151

Re: Candida

Probiotika v crevach vazia dokopy az 1 kg, tj treba pre ne co najviac vyzivy. Z tych parsto miligramov v kapsuli sa muzia rozmnozit az do toho kila, tj potrebuju hromadu potravy, nie len miligramy prebiotik v kapsuli.



152

Re: Candida

Julius napísal(a):

Zo stravy treba vylúčiť:
 
Všetky výrobky obsahujúce kvasnice:  alkohol, chlieb, ( to neplati pre chlieb upeceny z pohankovej a psennej muky)

Takže teda môžem jesť pri protikandidovej diete pohanku alebo pseno aj ako prilohu? Lebo mam doma oboje, tak to by bolo prijemne spestrenie...



153

Re: Candida

Zialbohu nie, ti sa Julius velmi myli, oba su zdroje skrobov, ktore telo meni na uz v zaludku na jednoduche cukry a teda do criev prichadzaju ako cukry, tj vyziva pre candidu.
Pozri na obsah psena(pseno=proso=millet) pozrite napr na
http://www.sciencedirect.com/science/ar … 697002288, kde je skrobu vyse 60 % vahy zrna.
Zlozenia mnohych jedal najdete napr  http://rng.nazory.eu/jedla
v tomto pripade pozrite na   http://nutritiondata.self.com/facts/cer … sta/5701/2

Pohanka(buckwheet, Fagopyrum) je trochu lepsia, ale tiez je to hlavne skrobovina, pozri napr na  http://caloriecount.about.com/calories-buckwheat-i20008

Zo zrnin mozem odporucat snad chiu(salvia hispanica) lebo ma malicko skrobov a hodne vlaknin(fibre) a velmi nizky glycemicky index tj uvolnovanie cukrov v zaludku je zanedbatelne, tj do criev neprichadza priamo pouzitelna forma sacharidov pre candidu.
http://nutritiondata.self.com/facts/nut … cts/3061/2
A tie vlakniny su vodorozpustne=mikrovlakniny, tj prebiotikum=vyziva pre probiotika.

Naposledy upravil: RNG (2011-10-18 19:56:52)



154

Re: Candida

Veď si kúp pectin v tobolkách. Neviem čo tu riešite. Krmiť laktíkov je to najdôležitejšie pri osadení čriev a nikto to pomaly nerobí... Potom nech sa nečudujú, že ich ta kandida stále trápi , keď chudáci hneď pokapú, haha. To jablko by som si nedával pri proti candidovej určite... Psyllium a pectin sa dá kúpiť aj v tobolkách.



155

Re: Candida

Plesne v ustach, ako pproti nim bojovat.

http://www.drmyhill.co.uk/wiki/Yeast_pr … nd_candida

-Getting rid of yeast in the mouth. It is quite common for people with recurrent candida / yeast allergy problems to suffer oral thrush. Typically this presents with a white furry tongue and if the fur is scraped off, little red spots are seen underneath. Not everybody has this classic presentation! Yeast thrives on sugars present in food, or indeed starches which are broken down by the enzyme amylase within the mouth. After any food is consumed, the first step is to brush the teeth and tongue with a soft toothbrush to try to physically dislodge any yeast, then take a capsule of magnesium ascorbate 500mg (this is the neutral form of vitamin C - don't use the acidic form or it will dissolve the enamel of your teeth), and allow this to dissolve in the mouth and hold there for as long as possible. Swill it round the mouth, wash it through the teeth and swallow in dribs and drabs. This will help to kill any yeast in the mouth, and indeed, kill any dental plaque. Another treatment which is as good as is hydrogen peroxide mouthwash 3 vol strength available from Boots - again gargle with this and swill round the mouth after food. This two-pronged approach usually sorts out all the thrush. However it is prone to recur and you may have to continue with this on a regular basis.


Len by ma zaujimalo kde zohnat C vyhradne s magnesium ascorbate



156

Re: Candida

Nuz ja by som sa tym clankom velmi neriadil. Spomina tam hromadu skodlivych antifunfalnych patentovanych chemickych liekov, z prirodnych farmaciou vyrobene s velmi otaznou ucinnostou, nespomiona prebiotika, ktore su absolutne nevyhnutne na rozmnozenie sa probiotik z niekolkosto miligramov na hmotu az 1 kg, lebo len to moze ucinne vytlacit ine parazitne kultury v crevach.
Vobec nespomina citricidal ani oreganovy olej, ktore su daleko najucinnejsie v rychlom potlaceni candidy v spravnych mnozstvach . A na rychlost svojich odporucanych metod , aj dokladne prevedenych a nie odsvindlovanych, co lekari spravidla robia , doslova hovori
"Practical experience suggests that treatment has to be long term."
Co pod tym mysli je vyjadrene tu:
Antifungals are usually given for not less than six months and often up to eighteen months, until a good diet has been established. However, often patients need an extra course if they have lapsed on the diet (everyone does - welcome to the human race!).
Tj  18 mesiacov a viac brat skodlive antifungalne chemikalie?!?
Dakujem pekne za taku radu! Mozete si pozriet pod "side effects" co tie menovane chemikalie mozu sposobit v tele, hlavne na peceni, a to su obvykle len vysledky 2 az 4 mesacneho brania, nie 18 a viac mesiacov!



157

Re: Candida

Ahojte,
Ako spoznam ze mam premnozenu candidu a potrebujem protikvasinkovu dietu? Kedysi som mal po liecbe ATB kvasinky na vytere z hrdla, ale dalsi vyter uz ich nepotvrdil. odvtedy, kedze som si nieco o tom studoval, mam utkvelu predstavu ze mam kvasinky ale netusim ako sa to prejavuje. Zdravotne problemy mam stale, capy na mandliach, vsetky sliznice su trochu zcervenale, vacsia hlienovitost (ale nebyva moc farebny). Oslabena imunita, hlavne bunkova (mam hranicne hodnoty mykoplazmy a stav po prekonani mononukleozy vzdy ked mi beru krv, + celkom vysoke hodnoty alergickych markerov, zapalove niesu). Tak neviem ci za to moze moct kandida.



