1

Téma: ekzem+plesne

dobre ranko prajem
uz som tu niekolko hodin a citam hore dole, takze nieco mam nastudovane ale predsa len by som sa chcela spytat:
syn ma dva roky, zatial nemame testy na alergie takze neviem co unho vyvolava ekzem, ale ma velke zmeny na kozi (zacalo mu to po orieskoch kesu a odvtedy sa to vlecie uz dva mesiace), kruhove, elipsove miesta vystupujuce z koze cele cervene alebo niekedy len okraje, velmi suche, potom zmeny na kozi "bez utvarov" len velmi suche miesta...
lekarka povedala ze su to plesne + ekzem (na testy na potraviny a pele sme neboli pretoze ma akutny zapal nakozi)
preto sa vas chcem opytat ci nemozem napriklad gsckom poskodit ak tam plesne nie su (chcem mu to aj tym umyvat)
chcela by som sa spytat ci ho mozem podla vas kupat v morskej soli a v sode bikarbone, ci mu tym mozem pomoct resp. co by ste mi odporucali v com ho kupat cim kozu omyvat...
zda sa mi to neuveritelne ze do takeho maleho cloveka tolko veci musim dat aby sa mu koza upravila (teda toxiny sa dostali von z tela)
dalej by som sa chcela opytat ci kombinacia liecby lekarom a vyzivovymi doplnkami nemoze vyvolat nejake neziaduce reakcie
lekarka ho lieci: imazolom, imacort (fenistil neberieme pretoze jeho nic nesvrbi) tanit krem
davam mu betaglucan (rano) a probiotika (vecer) a mazem konopnym olejom a kokosovym - je to v poriadku? nemala by som pouzivat iba jeden olej resp. krem?
pisete ze by sme si mali doplnat stravu o enzymy a pisete aj o doplnkoch...chcela by som sa spytat preco nestacia napriklad enzymy z olejov za studena lisovanych?
ak ste uz niekde o tychto veciach pisali prosim len mi poslite relevantny link
dakujem pekne a pekny den prajem



2

Re: ekzem+plesne

Vsetko, co je potrava a potravinovy doplnok s miero nie je skodlive.Skodlive su umele chemikalie, patentovane, ktore v prirode nikdy neexistovali a ked sa dostanu do tela, sposobia skodlive zamorenie.
Oleje obsahuju minimum enzymov. Dnesne silne enzymaticke zmesy obsahuju ovocne enzymi(papaja, ananas) bakterialne a fungalne enzymi a samozrejme zivocisne enzymi z pankreasu zvierat=pancreatin.
Protiplesnove prostriedky ako GSE, oreganovy olej, lapacho a ine  plus enzymi precistia telo a daju moznost probiotikam sa rozmnozit v crevach. Tieto produkuju rozne ochranne protilatky, az 70% obrannych latok v tele nam vytvara nasa probioticka flora, tj ked je zdrava.



3

Re: ekzem+plesne

dakujem za odpoved, takze som sa rozhodla pre enzymy, c vitamin, GSCko, jod a chcela by som sa vas opytat na nejaky vhodny rybi tuk pre deti? Nemam este potvrdenu ziadnu alergiu myslite zeby som mu mala davat aj quercitin? nestaci zatial c vitamin?

este by som vas chcela poprosit, mama ma obstrukcnu chorobu pluc, ktoru oblast mi odporucate z vasich prispevkov prestudovat?
dakujem
s pozdravom Sona



4

Re: ekzem+plesne

Ja osobne pouzivam krill olej, ktory je az 8 krat tak biologicky ucinny, tj staci pre dieta z neho brat jednu malu kapsulu.
Quercitin je dobry pre kazdeho, mas ho napr v cibuli, ale na ucinok ho treba az 3 x 500 mg pre dospeleho, to by boli 3 cibule kazdy den, co je nepredstavitelne., Tj Kapsule su tu dobra forma.
Infekciew v plucach zacinaju obvykle po systematickom toku hlienov z nosa a prinosnych priestorov, kde sa mozu infekcie a alergie drzat roky
Na alergie Quercitin, na zapaly curcumin, na regeneraciu pluc cordyceps, na odhlienenie oreganovy olej.
Pozri na  temy pluca, infekcie, alergie.



5

Re: ekzem+plesne

Dobry vecer, dakujem za odpoved. Uz mam doma vsetko okrem krill oleja. Ale mam problem s davkovanim. Viem ze ste to uz dakde pisali ale neviem to najst. Mam problem do maleho dostat normalne jedlo nie este "kontaminovane" praskom quercitinu, ester c, alebo kvapkou GSCka.
Prosim Vas ak mate niekde vseobecne info ake davky pre 2 rocne dieta napiste co mam pozriet.
A este sa chcem spytat, mozem napriklad c vitamin nasypat do sirupovej vody? popripade GSCko + C vitamin a sirup? nebudem tym negovat niektore vlastnosti?
Quercitin? do coho mozem zamiesat ten?...otvorila som ampulku a vysypala trochu do jedla - uz potom nechcel jest vobec:)
A posledna otazka aky kokosovy olej, od ktoreho vyrobcu pouzivate Vy?
Dakujem krasne za trpezlivost a odpovede.
Sona



