1

Téma: dávkovanie počas chemoterapie

Dobry den, velmi Vas prosim o radu tykajucu sa davkovania vacsiny doplnkov pocas chemoterapie. Otec ma rychlo postupujucu rakovinu hrubeho creva s metastazami na plucach a peceni. Po 38.dnovej hladovke a naslednej metabolickej liecbe + MMS 1 a 2 sa ale bohuzial dostal fyzicky do velmi zleho stavu a musel byt hospitalizovany v nemocnici. Po vsetkych vysetreniach sa zistilo, ze jeho choroba napriek jeho snahe znova postupila a metastazy sa este zhorsili. Navrhli mu chemoterapiu. Otec prijma od ukoncenia hladovky len velmi malo potravy,teraz je to este menej, nakolko ma silno zaliate brucho vodou (asi po vsetkych vyzivovych infuziach a ost.veciach, kt.v nemocnici dostal). Nadalej ale uziva vysoke davky Vit.C + enzymy + probiotika (75 bilionov) + reishi (???) + koloidne mineraly + inocell. Zajtra ma nastupit na prvu davku chemoterapie. Chcem mu rychlo doobjednat ostatne doplnky (betaglukany, chagu, graviola, zeolity a selen)
Chcem Vas poprosit o vhodne davkovanie pocas chemoterapie, pripadne co este viac treba objednat, okrem toho, co som spomenula vyssie?
Tiez sa chcem spytat, ci zeolity v praskovej forme, aku ponukaju na iherb. stacia a ci existuje moznost nieco z tychto doplnkov kupit aj vramci EU? Potrebujeme naraz dost vela veci a ak ich vsetky objednam cez iherb, podla toho, co sa pise na vasej stranke a je riziko, ze mi balicek zadrzia na colnom urade, zdrzi sa to min. o 14 dni sad a to je pre nas dost dlha doba.

Dakujem za cas, ochotu a odpovede. S pozdravom Veronika



2

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Ja osobne nepodporujem ziadne hladovky, to je stara metoda ako cistit telo tym, ze nejes nic a vsetky vytvorene enzymi v tele sa spotrebuju na cistenie tela. Podvyzivene telo je ale zaroven oslabene aj jeho schopnost sa branit je oslabena.
Preto rozumna strava, posilnujuca telo a hromada cistiacich enzymov, ovela viac, nez je telo schopne vyrobit je lepsi pristup.
Mnohe z tych doplnkov sa nedaju pouzivat pri chemoterapii, lebo odmoruju telo od tych chemoterapeutickych jedov.
Takze ti neviem poradit , co by mal pri chemoterapii brat, leda ak betaglukany(3 x 500 mg), graviolu(caj z polievkovej lyzice) a nejake adaptogany, ako napr astragalus, pozri napr na tento standardizovany
http://www.swansonvitamins.com/SWH005/ItemDetail
Na odvodnenie je najsilnejsia komonica lekarska
http://www.swansonvitamins.com/SWU221/ItemDetail
Privela vody v tele ho moze zadusit, to sa stalo 2 mojim strykom....

Co je dostat v Europe ti neviem povedat, ja zijem v USA a do Europy som nevkrocil uz 4 roky.
Ale este daco ma napadlo, mohol by pouzivat jod pod pazuchu, alebo praskovy kelp, aspon pol lyzicky denne.
http://www.iherb.com/Starwest-Botanical … 22573?at=0



3

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Dakujem za info.
Uz je neskoro lutovat kroky z minulosti, on poznal ludi, ktorych hladovka zachranila a myslel si vtedy, ze je to najlepsie riesenie.
Mam tomu teda rozumiet tak, ze okrem toho co berie teraz, betaglukanov, gravioly a astragalusu mu ani nic ine objednavat netreba?
Myslim, ze jod berie ako lugolov roztok...treba aj ten pod pazuchu este alebo staci tento?

Vdaka, s pozdravom V.



4

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Ale je hromada veci, co mozu pomoct pri rakovinach. Lenze hovoris, ze nemoze skoro vobec jest, takze neviem, ako by ich mohol brat. L-lysin  spolu s vacsimi davkami neutralneho vitaminu C posilnuje kolagenove struktury a tym zamedzuje metastazam. Pri krizach, ked nechodi dobre travenie mozu telo nastartovat velke davky collostra, 2 x 15 gramov praskoveho.
Na rakovinu pluc je dobry antioxidant elagitanin, 2 x 100 mg denne(elagicka kyselina)
Co sa tyka alkalizacie tela, ta zastavi tiez postup rakovin, pozri na tento clanok
http://www.newswithviews.com/Howenstine/james14.htm
Domaci bezny alkalizator je KHCO3, predavay vo vinarskych potrebach pod menom  KALINAT. Davka je rano na prazdny zaludok lyzicka, najlepsie do pol litra sodovky, chuti to potom ako mineralna voda.Pripadne aj druhy krat denne to iste, pokial  nie je moc nad PH 7. Normalne maju rakovinari a cukrovkari moc pod PH 6 a kysle telo podporuje rast rakovin.