158

Re: Candida

Pri spravnom zlozeni potravin, tj malo cukrov a jemnych muk, miesto toho celozrnne produkty, hodne zelenin a ovocia, ziadne znicene tuky a tyrochu olejnatych semien a orechov trochu hub masa a ryb nie je moznost,. aby sa ti candida premnozila v tele, pokial si nevynicis probiotika pouzitim atb a nenasadis si ich spat.
Po mononukleoze si treba precistit pecen a regenerovat protokolom dr Berksona.Inac zamorena pecen nefiltruje z krvi vsetky neziaduce veci, tie sa ukladaju vselikde v tele a su samozrejme pricinou zapalov. No a samozrejme oslabernej imunity.
Zahlienenie je tiez z dovodov zamorenia.
Ja tym roznym testom nerozumiem, podla mna alebo mas mykoplazmy alebo nie.
"Hranicne hodnoty" mi nic nehovori.
Ak mas mykoplazmy, bran sa extraktom z olivovych listov  alebo Samentom, pripadne aj oboma.
A nezabudaj na zvysovanie viralnej imunity v dnesnych tichych viralnych epidemiach, lebo dnes prakticky kazdy nosi hromadu roznychvirusov v tele a tie nam skodia kedykolvek sme akokolvek oslabeni. Po mononukleoze mas v tele urcite virus EBV., skoro kazdy ma herpesovite(HSV1 HSV2 VZV ) cytomegalovirusy, rozne hpv atd.

Naposledy upravil: RNG (2011-10-24 16:56:30)



159

Re: Candida

ak by mal niekto zaujem predam oreganovy olej - Candimin, bližšie info cdminnn@gmail.com



160

Re: Candida

Candimin obsahuje AZ 30% oreganoveho oleja, ostatok je olivovy.Neuvadza vober obsah ucinej latky z oreganoveho oleja, carvacrolu. A je to len 10 ml tj zhruba 8 gramov dokopy, z coho toho oreganoveho oleja je len 2.4 gramu.

Naproti tomu, tento produkt obsahuje 181 mg oreganoveho oleja v kazdej kapsuli a je jasne napisane, ze ma 55% carvacrolu, tj 100 mg na kazdu kapsulu.A vo flasi je 90 enterickych kapsul, tj jedno balenie obsahuje 90 x 181 mg = 16,29 gramu oreganoveho oleja a zhruba 9 gramov carvacrolu.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0



161

Re: Candida

ja som ten Candimin akurat cuchal, popripade som si dal pol kvapky do silneho bylinkoveho caju, ktory som pred vypitim este inhaloval ... mam rad bylinkove vone



162

Re: Candida

Problem je, ze dost pali, inac by bolo miestne /topicke pouzitie na zapaly hrdla idealne.



163

Re: Candida

Dobry den,

chcela by som sa opytat ohladom enzymov. Uz od januara, ked som stratila slzy a sliny po liecbe atb a stale sa mi vyrovnava tlak v usiach a neustale zatekaju hlieny do hrdla, sa snazim vyriesit moj problem.
Momentalne som 7-my den na bezsacharidovej diete,beriem vami doporuceny extraxt z olivovych listov 3 x 2
oregano od Now 3x2,
GSE zastial zvysujem davky, momentalne čaj 0,5 L s 30 kvapkami,
vitamin C s bioflav., D-3, zinok, selen, kelp,
čaj z Vilcacory (1l s 2 polievkovymi lyzicami varim cca 30 min a necham postat cez noc), pijem 2 x 1,5 dcl.
Aloe vera softgl s obsahom 25 mg zo swansonu 2x2
Objednala som si enzymi Digest Platinum od firmy Now a chcem sa spytat, ci tieto enzymy uzivat 2 x 2 nalacno na precistenie tela, t. z. aj pripadne tumory na slinivke. Ci je to postacujuca davka.  A ci mam este nieco doplnit.
Dakujem velmi pekne.



164

Re: Candida

2 x 2  Digest Platinum je viac nez dost.
GSE treba 60 kvapiek na liter vody a pit postupne po malych glgoch cely den.

Strata slz a slin  by skor nasvecovali na viralny utok na slinne a slzne zlazy.  Pozri na temu http://rng.nazory.eu/herpes
Podobne sa prejavuju aj niektore "autoimunne" choroby pozri na   http://rng.nazory.eu/autoimunita 
http://rng.nazory.eu/skleroza-multiplex
Ale inac sa branis podobne, ako by som sa aj ja branil.
Len tam nevidim probiotika, ktore by mal clovek pouzivat vzdy po antibiotikach, lebo atb znicia probioticku floru, ktora za normalnych okolnosti produkuje az 70% vsetkych obrannych latok, ktorymi telo disponuje na svoju obranu.



165

Re: Candida

Inak k diete, mate nejake odporucanie ako obmedzit/spomalit to neskutocne chudnutie? Este dalsie dva tyzdne a schudnem na kost.
Nechapem ako tuto dietu moze niekto drzat mesiace.  Tiez by ma zaujimalo ako pridavat vylucene potraviny (ktore?) po bezsacharidovej diete opat do jedalnicka.



