251

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz proteus mirabilis je jedna z najlahsie znicitelnych bakterii citricidalom uz v celkom malych koncentraciach. http://rng.nazory.eu/citricidal
Takze to asi nie je tvoj problem
A stary pan doktor ma pravdu, vacsina crevnych infekcii sa znici nasimi probiotikami, ktore si treba dodavat a hojne ich krmit mikrovlakninami, aby sa z tych malickych kapsuliekmrozrastli az na 1 kg, co je normalne zdrave osadenie criev. Tieto potom samozrejme vytlacia skodlive kultury z criev, vcitane plesni, candid a roznych skodlivych bakterii.Odporucam aspon 2 lyzice mikrovlaknin=30 gramov (psylium, pektiny, arabinogalaktany inulin, conjac manan) a samozrejme 50 x tolko vody, aby ta nezapieklo a brat spolahlive silne probiotika, take co sa neznicia casom teplom ani neposkodia prilis kyselinami pri prechode cez zaludok, ako napr tieto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0
Vacsina probiotik na trhu totiz rychlo starnu a umieraju, ked nie su chladene a zvysok , ktory nie je odolny proti kyselinam sa nedostane zivy do criev.
Preto rady ako pit kefir a ine zdroje zivych probiotik su dnes jemne zastarale a casto neucinne, hoci je to lepsie, ako nerobit nic.



252

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG, dakujem. Tie tabulky poznam,len..mozno ti to bude smiesne...no ja sa v tom vobec nevyznam. Kukam, ze je tam aj ten moj bacil, no co znamenaju tam tie cisla a vsetko - nerozumiem tomu.
Teda mozem brat denne to GSE zarobene vo vode a pit + probiotika+ psylium? Nic ine uz nemusim, ako oreganovy olej? Lebo aj ten mam doma. Alebo collostrum netreba?
Poprosim o odpoved ci:

1. Staci iba GSE pit?
2. Co hovoris na ten pripravok Hylac forte?



253

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

PPM znamena miligramy na liter tekutiny. Tj napr 12 mg citricidalu=1 kvapka GSE do jedneho litra vody urobi roztok 12 ppm
Probiotika neber spolu s oreganovym olejom alebo GSE roztokom(horkacom). Najlepsie je icjh brat na noc s jablkom, par hodin po dobrani GSE a Oreganoveho oleja, pripadne inych antimikrobialnych.
Hylac forte je vytazok z probiotik, ucinny len niekolko hodin. Ja som radsej za zive probiotika, ktore sa rozmnozuju v crevach a stale produkuju ten Hylak a aj ine obranne latky pre nas.
Collostrum je ucinne len vo velkych davkach a kratkodobo, nechavam si ho na mozne soky-silne nakazy, kde spolu s inymi antimikrobialnymi komplexne pomaha telu sa zbavit skodlivych mikrobov. Samozrejme nie je ucinne na vsetko, preto clovek nesmie zostat len pri jednom prostriedku.



254

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Este raz dakujem.
Takze mi prosim ta este odpovedz na tu otazku...staci na toho bacila Proteus mirabilis uzivat iba to GSE? Plus samozrejme rano psylium a vecer probiotikum s jablkom?
Netreba uz oregano, colostrum.....
Vyhubi ho iba to GSE?



255

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

ahoj dakujem a co vravis na tento clanok o jode? http://www.cez-okno.net/clanok/leva-net … dka-o-jodu



256

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG, nezabudni aj na mna....takze odpoved na c.254 a prispievatela pod c.255. Vopred dakujem



257

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ak je tvoj problem len ten Proteus Mirabilis, tak ti GSE bohate staci.
Povedal som ale "AK", lebo osobne velmi nedoverujem lekarskym testom, na mnohe nakazy nemaju dost presne testy a mnohokrat to odsvindluju.
Ten clanok o jode je vyslovena loz, sice hovori, ze je plno poskodeni jodom, ale neuvadza ani jednu odbornu literaturu, co by to preskumala na dokaz kredibility. Tj je to novinarska kacica vypustena proti jodu. Dnestny lekarsky priemysel, tak ako kazdy iny, potrebuje zakaznikov a nie zdravych ludi./ Tak bude rozsirovat lzi okolo vsetkeho, co nam pomoze byt zdravymi a tym stratia zakaznikov.
Jodidovanie soli ti da sotva 100 mikrogramov, a spotreba jodu v Japonsku je v priemere 13.5 miligramov na osobu a ziadne spominane problemy tam nie su, a to ani pri vyse 100 nasobnych davkach, ako sa doplnuje v Nemecku do soli
A vazba jodu v morskych rastlinach, najma kelpe je najma v anorganickej forme KJ, takze hovorit o skodlivosti KJ je loz.
Obsah jodu v polnohodpodarskych plodinach z poli je nepatrna, preto bolo nutne zacat jodidovat sol, aby sa vyhlo kretenizmu a hrvolom, ktore boli napr na Zitnom ostrove bezne az do 30tych rokov minuleho storocia
A ze mame nedostatok jodu je zrejme, ked sa vynal z jodidovania muk, soli, a mame v prostredi coraz viac inych halogenov(chlor, fluor, brom) ktore vytlacaju z tela jod.



