1

Téma: Monolaurin a HPV virus

Dobry den RNG chcela by som sa s Vami poradit ... uz treti rok ma trapia kondylomy..."liecenie" som  najprv zacala leptanim a odstranovanim podla instrukcii lekara,samozrejme to vobec nepomahalo a vracali sa...potom som nasla od vas prispevky o zvysovani imunity. Skusala som vysoke davky Vit.C , selenu, zinku, tiez chaparral,citricidal, teraz posledne Sangre de Drago a L-lyzin...stale mi nic nepomaha  sad  videla som tu prispevky ohladom monolaurinu... no na jednej americkej stranke som nasla ze je zial ucinny len na obalkove typy virusov co HPV nie je, no zas na inej stranke som nasla ze monolaurin indukuju aj na HPV, tak ako je to ? ci ma vobec zmysel s nim zacinat alebo co ine by som este mohla vyskusat ?
Preco sa ma vlastne ten virus drzi tak dlho ? vsade totiz citam ze zvykne vymiznut do 1 roka  aj sam ... Posledny rok som mala na jednej nohe aj plantarne bradavice co tiez sposobuje Hpv , nevedela som sa ich zbavit a v zufalstve som uz siahla po homeopatii ... nechapem ale tie bradavice po mesiaci zmizli ... ked som teda zvladla tuto skupinu hpv virusu kde je problem ze kondylomy stale pretrvavaju ?
Dakujem za odpoved.



2

Re: Monolaurin a HPV virus

Pozri na   http://rng.nazory.eu/herpes  ku comu mozem pridat monolaurin, citral a Sangre de Grado. Ziadna jedina z nich to nepotlaci, len kombinacia viacerych a brane dostatocne dlho.
Ja osobne beriem samozrejme selen, zinok jod, vitaminy C,E a D-3, L-lysin, obcas aj ine, ako chaparal, monolaurin, Sangre de Grado a pravidelne aspon 3-4 kvapky citralu. Obcas aj aloe vera, praskove(freeze dried,) ktore si davam do drinku.
Ja to beriem kvoli HSV1 a VZV, ktore trapia starych ludi okolo mna, aby som sa im vyhol. Zatial sa mi to dari.



3

Re: Monolaurin a HPV virus

Ja viem ze nepomoze brat to jednotlivo ..vzdy som mala aspon kombinaciu 3 doplnkov. A neviem co znamena dostatocne dlho , raz ste mi pisali, ze pokial doplnok do mesiaca nezaberie tak mam vyskusat zas nieco ine. Tak znovu rozmyslam co vyberiem.
A teda co sa tyka toho monolaurinu...je naozaj ucinny iba na envelope-type virusy alebo moze zabrat aj na nonenvelope-type virusy?



4

Re: Monolaurin a HPV virus

Nuz ono je to komplikovane s tymi virusami, ich strukturou, prienikom, cinnostou a rozmnozovanim.
Ja osobne sa do toho nechcem pustit, lebo uz samotny uvod do toho dava linky na dlhomesacne studium pozri napr
http://www.mansfield.ohio-state.edu/~sa … lack10.htm
A aj tak je to vlastne len vsetko teoria, nevidim tam nic prakticke typu toto zoberies a na toto je to ucinne. Takze zostavam len pri roznych doplnkoch, ktore v mnohych pripadoch su ucinne na rozne virusy, hoci neviem , pre co a ako.
A osobne to ani nepotrebujem na to, aby som tie doplnky pouzival.

Kedze farmacia vyvinula rozne vakciny, napr aj na HPV, tak rozne uzitocne informacie  okolo virusov a prirodnych antiviralnych "zahadne" zmizli s internetu. Alebo sa aspon dostali cez vyhladavanie daleko dozadu, kde sa obvykle clovek neprepracuje.
Poradie v search/vyhladavacoch sa totiz da na ziadost platiaceho zmenit.. Ked sa da predplatit ukazovanie niecoho posunut  cez Google search dopredu, iste sa da aj dozadu, ale sa o tom nepise.



