1

Téma: Lupiny a svrbenie hlavy

RNG uz asi 2tt ma trapi svrbenie hlavy (vsi nemame) . Kadernicka uz ma pred dlhsim casom upozornila , ze mam lupiny a ci ma nesvrbi hlava....a ja som sa vytesovala, ze nie:) az doteraz sad ked sa idem zblaznit takto ma to svrbi...nevies poradit prosim nejaky recept ako na nich? alebo nejaky sampon z iherb? ale myslim, ze to chce preliecit aj z vnutra(upravit zivotospravu) + nejake pripravky nato..prosim. diky.



2

Re: Lupiny a svrbenie hlavy

Neviem, z coho ta ta hlava svrbi, mozu to byt plesne, demodex foliculorum alebo jeho infikovane vylucky, rozne bakterie a podobne. V kazdom pripade ti moze pomoct si olejovat hlavu na noc kokosakom s pridanymi niekolkymi kvapkami GSE
Sampony s obsahom sulfidu selenu(1%, Selsun blue)alebo kamenouholneho dechtu(tar), ci dechtov zo zivic stromov(pitch), az do 5% , tak isto pomahaju.
Pozor na silne odmastujuce sampony, po nic praska koza a nastahuju sa tam rozne plesne, ktore by sa nemohli inac do neporusenej nepopraskanej koze nastahovat.
Sampon sa da zoslabit pridanim oleja.



3

Re: Lupiny a svrbenie hlavy

Ahoj, RNG prosim ta co je najucinnejsie na lupiny-seboreu vo vlasoch co sposobuje kvasinka Malassezia. Muz ma s tym problem uz niekolko rokov, nasla som clanky ze je ucinny bud sampon Nizoral co obsahuje KETOKONAZOL,alebo sampon Head and Shouldes so ZINKOM, alebo Cutis help s KONOPE 10%, Stieprox so CIKLOPIROXOLAMINOM, Ducray Kertyol obsahuje SIRU a KYSELINU SALICYLOVU. Co mam z toho na muzovi vyskusat:) Dakujem



4

Re: Lupiny a svrbenie hlavy

V prvom rade pomoze si hlavu neodmastovat samponami, a casto pomoze 5 % +dechtovy sampon, ako som uz napisal.
Zinkovy sampon si mozes vyrobit z doplnkov zinku pridanych do samoponu, ktory by som zjemnil pridanim napr kokosoveho alebo aj olivoveho oleja, aby natolko neodmastoval.
Melasezia furfur  sa da vynicit aj napr oreganovym olejom v koncentracii 2 az 5%. Problem je len, ze oreganovy olej ma dost silnu vonu, takze to by som si daval len na vecer.

Samozrejme nizoral/ketonazol je tiez ucinny na nu. Viac na
http://www.mycology.adelaide.edu.au/Myc … nfections/



5

Re: Lupiny a svrbenie hlavy

RNG a 5% selenu si myslel ze pomaha? A co  CIKLOPIROXOLAMINOM toto ze by malo byt najucinnejsie? A ten oreganovy olej ma muz uzivat vnutorne alebo na vlasy davat.

Este sa spytam co je najucinnejsie proti kliestom,kedze na mna a maleho syna strasne lezu. Z tych chemickych je ucinnejsi DEET alebo EBAAP alebo ICARIDIN, na nase Slovenske klieste:) toto by som striekala na oblecenie a na kozu som nasla toto http://www.mosi-guard.com/shop nieco prirodne ten Cerveny spray vyzera dobre obsahuje 40% citriodiol, moze to byt ucinne? Dakujem za rady



6

Re: Lupiny a svrbenie hlavy

Nuz ja sa osobne vyhybam patentovanym chemikaliam, lebo maju privela skodlivych postrannych ucinkov.Problemy sa daju riesit aj bez nich
Ten Mosi guard nepoznam, takze nan nemozem komentovat.
Deet je chemikalia, ale je v 30% a vys koncentracii znacne ucinna.Menzie koncentracie su pochybne.

