1

Téma: oblicky

Ahoj RNG,
Chcela by som sa opytat, mavam problemy s oblickami, je to moje najslabsie miesto. Snazim sa o ne starat aspon poriadnym oblecenim a spravnym pitnym rezimom.
Co by si mi odporucil na posilnenie obliciek ?
Dakujem



2

Re: oblicky

Na cistenie chancu piedru.
Na boj proti mikrobom rozne antimikrobialne.
Na vseobecnu obranyschopnost rozne adaptogeny.
Na kolagenovu strukturu 3 gramy vitaminu C a 2-3 gramy L lysinu, pripadne aj arginin a ornitin.
Na zlepsenu bunecnu odolnost proti prieniku mikrobov dlhodobo pouzivane aloe vera.

Oblickovy pas je dobra ochrana a pomaha regenerovat oblicky zvysenou cirkulaciou.



3

Re: oblicky

Dakujem velmi pekne



4

Re: oblicky

OK



5

Re: oblicky

prepac, neda mi nezareagovat... problemy s oblickami mozu sposobit depresiu a uzkost!!! mozno prave toto je problem, ktory ti sposobuje depresie. neviem presne ako to funguje, no viem, ze napr. maria trebenova videla za depresiou problemy s oblickami, preto na ich podporu a na odstranenie depresie odporucala sedaci kupel z praslicky tak, aby oblicky boli ponorene. emociou obliciek je podla TCM strach - ak su poskodene oblicky, clovek trpi strachom a to casto neodovodnenym... naopak, ked sa situacia s oblickami zlepsi, zlepsi sa aj sebadovera. na posilnenie obliciek podla TCM - strukoviny, korenova zelenina, ale aj kvalitne maso (najma v zime).



6

Re: oblicky

V tele vsetko suvisi nejak so vsetkym, tj aj oblicky s imunitou, vyrobou neurotransmiterov, zamorenim tela a podobne.
Praslickovy kupel je na zvysenie teploty obliciek a teda podporu cirkulacie. Na to iste je samozrejme aj oblickovy pas, ale 24 hodin,  a ozarovanie infracervenym svetlom(najma LED pads)
Kolko a co s tej praslicky prestupi do tela, to je minimum pravdepodobne.
Ked chces dostat z praslicky kremik(silicium/silicone), musis pit z nej caj.



7

Re: oblicky

dobre by bolo kazde rano pit vodu nalacno mierne teplu liter najlepsie o siedmej rano.min hodinu pred prvym jedlom s co najmensim obsahom mineralom . preco?lebo voda pri strete  s jedlom strati z casti absorobcnu schopnost  lebo nasaje kopec veci z potravy  a ani voda ktora ma v sebe minerali uz nema tolko schopnost "nasat"dalsie veci v tele.



8

Re: oblicky

Japonci pouzivaju rano teplu vodu na precistenie organizmu. Je to dobry zvyk,



9

Re: oblicky

To o tej teplej vode som uz pocula. Velmi dobre nastartuje organizmus, precisti creva. Myslim, ze by som sa k tomu mohla vratit. Viem, ze na oblicky sa pouziva teply kupel, v ktorom ked sedis, pijes teple pivo. Dokladne to precisti oblicky.
Vdaka, chlapci smile



10

Re: oblicky

Inac na alkalizaciu je aj chanca piedra aj Kalinat. Krystalky v ladvinach su casto kyselina mocova, co alkalizacia zdrojom draslika(kalium) odplavi. Totiz kyselina mocova samotna je slabo rozpustna vo vode, ale mocovan draselny je  az 350 krat tak rozpustny.

Naposledy upravil: RNG (2011-10-07 15:48:18)



11

Re: oblicky

A ake produkty spadaju pod Adaptogeny ?

Mojim problemom je ze pri mensom zavane hned chytam bolesti v oblasti obliciek. Su citlive. Preto predpokladam, ze najlepsie by bolo zvysit ich obranychospnost. Len velmi nerozumiem, co vsetko su adaptogeny.

Dakujem



12

Re: oblicky

Je hromadfa rastlin a hub, ktore pomahaju organizmu sa branit alebo prisposobit(adaptovat)  roznym situaciam. Niektore spolu s linkom na vyskumne literatury na ne uvadza napr tu Wikipedia
http://enwiki.org/index.php/Adaptogen



13

Re: oblicky

Ako spravne varit caj z chanca piedra aby bol najucinnejsi?A ake mnozstvo treba denne vypit?Dakujem...



14

Re: oblicky

Byliny treba kopcom polievkovu lyzicu, vody aspon pol litra, povarit 5 minut najmenej a nechat par hodin prikryte luhovat. Ochutit a vypit celu davku. Nefiltrovat ale len zliat.



15

Re: oblicky

Mozem to varit aj viac krat za den...napr.rano pol litra a vecer tiez...staci to?



16

Re: oblicky

V poriadku, nevidim ziadnu skodu v tom, ked clovek toho vypije viac. Ale uvedene vysledky(94%rozpustenych kamenov za 2 mesiace) boli dosiahnute s davkou asi 7 gramov byliny, tj zhruba kopcom polievkovou lyzicou.
Ak navaris viac, skladuj to v chladnicke,. ale nie viac, ako 3 dni, pre istotu.



