151

Re: Alzheimerova choroba

Galantamine ma okrem zaludocnych problemov a niekedy zavrate a hnacky pomerne malo bocnych ucinkov. Apatia sa nezda byt medzi nimi
http://www.medicinenet.com/galantamine-oral/article.htm
Nemyslim ze ma nejaku skodlivu kombinaciu s menovanymi potravinovymi doplnkami.

Risset(risperidone) je antipsychoticka droga, utlmujuca, NAVYKOVA a ma plno zlych postrannych ucinkov,
pouzivane na maniakatne poruchy, bipolarne poruchy(hysteria) a schizofreniu.

Pozri na http://www.medicinenet.com/risperidone-oral/article.htm alebo si najdi na www.wikipedia.com pod slovom risperidone
Dam sem len uryvok
severe anxiety, akathisia, sedation, dysphoria, insomnia, sexual dysfunction, low blood pressure, muscle stiffness, muscle  pain, TREMORS, increased salivation, and stuffy nose.
A hyperlaktemia, ktora moze viezt k tumorom na hypofyze,
sebevrazdebnym naladam, a dokonca moze
vyvolat cukrovku.
Nuz to nie je nic, s cim sa mozu chvalit, hlavne ked podla popisu tvoja stara mama nema nic, na co sa tato skodliva silna droga pouziva.

Vseobecne chemicke oblbovaky, navykove a destruktivne na mozgovu cinnost zasadne odmietam.



152

Re: Alzheimerova choroba

Vyborne, dal som to precitat mojej mame, dufam, ze aspon Rissetu sa zbavime. Vdaka. Skoda, ze som to nevedel skor.

A co sa tyka Galantaminu, nie je to nahodou len liek na tvorbu alebo zachovanie acetylcholinu? Iny ucinok asi nema, alebo hej? Myslim, ze si spominal, ze na acetylcholin je DMAE? Ak sa nemylim.  Ten som zial nejako opomenul a neobjednal, ale to este mozem. Dokonca tam maju nejaky prirodny z ryb
http://www.swansonvitamins.com/TL668/ItemDetail?n=0

To by malo byt lepsie ako Galantamin, no nie?



153

Re: Alzheimerova choroba

Bohaty zdroj acetylcholinu je aj lecitin. A ten odporucam vzdy a kazdemu na cistenie ciev. Popritom je to aj zdroj cholinov na mozog.
DMAE je tiez dobry na mozog. Tiez rozne antioxidanty, rybacie oleje a pod



154

Re: Alzheimerova choroba

Vec sa ma tak, ako som sa len dnes dozvedel, ze Galantamin 50 tabliet stoji 3000 Sk aj ked 99 % plati poistovna, kym 250g Lecitinu granulovaneho stoji asi 150 Sk. Takze o tomto to cele je a cely farmaceuticky priemysel. Nieco by sa s tym uz malo urobit. Ale problem je aj v ludoch. Ked pridu k lekarovi, tak od neho chce kazdy liek. Keby lekar odporucal Lecitin zo soje a vitaminy, kazdy by si rychlo pomyslel, ze je to šarlatan a nikdy nestudoval medicinu. Ludia su v tomto stale hlupucki, ale zasa na druhej strane nemaju tieto informacie, ktore uz mas ty a niektori ini. Ide o to, kolko im trva, nez to pochopia. Nam to netrvalo dlho, ale im mozno ano. A mozno nie. Neviem to odhadnut.
Lenze staru mamu bolieva od Galantaminu brucho. Vraj sa vyraba synteticky, ale neviem z akeho svinstva sa to robi. Napriklad synteticky vitamin E sa robi z terpentynu a petrochemikalii. A toto bude asi podobne. Vraj je to ovela ovela lacnejsie nez z narcisov. A pritom si za to vypytaju taky nekrestansky peniaz. Je to kolosalny zlocin.

Naposledy upravil: vlado (2010-04-02 17:51:33)



155

Re: Alzheimerova choroba

Galantamine aj z narcisov sposobuje tie problemy v traviacom systeme, nielen synteticky.
Ale v syntetickom mozu byt naviac rozne primesy chemikalii, pozostatky z vyroby, ktore samozrejme neuvadzaju.
V prirodnom galantamine su len primesy z narcisov alebo snezienok, tj jedna sa len o prirodne latky, ktore su zvacsa pre telo znesitelnejsie, nez synteticke chemikalie, ktore sa mnohe v prirode ani nenachadzaju, takze telo ani nevie, ako na ne.



156

Re: Alzheimerova choroba

Keď ste pri tom syntetickom vitamíne E... Taký betakarotén z lekární by mal byť v pohode, ten sa asi nedá porovnávať s tou syntetikou vitamínu E z lekární... Či? Ďakujem.



157

Re: Alzheimerova choroba

Synteticky vitamin E je oznaceny ako dl-alfa tocoferol.
Prirodny je zmes d-alfa,d-beta, d-gama a d-delta tocoferolov, pripadne aj vsetkych tocotrienolov, ktore su  az 50 krat tak ucinne ako tocoferoly.
Prirodny sa vyraba najma enzymatickym(kvasnym) procesom z roznych olejov.

Beta karoten (vodorozpustny provitamin A) sa vytazuje z roznych rastlin, velmi vela je ho v riasach a mrkve a roznych farebnych zeleninach.

