreatinu vyse 8 gramov ekvivalentu. Pri slabom traveni treba aj viac, nielen na cistenie tela, ale aj extra s jedlom na travenie.
Pri rakovine prsnika je potrebne pouzivat aj hormonalne upravujuce doplnky, ako I3C(600 mg) alebo este lepsiu formu, DIM(2 x 100 mg plus)
A na zlepsenie obrany tela, na vytvaranie viac NK bielych krviniek treba brat 3 x 500 mg betaglukanov.
Z pomocnych latok pri rakovine pluc spomeniem najma antioxidanty elagitaniny, davka 2 x 100 mg.
Samozrejme protirakovinnych je hromada, ale tieto by som povazoval za najdolezitejsie, pokial nejdes na vyslovene drahe alebo lekarmi  dodavane rovno do ciev vo forme IV.
Alebo vyslovene chemikalie, ako silne oxidanty(peroxidy, chloraty ako MMS 1 a 2)



5

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Dobrý deň, ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď! Budem zvestovať rodičom. A čo sa gravioly týka, máme presne toto:
http://www.in2herbs.co.nz/products/Grav … 500mg.html



6

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

To je pridrahe, skoro 30 dolarov za 120 x 500 mg = 60 gramov. Praskova forma  priamo od vyrobcu stoji 28 dolarov za 454 gramov
http://www.rain-tree.com/graviola-powder.htm



7

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Dobry vecer, a bola by vhodna pre nu aj metoda lanovy olej + tvaroh? priznam sa ze co sa tvarohu tyka vobec tomu nerozumiem, kedze sa nedoporucuju mliecne vyrobky, Genadij malachov napr. uvadza ze tvaroh obsahujuci kazein je nestravitelny resp. tazko stravitelny, detom sa tiez nedoporucuje do 3 rokov a na druhej strane sa u nas na SK doporucuje ludom so zlcnikovymi problemami hmm
Tiez sa chcem opytat ci je dolezize uzivat aj B17, jadierka uz nechce ani vidiet.
mama zas podstupuje stavovu navratnu terapiu po hladovke ale akosi uz tie stavy ani vidiet nemoze, ma chut napr. na kysle mlieko ale boji sa, kedze zivocisne ani mliecne produkty sa neodporucaju. V podstate klesa na mysli, nevie co vlastne bude znova jest, ale musi sa dat do kopy lebo sotva prejde par metrov. To nie ako dosledkov par dnovej hladovky ale trojmesacnej prisnej diety, uz pred hladovkou stracala sily a posledne dni pred nou vascinou lezala v posteli. Snazi sa vsak aj v posteli trochu "cvicit" ci masirovat, rozprudit krv.
Dakujem



8

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

este sa chcem opytat na to odporucanie ohladom enzymov. Nevyznam sa v tych jednotkach absolutne- co znamena 8 gr ekvivalentu pankreatinu...Vystacime si konkretne so Super Enzymes NOW Foods?alebo su lepsie Now Foods, Digest Platinum ?  a v akych davkach by to mohla pouzivat?a  tiez aj probiotika by mala? kedze jej po enzymoch ani tych slabsich nejak dobre nebolo "na zaludku". Alebo na toto by ani nemali vplyv?
No pri tej graviole sa tiez probiotika odporucaju na zosilnenie ucinku, ake konkretne by boli vhodne, v akych davkach alebo kedy pocas dna?   
Dakujem este raz za vas cas.

Naposledy upravil: simjuli (2012-03-24 22:50:18)



9

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Na iherbe stale niesu Super Enzymes na sklade, ale maju tam Super Enzymes vo forme nie capsúl ale v tabletách, len pozerám ze maju rozdielne zastupenie enzymov.



10

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

a nevadi, ze super enzymes obsahuju betainHCl?