5

Re: Monolaurin a HPV virus

hm...rozumiem..tak vyskusam aj monolaurin. Este sa chcem opytat na ten citral. Ktory je dobry a ako sa davkuje ?



6

Re: Monolaurin a HPV virus

Citral je latka,. ktora sa nachadza v mnohych prirodnych olejoch. Ja osobne pouzivam "Lemon Grass Oil" ktoy obsahuje okolo 60 az 75% citralu. Samozrejme kvalita musi byt potravinova, nie len pre aromotherapy alebo kozmetiku. Ja som to kupil z tohoto zdroja  http://www.faeriesfinest.com/essential-oils.html
Kedze cele steblo lemon grass obsahuje len niekolko kvapiek esencialneho oleja a jedno steblo staci na caj Ja pouzivam len 3-4 kvapky oleja do vyse pol litra caju. Vlastne na to, aby sa ten olej rozptylil a nezostal plavat na povrchu najprv ho rozriedim cistym  alkoholom(alebo glycerinom)minimum 2:1 a potom pouzijem 9 kvapiek, ktore vlastne obsahuju len 3 kvapky lemon grass oil
Pozor, lemon grass oil lepta niektore plastiky a samozrejme gumu, takze ho treba drzat podla moznosti v tmavom skle alebo HDPE(polyetylen) flaskach. Ja som ho rozmiesal v prazdnej flaske s kvapatkom od GSE



7

Re: Monolaurin a HPV virus

Ahoj rng, poprosim o radu, kde mozno zakupit monolaurin na Slovensku, ci Cechach. neviem sa zbavit helikobaktera. Koloidne striebro mi pravdepodobne spustilo reumaticke bolesti na bedrovom klbe a lakti. Liecbu antibiotikmi nechcem, ta mi rozburala pred niekolkymi rokmi miklofloru na pol roka. dakujem.



8

Re: Monolaurin a HPV virus

Monolaurin na Slovensku ani v Cechach zatial, nie je
Koloidne striebro je antimikrobialny prostriedok a nie "spustac" nicoho.
Nikde v literature som nic podobne nenasiel, kedze reumaticke bolesti su obvykle  z mikrobialnych dovodov a koloidne striebro je antimikrobialne.



9

Re: Monolaurin a HPV virus

Monolaurin na Slovensku ani v Cechach zatial, nie je
Koloidne striebro je antimikrobialny prostriedok a nie "spustac" nicoho.
Nikde v literature som nic podobne nenasiel, kedze reumaticke bolesti su obvykle  z mikrobialnych dovodov a koloidne striebro je antimikrobialne.



10

Re: Monolaurin a HPV virus

Ahoj Rng, Monolaurin vobec nie je v europe? Poprosim ta o nejaky spolahlivy kontakt, kde sa da objednat. Jedine ako ma helikobakter obtazuje, je neprijemny amoniakovy zapach z ust a vyrazky.
Mozno to nebolo koloidne striebro, ale homeopatika. V obdobi, ked som sa jedneho rana zobudila s ukrutnymi bolestami lakta a bedroveho klbu som uzivala koloidne striebro a homeopatika. Nedokazala som v ruke udrzat ani pohar s vodou, no stav sa sam casom upravil, bolesti su mensie. Reumatolog mi dal 3mesacnu kuru condrosulfom. Dokonca som si vsimla, ze okolo obdobia menzesu, kde je asi iny pomer hormonov, bolesti klbov vobec nemam.



11

Re: Monolaurin a HPV virus

Tie bolesti mohli byt sposobene vselicim, od nasich vlastnych virusov pritomnych v tele cely cas az po rozne ine mikroby a dokonca aj krvne zrazeniny, ked mas prilisnu zrazanlivost krvi, co ma vela stredoeuropanov.
Monolaurin je dost novy na trhu, najdes ho napr tu
http://www.swansonvitamins.com/Search?k … 25&y=9
ale ja som si ho objednal trochu vacsie balenie, na vyssie davky
http://www.amazon.com/Ultimate-Monolaur … _sim_hpc_1



12

Re: Monolaurin a HPV virus

sidvis, ja som objednávala Lauricidin, čo by malo zodpovedať Monolaurinu

http://liferightclinic.co.uk/#/shop/4552518049



13

Re: Monolaurin a HPV virus

Nuz na tejto stranke vidis porovnanie, tj cenove
http://www.amazon.com/Lauricidin%C2%AE- … B004I8SMOQ
Pri Lauricidine platis za meno, bol to prvy monolaurin na trhu
Ceny pojdu iste hodne dole casom pri dostatocnej konkurencii, kedze sa jedna len o zluceninu kokosoveho oleja a glycerinu, co su obe dost lacne latky.