6

Re: ekzem+plesne

Davky su podla vahy, nie podla veku. Obvykle uvadzam dospele davky tj davky pre zhruba 70 kg cloveka. Prepocitaj si ich na ine vahy podla ich pomeru
Kazdy panensky(virgin) kokosovy olej je dobry. S detmi je vzdy problem s doplnkami, lebo davky su obvykle pre dospelych a mnohe doplnky vybrane z kapsul maju hnusnu chut.
Ale obvykle sa nemusis bat predavkovania, alebo nejakych zlych postrannych ucinkov z doplnkov, tioe su neskodne, skor sa boj z chemickych liekov, na ktore casto nestaci ani 1 stranka na popisanie vsetkeho skodliveho, co mozu sposobit.
Nuz najlepsie by bolo pre neho brat enzymi na precistenie, ale zialbohu aj tie su chutove velmi neprijemne(rozkladaju rozne latky, tj aj stipu jazyk...), snad by mohol take miernejsie formy, ako surovy ananas, papaju a kiwi, teda aj aj na ne nedostane alergiu.Alebo to rozmiesat velmi dobre do jedla a dufat, ze to dieta zje.....Je sice pravda, ze s jedlom sa enzym znacne znehodnoti(tj rozklada jedlo a do krvi sa absorbuje podstatne menej na cistenie tela), ale aj tak je to lepsie, ako nic.
Odporucam aj transdermalne jodovu tinkturu, lebo jod pomaha vytvarat telu vlastne cistyiace enzymi a zarovern je antimikrobialny, tj potlaca nakazy, ktore sa nastahuju do porusenej kozi a nedovoluiju zahojenie.
A aj panensky konopny ak kokosovy aj lanovy olej su dobre na kozu, najma kokosovy , lebo sa sklada z mensich molekul, ktore prenikaju cez kozu aj do tela a vyzivuju a odmoruju aj podkoznu vrstvu.
Skus dat na ten exem zmes kokosoveho oleja, cukru a par kvapiek GSE, pripadne Sangre de Grado. To sice alergiu neznizi, ale pomoze hojit exem.



7

Re: ekzem+plesne

dobry den prajem, dakujem za odpoved
chcela by som sa vas opytat na dve veci:
maleho natieram kokosovym olejom + gse a teraz mi niekto povedal ze malemu by kokosovy olej jest ani na kozu nedaval ze je to silny alergen...nikde som sa s tym nestretla...je kokosovy olej alergen?
druha vec je ze maly ma stale vysev, uz sa to celkom upravilo a prisiel mikulas nadmerne mnozstvo sladkosti a na dalsi den teplota a bordova koza...
alergologicka vylucila potravinovu alergiu, kozna na to dala kortikoid+antibioticku mast (pouzila som ten krem dvakrat lebo to mal fakt zle) zabralo nie je to stopercentne ale vysev je jemny a nesvrbi az tak...ale vysev sa roztiahol na cele telo...prosto ho v potrave nieco drazdi, boli sme u alternativnej lekarky a ta pomeraniach povedala ze ide o neznasanlivost zivocisnych tukov resp. mliecnych tukov...ci ma pravdu neviem, ale ideme vylucit mlieko
prosim napiste mi co si o tom myslite dakujem



8

Re: ekzem+plesne

Potravinove alergie sa nikdy nedaju celkom vylucit, potravin je na tisice a alergolog vyskusa len niektore. Mnohe deti maju alergicku reakciu na potravinove farbiva, to mas v roznych sladkostiach kopu,
Mlieko je tiez mozny alergen, u niekoho orechy, u niekoho soja a arasidy, u niekoho citrusove plodiny(kysle)
Vacsina alergii sa da ucinne adresovat enzymami, ktore rozbiju nahromadene alergeny a precistia telo.
Este som sa nestretol s nikym, ktory by bol alergicky na kokosovy olej. Vyse polovica sveta na nom kazdodenne vari.
Ale niet takej latky ci jedla, na ktoru by nebol niekto na svete alergicky.



9

Re: ekzem+plesne

dakujem
este som vam zabudla napisat ze ho potieram aj koloidnym striebrom (miesto antibiotickej masti) to je moj vlastny prinos tak difam ze mu neskodim, davam aj jodovu tinkturu, ale do tej zmesy s kokosovym olejom som nepridala cukor, naco tam je ten cukor?
prosim poradili by ste mi konkretny vyrobok enzymy ktory by som mala malemu kupit, on slabsie papa, ale snad sa mi to podari do niecoho zamiesat popripade presypat do mensej kapsulky a prehltnut...anas velmi nechcel, papaja a kiwi nemam odvahu mu to dat ked je cely vysypany...
este ku tej jodovej tinkture, aj ja si ju davam a stava sa mi to (aj ked davam kvapky vo velkych rozostupoch) ze sa mi nakozi urobia flaky a koza pod flakom na krajoch sa zapali a svrbi, ked sa jod vstrebe ostanu mi zapalene prstence (to mam na bruchu) robim niekde chybu?



10

Re: ekzem+plesne

Cukor pomaha hojit rany, lebo prestupuje cez kozu a vyzivuje poskodenu oblast.
Jodova tinktura, ked je velmi silna moze vyvolat reakciu, preto treba jod natierat velmi tenko, pripadne pre citlivejsich ho rozriedit na nizsiu koncentaciu alkoholom alebo napr vodkou.



11

Re: ekzem+plesne

dakujem
pozrela som si vami odporucane stranky na enzymy, a chcem vas este raz poprosit o vas nazor co je najlepsie najjednoduchsie zhladiska podavania dietatu objednat...je tam toho dost...

ak by sme sa nahodou uz necitali tento rok, prajem vam krasne sviatky vela neskodneho jedla smile prijemneho pitia, lasky a zdravia...
majte sa pekne



12

Re: ekzem+plesne

S malymi detmi, co nechcu hlktat ziadne kapsulky je tazko, lebo tie rozne doplnky maju casto dost vyrazne a neprijemne chute.
Nic ine neviem poradit, nez viacere vyskusat a konecne zistit, co dietatu chyba, pre co ma tie alergie a slabu chut do jedla.
Kedze sa ten vysev zhorsil jedenim cukrikov a cokolady, tak je to iste aj nejaka potravinova alergia.
Inac by som podozrieval pracie prostriedky, zmakcovadla, roznu kozmetiku,,ktora je plna chemie, pripadne poruchy vnutornych organov a rozne chemicke lieky
Odmorenie pecene tiez moze pomoct, kedze pecen je filter roznych neziaducich latok a pomocou zlce a mikrovlaknin co to vynesu z tela sa telo odmori.
Vlastne kazdemu odporucam brat rozne mikrovlakniny a z casu na cas si precistit pecen aj protokolom dr Berksona.



13

Re: ekzem+plesne

synovi davam vysypane kapsule do detskej vyzivy. nikdy to nie je len 1 doplnok, ale 2-3. ked mu to uz liezlo hore krkom (tie cudne chute), tak som dochutila steviou a par lyzicami dakej 100% stavy z bio obchodu. s tou steviou treba opatrne, staci malo aj na velmi vyrazne osladenie. na tie vyraznejsie chute sa da navyknut aj tak, ze beznu obilninovu kasu posypete skoricou - najprv opatrne a potom si to deti aj same ziadaju.