Synteticky, tj beta trans karoten, ktory casto pouzivaju v doplnkoch bez oznacenia, ma dost podobne vlastnosti, ale nedavno ho oznacili ako zvysujuci risk pre fajciarov, tj zvysenie risku rakoviny pluc.
Sprava povodne hovorila o zvyseni rizika rakoviny branim beta karotenu, neskor sa zistilo, ze pouzivali len synteticky beta trans karoten, naschval. To je obdobna situacia, ako ich utok na vitamin D, kde pouzivali pri vyskume D-2 synteticku verziu, ktora po case znici pecen miesto prirodnej formy D-3, ktora nema skodlive ucinky az do absurdne vysokych davok 100 tisic IU

Ako vzdy, ja tvrdim ze netreba ziadne syntetika, prirodne latky su tie, na ktore je nase telo zvyknute a akekolvek "podobne" nie su tak dobre alebo dokonca su skodlive v mnohych pripadoch.

Jedine prijatelne syntetika su take, co su 100% identicke prirodnym formam a nezamorene chemickym procesom inymi skodlivymi primesami.

Priklad je napr kyselina askorbova. Ale aj tak su jej prirodne zdroje ucinnejsie, lebo obsahuju rozne ine latky podporujuce ucinok vitaminu C v tele, ako napr bioflavonidy.
Preto sa do modernych C vitaminovych zmesi pridavaju bioflavonidy dnes bezne.



158

Re: Alzheimerova choroba

Aha takze ten Ester C, co si spominal, je asi tiez synteticky, vsak, ale ma bioflavonoidy. Takze podla teba kyselina askorobova, alebo Ester C je ok? Mam ho, ale este som ho neskusal, necham si ho az na zimu, teraz bude dost toho v zahrade.

A este k tomu vitaminu E. Tiez som videl na swanson, ze ponukaju tocoferoly a tocotrienoly v jednom a nechapal som, ze je to drahsie. Takze podla teba to je to najucinnejsie?

A mas nejaky zdroj prirodneho vitaminu A? Myslim v kapsuliach alebo tak?

Naposledy upravil: vlado (2010-04-02 18:32:47)



159

Re: Alzheimerova choroba

Vo vyskume uz v styridsiatych rokov dokazali, ze nie je rozdiel medzi askorbovou kyselinou  vytazenou z ovocia a vyrobenou pouzitim enzymatickych premien.
Vitamin A a D-3 dostanes (okrem ineho) z rybacich olejov alebo olejov z rackov(krill), ktore su ovela ucinnejsie, lebo  obsahuju aj velmi silne antioxidanty.
Preto tu tak zdoraznujem ten rybaci a rackovy olej. Zopakujem, rybaci olej je zdrojom vitaminov, mastnych kyselin DHA a EPA potrebnych pre nervovu cinnost a antioxidantov. Zrieduje krv a tym zlepsuje cirkulaciu. Obsahuje mnohe stopove prvky z mora.
Samozrejme neodporucam kazdy rybaci olej na trhu, ale najma oleje z ryb z cistych severskych mori.
Karotenoidy dostanes ked budes jest dost farebnej zeleniny, najma mrkvy a roznych vnati.
Ked chces silny prirodzeny zdroj, ber doplnok riasy tj niekolko gramov chlorelly alebo spiruliny, alebo nejaku dobru zelenu zmes, ako napr Life's Green od www. Puritan.com
Ja beriem osobne obcas rozne zelene a tiez vyborny doplnok na oci, Eyes Alive firmy www.Swansonvitamins.com, ktora obsahuje karotenoidy ako lutein, zeaxanthin a plno vytazku z billberry, ktory ma vysoky obsah antokyanidinov, ktore su velmi dobre na drobne cievky v ociach a nocne videnie.
Na vitamin E beriem zmes Mixed tocoferrols od Swansonu.
Urcity cas som bral aj toccotrieno( z palmoveho oleja)l spolu sCoQ-10  (  http://www.swansonvitamins.com/SWU345/ItemDetail?n=0 ), ale presiel som na lepsiu formu pre telo , ubiquinol a ten zatial nemaju s tocotrienolom.



160

Re: Alzheimerova choroba

Ja som tam zasa nasiel takuto zmes
http://www.swansonvitamins.com/SWU156/ItemDetail

s tocotrienolmi



161

Re: Alzheimerova choroba

Draha, ale velmi dobra.



162

Re: Alzheimerova choroba

Prosim ta, este raz sa chcem uistit ohladne toho B complexu. Takmer vsetky Bcka tam maju 100mg alebo mcg. Je to tento vyrobok.
http://www.swansonvitamins.com/NW334/ItemDetail
Moze to stara osoba 83 rocna brat kazdy den? Nema to nejake bocne ucinky na neviem oblicky a podobne? Ja ked som si dal jednu capsulu, tak zo mna isiel moc zlty ako malinovka, co sa u nas predavala za socializmu, takze asi vacsina ide aj tak von. Inak mala cerveny kutik na ustach dlho a ten B-2 jej to uz skoro odstranil. Ale ma napriklad nechut do jedla ale rano a to mavala aj pred tym. Mozno to je tym Galantaminom.

