1

Téma: Prosím o radu a názor

Dobrý deň prajem,
mám nezhubnú cystu v prsníku 5mm. Viem to od pondelka.
Rozhodla som sa užívať indonal. K tomu si chcem zaobstarať jód - tu sa chcem opýtať, či na stránke iherb je možné kúpiť niečo podobné ako jódová tinktúra (keby som to v lekárni nezohnala)

Ďalej sa neviem rozhodnúť či užívať pancreatin alebo radšej DIM....  Ktorý z nich je na môj problém lepší?


Aké je dávkovanie pri Pancreatine a pri DIM? To sa robia nejaké trojmesačné kúry a potom prestávka?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … s/716?at=0
http://www.iherb.com/Source-Naturals-DI … /1460?at=0

Našla som tieto. Bude mi to stačiť na jednu kúru ?

Ďakujem veľmi za váš čas.



2

Re: Prosím o radu a názor

Ešte ma napadla otázka - ako reaguje telo na takéto vysoké dávky enzýmov.... možno je to hlúpa otázka, ale nedá sa s nimi nejako predávkovať...?

Budem čakať na vašu radu pán RNG a podla toho si kúpim tie prípravky.

Ale je mi čudná tá cysta. Pravidelne športujem, mám dobrú kondíciu a nejem "zlé" potraviny a predsa ... :-( dokonca som kojila čo najdlhšie, lebo viem, že aj to je prevencia. Nemôže to byť zavedeným vnútromaternicovým telieskom?



3

Re: Prosím o radu a názor

.... čítam si všetky vaše príspevky a všimla som si aj nejaké multienzýmy.... nebolo by lepšie pre mňa niečo takéto ako len pancreatin alebo DIM? dakujem..



4

Re: Prosím o radu a názor

Zatial som nepocul o ziadnom pripade predavkovania enzymami a dnes ich pouzivaju miliony ludi
Enzymi CISTIA telo od roznych "smeti" ktore telo nevie vyhodit von a preto vytvara rozne smetne kose(cysty, myomy, hrcky tumory....)
DIM   ZNIZUJE ESTROGENICKU  hladinu,podobne ako I3C(indonal) ktora je skodliva a prispieva k moznosti vzniku bujnejucich buniek(rakoviny, ktore sa tvoria casto v tych roznych "smetnych kosoch" alebo inych poskodenych bunkach, ci uz virusami alebo inymi mikrobami a parazitrmi, dokonca aj chemikaliami')

Takze ucinky enzymov alebo tych vytazkov z kapustovin su rozdielne a teda nie je na vyber jedna alebo druha, ale oboje dokopy  maju lepsi ucinok, nez kazda osobitne.Tj odporucam pouzivat oboje.
Hrcky v prsiach su caste, mnohe su len tukove, prakticky nevinne,  niektore su zapalove s vysokym podielom kalcifikatov, tie su horsie co sa tyka moznosti vytvarania bujnejucich buniek.

Enzymov je hromada, staci jeden chybajuci a uz sa v tele zbieraju rozne odpady. Takze nie je to nic zvlastne.Najma pri tehotenstve a kojeni telo musi spracovavat ovela viac latok, a enzymi, co mu telo produkuje nemusia postacovat.

Vnutromaternicove teliesko meni hormonalne hladiny, mozno aj to malo vplyv, kto vie. Ale v kazdom pripade "smeti" z tela dostanu len enzymi brane na prazdny zaludok.

A DIM alebo I3C sa oplati pouzivat, lebo tym sa podstatne znizi pravdepodobnost zvrhnutia buniek v roznych smetnych kosoch na bujnejuce=rakovinne.

Obcas ich pouzivam aj ja, lebo ako starsi chlap mam privysoke hladiny estrogenov, co mi nerobi dobre.



5

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem, pochopila som.
Takže objednávam DIM aj Pankreatín. Spolu s Indonalom a jódom.

Prosím poradte mi o spôsobe užívania. V akých dávkach a ako dlho? Oba enzými nalačno?



6

Re: Prosím o radu a názor

DIM nie je enzym, ale podobna, ale ucinnejsia latka ako I3C=indonal. Oba su to vytazky z kapustovin.