14

Re: ekzem+plesne

Veru tak, nie je to s detmi jednoduche.
Dakedy aj s dospelymi, napr moj otec sa do smrti nenaucil hltat poriadne kapsule a snazil sa brat mineraly a ine v tekutej forme.
A moj syn, hoci ma uz 35 sa dosial skrti aj s jednou kapsulou, zatial ja co som schopny zobrat na jeden hlt aj desat, tak som si to hrdlo vytrenoval.Kedysi som mal ten isty  problem...



15

Re: ekzem+plesne

dobre ranko
takze mam v diagnostike novinky ide o histaminovu intoleranciu...
citala som o enzymoch ktore odporucate...su tam rozne davkovania...ako to funguje? staci jedna kapsula denne a enzym sa podrzi v tele sam alebo s kazdym jedlom dodavat enzym? na hist intol je nejaky lepsi ako iny? ci stale plati ze mam skusat...?
zacnem aj s tym odmorenim pecene
musim ho naucit jest tabletky pretoze ked mu to doniecoho prisypem povie ze tam je sol a uz mi druhykrat nezje oblubenu vyzivu...
co by ste este odporucali na HIT
na vianoce si zelam spiace neskrabuce sa dieta...spokojne vesele bez vysevu a papajuce velku cokoladu...



16

Re: ekzem+plesne

este otazocku chcem mu davat krill olej alebo rybi tuk...o rybach sa hovori pri HIT ako o zakazanych...myslite ze to moze syn uzivat? alebo mu tym vyvolam ako pri inych rybach reakciu?
este dalsie, vyzivove doplnky mozu ist spolu na prazdny zaludok? napr querceten a enzym...?
dakujem



17

Re: ekzem+plesne

dobry den, ja len chcem pispiet s mojou skusenostou: od detstva som trpela na detsky ekzem,ruky nohy tvar (cervene,svrblave do krvi skrabane)(pila som sunar od takmer narodenia, a bola som len mierne dokojovana)cize sposobil mi to zrejme ten,rodiacia ma nutili pit kravske mlieko aj ked v skole sa mi z neho "grgalo a odgrckavalo"pridali sa aj alergie na citrusy-od malicka(okrem kiwi)a cokoladu som nemohla ani vidiet.v puberte som sa vzburila prestala som pit nechutne mlieko a ekzemy zmizli ako zazrakom-ostali len kde tu (na vieckach a holeniach)potom som sa vydala, prestala som pouzivat chemicke prasky a ekzemy mi zmizli...kravske mlieko davam do kavy,ale takmer ho nepijem, cokolady mozem zjest hocikolko, aj citrusov-nic mi z nich nie je(mozno aj tehotenstvo pomohlo..ktovie).ale aj tak si myslim ze vela alergii je prave z praskov a chemickej kozmetiky-moje deti su v tomto smere zatial ok-ziadne kozne abscesy,kojene do 2rokov aj viac...cize asi na tom kojeni nieco predsa bude,alebo je to sila viery :-)vsetkym pekny den!(aj ked chorobam sa tiez nevyhnemeako kazdy :-))



18

Re: ekzem+plesne

Potravinove histaminy su vysledky najma kvasnych a inych rozkladnych procesov. Samotne cerstve jedla nemaju histaminy, aspon pokial viem.
Krill oleja pouzivas celkom malicko, takze nepredpokladam, ze dostanes s nim aj vela histaminovych l;atok. Najma ked sa jedna o olej okamzite spracovavany , tj za par minut od vylovu uz je aj  schladeny a pripraveny na kapslovanie.Tam ziadna mikrobialna cinnost nemohla nastat.
Enzymi v tele trvaju pomerne kratko, zialbohu, preto ich treba brat dost casto. Ale nemozem sa vyjadrit na ne vseobecne, lebo je ich hromady roznych druhov a kazdy ma polcas zivota iny, a na mnohe tie data este ani nie su v literature.

Co sa tyka roznych umelych vyziv, ich zlozenia sa casom menili a dlho obsahovali sojove produkty ako zdroj bielkovin a susene kravske mlieko. Kedze plno ludi ma na oboje alergie, vobec sa necudujem. Naviac to velke mnozstvo ockovani v detstrve prinesie do tela hromady cudzich latok s ockovacich substratov, vcitane roznych zivocisnych bielkovin, rovno do krvi, takze predstavuju spolu s roznymi virusami a podobne permanentne telesne zamorenie.
Neraz som uz pisal, ze za mojho detstva v 50tych rokoch potravinove alergie boli velmi zriedkave, dnes ich ma vyse polovica mladych ludi, tj daco sa kriticky zmenilo. Zamorenie vonkajsie=priemyselne sme mali aj my davno, tj je toto novsia zalezitost.
Kozmetika je povacsine chemicke svinstvo a dovolia to pre to, ze tvrdia, ze je to len zvonka na kozu, co je samozrejme loz, lebo koza je polopriepustna a teda cast z toho co si das na kozu prejde do tela a zamori, ked to nie je jedla latka.

Imunitu si treba budovat a posilnovat spravnou stravou a doplnkami, co v tej strave chybaju v dostatrocnych mnozstvach.
Znova opakujem pre kazdeho, je dolezite si doplnovat selen, zinok, jod, vitaminy C,E a D-3, a brat hromadu mikrovlaknin a probiotika, lebo spravne rozmnozene probiotika, ked okupuju crevnu floru na vyse 90% tak produkuju pre nas okrem ineho az 70% vsetkych obrannych latok, ktore telo vie pouzit aj inde na zvysenie imunity.