258

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

V tomto článku o jóde Dr. Mercola píše, že viac, než 400 mcg jódu denne môže spôsobovať problémy, paradoxne napr. hypotyreózu:

http://articles.mercola.com/sites/artic … _DNL_art_2

Ale zaujímavé sú pod tým tie komentáre, v jednom sa píše, že môže ísť práve o detoxikačný efekt jódu - čo možno práve tie rôzne príznaky ako akné a pod. by tomu tiež nasvedčovali. Alebo jeden prestal brať lieky na štítnu žľazu a začal brať veľké dávky jódu, selénu, vitamínu C a vyliečil sa. Jeden s Hashimotom bral vysoké dávky jódu a dostal sa permanentne do hyperstavu a je alergický aj na malé dávky jódu a to som čítala viac krát, že toto je jediná výnimka, kedy jód môže naozaj škodiť.

výborný článok o štítnej žľaze:
http://healthyfixx.com/plan/6/fixxing-your-thyroid



259

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Odporcovia jodu, tj cela lekarska  masineria uz od 40 rokov minuleho storocia siria bludy proti jodu a obcas sa snazia najst nejaky pripad "alergii" a tym dokazat skodlivost vyssich daviek jodu. Kde "alergia " moze byt len detoxifikacna reakcia.

Ale ja hovorim stale=pozrite na Japoncov, tam mate 132 milionovy priklad ludi berucich 100 nasobok odporucenej dennej davky a je to jeden z najzdravsich narodov.
Takze take priklady ze " jeden bral to a to a mal take nasledky"  ma nemozu nuijak vykolajit v tom presvedceni, ze extra jod je pre nas v konecnom dosledku dobry.

Aj porucha stitnej zlazy nazvana Hashimoto je z Nemeckeho vyskumu tohoto lekara, nie z Japonska, co sa snazia takymto priehladnym podvodom naznacit.



260

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG

a Japonci jedia taku formu jodu ako kelp? Ja mam ten prasok, preto sa pytam. Nevyznam sa v tom, aky je rozdiel medzi organickym a neorganickym jodom...

Chcem sa opytat: ja beriem 0,5 cajovej lyzicky kelpu denne, tyzdenne 15 kvp jodovej tinktury a este denne 1g jodu spolu v tabletke s D3 5000IU. Nie je to vela? Pripomeniem, ze mam hypotyreozu a asi 15 rokov beriem Euthyrox, takze logicky mi vyplyva ze by som mala brat viac jodu ako niekto so zdravou stitnou zlazou.

Vylakali ma tie clanky, aj ked viem ze casto pises ze sa netreba bat. Japonci maj 13,5g dennu spotrebu jodu, ale v nie v neskodlivej forme na rozdiel od nas?



261

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

MIligramoiv nie gramov prosim! Jod je stopovy prvok a povodne odporucali 150 mikrogramov, ale skutocna potreba tela je v miligramoch.
Takze asi ta tabletka nema gram jodu....
Pol cajovej lyzicky kelpu obsahuje zhruba 7 miligramov jodu, co je polovica toho, co dostanu japonci najma zo suchi, kde su mnohe z jediel balene v kelpovych listoch.
Zabudni na tie "orgsnicky a neorganicky jod, vacsina jodu v prirode aj v kelpe je vo forme KJ. ale cisty jod v jodovej tinkture je ovela ucinnejsi, a ten sa okamzite naviaze na nase telesne tuky, tj v tele sa pohybuje ako organicky viazany jod.

Rozne clanky sa pisu so zamerom nalakat ludi, aby nepouzivali potravinove doplnky, ale patentovane chemikalie, schvalene ako lieky.
Celosvetova farmaceuticka produkcia je vyse triliona dolarov a pri takych sumach pravda nema sancu, pokial si clovek nenajde zdroje inych informacii, ako bezna tlac a televizia , v tomto pripade roznych lekarov, ktori kvoli skodlivosti chemickych liekov sa sustredili na liecenie potravinami a potravinovymi doplnkami. Kedze to kazi bussiness farmacii a vseobecne organizovanej medicine, nediv sa , ze sa brania,  to aj za cenu zavadzania vsetkych ludi, vcitane aj samotnych lekarov, co su v tom povacsine uplne nevinne.



