201

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

mam tažko  na žaludku po zobratí  z firmy swansonn    Balance B-50
Alternativní názvy: B-komplex
Riboflavin
Niacinamid
PABA
Cholin
Kód SW057:     alebo  zinku Albion Chelated Zinc Glycinate brala som po 1 tabletke cez den. viem že mám týchto vitamínov a zinku málo, ale vyskytuje sa nejak alergia na B vitamíny. Napríklad po 3 dnoch ked som to brala tak mi bolo zle na žaludok, brala som to aj po jedle, ale neviem v čom je to, žeby kvasinky.Musela som to prestat, po par dňoch ustúpila  bolest hlavy, pocit tažoby v zaludku.  Je niekde k dostaniu aj vitamin B complex protialergický, alebo zinok iná forma, či nie spolu brat. Napr. ked zoberiem osobitne B9 a B-12 tak mi nič nie je. Kyselin v žaludku mám málo, nemám palavu, ale pocit plnosti, nafúknutia. Teraz si objednam aj enzymy.Dik

Naposledy upravil: Daniela (2012-01-21 20:35:34)



202

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

DGL rozzujes pred kazdym jedlom.
Arabinogalaktan mozes brat akokolvek, ja si ho davam do mojej flasky vody a popijam cely den, lebo tam mam aj ine pridavky, ako vitamin C, obcas GSE(najma teraz, v case sezon epidemii) ovocne koncentraty ako zdroje antioxidantov.
Ja beriem ovela viac naraz, vcitane spomenutych .
Vyrobcovia casto radia nepotvrdene veci, nimi by som sa prilis neriadil.
Vitamin C aj ja beriem v mnozstve davok, kedzxe jeho zivotnost v tele je velmi kratka.
Aj aloe vera davam do toho mojho roztoku, nielen vitamin C, aloe dovod je hlavne aby som na to nezabudol.
Kolko kapsul mozes zobrat naraz a akych, to ti povie tvoj zaludok, Nezabudaj na hojne zapijanie.
Ja ich beriem postupne pocas ranajok.A zialbohu, musim ich zobrat viac, ako desat(cukrovkar)



203

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Prosím Vás má niekto skúsenosti s firmou z USA SOLGAR? Vyrábajú doplnky stravy. Mal by som záujem o kúpu vitamínu Ester C. Sú to kvalitné výrobky? ďakujem



204

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Solgar je castou megafirmy NBTY, ktora vlastni patent na Ester C.
Tu mas uvedene firmy, co jej patria
http://www.nbty.com/phoenix.zhtml?c=856 … disclaimer
Je to velmi reputabilna megafirma.



205

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Tak toto ma ani nenapadlo ze si tekute mozem zmiesat dokopy... To je velmi dobre! Dakujem.

A ako je to s tym ze tabletky je dobre brat s alkalizaciou? Pises ze ty ich beries pri ranajkach... Vtedy uz mas aj dost kyselin ked ranajkujes a kapsule sa v zaludku znehodnotia. Ci nie? Chcem aj alkalizovat ked mi onedlho pridu doplnky a teraz neviem ci kapsule mam zobrat vtedy alebo po tych 2 hodinach pri ranajkach?



206

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Yanie, ani jeden z doplnkov, co menujes v prispevku cislo 200 sa kyselinami nenici.



207

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dobry den, pan RNG,

zacinam dnes s MMS, chcela by som Vas preto poprosit o radu, lebo sa v tom vobec nevyznam... Viem, ze sa popri oxidantoch (MMS napriklad) nesmu brat antioxidanty, aby sa "nebili" navzajom ich ucinky, len s nasledovnymi si neviem dat rady, ci to antioxidanty su alebo nie. Jedna sa o tieto: astragalus, oregano oil, kelp, triphala, olive leaf extract, krill oil, bromelain, graviola, beta glukan, D-3, lanovy olej (v kapsuliach), cats claw, chlorofyl, cordyceps, chaparral, silymarin, MSM, quercetin, l-lysine, sangre de grado. Mozete mi prosim v tom pomoct? Tieto som nenasla na ziadnych zoznamoch antioxidantov, cize by podla vsetkeho antioxidantami nemali byt.... Takisto som ale pocula nazor, ze v ten den, ked sa beru oxidanty (napr MMS) by sa nemali brat pripravky podporujuce imunitu, napr betaglukany... Moze to mat nejake opodstatnenie?
Vopred velmi pekne dakujem za Vas nazor a pekny den prajem.