Naposledy upravil: RNG (2011-12-22 00:16:42)



19

Re: ekzem+plesne

dobry den
velmi pekne dakujem za odpoved.
idem objednat veci na pecen a vyskusame dajaky enzym, oreganovy olej, ma aj zaujimal vas nazor na homeopatiu a uz som si ho nasla smile, normalne citam o chorobach/problemoch inych ludi a mozem byt super speci spokojna ze som zdrava a ze ma maximalne boli hrdlo... Zato so synom sa budem musiet naucit celu biochemiu kym mu pomozem smile
na fore som nasla dotaz ohladom detoxikacie JOALIS, nereagovali ste na to, preto by som sa na to chcela opytat este raz, pretoze mi to tiez pri synovych problemoch bolo odporucane (neviem ci vam pravidla tohoto fora dovoluju o tom hovorit, tak mi len napiste ze o tom nemozete hovorit)
zaroven sa chcem spytat ci kokosovy olej (davam ho malemu aj jest) ci mu prechodne moze zhorsovat stav, tym ze vylucuje virusy mikroby atd...
maly je na diete uz neviem co mu mam dat jest
prosim napiste mi ci hociktora mikrovlaknina dostupna v lekarni je "ucinna" resp ktore su...
a nechce mi pit GSE ani malu koncentraciu je to horke aj ked tam dam sirup...co miesto toho per oralne?
dakujem krasne



20

Re: ekzem+plesne

pre gerda:
dakujem za prispevok, syn bol kojeny ale no moje polutovanie sa sam odstavil v 15 mesiaci, kravskemu mlieku a vyrobkom sme sa velmi dlho vyhybali ale tlak spolocnosti rodiny a obchodov a aj vlastna lenivost zlomili moje odolavanie a vlastne odvtedy su s malym problemy...nikdy sice nepil mlieko ani som ho nenutila, ale tu krupica, tam pribinacik, tu chlebik s maslom a ked si to tak vezmem - zrazu sa straaaasne vela mliecnych vyrobko nazbieralo, ale aj tak si nemyslim ze je to len o mlieku, pretoze uz tyzden nic mliecne neje a stav sa nezlepsil, reaguje aj na ine veci len nevieme na co, ked mu dam len malinku sladkost skrabe sa potom ako najaty...ale dnes pozorujem zlepsenie smile dnes si este ani raz nepytal nakremovat bibinka...ale to som ho vcera ponatierala chemiou (zo zufalstva)...takze uvidime
vsetkym prajem pekny den



21

Re: ekzem+plesne

Joalis je predrazeny a casto nie dost ucinny.Su to len miestne vyrobky, nie v ziadnom pripade svetova spicka, ktoru si mozes dnes cez internet objednat z akehokolvek miesta na svete.
Pravidla tohoto fora stanovuje Ivan, ktory toto forum zalozil kvoli mne, aby sa nestratili v inych forach moje prispevky, takze dufam, ze ja tu nebudem v ziadnom pripade uvadzania cohokolvek  co povazujem za uzitocne ,obmedzeny.
Nakoniec z mojej strany to nemoze uz byt ziadna reklama, kedze som z distribucie doplnkov uz vyse 3 roky kompletne von.
S detmi je problem ako im podavat niektore doplnky, kedze jedia podla chuti a nie potreby a kapsule este nevedia hltat.
Neviem, na akej diete drzis maleho, obmedzovanie vyberu potravin zasadne nepodporujem, potrava ma byt co najpestrejsia, leda ak takych, na ktore ma silnu alergiu.Aj tam sa to da casto upravit roznymi enzymami.
Kokosoy olej je zdravy a ochranny pre telo, dava aj plno energie, vcitane mechanickej, co je na rozdiel od inych olejov, co davaju povacsine len teplo.Ma zlozky protiplesnove.
Kedze nemozno dieta prinutit brat mnohe doplnky, aspon by som ho natieral jodovou tinkturou, kde jod prestupuje cez kozu do tela , prispieva k vytvaraniu enzymov a v roznych literaturach ho pouzivaju aj na rozne kozne problemy.
Na kozne problemy su aj niektore zelene, ako stavy z mladych trav, spirulina a podobne.
Praskova spirulina nema privelmi zlu chut a da sa celkom pekne v yogurte zamaskovat silnymi ovocnymi koncentratmi.Teda ak nema dieta alergiu na mliecne produkty, v tom pripade by som pouzival enzymi na pomoc, najdes ich pod nazvom Dairy enzymes

Naposledy upravil: RNG (2011-12-22 17:35:30)



22

Re: ekzem+plesne

dobry den
dakujem za odpoved
maleho som nechcela drzat na diete, ale nakoniec sme sa ku nej museli uchylit pretoze ho drazdi uplne vsetko...aj ja som za pestru stravu, ale ked neviem co mu robi zle vsetko musime vylucit ked mi lekari nevedia povedat co mu robi zle na zaklade krvnych testov...
momentalne jedol iba varene zemiaky so solou, stav sa mu nezhorsil, neskrabal sa pocas celeho dna...vecer pred spanim som mu kozu (chore spuchnute zapalene miesta) natrela aj GSE+kokosovy olej... zacal sa strasne skrabat, takze sme sa uchylili opat ku fenistil kvapkam a zaspal....
preto som sa pytala na ten kokosovy olej ci ho moze drazdit, lebo som niekde citala ze ked sa uziva aj zvnutra moze vyvolat prechodne akoze zhorsenie stavu, ked sa napriklad plesen dostava z tela von a na to som sa pytala ci je to pravda resp. co si o tom myslite ci to je mozne ako sprievodny jav liecebneho procesu...
jeme kokosovy olej nic nam nie je, nedam nanho dopustit, ale maly je akoby hypercitlivy na vsetko, preto moja opatrnost...
jodom mu to potieram...
enzymy pozriem dakujem



23

Re: ekzem+plesne

Iste ma pre nedostatok roznych enzymov a pravdepodobne  zlu crevnu floru velmi zamorene telo, a ako sa hovori z "poslednej kvapky pretecie pohar", treba najskor telo aspon ciastocne odmorit, ocistit enzymami a absorbentmi, aby nemal na kazdu malickost reakciu.
Inac na suchu kozu su dobre aj ine oleje, napr palmovy, jojopba,avokadovy, shea(na Slovensku bambucky olej),  kakaovy, olivovy, alebo hoci aj z hroznovych semien ,lanovy, konopny a  mandlovy.
Snad na jeden z tychto(vzdy pozeraj len na panenske chemicky a tepelne neupravovane) nebude mat reakciu.