166

Re: Candida

Na bezsacharidvej diete sa sice obvykle chudne(Atkins) ale da sa aj pribrat, zalezi od toho, kolko celkove kalorii do seba das Obsahuje totiz aj vysokokaloricke jedla, najma tuky, olejnate semena a orechy, na ktorych sa da celkom slusne "vypast"
Inac su cele narody zijuce na takej diete, zober si napr Eskimakov.
Ja samozrejme taku dietu neodporucam na dlhy cas, je  tazka na pecen a niwe dostatocne pestra, ale pri vypestovani si candidy nespravnou skladbou potravin toto je jedina mozna naprava.
A aj ked je dieta dokoncena, neznamena, ze moze clovek prejst spat na tu skladbu potravin, co mu povodne tu nakazu v crevach vypestovala.
Takze co najmenej cukrov, jemnych bielenych muk a nahradit to celozrnnymi produktami, s mierou



167

Re: Candida

Prezeram weby o kandide uz nejaku dobu a nasiel som jeden kde je myslim celkom zrozumitelne a jasne zhrnuty postup, STEP1/2/3, nejake recepty, detox atd., tak snad niekomu pomoze.

http://www.thecandidadiet.com/

Je tam aj celkom uceleny zoznam potravin, pre KROKy 1/2. Ked tak na to pozeram bol som este striktnejsi (ziadna hneda ryza)+ daval som antifungalne doplnky od zaciatku smile http://www.thecandidadiet.com/foodstoeat.htm   Kedze to uz ale zacinam po cca 4 tyzdnoch pocitovat (-6 kg)+ zlepsenie stavu (i ked zadna cast jazyka stale biela) prejdem na KROK 2 kde uz su v malych mnozstvach za tyzden aj zemiaky, kukurica, hneda ryza (v mojom pripade) ovocie atd http://www.thecandidadiet.com/foods-to-reintroduce.htm

Tak snad niekomu ten web pomoze.

Za pripadne komenty RNG, alebo ktokolvek dakujem wink



168

Re: Candida

Nuz ja som za prisnewjsiu dietu a ovela viac prirodnych doplnkov, ktore nicia candidu a podporuju probiotika. Inac liecenie trva do nekonecna.



169

Re: Candida

Stale na diete a doplnkoch. Zacal som vsak mat zlty jazyk, co to znaci?



170

Re: Candida

Neviem. Mozno to ma nieco spolocne so zlcou, ale to by sa ukazalo aj na ociach a v krvi.
Pozri na temu pecen a protokol dr Berksona.



171

Re: Candida

Zohnal som si lakmusove papieriky na otestovanie kyslosti mocu. Podla stupnice mam pri tejto zda sa pri tejto diete prekysleny organizmus viac ako dost, ph je pocas celeho dna takmer nemenne od ph 5.5 do 6. Kyslost vyhovuje kvasinkam a pliesnam.

Kedze strava obsahuje maso, a dost, ako upravit kyslost organizmu pri tejto diete?



172

Re: Candida

Protikandidova dieta s protikandidovymi dop;lnkami trva len 2-3 tyzdne, tj nie je dovod na nepokoj.
Inac telo sa da alkalizovat, ja to robim pitim roztoku KHCO3, pol lyzicky do pohara sodovky, skoro rano na prazdny zaludok a jem az o dve hodiny neskor. KHCO3 sa na Slovensku predava vo vinarskych potrebach napr pod nazvom Kalinat, pouzivane na odkyslenie vin.



173

Re: Candida

Tak ja zatial som na nej nejakych 3,5  tyzdna, doplnky sa pomaly minuli, takze uz to doberiem popri diete a rovno ju aj skoncim a pridam nejake potraviny,. Ten jazyk asi nevybielim za tych par tyzdnov, je evidentne ze toho odpadu mam v crevach dost. Avsak je dost mozne ze ten odpad vznika  posledne tyzdne najma v suvislosti s branim doplnkov a naslednym vznikom odpadu. Uvidime ako sa bude tvarit jazyk ked doplnky doberiem a budem sa iba racionalne stravovat. budem to sledovat.

Prekyslenie:
A co jablcny ocot? Na webe sa spomina v dobrom proti prekysleniu a tiez candide, aky mas nazor?



174

Re: Candida

Nie som extra za jablcny ocot, ten sice potlaca apetit a je dobry na chudnutie, ale ako by kyselina vedela alkalizovat telo, by by mi musel niekto velmi mudry vysvetlit.
Kyselina okysluje tak ako 2 + 2 =4 a nikdy nie 5.
ja som len hlupy fyzik a viem daco z chemie, tak som sa zoznamil s mojou zenou, chemickou inzinierkou, ze som jej pomahal s diplomovkou.
Ale radim ti este stale brat oreganovy olej nejaky cas,, pouzivat kokosovy olej cely zivot aspon trochu, pripadne aj enzym Candex.
A samozrejme obcas probiotika, pre istotu a hodne miokrovlaknin, nech maju moznost sa rozmnozovat, malo cukru a jemnych bielych muk a priemyselnych produktov z nich robenych, viac celozrnnych .
Candida nie je infekcia, nachadza sa v kazdeho crevach aj inde v tele a sami si ju nespravnou stravou vypestujeme do skodlivych mnozstiev, tj zmena v strave proti predoslej musi byt permanentna, ak si vazis svoje zdravie.



175

Re: Candida

Ako sa zbavim povlaku z jazyka? Mam uz 3 tyzdne nizkocukrovu diety a beriem:
3x 2 kapsule oregano oil od Puritans pride s jedlom
3x 2 kapsule Caprylic acid od Now s jedlom
3x 20 kvapiek citricidal od uz neviem akej firmy medzi jedlami pomaly pijem
2x denne probiotika Laktobacily 5 od Swiss
teraz som este kupil biotin, tak beriem 1 tabl denne, nepamatam si kolko je tam obsah
plus kupil som aj alicin (cesnak), davam tak 1-2x denne s jedlom

Staci to? Povlak mi zmizol v priebehu 2-3 tyzdnov z prednej a strednej casti jazyka, ale stale je v zadnej casti a akosi sa mu odtial nechce alebo len velmi pomaly. Staci na to brat uvedene a cakat?