Takze len tolko, ci sa to moze brat v tychto davkach a kazdy den rano? Nie radsej obden alebo tak? Neviem.
Vdaka

Naposledy upravil: vlado (2010-04-15 21:55:06)



163

Re: Alzheimerova choroba

Velka vacsina z mnohych doplnkov a jediel sa v tele neabsorbuje a ked, tak znacna cast sa nepouzije a vide z tela cez oblicky.
Male molekuly prepadaju cez sitko ladvin, ci sa nam to paci, alebo nie.
Teoria, ze telo si zachova, co potrebuje a vyhodi prebytok je zavadzajuca.
Zakazdym, ked krv prejde cez ladviny, male molekuly do znacnej miery vypadnu von. A to aj vtedy, ked je danej latky primalo v krvi.
Takze ked chceme mat urcite vyssie hladiny roznych materialov v krvi, musime brat extra ovela vacsie mnozstva, ci uz vo forme jediel alebo potravinovych doplnkov.
Co sa tyka B-12, jeho absorbcia v tele cez zaludok je velmi mizerna(1.5 az 2%)ostatok sa znici v zaludku.kyselinami.
Dobra absorbcia(vyse 80%) je sublingualna, ked mas formu B-12 vitaminu ako sublingualnu mininitabletku= pod jazyk alebo tekutu pod jazyk.
Kedze sa B-12 zhromazduje a postupne uvolnuije z pecene, trva dost dlho tu pecen "nalozit"
Ja beriem 2500 mcg minitabletky pod jazyk niekolkokrat do tyzdna. Najlepsia forma je nie cyanocobalamine, ale methylcobalamine, lebo v tej forme je v tele biologicky aktivny.

Ja beriem tie silne zmesy len obcas, v case stresu a samozrejme to sfarbi moc na kriklavozlto, dokonca ma to velmi charakteristicky,"B-vitaminovy" zapach.
Dobre su najma tie, co obsahuju aj vitamin C, tj zmesy Stress B plus C

Naposledy upravil: RNG (2010-04-15 23:23:10)



164

Re: Alzheimerova choroba

Takze B-12 je na pamat potrebna? A mas nejaky zdroj na swanson na tie sublingualne capsule?

Teraz mi poslali oznam na takyto zdroj na pamat, vraj nejaky novy patent, ale je drahy, nepoznas nahodou?

http://www.swansonvitamins.com/QB001/It … de=INTE721



165

Re: Alzheimerova choroba

Aequorin/Prevagen je prilis novy vyrobok, aby som sa nan mohol vyjadrit.
Potrebuje to par rokov skusenosti roznych lekarov, viacero vyrobcov, aby cena zisla dole a solidny vyskum nan. Kedze je to patentovatelne, je v tom nejaky chemicky proces, lebo prirodne veci sa nedaju patentovat.
Ale je to zatial oznacovane ako bezpecne, potravinovy doplnok, takze nemozem mat proti tomu ziadne namietky v porovnani s roznymi chemikaliami.
V USA je to novy "hit" hlavne pre to ze je to dobre proti bolesti hlavy, co mnohi ludia v strese alebo so zlym travenim maju.

Najlepsia forma vitaminu B-12 co ma Swanson je minitabletka pod jazyk
http://www.swansonvitamins.com/SWU122/ItemDetail?n=0
Methylcobalamine je priama biologicka forma vitaminu B-12, zatial co cyanocobalamine sa v tele musi premenit na methylcobalamine  podla roznych lekarskych literatur.



166

Re: Alzheimerova choroba

Vdaka a este ktory NADH to bol sublingual? Je to dobre v tejto diagnoze?



167

Re: Alzheimerova choroba

Tento je napr momentalne na vypredaj(sale)
http://www.swansonvitamins.com/SWU374/ItemDetail?n=0
Ja osobne pouzivam obcas 20 mg. Samozrejme, vsetky su minitabletky pod jazyk.



168

Re: Alzheimerova choroba

ODPRUCAM MINIMALNE FILTROVAT VODU, ASPON SA ZBAVIT CHLORU A FLUORU A NIEKTORYCH ORGANICKYCH ZAMORENI(PCB  HLAVNE)
Ale pri zamorenych zdrojoch alebo moznom zamoreni z dlhych potrubi je lepsie pouzivat destilatory alebo RO(reverznu osmozu) ktora vyberie z vody viac, nez len uhlikovy filter a RO jednotky dnes dochadzaju s predfiltrom, uhlikovym filtrom
Totiz to co je vo vodarskom ustave nie je to iste, co vyteka z kohutika doma, zialbohu.



169

Re: Alzheimerova choroba

Odstranil by som aj niektore ine z tejto temy, co tu nepatri, ale mne sa daju odstranit len tie moje. Ako to urobime?



170

Re: Alzheimerova choroba

Nechaj to tak, ja nemam tolko casu osobne. Len v buducnosti davaj otazky v prislusnych temach, inac pridlhe roznorode otazky v teme co sa taha su vlastne pochovane



171

Re: Alzheimerova choroba

RNG pozdravujem,
dopestoval som dost Koriandru. Zacal som ho odstavovat na tom odstavovaci na listovu zeleninu. Je to dobry napad? Je stava dost ucinna? Alebo treba aj susinu? Tu chcem ususit na zimu. Stara mama skor vypije stavu, nez by to mala jest, ale bojim sa ci to nie je moc silna koncentracia. A kolko krat za den a kolko by tej stavy mohla vypit? Mohlo by to sposobit mozgovu hmlu?
Inak Koriander uz kvitne. Nie je to neskoro na zber? Velmi prsalo a tak som ho nechal vyrast.