262

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Rng
mala by som na teba otazku co sa tyka doplnkov z herbalife,myslis ,ze su naozaj aj ucinne?za odpoved dakujem



263

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Myslela som miligramov, ale pomylila som sa.

Tie clanky zneju fakt strasne a aj ked viem ze sa robi velka propaganda, neviem sa ubranit strachu ked to citam. Ale aj tak beriem dalej, len som sa chcela uistit.

Nemoze sa napr stat, ze sa casom ukaze nieco co aj ty vies mylne? Ze napr ti lekari co liecia doplnkami dospeju k zaveu ze sa mylili a vyskumali nieco co sa ukazalo nakoniec skodlive?

Este sa chcem opytat, ci to ma odpodstatnenie ze tu tinkturu si davat raz tyzdenne, miesto denneho pouzitia napr 2-3 kvapiek?

Naposledy upravil: Yannie (2012-02-10 18:06:04)



264

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz u doplnkov zatial z trhu odstranili len dva za poslednych 10 rokov, a to Efedru(Ma huang) a kava-kava, ktora je ale spat na trhu, lebo jej nic nevedeli skodlive naozaj dokazat v davkach, ako sa bezne berie na ukludnenie. Efedra samozrejme nezmizla, len na nu potrebujes lekarsky predpis. Tj pouziva sa veselo dalej.
Skodlivost potravinovych doplnkov je mytus, ktory zneuziva konvencna medicina na to, aby potlacila konkurenciu patentovanym chemickym liekom.
Jod sa postupne zabudovava do tela, takze ci ho beries naraz alebo postupne nie je dolezite.
Osobne som ale radsej za postupne vstrebavanie cez kozu, nez ustne brane velke davky.
Ale aj to nemusi byt pravda, lebo megadavky jodu sa pouzili s uspechom na liecenie aj napr rakoviny prs, A pod megadavkami samozrejme rozumiem ovela viac , nez doplnkove 2-6 mg denne. Lenze to je uz ale zalezitost lekarov, lebo tu sa jedna nie o potravinovy doplnok ako taky, ale to iste pouzivane v ovela vyssich davkach lekarmi.  pripadne aj s moznymi skodlivymi ucinkami , ako liecivo(neschvalene, alternativne)



265

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dakujem RNG.



266

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Bludicka

ak si precitas moj prispevok: vyssie si dala link o stitnej zlaze. Viem ze mas skusenosti v tejto oblasti. V clanku je pripravok:

http://www.iherb.com/Natural-Sources-Ra … /6009?at=0

Tento pripravok by mali uzivat ti ktori nemaju autoimunnu poruchu stitnej zlazy? Nepochopila som to celkom. Ja mam hypotyreozu a uz cca 16 rokov beriem euthyrox. A celkovo ci je ten clanok skor pre tych ktori nemaju autoimunnu poruchu. Ak vies porad mi prosim.

Pripadne RNG ak mozes.

Vdaka.

Naposledy upravil: Yannie (2012-02-14 16:49:18)



267

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Uvedeny vyrobok obsahuje vytazky z roznych zliaz z tela, vcitane stitnej. Takze pomaha normalizovat funkcie viacerych zliaz, nielen stitnej.



268

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Chcem si objednat Picamilon a neviem to naist na iherb.com Našla som len Gaba Plus tento

inlab, GABA-Plus, s inositol a niacinamid, 100 kapslí
SRP: 27,51 dolárov
Naša cena: 15,39 dolárov   4  za  60,02 dolárov 12  za  175,45 dolárov
Úspora: 12,12 dolárov (44% zľava)
(21 recenzií)
je to dobrý produkt, alebo mi viete poradit lepší  či musim  z inej firmy objednat.



269

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

http://www.google.com/products/catalog? … CEYQ8wIwAQ



270

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Zdravim,ktore enzymy su lepsie od Now:Super enzymes alebo Digest platinum?



271

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Samozrejme ze Digest Platinum, lebo maju ovela viac zloziek.



272

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dik, ak môžte ešte  otázka na č. 201. Je to B-50 od swansonu  keď si zoberiem tak ma svrbí telo, na niečo v ňom som alergická, môžete poradit protialergicku formu .