Dalej, neskor by som pomaly chcel zacat pridavat do stravy viac toho co som predtym jedol, teda napriklad celozrnne pecivi, povedzme nejaku ryzu a nejaky ten alkohol. Planujem stale brat probiotika plus som rozmyslal v nejakej "udrziavacej davke" brat nejaky protiplesnovy komplex alebo v podstate cenovo nenarocne by bolo brat aj GSE dlhodobo, mozno aj oreganovy olej v nizsich davkach. Rozmyslal som napriklad nad tymto Candida Clear http://www.iherb.com/Now-Foods-Candida- … 15206?at=0
Myslite, ze by to mohlo fungovat a candida by sa nevratila, resp. udrziavala v norme?



176

Re: Candida

ku kyslosti, ten jablcny ocot spominaju vsade skratka ako alkalizujuci smile

http://www.angelfire.com/az/sthurston/a … _list.html

Inak vcera som dal na veceru uz konecne po nejakych 4-5 tyzdnoch diety ryzu natural, tak uvidime co to spravi. mimochdom PH dramaticky stuplo co ma tesi. Uvidime ako sa to bude vyvijat



177

Re: Candida

Hlavne musis podporovat probiotika a ber radsej pravidelne mikrovlakniny. Vystrihaj sa cukrov co najviac.
Co sa deje v tele je prilis komplikovane, aby to niekto zatial vedel presne popisat.
Je pravda, ze sa popisuje jablcny ocot ako alkalizujuci pre telo, ale nejak mi to nelezie do hlavy, pre co. Nuz ale ked to dokazali na tele, tak je to asi pravda.
Ja osobne sa drzim alkalizacie alkaliami, alebo latkami, kde su silne  alkalie slabo viazane, napr uhlicitany.



178

Re: Candida

Dobry den,

chcela by som sa opytat ohladom enzymov.  Tak ako som vam nedavno pisala - nizsie uvedene - som uzivala, plus pridala som este aj enzymy Digest Platinum nalacno zo zaciatku 2x1 kapsula. Na piaty den som dostala bolest v ľavom podrebri a palenie akoby pankreasu. Trva to uz vyse tyzdna aj ked som enzymy vynechala.
Moze to byt reakcia na tieto enzymy?
A este sa chcem spytat, ci je treba alkalizovat pri enzymoch alebo iba ak beriem kyseliny.
Mam doma uz L-Lysin zo swansonu, len neviem ako ho brat. Mozete mi prosim poradit davkovanie a ci je to dobry L-lysine.
http://www.swansonvitamins.com/SWU452/ItemDetail.
Chcem ho brat kvoli zvyseniu imunity, nakolko ju mam strasne slabu. A pomohol by mi aj napr. Candex?

Reakcia z 2.11.11
Uz od januara, ked som stratila slzy a sliny po liecbe atb a stale sa mi vyrovnava tlak v usiach a neustale zatekaju hlieny do hrdla, sa snazim vyriesit moj problem.
Momentalne som 7-my den na bezsacharidovej diete,beriem vami doporuceny extraxt z olivovych listov 3 x 2
oregano od Now 3x2,
GSE zastial zvysujem davky, momentalne čaj 0,5 L s 30 kvapkami,
vitamin C s bioflav., D-3, zinok, selen, kelp,
čaj z Vilcacory (1l s 2 polievkovymi lyzicami varim cca 30 min a necham postat cez noc), pijem 2 x 1,5 dcl.
Aloe vera softgl s obsahom 25 mg zo swansonu 2x2
Objednala som si enzymi Digest Platinum od firmy Now a chcem sa spytat, ci tieto enzymy uzivat 2 x 2 nalacno na precistenie tela, t. z. aj pripadne tumory na slinivke. Ci je to postacujuca davka.  A ci mam este nieco doplnit.

Dakujem velmi pekne.



179

Re: Candida

Nemam ani sajnu, z coho mas tu bolest pod rebrami, ale rozhodne to nie je z enzymov.
Daj si urobit ultrazvuk, tam uvidis, ci tam mas niekde nejake tie utvary, co by to mohli sposobovat. Samozrejme zapaly a podobne na ultrazvuku neuvidis. Na to odporucam brat nieco silne protizapalove, ako\ napr 3 x 1500 mg curcuminoidov, pozri napr
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … es/13?at=0

Roztok GSE sa nepije naraz, ale pocas celeho dna po malickych glgoch.
L -lysin HCl beriem s jedlom, ako zdroj kyseliny(HCl) a zaroven zdroj lysinu, ktory zvysuje viralnu imunitu.
Candex  obsahuje velku davku enzymu, ktory  rozpusta celulozu, tj aj bunkove steny candidy a plesni.

Inac beries toho na obranu dost, pripadne pridaj probiotika a mikrovlakniny, dobre osadene creva probiotikami  zivene dostatkom mikrovlaknin vyrabaju az 70% vsetkych obrannych latok pre telo, tj prispievaju k imunite viac, nez je schopne telo samotne vytvorit bez nich.



180

Re: Candida

Ultrazvuk mi robili v pondelok - pankreas, zaludok, pecen, zlcnik aj oblicky. Vsetko je tam OK. Objednali ma na gastroskopiu.
Len co ma strasne este trapi je plynatost a zo vsetkeho pocas celeho dna. Nikdy ma tento problem netrapil az posledny mesiac. Tak uz neviem co sa deje. Moze aj toto sposobovat ten tlak a pichlavu bolest v lavom podrebri? A tymi utvarmi ste mali na my
sli nadory?