24

Re: ekzem+plesne

ktore absorbenty? neviem to na stranke najst
co myslite tieto enzymy?:
Puritan's Pride
Super Strength Multi Enzyme
a
Doctor's Best, Best Digestive Enzymes, All Vegetarian, 90 Veggie Caps
mozu byt?
a ktory vyrobok s pankreatinom?
prosto nech to naraz objednam este ten vyrobok na pecen protokol...
a mne nieco na hlavu smile
este sa chcem spytat ked je teraz taky ze mu nemozem dat nic jest len zemiaky, mozem tie enzymy so zemiakmi zmiesat a oni zacnu pracovat? alebo radsej nalacno? alebo najprv tie absorbenty...napriklad bentonit?
prosim napiste mi nejake podla vas vhodne absorventy



25

Re: ekzem+plesne

pisete o mikrovlakninach prosim napiste mi ktore...ale prsom aj nejaky taky absorvent ktory mu mozem ist zajtra kupit aby som nemusela cakat kym mi dojde zasielka...na preklenutie...
a este co si myslite o tych detoxikacnych nalepkach na nohy? neviem ako sa to vola....je to ucinne? myslite ze by som to mohla dietatu nalepit?
a moze sa mi stat ze alergicky zareaguje na enzym? to sa len pre istotu pytam...



26

Re: ekzem+plesne

Na pancreatine odporucam najma tieto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … /716?at=0, kde je ekvivalent 2 gramy pancreatinu na kapsulu.
Na mnohozlozkovy rastlinny a fungalny enzym (nenici sa v zaludku) odporucam najma tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0       alebo
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … ps/12?at=0
Na mikrovlakniny je to psylium, pektiny, arabinogalaktany, conjac manan atd.
Psylium dostat na Slovensku, pektiny su najma v jablkach a hruskach, arabinogalaktany su susene stavy/miazgy zo smrekovca, vyborne sa rozpusta vo vode a nema extra prichut, ja si dam do pol litra vody az 2 lyzice tohoto
http://www.swansonvitamins.com/SWU508/ItemDetail
Detoxikacia cez paty je viac vec viery, nez naozajstneho ucinku.

Niet takej latky na svete, na ktoru by niekto nemohol dostat alergiu, preto zacinaj vzdy s malymim davkami a postupne zvysuj. Casto si telo po case aj navykne.

Naposledy upravil: RNG (2011-12-27 10:22:00)



27

Re: ekzem+plesne

Ahoj,idem sa aj ja podeliť o svoje skusenosti.Moj 2,5r syn bol kojený skoro 22mesiacov,očkovaný bol len v nemocnici a viac som ho už nedala.Periem len v detskom prášku a malý je chorý raz niekedy aj dvakrat do mesiaca.Naučila som ho prehltať oregano http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0  a ak su male kapsulky probiotika ,tak za tlieskania všetkých prítomných prehltne aj toto   http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0  Napriek tomu je momentalne zahlienený,zadoček ho bolí,lebo ma redšiu stolicu.Má velmi rád mlieko a mliečne probioticke jogurty-teraz mu ich nechcem dávať,lebo je zahlienený ,ale stále si ich pýta. Natieram ho ,lebo má okolo konečníka 4 vyrážky-biele akoby rozmočené.Raz za den sa mi podari mu vmiešať praškove colostrum do jedla http://www.iherb.com/symbiotics-colostr … ?at=0.Idem aj ja skúsiť teraz nejaké enzými.Ak máte niekto skúsenosť s nejakými ,ktoré nieje až také nechutné alebo je v malej tobolke,ktorú prehltne dieťa,tak mi prosím pošlite link.Ďakujem

Naposledy upravil: tinapp (2011-12-27 16:25:06)



28

Re: ekzem+plesne

Nuz neviem, mozno ma maly infekciu v nose a tam pomaha 3 x denne kvapkat roztok GSE.
Skus na neho enzymi na mlieko(dairy enzymes).
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Da … 21415?at=0

http://www.iherb.com/Now-Foods-Dairy-Di … /7269?at=0

Neviem , ako velke su tie  uvedene, ale tato ma malu kapsulku(cislo 3) a je dost silna.
http://www.swansonvitamins.com/SWU500/ItemDetail

Za to, ze ma dieta rado mliecne vyrobky ich nemusi vediet dobre stravit a teda mu mozu zamorovat tele, ktore sa brani vylucovanim hlienov.
Ale moze to byt aj ina potravinova alergia....nemam krystalovu gulu....

Ale problem moze byt aj nizka viralna imunita a tie cele jeho choroby mozu byt virusove, dokonca z vlastnych telesnych virusov, co kazdy nosi v sebe.
Ja by som mu skusiol pridavat aj freezedried aloe vera do napojov, 1/4 lyzicky, to postupne vybuduje silnejsie steny buniek a zabrani sireniu sa virusov a inych mikrobov c tele, tj po dlhsom case pouzivania zvysi imunitu tela celkove.



29

Re: ekzem+plesne

keby si tak mal tu kryštálovu gulu.....:)
skúsila by som ešte to freezedried aloe vera ,ak by si mi poslal link ,lebo v iherbe som to nenašla.



30

Re: ekzem+plesne

Iherb to nema, ale Swanson ano
http://www.swansonvitamins.com/SWF061/ItemDetail?n=0
Ja to pouzivam uz skoro pol roka(neporiadne a nepravidelne, zialbohu), povodne priti virusom, ale zda sa ze po case mi to celkove zvysilo odolnost proti nakazam. Od mala som mal nizku imunitu a nachytal som vsetky problemy s dychacimi cestami, ked moj syn dostal nieco, nechal som lekarku predpisat davku atb aj pre mna, lebo za den/dva som sa s nim, a kazdym naokolo o to delil.
Dnes na moje prekvapenie to nedostanem ani od mojej usoplenej vnucky, ktora na celeho okycha a obrechce od samej lasky. Skvrna, je zlata a som velmi rad, ze sa jej uz nemusim stranit zo strachu ze to od nej vsetko nachytam.
Nehovorim, ze som uplne imunny, ale staci 2-3 krat zobrat oreganovy olej a je to uplne prec, ked sa ma trosku nieco chyta. Predtym som musel pit aj GSE roztok aj brat oregano mnoho dni.