Howenstein uvadza davku cesium chloridu 3 x 3 gramy, tiez je to silne alkalizujuce.A su tam aj ine doplnky spomenute spolu s ceziovou alkalizaciou.
http://cesium-chloride.com/?gclid=CK2L9 … QAodkBEe3A
http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=cesium+chloride
http://www.cancertutor.com/Cancer/Alkaline.html
vo velkom priamo od vyrobcov
http://www.alibaba.com/showroom/cesium-chlorid.html
Pozri a tu som nasiel dokonca lokalny obchod na protirakovinne(byvam v Elk Grove Village, ale dalsim skumanim som zistil ze centrala je vlastne v Californii a produkty zasielaju zrejme zo skladov v Mexiku, lebo vacsina tychto veci je v USA zakazana.
http://www.apricotpower.com/store/Default.asp
Mozno chlorid cezny najdes v cistote 99.9% aj na Slovensku, v chemickych potrebach



5

Re: dávkovanie počas chemoterapie

veve27, moje rady nie sú z osobnej skúsenosti, len z načítanej literatúry. L lyzin s C zabraňuje dostať sa do okolitého tkaniva , zabraňuje metastázam , vysoké dávky vitamínu C 30-50 zabíjajú rakovinové bunky,
selén - antioxidant, zastavuje rast rakovinových bunek a chráni zdravé bunky pri chomoterapii od zničenia ťažkými kovmi 300 pri chomoterapii až 1000uq, okrem toho omega 3, forma ako opisuje Johana Budwig s tvarohom, ľanovými semienkami, inak všetky vitamíny doplnať ako E 2500i.j.A 5000-25000i.j,B komplex, B3 niacín 200-15000mg, vitamín B12 100mg, kyselina listová1mg, D 200-400i.j. vitamin K 60-120uq,Beta karotín 60 mg, L-karnitín 2000-4000mg, koenzym Q10 90-500mg,kalcium 1500-2000mg,magnezium 400-800mg, zinok 30-50mg, chrom 200uq, jod , mangán 5-20mg,meď 3mg, molybdén 60-300uq,železo30mg, rutín, quercetín 200.1500mg, alfa liponova kyselina 600mg, n - acetylcystein 2000-4000mg
Nasledovné som Ti prepísala , ako vravím , nemám to osobne overené, neviem to  posúdiť,  prípadne sa Ti RNG k tomu vyjadrí, asi by bol vhodný celý protokol na očistu pečene t.j. selen , ALA sylimarin, ešte sa píše, že v den, kedy sa berie chemoterapia sa uvedené veci nepodávajú, aby sa nerušil účinok , ale až s odstupom. Prajem všetko dobré.



6

Re: dávkovanie počas chemoterapie

To su vsetko pomocne veci, ale najdolezitejsie su enzymy, betaglukany vitamin C a l lysin,  a rozne cytotoxicke latky, ako obsahuje graviola, lapacho, colostrum(najma zlozka lactoferrin) , B-17, tiez artemisinin,jod, silna alkalizacia  a rozne oxidanty(peroxid vodika,chloraty ako MMS1 a 2, dokonca oxidacne posobi aj zmes lanoveho oleja a tvarohu, ako to robila s uspechom dr Johanna Budwig.
Cytotoxicke latky znicia rakovinne bunky, a cistenie enzymami, jodom a vitamin C s lysinom zabrania sireniu=metastazy. Protokol dr Berksona a hromada mikrovlaknin( najma modifikovane citrusove pektiny a  arabinogalaktany) vynesu zamorenie aj z pecene, pecen je nas velky filter, ktory treba obcas precistit, inac sa zanesie a prestane fungovat, tj telo sa zamori za zacnu rozne bunky mutovat, a niektore sa zmenia aj na bujnejuce=rakovinne as rakovina je spat, aj ked si nadory znicila chemicky, vyoperovala ci spalila ziarenim.
Viac je toho popisane napr na www.cancertutor.com a samozrejme mnohe z tych metod  treba  pouzivat sucasne na zvacsenie pravdepodobnosti vyliecenia.



7

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Ahoj,
uz som dnes raz pisala, ale ako vidim, moja sprava sa niekam stratila. Nevadi, skusim to znova. Poprosila by som este raz a radu a pomoc. Otca sme si nakoniec zobrali z nemocnice. Chemoterapia by ho podla mna zabila hned po prvej davke. Takze je doma, ma zaliate brucho a pravu nohu vodou. Podla poslednych krvnych testov na hodnoty pecene na hranici zlihania, jedna alternativna lekarka, s ktorou sme to konzultovali bola prekvapena, ze este je stale pri vedomi. Nastastie je. Tato lekarka zaroven lieci otca podavanim Vit.C v davke 15 g denne intravenozne a zbytok v doplnkoch. Mozes sa na to prosim pozriet a zaujat nejake stanovisko?


http://www.dr-rath.com/sk/basic/vitacor_plus.html

http://www.dr-rath.com/sk/reconstructiv … cican.html

http://www.dr-rath.com/sk/special/lycin.html

http://www.dr-rath.com/sk/special/vitacforte.html

Plus k tomu davame betaglukany 3 x 300, probiotikum http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetk … orte-plus/  1 x denne, lugolov roztok natierame na oblast pecene, caj z gravioly a astragalusu, silne enzymy v davke 2x2x2x2, ostropestrec, komonicu lekarsku som objednala, cakame ju v pondelok (caj). Snazim sa zohnat silymarin v co najcistejsej forme bez sladidiel atd.

Chcem sa este spytat na kalinat, ci bude vhodny na alkalizaciu...A na B17, v akej forme, koncentracii a ako davkovat.

Momentalne pije iba štavy, surove ovocie a zleneninu, na obed zeleninove polievky.

Dakujem. Vsetkym, za snahu pomoct.

Naposledy upravil: veve27 (2012-02-04 16:07:28)



8

Re: dávkovanie počas chemoterapie

este som zabudla na lanovy olej...ten pride v pondelok, budeme to skusat s domacim kozim jogurtom.