181

Re: Candida

Plynnatost je z nedostatku kyselin alebo niektorych  enzymov, ale moze byt aj z nespravneho osadenia criev , tj miesto probiotik na 90+% tam mozu byt ine, neuzitocne alebo dokonca skodlive kultury.
Gastroskopia ani jedno z nich neurci.
Na kyseliny jedina metoda je Heidelbergova kapsula a to sa rozhodne na Slovensku nerobi, tj co sa tyka kyselin, gastroenterologovia len hadaju, ze sa jedna o privela kyselin, co je samozrejme blbost v drvivom mnozstve pripadov. Ved by to dala aj logika, ze casom telo produkuje vsetkeho menej a menej, nie viac.
Na enzymi ziadne testy nie su a poznas to len ked mas plyny a rozne potravinove alergie. Probioticke osidlenie criev tak isto nemeraju, donedavna totiz boli podla nich vsetky bakterie skodlive a bolo ich treba znicit. Ze je bez nich zivot prakticky nemozny, to nikoho nenapadlo, az donedavna.



182

Re: Candida

Dobry den, mala by som dost surnu otazku...Uz ca.3/4 roka drzim protikandidovu dietu, ca.pol roka s nou aj dietu GAPS-dieta na obnovu criev. Aj sa mi doteraz, aj ked pomaly darilo-derave creva, alergie atd/ par veci sa mi velmi pomaly zacalo zlepsovat. Uzivam vytazok z cesnaku, kedze surovy nezvladne zaludok, fermentovany olej z trescej pecene, probiotika, enzymy, pred jedlami iba stavu z doma fermentovanej kapusty aj uhorky s koprom./samotnu kapustu este nie, nic take vlaknite este neviem/ a raz denne rano s jedlom trocha betainu s pepsimom. Pred par dnami som nahle dostala mimo terminu menstruaciu a obnovil sa mi aj ekzem pri konecniku-ktory predpokladam suvisel vzdy s tou candidou, svrbel, palil, bolel. Pred dvoma dnami som vsak citila ako by som dostala hnacku, ale nesla von stolica, ale tekutina a nieco bielo-priesvitno-ruzovo-krvave. Ako keby vlaknite zo stien criev. Vcera vecer uz to malo aj 10cm, v noci tiez, teraz rano to iste aj so stolicou /ta vsak nebola hnackovita, len boli okolo neho tieto chumace niecoho krvaveho-vlakniteho/ Bolesti nemam, iba pri tom ekzeme pri konecniku. Nemoze to ovplyvnit ani menstruacia, kedze pouzivam menstruacny kalisek a tak stolica zostane cista. Zial klystiry nemozem robit, kedze som po operacii bederneho klbu a som este pohybovo obmedzena. Myslite, ze sa moze az teraz zacat cistit to crevo?? Moze to byt candida? Okrem menstruacie mmimo treminu som so zenskymi vecami problemy nemala, takze tam candida nebola, nepremnozila sa. Dufam, ze nebudem musiet ist k lekarovi s tym, ani neviem, ci by mi nieco "rozumne" na to dali a v takom stave s klbom by bola nemocnica a vysetrenia aj tak problemom. Dakujem pekne dopredu za odpoved!!



183

Re: Candida

Nuz ja osobne nemam ziadne skusenosti z Gaps dietou, ta sa mi zda pridlha a nedostatocne intenzivna na vyhojenie criev.Nevidim v nej napr velke davky mikrovlaknin, len nahodne zo zeleniny, nie specificke a velmi ucinne, ako psylium, arabinogalaktany, modifikovane citrusove pektiny, glucomanan, inulin a podobne. Zeleniny neobsahuju dost mikrovlaknin na prudke rozmnozenie probiotik a tak isto tam nevidim ziadne konkretne a silne, tepelne a kyselinovoodolne druhy, len nahodne z kvasenycyh produktov, ktore mozu byt rozne, dokonca aj zle. Z detstvaz sa pamatam na hnacky zo zincice, bryndze a kapustnej stavy a nemyslim ,ze teraz je to inac.

Inac GAPS dieta je z prverj polovice 20 storocia, tj uz hodne zastarala, ked neboli na trhu dnesne ovela ucinnejsie  potravinove doplnky. Ani laboratorne priporavene velmi silne zdroje probiotik, ani silne enzymi a podobne.
http://gaps.me/preview/?page_id=28
Na hojenie criev odporucam specialne sacharidy, najma z aloe vera(freeze dried je jedina forma, kde sa plne zachovaju), 2 gramy denne, a tiez Triphalu(2 x 1 gram extraktu, 40% bitter principle).
Tiez colostrum, to je silny vyzivovy regeneracny a imunizacny prostriedok, ale davky maju byt dost velke na ucinok, 10 az 15 gramov denne.

Co myslis pod proticandidovou dietou, neviem, ale ja odporucam tuto intenzivnu, kde je aspon 15 az 20 gramov mikrovlaknin okrem ineho, lebo probiotika z niekolkosto miligramov aj z tych najsolnejsich probiotickych zdrojov(teda nie kapusta a kefir...) sa musia rozmnozit  az do vahy 1 kg, co je plne osadenie criev.
http://rng.nazory.eu/candida
Tiez ti odporucam pouzivat silne enzymi na pomoc s travenim lepku, lebo iste mas s tym problem, ked mas creva napadnute. A nezabudni najma na Candex, ten je specificky enzym na nicenie candidy a plesni v crevach.