11

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

este jednu otazocku, mamka uz oddavna mala problem s pecenou, nikdy sa na to nijak neliecila, ale mala take pecenove vysledky, ze dr. skonstatoval ze mozno v mladosti prekonala nejake infekcne ochorenie (kedze alkohol absolutne neuzivala). Takze cim by bolo vhodne podporit funkciu pecene? staci popijat ostropestrec mariansky ci nieco silnejsie? nasla som napr. toto http://www.nowfoods.com/Supplements/Pro … 043326.htm



12

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Mliecne vyrobky u niekocho sposobuju problemy, zamorenie, lebo nem,aju jna to prislusne enzymi. Ale enzymi na mlieko, tj na laktozu, kazein a mliecne tuky sa daju velmi lahko doplnit, a potom nie je dovod na stranenia sa mlieka a mliecnych  produktov.
Enzymi na mlieko sa predavaju pod menom Dairy enzymes, a mnohe velmi komlexne enzymaticke zmesy ich trochu obsahuju, pre istotu, lebo pri odmorovani treba odmorit rozne latky z tela, vcitane nerozlozenych  mliecnych zloziek. Pancreatinsa dnes koncentruje takze napr 4 x koncentracia znamena, ze 500 mg kapsula obsahuje tolko ako 2000 mg nekoncentrovneho pancreatinu.
Super enzymes maju v sebe kyselinu,, takze nie su vhodne na prazdny zaludok na cistenie tela. Pancreatin je zivocisny enzym a znacne sa posdkodi zaludocnymi kyselinami. Preto ked si chces precistit telo enzymami, je lepsie brat alebo entericky pokryty pancreatin(ochraneny presd kyselinou), alebo ine enzymi, ako napr Platinum Digest, ktory obsahuje hromadu roznycvh enzymov rastlinneho, fungalneho a bakterialneho povodu, ktore su zvacsa necitlive na zaludocne kyseliny.
Na cistenie a regeneraciu pecene pozri na protokol dr Berksona
http://www.rng.nazory.eu/pecen
Tradicne bylinky maju rozne a povacsine male obsahy ucinnych latok, preto lekari dnes odporucaju vytazky z presnym a ovela vyssim obsahom ucinnycyh latok. Uvedeny doplnok je sice plny zlpoziek, ale nevyrovna sa ucinkom protokolu dr Berksona. Ak chces, mozes ho brat spolu s protokolom dr Berksona.
Nezabudni, ze pri cisteni pecene sa vylycuje viac Zamorenej zlce, ktoru treba nasiaknut do mikrovlaknin a vyniest z tela, inac sa reabsorbuje aj s tym zamorenim.
Odporucam modifikovane citrusove pektiny  a najviac v pripade rakovin arabinogalaktany, ktore sa lepsie rozpustaju vo vode(nenarobia z nej "huspeninu")Tu ich maju najlacnejsie:
http://www.swansonvitamins.com/Search?k … ntk=Level1

Ja som otca velmio oslabeneho po operacii, kde nad nim lekari uz len zamavali rukami "nastartoval" spoat do zivota vacsimi davkami colostra, 2 x 15 gramov. Samozrejme pri oslabenom tele je aj vyroba kyselin a enzymov slaba, tj davaj jej enzymi s kazdym jedlom, nech z toho jedla vytazi co najviac, telo to potrebuje.

Inac rakoviny su casto u ludi, ktori nemaju dost enzymov a pre to telo extra zamorene.Takze doplnok na prazdny zaludok na cistenie a s jedlom na travenie je dolezity/nevyhnutny.

Ta metoda dr Budwig s panenskym lanovym olejom a tvarohom je hodne ucinna a dodava do tela plno energie.Ak s tym zoberies enzym na mlieko, nemoze ti to telo zamorovat
Pomerne silny je napr tento
http://www.swansonvitamins.com/SWU500/ItemDetail



13

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

dakujem za vysvetlenie aj dalsie rady,
dnes som namiesto Superenzymes nakoniec objednala Platinum Digest.  Presahuje to vsak 30 usd mierne tusim okolo 30 centov, tak dufam ze to predsalen nehodia cez colnicu hmm



14

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Tu mas napr enzymaticky pokryty pankreatinovy koncentrat, kde v kazdej tablete je ekvivalent 1400 mg pankreatinu.
Takze na 8 framov, co odporucam na enzymaticke cistenie ti staci brat 2 x 3 tabletky na prazdny zaludok, pre vyssiu ucinnost.
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … /1718?at=0
To by ti malo prejst bez cla. Ale je to len na 16 dni



15

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

iHerb má do 31. marca poštovné zadarmo, ak je hodnota doplnkov od 60-80 USD a neprekročí váhu myslím 1800g, takže aj keď to prejde cez colnicu, to poštovné za viac doplnkov to asi vykompenzuje.



