Ešte som našla aj tieto články na internete :
Metóda slovenského lekára MUDr. Jurkoviča – blokovanie metabolizmu nádorov
Táto metóda je založená na blokácii metabolizmu nádorových buniek pomocou hormónov štítnej žľazy. Dr. Jurkovič objavil, že zvýšené energetické potreby si nádor zabezpečuje prostredníctvom hormónov štítnej žľazy. Metabolizmus nádorov je totiž niekedy až 100 násobne zrýchlený oproti normálnym bunkám. Telo by za normálnych okolností nedovolilo žiadnemu tkanivu ani orgánu v tele okrem srdca a mozgu spotrebovávať tak veľké množstvo zdrojov. Nádorové tkanivo tento klasický bezpečnostný mechanizmus obchádza tým, že produkuje špecifické látky, ktoré následne stimulujú činnosť štítnej žľazy a tá následne produkuje zvýšené množstvo hormónov, ktoré umožňujú nádorovému tkanivu odoberať pre seba zvýšené množstvo energetických zdrojov. Dr. Jurkovič pomocou thyreostatika Carbimazol (blokátora štítnej žľazy) zamedzí štítnej žľaze produkovať nadbytok hormónov, čím teda zabráni nádorovému tkanivu odčerpávať nadbytok zdrojov. Nádorové tkanivo takto bez potrebných látok pre svoj metabolizmus prestáva rásť, zmenšuje sa až nakoniec zaniká. Okrem Carbimazolu MUDr. Jurkovič užíva ďalšie pomocné látky, hlavne Trypsín pomáhajúci narúšať nádorové obaly s následným rozkladaním zbytkov nádorov a ich vyplavovanie z tela a ďalej liek Imunoglobulin, pomocou ktorého stimuluje imunitný systém. Tuto by som chcel zdôrazniť, že táto metóda je veľmi účinná, MUDr. Jurkovič s ňou dosiahol úspešnosť takmer 80% u pacientov, ktorých predtým konvenční onkológovia už odpísali. aplikácia tejto metódy patrí do rúk lekára, keďže pri nej sa vyžadujú určité testy na celkový cholesterol v tele a TSH testy, konkrétne na T3 a T4. Ak by výsledky týchto testov boli nevyhovujúce, použitie uvedenej metódy by mohlo znamenať ohrozenie zdravia človeka, preto jej aplikovanie by mal vykonávať iba lekár.
Pomleté ľanové jadierka a ľanový olej
Objaviteľom tejto metódy liečby rakoviny je nemecká biologička Johanna Buwdig, ktorá v 50. a 60. rokoch minulého storočia týmto spôsobom úspešne vyliečila veľké množstvo ľudí trpiacich rakovinou, dokonca aj tých v neskorých štádiách. Zistilo sa, že pre správnu funkciu činnosti všetkých buniek sú veľmi podstatné elektrické a nervové signaly, ktore si bunky predavaju navzajom tak medzi sebou, ako aj s nervovym systemom. V prípade, ak dôjde k narušeniu týchto vzruchov a informácii navzájom si predávaných, bunky tak bez príslušných inštrukcií môžu začať rásť nekontrolovane. Veľmi dôležitým faktorom pre správne fungovanie odovzdávania si informácii sú bunkové membrány a práve tie pre svoju správnu činnosť vyžadujú tzv. mastné nenasýtené omega 3,6 a 9 kyseliny. Obsah týchto kyselín je najväčší práve v ľanových semenách a ľanovom oleji, ten ale musí byť lisovaný za studena a udržiavaný v chladničke. Záručná doba ľanového oleja býva len 6 mesiacov, pričom po otvorení je ho nutné spotrebovať do 2 mesiacov. Ľanové semená a olej z nich obsahujú okrem uvedených omega kyselín aj veľké množstvo ďalších minerálov, vitamínov a enzýmov. Existuje slogan, ktorý tvrdí, že ľanové jadierka sú zhmotnením energie slnka.