Jod sa da do tela dostat ustne(roztok , pilulky. alebo branie kelpu- pol lyzicky denne) alebo transdermalne z jodovej tinktury )alebo lugolovho roztoku.(10-15 kvapiek raz az 2 x  za tyzden pod pazuchu )

Cistenie tela enzymami sa vzdy robi na lacno, inac sa enzymi spotrebuju na jedlo a do krvi sa dostane primalo.



7

Re: Prosím o radu a názor

DIM nie je enzym, ale podobna, ale ucinnejsia latka ako I3C=indonal. Oba su to vytazky z kapustovin.

Jod sa da do tela dostat ustne(roztok , pilulky. alebo branie kelpu- pol lyzicky denne) alebo transdermalne z jodovej tinktury )alebo lugolovho roztoku.(10-15 kvapiek raz az 2 x  za tyzden pod pazuchu )

Cistenie tela enzymami sa vzdy robi na lacno, inac sa enzymi spotrebuju na jedlo a do krvi sa dostane primalo.
Na intenzivne cistenie napr odporucam 3 x 2 kapsule z tohoto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … s/857?at=0

DIM  najdes napr tu
http://www.iherb.com/Source-Naturals-DI … /1460?at=0
davka 2 x 1 tableta



8

Re: Prosím o radu a názor

Prosím o link na práškový kelp s dávkovaním 0.5 lyžičky denne.... to sa rozpúšťa vo vode?

Ten superenzým je niečo ako "multivitamín" ? Že je tam viac enzýmov naraz? Dávkovanie 3x2 kapsule mám užívať ako dlho?



9

Re: Prosím o radu a názor

Dajú sa pozorovať nejaké účinky týchto enzýmov ? napr. či sa budem cítiť lepšie, apod.



10

Re: Prosím o radu a názor

Pán RNG.... má význam užívať aj Indonal aj DIM naraz? Dim mi príde najskôr o dva týždne, tak uvažujem, že zajtra si rovno kúpim indonal. Pozerám, že sú v podstate rovnaké účinky týchto prípravkov, preto sa pýtam. DIM môžem začať užívať po troch mesiacoch užívania indonalu?
Všimla som si, že na stránke iherb má prípravok DIM rôzne farebné škatule - od čoho to závisí?

Inak našla som tú jodovú tinktúru aj na ebay. Keby sa mi zajtra nepodarilo v lekárni ju kúpiť objednám odtiaľto http://www.ebay.co.uk/itm/Care-Iodine-T … 3369b6ad50 Pomer je tam taký ako od vás.



11

Re: Prosím o radu a názor

Ucinna davka I3C je okolo 600 mg denne, V tele sa I3C meni na DIM, co je biologicky ucinna forma.
Preto DIM 200 mg je viac pre telo, ako 600 mg I3C
Farby skatul nech ta nevyrusuju, dolezite je mnozstvo aktivnej latky  v pilulke alebo kapsuli.
OK na tu jodovu tinkturu, presne take zlozenie pouzivam aj ja.



12

Re: Prosím o radu a názor

Ďalšia vec, čo ma napadla.
Podla čoho rozhodujete, či odporučíte Digest platinum + pancreatine alebo Super enzymes ? Ktorá kombinácia zabezpečí čo najlepšie detoxikovanie organizmu?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … s/716?at=0 tento pancreatín je tiež chránený voči žalúdočným šťavám rovnako ako tento http://www.iherb.com/Country-Life-Super … /1718?at=0 ?
Ďakujem za váš čas, veľmi.



13

Re: Prosím o radu a názor

Super enzymes su slabsia zmes a obsahuju kyselinu, tj hodia sa ako doplnok na zlepsenie travenia,s jedlom,
nie az natolko na cistenie tela
.Pancreatine sa znacne znici v zaludku kyselinami, preto je lepsie ho dostat do tela vo forme chranenej pred kyselinami, ako to ma ten z Country life, ale nie ten z NOW
Digest platinum ma rastlinne a fungalne enzymi, ktore kyseliny v zaludku natolko nenicia.



14

Re: Prosím o radu a názor

No chcela by som sa chcela hlavne očistiť, aby mi zmizla tá cysta.
Tak mám zobrať ten Digest platinum a pancreatin z Country life? Ako sa to presne užíva na dosiahnutie čo najlepšieho efektu na čistenie?