Naposledy upravil: alica (2012-01-25 18:06:32)



208

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ani jedno z uvedenych nie je priamo antioxidant.
Oxidanty sa mozu brat spolu s betaglukanmi, aj inymi prostriedkami podporujucimi imunitu, pokial to nie su vyslovene antioxidanty.
Niekto rozsiruje hluposti, ako obvykle....
Jedine, co ti radim je nebrat MMS spolu s inymi a dat tam nejaku pauzu(hodinu=dve), nech sa ti doplnky neoxiduju, lebo to ich moze znehodnotit.



209

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG ktorý z týchto dvoch Pankreatinov je silnejší na jednu tabletku?  Chcem ich použiť na čistenie organizmu.
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … /1718?at=0
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … 39016?at=0
Vopred vďaka za odpoveď



210

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Country life ma 1400 mg pancreatinu(ekvivalent) na tabletku
Solgar ma 3000 mg(ekvivalent) na tabletu



211

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dakujem, pan RNG.
A este som zabudla, uzivam jeden pripravok, vola sa Essentiale forte, na podporu pecene, obsahuje esencialne fosfolipidy. Tie tiez nie su antioxidanty, vsak?
A este nemam jasno v tom, ci sa nejak mozu "bit" oxidanty (MMS) a mikrovlakniny (pektiny, arabinogalaktany, psyllium, tekute zeolity), uzivam to MMS-ko kazdu hodinu po dobu 8 hodin, tak ci tie mikrovlaktiny mozem brat pocas tychto 8 hodin, ked beriem MMS, alebo by bolo lepsie rano (pred zacatim brania MMS) a potom vecer (po tych 8 hodinach, ako beriem MMS).
Vopred dakujem, pekny den.



212

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ziadne z uvwedenych sa nebije s MMS,  ale neber ich spolu, lebo aj mikrovlakniny aj tekute zeolity vynasaju MMS von(absorbcia)



213

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

vcera som nemala cas ranajkovat, tak som do seba hodila kelp a zinok. kedze som prechladnuta, pila som aj neutralizovane Cecko (daka zmes askorbatov). Asi o hodinu na to som zjedla 1 banan, a postupne mi zacalo byt nevolno, krce, aj som zvracala, potom to iba postupne odoznelo... mam priucku. asi som si moc zneutralizovala zaludok, alebo sa stalo nieco ine? asi aj zredukujem davku zinku. S tym som mala problem vzdy nalacno, ale po ranajkach sa to potom zlepsilo....



214

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Kazdy z uvedenych doplnkov neutralizuje zaludok. A banan je idealny na kvasenie



215

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

ahoj chcem sa opytat na obchod alebo lekaren v NEW JERSEY ktory ponuka vyrobky so swanson alebo iHerb. Nevies mi poradit. Mam tam kamosku a ma prist na SK a nevie kde to ma hladat. Usetrila by som postovne. Dakujem



216

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nie. To su internetove predajne.Musis objednavat cez internet.
Siet obchodov, co predava priamo v obchodoch(po vasom"kamenne obchody) je napr Vitamin Shoppe, rozne lokacie pozri na
https://www.google.com/search?q=vitamin … mp;bih=619
Ale ich ceny a tovar su rozdielne, povacsine ovela vyssie. Takze s tym usetrenim postovneho by ta to aj tak mohlo vist viac.



217

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dobry vecer,
dakujem za odpoved.
Dnes som si nahodne vsimla, ze na obale z extraktu z olivovych listov je napisane (dufam, ze mi to prekladac prelozil spravne), ze to ma antioxidacny ucinok. Cize tym padom by sa to teoreticky mohlo "bit"s MMS-kom, aj ked to nie je priamo antioxidant? Ja ich uzivam cca hodinu pred a po MMS, to je asi malo, vsak?