Ja osobne pouzivam elektronicke odpudzovace hmyzu a saty si nastriekam permetrinom.
Inac sa snazim zdrzovat tam, kde nie su ani komare ani klieste. Oboje toptiz prenasaju hromady velmi nebezpecnych nakaz a to si rozhodne nechcem risknut.



7

Re: Lupiny a svrbenie hlavy

Rng ja som chcela tie chemikalie striekat na odev v ziadnom pripade nie na kozu, len si neviem vybrat co je najucinnejsie, ten DEET sa u nas predava v najvyssej koncentracii 16%, EBAAP a ICARIDIN neviem ci su lepsie alebo horsie od toho Deetu 16%.
U nas na Strednom Slovensku su klieste nejak premnozene, ja sa im tiez snazim vyhybat,ale ja aj syn sme ich jednoducho dostali u nas na zahrade. Syna posadim na deku na zahrade a za chvilu ma prisateho kliesta na sebe:( Preto sa snazim nieco ucinne zohnat, ale jasne ze aj nieco prirodne na kozu este som nasla EFFITAN   http://www.bio-obchod.sk/produkt-5513/e … --alva.htm ale nepisu koncentraciu toho eukaliptoveho oleja ako je to u MOSI Guard.
A elektronicke odpudzovace hmyzu su ucinne? Aspon na komare to pouzijem teda ak je to dobre.

A este sa vratim k tym lupinam, ze co hovoris ma CIKLOPIROXOLAMINOM toto ze by malo byt najucinnejsie? A ten oreganovy olej ma muz uzivat vnutorne alebo na vlasy davat.
Velka vdaka za rady

Naposledy upravil: andula (2015-03-27 14:20:54)



8

Re: Lupiny a svrbenie hlavy

Eukalyptovy olej, citral a podobne nie su dost ucinne.
Takze odporucam najviac permethrin, ktory ucinkuje na satach skoro 2 tyzdne.
Pozri co udava napr google'com cez Amazon
http://www.amazon.com/s/?ie=UTF8&ke … 8kzru5ji_b

Naposledy upravil: RNG (2015-03-27 19:03:56)



9

Re: Lupiny a svrbenie hlavy

Dakujem RNG uz som nasla aj nejake repelenty s permethrinom aj u nas tak si ho zaobstaram.
A Rng co ten CIKLOPIROXOLAMINOM na lupiny a seboreu vo vlasoch, toto ze by malo byt najucinnejsie? Ci na to si myslel ze je to chemikalia? A ten oreganovy olej ma muz uzivat vnutorne alebo na vlasy davat.



10

Re: Lupiny a svrbenie hlavy

Ciclopiroc je ucinna chemikalia, ale ja mam osobne proti chemickym liekom vyhrady, lebo zamoruju telo. Naviac je to pomerne nova chemikalia a dost malo znama, takze maju dovod tvrdit ze je bezpecna. V buducnosti, ked sa nahromadi viac informacii o jej skodlivosti  ju mozu, ako mnohe ine lieky z trhu stiahnut, ale skody sposobene obvykle nikomu nenahradia.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ciclopirox
Oreganovy olej (rozriedeny 50 : 1 napr kokosakom sa da pouzuivat na vonkajsie pouzitie, a entericke kapsule tohoto oleja sa daju pouzuvat aj vnutorne