Prosím, čo hovoríte na tento DIM? http://www.ebay.co.uk/itm/DIM-Di-Indoly … 20bf927e0a



15

Re: Prosím o radu a názor

Pán RNG
manžel mi dnes kúpil v lekárni tinktúru s takýmto zložením: 6.5% jód (je to brané už spolu s jodidom draselným) a 80% alkoholu. Ako sa táto tinktúra dávkuje?



16

Re: Prosím o radu a názor

Kvapka z toho, tj asi 40 mg vaziaca ma zhruba 2,5 mg jodu dokopy. Takze vypit s vodou 2 kvapky ti da 5 mg jodu. tak isto sa da aplikovat transdermalne tj cez kozu.
Dufam, ze ten alkohol je cisty etylalkohol, ine alkohpoly nie su vhodne na pitie a podla mna ani na kozu.
Ten DIM produkt je OK a oba enzymi mozes striedat pre lepsie cistenie samozrejme v davkach aspon dvojnasobok na flasi odporucane, na prazdny zaludok, hodinu ptred jedlom.

Naposledy upravil: RNG (2011-12-09 18:26:41)



17

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem veľmi pekne, veľmi ste mi pomohli.
Ten jód som si aplikovala na kožu pod bruchom, vatovú tyčinku som namočila do jodu a 10x som otlačila na kožu - správny postup?

predstavte si, urobila som to dnes o 16tej a teraz už žiadny flak nemám! Pritom mal veľkosť asi 1€ mince.  Znamená to enormný nedostatok jódu, keď to tak rýchlo zmizlo?



18

Re: Prosím o radu a názor

To miznutie je komplikovana vec, cast sa odpari(sublimacia) cast prejde cez kozu a jod sa naviaze na tuky okamzite a KJ prejde ako vodorozpustna latka do krvi a lymfy a roznesie sa po celom tele okamzite.
Ja si robim flak pod pazuchou velkosti dlane raz za tyzden. Pouzivam na to Qtyp, ktory nanacam a rozotieram pod pazchou. Dokonca je to na den-dva ucinny dezodor, lebo zabije na tom mieste vsetky rozkladne mikroby.



19

Re: Prosím o radu a názor

Čo je to Qtyp? ďakujem za odpoved.

Už mám objednaný Digest platinum + pancreatin. Ráno nalačno 2tabletky Digest platinum. Na druhý deň 2tabletky pancreatin nalačno. (k tomu I3C + jod)
Je to na intenzívne čistenie dobre?



20

Re: Prosím o radu a názor

Q tip je vaticka na palicke,dvojstranna, pouzivana najma na cistenie usi
Mozes pouzivar aj 2 x 4 tie pancreatiny urcity cas pre rychlejsie cistenie tela, teda ked myslis tento
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … /1718?at=0

Naposledy upravil: RNG (2011-12-10 03:55:51)



21

Re: Prosím o radu a názor

Ano, ten som si objednala.

Ako dlho sa môžem intenzívne čistiť? Stačí dva mesiace a potom prestávka?



22

Re: Prosím o radu a názor

Čo dodržiavať pri užívaní enzýmov vo veľkých dávkach? Aké zásady, doporučenia, obmedzenia....?



23

Re: Prosím o radu a názor

Telo vyraba enzymy neprestajne, ked niektore chybaju treba ich doplnit. Jednorazove alebo len urcity cas to nestaci, lebo po case, ked ich neberies sa telo znova zamori. Rozdiel je len v davke na intenzivne cistenie a davke na udrzbu, ktora je ovela mensia z pravidla. Vyrobcovia uvadzaju samozrejme len udrzobnu davku.
Predstav si to ako napr vodu, nestaci ju pit obcas a davat do toho dlhe prestavky, vsakze.



24

Re: Prosím o radu a názor

Môžem to chápať tak, že intenzívne čistenie je dvojnásobná údržbová dávka? A platí to pri všetkých enzymatických zmesiach?

