1

Téma: Učenie-doplnky na kognitívne funkcie

Chcela by som sa vás opýtať, mám pred skúškami a napadlo ma, že by sme mi mohli poradiť. Poslednou dobou mám strašný problém sa sústrediť na učenie a niečo si zapamätať. Vyzkoušels som Ginko, red bull, speed 8 a ďalšie veci, ale proste to nejde. Nemáte nejaký tip ako sa s tým pobiť?



2

Re: Učenie-doplnky na kognitívne funkcie

Na koncentraciu treba klud, destresovat sa v prvom rade. Pomaha mechanicke destresovanie(thai chi, yoga, prechadzky v tichom prostredi s hlbokym branicnym dychanim), co podpori dobry hlboky spanok, kde sa mozog regeneruje,
tiez rozne  nootropics, ktore zlepsuju cinnost mozgu(lecitin, vinpocetine,huperzin A,gingko,  vitaminy B, vitamin C, DMAE, Phosphadyl serine, Bacopa monieri).
Z jediel pomaha napr vcelia materska kasicka(royal gelly) s jej obsahom vitaminov B a inych vzacnych zivin.

Stimulanty na chvilu zvysia cinnost mozgu, ale po tom nastane vycerpanie a znizena cinnost. Tj to nie je dlhodobe riesenie.

Ja mam skusenost s tymto produktom
http://www.swansonvitamins.com/SWU366/ItemDetail?n=0
ktory som bral skusobne 3x1  asi 2 tyzdne a potom som musel na ziadost manzelky prestat, lebo podla nej som natolko zrychlil rec, ze ma prestala stacit sledovat.Tj pracovalo to vyborne na mozog.
Mozno neskor v zivote, ked budem zretelne spomalovat to budem pouzivat pravidelne.

Inac samozrejme beriem vitamin C(3 gramy denne), obcas vitaminy B ako zmes Stress B, obcas pri zatazi vitamin B-12 pod jazyk.Tiez obcas aj Royal Jelly(vcelia materska kasicka)P ktoru mam v koncentratoch v kapsuliach, kde jedna kapsula mi da ekvivalent 1000 mg vcelej materskej kasicky. V pripade stresu si obcas zoberiem narazove 3 kapsule.
Samozrejme, ako to odporucam kazdemu beriem lecitin(zena ho dava do vary casto, najma do beztukovych zeleninovych polievok), dovod je sice cistenie ciev od nanosov, ale to ma vplyv aj na cirkulaciu v mozgu a naviac lecitin je potrebny pre cinnost mozgu(choliny) a to az natolko, ze skoro 30% suchej vahy mozgu je vlastne lecitin.



3

Re: Učenie-doplnky na kognitívne funkcie

RNG, chcem sa ta opytat podobnu otazku ako ti polozil autor temy.
Syn prisiel teraz za mnou, aby som sa ta opytala nieco dobre na pamat, ucenie, ma pred skuskami, je v strese, hovoril,ze nieco na prekrvenie mozgu, nejaky vit.B1 , chcel najma vitaminy skupiny B, ci co splietal. Neviem preco tie vitamin, ci myslel Stres B. Na ukludnenie mam doma SJW. 
Ja ta velmi pekne prosim, vies mi popozerat nieco take, ale IBA z i-Herbu, lebo iba odtial objednavam. Takze prosim ta o nejaky konkretny link na dobry doplnok odtial.
Dakujem.

Naposledy upravil: 959touareg (2011-11-27 17:08:27)



4

Re: Učenie-doplnky na kognitívne funkcie

V prvom rade na pamat a mysel vseobecne  su to antioxidanty, vitamin C vyse gramu, ALA 500 mg,   extrakt z hroznovych semien(grape seed extract, 200 mg PAC), tiez vinpocetine(20-40 mg) huperzine A(200 mikrogramov) pripadne aj gingko. 60 mg ginkolidov. Tiez  z bacopy moniera bacosidy 100 mg, DMAE 500 mg,phosphatidylserine 200 mg a celkove vitaminy B.
Ta stres B zmes je tiez  dobry zdroj na ne.
Nuz a zabezpecit dostatok dobreho spanku.

Takze odporucam brat napr ester C, 2 x 1 gram a napr tuto zmes, 2 x denne
http://www.iherb.com/Natrol-Memory-Comp … /2289?at=0



5

Re: Učenie-doplnky na kognitívne funkcie

Podľa mňa jedna z najlepších zmesí na mozog:

http://www.iherb.com/Source-Naturals-Hi … /1320?at=0

Kedysi som to skúšala, ale musela som s tým prestať, lebo mi to zvyšovalo detoxikačné príznaky-rozvírenie ortuti v mozgu.

