1

Téma: Akutna otazka pre RNG

Dobry den,

po niekolkych dnoch stravenych citanim roznych diskusii na temu liecba rakoviny som si nemohla nevsimnut Vase prispevky k danej teme. Chcem Vas preto poprosit o radu a nazor...

Mojej mamke (50) pred 4 dnami diagnostikovali velky nador na zaludku a pecen plnu metastaz. Na plucach sa objavil tiez mensi utvar. Zatial sme ziadnu liecbu este nepodnikli, od piatku sme ako prve zacali s bylinou kurou podla Marie Treben a s vynimkou ovocnych a zeleninovych stiav sme vysadili skoro vsetku tuhu stravu (max platok melonu na den) - zatial. Berie koloidne mineraly a vytazok z tisu pacifickeho (Vital Yew).

V utorok ma stretnutie s primarom chirurgie Narodneho onkologickeho centra, ale sme presvedceni, ze cheoteratia atd (ako Vy vravite ohen, noz a jed) nie je to, co ju z toho dostane. Prezreli sme aj webku cancertutor kde sa v kombinacii elekromediciny pouziva aj Budwigovej metoda liecby, ktora nas dost zaujala. Citali sme aj zahranine fora, kde sa na tuto temu vedu omnoho pocetnejsie diskusie.

Moja otazka je teda nasledovna: Ktora metoda zo vsetkych na cancertutor by podla Vas bola ta najvhodnejsia? Ak by sme sa rozhodli pre tuto cestu, je nutna aj elektroliecba alebo len Budwigovej dieta? Ak by bol pristroj nevyhnutny, je mozne ho kupit aj u nas pripadne objednat? Je mozne pristroj pouzivat aj doma? Je na Slovensku v lekarskych kruhoch niekto, kto ma s danou liecbou skusenosti alebo sa jej aj venuje? Pripadne v nedalekych krajinach? Existuje na danu temu nejaka dostupna literatura, podla moznosti v SK/CZ jazyku?

Mam urcite aj mnohe dalsie otazky, ktore ale zavisia aj od Vasej odpovede. Prosim kontaktujte ma na mojej mailovej adrese stullerova.anna@gmail.com, prosim CIM SKOR.

Vopred Vam DAKUJEM



2

Re: Akutna otazka pre RNG

Nuz osobne ja by som sa vobec nespoliehal na jedinu metodu, ale skombinoval by som viacero z nich, v prvom rade branie SILNYCH ENZYMOV  na precistenie tela, vacsich daviek vitaminu C(10 gramov) a L-lysinu(3 gramy) na upevnenie kolagenovych struktur proti metastazam,
citotoxicke ako graviola  Sangre de Grado, citral, lapacho , ktore priamo utocia na nadory,
betaglukany v davkach 3 x 500 mg na posilnenie cinnosti a vytvarania rakovinne bunky niciacich NK krviniek.
Metoda se Budwig, je len ciastocne ucinna, pouzival by som ju samozrejme s ostatnymi menovanymi.Tak isto by som bral aj chagu.
Toto vsetko je pomerne lahko dostupne cez net a nie tak drahe a narocne ako napr injekcie B-17 alebo antineoplastony a ine exotickejsie.



3

Re: Akutna otazka pre RNG

vdaka za odpoved...
a co si myslite o tych bylinkach? mate s tym skusenost? (maria treben- caj-plavun, praslicka, nechtik, zihlava, puskvorec, stava-kyslicka, skorocel, rebricek, pupava, zihlava, obklady-male svedske kvapky, praslicka, nechtikova mast)

co znamena ciastocne ucinna? citali sme, ze ma 99% uspesnost, nie je to podla Vas pravda? nebudu sa tato metoda a dalsie doplnky vylucovat? a co si myslite o Breussovej metode a jej uspesnosti? Ktora metoda zo vsetkych na cancertutor by podla Vas bola ta najvhodnejsia?
Ak by sme sa rozhodli pre Budwig metodu, je nutna aj elektroliecba alebo len Budwigovej dieta? Ak by bol pristroj nevyhnutny, je mozne ho kupit aj u nas pripadne objednat? Je mozne pristroj pouzivat aj doma? Je na Slovensku v lekarskych kruhoch niekto, kto ma s danou liecbou skusenosti alebo sa jej aj venuje? Pripadne v nedalekych krajinach? Existuje na danu temu nejaka dostupna literatura, podla moznosti v SK/CZ jazyku?

co su silne enzymy, kt spominate? injekcie B-17 by mohli podla Vas nahradit susene jadierka z marhul?

kde sa daju zohnat vsetky tie Vami spominane doplnky?  ktore PRESNE by ste pouzili? co si myslite o MMS? (pripadne jeho kombinacii s tym vsetkym?) co si myslite o onkocete?


velmi sa ospravedlnujem za naval otazok, ale uvedomujem si, ze situacia je velmi vazna a nemame velmi vela casu... preto nam velmi zalezi na tom, aby sme urobili co najviac a co najpresnejsie, bez zbytocnych chyb (mamkina pecen je na tom dost zle...ale zatial dokaze riadne prijimat potravu, len je stale viac unavena a ma bolesti v chrbte)...

tak to teda takto zhrniem, co by ste  presne urobili Vy na mamkinom mieste? ake PRESNE pripravky by ste jedli? aku stravu? v akych mnozstvach? za akym lekarom/odbornikom by ste sli?

DAKUJEM!!!



4

Re: Akutna otazka pre RNG

Maria Treben je velmi znama herbalistka, ale jej zmesy su na rakoviny dost slabe, uz vobec nie 99%!!!!.
Silone enzymi su napr tieto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 1321?at=0, 2x2 kapsule hodinu pred jedlom
Alebo  http://www.iherb.com/Country-Life-Super … /1718?at=0 2 x 3 tablety hodinu pred jedlom.
Breussova hladovka sice pouziva vsetky telesne enzymi na cistenie tela, ale dnes sa z vonka doda dodat ovela viacenzymov nez je telo schopne vytvorit, a to bez oslabenia tela hladovkou.
Na pecen musi pouzivat protokol dr Berksona
http://rng.nazory.eu/pecen
a brat hodne vlaknin(psylium, pektiny , este lepsie  modifikovane citrusove pektiny, PectaSol, arabinogalaktany.)aby absorbovali zamorenie v crevach a vyniesli zamorenu zlc z tela.
Treba brat samozrejme aj selen(600 mcg)zinok (50 mg) a jod , najmenej 5 mg ale vo forme KJ az 50 mg denne, lebo aj tak sa im tiez  podarilo vyliecit rakoviny.
A ako som povedal, ziadna jedna metoda , aspon keby som to ja mal, by neprichadzala do uvahy, ale co najviac metod, kedze kazda pracuje na inom principe , takze sa skor doplnuju, nekontraindikuju a tak zvysuje ucinnost liecenia.
Na iherb najdes vacsinu spominaneho,  ine cez google.com
Zialbohu vacsina informacii na svete dnes je po anglicky, Slovaci tvoria len 0.1% ludi na tejto planete a vyse 40% vyssie vzdelanych ludi sa dohovori anglicky. Inac anglictina je dnes aj oficialny jazyk na dorozumenie v ramci EU

Naposledy upravil: RNG (2011-07-11 01:25:10)



5

Re: Akutna otazka pre RNG

Mozete skusit aj oxidanty, tj chloraty, peroxid vodika a podobne. Ja s tym nemam skusenost, ale mnohi to dodnes pouzili s uspechom
Ustne branie B-17  je obmedzene na male davky, lebo vyssie davky v zaludku produkuju privela kyseliny kyanovodikovej. Velke davky B-17 sa daju davat len do zil, rozpustene v DMSO, a to je uz mimo mojej oblasti doplnkara.