Ešte by ma zaujímalo, kedy sa telo naplní jódom .... niekde som to od vás čítala, ale nedarí sa mi to spätne nájsť. Ďakujem vám



25

Re: Prosím o radu a názor

Intenzivne cistenie je potrebne , ked je telo zamorene.
Udrzobna davka je len ako prevencia znovuzamorenia, a moze byt len zlomok cistiacej davky.
Lekari na "naplnenie" tela jodom pouzivali najma pilulky iodoralu, kde je vyse 32 mg jodu a KJ a merali v moci, ked zacne telo vylucovat uz nepotrebny jod. Kedze nemam ziadny moznost si to laboratorne overovat, odporucam brat len male, konzervativne mnozstva, tj este menej, nez dostavaju Japonci v priemere z potravin(13.5 mg na dospeleho, tj vyse 90 nasobok nasej odporucenej dennej davky) teda niekde medzi 2 az 6 mg jodu denne.
S tym sa rozhodne nepredavkujes, hoci na dokladne nalozenie tela to asi nestaci. Ale je to ovela lepsie, nez trpiet akutnym nedostatkom jodu cely zivot, teda podla nazorov lekarov, co v tom robili vyskum niekedy v 80tych rokoch, co doteraz monopolna medicina nechce prijat, z roznych dovodov.
Mozno ekonomicky je asi najdolezitejsi, lebo "zdravotny" priemysel potrebuje zakaznikov.

V Japonsku a este hrstke inych krajin na to pozeraju inac,tam chcu mat ludi co najzdravsich a najvykonnejsich, a podla toho platia lekarov a cely medicky system, ktoremu nedovolia sa organizovat a monopolizovat zdravotne pole.Podporuju zdravu konkurenciu a vyskum veduci  k co najvoac zdravym ludom tj odmenujuu nie za pocet medickych  ukonov, ale za vysledky=vyliecenych ludi.



26

Re: Prosím o radu a názor

Dobrý deň, ešte sa chcem opýtať, môžem Digest platinum jednu tabletu ráno a večer nalačno? Čítala som, že je to silný enzým, tak to asi na čistenie stačí, že?
A na druhý deň si dám 2x2 tablety pancreatinu (country life) ... takto obdeň striedať mám v pláne. Je to OK?



27

Re: Prosím o radu a názor

OK



28

Re: Prosím o radu a názor

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, koľko mg jódu si dávate za týžden vy?



29

Re: Prosím o radu a názor

Tazko povedat, lebo ja som v tomto dost neporiadny Ale ked si dam pod pazuchu aspon 15 kvapiek, tak by to prepocitane na tyzden bolo vyse 6 mg denne.
Samozrejme niekedy si na to nespomenia aj 2 tyzdne. Uz a z toho sa len cast absorbuje, cast odpari takze odhadujem na menej, nez 3 mg denne dokopy sa do tela dostane z toho,a z toho je len menej nez polovica jod, a vyse polovice KJ, ktore ma podstatne nizsiu ucinnost.



30

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem za predch. odpoveď.

Ešte prosím o info -  po akej dobe po užití enzýmu na čistenie sa môže opať niečo zjesť? Čiže aby sa enzým nespotreboval na jedlo, ale aby sa použil na detox. Ďakujem



31

Re: Prosím o radu a názor

Ked je dobre zapity 1.5 hodiny az 2 hodiny bohato stacia. Pri velkej davke enzymov s jedlom sa tiez nie vsetko vycerpa na jedlo, ale to uz nie je tak intenzivne cistenie tela.



32

Re: Prosím o radu a názor

Dobrý deň Rng.
Prosím vás o radu, ja, môj manžel a 2.ročný syn chceme začať užívať probiotiká, ktoré z iherb by ste nám doporučili ako skutočne kvalitné a také, aby boli vhodné a silné aj pre nás dospelých a aj pre naše dieťa.
Prosím vás, ponúka iherb probiotiká aj s enterickým pokrytím, aby odolali kyseline? Ak by to boli tabletky, je možné ich rozdrviť a tak dať užiť dieťaťu?
Čítala som, že pektín je zdroj pre probiotiká, že je vhodné ich podávať na jablku, to platí aj pre tabletkové formy? Ďakujem vám veľmi pekne.