31

Re: ekzem+plesne

Ahoj Rng,znova ťa prosím o radu,lebo malý 2,5r.je stále zahlienený,dávam mu raz denne oregano a na večer probiotika-všetky ktoré si mi odporučil.Predvčerom som dala malemu aj 1 kapslu gse  http://www.iherb.com/NutriBiotic-Grapef … /4210?at=0 Včera sa mi zdalo ,že už je dobre ,tak som mu už nedávala nič.A dnes zvracal asi 5krát.Neviem ,čo mu mám dávať.Mám doma http://www.iherb.com/Nutricology-Prima- … /3447?at=0  a http://www.iherb.com/Flower-Essence-Ser … 20963?at=0  a  http://www.iherb.com/Rain-Tree-Nutritio … 17442?at=0 má asi 13kg

Naposledy upravil: tinapp (2012-01-05 21:45:43)



32

Re: ekzem+plesne

Zrejme to nebolo doliecene alebo nachytal nieco ine, co pri dnesnych beziacich epidemiach nie je nic zvlastne.
V prvom rade, ked je problem so zaludkom odporucam koloidnu striebornu vodu A to cim skorej, aby sa nakaza zo zaludka nedostala do criev, kde je ju tazsie adresovat.



33

Re: ekzem+plesne

už nemam koloidnu striebornu vodu..neporadíš mi niečo ine? Teraz už zaspal ,ale rano mu možem dať probiotiká?



34

Re: ekzem+plesne

Nielen mozes ale ich velmi odporucam. zakazdym, ked mas problem so zaludkom alebo crevami, posilnenie probiotickej flory  jej dovoli vyrobit rozne protilatky proti roznym nakazam. Ludia rozumeju povacsine, ze je to ucinne na creva, ale malokto si uvedomuje, ze sa tieto rozne obranne latky absorbuju aj do krvi a pomahaju nam potlacit infekcie aj inde v tele.
Potom radim aj rozne absorbenty, najma mikroclakniny, ako psylium, pektiny arabinogalaktany, inulin, conjac manan, ktore nielen absorbuju a cistia, ale su zaroven potrava pre probiotika. Ak nemas nic ineho pomoze ciastocne aj aktivne uhlie, bentonity zeolity a podobne, ktore sice necistia creva a nezivia probiotika, ale absorbuju do seba toxiny a vynesu ich z tela.



35

Re: ekzem+plesne

ĎAKUJEM RNG!!!Moj otec mi pozhanal koloidnu striebornu vodu a po jednej lyžičke akoby uťalo.Už ani nezvracal a ani hnačku už nemá.Ešte stále počujem ,že je zahlienený.Stačí,ak mu budem dávať raz denne oregano a na večer probiotiká?
A chcela by som mu neskor dávať niečo na posilnenie imunity.Čo si myslíš o tomto? http://www.iherb.com/Flower-Essence-Ser … 20963?at=0

Naposledy upravil: tinapp (2012-01-06 20:43:12)



36

Re: ekzem+plesne

Ja odporucam na hlieny v nose kvapkat roztok GSE 3 krat denne, s hlavou zaklonenou co najviac dozadu v leze, aby sa to dostalo aj hore do celnych dutin.Mnohokrat su hlieny len nasledok boja tela s infekciou v prinosnych dutinach. Spomenuty vyrobok nepoznam ani jeho,ucinnost, ale hned vedla mas iny
http://www.iherb.com/Herb-Pharm-Chaparr … 14118?at=0
kde je jasne napisane vyluh 4:1 ,tj ekvivalent 20% chaparalu. . Je to sice na obsah chaparalu velmi drahe, ako skoro vsetky vyluhy, ale je to forma vhodna aj pre deti(tj ked to vypiju, lebo chaparal ma vonu a chut ako kreozot(naftova zlozka, ktorou sa napr. napustaju, alebo aspon kedysi napustali drevenne podvaly  zeleznic  a drevenne stlpy proti hnitiu.)

Inac hlieny mozu byt aj ako nasledok alergie(mlieko, lepok soja, orechy, vzdusne alergie na pel, plesnove vytrusy, roztoce...)....)

Naposledy upravil: RNG (2012-01-06 23:37:27)



37

Re: ekzem+plesne

Dnes ráno Andrej /2,5/vstal a ukazoval mi ,že ho bolí hrdlo.Dala som mu lyžicu koloidnej striebornej vody.Do flaše som mu urobila čaj a do neho lyžičku askorbyl palmitate.Do nosa gse.Ked sa najedol/rožok s maslom/,tak som mu dala oregano.A po nom zjedol ešte banan.Za hodinu mal hnačku a za dalšiu hodinu sa pozvracal.Teraz pred spaním som mu dala probiotiká.Porad prosím ,čo robím nesprávne?Ja si  dám aj 3 oregana a nikdy ma z neho neprehanalo.Mojho brata aj sesternicu po oregane tiež prehána.

Naposledy upravil: tinapp (2012-01-07 13:53:35)



38

Re: ekzem+plesne

Kazdy clovek je osobitny, neexistuje jednotny postup na kazdeho.
Tie oreganove kapsule su entericky pokryte, aby sa rozpustili az v zasaditom prostredi creva, v zaludku totiz dost drazdia a mozu sposobit vracanie. Ale to by si citila intenzivnu vonu oregana na zvratkoch. Skor si myslim, ze ma reakciu na privela vitaminu C naraz.
Ascorbyl palmitate totiz neutralizuje zaludocnu kyselinu(je to forma calcium ascorbate, kde HCl vytlaci askorbovu kyselinu, co v crevach moze sposobit podrazdenie a hnacku,  a vytvori sa zaroven CaCl2, cim sa znizi obsah kyseliny v zaludku a to moze byt spolu s jedlom nespravny postup. Takze by som odporucal brat ten ascorbil palmitate az 2 hodiny po jedle, ked je uz vsetko v zaludku dostatocne natravene.
V neutralizovanom zaludku sa moze predcasne rozpustit aj ta entericka kapsula, to sa mne raz stalo, ked som zobral tie kapsule spolu s alkalizatorom(lyzicka KHCO3, za pol hodiny som mal v zaludku krce a vybehlo to so mna, odvtedy si davam pozor, aby som bral oreganove entericke kapsule s jedlom nie privelkym, aby som si prilis nerozriedil kyseliny v zaludku.
Clovek sa uci na vlastnych chybach a zialbohu je to pre kazdeho velmi individualne, rady platia len pre statisticku vacsinu, nie pre kazdeho jedinca.