6

Re: Akutna otazka pre RNG

velmi si cenim Vase odpovede...DAKUJEM!!!

a co si myslite o MMS?



7

Re: Akutna otazka pre RNG

Iste oxidacne su znacne ucinne, ale rozhodne nepatria medzi potravinove doplnky, tj mimo sfery co tu reprezentujem.
Ale ako som povedal mnohokrat, ja sam ich mam v zasobe pre pripad, ze by mi bezne potravinove doplnky nezabrali a vtedy bez vahania siahnem aj na oxidanty.



8

Re: Akutna otazka pre RNG

Dobry den ozyvam sa po dlhom case.

Pripomeniem sa mojej mamke diagnostikovali rakovinu zaludka a metastazy v peceni. Na zaklade histologie sme sa dozvedeli ze nema klasicku rakovinu, ale neuro-endokrinny karcinom (vyskyt cca 2-5 prípadov na 100tis. onko pacientov) na slovensku a vlastne ani nikde na svete ho nevedia liecit - chemo nezabera, nadoru nic nerobi a v pripade doferencovanych nadorov sa robia operacie. Mamka ma ale nediferencovany nador, preto nas lekari prakticky poslali domov....

najskor sme boli pozitivny lebo mamka zacala s mms1 a mms2 a celkom sa jej zlepsil stav, samozrejme mala prisnu dietu + dostavala enzymi, vitaminy aj na zaklade vasoch predch. odporucani. Postupne po 3 tyzdnovej liecbe s mms ho zacala nezvladat... vela zvracia (to prakticky od zaciatku) schudla 10 kg, a postupne nedokaze prijimat potravu - zje ako vrabcek a aj z toho 1/2 vyvrati, nedokaze poriadne pit, zaludok ma plny svojich zaludocnych stiav, ktore ju rozozieraju... a dnes jej opuchli členky, ma tmavsi moc. Myslime so, ze to su oblicky. S mms zatial na par dni koncime. Nevieme ako dalej. Kazdy, s kym to konzultujeme man poradi svoju zarucenu metodu... no mamka nam umiera pred ocami, potrebujeme jej ihned pomoct, len nevieme ako...

viete nam pomoct, co robit?

Dakujem!



9

Re: Akutna otazka pre RNG

Ako som casto povedal, MMS, hoci je uzitocne, je silna chemikalia a nemozno ju brat dlho. Dlho mozno brat len potravinove doplnky. Pozri na temu rakovina najma na toto moje zhrnutie
Doplnky na rakovinu:
Su doplnky ktore priamo napadaju alebo nedovolia rozmnozovat sa rakovinnym bunkam, tj cytotoxicke:
Velke davky vitaminu C, B-17(amygdalin),  graviola, lapacho, paw-paw,Samento/vilcacora, artemisinin, lactoferrin, elagitanin ,citral a ine.
Su latky ktore podporuju obranu tela proti vzniku rakovinnych buniek a posilnuju telo v bojo proti nim ako:
Betaglukany, riasy a vytazky z nich(chlorella, spirulina dunaliena, fucoidan, Seanol) I3C, DIM, crinum, calcium glucarate, vitamin D , selen, rybacie oleje, lanovy a kokosovy panensky a samozrejme vsetky antioxidanty, vcitane bioflavonidov, resveratrolu alfa lipoickej kyseline a CoQ10.
A je osobitne cistenie tela od toxinov a zamorenia, co prispieva k zvysenej obrane tela a menej tvorenia roznych poskodenych utvarov a rakovinnych buniek, ako:
Enzymi(bromelain, papain,. pancreatine, fungalne enzymi, serrapeptaza...),
absorbenty(vlakniny,drevenne uhlie, bentonity, zeolity, najme vsade prenikajuci tekuty zeolit),
chelacne agenty(ovocne a zeleninove kyseliny, EDTA, DMSA,cilantro a ine zelene vrsky zelenin)

Viac na kompletne lekarske protokoly najdes na   www.cancertutor.org

Aby som pripomenul jednu zasadnu chybu odhadu, vacsina ludi pri pale sa nazdava ze maju prebytok kyselin, co nie je pravda, opak je pravda, ze kvoli malo kyselinam v zaludku vsrtko kvasi a hnije, kde sa produkuju plyny, peny a toxiny, ktore otvoria uzaver nasilne medzi zaludkom a pazerakom.
Premnozene bakterie z malokysleho zaludka sa dostanu do dvanastornika a criev, ale casto pokracovanie kvasenia  a niekedy je cesta hore kratsia, ako dole a vtedy plyny vytlacia z criev  spolu s vylucenou zlcou soat do zaludka(hiatal regfux) a to sposobi bolesti zaludka, lebo zaludok sice vyborne odolava aj najsilnejsim kyselinam, ale zlc ho velmi rychlo poskodi.
Proti tomu je dobre  jest jablka, hlavne na noc, lebo pektiny z jablk(mikrovlaknina, prebiotikum) do seba tu zlc nasaju a stimuluju pohyb ctriev, takze sa to nedostane spat do zaludka a nesposobuje skodu.
Osobne zdoraznujem, ze treba viacero protirakovinnych brat naraz a travenie sa musi napravit, inac nie je ziadna nadej regeneracia a liecenia. Doplnky kyselin, enzymov, vlaknin a probiotik su zaklad napravy travenia

Ako moja osobne prednost je na betaglukany(3 x 400 mg) graviola(7 gramov , caj) elagitanin 2 x 100 mg, citral, 5 kvapiek, sangre de grado 2 x 20 kvapiek no a samozrejme hromada enzymov.
Tmavy moc je casto aj s poskodenej pecene, treba ju regenerovat a precistit protokolom dr Berksona, ber najmenej mesiac, alebo aj dlhsie.
Nuz je toho vela, uznam, ale nic jednoduchsie nepoznam



10

Re: Akutna otazka pre RNG

Dakujeme za rady, okrem ellagitaninu a citralu viem na slovensku kupit vsetko, tieto 2 veci musíme objednat. Sangre de grado  je sangre de drago? tento produkt mám doma ako dragsimun z Energy http://www.prozdravi.cz/drags-imun.html … wod6GND6Q, vyhovuje?

neviem, ci ste postrehli, ze som písala, ze mamka ma neuro - endokrinny karcinom, ktory sa vola Karcinoid a ma špecificke spravanie - hormonalne ovplyvnuje najma srdce - sposobuje busenie, zuzenie chlopní a vo fin.stadiu moze sposobut srdcove zlyhanie...prave srdiecko mamke sposobuje opuchanie noh (ked si ich vylozí opuch mizne).