33

Re: Prosím o radu a názor

Ziadne propbiotika sami o sebe nie su dost silne, aj tie najsilnejsie sa musia rozmnozit aspon 1000 krat v crevach.
Na to, ale aby sa tam vobec dostali musia byt teplovzdorne(inac ich uz mozes kupit nekativne=nicene teplom) a kyselinovzdorne, inac ich znici zaludocna kyselina.
Niektore odolnejsie sa sice vedia presmyknut s mnozstvom jedla, ked sa na cas znizi kyslost zaludka. Ale ja odporucam zarucene kyselinvzdorne a teplovzdorne, nie nahodne sa presmykujuce. Pozri napr na tieto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0
MIkrovlakniny ako psylium, pektiny arabinogalactany, inulin, conjac manan a ine, v akejkolvek forme  su vyziva pre probiotika, toho musis zjest kvanta, aby sa tie niekolkostomiligramove kapsule probiotik sa rozmnozili do kilogramu , lebo tolko je vaha mikrobov  dobre kolonizovanych criev z coho idealne vyse 90% by mali byt uzitocne kultury=probiotika.



34

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem, presne toto som pozerala. Som rada, že ste mi to potvrdil.
Takže pre dospelého je dávka 1denne a pri dieťati je to ako - tiež jedna? Môžem ten prášok rozdrviť?
Vy máte osobnú skúsenosť s týmito probiotikami? Aj ste niečím podporovali ich účinok?



35

Re: Prosím o radu a názor

Pektinu potrebujes plnop, nie miligramy. Je to potrava pre probiotika, ktore s tej malej kapsuli sa musia rozmnozit na kilogram, tj potrebuju viac ako kg potravin. Odporucam brat aspon 10-15 gramov mikrovlaknin denne, extra, okrem tych co dostanes v jedle.A samozrejme hodne vody, kedze mikrovlkakniny absorbuju aj viac ako 50 nasobok svojej vahy vody. Inac ta zapecu.



36

Re: Prosím o radu a názor

Aký je potom účinok tých probiotík bez mikrovlákniny? A neviem stále - môžem tento prípravok dávať aj synovi rozdrvený v rovnakom dávkovaní 1/deň?



37

Re: Prosím o radu a názor

Ak nezivis-nepodporujes rast probiotik, tak nemozes ocakavat, ze ti obsadia creva a vytlacia ine kultury
Pre deti je asi najlepsia forma prebiotik=mikrovlaknin arabinogalaktany. Tie sa bez zmeny chuti rozpustia uplne vo vode alebo ovocnych stavach, pripadne aj v polievkach, bez extra zahustenia. takze dieta ich moze zjest/vypit bez povsimnutia aj vyse polievkovej lyzice=10-15 gramov. A to velmi podpory rast probiotik aj precisti creva od roznych toxinov.
http://www.swansonvitamins.com/SWU508/ItemDetail



38

Re: Prosím o radu a názor

Ak nezivis-nepodporujes rast probiotik, tak nemozes ocakavat, ze ti obsadia creva a vytlacia ine kultury
Pre deti je asi najlepsia forma prebiotik=mikrovlaknin arabinogalaktany. Tie sa bez zmeny chuti rozpustia uplne vo vode alebo ovocnych stavach, pripadne aj v polievkach, bez extra zahustenia. takze dieta ich moze zjest/vypit bez povsimnutia aj vyse polievkovej lyzice=10-15 gramov. A to velmi podpory rast probiotik aj precisti creva od roznych toxinov.
http://www.swansonvitamins.com/SWU508/ItemDetail



39

Re: Prosím o radu a názor

my sme užívali probiotiká bio gaia u nás dostupné. Som šokovaná, lebo to znamená, že som si len kvapkala kvapky, ktoré v podstate nič v črevách neurobia?



40

Re: Prosím o radu a názor

Bio gaia obsahuje len jediny kmen probiotik a neviem ci je kyselinovo a tepelne odolny. Takze mam o ucinku znacne pochybnosti.
A 100 milionov nie je extra vela, ja odporucam probiotikum s 30 miliardami co je 300 krat viac, a este aj to samozrejme sa musi 1000 krat rozmnozit, tj treba ich krmit a poriadne.