16

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

OK



17

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

dakujem vsetkym za dalsie odkazy.

rng: brat mi odpisal co objednaval tu graviolu:
Viem ze je to lacnejsie na mg ale silnejsie asi nie, lebo pisu ze v kapsuliach je vlastne to iste...
To co som kupil by malo byt este o cosi lepsie, totizto prasok je iba z jednej rastliny (Annona muricata)
a to co som kupil je z dvoch Annona muricata a Annona montana (Graviola horska), ktora by mala mat navyse zopar dalsich latok...
tak nevie  ci je to tak teraz ci nie, pre pripad ze bude objednavat neskor zas



18

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

a prosim vas to je tak ze colne sa plati od kolko usd ???
a teda ak nakupime viac nez za 30 usd tak to tiez ide cez colnicu ale clo sa este neplati? Odrazi sa to smozrejma aj na dlzke posty, o kloko dni cca to pride neskor nez keby neislo cez colnicu? dakujem, viem ze je tu aj tema o tom,  uz tam v nej aj bola keysi skor, ale boli tam uzz starsie prispevky tak prosim o katualne info, vdaka



19

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Rng: Este mam dalsiu vec, co povies na tzv. detoxikacne naplaste? je to totalny vymysel ci nie?



20

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Detoxikacne naplaste je tradicna japonska metoda, velmi slabo detoxifikujuca, viacmenej je to placebo a vec viery.
Na clo neviem komentovat, kedze ja nezijem na Slovensku a viem o tom len to, co tu ini napisu. Jedine, co si este pamatam su stare colne predpisy, kedze som tam mal predajne a tam som vzdy platil aj DPH aj clo, ved som to posielal na predaj a vo velkom.



21

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

o.k.
RNG, prosim ta, mamku napina na zvracanie aj ked trosku len zje ovocia, zeleniny, vobec nema hlad, teraz bude uplne najdolezitejsie Colostrum?



22

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Napinanie na vracanie znamena zamoreny zaludok=nedostatok kyselin a tiez nedostatok enzymov. Colostrum nastartuje taketo znicene travenie, lebo nepotrebuje kyseliny na stravenie, samo je antimikrobialne a v crevach sa vstreba aj bez enzymov. Samozrejme tu treba znacne mnozstva colostra nie len par gramov.Ak mas, daj jes s jedlom aj enzymi, napr Super Enzymes, ktore obsahuju aj trochu potrebnej kyseliny.



23

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

No, momentalne mame len Wobenzym a Enzymokomplex. Digest Platinum je len na ceste. A Colostrum budeme musiet kupit nejake tu na SK, kym dojde z usa...
Popozeram asi este v inzeratoch, ci nahodou nenatrafim.
dakujem



24

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Nezabudaj na jod, ten sa da natierat pod pazuchu a inde  na kozi kazdemu, aj tomu, co ho nemoze brat ustne.Viaceri lekari mali uspech s liecenim rakoviny len samotnym jodom, co bolo pre mna velke prekvapenie. Ale nakoniec nie privelke, kedze jod je antimikrobialny, podiela sa na vyrobe mnozstva hormonov a este viac roznych enzymov a to vsetko pomaha proti rakovinam.
Viac na  http://www.breastcancerchoices.org/iodine.html
http://theiodineproject.webs.com/cancerandiodine.htm

Je to este len v zaciatkoch, onkologovia neustale na to utocia a najma na lekarov co nechcu prijat ich liecebny proces, tj vyckavat, az sa rakovina vytvori a potom ju vyrezat, vypalit alebo chemicky otravit.
Na Slovensku mali udajne tekute colostrum, toho treba asi tak 3-4 krat viac, lebo obsahuje znacnu cast vody.



