1

Téma: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Dobrý deň,
RNG chcem Vás poprosiť o radu pre môjho otca, ktorý sa včera ocitol v nemocnici na JIS kvôli veľmi sťaženému dýchaniu. Podľa RTG a daľších vyšetrení sa jedná o vodu na pľúcach, čo spôsobila jeho nedostatočná schopnosť ľavej komory srdca odvádzať okysličenú krv do obehu a jej navracanie a hromadenie sa v pľúcach. Príčinou je kombinovaná srdcová chyba - aortálna stenóza s mitrálnou (chlopňovou) insuficienciou, získaná ešte v detstve ako následok reumatickej horúčky. Diagnóza teda nie je nová a lekárom je známa, otec občas chodí na kontroly, ale lieky užíval len v období akútnych ťažkostí. Toho roku sa dýchavičnosť dosť zhoršila, čo nakoniec viedlo včera až k zásahu lekárov. Najväčšou komplikáciou je podľa ich vyjadrení aortálna výduť, ktorá už dosahuje vraj 5.2cm a hrozí jej perforácia alebo prasknutie. Momentálne ho odvodňujú rôznymi chemikáliami orálnym aj infúznym spôsobom, čo odhadujú až na 2 týždne. Po tomto kroku mu striktne navrhujú operáciu srdca, ktorú podľa nich mal  absolvovať už dávno, pričom by spočívala v odstránení výdute a následnom premostení umelou protézou a súčasnou výmenou chlopne za umelú. Otec má 75 rokov a dúfali sme, že dožije aj bez takéhoto zásahu. On je však rozhodnutý súhlasiť so zákrokom, hoci my ostatní sme opatrnejší, nakoľko vieme, že operačné i pooperačné riziká nie sú malé a rovnako nie je isté, ako telo dokáže umelé implantáty prijať. V prvom rade sa Vás chcem opýtať, či by ste takúto operáciu doporučili, alebo by bolo lepšie nejako vydržať aj za pomoci prírodných látok, ak to vôbec je možné. Akú úspešnosť dosahujú pri takýchto zákrokoch v USA ? Sú Vám dostupné informácie, či by sa dala aortálna výduť nejako zúžiť a dostať do prijateľnejšieho stavu a stenotické miesto naopak rozšíriť ? A podobne čo sa chlopne týka-dala by sa aspoň čiastočne uvoľniť a viac zfunkčniť ? Resp. dokážu tieto záležitosti nejaké doplnky aspoň podporiť ? Myslíte že by mohli pomôcť silné enzýmy na čiastočné uvoľnenie zatvrdlých častí (napr. nattokináza, papain ap.) ? A celkovú výkonnosť podporiť CoQ10, vit B9, vit E, Mg ? Sú to žial organické poruchy. Aorta aj chlopňa sa následkom reumatickej horúčky stiahli, zatvrdli a kalcifikujú. Časť aorty sa za stenotickou časťou naopak veľmi roztiahla a stenčila svoju stenu. Ešte sa chcem opýtať, nakoľko môžu lieku na odvodnenie (zatiaľ neviem aké dostáva) poškodiť iné orgány ? Podávajú sa klasické diuretiká alebo niečo špeciálne na odvodnenie pľúc ? Aj keď sa otec rozhodne nakoniec sám, som vo veľmi veľkej dileme, či mu postup lekárov, a to hlavne operačný, doporučiť alebo nie. Za radu vopred ďakujem.2

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Nuz ja nie som specialista lekar na srdce, ale mozem doporucit na spruznenie ciev rozne antioxidanty, najma vitamin C, E a bioflavonoidy, na zriedenie krvi a zlepsenie cirkulacie napr Nattokinazu, na precistenie ciev lecitin, na odvodnenie najma komonicu lekarsku, na odstranenie kalcifikatov chelaciu, vitaminy D-3 a K-2 M7
Mnohe poruchy v tele, tj aj srdca vyplyvaju z nedostatku dlhych kolagenovych vlakien, ktore tvoria akoby kostru makkeho tkaniva, vcitane vsetkych organov.
Na podporu tvorenia kolagenovych struktur v tele odporuca napr Linus Pauling brat minimum 3 gramy vitaminu C, 400-800 IU vitaminu E, a niekolko gramov aminokyselin argininu, ornitinu a l-cysteinu.

Kedze sucasny stav sa dlho vyvijal, nemozno si predstavit, ze sa rychlo regeneruje, na to treba roky, zialbohu.
Vykonnost srdca sa da podporit ubiquinolom(200 mg) a priamo branim doplnku ATP(300 mg).

Dobre je brat samozrejme aj rozne protizapalove, napr curcuminoidy, a to az v davkach 3 x 1500 mg pri akutnych zapaloch.