Dr Haasa si sice velmi vazim, ale nedosiahol extra vysledky v lieceni celiackych pacientov, zialbohu. Chybali mu na to  silne specificke enzymy, kvalitne probiotika a rozne doplnky na hojenie criev, ake su dnes bezne na trhu(DGL, aloe vera, triphala arabinogalaktany, modifikovany citrusovy pektin a ine)



184

Re: Candida

Silnu protikandidovu dietu som drzala od min.roka od juna, potom som v oktobri pridala tu GAPS dietu a mozem povedat, ze aj ked pomaly, doteraz nejake napredovanie nastalo. Proticandidovu dietu som drzala podla Teba - aj s Gse a inymi doplnkami tri mesiace prisne, potom som pridala len varenu mrkvu.To je Jedine, co jem denne, co by mohlo krmit candidu a obcas tekvica - ale nie vela.
2. Na travenie uzivam:
http://www.houston-enzymes.com/store/pr … =4&c=1
a denne rano aj BetainHcl s pepsinom. Tiez dnes som zacala uzivat Sachromic.boulardii - na Candidu. Mohla by som s tymito vecami uzivat spolu aj ten Candex?? Su tam aj totozne enzymi s tym TriEnza, co uzivam.

3.Zial na Aloe mam preukazanu alergiu. Triphalu si pozriem na nete. Ale neviem, ci by som mohla kolostrum, ked mam alergiu aj na mliecnu bielkovinu aj intoleranciu laktozy?

4.No a tiez teda neviem presne ake pektiny - napr.tie citrusove - konkretne v akom vyrobku ich najdem?? Mohol by si poradit prosim?

pokusila by som teda spojit toto vsetko. A myslis, ze sa az teraz zacinaju cistit  moje creva? Nemoze to byt napr.premnozenie candidy v hrubom creve? /a preto to vychadza?/ Dnes si asi predsa nejak skusim klystir s probiotikami.

Naposledy upravil: katinka (2012-02-28 18:28:30)



185

Re: Candida

Sacharomyces Boulardii je len jedno probiotikum, nie som si isty, ci odolava kyselinam a teplote, aby si ich este zive dostala do criev.
Ta silna enzymasticka zmes je najma na lepok a bielkoviny, nema vela na celulozu, vlastne ani neobsahuje enzym celulazu. A ma malicko na mlieko a este menej na tuky.
Candex  ma hromadu enzymu celulaza a bunecne steny candidy a plesni su z celulozy, tj Candex je na ne "ako drak"
Odporucam ti pozriet tieto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Pe … /1285?at=0
http://www.swansonvitamins.com/SWU508/ItemDetail
http://www.swansonvitamins.com/NW616/ItemDetail
http://www.swansonvitamins.com/PEL004/ItemDetail?n=0

Inac collostrum obsahuje velmi malicko laktozy a kazeinu.
A alergia na aloe vera, to je prvy krat, co take nieco pocujem. Mozno to bola alergia na niektore konzervacne prostriedky v niektorych aloe vyrobkoch, preto ja odporucam len cisty praskovy za mrazu suseny koncentrat.
http://www.swansonvitamins.com/SWF061/ItemDetail?n=0

Naposledy upravil: RNG (2012-02-28 19:02:16)



186

Re: Candida

Dobrý deň.
Bojujem s Candidou a teraz som trocha v pomykove aky chlieb jest. Boj s Candidou, je vlastne boj so sacharoidami.
Jedavam chlieb a pecivo z celozrnnej muky  a našiel som na internete tieto hodnot sacharoidov k jednotlivym výrobkom. Vidim,ze rozdiel v sacharidoch je podla mna zanedbatelný.



                                                                   kJ    bielk.  sacharoidy
     
Chlieb celozrnný pšeničný                 100 g    889     8        46 
Chlieb celozrnný pšeničný graham     100 g   1000     9        49 
Chlieb celozrnný pšeničný graham     100 g   1000     9        49
Chlieb pšeničný biely                        100 g    998     8        50 
Chlieb zemiakový                             100 g    963     7        51
Rožky grahamové                            100 g  1244     9        58 
Pšeničná múka celozrnná                  100 g  1336     11        71
Pšeničná múka hladká T 650             100 g  1447   11        73

A este jeden dotaz, uz drzim dietu pol roka a na 172 cm mam uz len 65,5 kg. Ak zastavit  chudnutie ? Mäso jedávam. Hodne zeleniny, syr len tvrdy-nezrejuci, cestoviny grahamove a celozrnne, ovocie: jablcka, citrusove plody.
Este viem, ze z vysetrnia krvi: Protilatky proti Candide-neviem ktora hodnota, či IgA, IgM, alebo IgG-  mala by byť  u nich hodnota menej ako 21 a ja mám 38. Je to ešte nutné držať razantnú dietu ?
Ďakujem.



187

Re: Candida

Zialbohu to nie je proticandidova dieta. Ta totiz nesmie obsahovat ziadne cukry a skroboviny, ktore sa v zaludku velmi rychlo prenmenia na cukry.A musi obsahovat hromadu mikrovlaknin, nie len zeleninove makrovlakniny. A musis si nasadzovat kvalitne probiotika, lebo inac sami od seba v crevach nevzniknu a tak ti nemozu pomoct potlacit a nahradit candidu v crevach.
A aj ked candidu nekrmis cukrami a skrobami, este nemusi aktivne uhynat, ona prezije dost dlho aj nekrmena. Takze musis ju potlacat aj aktivcne, kokosovym olejom, oreganovym olejom roztokom citricidalu, berberinom pripadne aj napadnut jej bunecne steny enzymom Candex(celulaca a hemicelulaza v znacnych davkach). Candex beries s masom a syrami, nie so zeleninou, aby sa nevycerpal na vlakniny v zelenine.