9

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Najlepší ľanový olej aj semienka zlatý ľan, tiež tam maju aj veľmi čerstvý a dobrý makový olej a orginal jogurt kozí v 3 kg teglikoch je  z Alp.  od Subotiča, dam kontakt, Bratislava   Trnavské mýto 1, pri Tržnici odzadu sa tam ide, Centrum liečby čínskou tradičnou medicínou sa to vola, t.č. 02 50228537, mobil. 0905714200, dobre je si zavolať, či maju tie veci čo potrebuješ. Maju aj svoju stránku na internete .Ešte dám môj recept na ľanové semienka, robím si to aj na slano s cesnakom a bylinkami na zeleninu, teraz nie často viac v lete. Teraz je moje obľúbené väčšinou raňajky a večera na sladko, samozrejme bez cukru. smile) Mam asi takuto odmerku:


Davam 2 lyžice ľanových semienok, radšej mám zlatý ľan, to je ten bledší
- rozmixujem, môže byť  len 15 min . rozdrtené, potom oxiduje na svetle a teple
- pridám 2 lyžice ľanový olej, držať v chladničke, v chlade a tme
- bud dám tvaroh so zákvasom, vydrží mi na 3x, vždy odoberem asi tretinu ostatné nezarobené dám do chladničky
- alebo dám jeden biely jogur, obyčajný, bez chem konzervanotv a rôznych prímesí
- rozmixujem
- dam malu lyžičku  škorice
- 2 jablka
- namočené hrozienka, alebo černice, čučoriedky za hrsť
To je všetko premiešam lyžicou je to výborná chuť škorica jablko, kto chce môže pridať med, alebo teraz mám prírodnu vanilku
- da sa upraviť, ako kto čo ma rad, je to ale ozaj dobré
Ak natrafím na ovčí syr alebo , tvaroh tak obmením,

Naposledy upravil: Nina26 (2012-05-17 08:05:08)



10

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Well, ja sice odoberam od roznych lekarov ich periodika a velmi si vazim dr Ratha, ale zriedkavo od nich kupujem doplnky, lebo su prilis drahe-platis za meno. Samozrejumem ich zlozenia su dobre, ale clovek moze najst ovela lacnejsie kombinacie od roznych vyrobcov za zlomok cien, alebo si to sam skombinovat.
Co sa tyka lanoveho semena, "zlaty lan" je sice povazovany za vyssiu kvalitu, ale normalny ma vyssie obsahy lignanov a naviac je lacnejsi. Samozrejme lignany nechutia extra dobre, ale su velmi silne antioxidacne a pomahaju liecit rakoviny.
Silne antioxidanty su najma v semienkach, v hroznyvych proantokyanidy, v cucoriedkovych antokyanidy, v malinovych elagitanin, ja osobne odporucam silne vytazky, nez potraviny s neznamym obsahom ucinnych latok
Na hroznove semena je Grape seed extract , 300 mg s obsahom 90% PAC, naq cucoriedkove(billberry) aspon 320 mg s 25% obsahom antokyanidov,  na malinove a z granatovych jablk 2 x 100 mg elagickej kyseliny(elagitanin) velmi ucinne najma pri rakovine pluc.



11

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Dakujem za odpoved. Tie doplnky sme zobrali, pretoze boli hned. Ak by som to vsetko mala objednavat z USA, bolo by toho naozaj vel z coho vyplyva drahe postovne, zadrzanie na colnom urade a to by mohlo trvat aj mesiac. Tolko casu v jeho stave uz nemame, potreboval dostat vsetko co najskor.

****Chcem sa este raz spytat na kalinat, ci bude najvhodnejsi na alkalizaciu aj prenho...A na B17, v akej forme, koncentracii a ako davkovat****

****A ci este nieco treba pridat k tomu, co som uviedla vyssie****

Dakujem!!!



12

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Kalinat nielenze ucinne alkalizuje, ale dodava aj kalium=draslik, krory je potrebny na vyrobu energie.
Na B-17 nemam ziadne skusenosti, na to si musis pozriet odbornu literaturu, tu v USA sa nikto neodvazi motvorene o tom pisat, hoci ho pouzivaju potichu.
V Mexiku je dovoleny, ale v ziadnom pripade sa nejedna o potravinovy doplnok, lebo ustne brany sa v plyvom zaludocnych kyselin z neho cast premeni na kyselinu kyanovodikovu a tej telo znesie len velmi malicko. Preto ucinne pouzitie B-17(amygdalina) je injekcne,cez IV,  rozpustene v DMSO, ktore umozni B-17 preniknut aj cez rozne barieru rakovinnych nadorov a nic sa nepremeni v zasaditej krvi na kyselinu kyanovodikovu.
Ja som "doplnkar" tj zaoberam sa prakticky vylucne len s potravinovymi doplnkami, bezpecnymi a podavanymi normalne ustne.



13

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Pre Veve článok z novín:
"Látka alicín, ktorú obsahuje cesnak, ničí rakovinové bunky bez toho aby poškodila zdravé tkanivo. Sám alicín je toxický, no má mnoho pozitívnych účinkov na organizmus. Táto látka však vzniká až pri narušení dužiny cesnakového struku napr. nožom. V tomto momente reaguje aliín, neúčinná látka bez zápachu, s enzýmom aliináza a vzniká alicín. Keďže alicín je veľmi nestabilný, jeho farmaceutické využitie bolo doteraz veľmi náročné. Vedci našli spôsob, ako môže alicín pôsobiť priamo na rakovinový nádor. Využili skutočnosť, že väčšina rakovinových buniek má na svojom povrchu nápadné receptory. Na protilátky, ktoré tieto receptory rozoznajú, najprv chemicky naviazali enzým aliináza. Keď sa protilátky s  enzýmom prichytili k nádoru, vstrekli laboratórnym myšiam aliín, ktorý v bunkách reagoval s aliinázou, čím vznikol toxický alicín. Touto vysoko precíznou  „cesnákovou bombou“ sa vedcom podarilo úspešne zastaviť rast nádorov v tráviacom trakte myši. Uvedený postup by mohol fungovať pri takmer všetkých druhoch rakoviny, keby sa dala produkovať jedna špecifická protilátka. Pomohol by aj v efektívnom boji proti pooperačným metastázam. "
Moja úvaha je možno naivná ale ja by som rozdrvil cesnák, nechal ho trochu reagovať na vzduchu aby vznikol alicín a potom by som takéto cesnákové výpary inhaloval. Inhalovanie je mimoriadne efektívny spôsob, ako dostať do organizmu mnohé liečivé látky. V tomto prípade priamo práve do postihnutých pľúc. Nemyslím, že by som tým niečo pokazil, skôr naopak. Účinky by som ešte znásobil placebo efektom v tom zmysle, že by som otcovi nahovoril, že týmto spôsobom sa už vyliečilo veľa ľudí, že sa tak vyliečil napr. kolegov dedo a tak podpbne. Naviac nech si vizualizáciou predstavuje, ako alicín ničí rakovinové bunky a pod.