218

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Vsetko, co je v USA vyrobene pada pod kontrolu FDA. A ta je na doplnky extra prisna, najradsej by ich zlikvidovala, ale na to musi mat pricinu=dokaz skodlivosti. Preto su vyrobcovia extra opatrni, aby jej tento dokaz nedali, za kazdu cenu. Lebo tresty su prilis velke, aby to niekto riskoval, toboz vacsie spolocnosti, kde sa jedna o riziko stratenia stoviek milionov az miliardy  a to kvoli jednemu doplnku nikto neriskuje. Akekolvek co len trochu podozrive okamzite zlikviduju.



219

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG, prosim Ta este o info ze ktore z tychto sa pripadne nicia kyselnami:

PepZin, Cat´s Claw, Oregano Oil, Olive Leaf Extract, Lecitin, Kelp, Chaparral,  Boswellia, Curcumin, Probiotika, Enzymy (Pancreatin, Digest Platinum...)

Tu vyssie si pisal, ze Kelp, zinok, C-cko aj banan neutralizuju zaludok. To znamena ze by sa nemali jest vtedy, ked mame v zaludku kyseliny ktore potrebujeme na stravenie jedla?



220

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Z menovanych jedine probiotika sa nicia kyselinami. preto radim take probioticke zmesy, co su znacne odolne proti kyselinam a zaroven teplu.
Kelp obsahuje plno mineralov, co alkalizuje, tj neutralizuje zaludocne kyseliny, podobne ako rozne mineralove doplnky a tiez askorbaty, tj kovy zlucene s kyselinou askorbovou, ako napr askorbat sodny, askorbast vapenaty atd.
Banan zaludok neneutralizuje podstatne, ani to malicko zinkovych doplnkov.Co zneutralizuje zaludok je napr pol lyzicky kalinatu alebo niekolko kapsul mineralov na kosti, najma v anorganickej forme(oxidy, karbonaty)



221

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

A enzymy su tiez odolne proti kyselinam? Idem zahajit branie dost vela pripravkov naraz, a aj alkalizovat rano chcem pritom (Kalinat mam) , a neviem ktore z tych menovanych mam brat pri alkalizacii a ktore az potom.  Nemala by som brat enzymy tiez pri alkalizacii?

A ked napr budem jest ten Kelp pocas dna a vezmem aj L-Lysin pri jedle, nebude sa s tym bit, ked kelp zneutralizuje zaludok a kyselina prekysli?



222

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Zivocisne enzymi nie su odolne proti kyselinam(pancreatine, preto sa dava do entericky kapsul), mnohe rastlinne a fungalne su ale kyselinoodolne ovela viac.
L -lysin HCl ti neprekysli zaludok, len dokysli na potrebnu hladinu na travenie. Samozrejme ked budes brat alkalicke potraviny ci doplnky, hladinu kyselin v zaludku si znizis, tak isto ked vypijes vela vody alebo zjes vela jedla.



223

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Takze RNG, ked vecer uzijem mineraly na kosti - Bone essencial so spirulinou a dam si hned probiotika tiez /su odolne voci kyselinam /, robim zle? Kedze mineraly na kosti mi zneutraLIZUJU zaludok a tym padom sa probiotika nedostanu do criev? Az je to tak, tak ma porazi. Vidis, uz 5 rokov ta citam, sledujem tvoje rady, ucim sa  a vzdy sa najde nieco, co robim zle.



224

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Veru RNG, to s tymi kyselinami a pod viaceri asi nechapeme. Uz mam teraz taky chaos, lebo mi vsetko pripada protichodne.
Teraz uz neviem co je dobre brat na zalaklizovany zaludok a co pocas dna aj ked su uz v zaludku kyseliny. Lebo z odpovedi mi pripada, ze pri rannej alkalizacii nie je potrebne brat nic... Ci sa mylim?

Porad mi prosim, ci niektore z nasledujucich by som mala brat  pri rannej alkalizacii Kalinatom:
Vitamin E, D3, Ester C, zinok, selen, enzymy, Cat´s Claw, Chaparral, Olive Leaf Extract, Oregano Oil, PepZin, Krill Oil...