17

Re: oblicky

zdravim, RNG prosim ta, odkial kupujes Chanca piedra ? neviem kde to mam objednat, aby to bolo aj kvalitne... dik



18

Re: oblicky

Ja som to kupil z www.rain-forest.com v librovych baleniach(bulk)



19

Re: oblicky

Myslis, ze toto by mohlo byt ?

http://www.ebay.com/itm/Stone-Breaker-H … 5907988089



20

Re: oblicky

Nuz to je dobra zlodejina, za 40 gramov zaplatit vyse 15 dolarov, ked z rain-tree dostanej jemne mlety prasok, zarucene kvalitny za podstatne menej, 454 gramov za 25 dolarov.
http://www.nexternal.com/shared/StoreFr … =560950875
Dopkonca aj iherb ju ma a este lacnejsie, len je momentalne vypredanym, tak musis zrejme pockat par tyzdnov na dorucenie.
http://www.iherb.com/Rain-Tree-Nutritio … 17536?at=0



21

Re: oblicky

Dobrý deň RNG, chcela by som sa spýtať, čo by si odporučil na zvýšenú hladinu kyseliny močovej v krvi? Ďakujem



22

Re: oblicky

Vyhybat sa jedlam bohatym na puriny,
http://www.acumedico.com/purine.htm
pit hodne vody, brat niektore doplnky, co znizuju premenu purinov na kyselinu mocovu.
Kyselina mozova je slabo rozpustna vo vode, takze sa hromadi v tele. Lepsie rozpustne su jej soli, mocovany, takze pri alkalizacii KHCO3/kalinat sa zaroven odstranuje zabudovana kyselina mocova.



23

Re: oblicky

Ahoj RNG,
prosim o tvoj nazor , radu.
Pri preventivnej prehliadke  pred rokom a pol  mi pri ultrazvuku nasli v lavej oblicke cysticky uvar velkosti 2,4*1,7cm.  Odvtedy som bol tri krat na kontrole, pricom nedoslo k zmene spominanej cysty.  Nemam  nasadenu ziadnu liecbu, iba sa to sleduje, vraj je to bezne a o nic vazne nejde. Myslis, ze je to v poriadku. Co by som podla tvojho nazoru mal brat, aby ta cysta zmyzla. Dakujem velmi pekne  radu



24

Re: oblicky

Na vsetky neziaduce utvary plati ze sa daju odstranit vacsimi davkami enzymov a jodu.Najlepsie su silne entericky ochranene enzymy ako napr tento, kde  v kazdej tabletke je ekvival;ent 3000 mg=3 gramy pancreatinu
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016
Jodu odporucam kazdemu 2 az 6 mg spolu s 200 az 400 mikrogrammi selenu.



25

Re: oblicky

Pekny den RNG,
vcera som bol na kontrole. Cysta sa zvacsilavo 0,2 mm po pol roku, napriek tomu, ze som bral kazde rano na lacno  asi dva mesiace odporucany Solgar-Pancreatin 1 tabletku , Selen 200 mikrogramov a kvapal jod podla odporucania. Plus som pil aj caj asi mesiac z chanca piedry.
Co by si odporucal zmenit, aby sa to zlepsilo?
Dakujem pekne za odpoved.



26

Re: oblicky

Na internzivne cistenie tela odporucam 2 x 6 gramov pancreatinu ako som uz mnohokrat opakoval.
Na odstranenie kamenov z ladvin  jeden z mojich lekarskych zdrojov mal 94% uspech pitim caju zo 6 gramov Chancy piedry denne po dobu 2 mesiacov.
Metody na meranie cyst nie su tak presne, aby mohli povedat 0.2mm narast. To je blbost. Pozdiely medzi meraniami mozu byt az niekolko milimetrov merane v ten isty den.



27

Re: oblicky

Dakujem za upresnenie tych davok....a s tymi mm som sa pomylil....zvacsila sa o 2mm.



28

Re: oblicky

Aj tak to este nemusi byt narast, len dve rozdielne citania. Ale to je aspon pravdepodobnejsie.