172

Re: Alzheimerova choroba

Ja jem cely koriander(tj vnat z neho, zvanu aj cilantro), nemam ani sajnu, nakolko je stava z neho ucinna. Moja zena z neho robi pesto(studena natierka).Zaklad je kokosovy a olivovy olej do ktoreho da za krst dve koriandra, prida niekolko strucikov cesnaku, za hrst piniovych jadierov(alebo tekvicove, orechy a pod)sol a cierne korenia. Dokonale to rozmixuje v procesori na pastu a to pouzivam na chlieb. V ladnicke to vydrzi dost dlho, zspon 2 -3 tyzdne,,najma ked je to robene s kokosovym olejom. V mrazaku to vydrzi mesiace vo flaske.
Je to vyborny odmorovac tela, ucinny aj na ortut a ine tazke kovy.
Ako vsetky dosial nezname jedla pre telo, treba zacat s mensim mnozstvom a postupne zvysovat az po tolerancnu hodnotu alebo odporucene mnozstvo.
Tym sa zmierni aj mozna mozgova hmla napr z "virenia ortuti v tele"

Naposledy upravil: RNG (2010-06-21 21:49:47)



173

Re: Alzheimerova choroba

RNG, cital som clanok o Skleroze multiplex a neurotransmiteroch. Tam odporucaju tieto latky: 2-amino ethanol phosphate, 1-asparagin acid alebo aspartate, colamine phosphate a dalej este Squalene obsiahnuty v oleji z pecene žraloka a ciastocne aj v olivovom oleji do 2%. A este Gelee royale. Vraj to podporuje upchatie myelinoveho obalu a teda jeho povodnu schopnost prenasania. Spominaju sa tam aj patogenne zony ako transformatory, vedenie vsokeho napatia, a zlozky jedal ako lepok a mliecne vyrobky v ktorych obsiahnute virusy mozu spustit samodegenerujuci utok niciaci tieto viacvrstvove obaly a dalej samozrejme tazke kovy o ktorych si uz hovoril. 

Moze to mat nejake suvislosti aj s Alzheimerom kedze sa tiez jedna o myelinovy obal? A existuju nejake doplnky na tieto chemicke latky, kedze vsetky spomenute su zrejme len farmakologickeho povodu. Na swanson som nasiel len lithium alebo magnesium soli aspartatu a este zlozku squalene v nejakom doplnku. Ine sa najst nedaju. Poradis?



174

Re: Alzheimerova choroba

Tie menovane sice poznam, ale neviem o tom, ze by mali extra ucinok na Amyloidne nanosy.
Hojeniu poskodenych myelinovych obalov najma nasimi vzdypritomnymi virusami napomaha doplnok omega 3 mastnych kyselin, ktorych mame v strave primalo a telo nie je schopne z nich vyrobit pri silnejsom viralnom utoku dost.Su to najma EPA a DHA, ktore sa nachadzaju v rybacom oleji a este lepsie vstrebatelne a priamo biologicky pouzitelne v oleji z rackov=Krill.
Preto pri bolestiach a nervovych zapaloch vzdy odporucam dost velke davky tychto olejov(10 gramov nezamorenych rybacich alebo 1.5 gramu krill.
Nuz a ako obvykle, zdoraznujem znova a znova nutnost zvysovat si viralnu imunitu, z dovodov nervoveho poskodenia, roznych zapalov v tele, rozne organy su napadnute , dokonca nase "spiace" virusy  , ktore si lekari povacsine nevsimaju su spojene aj z roznymi rakovinami a zapalmi ciev.
Gelee royal=vcelia materska kasicka je vzacny doplnok, regenerujuci, obsahuje rozne povzbudive a regeneracne latky, podobne aj vceli propolis do urcitej miery.
Mnohi ludia ju pouzivali(Mao Zedong, Ronald Reagan a hromada hercov) pre regeneracne ucinky. Ja obcas pouzijem pri nervovom vypati ekvivalent niekolko gramov (2-4) v kapsuliach
Aj moji rodicia to brali, v prirodnej forme, v mede, asi pol gramu denne, pravidelne.
A dozili sa cez 90 obaja. V osemdesiatke som s nimi este cestoval po Mexiku na Hawaii a obaja plavali v mori ako rybicky. A myslelo im to vyborne az na poslednych par rokov.

Naposledy upravil: RNG (2010-07-20 02:20:34)



175

Re: Alzheimerova choroba

A kde sa da kupit Gelee Royal?

A este som chcel vediet co je dobre na nicenie virusov aj tych spiacich a v akych davkach?



176

Re: Alzheimerova choroba

Na virusy pozri napr temu herpes
http://rng.nazory.eu/herpes
Na matersku vceliu kasicku napr pozri na   http://www.swansonvitamins.com/Search?k … 37&y=7
alebo inych predajcov a vyrobky.



177

Re: Alzheimerova choroba

Vdaka za cenne rady. Este som sa ta chcel spytat na ten skvalén (squalene). Obsahuje ho vraj olej pecene žraloka, ale cital som clanky, kde ho moc hania, vraj sa spaja s nejakym syndromom vojakov operujucich vo vojne v Perzskom zalive. Vraj im to davali vo forme vakciny a dostavali z toho vyrazky, opuchy, artritidu a vseliake ine veci. A pritom sa predava bezne aj na VitamineLife aj Puritan Pride. Myslis, ze je to nebezpecne? Vraj je to olej, ktory ba nemal byt v krvi, ale pritom je sucastou napriklad aj mozgu a sucastou bunkovych membran, ktore su tak pruzne. Tak neviem, ci sa to oplati objednat.

Ale vceliu kasicku vychvaluju, vraj dokaze obnovovat aj stem nervove mozgove bunky. Teda nie obnovovat, ale prispieva k ich rastu. Netusim, ci to ma vyznam aj u dospelych.