273

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

B-vitaminy su povacsine vyrabane z kvasnic, tj obsahuju rozne zbytky z kvasnic.
Zrejme mes alergiu na kvasnice a tak si musis najst formy vitaminov B, ktore neobsahuju kvasnice.
Je to dost tazka uloha, lebo komplexne zmesy B-vitaminov sdu spravidla kvasnicove vytazky.
Neviem, ktore vitaminy B potrebujes, ale su jednotlive B-cka, ktore nie su kvasnicoveho povodu, ale vyrobene, bioidenticke.



274

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Mohol by som poprosiť o radu, pri kúpe vitamínu ESTER C? Od ktorého výrobcu by ste doporučovali kúpu  z USA? Ide mi predovšetkým o kvalitu. Ďakujem



275

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ester C je patentovany vyrobok a patent patri megakorporacii NBTY, a vyraba sa pod roznymi jej pobockami.
Takze nemas na vyber vyrobcov, len roznych distributorov a rozne  formy(kapsule, prasok, tablety)
Ja osobne odporucam 500 mg kapsule s obsahom aj  200 mg bioflavonoidov.
Tablety su lacnejsie, ale obsahuju zbytocne tabletovacie e-cka.
Ja pouzivam tieto
http://www.iherb.com/American-Health-Es … 10241?at=0
ale kedze som v USA a miestne postovne je lacne kupujem to odtialto
http://www.swansonvitamins.com/AM089/ItemDetail



276

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Odporúčali ste tieto formy B-1 vo forme benfothiaminu
a B-3 ako inositol hexaniacinate obcas vo velkych davkach(500 mg az 2 x denne)

Viete doporučit  z iherb,alebo swansonn, tieto B- bez kvasiniek napr:. Amazon neposiela Picamilon čo som si chcela vyššie objednat- na Slovensko ani  ta druha firma. Pred pár rokmi som mala ešte z vašho obchodu
-GABA complex a celkom zabrala na stres  tak si skúsim objednat, odkial ste ju posielali ? Dik

Naposledy upravil: Daniela (2012-02-22 12:25:09)



277

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Na zdroji velmi nezalezi, len na davkach. USA firmy su velmi prisne kontrolovane, tj o kvalite niet pochybnosti, len o mnozstve=obsahu.
Benfothiamine a inositol hexaniacinate sy vyrobene, tj nie je to len jednoducha extrakcia z kvasiniek.
Ja osobne si GABA a ine objednavam najma zo Swansonvitamins.com   ale oplati sa trochu pocitat, co vijde lacnejsie z roznych zdrojov, teda dokopy s postovnym, vcitane napr iherb, puritan's pride a ine.



278

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Vie mi niekto poradit doplnok s ucinnou zlozkou B17 na iHerb? Dakujem.



279

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Myslim, ze v Amerike je to zakazane predavat. Preto chodia americania za liecbou do Mexika takze na Iherb to urcite nenajdes. Neviem kde sa to da na slovensku zohnat, poznam len prirodny zdroj a to horke jadierka z marhul a podobne ktore sa daju kupit v bio obchodoch, ale s tym treba opatrne, ja mam podozrenie, ze som si zlym davkovanim celkom slusne pokazil travenie.  Nastastie chlorella ma z toho dostala.



280

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz ja si vyluskavam sam jadierka z marhul, broskyn, sliviek, ringlot dokonca aj ceresni. Vsetky obsahuju rone mnozstva B-17. V zaludku sa vplyvom  zaludocnej kyseliny uvolni trochu kyanovodikovej kyseliny, co v malych mnozstvach vie nasa pecen zneskodnit. Ale viac nez povedzme 10 jadierok naraz sposobi docasnu otravu, ako sa o tom mohla padne presvecit moja zena, ked omylom miesto jej obvyklych sladkych mandli zchrumala asi 3 hrste tychto jadierok, ocervenela, dychanie sa jej velmi stazilo a myslel som si, ze ju budem musiet odviezt na pohotovost. Na stastie to po 10 minutach to  zacalo ustupovat a po hodine bola v poriadku Takze opatrne s tym B-17.
B17 v krvi ale nesposobuje ziadny problem, krv je jemne alkalicka, takze sa z B-17 nevylucuje kyanid, az v kyslych rakovinnych bunkach.