Naposledy upravil: bludicka (2011-11-29 08:19:38)



6

Re: Učenie-doplnky na kognitívne funkcie

Mas pravdu ta vyzera este lepsie podla zlozenia, obsahuje v sebe stress B,  plno aminokyselin, phospatidilserine, DMAE aj vinpocetine a huperzine, proste vyborne zlozenie.
Vdaka za uvedenie

To virenie bolo najskor z ALA, ale aj aminokyseliny su zdrojom siry, tj chelatory na ortut, hoci podstatne slabsie. Mala si zacat s mensimi davkami a casto, tak by sa to virenie ortuti zmiernilo na znesitelne, a vies, virenie znamena, ze ma telo aj vacsiu sancu to vylucit.



7

Re: Učenie-doplnky na kognitívne funkcie

Beriem niektoré tie komponenty samostatne ako acetyl carnitine, ginko, vinpocetine, niektore tie aminokyseliny..., aby som vedela, čo mi čo robí. Mne vírenie robí kopec doplnkov, nielen ALA, vírenie je pozitívne - lebo je šanca na vylúčenie, len treba to spojiť s chelátorom, aby to, čo sa rozvírilo aj na niečo naviazalo a vynieslo z tela von.



8

Re: Učenie-doplnky na kognitívne funkcie

Skusila si modifikovane citrusove pektiny. Viem ze nie su extra silne chelatory ale prenikaju do celeho tela,  zachycuju rozne latky a vynasaju z tela, nielen ortut.
Neurotoxicke zamorenie nemusi byt len z ortuti, je plno organickych, ktore sa tak isto zabudovavaju v tele napr so tukov a ked ich "odhaknes"/chelujes, cast z nich moze virit a sposobovat problemy podobne ako ortut.
Mozu to byt napr plesnove aflatoxiny, rozne organicke zamorenia a podobne.
Dokonca to mozu byt aj paraziticke vylucky, lebo dnes je velmi vysoke a rozsirene paraziticke zamorenie, ktora spajaju napr s rakovinami, ale nevidim ziadny dovod, preco by  niektore neprodukovali aj neurotoxiny, ked produkuju karcinogeny.
Keby som mal nejake problemy, kde by som nevedel s urcitostou najst povod, co ich sposobuje, skusil by som aj protiparaziticku kuru, napr protokol dr Huldy Clark, ktory je velmi ucinny na hromadu roznych parazitov, od crevnych, cez krvne a rozne organove a svalove. Urcite mikroparazity dokonca osidluju aj mozog, a ovplyvnuju jeho cinnost, dosial zistily napr cysticky toxoplazmozy gondii, ktore vraj vo vacsom mnozsvte stimuluju cinnost mozgu ale neviem, cim to vlastne dosahuju, zrejme nejakymi vyluckami,. napriek tomu, ze su povazovane za necinne.
Pouzivas aj silimarin? cast zamorenia je zabudovana v tuku aj v peceni alebo prechadza cez pecen pri vireni, a silimarin zvysuje tok zlci a cistenie pecene, tam staci tu zamorenu zlc zachytit do mikrovlaknin(psylium pektiny, arabinogalaktany) inac sa reabsorbuje aj s toxinami do krvi a aj to moze sposobit virenie neurotoxinov v tele
Polcas rozpadu ALA v tele je 1/2 hodiny az hodina, idealne by teda bolo pouzivat malicke davky, napr rozpustit 200 miligramov vo flasi vody a kazdu pol hodinu si dat glg, tak asi 10 mg . Tak by virenie bolo mensie, ale ustavicne, nie len narazove.

Naposledy upravil: RNG (2011-11-30 07:38:02)



9

Re: Učenie-doplnky na kognitívne funkcie

RNG prosím Ťa, ktoré modifikovane citrusove pektiny používaš? Kedy je správne ich piť na lačno s odstupom od jedla koľko? Piješ ich preventívne, raz za čas, alebo nejak pravidelne?  Ďakujem za informácie a Tvoj čas.
http://www.swansonvitamins.com/Search?k … 0&y=12



10

Re: Učenie-doplnky na kognitívne funkcie

Ja si davam ten Swansonov do mixovanych drinkov asi tak pol lyzicky az lyzicku. Velmi zahustuje.
A pouzivam aj
http://www.swansonvitamins.com/SWU508/ItemDetail
lyzicu, ktory zahustuje ovela menej.
Pouzivam to nepravidelne, ale vzdy,, ked si dam vacsiu davku sylimarinu na cistenie pecene.