A este: ked pocas dna si dam napr. viackrat spirulinu resp. zeleny napoj ked budem pit, ktory neutralizuje zaludok, tak ked si medzitym dam pri jedle aj L-lysin HCl, neznizi sa kvoli tej spiruline kyslost zaludka a minie sa ten L-lysin ucinkom? Lebo hovoris, ze mame malo kyselin a  to sposobuje ze sa nestravi jedlo, ale ked ucinok kyseliny si spirulinou alebo niecim inym znizim, tak si problem nevyriesim, len budem do seba pchat drahe tabletky.

Toto je hotova veda. Ospravedlnujem sa za nechapavost, je mi to uz neprijemne.

Naposledy upravil: Yannie (2012-02-01 15:22:52)



225

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Vsetko je v poriadku, okrem oreganoveho oleja v entgerickych kapsuliach. Ten sa nerozpusti v kyslom zaludku, ale v alkalickom ano, ako som sa zialbohu presvecil aj ja a hodil som sablu.
Samozrejme cim viac pijes s jedlom, tym, viac si rozriedis kyseliny, takze odporucam pit az 2-3 hodiny po jedle, ked je uz vsetko v zaludku dobre natravene a mikroby silnymi kyselinami znicene. A potom pit samozrejme hojne, telo potrebuje premyt rozne nepotrebne latky von.



226

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

a opat ma aj tu niekto predbehol a tym padom si mi ani tu neodpovedal na otazku pod cislom 223 polozenu o 12:09 hod. dakujem.



227

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Tuareg, nic si z toho nerob, ja sa ucim cely zivot a cim dalej tym si viac uvedomujem, ako malo viem.
Neutralny a slabokysly zaludok nemoze poskodit kyselinovo odolne probiotika, takze ziadne strachy. Horsie by bolo, keby boli entericky balene a neboli by kyselinovzdorne sami o sebe a rozpustili by sa ti v zaludku a postupne by sa vylucila kyselina, co by ich znacne znicila.
Takze podla moznosti ziadne entericky balene doplnky do neutralizovaneho/alkalizobvaneho zaludka.
Ja som sa poucil velmi rychlo, kde som si zobral rano pri alkalizacii entericky baleny oreganovy olej. Sabla ako hrom!.
Totiz oregano v tak velkych davkach, ako odporucam nie je znesitelne pre zaludok, predsa len je to silna korenina.



228

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dobry vecer,
chcela by som vas poprosit o radu. Mam doma citral, tento: http://www.iherb.com/Now-Foods-Essentia … /3330?at=0  a pisali ste, ze je to treba riedit glycerinom, tusim v pomere 1:50 (???). Je tento glycerin na to vhodny? : http://www.iherb.com/Now-Foods-Vegetabl … l/962?at=0 Dakujeeeem.



229

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG,takze  nemaju byt entericky balene probiotika? Ja som myslela, ze prave takto balene su odolne voci kyselinam.....s enterickym obalom.
Tie probiotika co uzivam ...je tam uvedene......obsahuju specialny enterosolventny obal , ktory chrani voci zaludocnym kyselinam a rozpustaju sa az v crevach, kde plnia svoju funkciu....
Tak takekto probiotika uzivam vecer s mineralmi na kosti...je to OK, ci nie? Uz som z toho zmatena.

Naposledy upravil: 959touareg (2012-02-01 20:05:10)



230

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz take musis brat na kysly zaludok, aby sa ten ochranny obal nerozpustil v neutralnom alebo alkalickom zaludku.
Inac dolezitejsie ako brat kazdodenne probiotika je ich kazdodenne krmit, aby sa rozmnozovali, lebo to malicke mnozstvo v kapsuli je akurat dost len ako semeno na rozmnozenie, spravna probioticka flora v crevach je az 1 kg probiotik a tom sa neda dosiahnut doplnkom probiotik bez ich hojnej vyzivy mikrovlakninami.

Naposledy upravil: RNG (2012-02-01 20:14:14)



231

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

uzivam denne rano velku lyz.psylia, jem jablka...moze to byt ako ta mikrovlaknina?



232

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Vyborne.