25

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

RNG: nasla som taketo: http://www.mojalekaren.sk/symbiotics-co … s-cps-120/
a to davkovanie pre dospelych to plati? ci ked takmer este nic neje moze byt toho aj menej?



26

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

120 x 475 mg = 57 gramov je absurdna zlodejina.PO 10 gramoch je to sotva na 3 dni.
Davka musi byt velka, lebo nahradza na par dni jedlo, ktore do nej neviete dopravit, pokial jej traviaci system nenastartuje. Pozri na
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … /4091?at=0
Aj forma prasku ktory sa da rozmixovat na tekuto a tak pit je ovela lepsia, ako hltanie 20 kapsul naraz. To by iste odmietla.



27

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Prosim ta este  radu,
podla toho linku z iherb sa pri Colostrum plus uvadza davka 2x celkom 960mg. Tie co som nasla na slovensku je v jednej kapsulke 480 mg, takze by to sedelo na tie dve  davky asi? len neviem preco tam potom pisu vyssie davkovanie 1-3 kapsuly 2 x denne. A nalacno, t.j. po akom case sa moze jest potom?
dakujem.



28

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

aha,pozerala som a porovnavala tie capsulove. No uz to vidim konecne ten rozdiel v davkach hmm.
dakujem este raz.



29

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Vyrobca pise nieco ine, nez lekari odporucaju. To co je na flasi je casto uplne mimo tych davok, ktore odporucaju lekari, co s tym mali uspech.
Ja ti radim to co mi poradili alternativni lekari cez ich periodika a co som mal moznost aj sam vyskusat na viacerycy ludoch, vcitane mojho otca.
Pozri na to praskove, tam radia au 3 gramy a mozem ti povedat, ze aj to je v pripade cloveka kriticky oslabeneho primalo. Ja stojim za tym, ze davka ma byt 2 x 10 az 15 gramov=1 az 2 lyzice , polievkove, rozmixovat do vody .) To je nielen doplnok ale ciastocna  nahrada jedla, na nastartovanie organizmu.



30

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

prosim ta rng este,
1. kde tu najdem vysvetlenie o oxidantoch a antioxidantoch, zaujima ma mechanizmus, ako ich vlastne navzajom pouzivat aby sa navzajom nenegovali ich ucinky, kedy brat (jest) jedny, kedy druhe, iste si to tu pisal a vysvetloval uz viacerym, len neviem kde hladat.
2. A ci sa pred pouzitim tvaroh + lan olej tiez uzivaju enzymy, pripadne ako dlho pred tym ?
3. ake denne davkovanie Antioxidant caps (Now) by si odporucil mamke?
dakujem pekne.

Naposledy upravil: simjuli (2012-03-31 23:36:53)



31

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

OPxidanty a antioxidanty pracuju proti sebe, tj ich beries dostatocne dlho od seba, miekto odporuca az den od seba vzdialene.Kedze nepoznam ich polcas trvania(kazdy je iny) v tele, blizsie ti neviem poradit.
Enzymi na mlieko je samozrejme dobre pouzivat s tvarohom, nie kazdy, najma starsi ludia ho uz vedia stravit spravne a teda moze prispievat k zamoreniu tela. A rakovina je vysledok zamorenia, ptreto mnohi dnes neodporucaju jest mliecne vyrobky a masio pri lieceni rakovin.Ja ale som toho nazoru, ze pri dostatkyu a este lepsie prebytku enzymov sa clovek nemusi stranit nicoho, co tie enzymy vedia rozlozit do formy, ktoru vie telo pouzit alebo vylucit.



