1

Téma: boli ma mandla

ahoj RNG
velmi ma boli lava mandla/vecer pred som jedla zmrzlinu/ ,vyplachujem si roztokom z GSE, ale bolest pretrvava, mam v tejto liecbe pokracovat, alebo mam pouzivat nieco ine , dakujem



2

Re: boli ma mandla

Roztok GSE do nosa aj pit a brat oreganovy olej.
Infekcie su obvykle z prinosnych dutin a prejavia sa pri akomkolvek oslabeni tela, ci uz je to hlad, chlad, ine infekcie atd.



3

Re: boli ma mandla

RNG
robila som si vyplachy s GSE aj nos, aj som pila /oregan.olej zial nemam/ a zislo mi to cele dole na hlasivky, riadna laryngitida mam pokracovat s GSE liecbou dalej?



4

Re: boli ma mandla

Samozrejme pokracuj. Ale na hlieny a mikroby v nich je treba oreganovy olej skor ci neskor tiez.



5

Re: boli ma mandla

manžel má už 5 deň zachrípnutý hlas, bez bolesti či kašľa - je vhodné mu podať oreganové kapsule  a koľko asi tak tbl. ?



6

Re: boli ma mandla

Oregano odhlienuje a je antimikrobialne na rozne infekcie horneho dychacieho traktu, takze je vhodne aj pri zapale hlasiviek.

Je vela roznych slabych znaciek na trhu, ja osobne odporucam davku aktivnej latky, carvacrolu na aspon 3 x 100 mg.
Doplnky, ktore neoznacuju mnozstvo carvacrolu alebo ho maju prinizke, co toto nedosiahnu v odporucenej davke  su prislabe .

Tento napr ma 100 mg carvacrolu v kazdej kapsuli, ktora sa rozpusti az v crevach(entericka, tj nedrazdi zaludok):
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0

Naposledy upravil: RNG (2011-08-24 11:07:15)



7

Re: boli ma mandla

ďakujem presne tieto kapsule doma máme



8

Re: boli ma mandla

OK



9

Re: boli ma mandla

Dobrý den pán RNG. Chcem sa opýtať, minulý týzden som sa citíla strasne unavená a vecer som mala zvysenú teplotu. Cele dni som bola vkuse smedná aj napriek tomu, ze som vypila v priebehu dna 2,5 litra vody. na konci tyzdna sa mi zdurila ľavá uzlina na krku a citim aj mandlu. neviete čo to moze byt? mám myastheniu gravis. užívam kazdy den kelp, rybý olej, zinok, selen, multivitamin.
Ked kloktám šalviovym čajom v ktorom je med a trochu octu, tak vypluvam take niečo hnusne hnede. su to hlieny z mandli?

dakujem a prajem vám pekný den :-)



10

Re: boli ma mandla

Viac okolo myastenie gravis najdes na
http://en.wikipedia.org/wiki/Myasthenia_gravis
Kedze ju spajaju s roznymi inymi "autoimunnymi", nazdavam sa, ze tam moze byt zretelny vplyv inych pricin tychto ochorenie, ako mykoplazmy, L-formy, chlamidie a boreliozy a samozrejme nase vzdypritomne virusy ktore sa okamzite premnozia, ked je telo len trochu oslabene.
Takze adresovanim tychto je mozne dosiahnut zlepsenie u autoimunnych
Skus extrakt z olivovych listov, GSE, oreganovy olej, NAC  a rozne antiviralne, najma chaparal.
To samozrejme adresuje aj rozne ine nakazy, ktore sa pri uvedenymi mikrobami znizenej imunity casto pridruzia.

Pri tych kazdodennych doplnkoch nestaci len selen a zinok, treba aj jod, vitaminy C E a D-3
Multivitaminy su obvykle velmi slaby zdroj vitaminov, ked napr na vitamin C je odporucane 3 gramy denne, vitamin E  je 400 IU denne a vitamin D-3 az 5000 IU denne
Inac odporucam pouzivat aj enzymy na cistenie tela, zlepsenie travenia a tiez pri cisteni(tj branie na prazdny zaludok) tieto pomozu odmaskovat rozne vnutrobunecne parazity, ako tie  hore menovane, aby ich telesna obrana videla a znicila.

Na nakazu hrdla je ucinny najma oreganovy olej(3 x 200 mg carvacrolu) a kvapky GSE do nosa, lebo tam je casto sidlo infekcii, a moze sa tam udrzat aj roky a odtial pravidelne nakazovat hrdlo, priedusky, pluca a dokonca cez Eustachovu trubicu pri kasli sa moze dostat aj do vnutorneho ucha



11

Re: boli ma mandla

dakujem krasne za odpoved. hned si idem nastudovat tie bakterie a nakupit potrebne veci.
a myslite, ze kloktanie šalviou ma nejaky vyznam na mandle?



12

Re: boli ma mandla

Salvia je stara lieciva rastlina, iste obsahuje rozne liecive zlozky. Ja ale som uz davnejsie presiel od bylin na rozne ich ovela silnejsie a ucinnejsie vytazky, schvalene ako neskodne potravinove doplnky, s presnymi a vysokymi davkami ucinnych zloziek.



13

Re: boli ma mandla

pan rng na očistu tela enzymami je Super enzymes od Now dobry? dostatočne silny? rano na prazdny zaludok si mam dat jednu tebletu alebo viac?



14

Re: boli ma mandla

aha uz som nasla odpoved. dakujem :-)



15

Re: boli ma mandla

OK. Na cistenie tela treba brat enzymy BEZ kyselin, tj nie Super Enzymes.

Naposledy upravil: RNG (2012-09-04 14:52:27)



16

Re: boli ma mandla

na čistenie tela , rano na lačno su tieto ok?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … caps/21321



17

Re: boli ma mandla

Vyborne



18

Re: boli ma mandla

poznate tento produkt aloe vera?

http://guenter-lackner.businesscard.at/ … 1178__1317

kupila si ho moja kamaratka a chce si to dávať na mandle - pretoze má stále hlienovitu chut v ustach a tiez na vyplach vaginy kedze ma biely vytok



19

Re: boli ma mandla

Nepoznam ani nevidim zlozenie, okrem toho, ze to ma 83% aloe vera. a poriadne mastnu cenu.Ja kupujem zasadne len freeze dried prasok, bez akychkolvek pridanych chemikalii ci ecok, co ma koncentaciu 200: 1 tj prepocitane na percenta 20 000 %
Aloe nie je antimikrobialne, takze neviem, ci jej to vobec pomoze.

Na antimikrobialne by si mala skor urobit roztok GSE(60 kvapiek na liter vody), striekat na mandle, kloktat a najma kvapkat do nosa, kde sa vacsina tychto nakaz schovava v prinosnych dutinach casto aj roky a odtial dostava s hlienami na mandle, do priedusiek , do pluc a pri kaslani cez Eustachovu trubicu aj do vnutorneho/stredneho ucha.
Mnohe infekcie su fungalne a kvasne/candidy, , takze odporucam brat aj oreganovy olej, tj carvacrol v davke 3 x 200 mg carvacrolu a kedze mnohe infekcie su maskovane albebo tvoria biofilmy je dobre brat zaroven odmaskovac/odhlienovac, formu aminokyseliny N-acetyl cysteine(NAC/ACC)