14

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Neviem nakolko je ten alicin ucinny v pripade nicenia rakovinovych buniek, nasiel som na nete tento http://lcvj.webnode.sk/produkty/



15

Re: dávkovanie počas chemoterapie

nasiel som aj tento alicin vyhodnejsi http://www.mojalekaren.sk/walmark-alici … aku-30tob/



16

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Na to, aby alicin s vysokou ucinnostou zastavil rast vsetkych rakovinnych buniek by ho bolo treba tolko, co telo ziabohu neznesie. Testu v petriho miske boli robene s takymito absurdne vysokymi davkam.
Takze tie spravi o protirakovinnsti cesnaku berte so znacnou rezervou. Samozrejme ho odporucam s desiatkami inych protirakovinnych, ale spoliehat sa na jeho ucinnost v tych malych davkach, co telo znesie by bolo nerealisticke.



17

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Dakujem vsetkym za cenne rady a nestalu ochotu pomahat!!!

Dnes sme dali urobit pecenove testy a vysledky naznacuju, ze sa zacina nieco s pecenou diat. Ma sice zvyseny bilirubin, ale nie je to nic vazne. Este jednu hodnotu ma pomerne vysoku, ale oproti krvnym testom spred dvoch tyzdnov z nemocnice je tam vidiet velky posun k lepsiemu.
Chcem sa spytat, ci ste niekedy poculi o nevhodnom kombinovani selenu a vysokych davok Vit.C? Jeden pan, je biochemik, nas upozornil, ze v tele vznikaju nejake neziaduce latky, ak sa kombinuje Vit.C so selenom. Potom by ma zaujimalo, nakolko je Berksonov protokol ucinny bez selenu?
Otec momentalne berie: Megazyne (enzymy) 2x2x2x2, beaglukany 3x1, l-lysin, Vit.C vnutrozilovo 15 g/ obden plus kazdy den v doplnkoch, probiotika 75 miliard 1 x, ten epiquercical a vitacor od dr.ratha, sylimarin a ALA, reishi, lanovy olej. Pije caj z gravioly a astragalusu. Este stale sme nezohnali komonicu, dufam, ze uz dnes alebo zajtra pride. Nikde ju nemaju.
Co by ste este pridali a v akom davkovani? Prioritny problem ma s pecenou (preto aj voda v bruchu - ascites) a zrejme so zlcnikom, ked je tam vysoky bilirubin.

Ma tiez nizke hodnoty sodika a chloridov, nemate s tym skusenosti?

Prosim, nemate niekto info o predaji vnutroziloveho amygdalinu vrmaci Europy? Pocula som, ze sa to da zohnat aj inak, ako z Mexika.


Vdaka. S pozdravom Veronika

Naposledy upravil: veve27 (2012-02-14 19:35:06)



18

Re: dávkovanie počas chemoterapie

vitamin C a selen sa nijak nekombinuju, pokial mas neutralny vitamin C a organicky viazany selen.
Selen posobi v peceni ako antioxidant a protirakovinne, ale hlavna cast bergsonoveho protokolu je sylimarin a ALA.
Nizke hodnoty sodika mozu byt z nizkeho prijmu z potravy, alebo zvysenej priepustnosti v ladvinach. Nie je problem si ho dodat, trochu viac solit.
Co je dostat na Slovensku neviem, ja tam nezijem



19

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Mozem poprosit este odpoved na moju otazku? Dakujem!

Otec momentalne berie: Megazyne (enzymy) 2x2x2x2, beaglukany 3x1, l-lysin (obmedzene, ma nanho velmi prehanavy ucinok), Vit.C vnutrozilovo 15 g/ obden plus kazdy den v doplnkoch, probiotika 75 miliard 1 x, ten epiquercical a vitacor od dr.ratha, sylimarin a ALA, reishi, lanovy olej. Pije caj z gravioly a astragalusu. Este stale sme nezohnali komonicu, dufam, ze uz dnes alebo zajtra pride. Nikde ju nemaju.
Co by ste este pridali a v akom davkovani? Prioritny problem ma s pecenou (preto aj voda v bruchu - ascites) a zrejme so zlcnikom, ked je tam vysoky bilirubin.



20

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Nuz nevidim tam silne absorbenty, od zeolitov cez bentonity a drevenne uhlie. A ziadne absorbenty ako mikrovlakniny, ktore nielenze absorbuju a cistia creva, ale zaroven sluzia ako potrava pre probiotika. A to je dolezite, lebo aj radiacia aj chemo znicia probiotika a bez nich telo strati az 70% obrannych a ochrannych materialov a velmi to ovplyvni aj traviaci proces.Podobne znicia probiotika aj atb, ktore lekari casto davaju na "ochranu" kedze chemia znici obranyschopnost tela a zamori pecen a ladviny.
Niektore mikrovlakniny su ciastocne ucinne aj pri liecbe rakovin, ako napr modifikovane citrusove pektiny a arabinogalaktany.
Ja si davam lyzicu arabinogalaktanov a lyzicku modifikovanych citrusovych pektinov a pol lyzicky aloe vera do mojho ranajsieho "drinku"(pol litra) velmi casto.
Okrem toho tam dam aj nesladeny ovocny koncentrat, ktory ma plno antioxidantov a malicko cukrov, nechcem podporovat cukrami rakovinne bunky(kazdy ich mame, aj ked sa neprejavia pokial ich telo vie znicit) a naviac som cukrovkar, tj nemozem bezne sladene komercne ovocne stavy pit.