39

Re: ekzem+plesne

RNG napísal(a):

Nuz neviem, mozno ma maly infekciu v nose a tam pomaha 3 x denne kvapkat roztok GSE.
Skus na neho enzymi na mlieko(dairy enzymes).
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Da … 21415?at=0

http://www.iherb.com/Now-Foods-Dairy-Di … /7269?at=0

Neviem , ako velke su tie  uvedene, ale tato ma malu kapsulku(cislo 3) a je dost silna.
http://www.swansonvitamins.com/SWU500/ItemDetail

Za to, ze ma dieta rado mliecne vyrobky ich nemusi vediet dobre stravit a teda mu mozu zamorovat tele, ktore sa brani vylucovanim hlienov.
Ale moze to byt aj ina potravinova alergia....nemam krystalovu gulu....

Ale problem moze byt aj nizka viralna imunita a tie cele jeho choroby mozu byt virusove, dokonca z vlastnych telesnych virusov, co kazdy nosi v sebe.
Ja by som mu skusiol pridavat aj freezedried aloe vera do napojov, 1/4 lyzicky, to postupne vybuduje silnejsie steny buniek a zabrani sireniu sa virusov a inych mikrobov c tele, tj po dlhsom case pouzivania zvysi imunitu tela celkove.

Prave mi prišli enzymi na mlieko od now a su take akurat maličké ,že ich drobec bez problemov prehltne.Musí to zobrať iba pred tým ako bude jesť mliečne výrobky ,alebo mu to možem dať aj po tom ? Napríklad si minule u babky pýtal mlieko a enzým by som mu mohla dať až doma.Po každom jedle sa sťažuje ,že ho boli bruško.Probiotika  http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0  mu davam rano aj večer.Nieje to vela pre 2,5r dieťa? Zajtra by mi mala prisť koloidna strieborna voda z Lučenca.Možem mu dať lyžičku po každom jedle?

Naposledy upravil: tinapp (2012-01-09 15:03:31)



40

Re: ekzem+plesne

Enzymi na mlieko s mliekom ho pomozu stravit, na prazdny zaludok odmoria-vycistia telo od mliecneho zamorenia, tj latok co telo z mlieka absorbovalo ale nevie rozlozit a pouzit.

Nos enzymi v malej krabicke stale u seba, tak ako ich nosim ja. najma u mna je dolezite nosit nattokinazu, lebo krvne zrazeniny sa mozu tvorit hocikedy a pri najmensej znamke trpnutia alebo bolesti si ich pre istotu dam. Je to sice mozno len 1% pravdepodobnosti, ze bolest alebo trpnutie je zo zapchatej cievy, ale riskovat porazku, infarkt alebo poskodenie organov z nedokrvenia je prilis nebezpecne na vyckavanie.

Ak ma dieta primalo kyselin(poskodene parietalne bunky na zaludku napr zaludocnou "chripkou") samozrejme ma kvasenie a hnitie v zaludku a to vyvolava zapaly a bolesti, tiez paly, ked vyvinute plyny nasilne otvoria uzaver a obsah zaludka sa dostane do proti kyselinam nechraneneho pazeraku.
Kyseliny sa daju doplnit, v pripade ze je to potrebne, inac aj mensie davky jedla a neriedenie kyselin pocas jedla extra pitim to moze znacne napravit.
Ja si zoberiem koloidne striebro zakazdym, ked ma boli zaludok, zatial mi to vzdy pomohlo potlacit rozne kvasne a hnilobne procesy v zaludku, ked som sa prejedol alebo prilis rozriedil,kyseliny. Najma sladke na vrch masa je zabijak, hlavne ked sa to hojne zapije.



41

Re: ekzem+plesne

RNG,prosím porad...dala som malemu Nac http://www.iherb.com/Life-Extension-N-A … /4809?at=0 a ester C 500 ,zapil to čajíkom a začal plakať ,že ho strašne bolí bruško  a chce čajík ,teraz leží a každu chvilku chce chlipnuť čajík a chce spinkať Mam pocit ,že ked mu dam nejake doplnky ,tak mu je stale zle ...Každý deň sa sťažuje ,že ho bolí bruško a je neviem,ako mu pomocť..nemože to byť velka davka pre neho,dala som mu to po mandarinke?

Naposledy upravil: tinapp (2012-01-10 16:18:01)



42

Re: ekzem+plesne

Ja neviem robit diagnozy, ja ti len mozem poradit, cim sa daju mnohe chemicke lieky nahradit prirodnymi doplnkami.
A co sa tyka skodlivosti potravinovych doplnkov, o to sa postara nas velky strazny pes , federalny urad FDA, aby sa na volny trh nedostalo nic ani len podozrive zo skodlivosti'
Ale alergie su aj budu, zapaly tak isto a mikroby okolo nas a v nas  tak isto. A s detmi je to tak, lebo jedia a beru veci podla chuti a nie podla potreby.
Pozor s NAC(n-acetyl cystein) je to zlozka aminokyseliny s obsahom kyseliny octovej(acetyl), takze musis davku prisposobit vahe maleho a velkosti jedla, lebo kysle vo vacsom mnozstve je drazdive.
Podla toho, co mi hovoris ma dieta zapal zaludka, mozno nejake protizapalove by mu pomohli, ako curcuminoidy, duimbier/zazvor,  DGL je dobre na zaludok, tiez aloe vera.



43

Re: ekzem+plesne

"Podla toho, co mi hovoris ma dieta zapal zaludka, mozno nejake protizapalove by mu pomohli, ako curcuminoidy, duimbier/zazvor,  DGL je dobre na zaludok, tiez aloe vera."
Nemám ani jedno..Ale mám :colostrum, http://www.iherb.com/Rain-Tree-Nutritio … 17442?at=0     prima una de gato...nemôže byť niečo s týchto?
Ty máš velke znalosti,čo pred tým a potom zjesť,aby to v žaludku nekvasilo.Ak urobím niečo nesprávne,ako napríklad to ,že som mu dala ten NAC / http://www.iherb.com/Life-Extension-N-A … /4809?at=0  /asi vo velkej dávke,má 13kg.Dá sa to potom zachraniť napr.kol.striebornou vodou,alebo by to mal niečím zajesť,aby mu tie bolesti bruška prešli? Čím viac o tom čítam ,tým menej tomu rozumiem.Vedel by si mi poradiť,že ak pojdem ku svojej detskej doktorke,z akeho vyšetrenia by sme mohli byť mudrejší,že čo mu vlastne je...Ďakujem.