281

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

MOja otazka sa tyka tychto doplnkov: su dobrym zdrojom vzhladom na potreby cloveka a cena je tiez ok?

http://www.medpharma.sk/prirodne-vytazk … 7-toboliek

http://www.medpharma.sk/mineraly-a-stop … 07-tabliet

tento posledny ako priprava pred opalovanim:
http://www.medpharma.sk/specialne-pripr … ozin-paba/

este sa chcem oytat na zdroj jodu,ake mnozstvo lugolovho roztoku je treba uzivat?

dik vopred za info



282

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ten rybi olej ma privela EPA a DHA, to sa da dosiahnut len molekularnou destilaciou. Ta sice ocisti olej od tazkych kovov, ale ho zaroven zmeni(vysoke teploty, chemia)
Osobne som za prirodny, velmi malo zamorenu a az 5 krat tak biologicky ucinny olej z krilu.
Ten zinok neuvadza v akej je forme, ani ake ine e-cka su tam pridane. kedze sa jedna o farmaceutami vyrobeny doplnok, tak by som sa mu vyhol, ako aj tomu predchadzajucemu. Dobra formja zinku je je viazany na proteiny(proteinovy chelat, napr glycinat. A davka je az 50 mg, co sa nema prekrocit. Ako vidis, Medpharma sa drzi starychg odporucenych archaickych dennych davok z roku 1948
Posledny tovar tam ani nie je uvedeny, je sice pravda, ze betakaroten je antioxidant, ale naozajstna ochrana pred slnkom je vitamin E a C.
Ja beriem na horach, kde je velmi vela ultrafialoveho ziarenia az 1200 IU vitaminu E, samozrejme prirodnej zmesy vsetkych, tj d-alfa, d-beta, d-gama a d-delta tocoferolov.
Este ucinnejsie su tocotrienoly. z tych staci ovela menei ale su velmi drahe zatial. Ja pouzivam obcas 50 mg vyrobku Doctor's Best tocotrienols.
Na jod odporucam od 2 do 6 mg denne. neviem aky silny lugolov(%) roztok pouzivas.
Vodna kvapka vazi asi 65 mg, alkoholicka(tinktury) asi 35-40 mg
Jod viazany na tuky  sa v tele skladuje, takze ja sam si davam na kozu pod pazuchu naraz celotyzdennu davku



283

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dakujem za info.
Priatel bol na preventivke a odkedy sa stravuje podla mojich doporuceni, mal vyrazne zlepsenie vysledkov krvi..
Doktor mu hovori,ze ma take vysledky ako pilot:-)
ale to posudzuje smozrejme podla beznej civilizacie:-)
jedine, co ma trapi je, ze mal tlak 148/80,rada by som mu pomohla este znizit tlak..
Casto mu hovorim,ze to je vzhladom k jeho nevhodnemu pitnemu rezimu, ktory je nijaky..pije,len ked mu ja uvarim caj alebo nalejem vodu..a podla svojho zvyku po jedle...
ale musim byt velmi opatrna a nerobit nasilie..aby sa nevzburil:-)

Co sa mna tyka,moj vysledok krvi mal nedostatky,ako trombocyty hodnota 118, hoci norma je 131-364,konc. hem. ery. 30,8g/l, pricom norma je 33,3-36,3 a este: str.o.trom. 11,70 fl, pricom norma hovori 8,20 - 9,60. A este som mala v sedimente bakterie na jeden krizik a epitel na dva kriziky. Samozrejme bas+eo+mon 14,7% toho mam viac nez je norma 1,3 - 13, cize telo bojuje s mykoplazmami a asi nema dost sil na vyrobu trombocytov a hemoglobinu..

Coskoro mi dojde NAC a Olive leaf,takze by som mala opat nieco z iherbu objednat. NAC ma myslim velmi dobre vysledky,lebo hlienu vylucujem kvanta..Mam zostat dalsi mesiac na tych Olive leaf, co som objednavala minule, su dostacujuce?
mala som taketo baleniehttp://www.iherb.com/Now-Foods-Olive-Leaf-Extract-500-mg-120-Vcaps/744?at=0
alebo radsej:
http://www.iherb.com/Natural-Factors-Ol … /2643?at=0
prip.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Olive-Le … 749?at=0..

Musim sa zmestit do 20 eur,takze mozem este popri NAC zobrat cosi okolo 13 dolarov.Myslite,ze by bolo ucinne namiesto olive leaf vziat GSE?:
http://www.iherb.com/NutriBiotic-The-Or … /4215?at=0

Ak by som zohnala niekoho, na koho mozem este spravit jeden balik, tak by som rada zobrala nieco aj pre priatela nieco na znizenie tlaku,ale tiez len do vysky 20 eur, ak tam nieco take je..Inak na nom vidim,ze celkovo jeho telo vylucuje tuk..mam vela akne po tele a rozsirene pory..takze ocista prebieha intenzivne..
ale ten pitny rezim je velmi dolezity...to viem..