21

Re: dávkovanie počas chemoterapie

veve27, mate enzymy od Credence? Pretoze ak ano, podla mna ich treba zvysit alebo este k tomu prikupit napr samotny pankreatin, ktory aj pan RNG tu odporuca, pretoze tieto su sice dobre, viaclozkove, ale mas tam obsah pankreatinu na 2 tbl 313x4mg, co je 1,252 g a pokial viem, na rakoviny sa odporuca 8-12 gramov pankreatinu a pri takom davkovani ho mas len 1.252x4, cize  nieco cez 5 gramov. Ja som na to prisla tiez az po rokoch, nevsimla som si, ze to je obsah na 2 tbl, nie na jednu. Dufam, ze sa nemylim, ak ano, opravte ma pan RNG.



22

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Nemylis sa, obsahy nezavisia od reklamy a znacky, ale skutocnych cisel.A to si treba vzdy preratat a neriadit sa zavadzajucimi odporuceniami daviek od vyrobcov na flasiach.
Ale aj 5 gramov pancreatinu je viac, nez nase telo je schopne vyrobit, hoci dvojnasobok je uzitocnejsi pre rychle odmorovanie tela, co je pri rakovinach nevyhnutne.



23

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Neuziva ziadne atb a nepodstupil ani chemoterapiu ani radiaciu. Ale dakujem za odpoved. Tie enzymy mame od damiana, ja myslim, ze stacia.
Pani Alica, ked som citala vase prispevky, co vsetko uzivate a aky je vas stav, zacinam trochu pochybovat o teorii, jest vsetky doplnky, o ktorych kto kedy napisal, ze su vhodne proti rakovine. Niekedy mozno menej je viac...drzim vam velmi palce, aby sa coskoro Vas stav zlepsil. A ostatnym dakujem za rady.

V.



24

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Veve, mrzi ma, ak ste z mojho prispevku mali pocit, ze spochybnujem liecbu Vasho ocina alebo pripravky, ktore berie. Ja sama tiez uzivam tie iste enzymy (neskor som k nim pridala aj ine), taktiez ich beriem od Damiana, viem, ze su dobre, len som Vas chcela upozornit, ze pri takom davkovani nedosiahnete dennu davku, ktoru tu pan RNG odporuca. Nic viac. Ja sama velmi dobre viem, ze moja liecba nenapreduje takym sposobom, akym by som si zelala. A takisto aj viem, ze niekedy je menej viac, len niekedy je tazke najst to malo, ktore nam pomoze a toho sa drzat. Hlavne ked sa pridruzia k tomu aj ine problemy, ako v mojom priprade, neviem ci ste si vsimli, ale ja hlavne riesim aj moje zapaly, ktore stale netusim z coho vznikli a vtedy je tazke si z toho kvanta pripravkov vybrat, pretoze neviete ani len to, co je toho pricinou, nieto este aj to, co vam pomoze.
Ocinovi prajem skore a bezkomplikovane uzdravenie.



25

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Tolerancia, prosim.
Nikto nevie, ako vyliecit kazdeho rakovinneho pacienta, cim viac roznych prostriedkov, ktore su ucinne na niektorych tym je vseobecne vyssia pravdepodobnost vyliecenia.
Neexistuje nic take, ako zazracna pilulka, co to vsetko vyriesi, zialbohu.
Mnohe metody sa daju kombinovat a tym dosiahnut zvysenie pravdepodobnosti vyliecenia, alebo aspon predlzenia zivota.
Napriek vsetkemu, je to casto smrtelna choroba a tak ju treba brat. Ani najlepsi pristup ku nej, rozne kombinacie protirakovinnych nevedia zachranit vsetkych pacientov, len urcite percento, ktore je tym vyssie, cim viac z nich pouzijes roznych.

Zialbohu sucasny standartny onkologicky pristupm je velmi malo uspesny, preto sa mnohi lekari(alternativni) tomuto venovali a prisli na rozne ine, ucinnejsie metody, a mnohe z nich sa daju kombinovat.



26

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Nemala som v umysle, aby nieco vyznelo netolerantne. Verim Vam aj Vasim vyskumom a dlhorocnym skusenostiam a velmi prajem vsetkym, aby sa vyliecili a netrepli na taketo zakerne choroby.
Ja len vidim na otcovi, ze napriek tomu, ze neberie vsetko a zvolili sme prave tu strednu cestu, zaciname vidiet (aj ked pomaly) vysledky. Snad to je na dobrej ceste.  Vsetky choroby su takisto silno späte s duchovnym zivotom a premyslanim, pozitivne myslenie, viera (v cokolvek), vizualizacie, duchovny rozvoj, to vsetko ovplyvnuje nas stav. Nie je naskodu najst si liecitela, ktory dokaze pracovat s energiami, dnes existuje vela ludi, ktori dokazu pomoct aj po tejto stranke. Ja si dokonca myslim, ze toto tvori velke percento pri uzdravovani.
TAkze vsetkym vela zdravia, stastia a pozitivnych myslienok smile



27

Re: dávkovanie počas chemoterapie

OK.
Stav mysle je velmi silny pomocny nastroj na akekolvek zdravotne problemy. nazyvaju to sice lekari pohanivo  "placebo efekt" ale sami to hojne pouzivaju, ked rozpravaju a vystupuju  sebaisto, aby vstepili pacientom vieru v uzdravenie.
Tento uspesny pristup je hlavny prostriedok aj inych lekarstiev, tradicnych, pouzivanych dodnes samanmi, liecitelmi a popisany je uz v starych egyptskych pyramidach.
U samanov, co obiehaju dookola, zariekaju, pospevuju, okiadzaju zistili az 85% ucinnost, co je zarazajuco vysoko, kedze zapadne lekarstvo ma uspech  len 95%, tj o puhych 10% viac.