11

Re: Učenie-doplnky na kognitívne funkcie

Modifikované citrusové pektíny sú veľmi slabý chelátor - minimálne na ortuť určite, brala som ich asi pol roka v dávke 10 gramov ráno nalačno originál značku Pectasol, možno na nejaké iné chemikálie v tele sú účinnejšie, neviem, berú to pacienti s rakovinou často, ale na ortuť  slabé. To isté platí pre zeolity, brala som dlhodobo rôzne značky, nula bodov na ortuť, možno sú účinné na iné ťažké kovy a zamorenia, parazitické toxíny. Parazitickú kúru som robila dva mesiace, používala som aj lieky Albendazol, praziquantel, na mňa to nemalo ani najmenší efekt. Ja mám problém dostať ortuť z mozgu, v tele ju už mám značne zredukovanú a na to sú práve najlepšie tie rôzne mozgové vitamíny a hlavne ALA, beriem asi rok a pol každé tri hodiny DMSA + 300 mg ALA v kuse deň a noc štyri dni v týždni a konečne prišiel výsledok, je to namáhavé, ale jedine efektívne podľa mňa na ortuť v mozgu, už ani na chlorelu nereagujem, pretože ani tá nedokáže preniknúť cez mozgovo-cievnu bariéru. Takže ak chce niekto dostať ortuť z mozgu, určite by som mu poradila, nech sa vykašle na pektíny, zeolity, kyselinu fulvovú, rôzne "nanonizované" verzie chlorely a robí poctivo Cutlerov protokol+všetky vitamny a doplnky, čo radí Cutler a to sú väčšina z nich práve tie mozgové nutrienty ako omega 3 mastné kyseliny, acetyl carnitín, ginko, podporiť štítnu žľazu, nadobličky - veľmi častý problém pri otrave ortuťou a keď nefungujú žľazy, tak nefunguje ani detox. Mne už úplne vymizla adrenálna únava behom tohto posledného roku, čo som robila Cutlera a to som mala takú silnú, že som dostávala záchvaty hypoglykémie z jednej prechádzky do mesta, väčšia fyzická námaha ma odrovnala na tri dni. Štítna žľaza ešte trochu hapruje, ale aj to sa mi výrazne polepšilo. Začínam po troch rokoch fungovať ako normálny človek.
Keď má niekto mierne zamorenie organickou ortuťou napr. z rýb a došlo k tomu nedávno - väčšina ortuti ešte nestihla prejsť z tela cez mozgovo-cievnu bariéru do mozgu, tak možno na to stačia aj tie jemnešie chelátory, ale u chronických otráv, kde k zamoreniu došlo veľmi dávno, väčšina ortuti je už v mozgu, tam sa musí telo bombardovať permanentnou hladinou chelátora v krvi - Cutlerov protokol a látkou, ktorá umožňuje prienik cez mozgovo-cievnu bariéru - ALA, aby tak umožnila ortuti v mozgu rozvíriť sa a dostať ju z mozgu do tela, nikto nič lepšieho zatiaľ nevymyslel. Ideálne by bolo brať ALA aj každú hodinu alebo dve, ale to je už naozaj nerealizovateľné, je vyčerpávajúce to brať každé tri hodiny prakticky nonstop dni, týždne, mesiace, roky.

Naposledy upravil: bludicka (2011-12-01 09:18:28)



12

Re: Učenie-doplnky na kognitívne funkcie

Vdaka za uvedenie praktickych rad na odmorenie ortute z mozgu.
http://livingnetwork.co.za/chelationnet … -protocol/



13

Re: Učenie-doplnky na kognitívne funkcie

dobry vecer syn zacal chodit do prveho rocnika na zakl.skolu a mame sa problem sustredit a pamatat si pismenka.Nejaky doplnok na podporu ucenia.DAKUJEM



14

Re: Učenie-doplnky na kognitívne funkcie

Sustredenie zavisi od vela veci, najma rozptylena mysel je casto co sa tyka jediel s privela cukrov a niektorych potravinarskch farbiv(zlta, cervena)
Inac je to najma vec discipliny mysle, to sa dieta musi naucit, na to su rodicia a ucitelia.
Nedostatocne sustredenie dnes lekari nazyvaju choroba ADHD, lebo na to vymysleli chemicky liek, co utlmuje mozgovu cinnost, Ritalin. Takze takto utlmenemu , spacifikovanemu(zombifikovanemu podla mna) dietu mysel neubieha kdekade, lebo ma problem sa vobec sustredit na ucebnu latku. Ja som proti tomu vehementne, mojemu synovi to kedysi tiez chceli dat, lebo bol prilis aktivny/neposedny, dnes je vyborne vzdelany mlady muz, clen Menzy, tak ako aj jeho zena a uz aj 6 rocna dcera. Ako by dopadol, keby bral Rirtalin neviem, ale iste nie takto dobre. Na stastie som mal viac sedliackeho rozumu a najma skusenosti z ucenia, z ktorych som cast zdedil uz za detstva od mojho otca.
Aj ja som mal v prvej triede/ludovej  stvorku a nakoniec som skoncil vysokoskolske vzdelanie s vyznamenanim. Otec vedel, ako ma zamestnat a vytazit, aby mi mysel nebludila hore/dole.
Neskor na vysokej skole som praktizoval meditacie, yogy a autohypnozu, inac som bol prilis rozptyleny. Vtedy som o doplnkoch nevedel nic.