inak som mala humor,lebo som po navsteve u gynekologicky,ktora mi ponukla dvojbalenie Ofloxacinu pre mna a jedneho balenia pre priatela mala stavy vycietike, ci robim spravne..
tak som sa skontaktovala s dvomi liecitelmi na SKK, jeden pouziva pristroj Salvia, to je pristroj podla dr. Jonasa, doporucila mi kupit si Zapper (440 eur a permanentne je na SK vypredany). Dalsi liecitel pouziva diacom a konzultacia,len vstupna stoji 70 eur.POtom lieci antiparazitikami. Ta prva, ked som sa spytala na stravu, mi povedala,ze veri,ze to funguje,ale nema s tym skusenosti a na to je ona "leniva"..
tak som si povedala,ze budem dalej partizancit sama..

dakujem vopred za Vasu ochotu pomoct, prajem prijemny dnik..

PS: mimochodom medpharma ponuka aj  toto:
http://www.medpharma.sk/vitaminy/vitami … 07-tabliet
a na jej vyrobkoch je napisane: dovoz z USA, cize je to asi to najlepsie ,co na SKK mame:-))



284

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ja viem, ze je to zo Swansonu drahsie, ale ked urobis vacsiu objednavku, mozno sa ti to na obsah oleuropeinu predsa len vyplati.
http://www.swansonvitamins.com/SWH139/ItemDetail?n=0   kde je v kazdej kapsuli 150 mg oleuropeinu.
Ten "dovoz z USA" neznamena , ze to je najlepsie, co je na Slovensku dostat. Zialbohu aj v USA je vyse 90% produktov prislabych, takze si treba pozorne vyberat podla obsahov. Nuz a Slovenski dovozci vyberaju zrejme len podla cien....



285

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Zdravím RNG. som častým objednávateľom výživových doplnkov z Iherb. Takpovediac, na základe Vášho odporúčania na internete, som začal s týmto druhom nakupovania z iherbu a zatial som maximálne spokojný,  Mám na vás otázku. Ktorej značke, môže spotrebiteľ najviac veriť, čo sa týka garancie obsahu látky v danom produkte.Nie som zákaznikom consumerlabs, kde to oni aj testujú.  Aká je vaša najoblubenejšia značka?



286

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Oskar, v USA su produkty dnes vsetky prisne kontrolovane, FDA nedovoli na trhu nic zostat, kde by obsah nesedel na +- 5% uvedeneho.
Pred rokmi tento trend zacal dobrovolne zvaz vyrobcov nnfa pod nazvom GMP, dnes to uz FDA prevzala a nekompromisne tlaci na vsetkych US vyrobcov. NNFA ma desiatky laboratorii, nezavislych, ktore neustale testuju vyrobky bez upozornenia vyrobcu, ktore beru z obchodov, nielen vzorky, co im vyrobca posle, ako je to napr na Slovensku. A ich kapacita merania roznych latok je velmi obmedzena.
Technicke vybavenie laboratorii v USA je svetova spicka, co je pochopitelne, kedze objem doplnkov tu vyrabanych je radove vyssi, nez inde na svete.

Preto mam radsej US vyrobky, nez ine,, lebo tam sa clovek moze spoliehat na to, ze nic skodlive nebudu obsahovat a to co maju napisane v obsahu je to co tam naozaj je, bez ohladu na vyrobcu.
Pred 10 rokmi bola situacia uplne inaksia, vo vyrobkoch v USA  si mohol casto najst od 10 do 150% toho, co hovorili nalepky na nich, dnes je to uz nemozne.



287

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

zdravím RNG,
píšem v mene niekoľkých mamičiek s rovnakým problemom. Máme detičky s dg.autizmus vo veku 4-9r. Pár dní už rozoberáme tému aké doplnky deťom dávať.Názory sa rôznia,ale poväčšine dávame rovnako - rybí olej a probio-na tvoje odporúčanie tieto http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0 večer s jablkom. A kedže si tvoje rady nesmierne vážim,chcem ťa poprosť aj za ostatné , čo by si ešte našim deťom odporučil ohladne detoxu a vyž.doplnkov.Poprosili by sme len na prírodnej báze -DMPS alebo OSR sa dosť "bojime".Teraz diskutujeme o MSM(nie MMS),tek.zeolite alebo aktiv. drevenom uhlí .A ešte ak by si mohol tak čo a kedy deťom podávať,lebo niektoré všetko zvyknu dávať dokopy rano a to asi tiež nie je ok,či? viem,že je to na rozsiahlu a dosť časovu odpoved,ale za akukoľvek radu ti v mene mamičiek dakujem smile



288

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

ešte dodám,že naše deti maju problém so stolicou-1-2x do týždňa,niektoré su na GFCF alebo GAPS diete...zaznamenavaju zlepšenia,ale ja si nemyslím že to je len o diete... napr.mojmu synčekovi vyšli testy na opioidne peptidy pozit.na 87%,mal by držať GFCF dietu,pomohli by mu v tomto kvalitne enzymi aj bez diety? kedže ho nechcem oberať o jedla ktoré ma rad,a fakt že je ich malo...ani koriandrove pesto nechce...tak ako dalej???