233

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dobrý deň RNG, objednala som 9 ročnému synovi tento multivitamín
http://www.iherb.com/Thorne-Research-Ch … 18435?at=0
Dala som mu pred 6 dňami na skúšku jednu tobolku. Následne sa úplne celý vyhádzal, má také ružové súvislé mapy po celom tele, takisto celé ružové líca. Strašne som sa naľakala. Ktorý prvok z toho prípravku mohol niečo také spôsobiť? Dávam mu odvtedy antihistaminikum, ale mám pocit že to ustupuje veľmi veľmi pomaly. pomohlo by ak by som mu dala napr. jablčnú vlákninu do jogurtu alebo probiotikum, aby sa tej neznámej látky telo rýchlejšie zbavilo? Ďakujem indiga



234

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ako som ti povedal, ja osobne nemam rad take doplnky, ktore maju privela zloziek, clovek nevie po tom co mu skodi a co nie.Uvedeny produkt ma minimalne 33 zloziek....
A niet takej bezpecnej latky, doplnku ci jedla, na ktoru na svete nenajdes ludi alergickych.
Absorbenty a voda samozrejme zrychluju cistenie, tak isto mnohe enzymi a jod.
Dobre antihistaminove z prirody su napr dumbier a najma quercitin. Dospela davka je 3 x 600 mg.
Mnohe latky sa zachytia v peceni, tj cistenie pecene znamena odmorenie tela, na co pomoze najma sylimarin a celkove protokol dr Berksona.



235

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

ahoj RNG poprosil by som ta  o radu  aky pripravok na posilenie chrupavky a jej vyzivu by si poradil z I herbu cvicit cvicim detoxikujem stale ale potrebujem aj nijake preparaty avokado kjonzumujem a uvazujem zasa o h uspenine.ako kedysi  ale zvazujem kedze som na zdravej vyzive ale masko papam aj tak ale malo vdaka



236

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Z jediel najma dobre uvarene gliky a potravinarsku zelatinu(zivocisnu) spolu s proteolytickymi  enzymami, napr ako bromelain a ine.
Ak chces ist do doplnkov, izolatov, tak pozeraj na doplnky s hodne glukosaminom a MSM, pripadne aj hyaluronicku kyselinu, hyaluronany su tlmidla narazov, tj ochranuju chrupavky a okostice pred poskodenim narazmi.
Pozri napr na
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Gluc … es/23?at=0 a ine podobne



237

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ahoj RNG. Vies mi dat odpoved na moju otazku?
V polovici novembra mi v stolici pri vytere nasli bacil Citrobacter, na tvoje rady som si urobili 3-tyzdennu liecbu a to kazde rano psylium, potom lyzica colostra, GSE a oregano + vecer probiotika. Opakovana kontrola ukazala , ze bacil uz tam nebol, co ma potesilo,nakolko som nemusela brat atb-chceli mi dat Augmentin.
No co je najhorsie, pred 3-mi tyzdnami som opat zacala mat tie iste priznaky, ako prelievanie criev, redsia stolica....nasadila som si opat tuto liecbu, no nic nezabralo. Stolica sa sice upravila, no prelievanie criev po jedle a piti pretrvalo. Isla som opat na vyter a dnes mi doktor povedal,m ze mam opat bacila, tentokrat ineho, nazov uz neviem a ze mi vysla citlivost na atb. , ze mam zajtra prist po atb, treba ma preliecit.
Som hotova. Je toto mozne? Najhorsie na tom je fakt,ze uz ani tato tvoja kura mi nezabrala.Asi ale preto nezabrala, ze tento bacil je odolny, citlivy  iba na atb, takze prirodna liecba nie je ucinna, alebo to zle chapem?
Co mam robit? Tie atb brat  nechcem......nechapem,ved denne roky uzivam pripravky na posilnenie imunity, riadim sa tvojimi radami, je to mozne, ze sa mi takto bacily objavuju v crevach, zaludku....a nic z pripravkov uz nezabera? ved aj to GSE, psyllium by malo ponmahat,probiotika uzivam.