28

Re: dávkovanie počas chemoterapie

RNG napísal(a):

To su vsetko pomocne veci, ale najdolezitejsie su enzymy, betaglukany vitamin C a l lysin,  a rozne cytotoxicke latky, ako obsahuje graviola, lapacho, colostrum(najma zlozka lactoferrin) , B-17, tiez artemisinin,jod, silna alkalizacia  a rozne oxidanty(peroxid vodika,chloraty ako MMS1 a 2, dokonca oxidacne posobi aj zmes lanoveho oleja a tvarohu, ako to robila s uspechom dr Johanna Budwig.
Cytotoxicke latky znicia rakovinne bunky, a cistenie enzymami, jodom a vitamin C s lysinom zabrania sireniu=metastazy. Protokol dr Berksona a hromada mikrovlaknin( najma modifikovane citrusove pektiny a  arabinogalaktany) vynesu zamorenie aj z pecene, pecen je nas velky filter, ktory treba obcas precistit, inac sa zanesie a prestane fungovat, tj telo sa zamori za zacnu rozne bunky mutovat, a niektore sa zmenia aj na bujnejuce=rakovinne as rakovina je spat, aj ked si nadory znicila chemicky, vyoperovala ci spalila ziarenim.
Viac je toho popisane napr na www.cancertutor.com a samozrejme mnohe z tych metod  treba  pouzivat sucasne na zvacsenie pravdepodobnosti vyliecenia.

Čo patrí medzi cytotoxické látky ? Čo je vlaste L-lysin ? Pankreatín obsahuje napr. náš Pancreolan, alebo Orenzym, ak má niekto problémy s trávením ? (pancreas) ? Vďaka.



29

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Citotoxickych latok su stovky, mozno aj tisice. Ja tu uvadzam masivne davky vitaminu C(nad 75 gramov podavane ako IV), silnene oxidanty(chloraty, peroxidy), vitamin B-17, artemisinin a lactoferin, a zlozky napr z gravioly. Citotoxicke su priamo zabijajuce rakovinne bunky.
L-lysin je jedna zo zakladnych aminokyselin.
Slovenske enzymaticke vyrobky su znacne zaostale za sucasnym rychle sa vyvijajucim doplnkovym priemyslom.

Enzymy brane s jedlom pomozu stravit jedlo, enzymy brane na prazdny zaludok sa vstrebaju do krvi a cistia od roznych zamorujucich materialov cele telo.

Naposledy upravil: RNG (2012-05-30 23:23:49)



30

Re: dávkovanie počas chemoterapie

veve27 ja mam tiez ten isty problem moj otec ma rakovinu zaludka a v pondelok ma nastupit na chemoterapiu...vsade zohanam produkty ktore tu odporucaju ale nemozem vela veci zohnat ..napr..pancreatin plus 8x som objednala z usa a dnes mi napisali ze neni na sklade a ja nemozem cakat ...a tiez nemozem najst kde by sa dala objednat graviola...prosim ak by si mi mohla poradit kde objednat produkty ktore si aj ty sama zohanala..dakujem vopred za radu



31

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Tak si objednaj pankreatin 4 x a ber dvakrat tolko kapsul.
Graviolu ma vselikto v kapsuliach, nie je to najlacnejsie a treba ich brat dost, aby si dosiahol tu davku 6 gramov, ale ide to.
A ocakavat, ze dostanes spickove doplnky na Slovensku a toboz v lekarnach je naivne.Na vahu je najlacnejsia , pozri napr na tychto,m co posielaju aj medzinarodne
http://www.znaturalfoods.com/Graviola-Leaf-Powder-1-lb
Iherb ma napr aj produkty firmy Rain tree, vcitane gravioly a N-tense protirakovinnej zmesy.
Dostanes aj protirakovinny paw paw, ktory tak isto obsahuje rozne protirakovinne acetinogeny, ten je zatioal este vzacnejsi a drahsi na trhu, hoci je to bezny divoky strom v USA. Pozri napr sem, snad niekto z uvedenych ti ho moze poslat aj medzinarodne
http://www.google.com/products/catalog? … LsBEPMCMAY



32

Re: dávkovanie počas chemoterapie

dakujem za odpoved...no akurat som teda z toho iherb objednala pancreatin 4 x tak dufam ze to nebude dlho trvat kym mi to pride...aj som teraz objednala graviolu caj na Zdravy obchod.sk tak uvidime ..len dufm ze to pride cim skor...a toto vsetko mozem podavat spolu s mms? este som citala o fazule klickoch tak som to vcera kupila a dala do vady..



33

Re: dávkovanie počas chemoterapie

MMS su silne oxidatory, takze ich ber osobitne od jediel s obsahom antioxidantov. Pripadne aj osobitne od inych doplnkov, lebo oxidatory ich mozu oxidovat a vycerpat sa na nich, miesto aby boli absorbovane do krvi a robili oxidaciu v celom tele, tj hlavne je dolezita cast oxidacie v mieste nadora.
Ja som odporucil aj velke davky betaglukanov, 3 x 500 mg, na posilnenie tvorenia a aktivity telesnych bielych krviniek typu NK, ktorymi vie telo znicit rakovinne bunky.
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Be … sules/7083
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-Glu … caps/35770
http://www.healthdesigns.com/now-foods- … g-60-vcaps
Prinajhorsom mas doma betaglukany z firmy pleuran alebo ne hubove
http://www.mojalekaren.sk/nefdesante-beta-glukan-90tbl/
http://www.detoxipan.sk/kategoria/bio-p … QAod3FDTNw
http://www.detoxipan.sk/kategoria/bio-p … QAodPCXQNA

Este jeden saom nasiel cez Amazon a maju ich v zasobe
http://www.amazon.com/Foods-Beta-6-D-Gl … _sim_hpc_1

Naposledy upravil: RNG (2012-05-17 19:56:30)



