51

Re: Fibroadenom

Takze ked clovek potrebuje rozpustit nejaky neziaduci utvar v tele(napr. cysty, fibroadenom) potrebuje enzym, ktory rozpusta tuky v pripade, ze FAD je tvoreny tukovym tkanivom. To by znamenalo, ze potrebuje enzym lipazu. Hovorim to spravne?



52

Re: Fibroadenom

Vyborne, spravna dedukcia. A na tukovy utvar samozrejme pomaha aj teplo, lecitin(emulzifikator) a podobne.
Hlavne napr zapchate mliecne zlazy sa lahko cistia vacsimi davkami lecitinu a to mozno robit aj pocas kojenia, lebo lecitin je zaroven dolezita zivina pre mozog.

Ale tieto rozne utvary v tele su obvykle tvorene bielkovinnymi/kolagenovymi strukturami a vyplnene vselicim, co tam telo vyhodi. Takze treba viacero enzymov spravidla, aby to bolo odstranene.

Naposledy upravil: RNG (2010-06-29 17:29:15)



53

Re: Fibroadenom

Takze k tomu co uz beriem mozem kludne pridat aj lecitin a aj lipazu. Obe? +  nahrievanie. V Best enzymes je 3000 FIP lipazy, je to dostacujuce, alebo by som si mala kupit aj lipazu samostatne. Prosim Ta o davkovanie. Dakujem za cas a trpezlivost

Naposledy upravil: kamilka (2010-06-29 18:06:41)



54

Re: Fibroadenom

Lipaza je sucast mnohych enzymatickych zmesi. Najdes ju v jednotkach FIP  alebo standardnych USP.
USP su jednoduchsie, lebo naznacuju kolko miligramov urcitej latky je rozlozene. Zialbohu FIP su castejsie uvedene v enzymoch.Casto aj ine....
Prepocet fip na USP je
Protease 65.5 USP= 1 FIP
Amylase  4.15 USP=1 FIP
Lipase         1  USP= 1 FIP

Naposledy upravil: RNG (2010-06-29 18:00:35)



55

Re: Fibroadenom

Staci to co beriem alebo mam pridat samostatne lipazu a lecitin?



56

Re: Fibroadenom

Lecitin odporucam kazdemu a vzdy. Tak isto selen, zinok, jod a probiotika obcas.
Lecitin raz az 2 krat do tyzdna polievkova lyzica cisti cievy a tym predide zlyhaniam organov(srdce=infark, mozok=porazka, ladviny=zlyhanie, percen=zlyhanie...). Zlyhanie organov zo zlej cirkulacie je dovodom pre vyse polovicu smrti.
Takze cistenie ciev lecitinom povazujem za pravdepodobne najlepsiu radu, co viem dat.



57

Re: Fibroadenom

Inak, nam vsetkym ten granulovany lecithin chuti.....



58

Re: Fibroadenom

Ked ho moja zena da do zeleninovej polievky pri vareni, nijak to necitit na chuti.

Hodne lipazy(fungalnej) ma http://www.swansonvitamins.com/SWU510/ItemDetail?n=0
este viac ma tento pancreatin plus nespecifikovane osobitne fungalne
http://www.healthsuperstore.com/p-jarro … s-plus.htm
hoci hovoria, ze zivocisne enzymi(pancreatin) sa v zaludku hodne znicia kyselinami a rastlinne ale nie.
Nuz neviem, zrejme to treba vyskusat individualne.

Naposledy upravil: RNG (2010-06-30 16:14:20)



59

Re: Fibroadenom

Prosím Ta chcem sa s Tebou poradit ci by mi mohla na fibroadenom a cysty pomoct aj serrapaptaza. Citala som ze je to dobre aj na infekcie a zapaly, astmu... Hlavne ma zaujima, ci je toto ten hlavny enzym na odstranenie cyst a fibroadenomov z tela.



60

Re: Fibroadenom

Kazdy enzym moze pomoct, lebo rozne neziaduce utvary obsahuju rozne komponenty(zlozky) z ktorych sa skladaju a su to najma bielkovinne latky, na ktore je aj serrapeptaza ucinna.
Ale zrejme rozne zmesi su viac ucinne, nez jednotlive enzymi.



61

Re: Fibroadenom

V prsníkoch mám mikrocysty a FA a cysty v štítnej žľaze. Prosím o radu a usmernenie či správne užívam nasledovné prípravky na prečistenie tela:
2x2 tob. pupalkový olej denne, 1 lyžica lecitínu denne, 2x2 lyžičky psýllia denne, multivitamín, Cvitamin, Vápnik-horčík-zinok  1tabl. denne, Pankreatíne 2000 - 1 tabl. s jedlom denne, Indonal 2tabl. denne.
Pijem bylinkové čaje, upravila som stravu- zelenina- ovocie. Za 2 týždne užívania uvedených prípravkov som schudla 2 kg, čo
bolo okamžite vidieť ,zo  163/60kg na 58 kg a cítim sa aj slabá. Na štítnu žľazu užívam L-thyroxin nalačno od lekárky, lieky na vysoký tlak, artrózu a astmu.
Za usmernenie vopred ďakujem.