11

Re: Lupiny a svrbenie hlavy

Ahoj, RNG tak na muzovi som na tie lupiny a seboreu vo vlasoch vyskusala aj Zinkovy sampon aj Nizoral ale bez uspechu. Oreganove kapsule som uz objednala.. Chemikaliu Ciclopirox vynecham,ani ja nechcem pouzivat tieto latky,ale dakujem ze si mi to povedal nevedela som ze sa jedna o chemikaliu. Este chcem vyskusat Cutis help s KONOPE 10%, alebo Ducray Kertyol obsahuje SIRU a KYSELINU SALICYLOVU. Myslis ze moze byt KONOPE v tejto koncentracii ucinne alebo ta sira a kys. salic?
A este sa spytam, moj muz ma 42 rokov, cca 3 roky ma prebuchavanie srdca, bol uz na vysetreniach ale nic nezistili, potom sme si mysleli ze je to psychika, tak jedol B stress complex a lubovnik,ale ziadna zmena, vcera mal tlak 180 na 120 pulz 120 a to rano po prebudeni z postele,srdce mu buchalo o zivot, ma predpisany CONCOR 5, trosku ked to berie tak mu to prebuchavanie ustupi ale nic moc. Co to moze sposobovat, alebo co by bolo dobre nasadit? Vacsinou ma tlak v poriadku len ma to prebuchavanie, to ho potom stresuje a tlak mu vyskoci.
Dakujem za odpoved



12

Re: Lupiny a svrbenie hlavy

Vysoky tlak je najma zo stresu, z nanosoch na cievach(lecitin) a z prilis "hustej "krvi(nattokinaza) Moze tam prispiet aj nedostatok horcika(magnesium) alebo prebytok sodika s nedostatkom draslika. Pozri na temy stress a spanok.
Kyselina salicilova je antimikrobialna a protizapalova(vid aspirin co je tiez salicilat), bezne pouzivana na acne. Sira je stary pripravok na rozne kozne problemy. Skus a uvidis, ci mu to zaberie.



13

Re: Lupiny a svrbenie hlavy

Dobre vyskusam. No muz ma skor vyskoky tlak z toho ze sa zlakne ze mu to srdce prebuchava. Muz mava normalne tlak okolo 130-140 na 100, jemu vadi to prebuchavanie a to ho asi znervozni ak mu to busi viac,no neviem co mu este nasadit. Magnezium berie a co hovoris na ten CONCOR 5, da sa to obmenit s niecim prirodnym?
A este sa spytam na oreganove kapsule ci to nemoze ublizit detom, ze to nejak nici zaludocnu stenu lebo je to silne a palive...tak mi to vysvetlila jedna pani co predava vyzivove doplnky ze nech to v ziadnom pripade nedavam synovi. Sym na 5 rokov a ja som z Iherb objednala tie oregano kapsule co odporucas. Moze to mat taky vplyv na crevo dietata? Dakujem za odpoved



14

Re: Lupiny a svrbenie hlavy

Bisoprolol fumarate(concor, 5 mg) sposobuje aj nepravidelne buchanie srdca aj skakanie tlaku.
http://www.drugs.com/bisoprolol.html Naviac telo rabuje o neurotransmiter epinephrin, co vseobecne ukludnuje.
Ja by som ho nepouzival ale radsej si cistil cievy lecitinom, riedil krv nattokinazou a v prvom rade adrfesoval stress.
Pokial viem creva oreganovy olej nenapada, ani zaludok neposkodi, hoci palenie moze sposobit vracanie.
Na jpp nepocuvam, ja so beriem rady od lekarov, co sa v tom vyznaju. A samozrejme vlastnej skusenosti, kedze oreganovy olej pouzivam casto, aj rozny z mojej rodiny a prioatelov ho pouzivaju.
Tie kapsule su entericky pokryte, tj ked mas len trochu kyselin v zaludku, tak sa tam nemozu rozpustit. Samozrejmem je dobre ich brat s jedlom, lebo to ten obsah kapsul v crevach podstatne zriedi



15

Re: Lupiny a svrbenie hlavy

RNG viem ze nie si jasnovidec, ale nevies preco moze vzniknut to prebuchavanie srdca? Alebo co to sposobuje, kedze vysledky sono srdca aj holder bolo v poriadku? Je to len zo stresu alebo co este moze byt za tym? Aj nejake upchatie  niekde ked odporucas cistenie ciev? Muz ma 43 rokov. Aj B stress komplex bral ale bez efektu. Dakujem



16

Re: Lupiny a svrbenie hlavy

V prvom rade adresuj stres a spanok, ale moze to byt aj hyperventilacna tetania, alebo celkove tetania.