29

Re: oblicky

Nuz v prvom rade si musis napravit travenie, co je vec dostatku kyselin, enzymov, mikrovlaknin a kvalitnych nasadenych probiotik. Pri zlom traveni a absorbcii trpi cele telo a vedie to k stovkam roznych zdravotnych problemov vcitane tetanie, nafukovania, hnaciek , slabosti celkove a nizkej imunity, co tu popisujes.
Pri nizkej imunite je v tele zosilnena rozna mikrobialna cinnost, vcitane zlej flory v crevach a tak sa nediv, ze ti rozne mikroby vytvaraju rozne skodive zapalove latky a pripadne aj vlastne virusy, co nosime v tele vsetci ti vycinaju.
Na oblicky odporucam pit caj z byliny chanca piedra, na pecen protokol dr Berksona, tj najma sylimarinm, 3 x 300 mg . A nezabudaj na extra mikrovlakniny, co potrebujes na odmorenie tela, a ivit a rozmnozovat probiotika, lebo aj najsilnejsie a najlepsie probioticke kapsue obsahuju len miligramy a to treba rozmnozit najmenej 1000 krat, aby boli creva obsadene tymito uzitocnymi mikrobasmi, ktore ostatne mikroby zatlacaju a to nielen v crevach, ale vyrabaju rozne obranne latky a vitaminy, ktore potom telo po absorbovani pouziva vsade. Probiotika totiz su schopne vyrobit az 70% vsetkych obrannych latok pre telo, tj viac , ako je samotne telo schopne produkovat na svoju obranu.
Nezanedbavaj sa, ber doplnok kyselin alebo si neried zaludocne kyseliny s jedlom, a ber silne enzymy, aspon 15 gramov mikrovlaknin(cely zivot) a nasad si kvalitne probiotika, tj take co su tepelne a kyselinovo odolne, aby sa zarucene zive dostali do criev.



30

Re: oblicky

Prosim Ta, co je dobre na regeneraciu obliciek?



31

Re: oblicky

Chanca piedra na cistenie,
vitamin C a l-lysin, pripadne arginin a ornitin, lebo podporuju tvorenie kolagenov, tj nosnej konstrukcie vsetkych organov.



32

Re: oblicky

Ten caj chanca piedra aj posilnuje oblicky?



33

Re: oblicky

Chaca piedra je mierne antimikrobialna a tiez mierne odmorujuca.

Naposledy upravil: RNG (2013-12-08 21:37:08)



34

Re: oblicky

Co odporucas na posilnenie obliciek?



35

Re: oblicky

Pozri  prispevok cislo 31
Okrem toho su samozrejme rozne adaptogeny



36

Re: oblicky

RNG napísal(a):

...l-lysin, pripadne arginin a ornitin...

A ktore potraviny obsahuju tieto zlozky (ak sa nemylim to aminokyseliny) pripradne, ktore doplnky ich obsahuju. Ak to dobre chapem, tak strava, ktora je bohata na tieto zloky su napr.: ryby, maso, orechy, olejnate semienka a strukoviny, alebo hovorim blbost?



37

Re: oblicky

Nuz ja sa riadim v tomto podla Linusa Paulinga a dr Ratha, ktory odporucaju menovane aminokyseliny doplnat extra.



38

Re: oblicky

A tie potraviny, ktore som vymenoval obsahuju aj tie uz spominane aminokyseliny?



39

Re: oblicky

Ano, ale nie v klinicky dostatocnych davkach na tvorenie extra dlhych a silnych kolagenovych vlakien. Preto sa odporuca doplnovanie.



40

Re: oblicky

A z vyzivovych doplnkov je vhodny rybi tuk (olej) na doplnovanie aminokyselin resp. na regeneraciu obliciek?



41

Re: oblicky

Rybi tuk je tuk, tj neobsahuje prakticky ziadne aminokyseliny, len mastne kyseliny((rozne oleje). Jego omega 3 zlozky su vhodne ako doplnok na rozne procesy v tele. Nasa potrava je totiz pribohata narozne  omega 6 kyseliny a chudobna na rozne omega 3 kyseliny, takze je dobre si ich dodat extra.

Naposledy upravil: RNG (2013-12-22 04:48:41)



42

Re: oblicky

A este sa chcem opytat, ktore konkretne vyzivove doplnky odporucas na regeneraciu obliciek?



43

Re: oblicky

Regeneracne su najma vitamin C a L-lysin, na tvorbu kolagenov, pripadne caj z byliny chanca piedra.



44

Re: oblicky

Ake treba uzivat denne davky, aby to malo ucinok?



45

Re: oblicky

Vitamin C v neutralnej forme 3 az 5 gramov, L-lysin 2 gramy +, chanca pierdra je caj z polievkovej lyzice tejto byliny, povarene najmenej 10 minut, odstat prikryte niekolko hodin ,zlievat, nefiltrovat a pit. Moze sa aj ochutit ovocnymi stavami.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-16 19:08:55)



46

Re: oblicky

Ten L-lysine je ktory lepsi?
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-L- … l&ic=1
alebo tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Lysine … l&ic=3



47

Re: oblicky

Je to viacmenej jedno. Osobne mam radsej kapsule, nez tablekty, lebo sa lepsie rozpustaju a neobsahuju tabletovacie e-cka. Ale su samozrejme drahsie.



48

Re: oblicky

Este si tu spominal, ze aj arginin a ornitin su vhodne. Z tych treba brat ake ucinne davky?



49

Re: oblicky

Nuz jedna sa vzdy o niekolko gramov. Ja osobne davam prednost L-lysinu HCl, lebo potrebujem s vacsim jedlom kyseliny a tak striedam medzi betainom HCl s pepsinom a L-lysinom HCl



50

Re: oblicky

Ked budem uzivat ten L-lysine, nebude mi dost prekyslovat organizmus, kedze obsahuje tu kyselinu?