1

Téma: "Oneskorene travenie"

Dobry den, RNG,

mala by som na Vas zopar otazok ohladom mojej teorie, ktorej bezni lekari nejako nechcu rozumiet... :-/

Vzdy som poctivo brala doplnky stravy, bylinky, vitaminy, skusala vsemozne kombinacie, len aby som konecne zacala travit.

V poslednej dobe (tak 3-4 mesiace) zistujem, ze uz nedokazem stravit ani tie doplnky vyzivy.
Bez nich uz netravim vobec. Najhorsie to je 2-3 hodiny po jedle ( vtedy by sa uz mal rozlozeny obsah zaludka premiestnovat do tenkeho creva, spravne? ) Ostane mi zle, zacne sa mi silno grgat s posledneho jedla, pocity slabosti, zavrate, zle sa mi dycha, oblieva ma teplo, palenie vzadu na chrbte... Az kym si nedam kusok nejakeho maleho jedla ( jedno, dve susta ), ktory akokeby znova rozbehne produkciu zaludocnych stiav...

Ked som si dala s jedlom enzym (NOW) alebo Betain (Puritan) zdalo sa mi, ze nejako sa uz ani ten nerozklada v zaludku a pocitila som ho az 2-3 hodiny po jeho uziti, ako silne palenie kusok pod zaludkom, tazobu...
To iste som skusila s Magneziom ( po 2-3 hodinach navaly tepla a palenie zaludku, silny pokles tlaku a zavrate )
alebo ten samy pokus so SJW, Ester C alebo Bone Essentials. Ako keby sa mi tie doplnky zacali rozpustat prilis neskoro, resp. az nikde pri dvanastniku alebo tenkom creve a nejako tam zintenzivnili svoje ucinky ) ani neviem, ci je to teoreticky mozne wink Zaujimave je tiez ze Probiotika ( Soil Based Organisms, Ultimate) mi absolutny problem nerobia - zeby preto, lebo sa maju po spravnosti rozpustat az v tenkom creve?
Velmi by ma zaujimal na to Vas nazor.
Aby som nezabudla, kedze mineraly urcite potrebujem, tak si proste denne vysypem do pusy dve kapsule Bone Essentials a zapijam vodou. Vtedy je to ok a ziadne palenie, tazoba, zavrate ai sa nevyskytuju. Tak uz asi mesiac takto uzivam aspon tie dve Bone Essentials denne a funguje.
Mozem si takto vysypat napriklad enzymy alebo ine doplnky? Betain som skusala rozdrvit a rozpustit vo vode, ale vypit to potom bolo nad moje sily... Zuby uz svoje povacsine nemam, takze strach o zubnu sklovinu tiez nie.

Tesim sa na Vasu odpoved a nazor na moju teoriu. Dakujem velmi pekne.

Anne.

Naposledy upravil: Anne (2010-03-29 20:40:27)



2

Re: "Oneskorene travenie"

... a este som zabudla.... wink

najhorsie co moze byt je cesta autom alebo vlakom - resp. to natriasanie... jazdim autom viackrat za den a po viac ako hodinovej jazde mi vzdycky ostane strasne zle od zaludka / silne grganie xkrat posebe atd... To ze mam malo kyselin, viem skoro na 100 %, lebo rapidne zhorsenie po liekoch znizujucich kyselinu, po maku, madliach, sode bikarbone, fenikel, rasca, sladke drievko nemoze byt nahodne. Ked uz niekedy neviem ako dalej, tak repikovy caj vzdy zaberie - zvysuje tvorbu zaludocnych stiav, ako pisu na obale.



3

Re: "Oneskorene travenie"

Mineraly su silne alkalizujuce, tj neutralizuju kyselinu v zaludku, podobne ako mnohe prostriedky proti kyselinam co lekari predpisuju.
Ale kvasenie v zaludku a pala je dosledok NEDOSTATKU zaludocnych kyselin, nie prebytku
Preto nesmies brat mineraly spolu s jedlom, lebo sa ti jedlo nestravi
Jedlo moze byt v zaludku az 5-6 hodin, zalezi od velkosti a stravitelnosti. Cim je menej stravitelne(bielkoviny a tuky) tym tam dlhsie trci a ma moznost sa kazit, ked tam nie je dost kyselin.
Este som sa nestretol z pripadom, ze bu sa tabletkovy betain nestacil rozpustit v zaludku, ale je to mozne teoreticky.
Pre takych ludi odporucam kapsule s praskom na rychle rozpustenie v zaludku ako napr
http://www.vitacost.com/NSI-Betaine-HCl … psin/cas-1
Su ludia, co beru priamo namiesanu kyselinu chlorovodikovu z lekarne, treba ju pit cez slamku a zapit okamzite vodou.Niekolko glgov minimum.
Davka je 15 az 45 kvapiek trojpercentnej do polsialky vody, podla potreby, vzdy s jedlom.

Na zastavenie kvasenia a tazoby v zaludku je velmi ucinny glg koloidnej striebornej vody, ktory zastavi vsetky kvasne a hnilobne procesy v zaludku na par hodin.
Obcas to pouzivam ked sa objem.

Inac pri zlom traveni je zla absorbcia mineralov a z toho vyplyvajuca tetania a osteoporoza.
Takze priznaky, co mas su toxiny z hnitia a slabost a zavrate tiez aj z tetanie.
Dakedy je to ovplyvnene aj hormonalnymi kolisaniami, ked telo nevie poriadne hospodarit s mineralmi.To treba napravit doplnkom ako napr yam alebo senovka grecka.