289

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz ALA je dobry detoxifikator ortute, mensie davky a casto by detom , co maju zamorenie ortutou iste pomohli.
Nuz a napr zaradit do pravidelnej stravy cilantro(polievky, natierky atd) tiez pomaha.Da sa pestovat aj doma v kvetinacoch, je to vnat koriandra.

MSM, zeolity, najma tekute zeolity, drevenne uhlie, mikrovlakniny, ako modifikovany citrusovy pektin, to vsetko pomaha pri chelacii roznych latok z tela.
A rozne morske detoxifikuju, ako napr spiriulina.
Niekedy pomoze aj precistenie pecene, lebo tam sa casto rozne toxiny ulozia, do tukov.Na to mas protokol dr Berksona, ale opatrne, plnu davku mozes pouzit len vtedy, ked je telo uz ciastocne odmorene od ortuti, lebo vacsie davky ALA sposobia virenie
Ale mozes cistit pecen len sylimarinom a selenom, to by nemalo sposobit virenie.
Jod je tiez chelator, odporucam pouzivat transdermalne, proti tomu deti neprotestuju, ako ustne brane nechutne veci a velke kapsule.
Nuz mate pres sebou velku ulohu, lebo este stale sa nevie, ci je to len vec ortute, alebo aj adjuvantov a roznych cudzich bielkovin.
V kazdom pripade opatrne odmorovanie tela kazdemu osozi.
Rovrh ako na to , to je komplikovane, zalezi to nakolko to sposobi virenie ortuti, na zaciatku zrejme ovela mensie davky, neskor postupne zvysovat, podla tolerancie.
Ja si MSM davam do drinkov, co pijem cely den.Tak isto aj rozne mikrovlakniny, ako modifikovane citrusove pektiny, arabinogalaktany a najnocsie skusam aj glucomanan, lebo ten je dobry aj na moju cukrovku, aj ho pouzivaju na chudnutie(Lipozene).



290

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

srdečne dakujem za všetky maminy,veľmi si nám tým pomohol,vdaka...a teraz sama za seba,rozhodla som sa malému davať  ALA http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ac … 16811?at=0 riedene vodou a dávať mu to postupne...koriander pestujeme,taže namiesto pesta mu ho budem pridávať do jedál, probio berie tvoje odporúčane z iHerb a k tomu psylium,no to mu moc nechutí,kedže v jedle to urobi akoby "kašu"tak chcem objednať arabinogalaktan od swanson,dalej rybí olej ten berie už cca2r. a ešte doplnime ester C http://www.iherb.com/American-Health-Es … 10241?at=0 ... mám pridať aj enzými? napr. Digest Platinum? kedže viem že mlieko mu nerobí dobre-po vysadení začal byť viac vnímavejší a menej hyperaktívny...vysadili sme aj cukor a muku...na sladenie použivam len steviu...ale asi to nestačí....potrebujeme vyrobky čo sa dajú riediť v čaji(vode) lebo on mi tbl.nezhltne...a čo selen a jod? tiež mu ho popri tymto doplnkom  dávať?a v akej davke? ja by som ti bola nesmierne vdačna keby si mi dal nejaký "výživový denníček" čo ,kedy a koľko malemu dávať,hoc viem že si časovo vyťažený ale ja s rodosťou počkám......kedže malý nerozpráva tak nebudem vedieť či sa mu víri ortuť ako to zistím inač? ja sa v tom už nejak stracam čím viac čitam a chcem mu pomôcť,tým menej viem a viac som bezradná... malému nechcem ublížiť nerozumným dávkovanim... viem že o auti sa zatiaľ toho nevie veľa,a cesta je dlha,ale my nemôžeme čakať na príčiny a liečbu...3roky denne hodiny na compe a bez vysledku-stratený čas
môj a hlavne jeho...no vdaka za tvoj čas venovaný nám-ten nie je stratený...