Poznate takyto typ nadorov je dokazu ho vami vymenovane produkty eliminovat?

pevne verím, že ano, lebo okrem toho a mms sme nenasli nic lepsie....

dakujem



11

Re: Akutna otazka pre RNG

Rakoviny vznikaju zo zamorenia, kde sa pri deleni buniek vytvara privela chybnych. Na tom nezalezi, kde a aka rakovina je, tento princip je ten isty vsade. Tj odmorovanie/cistenie tela je vsade zaklad. Co sa tyka samotneho zabijania rakovinnych buniek, tj citotoxicke materialy, tam je pre rozne rakviny mozny rozny vyber, ale kazdy uvedeny je aspon ciastocne viacmenej ucinny na vsetky a ziadny samotny nestaci .
Lekari maju stovky mien pre rozne utvary, vcitane rakovinnych v tele, ale jedine nase biele krvinky a enzymi ich vedia odstranit, preto prva vec je brat co najsilnejsie enzymi a podporit tvorbu bielych krviniek.

Co sa tyka tych opuchov, nasiel som vyse 17 roznych pricin na ne a ja osobne mam osemnasty, lebo ziadne s uvedenych mi nesedeli a to je vek a gravitacia, kde sa v nohach pre oslabene bunkove steny hromadi tekutina pod tlakom gravitacia. Uz dlhe roky spim svysokym  vankusom pod nohami, nech ta vzdypritomna gravitacia sposobi v nioci "odliatie" tekutin  lymfatickymi cestami z noh. Beriem hodne antioxidantov a dokonca aj aloe vera, aby som si posilnil bunkove steny, spruznil a ciastocne to pomaha, sa mi zda....Cvicenie tiez pomaha, lebo stimuluje pohyb lymfy(lymfa plynie len ako dosledok cinnosti svalstva a gravitacie, nema vlastnu pumpu, ako ma krv)



12

Re: Akutna otazka pre RNG

pisu tam sice ze je to bioinformacny pripravok, ale v tomto pripade je to zmatok (energy ma najma bioinformacne pripravky), lebo sa jedna o 100% stavu. ja som ju tiez jeden cas pouzivala a je naozaj kvalitna. myslim, ze dracia krv sa da zohnat uz aj lacnejsie na slovensku ina znacka.



13

Re: Akutna otazka pre RNG

Draciam krv je stava zo stromu croton lechleri. Celkom cerstva je velmi riedka a krvavocervena.
Zahustna je hneda a da sa vysusit na zivicu/resin, ktory sa pouziva najna na kadidla(tycky a pyramidy)
http://www.iherb.com/Search?kw=Sangre+de+grado
ja pouzivam tu z Rain-tree nutrition, lebo tato firma zamestnava hromadu odbornikov na tropicke rastliny a je zdrojom vyrobkov a surovin pre mnohych vyrobcov a distibutorov.
www.rain-tree.com



14

Re: Akutna otazka pre RNG

RNG, prosim, existuje nejake "prirodne" neskodlive analgetikum? kedze mamka ma stale stupnujucejsie sa bolesti a lieky do nej nechceme pchat, hlavne kvoli peceni, chceli by sme nieco, co ju nezatazi. je nieco take?



15

Re: Akutna otazka pre RNG

Zialbohu vacsina prirodnych analgetik su zakazane drogy, ako opiaty, tj stava z nezrelych makovic. Ta bola este v minulom storoci predavana volne zmiesana s alkoholom ako vyse 2 tisic rokov stare analgetikum, laudanum(laudare je latinsky chvalit)Dodnes sa pri bolestiach pouziva, zialbohu je velmi tazko od lekara vymamit na to predpis.
Nepomerne slabsie su NSAID, ronze derivaty salicylovej kyseliny, (aspirin...) tiez ibuprofen, naproxen a ine.
Z prirody je to vytazok z kore vrby, salicin, ktorey nezatazuje pecen ani neskodi zaludku, len jeho davky su dost znacne a ucinkuje az po 5-6 hodinach.

Kedze davky aspirinu su az 500 mg niekolkokrat denne, predpokladam ze je tolko aj salicinu potrebne a nie 1 kapsula, ako odporucaju na tomto produkte.
http://www.iherb.com/NutriBiotic-Relief … 24389?at=0
Ale pokial nepotlaci te trend rozsirovania sa rakoviny a neprecistite telo nakoniec predsa len skonci na opiu, zialbohu....



16

Re: Akutna otazka pre RNG

Som kolegyňa z práce Vašej mamky a som veľmi nešťastná z hroznej choroby, ktorá ju postihla. Možno moje rady budú pre Vás menej osožné, pretože ako som si prečítala, radia Vám odborníci, ale zároveň odporúčajú vyskúšať aj viacero možností liečby. Na internete som našla liečbu na akútne stavy pečene bylinou - ostropestrec mariánsky. Posielam výňatok z textu na internete.

Ostropestřec pro nemocné v souvislosti s játrami,  po žloutence, otravě i chemoterapii

Ostropestřec je bezesporu jeden z nejlepších prověřených přírodních léků na nemoci jater a jejich celkovou regeneraci. Vděčí za to látce zvané silymarin, jež je považována za jednu s nejefektivnějších, co se týče obnovy jaterní tkáně. Léčí tzv. tučná nebo ztvrdlá játra (cirhóza), ale také následky jejich infekčních zánětů, např. žloutenky. Účinky silymarinu jsou tak výrazné, že se úspěšně používá dokonce i pro regeneraci silně poškozených jater u drogově závislých a léčených alkoholiků, nebo lidí s poškozenými játry následkem dlouhodobého užívání syntetických preparátů, rakovine, po chemoterapii nebo otravách jedy nejrůznějšího druhu, i např. po otravě houbami apod. Vhodné jsou i tam, kde k zanesení jater došlo buď v důsledku špatné výživy, nebo nadvýživy, tedy u lidí obézních. Zbavují naše tělo též např. dnes tak běžných chemických příměsí z potravin, které našim játrům při vysokém množství nepopiratelně škodí.
Všechny zmíněné účinky ostropestřce byly odborně prokázány mnohými studiemi a jeho blahodárný vliv na naše tělo je dnes běžně znám i lékařům, kteří ho také často doporučují svým pacientům.
Látky obsažené v tomto vysoce léčivém bodláku fungují jako bič na jedy a toxické látky, které se nám v játrech usadily, ničí je a odbourává. Užíváním ostropestřce játra čistíme od těchto jedů a zároveň je regenerujeme a umožňujeme jim obnovit jejich nepostradatelnou funkci.

Protože ostropestřec nemá víceméně žádné závažné vedlejší účinky a neobsahuje pro játra škodlivé látky a chemické příměsi, které běžně najdeme u syntetických preparátů, je velmi bezpečnou volbou pro jejich léčbu. Může se užívat i tam, kde se nesmí podávat žádné syntetické léky se spoustou příměsí, jež by játra mohly nadále poškozovat.
Jediné případy, kdy se tato bylina nedoporučuje aplikovat, jsou u žen v těhotenství a při kojení, a u lidí s vysokým krevním tlakem; v ojedinělých případech se může objevit alergická reakce. Trpíme-li nějakou závažnou nemocí, raději se o jeho aplikaci poradíme s lékařem, všeobecně je však bylinou bezpečnou.
Víte-li snad o někom, kdo by potřeboval léčivou sílu tohoto pichlavého krasavce, neváhejte ani minutu a předejte dál, co jste se o něm dozvěděli.. Ostropestřec je totiž bylina, která někdy dokáže doslova zázraky..

Nemci používajú pestrec ako protijed na muchotrávku zelenú, ktorá vyvoláva nekrózu (odumieranie) pečeňového tkaniva.