32

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

RNG, prosím poraďte, budeme mať čochvíľu kolostrum priamo čerstvé od kravy (z biofarmy smile.
Avšak keď je sušené, je tých účinných látok v 1 lyžici asi viac než v čerstvom?
Ale zas čerstvé je určite najlepšie..neviem, (beriem to tak ako je to s materinským mliekom, najčerstvejšie  je najlepšie). Prosím ťa o rady:
1. aké by malo byť dávkovanie takto  čerstvého kolostra pri najťažších stavoch?
2. ak sa bude mamke hnusiť tá chuť (lebo jej už nechutí vôbec nič),  dalo by sa to s niečím aj zmiešať alebo to musí byť priamo čerstvé nalačno? (ak som dobre čítala enzýmy k tomu netreba?). Mohlo by sa to zmiešať aj s potravou? napr. ako banánová kaša alebo s avokádom? neviem, prosím o radu, do mrkvovej šťavy to by asi nebolo dobré (mohlo by to kvasiť?).
Ďakujem!



33

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

ak dnes uz ho budemem mat, len
neviem ci by to  kolostrum prevarenim nestratilo nejake ucinne latky - ked sa vyrobcovia chvalia ze to spracuvaju nie prilisnym zahriatim, len ako predidu nejakemu moznemu vyskytu bakterii? teraz sa zacinam obavat co ti vobec moze zjest zasurova hmm.



34

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Bakterie su vo vsetkom, ci sa ti paci alebo nie. Na to je zaludocna kyselinova bariera, aby ich znicila, pripadne crevna probioticka, aby ich potlacilo. Inac ked boli ludia menej zaujati muslienkou zabit kazdu bakteriu, dostavali sme z pody aj dostatok spravnych probiotik, ktore si dnes musime dodavat ako laboratorne vypestovane.
Colostrum definitivne straca kvalitu prevarenim, rozne imunoglobuliny v nom sa kazia/denaturuju.. Doplnkovy vyrobcovia zarucuju(tj aspon v USA) ze doplnky nemaju mikrobialne zamorenie vyssie, nez dovolene na potravinach. Tj nemusis mat obavy.
Inac colostrum obsahuje od 50 do 75% vody, tj prasok je 2 az 4 krat tak ucinny na vahu.



35

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

dakujem smile



36

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Inac chut colostra je dost podobna susenemu mlieku, hoci ma celkom inaksie zlozenie.
Ja sam som si ho parkrat, ked som bol chory zamiesal do drinkov, a bolo to OK. Moja zena to pouzila v zmesi s psyliom na potlacenie hnaciek, tiez sa nestazovala na chut. Ale samozrejme sa to da akokolvek prichutit alebo primiesat do roznych jediel.
Teda ked pacient je este schopny jest a travit.
Mojmu otcovi po velmi tazkej operacii, ked nad nim uz lekari zamavali rukou, ze nema sancu sa z toho dostat prave collostrum v davkach 2 x 15 gramov prasku zachranilo  zivot, tj nastartovalo mu travenie a obranu tela.

Naposledy upravil: RNG (2012-04-13 23:49:55)



37

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

vcera sme to zohnali, avsak na tej biofarme ich nepripustila kravka k dojeniu uz druhy den! tak sme uz len na obycajnom nejakom druzstve zohnali, (ktovie cim ich tam krmia kravicky, uz len dufam ze nicim hroznym), no zobrali sme to, lebo mamka uz len lezi a nevie sa uz bez pomoci ani posadit, len stona od bolesti,vsetko ju boli sad.
Rano dnes vypila prvych 0,5 dcl ale je schopna pit to len  tak ze to zapija acidofilnym mliekom. Skusila som to tiez, chut je uplne v pohode, dala som ajsynovi do flasky s mliekom a vypil bez toho zeby nieco spozoroval. Normalne rozmyslam ze ak este z tej biofamy zozenieme tak si dame asi soma vsetci, hlavne synoviby som to dala kedze tiez ma svoje problemy...
A ake je najlepsie kolostrum co do obsahu ucinnych latok? 2-3 dni po oteleni?