Naposledy upravil: tinapp (2012-01-10 20:43:34)



44

Re: ekzem+plesne

NAC mu nesmies dat dospelu davku, to je privelmi kysle. Ked na dospeleho 75 kg je povedzme 600 mg NAC naraz, tak na 15 kg dieta je to 1/5 takze musis 600 mg kapsulu rozdelit na 5 davok
Na prekyslenu zaludok nepomoze koloidna striebornma voda, ale trosku sody bikarbony, zase nie privela, ved je to male dieta.
Aby si to mohla spravne davkovat, mozes to napr rozpustit vo vode a dat mu 1/5 vypit.
NAC obsahuje asi 25% kyseliny, tj treba nan na kazdych 100 mg asi 100 mg sody bikarbony na neutralizaciu.  Alebo hodne vody/caju na zriedenie.
Collostrum je vyborne, hojive, ale na zaludok odporucam skor GDL a aloe vera.



45

Re: ekzem+plesne

Maličký mal celú noc strašné vetry a bolelo ho bruško.Dala som mu na špičku noža sodu bikarbonu a ked sa zoparkrát napil,tak sa pozvracal a zaspal.Za dve hodiny sa zobudil a znova plakal,že ho bolí bruško.Celú noc sa modlím ,aby mu to len prešlo.Mám toto aloe : http://www.iherb.com/Now-Foods-Olive-Le … s/744?at=0 Ako to mám dávkovať pre 13kg chlapca?Môžem mu to vysypať do 2dcl čaju a rozdeliť na 5davok? A rano pojdem od mojho ocka zobrať  DGL,neviem ,ktoré má a tú tabletu mu mám zlomiť na polovicu a davať dvakrat denne?http:  http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … 2403?at=0A tieto probiotiká mu možem dať jednu celú ,alebo teraz radšej nie?   http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0  Ďakujem,že mi stále pomáhaš.

Naposledy upravil: tinapp (2012-01-11 12:56:57)



46

Re: ekzem+plesne

rng,rano malý vstal a strašne chcel papať tvarohový kremik,tak som mu dala enzym http://www.iherb.com/Now-Foods-Dairy-Di … /7269?at=0 a až potom kremik.Som teraz dosť vystresovaná ,tak sa nehnevaj prosím,ak sa o každom kroku chcem ubezpečiť ,či je správny.Nechcela som dietatu dávať atb a predávkovala som ho doplnkami..

Naposledy upravil: tinapp (2012-01-11 13:00:32)



47

Re: ekzem+plesne

Vetry su zo zleho travenia a zlej crevnej mikroflory. To trva nejaky cas si dobru mikrofloru vybudovat, aj najsilnejsie probiotika sa potrebuju rozmnozit casto az vyse 1000 krat, aby plne obsadili creva. takze predavkovanie probiotikami je nemozne.
Uvadzas tam extrakt z olivovych listov, nie aloe vera.
DGL je extrakt z sladovky hladkej, poznas je chut  iste ako licorice=pendrek .
Tento vytazok je ale nedrazdivy(deglycerrhyzinated) a  ukludnuje a podporuje hojenie zaludocnych stien.
Sladovka(glycerrhyza glabra) je adaptogen a podporuje rozne procesy v tele, okrem ineho samozrejme hojenie zaludka a criev.

Polka tej tabletky na zuvanie je dost , ma cokoladovu prichut, takze presvec maleho, ze je to cukrik a daj mu to tesne pred kazdym jedlom. Neobavaj sa predavkovania .



48

Re: ekzem+plesne

Som ti velmi vdačná..A probiotika možem davať len ráno a večer,nemusí byť nejaká prestávka od posledneho jedla?Teraz mu na ten kašel a zahlienenie budem dávať iba citricidal kvapky do nosa.Už sa bojím dávať iné.
Ak by si niekedy chcel prísť do Tatier s rodinkou,tak budete mať ubytovanie so stravou u nás z vdačnosti dvere otvorené kedykolvek.

Naposledy upravil: tinapp (2012-01-11 08:22:28)



49

Re: ekzem+plesne

Tak otec mal tento DGL http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … 2403?at=0A  ,ale malému vobec nechutil.Horko -ťažko som do neho dostala polku pred obedom a on potom nechcel obedovať .Zjedol jednu lyžicu kalerábovej polievky a zaspal.Nevadí,že po tom DGL nejedol ?Môžem mu to dávať aj nadalej ,aj ked si nebudem istá,či potom niečo zje?



50

Re: ekzem+plesne

DGL je vlastne len forma potraviny. Dieta spi, lebo je oslabene, nie kvoli DGL. Tento nema ziadne narkoticke ucinky.
Ani nepotlaca chut.
Ak je dieta velmi oslabene, daj mu niekolko gramov collostra, to je mierne na zaludok a obsahuje hromadu zivin a obrannych  latok. Da sa zamiesat do jedla, ma chut podobnu susenemu mlieku.
Ja somk collostriom nastartoval cinnost organizmu mojho otca, ktory bol natolko os;labeny po 6 hodinovej operacii(87 rocny v tom case) ze mu lekari nedali ziadnu sancu. Ale za tri dni bol na ich udiv uz aj jediaci  a travenie sa mu rozbehlo. Samozrejme nie s malymi davkami collostra, ale 2 x 15 gramov, lebo potrebujes aj plno vyzivy aj obrany.
Colostrum sa vstrebava aj pri nedostatku kyselin a enzymov.
Ja som pouzil len ciste praskove, povodne som ho vysypal z kapsul. Dnes kupujem prasok, bez akychkolvek pridavkov.
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … /4091?at=0   mensie balenie, drahsie na gramaz
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … /5457?at=0