1

Téma: Tehotenstvo a trombofilia

Dobry den, mam 35 rokov a na diagnostike markerov vrodenej trombofilie som mala nasled. vysledky:
Faktor V. Leiden (G169A)  heterozigot  a  MTHFR  (A1298C)  heterozigot. U ostatnych markerov mutacia nepotvrdena.
Planujeme v blizkej buducnosti dieta, preto by som chcela vediet, ci odporucate niektore vyziv. doplnky na upravu zrazanlivosti resp. prevenciu vzniku tombov aj pocas tehotenstva.
Dakujem



2

Re: Tehotenstvo a trombofilia

Vysoka zrazanlivost krvi je geneticky preoblem, vyslachteny za starocia vojen, kde ti, co mali vyssiu zrazanlivost to prezili a ti s nizsou vykrvacali.
Zrazanlivost sa da bezpecne znizid fibrinolytickymi enzymami, ako najma nattokinaza, lubrokinaza a ciastocne aj serrapaptaza. Tak isto je ucinny vytazok z morskych rastlin(eclonia cava) pod menom seanol. Ja mam skusenost najma s nattokinazou, davka je 1 az 3 x 2000 FU. Skontrolovat ucinnost mozno po niekolkych dnoch testom/krvnou skuskoiu  na zrazanlivost.
Nattokinaza sa neda predavkovat do krvacanlivosti, ani pri 10-20 nasobnych davkach nesposobuje krvavcanlivost a ako neskodny potravinovy doplnok sa da brat cely zivot.Napr Japonci jedia natto kvasenu soju, z ktorej sa tento enzym vyraba uz tisicrocie minimum. Takze nic noveho na svete. Zialbohu, zrejme ale nove pre tvojich lekarov.

Nie ale pre mojich , nastastie, lebo aj ja mam ako stredoeuropam prihustu krv ne nechcem zomriet na taku blbost ako mala zrazeninka krvi vo vencovych cievach, ktora zastavi srdce a podobne.
Zaroven podporuje, nie potlaca vyrobu telesneho enzymi plazminu, ktory ma funkciu riedenia krvi a rozbijanie krvnych zrazenin, ktoreho mas zrejme malo.



3

Re: Tehotenstvo a trombofilia

RNG prosim ta aj ked je zena tehotna moze to brat? a ktoru presne odporucas? mozes poslat link? budem objednavat z iherbu, vdaka!



4

Re: Tehotenstvo a trombofilia

Ked je to bezpecne pre kazdeho cloveka, tak to musi byt bezpecne aj pre tehotne a plod. Ale nasa FDA v sluzbach farmacie nuti vyrobcov davat rozne upozornenia na doplnky, aby odstrasila a spochybnila ich bezpecnost a ucinnost.
Dobry vtep je napr u[pozornenie, ze to mozes brat az od 18 rokov, ako keby sa den pred osoemnastimi narodeninami telo nevedelo s tym vysporiadat(samozrejme na to nie su ziadne dokazy) a den po 18-tich sa odrazu kompletne zmenilo a doplnok  je pren vhodny. Prilis zrazanliva krv je zivotunebezpecna, tj aj plodu, a preventivne bezpecne riedenie  za rozbijanie fibrinov je tu v kazdom pripade na mieste.Najma ked je prevadzane potravinovymi doplnkami, co su lekarmi schvalene ako uplne bezpecne, tj nie je ziadna pochybnost o ich bezpecnosti alebo dokaz o skodlivosti.