38

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

uz to tu pisala kedysi bludicka, skus si najst jej prispevky o kolostre. vytahujem z jej prispevkov len toto:

"Firma Symbiotics používa flash pasterizáciu, nakoľko poškodí flash pasterizácia tie imunoprotektívne látky? U kolostra od firmy Symbiotics sa mlieko zbiera do 48 hodín po narodení teliat, pričom zase u iného produktu sa vyzdvihuje, že mlieko musí byť zbierané len do 6 hodín od narodenia. "



39

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

1 az 2 dni po oteleni je kvalitne collostrum, , obsah imunoglobulinov po tom prudko klesa. Preto mam radsej zarucene zlozenia praskovych, kde firma zarucuje presny obsah, a nie nahodny, ktory sa meni od kravy ku krave a velmi rapidne v prvy, druhy a treti den.
Flash pasteurizacia je pod 85 stuponov celzia, co sice znici enzymi, ale aj bakterie a kedze je velmi rychla(zahriatie a schladenie v niekolkych sekundach v prietokovych zariadeniach) tak sa bielkovinne latky prilis neznicia, tj imunoglobuliny zostavaju viacmenej neporusene.
Colostrum nadojene v prvych hodinach moze mat obsah imunoglobulinov az 40%
Ja osobne dnes pouzivam obcas produkt firmy Symbiotic, lebo tam je zarucene, ze su kravy z volnej pastvy, ziviace sa najma travou, a luky nie su chemicky osetrovane. takze Novozealandske colloostrum a ine mliecne produkty su vyssej kvality, ako tie z napr stajnenych a zmeskami krmenych krav.



40

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

zuzinka, rng, dakujem za dalsie info.
symbiotics sme chceli uz skor objednat no akosi sme neobjednali nakolko mama zacala po hladovke normalne nabiehavat na stravu a  zdalo sa ze sa celkom zlepsuje co sa tyka energie. no od pondelka prudke zhorsenie, kym dojde z usa...a navyse cez colnicu- vychadza to cez 60 usd.
zhanala som cez internet ale nikde nemaju to praskove (len objednavaju vsetci zo zahranicia, nasla som aj z cz ale za 2 tyzdne)), len Symbiotics plus v kapsulkach a tiez na objednavku, tak sa snazime zhanat cerstve. Viem ze z volneho chovu na pastvinach by to bolo lepsie, snazime sa este zhanat tu po okoli....



41

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Nieco okamzite je lepsie ako nic a vyckavanie. Pozri napr na tejto stranke, a to asi mozes mat okamzite, ak si ptre to zajdes
http://www.detoxipan.sk/kategoria/bio-p … KgodRxYJlQ
Aj tu to maju, sice cena je zlodejska, ale mozes to mat dnes
http://www.kompava.sk/sk/premium-colostrum.html
aj tu
http://www.pharmaactiv.sk/sk/produkt.php?id=9
aj tu za vyslovene zlodejske ceny
http://www.lr-slovak.com/colostrum/c-1142/
a tu sa mozes pokochat, kolko vseliakych je na trhu
http://www.google.sk/search?q=colostrum … mp;bih=504



42

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

simjuli, to kolostrum od symbiotics praskove 595 g mam doma. Rad pomozem, ale je v doze urcite polovica obsahu, kedze sme doma ostatnu cast uzivali. Ja som ho kupoval tu http://www.prirodnilekarna.cz/Colostrum … f84b53251b takze som si ho dal poslat z Ceska.
Ak prides do Seredi aj zajtra viem pomoct...neviem totizto odkial si...



43

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Ludia si maju vzajomne pomahat, to je cast ludskych hodnot, ktore sa zialbohu v tejto penaznej civilizacii postupne stracaju. Vdaka za udrzovanie.



44

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Dobry den, tak mame stale cerstve kolostrum, aj budemem mat este dost do stvrtku, ochotne nam to daju dobri ludia z druzstva. Tiez asi zajtra dojde tekute kolostrum, pri davkach 2x 10- 15 g to bude mat mamka na jeden den. Tu adresu v cz co ste MilanDr. objednavali odtial som nasla tiez, a uz sa bude dat najnovsie objednavat aj odtialto z SK, zatial to vsak nemam overene ako to bude rychlo...je vedene ze ten produkt len chystaju. Cena sice tiez zlodejska, no pre vazne pripady tu moze byt skor nez z CZ, aj trosku lacnejsie, tak uvadzam: http://www.oliveland.sk/oliveland/eshop/41-1-Colostrum
Neobjednavam lebo brat leti z australie domov tak budeme mat v stredu praskove. Zial mamka ma uz vemi silne bolesti a takmer nespi, nic uz neje, vsetko jej vadi, ma vyslovene averzie na chute, uz len pre zaujimavost chcem vam tu napisat, ze
uz pije len kolostrum a praveze ta chut jej vobec nevadi! Mali sme s tym zacat skor (.
este raz vsetkym dakujem.