Návod pre užívanie ľanových semien:
Tie treba pomlieť v mlynčeku na mak, aby sa tak pre tráviaci systém sprístupnilo ich vnútro. Nepomleté by len prešli tráviacim traktom bez želaného účinku. Po pomletí a následnom styku s vlhkým prostredím majú ďalej možnosť až niekoľkokrát zväčšiť svoj objem a zachytávať rôzne nečistoty, preto sú taktiež ideálnym prostriedkom na prečisťovanie čriev. Dávkovanie je rôzne, minimálne 3 polievkové lyžice pomletých semien denne (môže sa aj viac podľa potreby). Konzumovať sa môžu priamo, alebo primiešané do akejkoľvek inej potraviny.
Návod na užívanie ľanového oleja:
Ľanový olej sa nesmie piť priamo, spôsobil by totiž hnačku a len málo z neho by sa vstrebalo do krvi. Najideálnejším spôsobom ako zabezpečiť takmer dokonalú vstrebateľnosť ľanového oleja s následným doručením omega kyselín až k rakovinovým bunkám je rozmixovať asi 3 až 4 polievkové lyžice oleja s tvarohom, cottage cheesom, jogurtom, alebo ich vzájomnou zmesou. Zmixovať sa to celé môže v obyčajnej porcelánovej alebo sklenenej miske (trvá to aj 5 minúť kým sa olej v tvarohu rozpustí) alebo v mixéri, čo je rýchlejšie. Po rozmixovaní je možné do toho tiež ďalej primiešať pomleté ľanové semienka. Vyrieši sa tým otázka do akého pokrmu ich pridať, ak má človek problémy konzumovať semiačka priamo. Takto pripravený pokrm je možné potom skonzumovať. Mliečne výrobky by sa v prípade rakovinovej diéty nemali užívať. To stále platí, ale v tomto prípade ide o jedinú výnimku, keďže práve pomocou tvarohu a jogurtu je možné zabezpečiť najlepšiu vstrebateľnosť a využiteľnosť ľanového oleja. Ide tu totiž o to, že tvaroh a jogurt obsahujú sírnaté bielkovinové štruktúry, na ktoré sa naviaže ľanový olej, čím sa zabezpečí jeho bezproblémové vstrebanie a distribúcia až k cieľovým rakovinovým bunkám.
Vápnik z koralových útesov (tzv. Coral Calcium) s obsahom Horčíka (Magnesium) a Vitamínu D
Jedna sa o najprirodzenejšiu a telu najlepšie vstrebateľnú formu vápnika. Prídavok horčíka a vitamínu D má slúžiť na podporu vstrebávania vápnika. Užívanie tohto prípravku vychádza z teórie liečby rakoviny na základe úpravy PH vnútorného prostredia človeka. Je dokázané, že rakovinovým bunkám sa obzvlášť darí v kyslom prostredí. Toto kyslé vnútorné prostredie je zvyčajne dôsledkom zlej stravy, málo pohybu, alkoholu, fajčenia, užívania veľkého množstva rôznych liekov, nedostatku minerálov ako vápnik a horčík, pripadne usadzovaniu veľkého množstva vlastných metabolických splodín v dôsledku nedostatočnej činnosti obličiek, pečene alebo pľúc, číže orgánov, prostredníctvom ktorých sa tieto metabolické splodiny dostavajú von z tela. Ak by sa človek správne detoxifikoval, začal sa vhodne stravovať a zmenil svoj životný štýl, postupom času by sa aj toto vnútorné prostredie odkyslilo a zamedzilo tak ďalšiemu rastu rakovinových buniek. To celé môže ale trvať dosť dlhú dobu, preto ak človek trpí vysokým štádiom rakovinového ochorenia a neostáva mu veľa času, potom je možné použiť práve tieto prípravky zložené z vápnika, magnézia a vitamínu D na pomerne rýchlu zmenu vnútorného prostredia na viac zásadité. Ak sa to podarí dosiahnuť, potom rast rakovinových buniek sa výrazne spomalí, zastaví alebo môže dokonca prejsť do úbytku.
Ďalšie metódy (len stručne vymenované):
- aminokyselina Lysin
- džús zo zeleného jačmeňa
- AHCC
- džús NONI
- vitamín B15
- graviola
- paw paw
- ozónová a okysličovacia terapia
- DMSO a cesium chlorid
- insulin potentiation therapy