34

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Dobry den chcela by som sa spytat este ohladne kamaratky...jej dcera ma 11 rokov a mala bolesti brucha časte..na sone jej zistili ze ma zvacšenu pečen a slezinu...povedali jej ze to moze mat zo stresov alebo s antibiotik..mozete mi povedat vaš nazor z čoho by to mohlo byt a ako by jej mohla pomoct aby sa jej to dostalo do normalu..moze sa to upravit stravu alebo doplnkami ? o 3 mesiace maju ist na kotrolu tak co by ste jej poradili? vopred pekne dakujeme



35

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Nuz krystalovu gulu nemam, ale atb a ine chemikalie a aj mnohe mikroby to mozu sposobit. Zvacsena pecen moze byt aj pretucnenia, hlavne z vysokej spotreby fruktozy, ktoru dnes davaju do vsetkeho v enormnych kvantitach.
Stress samozrejme vsetko v tele zhorsuje, ale mat zvacsenu  pecen zo stresu, to je pre mna nieco nove....
Na pecen je protokol dr Berksona(tema pecen), co ju cisti a regeneruje, na pripadne zapaly v tele(test na reaktivny protein C) pomozu portizapalove, ale treba najst dovody zapalov a tie adresovat.
Moze to byt aj z viralneho poskodenia, najma hep C a EBV to sposobuju.
Preto tu tak casto spominam potrebu pre kazdeho si zvysit viralnu imunitu(tema herpes)

Na precistenie tela vseobecne treba brat enzymi na prazdny zaludok a mikrovlakniny na precistenie criev a na to, aby vyniesli zamorenu zlc z pecene(tak sa totiz pecen cisti, vylucovanim zamorenej zlci) von z tela, inac sa v crevach reabsorbuje spat do krvi aj so zamorenim v nej.
Mikrovlakniny zaroven podporuju probiotika, pre ktore su potravou. A probiotika vyrabaju az 70% vsetkych obrannych latok v nasom tele a aj niektore vitaminy pre telo, tj urobia pre nasu obranu viac, nez je samo telo schopne.
V potrave ich dnes nedostavame ani zdaleka dost, preto je rozumne si ich doplnit, 10 az 20 gramov denne.



36

Re: dávkovanie počas chemoterapie

RNG prosim este raz o radu moj otec dnes nastupil na prvu chemoterapiu ...co by som mu mohla davat? stale mi neprisli pankreatin,graviola ani betaglukan..stale na to cakam tak neviem kedy to vobec pride...co sa moze spolu s chemoterapiou uzivat? pretoze sa bojim aby som mu nedala nieco co mu moze uskodit..mms od dnes uz nebereme ked nastupil na chemo..a vitamin C sa moze? dakujem pekne za radu dalsiu..a este sa mu robi v bruchu uz voda je na to nieco dobre?



37

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Ako som povedal, chemoterapiu ako taku mnohi lekari neodporucaju, o tom sveci napr aj to, ze z US  onkologov by osobne ju odmietlo na sebe a rodine vyse 75%, hoci ju predpisuju skoro vsetkym svojim pacientom.Telo treba cistit pri rakovine, nie zamorovat chemiou
Vasi lekari vam povedia, ze s chemoterapiou sa nesmie pouzivat nic cistiace telo, lebo by to vycistilo z tela aj chemoterapeuticke chemikalie. Takze neviem, co tu radit....
Nuz aspon ten vitamin C, l-lysin na kolagenove struktury, aby sa mu to nerozliezlo po tele, a pokial neberie chemoterapiu tak brat enzymy, absorbenty(mikrovlakniny)  astragalus a aspon surove stavy najma  z cvikle, ale aj  mrkvy a stonkoveho celeru, ked uz nemoze brat ovela silnejsie enzymy v kapsuliach. A surovy ananas a papaju. A selen a jod, to mu snad nezakazu.

Zialbohu, na dvoch stolickach sa naraz sediet neda.



38

Re: dávkovanie počas chemoterapie

ja viem ja osobne by som tiez chemo asi zamietla ale ked tam chcel ist je to jeho rozhodnutie...citala som este ze jod sa natiera pod pazuchu? to moze? aky to ma vlastne ucinok? a aky jod by ste mi odporucili? dakujem



39

Re: dávkovanie počas chemoterapie

on ma brat chemo tento tyzden..potom ze pauza tri tazdne tak pocas tych troch tyzdnov mozem nasadit pankreatin graviolu a betaglukany?



40

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Bezna jodova tinktura obsaahuje 2% jodu a 2.5% KJ v 50% alkohole. Ale lekarne miesaju rozne zmesy, podla toho, co sa lekarnik rozhodne. Alebo jednoducho odmietnu....
Su tinktury s obsahmi 1 az 7% jodu a 2 az 10% KJ
Tak isto vodne roztoky, jodu=Lugolove roztoky, tiez od 1 do 5% jodu a prislusne KJ, ktore tam treba pridat, aby sa jod vo vode rozpustil.
http://rng.nazory.eu/jod
V pauze mozes nasadit cokolvek, na to ti lekar povedat nic nemoze.Najma Enzymy pomozu odstranit znicene rakovinne bunky(a zialbohu aj znicene zdrave bunky...) a betaglukany podstatne zvysia pocet a aktivitu bielych krviniek, ktore chemoterapia zialbohu tiez do znacnej miery znici.
Nuz a graviola pomoze znicit pripadne ulomky rakovinnych buniek, aby nevytvarali niekde inde v tele metastazy.