Naposledy upravil: 959touareg (2012-02-06 11:01:12)



238

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG prosim o odpoveď - betaglukány je možné užívať aj v práškovej forme bez toho aby boli plnené do kapsúl? Neovplyvní to ich účinnosť? Vďaka



239

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG,poprosim ta,ked das odpoved cislu 238, nezabudni aj na moju otazku,prosim,  teda cislo 237, cakam od rana a viem, ze zvyknes odpovedat vzdy na poslednu  otazku , takze moja by bola vynechana., kedze ma pani predbehla. ..dakujem.

Naposledy upravil: 959touareg (2012-02-06 15:55:43)



240

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Atb maju vseobecne menej siroky zaber, lebo su to jednoduchsie chemikalie, ako prirodne antimikrobialne,ktore su obvykle zmesi desiatok roznych latok,  ktore su v prirode ucinne uz mozno miliony rokov. A je ich tisice, zialbohu na trhu su len desiatky, ale vsetky su velmi ucinne, rozhodne lepsie, nez jednoduche atb.
Mikroby su stale okolo nas, takze najma pri nedostatku kyselin sa mozu dostat zive do criev a tam rozmnozovat.
Na rozne crevne infekcie je najma citricidal/GSE, oreganovy olej alebo extrakt z olivovych listov. Jedno z nich ti verlmi pravdepodobne zaberie.

Inac hnacky mozu byt aj z potravinovych alergii, nielen mikrobov. A na to treba napravit travenie(kyseliny, enzymi a samozrejme plno mikrovlaknin a probiotika)



241

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Betaglukany su len komplexne sacharidy, pomerne velmi stabilne a na forme vobec nezalezi, len na ich velkosti, lebo privelke sa nevedia absorbovat do krvi. Pozeraj najma na vodorozpustne vyluhy a mikronizovane betaglukany



242

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG
mozno smiesna otazka, ale vitaminy, mineraly ktore uzijeme v kapsUilach sa maju rozkladat v zaludku alebo maju ist az do criev? A tiez enzymy rozkladaju potraviny kde?



243

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG, ved prave, ze opat som zacala uzivat tu kuru proti tomuto bacilu ako minule proti tomu Citrobacilovi a teraz mi akosi nezabrala. Uzivala som vyse tyzdna denne rano lyzicu psylia, potom 3xlyzicu  colostra, cely den pila GSE, vecer probiotika. Pokure mi adi 3 dni bolo OK, no opat to prislo. Bojim sa, ci uz nie je ten bacil resistentny voci tymto doplnkom, ked ho mam stale.
Hnacky nemam, 2 dni som si urobila aj tu kuru proti hnackam, ze lyz. psylia + colostrum s vodou vypit, po 2 hodinach probiotikum  a opakovat to vsetko po 8-hodinach. Takze to pomohlo.
Zajtra uvidim, aky nazov ma ten bacil a napisem.
No mozes mi dat odpoved na to, ze preco mi teraz kura nezabera, ci nie su bacily uz resistentne na tie doplnky?
Atb brat nechcem, no cim ho vynicit, ked kura nezabrala....poradis?
Vopred dakujem.

Naposledy upravil: 959touareg (2012-02-06 20:28:03)



244

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nie kazdy antimikrobilny prostriedok je na kazdy mikrob. Teraz mas zrejme ine mikroby a na ne treba asi ine antimikrobialne. Zialbohu ziadny prostriedok nie je na vsetko.
Bakterie sa vedia lahko adaptovat na jednoduche synteticke chemikalie-antibiotika, ale tazko na ich zmesy, ktore su ucinne v prirode mozno miliony rokov.
Az mi povies, o aky mikrob sa jedna, mozno ti najdem nan spravne antimikrobialne  prirodne.
Velmi pravdepodobne to bude nieco z tychto, ako extrakt z olivovych listov, oreganovy olej(tj carvacrol) graviola, citral, lapacho, cat's claw a podobne.
Alebo spravne probiotika, totiz probiotik je hromada a kazde robi pre telo nieco ine.



245

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG
mozno smiesna otazka, ale vitaminy, mineraly ktore uzijeme v kapsUilach sa maju rozkladat v zaludku alebo maju ist az do criev? A tiez enzymy rozkladaju potraviny kde?