Tinktúra alebo olej sa dá objednať na nasledovných webových stránkach :

http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/203 … ba-vitalis
http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/145 … sem-tbl-50

Ďalej som našla aj kontakt na PhDr. Irmu Pushnikovu, DrSc. -  ruskú liečiteľku, ktorá má v Košiciach zriadené uzdravovacie stredisko ARIADNA VALIR a získala titul v Moskve "Najlepší liečiteľ planéty". Jej schopnosti už vyliečili stovky ľudí z rôznymi aj veľmi vážnymi zdravotnými problémami, je držiteľkou najvyšších ruských vyznamenaní. Telefónne číslo je 0915/973334, ale neviem či je aktuálne, lebo článok je uverejnený už spred 3 rokov.

Všetci sa za ňu modlíme a veríme aj v zázrak.
Monika

Naposledy upravil: Monika7 (2011-08-10 11:45:26)



17

Re: Akutna otazka pre RNG

Ešte som našla aj tieto články na internete :

Metóda slovenského lekára MUDr. Jurkoviča – blokovanie metabolizmu nádorov

Táto metóda je založená na blokácii metabolizmu nádorových buniek pomocou hormónov štítnej žľazy. Dr. Jurkovič objavil, že zvýšené energetické potreby si nádor zabezpečuje prostredníctvom hormónov štítnej žľazy. Metabolizmus nádorov je totiž niekedy až 100 násobne zrýchlený oproti normálnym bunkám. Telo by za normálnych okolností nedovolilo žiadnemu tkanivu ani orgánu v tele okrem srdca a mozgu spotrebovávať tak veľké množstvo zdrojov. Nádorové tkanivo tento klasický bezpečnostný mechanizmus obchádza tým, že produkuje špecifické látky, ktoré následne stimulujú činnosť štítnej žľazy a tá následne produkuje zvýšené množstvo hormónov, ktoré umožňujú nádorovému tkanivu odoberať pre seba zvýšené množstvo energetických zdrojov. Dr. Jurkovič pomocou thyreostatika Carbimazol (blokátora štítnej žľazy) zamedzí štítnej žľaze produkovať nadbytok hormónov, čím teda zabráni nádorovému tkanivu odčerpávať nadbytok zdrojov. Nádorové tkanivo takto bez potrebných látok pre svoj metabolizmus prestáva rásť, zmenšuje sa až nakoniec zaniká. Okrem Carbimazolu MUDr. Jurkovič užíva ďalšie pomocné látky, hlavne Trypsín pomáhajúci narúšať nádorové obaly s následným rozkladaním zbytkov nádorov a ich vyplavovanie z tela a ďalej liek Imunoglobulin, pomocou ktorého stimuluje imunitný systém. Tuto by som chcel zdôrazniť, že táto metóda je veľmi účinná, MUDr. Jurkovič s ňou dosiahol úspešnosť takmer 80% u pacientov, ktorých predtým konvenční onkológovia už odpísali. aplikácia tejto metódy patrí do rúk lekára, keďže pri nej sa vyžadujú určité testy na celkový cholesterol v tele a TSH testy, konkrétne na T3 a T4. Ak by výsledky týchto testov boli nevyhovujúce, použitie uvedenej metódy by mohlo znamenať ohrozenie zdravia človeka, preto jej aplikovanie by mal vykonávať iba lekár.

Pomleté ľanové jadierka a ľanový olej

Objaviteľom tejto metódy liečby rakoviny je nemecká biologička Johanna Buwdig, ktorá v 50. a 60. rokoch minulého storočia týmto spôsobom úspešne vyliečila veľké množstvo ľudí trpiacich rakovinou, dokonca aj tých v neskorých štádiách. Zistilo sa, že pre správnu funkciu činnosti všetkých buniek sú veľmi podstatné elektrické a nervové signaly, ktore si bunky predavaju navzajom tak medzi sebou, ako aj s nervovym systemom. V prípade, ak dôjde k narušeniu týchto vzruchov a informácii navzájom si predávaných, bunky tak bez príslušných inštrukcií môžu začať rásť nekontrolovane. Veľmi dôležitým faktorom pre správne fungovanie odovzdávania si informácii sú bunkové membrány a práve tie pre svoju správnu činnosť vyžadujú tzv. mastné nenasýtené omega 3,6 a 9 kyseliny. Obsah týchto kyselín je najväčší práve v ľanových semenách a ľanovom oleji, ten ale musí byť lisovaný za studena a udržiavaný v chladničke. Záručná doba ľanového oleja býva len 6 mesiacov, pričom po otvorení je ho nutné spotrebovať do 2 mesiacov. Ľanové semená a olej z nich obsahujú okrem uvedených omega kyselín aj veľké množstvo ďalších minerálov, vitamínov a enzýmov. Existuje slogan, ktorý tvrdí, že ľanové jadierka sú zhmotnením energie slnka.

Návod pre užívanie ľanových semien:

Tie treba pomlieť v mlynčeku na mak, aby sa tak pre tráviaci systém sprístupnilo ich vnútro. Nepomleté by len prešli tráviacim traktom bez želaného účinku. Po pomletí a následnom styku s vlhkým prostredím majú ďalej možnosť až niekoľkokrát zväčšiť svoj objem a zachytávať rôzne nečistoty, preto sú taktiež ideálnym prostriedkom na prečisťovanie čriev. Dávkovanie je rôzne, minimálne 3 polievkové lyžice pomletých semien denne (môže sa aj viac podľa potreby). Konzumovať sa môžu priamo, alebo primiešané do akejkoľvek inej potraviny.

Návod na užívanie ľanového oleja:

Ľanový olej sa nesmie piť priamo, spôsobil by totiž hnačku a len málo z neho by sa vstrebalo do krvi. Najideálnejším spôsobom ako zabezpečiť takmer dokonalú vstrebateľnosť ľanového oleja s následným doručením omega kyselín až k rakovinovým bunkám je rozmixovať asi 3 až 4 polievkové lyžice oleja s tvarohom, cottage cheesom, jogurtom, alebo ich vzájomnou zmesou. Zmixovať sa to celé môže v obyčajnej porcelánovej alebo sklenenej miske (trvá to aj 5 minúť kým sa olej v tvarohu rozpustí) alebo v mixéri, čo je rýchlejšie. Po rozmixovaní je možné do toho tiež ďalej primiešať pomleté ľanové semienka. Vyrieši sa tým otázka do akého pokrmu ich pridať, ak má človek problémy konzumovať semiačka priamo. Takto pripravený pokrm je možné potom skonzumovať. Mliečne výrobky by sa v prípade rakovinovej diéty nemali užívať. To stále platí, ale v tomto prípade ide o jedinú výnimku, keďže práve pomocou tvarohu a jogurtu je možné zabezpečiť najlepšiu vstrebateľnosť a využiteľnosť ľanového oleja. Ide tu totiž o to, že tvaroh a jogurt obsahujú sírnaté bielkovinové štruktúry, na ktoré sa naviaže ľanový olej, čím sa zabezpečí jeho bezproblémové vstrebanie a distribúcia až k cieľovým rakovinovým bunkám.