Naposledy upravil: vlado (2010-07-20 21:57:37)



178

Re: Alzheimerova choroba

Squalene ako doplnok , prijmany cez zaludok je fajn, zialbohu priamo do zil sa nehodi
Ja som pouzival squalene hlavne do kremov na plet.
Myslim, ze samotny squalene v tych vakcinach ale nie je zdaleka tak nebezpecny, ako knzervant, jedovaty thimerosal. V jednej vakcinacii tak moze clovek dostat az 25 mikrogramov ortuti do krvi vo forme, ktora sa v tele meni na jedovaty etylmercury a methylmercury, co su oboje neurotoxiny.
Ale su tam ine nebezpecne biologicke latky a samotna vakcina musi obsahovat toxiny, inac by nenastartovala obrannu reakciu. A samozrejme cudzie latky zo zdroja vakcin, ci sa jedna o vajcia alebo rozne zvierata.
Latky sa maju do tela dostavat primarne cez zaludok, kde ich kyseliny a enzymi rozlozia na ptre telo vhodne zlozky, nie vstrekovat rovno do tela, kde sposobia zamorenie.



179

Re: Alzheimerova choroba

Ach tak, tak to ma upokojilo, potom ten rybi olej zo zraloka skusim objednat. Vyrabali to aj Japonci ale je discontinued. A teraz je tam nejaka norska firma Solger. Vlastne to je este jedna vec, ktoru som na starej mame nevyskusal a takisto tu matersku kasicku.

Ale to je sila, ze imunitny system musi nastartovat toxicka latka. Ved to potom nakoniec asi nestoji za to aby sa clovek dal ockovat.



180

Re: Alzheimerova choroba

Solgar je sucast US megavyrobcu NBTY( www.nbty.com), tak isto ako znamejsie malodistribucne odnoze, Doctor's Trust a Puritan's Pride, pripadne v Cechach maju nieco zo znacky Natures Bounty.
Ja som tiez  predaval ich velkoobchodnu znacku, Good' N Natural okrem inych , pokial som mal obchody na Slovensku.

Pozor zo zralocim olejom, pokial nie je upraveny molekularnou destilaciou, moze byt velmi pravdepodobne silne zamoreny ortutou.Zralok je totiz ako najvyssi dravec az 5 stupnov vys, nez morske rastliny, 4 stupne vys, nez krill a aspon o stupen vys nez divy losos.

Squalene sa dnes vyraba z olivoveho oleja enzymatickou premenou, ten nie je zamoreny ortutou.



181

Re: Alzheimerova choroba

A zasa cenna rada. Vdaka A je taky doplnok z olivoveho oleja? Stretol si sa s nim?

Ale nemali by byt rybie oleje testovane na tazke kovy pred vlozenim do kapsul?



182

Re: Alzheimerova choroba

Ja som pouzival cisty squalene vyrobeny z olivoveho oleja na kozu. Kedze mi to neodstranilo flaky(pecenove skvrny) , co dnes viem, ze su sposobene hlavne nedostatkom selenu, trak mi ta flasticka squalenu trci dosial v kupelni. Parkrat som skusal pridat rochu do kremov, ale nie som presveceny, ze moje kozne problemy sa daju takto adresovat.
Ale zda sa , ze na ichtiozu(lupiny) je to dobre, lebo tie sa mi zmiernili na tvari(to mam od mala a nemozem na tvar vobec pouzivat mydlo, mama ma kedysi natierala glycerinom, lebo ten tiez ciastocne cisti ale nevysusuje, ale ja som doteraz nic podobne nepouzil hoci mam galonovu flasu jedleho rastlinneho glycerinu, ktoru som objednal z umyslom pridavania to do kremov, co som len raz spravil.
Testovanie na tazke kovy sa samozrejme vsade robi, len normy su podla mna dost vysoke vo vacsine krajin. Doplnkovy priemysel v USA si dobrovolne v ramci organizacie nnfa zvolil ovela prisnejsie kriteria, ako potravinarsky priemysel, preto doplnky su bezpecnejsie, ako potraviny co sa tyka skodlivych primesi a zamorenia.



183

Re: Alzheimerova choroba

Ale kde sa da zohnat tekuty squalene na kozu? To by som aj ja rad vyuzil na tie moje lupiny.

A este jedna vec. Lee Swanson posiela pravidelne, ako asi urcite vies, tie svoje vyskumy po 3 v kazdom maily. A teraz naposledy tam bol prave vyskum zo Svedska a Talianska na liecenie Alzheimerovej choroby Vitaminom E. Vraj to ma dost silny ucinok ale skumali len tocopherol asi alfa (nie som si isty). Poznamenali, ze je dobre vyskusat vsetky formy, ale podrobnejsi vyskum, ktora forma a vobec preco takto ucinkuje, este nerobili, ale na pacientoch to malo pozitivny vplyv. Len netusim v akych davkych by som jej to mal davat a ako casto za den. Davam jeden krat denne 400 UI. Mam aj ten s tocotrienolmi. Skusim napisat spat na ten mail, ci by nevedeli povedat ake davky to maju byt, ale je to dost nadejna informacia. Zrejme by som jej to mal davat castejsie cez den, ale davam jej vselico ine, tak neviem co obmedzit.