246

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nieco sa rozlozi uz v zaludku, vcitane mineralov a vitaminov, nieco je lepsie rozlozit az v crevach, najma sa jedna o niektore enzymy a samozrejme vsetky tuky.
Rozne enzymy pracuju vsade v tele, od ust, kde sa nachadzaju v slinach, cez zaludocne stavy, ktore obsahuju aj enzymy, pankreaticke stavy a dokonca aj v crevach su zlazy vylucujuce enzymy.
Mnohe enzymy , ked sa napr vstrebaju z criev do krvneho obehu cistia telo od roznych zamoreni a tiez prebytocnych latok a velkych ciastociek.

Su aj ine enzymy v tele, ktore nerozkladaju jedla a ine latky, ale pomahaju syntetizovat rozne latky. O tych tu zatial ani nerozpravame.



247

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nieco sa rozlozi uz v zaludku, vcitane mineralov a vitaminov, nieco je lepsie rozlozit az v crevach, najma sa jedna o niektore enzymy a samozrejme vsetky tuky.
Rozne enzymy pracuju vsade v tele, od ust, kde sa nachadzaju v slinach, cez zaludocne stavy, ktore obsahuju aj enzymy, pankreaticke stavy a dokonca aj v crevach su zlazy vylucujuce enzymy.
Mnohe enzymy , ked sa napr vstrebaju z criev do krvneho obehu cistia telo od roznych zamoreni a tiez prebytocnych latok a velkych ciastociek.
Aj mnohe z bielych krviniek pouzivaju enzymove "balicky" na rozkladanie roznych latok, vcitane alergenov, mikrobov, rakovinnych buniek atd

Su aj ine enzymy v tele, ktore nerozkladaju jedla a ine latky, ale pomahaju syntetizovat rozne latky. O tych tu zatial ani nerozpravame.



248

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

A zaludocna kyselina tie veci co sa rozkladaju v zaludku (napr tie vitaminy, mineraly) neznici?



249

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ahoj RNG,takze som doma od lekara...ta bakteria,ktoru mi opat nasli v tele je PROTEUS MIRABILI.
Si predstav, moja doktorka tam nebola /nastadstie, lebo ta vzdy kazdemu s oblubou predpisuje atb./, ale ju zastupoval taky veeelmi stary, asi 80 rocny lekar. A on mi povedal, ze bat sa nemusim, ze v ziadnom priupade mi nato neda atb, ze naco mi doktorka aj pred tymi 2mesiacmi dala ten Augmentin. Ze to nie je iste, ze atb zaberu, ze ked aj ano, poskodi mi to a oslabi imunitu a moze sa mi to opat vratit, ako teraz sa stalo. Ze za jeho ordinovania sa na taketo veci atb nedavali.
Ze mam jest vlakninu, probiotika, kefir a ze po case by mi to malo vymiznut, ze ak nie a bude mi horsie, potom mam prist.
Odporucil mi aj nejaky Hylak forte, co na to povies?
Teda ta poprosim, napis mi presne co uzivat na toho bacila a ako dlho kuru robit.

Dakujem a este prosim odpis tej pani nado mnou, predbehla SOM JU. Sorry.

Naposledy upravil: 959touareg (2012-02-07 12:54:28)



250

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Mineraly sa nedaju znicit, len zmenia formu napr z citratov na chloridy, ktore su v tele sice vyborne absorbovatelne, ale kratkozivotne, lebo pre malu molekulu rychlo vypadnu cez ladviny.
Z vitaminov, co sa nicia kyselinami je najma B-12, ktory je teda lepsie brat cez sliznice, priamo do krvi, ako su tekute formy=liposomicke, ktore podrzis v ustach na absorbciu alebo tzv sublingualne=pod jazyk, ktore sa tak isto drzia v ustach dlhsie, aby sa priamo cez sliznice absorbovali do krvi a neboli poskodene kyselinami. Ale velka vacsina doplnkov sa prilis nenici kyselinami, takze ziadne obavy
Pancreatin sa tak isto nici kyselinami, preto na cistenie tela sa pouziva v enterickej(proti kyselinam chranenej) forme, ktora sa rozpusta az v crevach.