Vápnik z koralových útesov (tzv. Coral Calcium) s obsahom Horčíka (Magnesium) a Vitamínu D

Jedna sa o najprirodzenejšiu a telu najlepšie vstrebateľnú formu vápnika. Prídavok horčíka a vitamínu D má slúžiť na podporu vstrebávania vápnika. Užívanie tohto prípravku vychádza z teórie liečby rakoviny na základe úpravy PH vnútorného prostredia človeka. Je dokázané, že rakovinovým bunkám sa obzvlášť darí v kyslom prostredí. Toto kyslé vnútorné prostredie je zvyčajne dôsledkom zlej stravy, málo pohybu, alkoholu, fajčenia, užívania veľkého množstva rôznych liekov, nedostatku minerálov ako vápnik a horčík, pripadne usadzovaniu veľkého množstva vlastných metabolických splodín v dôsledku nedostatočnej činnosti obličiek, pečene alebo pľúc, číže orgánov, prostredníctvom ktorých sa tieto metabolické splodiny dostavajú von z tela. Ak by sa človek správne detoxifikoval, začal sa vhodne stravovať a zmenil svoj životný štýl, postupom času by sa aj toto vnútorné prostredie odkyslilo a zamedzilo tak ďalšiemu rastu rakovinových buniek. To celé môže ale trvať dosť dlhú dobu, preto ak človek trpí vysokým štádiom rakovinového ochorenia a neostáva mu veľa času, potom je možné použiť práve tieto prípravky zložené z vápnika, magnézia a vitamínu D na pomerne rýchlu zmenu vnútorného prostredia na viac zásadité. Ak sa to podarí dosiahnuť, potom rast rakovinových buniek sa výrazne spomalí, zastaví alebo môže dokonca prejsť do úbytku.

Ďalšie metódy (len stručne vymenované):
- aminokyselina Lysin
- džús zo zeleného jačmeňa
- AHCC
- džús NONI
- vitamín B15
- graviola
- paw paw
- ozónová a okysličovacia terapia
- DMSO a cesium chlorid
- insulin potentiation therapy



18

Re: Akutna otazka pre RNG

To su vsetko metody uvedene v www.cancertutor.org
Ale tam nie su spomenute ine betaglukany, nielen AHCC, hyperthermia, iskar, citral, monolaurin,Sangre de Grado, Burzynskeho antineoplastony(, ktore vynasiel uz v 70tych rokoch minuleho storocia, a ktore sa len teraz dostali do schvalovacieho procesu, a neviem ci prejdu, lebo na to je treba 300 milion dolarov, co dr Burzynski nema),elagitanin,alfa lipoicka kyselina,  a ine silne antioxidanty a to su vsetko silne pomocne latky pri lieceni rakovin.
Inac co sa tyka antineoplastonov, Burzynsky vyliecil hromadu pacuientov s neoperovatelnymi mozgovymi nadorami, a predsa ked svoje vysledky priniesol na konferenciu onkologov, tak ho vypiskali. Takze pouzival svoju metodu na pacientoch len s ich podpisamym reverzom, ze beru potravinove doplnky, len podporne pri lieceni, nie lieky.
Antineoplastony su dipeptidy, tj bezne v tele, kde dr Burzynski zistil, ze sa nachadzaju v tele rakovinnych pacientov v podstatne mensich davkach, ako u inych ludi a doplnenim tychto boli ludia schopni rakovinu potlacit.
http://www.burzynskimovie.com/   http://www.burzynskipatientgroup.org/

Co sa tyka pecene a jej regeneracia , pozri na temu  http://rng.nazory.eu/pecen
Tam mas uvedeny protokol dr Berksona, ktory pouziva vytazok z ostropestreca, sylimarin, na odmorovanie a regeneraciu pecene, dokonca protokol je ucinny nielen na otravy, ale aj hepatitidu C, co je inac prakticky neliecitelna a za niekolko rokov znici pecen.
Ked uz spominas rozne lekarske metody(ja som len doplnkar, tj radim len neskodne potravinove doplnky) tak netreba zabudnut aj na uspesnu metodu pouzivanim vysokych davok vitaminu C(sodium ascorbate) ako IV podanie davok 100 gramov postupne denne.

Metoda dr Jurkovica je velmi zaujimava, hoci sa jedna o metodu s moznym rizikom. Je to hrdina, ze sa odvazil proti tej onkologickej mafii liecit niecim inym, nez ich nakazanymi operaciami, ozarovanim a hroznou chemoterapiou a to s vyssim uspechom.
Zialbohu na jeho metodu treba neustaly dozor lekara, podobne ako aj na cesium, IV DMSO , B-17,oxidacne IV a podobne.
Na hyperthermiu treba velmi drahe zariadenia, pouziva sa najma  v Nemecku(potichu)

Naposledy upravil: RNG (2011-08-10 15:06:46)



19

Re: Akutna otazka pre RNG

Sprava pre RNG:
Chcem Vas poprosit o Vas nazor na sposob liecby rakoviny, o ktorom sa pise na nizsie uvedenom linku :
http://clicks.hsionline.com//t/AQ/AAZ7i … x-WWA/kQxl
Vopred dakujem za ochotu.



20

Re: Akutna otazka pre RNG

Ja som si tu knihu neobjednal, ale okyslicovadla ako chloraty(MMS), peroxid vodika a ozon sa bezne pouzivaju  v niektorych klinikach, potichu,na liecenie rakovin.
Najviac je znamy peroxid vodika, ktory sice nepatri medzi potravinove doplnky ale kedze je natolko ucinny, predsa som ho spomenul a okrem toho aj sam drzim doma pitnu kvalitu(tj bez "stabilizacie"=zamorenia tazkymi kovami) peroxidu vodika.  Pozri na rng.nazory.eu na temu peroxid.
Dolezite je  tam zacat s nizkymi davkami a postupne stupnovat, inac clovek moze dostat herxheimerovu uhynovu reakciu, podobne ako s chloratmi a inymi silnymi antimikrobialnymi latkami.
Nakoniec je to uvedene aj v www.cancertutor.org



21

Re: Akutna otazka pre RNG

Vdaka za Vas nazor.



22

Re: Akutna otazka pre RNG

OK



23

Re: Akutna otazka pre RNG

Našla som zaujímavý článok na alternatívnu liečbu, myslím, že s podobným názorom ako na tomto fore , tak pridávam link

http://www.regenera.cz/



24

Re: Akutna otazka pre RNG

Nuz nie celkom.
Je tam sice spomenute mnozstvo nezrovnalosti v sucasnej organizovanej medicine a farmacii, ale tvrdi, ze hlieny su skodlive a nie prirodzena obrana yela proti prieniku roznych nezelatelnych mikrobov, ktore sa vo vzduchu, a na potrave vzdy nachadzaju, tiez proti priestupu roznych toxinov, napr v crevach, kde okrem probiotik sa vzdy nachadzaju aj nezelatelne kultury, hoci aj len v malych mnozstvach. A konci sa to reklamou....
Ale napriek vsetkemu je to definitivne cenny clanok, kde sa zdoraznuju principy neznicenych potravin, prirodneho pristupu k lieceniu(tj nie chemicke lieky) a adresovaniu pricin, nie symptomov.



25

Re: Akutna otazka pre RNG

Mamka dcérky Anny, ktorá vám písala a žiadala vás o radu a zároveň moja kolegyňa z práce bohužiaľ 5. septembra zomrela. Presne po 2 mesiacoch, odkedy sa dozvedela krutú správu o akútnej rakovine žalúdka. Ako je možné, že to trvalo tak krátko.