184

Re: Alzheimerova choroba

Vitamin E je silny antioxidant a ciastocne ako tukovita latka cisti tukove nanosy, tj aj ciastocne beta amyloidne tukovite . Ale daleko najlepsi podla vyskumov je curcumin.
Vitaminu E neodporucam viac ako 1200 IU denne, v skutku aj 800IU staci.
Tekuty squalene na kozmeticke ucely najdes napr v
http://www.herbspro.com/46163/SQUALANEOIL.htm. Na google.com najdes hromadu ponuk na rozne produkty squalenu, od cistych az po kozmetiku obsahujucu squalene.



185

Re: Alzheimerova choroba

Vdaka opat, a ked spominas kurkumin. Je to to iste, ked si kupim korenie? Ma to tiez nejake davky? Myslim, su kapsule nejako viac vytazkove alebo je to ciste korenie? Tym by mi stacilo bezne korenie z obchodu.



186

Re: Alzheimerova choroba

Curcuminy alebo lepsie curcuminoidy su vytazky z pakorena curcuma longa, ktora sa inde na svete nazyva aj turmeric. Mlety turmeric sa pouziva ako korenie, na Slovensku ho ale zialbohu nazyvaju Kurkuma a nerobia rozdiel medzi nim a curcuminom, tj vytazkom.
Obsah curcuminoidov v turmericu je len okolo 3-3.5%, takze by si musel jest hrozne vela toho pakorena na to, aby si dostal ucinnu davku curcuminoidov. Pozri napr na tento clanok
http://newsgroups.derkeiler.com/Archive … 01967.html



187

Re: Alzheimerova choroba

Vdaka, tak to je poriadny rozdiel.



188

Re: Alzheimerova choroba

Ako som vzdy zdoraznoval, treba sa pozerat na obsahy ucinnych latok a zasadne neverit vyrobcom. Ti tam, podobne ako v inych priemysloch, vcitane farmacie, nie su pre nas ale pre svoj vlastny uzitok.



189

Re: Alzheimerova choroba

Dlho som tu nepisal. Viem, ze to je zasa trosku odveci, ale predsa sa mi zda, ze to sem aj tak patri.
Davnejsie si spominal, ze sa liecis na cukrovku. Urcite si pocul o nesmiernych vyhodach veganskej stravy ohladne tejto choroby a mnohych inych. Mozno si pocul o Dr. McDougall alebo PhD Campbell, ktory napisal The China Study. Je to skvela kniha o tom, ako nesmierne su pre nas skodlive zivocisne bielkoviny. Ta skodlivost je pre paradoxne ich podobnost s tymi nasimi ludskymi. Pre nas by vraj bolo ovela lespie, keby sme jedli ludske maso ako zvierata.

Tu je jedno velmi zaujimave video, ktore kazdemu odporucam a je o MS Skleroze Multiplex a veganskej strave.
http://vimeo.com/15787322

Spominam to tu preto, ze je to podla nich ten isty liek aj na Alzheimera. Ja sam som odvtedy, ako som precital The China Study skoncil so zivocisnymi bielkovinami a som vegan a nim aj budem. Problem je, ze nasa stara mama nebyva s nami a tak jej jedalnicek nemozem ovplyvnit, ale samozrejme vsetky tvoje rady na doplnky skusam. Ale zmena stravy sa zda byt tou najlepsou liecbou. Ta kniha dokonca doplnky dost zaznava a tvrdi, ze potrava je tak komplexna, ze nejaky samostatny doplnok ju v nijakom pripade nemoze nahradit. Neviem, ci poznas tu knihu a co si o tom myslis. Vacsinou ludia chcu na vsetko pilulku. Je to ovela lahsie ako zmenit navyky a chute.

V tom videu sa spomina vystelka tenkeho creva, ktora vraj ak je poskodena, dovoli aby do krvneho obehu prenikli napriklad aj zivocisne bielkoviny, proti, ktorym sa potom telo vyzbroji protilatkami a zial nici vsetko im podobne. Ak je narusitel podobny na bunky pankreasu, ktore produkuju inzulin, bude z neho za par rokov cukrovkar, ak sa narusitel podoba na neurony alebo myelinove bielkoviny bude z neho MS pacient alebo pacient Alzheimera pripadne Parkinsonik. Vtip je v tom, ze ak do tela prenikne rastlinna bielkovina, proti ktorej ako cudzej latke sa tiez telo vyzbroji, nic ine v nasom tele sa jej nepodoba, pretoze su tak odlisne, takze po jej zniceni sa nic dalej nedestruuje. Horsie je to so zivocisnymi bielkovinami, ktore maju tolko v nasom tele podobneho, ze pri nich padne aj vela nasho-vlastneho s fatalnymi dosledkami. Preto je veganska strava tak neskodna.

Prosim, ta, pozri si to video. Chcem poznat tvoj nazor. A potom, aby som sa vratil spat k tenkemu crevu. Neexistuje nejaka latka v prirode, ktora by dokazala obnovit tuto znicenu vystelku tenkeho creva, aby do krvi uz nevnikali cele bielkovny? Ona sa vraj pri poskodeni obnovuje po asi 4 mesiacoch, ale ak je poskodena virusmi, ci liekmi, zrejme je to nemozne. Tu vystelku totizto tvoria vraj velmi "mudre" bunky, ktore rozhoduje, ktore bielkoviny smu dovnutra, ktore a kolko mineralov a vitaminov, rozhoduju o vytaznosti pri deficite zivin a podobne. Skratka ako hinduisti veria, ze ak sa dobre starame o nase travenie, je vsetko ostatne v nasom tele zdrave a stastne. Takze nejdolezitejsi organ v nasom tele je podla nich zaludok a cele travenie.

Vdaka za odpoved vopred.