188

Re: Candida

RNG chcem sa opýtať, po braní produktov z iHerb čo som si objednával pred nejakým časom
(Oreg. olej, Grep. extrakt, Enzýmy, Progiotika) som pocítil zlepšenie, hnačky ustúpili, kŕče tiež a celkovo sa cítim lepšie, aj keď ta Candida tam určite ešte je. (popri tom aj som bral aj vlákninu)
Problém je v tom, že stále chudnem a chudnem, mám 178 cm a už som padol na 59kg.
Rozmýšľam že by som začal cvičiť a brať popri tom Gainer na pribratie. Len že čo čítam zloženie, tie Gainery obsahujú
veľa sacharidov.

Jedna dávka 162g obsahuje:

Bielkoviny 52 g (32%)
Sacharidy 85 g (52%)
Tuky 6 g (3,7%)
Crea-Bomb kreatínová matrix 12000 mg
G-BOMB glutamínová matrix    
JUMBO Power performance matrix    
BCAA XPRESS amino-matrix
Hemo-NO matrix
Naringin, Bioperine 50 mg

Mohlo by mi to narobiť veľké problémy?

Prípadne iný Gainer, dám aj konkrétny odkaz.
http://www.bestnutrition.sk/index.php?r … duct_id=92

Naposledy upravil: Lubo655 (2013-12-26 22:03:38)



189

Re: Candida

Neodporucam ziadne "zazracne zmesy" ale len normalne potraviny , pripadne doplnok kyselin a enzymov, aby si vedel stravit jedlo bohate na bielkoviny a tuky, co musis jest pri proticandidovej diete.  Akl budes jest dostatok tukov, najma vo forme kokosoveho oleja a roznych olejnatych semien a orechov, mozes na tom aj celkom slusne pribrat.Ved su to vysokokaloricke jedla.



190

Re: Candida

Dobry vecer pan RNG,

uz dlhsie citam Vase fora, nakolko mam nejake zdravotne problemy, som nachylna na herpesy na perach, mam casto zatekajuce hlieny a nasledne zaply hrdla a bolesti priedusiek, nekaslem, ale akoby ma palili priedusky a z toho aj chrbat vzadu na tom istom mieste, toto sa mi uz v poslednej dobe opakuje v pravidelnych intervaloch kazde 2-3 tyzdne, zjavne som aj zaplesnena - comu by som sa ani velmi necudovala, nakolko velmi oblubujem sladkosti a donedavna som sa stravovala velmi nezdravo, vela cukru atd. preto som sa rozhodla, ze skusim tu bezsacharidovu dietu spolu s doplnkami, ktore odporucate. Momentalne uz cca mesiac uzivam silne doplnky zo stranky damianvit.sk - velmi podobne, az totozne ako ma firma NOW, ale zatial sa mi stav nejak nezlepsil, rsp. vzdy ked som zacala s uzivanim, tak sa mi stav zhorsil /mozno je to len nasledok detoxu, uzivam super cleanse kit, raw food multi, megazyme, oregano oil, vit.D, sem tam probiotika/.
Nastudovala som si, ze pri diete sa papa maso, vajcia, ryby, zelenina, huby, orechy a semena, uplne vylucit sacharidy.

Mala by som este par otazok k tej diete aj doplnkom:
Maso sa moze hocijake, alebo len nejake chudsie biele a ryby?
Zelenina akakolvek? Kazdy den pijem cerstvu zeleninovu stavu odstavenu kvalitnym snekovym odstavovacom z roznych zelenin ale najcastejsie z mrkvy, cvikly a jablka a niekde som sa docitala, ze prave tieto zeleniny su sladke. Jablko by sa nemalo vobec, uskodi mi 1 al. 2 jablka denne v zeleninovej stave?
Niekde vo fore ste pisali ze sa ovocie moze, tak som na pochybach, tiez syry obcas, alebo to znamenalo az po ukonceni prisnej diety?
Huby - vela citam o tom, ze praveze huby sposobuju plesne, ako to je?
Zelenina sa ma jest len v surovom stave, alebo si mozem robit polievky, zeleninu dusit, ci grilovat?

K doplnkom:
Kokosovy olej, Oreganovy olej - podla Vasho odporucania
Probiotika 10strains 50billion organisms - kolko denne uzivat?
Citricidal - idem si objednat z usa
mam k dispozicii aj megazyme, betain HCL - uzivat to spolu s vyssie uvedenymi, alebo to nieje potrebne?
dokupim si este nejaku vlakninu napr. psyllium?

Pisete, ze do 2 tyzdnov by sa mala candida vyhladovat, tzn. ze mi tu dietu staci drzat 2 tyzdne a potom sa uz len zdravo stravovat?

Dakujem velmi pekne za Vas cas a ochotu :-)

Naposledy upravil: terorika (2014-02-11 21:49:01)



191

Re: Candida

Maso hociake, zelenina hociaka, ale pozor na sladke zelenyny ako mrkva a petrzlen, toho pomenej.
Probiotika trweba mat take, co su tepelne a kyselinovo odolne, aby sa ti dostali za ziva do criev. A mirovlakniny su nevyhnutne  na to, aby sa probiptika rozmnozili najmenej 1000 krat, tj az do vahy 1 kg d tych malickych kapsuliek, lebo tolko maju dobre osadene creva probiotikami.
Denne odporucam brat kazdemu najmenej 15 gramov roznych mikrovlasknin, tj nie len jedno, lebo probiotika treba tak isto ako nas pestro zivit.
Menujem rozne ako psylium, inulin, arabinogalactany, pektiny a najma modified citris pectines, glucomannan a ine.