14

Re: Monolaurin a HPV virus

dakujem za stranky s monolaurinom, ale som s toho zmetena, neviem, ktory mam kupit na znicenie helikobaktera. stacia mi 300mg kapsule, alebo 600mg a kolko krat denne? mam ho brat mesiac, ci dlhsie? este som neobjednavala s usa, tak neviem, ci to aj dobre objednam, neviem totizto anglicky, postovne je drahe? dik.



15

Re: Monolaurin a HPV virus

Najlacnejsie postovne na Slovensko ma Iherb.com
Druhi pouzivaju ine, ovela drahsie postove sluzby
Davka monolaurinu, intenzivna je 2 x 3 gramy, na prazdny zaludok.



16

Re: Monolaurin a HPV virus

este jedna otazka, 2x3g to je 6000mg, co je denne 10tabliet /600mgx10tabliet/, vyjde mi 90ks balenie na 9dni. Kolko dni ho treba uzivat? Jedno balenie mi bude stacit? dik.



17

Re: Monolaurin a HPV virus

Preto som presiel na lacnejsi druh. Na vyhubenie H.p treba aspon 3 tyzdne, lebo sa vie schovavat v zaludocnom maze.



18

Re: Monolaurin a HPV virus

ok, takze na stranke
http://www.amazon.com/Ultimate-Monolaur … _sim_hpc_1
je ten lacnejsi variant, len neviem prelozit do slovenciny, ake mnozstvo tabliet obsahuje toto silnejsie balenie, ci mi bude stacit jedno balenie na 3tyzdnovu kuru:
1tsp = 3,000 mg. (21 oz is equivalent to 11 bottles of the 600 mg capsules!)
dik



19

Re: Monolaurin a HPV virus

Uvedene balenie  ma monolaurin vo forme malych sosoviciek, ktore naberies lyzickou a prehltnes. Nehryz do nich, lebo na tu horku chut tak rychlo nezabudnes!



20

Re: Monolaurin a HPV virus

a to balenie mi postaci na 3 tyzdnovu kuru?



21

Re: Monolaurin a HPV virus

21 ozs=priblizne 600 gramov=200 x 3 gramove davky. To bohate staci na aspon 3 liecby H.p, alebo inych infekcii, ako napr viralnych, na co som to pouzival aj ja.



22

Re: Monolaurin a HPV virus

dakujem, som to prepocitavala, jedna lyzicka je 3g, takze na 99,4 dna vyjde balenie. este raz ti dakujem.



23

Re: Monolaurin a HPV virus

Niet za co. Ja drzim aj monolaurin, aj citral aj Sangre de Grado, aj extrakt z olivovych listov, oreganovy olej, GSE az ine stale v zasobe, vzdy niekto v rodine obcas nieco potrebuje, na co sa to zide.Tak sa vyhnem pouzivaniu chemickych liekov.
A samozrejme si prevencne doplnujem zinok, selen, jod vitaminy C E a D-3 a obcas beriem aj probiotika, najma po hnackach a jem dost mikrovlaknin(pektiny+jablka a hrusky, arabinogalaktany do drinkov), obcas aj psylium plevy, takze si tie probiotika spravne zivim.
No a moja zena pouziva casto do varenia hodne lecitinu, na cistenie ciev od nanosov.
A jeme hodne bobulovin (cernice, brusnice, cucoriedky, maliny...)takze to je nas zdroj antioxidantov, tj okrem listovej zeleniny a bylin s obsahmi karotenoidov a  polyfenolov.