190

Re: Alzheimerova choroba

Ja odoberam periodika dr J. A McDougalla pod nazvom To Your Health, ma v nich vyborne spravy , ale nezda sa mi, ze by som ho vo vsetkom nasledoval. Su aj ini lekari s inymi nazorami.
Co sa tyka veganstva, nemyslim, ze je zdrave prevadzane prisne a tiez si nemyslim, ze zivocisne bielkoviny poskodzuju tenke crevo, naopak prebytky cukrov tam vytvoria premnozenie candidy a plesni, ktore poskodia steny(Leaky gut syndrome). Zoadna dieta kompletne vyluujuca niektore potraviny nemoze byt zdrava na cely zivot, lebo tak prideme o niektore latky, ktore potom telu chybaju.. Na potvrdenie toho, ze niektore teorie su tam neplatne zober si eskimakov, co sa zivili donedavna  len masom a rybami a nepozmali obezitu a ani cukrovku, pozri si clanku okolo napr Inuitov, ktori su lepsie ptrestudovani
http://tundramedicinedreams.blogspot.co … esity.html
A nemali ziadne problemy s crevami
Creva sa daju regenerovat, ked sa obnvI v nich zdrava crevcna flora, najma to zavisi od travenia celkove, lebo p[oruchy travenia(nedostatky kyselin, enzymov, vlaknin a probiotik) su hlavna pricina premnozenia skodlivych kultur v crevach ktore ich svojimi toxinmi a dokonca mechanicky uponkami poskodia a prederavia



191

Re: Alzheimerova choroba

Ja odoberam periodika dr J. A McDougalla pod nazvom To Your Health, ma v nich vyborne spravy , ale nezda sa mi, ze by som ho vo vsetkom nasledoval. Su aj ini lekari s inymi nazorami.
Co sa tyka veganstva, nemyslim, ze je zdrave prevadzane prisne a tiez si nemyslim, ze zivocisne bielkoviny poskodzuju tenke crevo, naopak prebytky cukrov tam vytvoria premnozenie candidy a plesni, ktore poskodia steny(Leaky gut syndrome). Ziadna dieta kompletne vylucujuca niektore potraviny nemoze byt zdrava na cely zivot, lebo tak prideme o niektore latky, ktore potom telu chybaju.. Na potvrdenie toho, ze niektore teorie su tam neplatne zober si eskimakov, co sa zivili donedavna  len masom a rybami a nepozmali obezitu a ani cukrovku, pozri si clanku okolo napr Inuitov, ktori su lepsie prestudovani
http://tundramedicinedreams.blogspot.co … esity.html
A nemali ziadne problemy s crevami
Creva sa daju regenerovat, ked sa obnovit v nich zdrava crevna flora, najma to zavisi od travenia celkove, lebo poruchy travenia(nedostatky kyselin, enzymov, vlaknin a probiotik) su hlavna pricina premnozenia skodlivych kultur v crevach ktore ich svojimi toxinmi a dokonca mechanicky uponkami poskodia a prederavia
Pomahaju pri tom najma mikrovlakniny, ako psylium, pektiny a arabinogalaktany, ayurvedna zmes ovoci triphala, zdroje hojivych cukrov ako napr aloe vera a vytazok z adaptogenu sladovky hladkoplodej pod nazvom DGL. Samozrejme si teba napravit travenie  a crevnu floru dosadenim potrebnych probiotik
Hinduisti maju sice vela pravdy, ale zialbohu sa napriek tomu dlho nedozivaju, najviac sa dozivaju Japonci a ti nie su vegani, hoci jedia dost malo masa a ryb, viac zelenin.

Kazda dieteticka rada je ciastocne pravdiva ale ziadna neberie kompletne do uvahy, ze individualni ludia maju individualne potreby, niekomu robi dobre viac sacharidova strava, niekomu je vhodnejsia viac masova a rybacia, pravdepodobne najlepsia je tzv paleontologicka, tj strava nasich predkov pred 100 000 rokmi a viac,, ktora sa skladala zo vsetkeho suroveho, hodne korienkov nieco ovocia a orechov a malicko zivocisnych bielkovin, zvierata sa tazsie lovia, ako zbieraju korienky, orechy a ovocie. A ohen nepoznali.
Ale ani to nie je pre nas idealne dnes, lebo nemame tie divoke rastliny, len slachtene a polnohospodarsky pestovane plus zamorenie, vo predtym nejestvovalo, takze ani davna dieta na dnesne casy nie je idealna, daco v nej treba doplnit na to zamorenie a proti nedostatkom vyvolanym slachtenim a intenzivnym polnohospodarstvom na ochudobnenej a otravenej pode. A nahusteni sme, takze vypukaju epidemie, ktore by pri redsom osidlenui neexistovali

Ako obvvykle, citujem:"pravda nie je ani cierna ani biela ale len rozne odtiene sedej"
Dr McDougall pomohol mnohym, ale aj makrobiotici, aj Atkins a pritom kazdy ma uplne opacne teorie.Pozri nazori aj inych lekarov z tych co ich periodika odoberam a potom sem pisem, co je podla nich dobre a uspesne:
http://rng.uforum.sk/forum/94/alternativni-lekari/

V jednom sa zhodujem s Ayurvedou, zaludok a creva su extremne dolezite, tadial dostavame vsetky materialy, z ktorych sa telo zivi, regeneruje, a kde dostava na vsetku procesy potrebne materialy.