192

Re: Candida

Mam este jednu otazku. Neznasam horku chut a docitala som sa, ze ste pisali, z v tom pridapade sa da pitie citricidalu nahradit  kapsulami - budu mat rovnaky ucinok ako kvapky citricidalu? Kolko kapsul denne a v akych intervaloch sa maju brat? Tieto konkretne by mohli byt? Nakolko som si uz vcera spravila objednavku z usa a az dnes som sa tu docitala o kapsuliach a tieto som nasla predavat na SK. Citricidal budem pouzivat na kvapkanie do nosa, kolko kvapiek denne do nosa?

http://www.iherb.com/NutriBiotic-Grapef … l&ic=3

dakujem

Naposledy upravil: terorika (2014-02-12 22:04:45)



193

Re: Candida

Uvedene kapsule obsahuju(vlastne kedysi obsahovali, dnes som si nie uz isty celkom) 15 kvapiek GSE na kapsulu, tj davka 60 kvapiek povodneho GSE sa rovna 4 x 1 kapsula
Roztok citricidalu(nech ta ani nenapadne kvapkat si priamo koncentrat!!!) sa pripravuje napr  z 3 az 9 kvapiek citricidalu(60%) do deci vody.



194

Re: Candida

dakujem tak asi ostanem radsej pri tom citricidale, snad to nejak zvladnem aj napriek tej horkosti.
je mi jasne, ze ho musim riedit, to uz mam nastudovane.
rada by som sa este vratila k tej bezsacharidovej diete, neodpovedali sme mi na par otazok - ako je to s tym ovocim? jablko, cucoriedky, maliny, cernice sa mozu?? teda menej sladke ovocie? niekde som to tu na fore citala od vas a v akom mnozstve?
huby?? nesposobuju praveze plesne?
staci mi tu dietu + vsetky doplnky brat 2 tyzdne, alebo podla coho mam zhodnotit, ze uz som candidu vyhnala z tela von??



195

Re: Candida

Na 2 tyzdne zabudni pre istotu na ovocie, nanajvys zjedz jablko alebo kiwi.



196

Re: Candida

Dobry den,

Mam otazku ku davkovaniu doplnkov pri proticandidovej diete:  je to spravne, ako uvediem nizsie?

1.    Oreganovy olej = 3x denne 2tbl s jedlom
2.    NAC 2x denne 1tbl(600mg), moze sa to zoabrat naraz s jedlom s oreg.olejom?
3.    Candida support = 3x denne 1tbl, tiez mozem spolu s tbl s bodom 1 a 2?
4.    Candex 2x denne 2 tbl na lacno? Cize musi byt casovy odstup od bodu 1-3 ???
5.    Probiotika na noc
6.    Ak nemam citricidal, lebo sa pisalo, ze ziaden nie je uz ten povodny , pravy, tak mam to nahradit koloidnym striebrom alebo to je zbytocne? Alebo odkial objednat na istotu ?

Ide mi o to, ci mozem naraz zobrat tie doplnky, alebo musi byt medzi nimi nejaky casovy odstup a tiez ci to brat v takych davkach ako som pisala, alebo aj jednorazovo sa da? Aby to nebolo rozkuskovane na viackrat za den...? napr naraz candex alebo pri oreganovom oleji  to zadelit 2x za den a nie 3x, ci to nema ucinok potom aky ma mat?

A mozno cudna  otazka, ale dolezita pre mna, ziadne z tychto doplnkov nevyvolaju v organizme ucinok, ze by sa mohol test na alkohol ukazat ako pozitivny? Myslim pri nafukani... mam na mysli to v tej suvislosti, kedze niektore sirupy obsahuju vyluh alkoholu atd...lebo aj pri niektorych sirupoch na kasel pisu ze obsahuju alkohol a pri vedeni motoroveho vozidla si treba s davkovanim davat pozor , ale pri tychto tbl to nehrozi ?  ale pytam sa pre istotu...

dakujem

este chcem doplnit otazky...nasla som tento citricidal
http://www.regeneracetabor.cz/obchod/ci … vni6j567u4

alebo tento
http://biozdravie.sk/index1.html

oba by mali byt to co odporucate???  len cenovo mi vychadza lepsie z toho prveho linku, cize nemal by byt v tom iny rozdiel?

Naposledy upravil: jana84 (2014-02-25 22:35:43)



197

Re: Candida

1-5 OK
6. este stale neviem ktory na dnesnom trhu je ucinny, ako povodny
Vsetko si mozes rozdelit na mensie davky samozrejme.
Ziadny z menovanych doplnkov neovplyvnuje mysel alebo schoppnost vodit. A neobsahuju ziadny etylalkohol.



198

Re: Candida

ok dakujem ale este predsa dotaz... cize nahrada citricidalu koloidnym nebude mat ten isty ucinok? znizi sa ucinnost protikandidovej diety bez citricidalu?



199

Re: Candida

Citricidal sa neznici v zaludku ako koloidne striebro.
Kedze zatial som si nie isty, ci vobec je nejaka znacka na trhu obsahujuca povodny citricidal tj chemicky zmeneny vytazok z grapefruitovych semien, kde polyfenoly boli zmenene na quaternialne zluceniny, tak sa zdrzujem odporucania.
Samozrejme citricidal pomaha pri proticandidovej diete, ale da sa urobit aj bez neho. Hlavna zlozka je co najmenej cukrov a vyrobkov z jemnych muk a hodne mikrovlaknin a kvalitne probiotika. Ostatne je len na urychlenie ucinku.



200

Re: Candida

dobry vecer, pri protiplesnovej diete , ako som sa docitala, by sa nemali jest ani ziadne mliecne vyrobky, ani syry ani ziadne strukoviny, varene samostatne alebo vo forme privarkov?

len zelenina, maso, ryby, orechy? ovocie takisto nie? ako pomarance banany? jablka som citala ze mozem...