MilanDr, dakujem velmi za ochotu, zial niesme pobliz, sme na Vychode az, ale vazim si kazdu pomoc ci uz radu, ci dobre slovo, tak vzacne v takom svete kde vladne biznis...ako rng pise, takze dakujeme vsetkym!



45

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Ako som pisala, mali sme uz zacat ovela skor, ale nie ze s kolostrom, ale celkovo so silnymi protirakovinovymi prostriedkami spolu so silnymi enzymami, detoxiakciou. Nestaci len hodit sa na surovu stravu, s prevahou zasadito posobiacich potravin. Rakovina sa siri hrozne rychlo, a casu nieje nikdy dost. Kym clovek nastuduje a pozhana uzitocne informacie, castokrat je uz neskoro. Vidim ze nam odchadza, neskutocnou rychlostou kazdym dnom sad.



46

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Na rakoviny ako aj na mnohe ine zdrovotne problemy je najlepsia cialavedoma prevencia, tj predist im, nie vyckat, az ich dostaneme. To ale zialbohu lekari v drvivej vacsine nerobia.

Automechnik ti vymeni olej skor, nez zacne nenamasteny motor dymit, lekar si ale na ten dym pocka, cest vynimkam, ktorych sa ja drzim.

Drzim sa zasady, ze "nadej odchadza posledna" a treba robit vsetko na to, lebo inac si clovek do smrti bude vycitat, ze co keby....



47

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

co este by sme mohli pre nu urobit? nechce vidiet ziadne tabletky uz. Takze uz neberie nic, ani enzymy, ani nic na podporu pecene. Ani antioxidant caps, ani betaglukany. Mamka ma uplne plytke dychanie, a uz dost dlho rychly pulz. Mne sa zda ze aj mysel akob odchadza, zabuda vety v polovici, nevnima uz naplno, niekedy ma aj halucinacie akoby.



48

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Odchadza, zialbohu.
Preto som radil masivnu davku colostra, to obcas pomoze.
Ja som tak priviedol otca "z druhej strany" , ked nad nim lekari uz zamavali rukou.
Ci som urobil dobre, to dodnes neviem, sice zil dlhsie ,  vyse 2 roky, ale prakticky cely cas uz len  v posteli, lebo pri operacii stratil nohu.
Jedine, co ma uspokojuje, ze sme ho parkrat navstivili a este som bol s nim schopny komunikovat a platil som 24 hodinovu sukromnu opateru,viacero sestriciek,  takze bol doma cely cas, v byte, ktory si kedysi davno kupil a rodicia  v nom prezili  vacsiu cast zivota.

Naposledy upravil: RNG (2012-04-17 21:31:28)



49

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

RNG, vcera sme sa tak velmi potesili lebo zrazu nastal obrat na cca 12 h  a mamka bola uplne ina, pekne komunikovala s okolim, plne vnimala vsetko a odvecera zas velmi zle, zas je akoby uplne inde, mimo. A vraj uz ani to kolostrum nechuti. Mohli by sme dat pripadne do neho aj trosku citronovej stavy? (radsej ma vsetko kysle). Nenarusi sa tym nieco? dakujem



50

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Vidim ze to kolostrum perfektne moze pomoct co sa travenia tyka, aj jedla mamka vcera zas trosicku, dokonca si vcera sama vypytala jogurt, jej aj trosku chutilo cierne ribezle jej chutili...takze vidime ze to ma naozaj uzasne ucinky. Ako ste pisali, ze ste boli vdacni aj za tie 2 roky zivota otca, tak ticitim a som vdacna za kazdy den, co este mozeme byt pri nej a pripadne si este nieco dopovedat.