41

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem. Jedná sa mi aj o syna, keď berie antibiotiká, tak vždy dávam probiotiká.
Objednám pre neho tieto http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0 pokiaľ je zdravý má užívať preventívne 1denne?
A pokiaľ bude brať antibiotiká, ako sa to vtedy dávkuje? Zvykla som dávať probiotikum tri hodiny po dávke antibiotík



42

Re: Prosím o radu a názor

Ak pouzijes to silnejsie probiotikum, a budes brat dost prebiotickych doplnkov(mikrovlaknin), tak sa rozmnozia velmi rychlo,za niekolko dni stovky krat viac, takze brat dalej tu relativne malu davku nema zmysel.
Staci pre istotu povedzme raz za dva tyzdne alebo 2 dni po kazdej hnacke. Samozrejme ked beries atb, je to celkom ina situacia, lebo atb znicia velke mnozstvo prebiotik a teda je dobre brat probiotika a mikrovlakniny co najviac, pauza medzi atb a probiotikami ma byt najmenej 3 hodiny, mozno i viac



43

Re: Prosím o radu a názor

Ok.
Čítala som vašu reakciu kdesi, že kapsulu otvoriť a prášok zamiešať do jedla - tak to podať dieťaťu - ale v tom prípade už to nebude kyselinovzdorné a zničí sa v žalúdku, nie?



44

Re: Prosím o radu a názor

Samozrejme, ked otvoris entericku kapsulu, tak sa obsah do znacnej casti znici v zaludku, podla toho, nakolko je kysly a nakolko su same probiotikas kyselinovo odolne. Healthy origins ale dal do kapsule, ktora nie je entericka vyslachtene druhy probiotik, ktore su znacne kyselinovo odolne sami o sebe. Takze znacna cast z nich to prezike v zaludku a dostanu sa do criev aj napriek zaludocnej kyseline, najma ked ju aspon ciastocne rozriedis dostatkom jedla a pitia.



45

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem.

RNG,
beriem enzými Digest platinum (1x3), pancreatin country life (1x5), super enzymes now (1x3)
Ja viem, že si mi kázal viackrát denne na lačný žalúdok, ale lačný žalúdok mám len ráno, lebo stravu mám pravidelnú zhruba 5x denne už dlhú dobu, teda prázdny žalúdok u mňa počas dňa nie je veľmi reálny.
Ale čo je moja otázka, už asi 5ty deň mám kŕče v oblasti epigastria, žalúdok ma pobolieva, plyny a hnačku. Môže to byť z enzýmov?
Beriem ich všetky naraz už tri týždne, problémy nastali až teraz. Ďakujem.



46

Re: Prosím o radu a názor

To je trochu privela naraz na prazdny zaludok. Takze sa nediv, ze mas krce.
Naviac super enzyme obsahuje aj kyseliny, tj vobec nie je vhodny na prazdny zaludok
Staci ti alebo 2 digest platinum alebo 4 pancreatiny, nie obe naraz. A hodne vody, lebo su to velmi silne koncentraty.
Enzymi nevyvolavaju plyny, to maz z potravin a cinnosti mikrobov v crevach.
Kyseliny ale mozu vytvorit hnacku, ked sa ich dostane privela do criev, naviac koncentrovane, telo sa ich snazi vyhodit.



47

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem, zredukujem to.



48

Re: Prosím o radu a názor

RNG,
myslela som, že tie super enzymes sa môžu tiež užívať na lačno na čistenie, aj si mi to doporučil v 7.mom príspevku v tejto téme.



49

Re: Prosím o radu a názor

Ospravedlnujem sa za ten  omyl, s tym Super Enzymom, ten je vhodny len na pouzitie s jedlom, kyseliny do prazdneho zaludku sa nehodia.
Zhruba to iste zlozenie ma napr tento, ale bez kyselin
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … /257?at=0. Ale country life je viacmenej to iste tiez.



50

Re: Prosím o radu a názor

Ďakujem.

Prosím,
zvažujem, že si zaobstarám aj dačo pre syna, keď chytí nádchu, hlieny v nose, z toho zvyčajne kašle a zvracia. Takýto priebeh choroby máme bežne.
Aké je dávkovanie selén+zinok+D3pri 15kg dieťati?
Selén tento: http://www.iherb.com/Solgar-Se-Methyl-S … 24404?at=0
Zinok: http://www.iherb.com/Now-Foods-Zinc-Gly … 18419?at=0
D3: dávam vigantol 2kvapky.

Ak si ja ako dospelá budem dávať 2000IU vigantolu denne, je to ok?

Prípadne, sú nejaké kvalitné komplexné vitamíny s minerálmi pre krpcov na iherbe? Je tam toho veľmi veľa.