62

Re: Fibroadenom

Na cysty hlavne jod a enzymy, ovela viac. Jod hlavne aj na cysty v prsiach, hoci aj stitna zlaza nieco potrebuje.
Ak dostanes dost jodu, budes moct vyradit pravdepodobne thyroxin, ved ti to lekarka po case zisti, hlavne ked tie uzliky zo stitnej zlazy zmiznu.. Jod casto znizi aj tlak, ale mozes brat Kalinat(KHCO3) a hloh(Hawthorne, ucinok vasodilatacia, ACE) cim sa vyhnes chemii liekov .
A NAC a cordyceps by ti mohli pomoct s astmou. Inac astma je z opakovanych nakaz prinosnych dutin a vzdusnych alergii
http://rng.nazory.eu/alergie
http://rng.nazory.eu/infekcie
Prave pred par mesiacmi som bol na pohrebe kolegyne, ktoru som od jej 25 poznal ako stale fufnajucu zo vzdusnych alergii, neskor brala rozne spraye proti astme, v 64 uz musela byt na kysliku a do 68 ju to dorazilo. Takze prosim, nezanedbaj to, quercitin, vitamin C a boswelin to vedia do znacnej miery odstranit. Tiez vylucenie plesni z bytov(vlhke kuty) a roztocov je dolezite.

Naposledy upravil: RNG (2011-04-29 16:21:20)



63

Re: Fibroadenom

Ďakujem za rady, pravdu povediac  som sa moc nepotešila, nechcela by som tak dopadnúť ako Toja kolegyňa. Máš pravdu, k slabšej astme som sa dopracovala, preto lebo nesprávne mi liečili prínosové dutiny. Na prínosové dutiny som bola pred 12r. operovaná,  ktoré mám t.č.  v poriadku a o ktoré sa stále starám. Astmu mám zvládnutú a alergia už zmizla.
To čo by som chcela odstrániť z teľa sú cysty a vlastne detoxikovať telo. Môj problém spočíva v tom, že prípravky ktoré t.č. užívam mi robia kyselinu takže neviem si predstaviť ešte niečo pridávať / 2x2 tob. pupalkový olej denne, 1 lyžica lecitínu denne, 2x2 lyžičky psýllia denne, multivitamín, Cvitamin, Vápnik-horčík-zinok  1tabl. denne, Pankreatíne 2000 - 1 tabl. s jedlom
a INDONAL 2 tob. denne/



64

Re: Fibroadenom

Pancreatine na cistenie tela sa musi brat na prazdny zaludok,m najmenej hodinu pred jedlom, lebo inac sa spotrebuje na jedlo a necisti telo. Aj tak 2000 mg je malo, najma ked to nie je v entericky ochranenej forme. Zaludocne kyseliny totiz tento zivocisny enzym znacne znehodnotia.



65

Re: Fibroadenom

Dobry den pred polrokom mi zistili fibroadenom 2cm v prsniku. Tak som sa dala do hladania tohto problemu a nasla som vas. Precitala som si pomerne dost vasich rad a kupila som si aj doplnky ako DIM, ENZIMY od Now pancreativ, digest platinum, vit. C E D-3 SELEN, ZINOK,beta-glukamany, IP-6, pupalkovy olej,wild yam, ,jod-tinkturu a bola som teraz na kontrole a ten fibroadenom sa zvacsil o 3mm co ma to prekvapilo s tym co beriem. Myslela som, ze sa zmensi a tajne dufala rozpusti. Takze ma caka pravdepodobne operacia. Urobila som niekde chybu alebo som to mala este niecim doplnit? Dakujem za hociaku radu



66

Re: Fibroadenom

AHOJ SOM PO OPERACII FIBROADENOMU ALE JE VYBRATY LEN JEDEN TEN NAJVACSI S TYM ZE VRAJ BOL NA TAKOM MIESTE KDE VZNIKNU BYT RAKOVINOVE. NASADILA SOM SI PANCREATIN2*2 A DIGEST PLATINUM 2*2 A DALEJ UZIVAM DIM 1*2  CO BY TREBALO ESTE DOPLNIT NA OCISTU TELA PO OPERACII DAKUJEM ZA ODPOVED



67

Re: Fibroadenom

Pravdepodobnost zmeny fibroadenomu na rakovinny je prakticky zanedbatelna.
To by mali tvoji lekari vediet.
Spravne je to adresovat DIM a yamom, lebo su to hormonalne zavisle(privela estrogenu obvykle) utvary. No a samozrejme, ako vsetko co treba z tela odpratat, potrebujes brat silne enzymi a jod.