291

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Virenie ortute sa nedas nevidiet, clovek sa uzamkne do seba, prestava mysliet a normalne reagovat. A trva to dlhe hodiny, takze ako hovorim sa to neda nevidiet.
Ale ortut sa z tela inac dostat neda, musi sa z tukovych vrstiev a v mozgu uviezt do krvneho obehu a tam sa cast z nej vyluci a cast viri v tele, pokial sa znova neulozi alebo nevyluci.
Otazka je len nastavit chelacnu davku tak, aby sa to dusevne dalo este zniest.

Inac zaujimas uplne spravny postoj, cim viac o tele vieme, tym viac si uvedomujeme, ako strasne malicko vlastne vieme.
Selenove kvasnice sa daju vysypat z kapsul do jedla, jodom sa da mazat pod pazuchou aj miminka.
Ked maju prilis citlivu kozu, da sa silna tinktura rozriedit napr vodkou(40% alkohol) a mazat o to viac kvapiek.
Da sa dokonca jod namiesat do kremov a pouzivat na vacsie plochy tela.
Neviem, ci sa to da uz robit, ale na mliecne produkty a zamorenie tela z nich treba pouzit cistiace enzymi pod menom Dairy enzymes.
Kvalitne mnohozlozkove zmesy ich obsahuju obvykle v mensich mnozstvach, vcitane Digest Platinum.
Nuz aby som sa mohol odborne vyjadrit na Platinum Digest zobrany ako do pohara vody vysypana kapsula,vysypal som kapsulu do 2 deci vody, zamiesal a bolo to perfektne pitne, aj moju zenu som si pozval ako "pokusneho kralika", ani ona nic nenamietala proti chuti.
Predtym som to skusil s enzymom Candex, tiez to bolo znesitelne.
Podstata je ale si vypocitat spravnu davku, co na dospeleho musi byt niekde od 2 do 6 mg, hoci aj 20 mg este neskodi, hlavne ked je cast z toho viazana vo forme KJ
Na KJ nasa opatrna FDA dokonca urcila doplnovu davku v pripade nuklearneho utoku alebo nehody az 130 mg!!!. Polovicu toho dostavali miliony ludi  na Ukrajine a Polsku  po Chernobylskom poziari reaktora.
Nic si z toho nerob, ja sa citim ako prvacik v tom, hoci mam na rozne zdravotne problemy prostriedky, ktore prakticky pracuju, od mojich lekarov, ktorych periodika obcas citam,  aj ked nemam casto ani sajnu, ako.A myslim si , ze ani oni to nevedia, ale maju uspechy, co sa oplati kopirovat.



292

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Pan RNG,este jedna otazka:
ak si objednam zo swansonu tieto olive leaf:

http://www.swansonvitamins.com/SWH159/ItemDetail
co mi doporucujete na riedenie krvi od nich pre priatela, co sa oplati???
ale dobre by bolo sa zmestit do ceny tak,aby som neplatila dph..
to asi nepojde,vsak?



293

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

este jedna otazka:
toto tiez je iba extrakt z macacieho pazura, nie samento,vsak???
http://www.iherb.com/Now-Foods-Cat-s-Cl … s/452?at=0
dik za odpoved



294

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nemate niekto domaci zdroj na prazdne kapsule ? tak na 500-1000 mg ?
Dik

Naposledy upravil: petela (2012-03-13 17:42:38)



295

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Oruesok, na riedenie krvio su fibrinolyticke enzymi, ako nattokinaza, lubrolknaza a ciastocne aj serrapeptaza a vytazok z rias(exlonia cava) pod menom seanol(v produkte FibroBoost napr)
Najviac odporucam(a sam pouzivam ) je nattokinaza, az 3 x 2000FU pre tych co maju prilis "hustu" krv alebo krcove zily, kde sa tvori privela krvnych zrazenin.
http://www.swansonvitamins.com/DB088/It … l.Plateniu DPH sa nevyhnes, lebo colnici beru do uvahy celkovu hodnotu balika, kde zahrnaju aj postovne, ktore je zo Swansonu dost vysoke.



296

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Kapsule sa predavaju na objem, nie na vahu do nich natlacenych doplnkov, ktorych specificka hustota je velmi rozna.
Zrejme chces tie najvacsie, tj velkost  00 alebo 000
http://www.swansonvitamins.com/Search?k … 38&y=5
Pozri si na definiciu a obrazok pribliznej velkosti napr na
http://www.erowid.org/archive/rhodium/p … echart.pdf

Naposledy upravil: RNG (2012-03-13 20:48:00)



297

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

viem zohnat kapsle, napiste SS



298

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

na SKK z lekarne-



299

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

oriesok72 napísal(a):

viem zohnat kapsle, napiste SS

ahoj, po com vies zohnať capsule OO ,napis ss .díky



300

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

spytam sa dnes v lekarni a dam vediet