41

Re: dávkovanie počas chemoterapie

RNG vyssie som sa pytala na dceru mojej kamaratky bola zas u lekara a povedali jej ze ma brat enzymy ake by ste jej odporucili? moze tiez brat pancreatin? nezalezi na veku? ked ona ma 11 rokov...dakujeme



42

Re: dávkovanie počas chemoterapie

DEavky sa urcuju podla vahy, nie podla veku. Obvykle tu udavam davky pre dospeleho, pod cim sa rozumie vaha 70-75 kg. Na ine vahy to samozrejme treba preratat.
Co sa tyka enzymov, zatial ziadna znacka nie je prilis silna, aby sa clovek musel obavat predavkovania, ale vacsina je naopak prislaba.
Pancreatin je enzym, co nas pankreas vyraba od utleho veku a ked ho nemame dost, pomozeme si doplnkom. Na trhu je najma bravcovy pancreatin(porcine), ktory je nasmu velmi podobny.
Pozri na tento, kde mas v kazdej kapsuli ekvivalent 2 gramov pankreatinu, za celkom rozumnu cenu
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … psules/716

Ale odporuical by som jej precistit a regenerovzat pecen, najma ked pouzivala hromady chemickych liekov protokolom dr Berksona, plnou dospelou davkou asi 3 tyzdne



43

Re: dávkovanie počas chemoterapie

dakujem za každu vašu odpoved a radu..a prosim vas este sa vratim k mojmu ocinov...uz mi prisli betaglukany aj pankreatin.ako teda to mam mu nasadit ked ste pisali vyssie ze je to aj podla vahy..on dost schudol ma priblizne 60-65 kg....kolko kapsul napr.pankreatinu mu mam davat a kolko krat denne...mam pankreatin 4x ...dakujem



44

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Este som nepocul o nikom predavkovanom enzymami, preto trvam na davke aspon 8 gramov denne pancreatinu, brane na prazdny zaludok. Takze 2 x 2 az 2 x 3 kapsule toho 4 x 500 mg.
To iste plati na betaglukany, kde davka 3 x 500 mg aspon 20 dni zvysi aktivitu az na 8 nasobok  aj pocet vytvaranych NK krviniek (to su tie, co nicia rakovinne bunky)az na trojnasobok.
Na to,, aby zosilnel moze brat extra pankreatin aj s jedlom, tak dostane telo viac zivin a materialov na obranu. Pripadne aj L-lysin HCl, co je zaroven zdrojom potrebnej zaludocnej kyseliny. Dufam, ze si si uz zohnala Kalinat, na alkalizaciu, najma rano na prazdny zaludok spolu s enzymami. Lebo rakovina nema rada alkalicke prostredie. A vacsie davky vitaminu, C, povedzme 3 gramy esteru C,
L lysin a vitamin C su dolezite pri tvoreni kolagenu, ktory rakovinne bunky svojimi vyluckami rozrusuju. Ked je kolagen dostatocne poruseny, mozu sa uvolnovsat rakovinne bunky a cestovat po tele=metastazy=sirenie rakoviny po tele. A tomu treba zabranit, samozrejme.

Naposledy upravil: RNG (2012-05-30 23:26:14)



45

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Dobry den, tie enzymy mozu ist do zaludka okamzite po alkalizacii? z.



46

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Samozrejme. Aj ester C a rozne mikrovlakniny.



47

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Zdravim, dá sa vitamin D3 brat aj počas chemoterapie? dakujem



48

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Samozrejme sa da.
Predsa vitamin D-3 sa vytvara aj pri expozicii na slnecne svetlo, a to az v davkach 10 000 IU za pol hodiny.



49

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Dobry den. Chcela by som poprosit o radu, ake doplnky a v akych davkach je vhodne brat v pripade mojho manzela. Ma diagnozu synovialny sarkom, diagnostikovany mu bol pred rokom. Ma za sebou 2 operacie - odstranili mu tumor z lakta a z pluc. Zacali mu davat chemoterapiu, absolvoval 2 (jun - jul 2013) a dalsie odmietol. Potom sa pustil do odkyselovania organizmu, vylucil cukry, kravske mlieko, vacsinu masa, pecivo atd. Jedol vela zeleniny, stavy, miesal si tvaroh podla Budwigovej, pil caje z gravioly, bral mineralne doplnky (pripravoval mu ich liecitel), marhulove jadierka, od januara tohto roku berie C intravenozne (davky od 15 do 45 g 2x do tyzdna). Citil sa velmi dobre az do konca roka, kedy dostal zapal pluc, nasledne mu museli robit punkciu, lebo sa mu zacala tvorit voda na plucach a odvtedy sa mu stale horsie dychalo, az sa to dostalo do stadia, ze ledva lapal dych. V pravom plucnom laloku sa mu rozsirili metastazy a prakticky dycha len lavou polovicou pluc. Momentalne berie prvu chemoterapiu, kedze problemy s dychanim uz boli akutne a ziadnu inu moznost nam lekari neponukli. Moja otazka teda znie, ktore s doplnkov, ktore tu spominate by mohol brat i pocas chemoterapie a ake davky by ste odporucali pre 35-rocneho muza 180/79? Medzi chemoterapiami bude brat infuzie C-cka. Stale si dava marhulove jadierka a graviolu a tiez mineraly (od liecitela). Dakujem velmi pekne za radu.



50

Re: dávkovanie počas chemoterapie

Zamorene telo vytvara nove a nove rakovinne bunky a na slabu obranu, ,ktora icn nevie znicit. Takze prva vec je odmorit telo, aby netvorilo nove rakovinne bunky enzymami(pancreatin 2 x 6 gramov), posilnit jeho obranu nbranim betaglukanov(3 x 500 mg) a adresovat uz existujuce bunky roznymi citotoxikami, ako graviola(6 gramov minimum denne, , paw-paw, B-17, chlorid stroncia ako silny alkalizator(2 x 1.5 gramu)
Bez odmorenia tela sa to spravit neda a chemoterapia je sice silne cytotoxicka, takze zabuije casto mnohe rakovinne bunky, ale je zaroven zamorenie a karcinogrenna, tj rakoviny sa po nej urychlene vratia a rozsiria aj do inych organov.
Citotoxicka davka vitaminu C zacina od 75 gramov ,, tj tuto davkyu nedosiahol.
Na regeneraciu pluc je dobry adaptogen cordyceps, intenzivne davky 3 az 5 gramov.