Ako sa hovorilo kedysi, najlepsia je zlata stredna cesta, nic neprehanat a pouzivat najnovsie vedomosti okolo vyzivy, nie len sa spoliehat na dnesny stav organizovanej mediciny a jej nastrojov a "rad"

Dost na tento tyzden, na weekend som busy, takze sa odmlcim

Naposledy upravil: RNG (2010-11-17 09:34:50)



192

Re: Alzheimerova choroba

RNG, nepoznas nejaky liek alebo doplnok, ktory by vedel zahojit Leaky Gut - prepúšťajúce tenké črevo?



193

Re: Alzheimerova choroba

V prvom rade si musis vyhubit zle mikroby v crevach, co to sposobuju. Pozri na temu hnacka, candida, travenie   a najma na
http://rng.nazory.eu/cistenie-criev
Samotne hojenie criev sa da urychlit branim hojiveho aloe vera a DGL.Pomaha pri tom aj triphala.
Celkove k tomu syndromu prichadza z nespravnej skladby stravy a zleho travenia, ktore podporuje rast roznych parazitnych mikrobov v crevach



194

Re: Alzheimerova choroba

ked vravis mikroby, su to virusy? alebo plesne? ci bakterie? Lebo ta ocistna kura od Huldy Clark je na mikroby, ale neviem, ci by tomuto pomohla?



195

Re: Alzheimerova choroba

Mikroby zahrnuju bakterie, kvasne kultury, plesne, mykoplazmy archobakterie, virusy.
Parazity su vacsie, ako napr jednobunkove  nalevniky, rozne ploche cervy a podobne.
Nazov na mykoplazmu ako vnutrobunecny parazit je len obrazny/funkcny, mykoplazma nepatri medzi parazity ale mikroby.

Ocistnych kur dr Huldy Clark je viacero, je paraziticka ocistna kura, ocistna kura z kvasnych a plesnovych infekcii, ocistna kura z toxinov a podobne.
Leaky gut je sposobene najma kvasnymi kulturami a plesnami,, ktore sa uchytia na steny criev a prederavia ich.
Takze pozeraj najma pod temou candida.



196

Re: Alzheimerova choroba

Fain a spominas casto probiotika, ktore nemaju ucinok. Myslis, ze na Slovensku su len take? Daj mi, prosim, nejaky konkretny typ na ucinne probiotika.



197

Re: Alzheimerova choroba

Kazde probiotikum v case vyrobu je dobre, zialbohu mnohe sa znicia, lebo nie su dost odolne skladovanim a prepravou.
Ja pouzivam tieto
http://www.swansonvitamins.com/SWL008/ItemDetail
Predtym som pouzival tieto
http://www.swansonvitamins.com/SWU358/ItemDetail?n=0
Zaujimava je tato zmes vyslachtena z ludskych probiotik, ktore su naviac chranene proti zaludocnym kyselinam specialnym obalom
http://www.swansonvitamins.com/MSP001/ItemDetail?n=0



198

Re: Alzheimerova choroba

66 billion Swanson Signature line? Je to mozne? Uf, to cim viac tym su kvalitnejsie?



199

Re: Alzheimerova choroba

Nuz ked sa ti maju rozmnozit z jogurtu, tak tam su dokopy 3 kultury a pocet je niekolko milionov, aj tie su viacmenej omracene, inac by sa jogutr rozletel od kvasenia za par dni.Naviac su to kultury specificke pre zelanu chut jogurtu, nie specialne vybrate na to, aby prezili prechod zaludkom.
Nuz a plne osadene creva maju 1000 miliard(bilions) kultur, tj trvalo by to nekonecne dlho, kym by sa par milionov rozmnozilo na 1000 miliard. Preto je lepsie zacat s viac kulturami, odolnejsimi, vybranymi pre najlepsie obranne schopnosti a v desiatkach miliard, aby sa vedeli za den dva rozmnozit na plnych 1000 miliard a kompletne osidlit creva a vytlacit rozne ine neziaduce parazitne kultury, ci uz kvasne, hnilobne alebo plesnove.

Rozmnozovanie roznych bakterii zavisi od kazdej  bakterie a podmienok. Za optimalnych podmienok sa moze pocet bakterii zdvojnasobnet  od kazdych 20 minut az po den, zaleziac od druhu bakterie.
Keby sme zobrali pre ilustraciu delenie kazdu hodinu, za 10 hodin by sa znasobil pocet 2 na deviatu=512 krat. Za 20 hodin by to bolo vyse milionkrat
Tak by to vyzeralo celkom dobre. Ale zialbohu situacia moze byt, ze za tych 20 hodin sa deli len 5 krat a to by bolo teda len 16 nasobok toho.
Preto tlacim tie "mega" pocty a hlavne specialne vybrane druhy a kmene kultur, ktore su PRE NAS mimoriadne uzitocne, nie pre syr alebo jogurt
A vyvoj tu ide velmi prudko, to co bolo pred 5 rokmi najlepsie, dnes je radove prekonane.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-17 09:37:39)



200

Re: Alzheimerova choroba

Dakujem, objednam si ich, skoda, ze su len po 30 ks. Sestra dava detom stale Actimel. To je mliecny vyrobok specialne na imunitu vraj, teda na probioticke kultury. Mas po tychto v zaludku motyle? Ja som len raz mal takyto pocit po probiotikach, inak neviem, ci to clovek citi, ze si ich dal.

A maju taketo probiotika vyznam aj pri Leaky Gut? Neprechadzaju potom dnu a nedrazdia zbytocne imunitny system, ktory na me musi vyrabat protilatky?