26

Re: Akutna otazka pre RNG

Rakovina v tele sa rozmaha dlho, kym ju lekari vedia diagniozovat. len utvary vacsie ako par milimetrov vidiet a utvari zlomky milimetrov mozu byt po tisicoch roztahane davno po celom tele.
Takze najlepsia je prevencia proti nej, cistenie tela a pouzivanie jediel a doplnkov protirakovinnych, pri diagnoze rakoviny je uz obvykle neskoro na konvencny pristup  a natahovanie casu a zialbohu iny pristup  lekari neodporucaju, cest  vzacnym vynimkam. Jedine masivne nasadene mnohe prostriedky naraz na cistenie tela, proti sirenu(metastazy) a samozrejme rozne cytotoxicke v kombinaciach daju casto uspech, samozrejme nie vzdy, zialbohu.



27

Re: Akutna otazka pre RNG

nuz veru, my sme uspesni neboli... sad((

kedze mam uz strach o moju rodinu a pravdupovediac aj o seba, chcela by som sa opytat par veci. samozrejme sme vsetci po velmi tazkych chvilach a tazke este aj pridu. somatizacia je v tomto pripade asi celkom bezna vec. stres je velmi negativny pre zdravie. zle myslienky su ovela "kyslejsie" ako akekolvek kysle jedlo...to nam je jasne. ale niektore nase problemy pretrvavaju uz dlhsie. no dnes uz vieme, ze netreba nic podcenovat...

RNG, prosim o radu v troch pripadoch.
1. moja starka (82r) ma chronicku trombozu a zuzene cievy, alebo upchate. bola jej odporucena operacia jednej cievy, kvoli jej velkemu zuzeniu, ale  starka to odmietla. je jej velmi smutno za mamkou, ale to nie je dovod na to, aby sa vzdavala aj ona. tak by som velmi chcela skusit liecbu doma, pomocou doplnkou, ak je to mozne... takisto, ked mamka ochorela, starka prestala pocut, dovtedy mala bezchybny sluch a dnes potrebuje strojcek. ako rodina psychologov nam jej jasne, ze prebieha jednoznacna psychosomatizacia, ale zase starka ma na to vek a narok... da sa v takom pripade sluch zlepsit?

2. ocko (50r) trpi uz asi rok bolestami achilovych sliach. jedna bola natrhnuta, ale druha vraj nie. no aj po dolieceni bolesti pretrvavaju. prejavuje sa to tak, ze vzdy ked co i len chvilu nechodi, teda sedi, alebo lezi, pri nasledovnej chodzi achilovky bolia, resp. je to vraj pocit, akoby niekto po nich prechadzal ziletkou. najhorsie je to rano. takisto sa to prejvuje trpnutim lytok, ale to nie stale. lekari nevedia pomoct. (nic neobvykle, ze nevedia pomoct:D)

3. nuz a do tretice ja (22). na jar ma pri sedeni zacala boliet akoby oblast sedacieho svalu, alebo kosti. akoby som si tlacila na nerv. bolesti sa ale stupnovali a zacali vyrazat do nohy, ktora mi trpla. slo to spodnou stranou stehna, kolena az po chodidlo. potom sa bolesti presunuli do krizovej oblasti a oblasti kostrce. neskor ma uz bolel bedrovy klb a cela noha. tato bolest sa strieda a rotuje z chrbta, na bedrovy klb, na kostrc, na nohu, koleno, atd... neskor mi zacali pri spanku trpnut cele ruky od ramien az po prsty... je to strasne.. co na to lekari? vsetky mozne vysetrenia a vysledok? asi utlakovy ischias,pretoze nic ine nezistili. odporucania- nesediet a nechodit, len lezat a jest novalgin a lieky na tlmenie nervovej cinnosti. smile))) ze musim pribrat. mam sice na vysku 161cm 42kg, ale je zaujimave, ze doteraz problem nebol a na druhej polovici zadku a druhej nohe problem nie je ani dnes. nuz na pravej strane som asi tucnejsia:)))

tak som vas  opat zasypala otazkami, pretoze vas nazor je pre mna velmi cenny... otazky o maminke vam uz zial nikdy viac nepolozim...
krasny zvysok dna, anna



28

Re: Akutna otazka pre RNG

Na cistenie ciev je lecitin, na rozsirovanie hloh(hawthorne) a na zrychlenie prudenia ciastocne zriedenie nattokinazou. Na spruznenie ciev su silne antioxidanty, pre starsich sa odporuca najma vinpocetin(20-40 mg) a huperzin A (200 mcg) ktore zlepsuju celkove cirkulaciu v celej hlave, tj aj v ociach, usiach a mozgu.

Na slachy pomozu rozne klbove doplnky, najma zelatina, huspenina, glucosamin, MSM, hyaluronicka kyselina a extrakt zo zelenej musle.

Nervove bolesti su casto aj z viralnych utokov na nervove izolacie, pomoze zvysit viralnu imunitu
http://rng.nazory.eu/herpes
doplnim este citral, monolaurin a Sangre de Grado
a brat rybacie a najma krill olej na regeneraciu myelinu.

Uprimnu sustrast. Ja som tiez stratil rodicov z dovodov, comu by sa dalo dnes  predist, pravdepodobne.

V case stresu a smutku treba adresovat problemy so zdravim o to viac, o co je telo oslabene psychicky.



29

Re: Akutna otazka pre RNG

DAKUJEM VELMI PEKNE!!!

novinkou je, ze bola starkej zistena silna arytmia srdca, kt sice v malinkej miere mala aj preddtym, ale teraz sa velmi zosilnela... lekari sa rozhodli riedit jej krv varfarinom a tiez injekciami na riedenie krvi a potom, ak sa hodnoty krvi upravia, elektrickym vybojom "opravia" rytmus srdca...mam z toho des... ale zaroven neviem, ci mozem starku v tomto veku v ak vaznom stave odhovarat od konzervativnej liecby a nahovart na vyzivove doplnky. pripadne, moze ich aspon kombinovat?

ostatne doplnky skusime zohnat...chcem sa este opytat, citala som tiez, ze z dovodu preco mozem mat nervove tazkosti, mozem mat aj pocit palenie v mocovej trubici, u mna aj neustali pocit nutkania na mocenie aj ked som bola na wc pred minutou...ak je to viralneho povodu, preco to nie je zistitelne na zaklade lekarskych vysetreni? tzn. z krvi, z mocu, zo sterov?

a dakujem, je velmi tazke prist o milovane osoby... snazime sa verit, ze jej dusa stale zije a raz budeme schopni ju vnimat a stretneme sa...



30

Re: Akutna otazka pre RNG

Nattokinaza riedi krv bez problemov, zaroven ale nema ziadne skodlive ucinky warfarinui, tj nesposobuje krvacavost a dokonca rozpusta existujuce krvne zrazeniny. Davka je 3 x 2000 FU.

Elektricky vyboj na upravu arytmie je barbarizmus, arrytmia je alebo z nedostatku mineralov, najma magnezium, alebo z nedostatku ATP, na co si telo vyraba vitamin B-4(adenin) a samozrejme s vekom sa jeho vyroba casto znizi a tym aj hladina ATP v tele, cim sa znizi vyroba energie v mitochondriach. Najnovsie je na trhu aj priamo ATP, alebo dokonca PQQ, ktory podporuje cinnost a zvysuje pocet mitochondrii v bunkach.

V nasom tele mame plno roznych virusov permanentne, najma dnes v case viralnych epidemii.
Virusy sa pri kultivaciach prakticky nikdy nezistuju. Testy na ne su prevadzane velmi zriedkavo a to len vo velmi dobrych mikrobiologickych laboratoriach a su velmi drahe.
Odporucam kazdemu si zvysovat viralnu imunitu. Palenie moze byt aj z mnozstva  bakterialnych, mykoplazmickych a kvasinkovych nakaz, zialbohu na presnost laboratornych rozborov sa neda spoliehat.

Co sa tyka slobody rozhodnutia, nie lekari, ale my vlastnime svoje vlastne telo a je na  nas, sa rozhodnut, ktorych lekarov rady aplikujeme.
Ja osobne sa riadim radami lekarov , ktori pouzivaju neskodne prostriedky na liecenie, najma potraviny a potravinove doplnky. Zialbohu taki lekari su este stale "vzacni ako safran", v USA je ich dokopy menej nez 2%, co predstavuje ale 15 000 lekarov, takze nehovorim predsa len o zopar.



31

Re: Akutna otazka pre RNG

Zdravim :-),
dakujem za Vase slova a rady!!! Musim sa priznat, ze co sa tyka rad o starkej, nakupili sme potrebne doplnky, ale zatial nepouzili. (nasa hlupost, vieme) Lekari svojim bububu docielili strach v nas a pocit, ze si nemozeme starkine srce vziat na svedomie. Berie warfarin, okrem inych liekov, kde je uvedene, ze nesmie uzivat nic, ani ginko, lebo to zvysuje ucinok lieku. Bola aj na eletricky vyboj na upravu arytmie. Arytmia uz nie je, ale srdiecko jej stale ledva bije, pulz cca 40-45. A z warfarinu jej je strasne zle. Vraj ho ma dozivotne brat. Chcem sa opytat, moze teraz, po zakroku, po dlhodobom brani warfarinu prejst na nattokinazu a lecitin? Je nutne brat aj ostatne doplnky aj v tomto pripade? tlak ma relativne ok, ale nie som si ista, ci neberie lieky na tlak. mozeme jej vysadit warfarin a naordinovat nattokinazu?...mava tiez pocit, ze nevies dychat a bolest srdca... samozrejme okrem inych zdravotnych tazkosti...

ockov problem s ach. patou (bolesti) je vyrieseny. Dva roky mu "najlepsi odbornici" nevedeli pomoct...naposledy bolo povedane, nech sa s tym zmiery, ze to je vekom (50 rocny chlap, ktory sportuje, zdravo sa stravuje, atd)-po vasej rade sme kupili len zelatinu a problem bol vyrieseny:) velka vdaka!!!

chcela by som sa este opytat. mavam stale predmenstruacny syndrom( bolesti brucha, prs, hlavy, krizov, neznesitelnu nervozitu, depresivne nalady, podrazdenostplaclivost, atd.). trva to aj 2-3 tyzdne pred menstruaciou a toto obdobie je utrpenie pre mna aj premoje okolie. povedala by som, ze teraz do toho mam aj celkovo po mamkinej smrti subdepresivne az depresivne stavy nezavisle od PMS... vedeli by ste mi, prosim, nieco poradit?

vopred velmi ocenujem a dakujem za rady, ktore si neviem predstavit, kde inde by som ziskala! skutocne, klobuk dole!
s pozdravom, anna



32

Re: Akutna otazka pre RNG

a este skoro som zabudla... som stale viac chora- psychika...ved organizmus na seba vo vsetkom nadvazuje, to je jasna vec...
odkedy mamka zomrela mam problem s travenim. mala som zvysene amylazy, ale len mierne...nic ine nezistili, ani usg. alternativne diagnostiky mi pri kazdom vysetreni urcili (okrem ineho- vraj som chora celkovo velmi, ale nic konkretne som sa nedozvedela, ale vymenovali asi vsetky organy:D ale vraj diagnozy nepotrebujeme pocut, podla nich, ze sa musi zharnonizovat hlavne mysel najpr a energie...) ze mam poskodeny pankreas. beriem po jedle pancreatin. vtedy mi nie je zle. inak mi je stale na zvrcanaie a tazko. niekedy aj ked si dam pancreatin. hlavne ked som smutna a placem, alebo podobne. da sa s tym nieco urobit?



33

Re: Akutna otazka pre RNG

V prvom rade sa treba destresovat za kazdu cenu, stres je mimoriadne skodlivy a vedie k stovkam zdravotnych problemov.
http://rng.nazory.eu/stres
Mozes mat aj nedostatok kyselin, nie len enzymov, skus si dat doplnok kyselin. Totiz jedlo sa kazi v zaludku a vytvaraju sa tam toxiny, z coho je ti zle pri nedostatku kyselin.
Alebo prisposobit jedenie, tak, ze s tazsimi jedlami(maso syry) si nerozried zaludocne kyselinu pitim alebo polievkami, to urob az o 2-3 hodiny neskor a to dokladne, lebo telo potrebuje hodne vody na precistenie.



34

Re: Akutna otazka pre RNG

vdaka!
mozem poprosit este odpoved na predoslu otazku? prispevok cislo 31.
este raz- dakujem!!!



35

Re: Akutna otazka pre RNG

Nuz problermy so srdcom su hlavne pri zapchatych vencovych cievach, na co pomoze ich precistit(lecitin, lipaza) , rozsirit( hloh(hawthorne, 2 gramy suseneho ovocia,, ktory ma ACE mechanizmus vasodilatacie, podobne ako mnohe lieky ale bez ich skodliveho oslabovania tela)
dalej s hustou pomaly plynucou krvou, na co pomoze nattokinaza, ktora nie len mierne a bezpecne zriedi krv, ale aj rozbija pripadne krvne zrazeniny, co warfarin nedokaze. Davka nattokinazy je 1 az 3 x 2000 FU,m, podlam potreby.
Inac zlepsenie toku krvi nie je len v srdci, ale aj v celom tele a mozgu, takze to bude dost dobre vidiet.



36

Re: Akutna otazka pre RNG

dakujem!
rng, pisala som davnejsie o bolestiach nervov. odporucil si riesit viralnu imunitu atd. chcem sa opytat. moze byt z toho isteho dovodu aj bolest v klboch- bedrove a kolenne najma. pri kazdej polohe, hlavne pri sedeni, musim kazdu chvilu menit polohu, lebo to boli. casto mi velmi bolestivo prasknu tieto klby, ked sa to udeje rozdychavam pekne dlho bolest.  inak ma nohy lamu a trpnu...ale viac bolia klby...rodinu liecim a na seba kaslem, zatial som nic neriesila so svojimi nohami a vir. imunitou, priznavam sa:(...



37

Re: Akutna otazka pre RNG

Bolest zo zapalu nervov a bolesti zo zapalov klbov maju rozne priciny, hoci v oboch mozu virusy hrat znacnu rolu.
Trpnutie moze byt vec cirkulacie krvi, alebo tetania=krce pre nedostatrok urcitych mineralov, najma draslika, vapnika a horcika. Aj to moze byt vysledok zleho travenia . Docasne mozes brat doplnky na kosti, ale pri spravnom traveni a strave, s dostatkom vitaminov K-2 a D-3  pokial nemas ropzne hormonalne kolisania telo vie regenerovat kosti .
Protizapalovy je curcumin s bioperinom na zlepsenu absorbciu, a to v davkach az 3 x 1500 mg curcuminoidov.
Klby treba "mastit" lebo sa vyderu. Na to je dobre jest 2 avokada tyzdenne, ich obsah nezmydelnatelnych olejov(unsaponifiable) priamo prispieva k tvorbe klboveho mazu.
Samozrejme pomaha brat aj ine veci na klby, ako zelatinu, jest huspeninu, obhryzat do makka uvarene gliky, alebo aspon brat klbover doplnky s obsahom mukosacharidov, ako Glucosamine HCl, MSM a hyaluronicku kyselinu.



38

Re: Akutna otazka pre RNG

Je vhodny tento olej ku diete podla dr Budwig? Nature's Way, EFAGold, Organic Flax Oil, Super Lignan, 24 fl oz (710 ml)   Vdaka...



39

Re: Akutna otazka pre RNG

RNG mozes mi dat na nejaku zelatinu link od IHERB? Chcem skusit pri neustalych bolestiach klbov, kedze po uzivani ,krill olej ,MSM, chondroitin+glukosamin neprislo k zmene...
dakujem..



40

Re: Akutna otazka pre RNG

Milan, Nezabudaj na avokado, 2 za tyzden na tvorenie klboveho mazu.
Mojej zene zaberal gluco.chondro/MSM urvity cas a potom prestal, tak sme presli na vytazky zo zelenej musle
My berieme toto(podla potreby)
http://www.iherb.com/Amino-Acid-Botanic … 27700?at=0   davka 4 kapsule, raz aj dva krat denne. Je tam aj ine, pravdepodobne rovnako dobre nove
http://www.iherb.com/Now-Foods-Sea-Muss … s/814?at=0
Pri bolestiach odporucam brat aj protizapalovy curcumin  3 x 1500 mg
tj 3 x 3 kapsule tohoto
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … es/13?at=0



41

Re: Akutna otazka pre RNG

Prosim o odpoved na otazku pred MilanomDr..dakujem...



42

Re: Akutna otazka pre RNG

Ano je to vyborny produkt. Mam jednu flasku  z neho v chladnicke.Uz skoro mesiac.
Dakujem za pripomenutie. Prave som si namiesal z lyzice oleja a pol salky tvarohu(cottage cheese) zmes, len tak lyzickou nemam v robote po ruke mixer alebo food procesor , a chut to malo trochy nahorkastu, orechovu, horkost je z lignanov, tak som si do toho dal na prichutenie visnovy koncentrat.A je to hned jedlejsie, hoci ta horka chut na jazyku uplne nezmizla.
Ja som to chcel vyskusat, prevencia proti rakovinam nie je zly napad.
Dosial som pouzival z casu na cas len cerstvo mlete lanove semeno, ktore obsahuje okolo 16% oleja./Ale obsahuje aj rozpustne a nerozpustne vlakniny, takze je aj dobre cistidlo a absorbent v crevach.
Zvedavost ma ale morila, nakolko ta metoda dr Budwig je chutove znesitelna pre takych , co to chcu brat 2 krat denne. A zda sa , ze by som to kludne vedel jest bez extra nutenia sa, hoci to nie je extra chutne.

Naposledy upravil: RNG (2012-01-28 01:06:44)



43

Re: Akutna otazka pre RNG

Ja to namiesam s medom a troskou kakaa a pridam trosku vody .Je to chutnejsie.Na 100g tvarohu davam aj 3polievkove lyzice oleja a vobec ho nieje citit...Davam to synkovi a nestazuje sa..



44

Re: Akutna otazka pre RNG

Dakujem za odpoved RNG, tento curcumin co doporucujes http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … es/13?at=0 som vyuzival 2 balenia, myslim, ze by sa ten zapal vybranim toho mnozstva uz zredukoval, pisem Ti aj mimo forum, som sa pytal kvoli dcere na tie kolena, mam doma pre nu See mussel vytazok, takze mam ho asi aj ja brat kvoli tym bolestiam chrbta-vyskusam. To avocado robievame ako si doporucil, mne a zene chuti , dokazeme zjest aj 2 ks pocas dna, dame si ho ako pomazanku na chlieb s maslom napr...je to chutne a dobre....aj ked viem, ze by som vobec nemal chlieb kvoli candide,,,
este raz srdecna vdaka..



45

Re: Akutna otazka pre RNG

este sa opytam, kedze som v oblasti doplnkolv laik, tou zelatinou, co sa sa na nu pytal v predchadz. mojom prispevku je myslena See mussel extract?? Ak nie poprosim na zelatinu link od IHERB..
Srdecna vdaka..



46

Re: Akutna otazka pre RNG

Zelatinu predsa netreba importovat, to by mali mat slovenske obchody, pozri napr na
http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/def … w3.sk.html
zelatina ako doplnok je samozrejme drahsia
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beef-Gel … g/400?at=0
vo velkom je lacnejsia
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beef-Gel … 21258?at=0
Tu mas napr zmes , ktora obsahuje nielen hydrolyzovanu(rozvarenu, lepsie stravitelnu formu) zelatiny ale aj glukosamine a MSM
http://www.iherb.com/Now-Foods-Joint-Su … g/660?at=0

Pre lepsie stravenie  a absorbciu zelatiny ju odporucam brat s proteolytickymi enzymami, napr 2 gramy pancreatinu



47

Re: Akutna otazka pre RNG

zdravim rng :-) , prosim ta, pocul si niekedy o lekarovi jozefovi jonasovi? znami si u neho chcu ist liecit ulceroznu kolitidu svojho syna. citam fora a skusenosti s jeho liecbou, ale nachadzam dost ambivalentne odpovede...mam pocit, ze su to vyhodene penize... aky je tvoj nazor, prosim ta?



48

Re: Akutna otazka pre RNG

Joalis produkty su miestna zalezitost, ja by som ich osobne nekupoval, lebo poznam ovela lepsie a ucinnejsie.
Ale je to krok smerom k alternativam, hoci podla mna nedostatocny v sucasnosti, ked su na svetovom trhu ovela ucinnejsie doplnky.



49

Re: Akutna otazka pre RNG

vdaka ti. a co by si odporucil ty?



50

Re: Akutna otazka pre RNG

Na ulceroznu kolitidu , ktora sa prejavuje ako zapal crevnych stien s nasledovne vytvorenymi vredami treba v prvom rade znicit mikroby, co to sposobuju, pripadne odmorit celkove creva (enzymi, absorbcia,,mikrovlakniny)a nasadit tam a podporovat rozmnozovanie probiotik(tj znova mikrovlakniny a probiotika).

Pomaha pouzivat aj hojive aloe vera, DGL a Triphalu. A samozrejme antimikrobialne ako napr roztok GSE, extrakt z olivovych listov a podobne.

Tiez protizapalove ako curcuminoidy a dumbier.

Dovodov na Crohna a ulceroznu kolitidu moze byt viacero, od zamorenia, roznych chemickych liekov(napr roacutane)
ale najcastejsie je to premnozenie roznych neziaducich mikrobov, ktore sa do tela dostanu cez zaludok pre nedostatocnu hladinu kyselin.
Zaludocne kyseliny totiz v dostatocnom mnozstve zabiju a rozlozia mikroby, takze sa tieto nemaju moznost dostat do criev.