Moja zasada je ako vzdy, nerezat ale liecit/regenerovat, pokial sa to este da.3

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Dakujem pekne za informácie, kazda rada je teraz dobra. Co hovorite na dalsie latky, ktore tiez figuruju v "heart diseases" - najma GPLC (Glycine Propionyl L-Carnitine), policosanol, vinpocetine a hloh.
Samozrejme, aj ja som predovsetkym za regeneraciu a operacie pripustam len vynimocne, len prave neviem posudit, ci sa este
regenerovat da...4

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Policosanol znizuje triglyceridy a cholesteroly produkovane pecenou, vinpocetine, huperzine a ine su silne antioxidanty spominane pri cirkulacii, pruznosti ciev atd.To ma spojenie nielen so srdcom, ale aj so zrakom, mozgom a pamatou atd.5

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Takze aj GPCL by mohol byt napomocny. Informacie v originale pripajam.

Antioxidant Function: A well-described effect of PLC is the ability of
this nutrient to reduce the potentially harmful effects of free radicals.
Excess radical production can lead to a condition known as “oxidative
stress” which is associated with damage to important molecules such
as lipids, proteins, and DNA.
Fatty Acid Metabolism: Carnitine is critical for the transport of
activated long chain fatty acids into the mitochondria of the cell (i.e.,
the energy producing component of the cell). In theory, increased
fatty acid metabolism would result in the increased “burning” of fat
as an energy source, leading to improvements in blood triglycerides,
body fat, and energy levels.
Vasodilatation (i.e., increased blood flow): An exciting finding
in recent studies using PLC is improved blood flow. This appears
mediated by an increase in the important signaling molecule known
as nitric oxide (NO∙), which acts in blood vessel dilation (i.e., opening).
Blood vessel dilation is important for maintaining normal blood flow,
as well as for athletes seeking to enhance blood flow to aid oxygen
and nutrient delivery to working skeletal muscles.

How does NSI GPLC Glycine Propionyl-L-Carnitine HCl support health ?

Encourages muscle strength and endurance.*
Boosts carbohydrate metabolism.*
Helps reduce lactic acid buildup.*
Provides powerful support for peripheral arterial blood flow.*
Supports healthy energy levels.*
Works with acetyl L-carnitine to promote sexual health in aging males.*
Has antioxidant properties that help protect against free radical damage.*

Possibly Effective for :

Poor circulation that causes leg pain while walking (intermittent claudication).
Chest pain (angina).
Congestive heart failure.
A type of heart disease called chronic ischemic heart disease.6

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Ja beriem skoro stále karnitín, brala som ho aj hlavne kvôli chelácii ťažkých kovov, väčšinou si kupujem tento doplnok, obsahuje štyri rôzne formy karnitínu, vrátane toho GPCL, karnitín je dobrý na srdce, mozog, má kopec prospešných funkcií, u nás ho kedysi ešte dávno veľmi skúmal a spopularizoval český lekár Petr Fořt hlavne v športovej výžive, ktorý vôbec prvý sa viac zaoberal rôznymi doplnkami a propagoval ich na Slovensku a v Čechách:

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ca … /4330?at=0
http://www.eplanet.sk/kniha/l-karnitin-petr-fort/

Naposledy upravil: bludicka (2011-06-09 13:50:09)7

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Arginin rozsiruje cievy tiez(NO zdroj),
Carnitin , najma jeho forma acetyl L- carnitine je dobry na srdce
Carnosine je este lepsi.
dobry je aj cukor, D-riboza atd.
Dopnkov na podporu srdca je hromada.Najdolezitejsie je ale nenechat srdce starnut, tj udrzovat jeho kolagenovu strukturum a to je ako som spomenul podlaL. Paulinga a dr Ratha a inych najma vitaminom C(3+gramy) , E-(400 az 800 IU) a aminkyselinami arginin ornitin a lysin.
Inac na rozsirenie ciev (ACE mechanizmus) pracuje vyborne aj hloh(Hawthorne, cratageus), niekolko gramov sucheho ovocia denne.8

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Ďakujem za všetky rady, doplnky mám objednané. RNG, môžte mi prosím okrem už uvedeného dávkovania vitamínov C, D, E a ubiquinolu odporučiť dávkovanie, množstvá, prípadne kombinácie aj pre ostatné prípravky ? Čiže hlavne za účelom odkalcifikovania a spružnenia aortálnej chlopne a podobne zmäkčenia a aspoň čiastočného rozšírenia zúženého miesta aorty, prípadne i pre podporu výkonnosti srdcového svalu. Prosím o doplnenie dávok k jednotlivým doplnkom.

1.) Arginin/ornitin - http://www.iherb.com/Now-Foods-Arginine … s/362?at=0 (výrobca udáva 3g/1.5g)

2.) EDTA Chelator complex - http://www.iherb.com/Life-Enhancement-E … /2764?at=0 
     (výrobca udáva v priemere 600mg EDTA)

3.) Vit D3 - 5000 IU

4.) Vit K2

5.) Nattokináza

6.) Acetyl L-carnitin / carnosin

7.) Lecitín

8.) Hloh (Hawthorn Berry) - výrobca Now Foods odporúča 3.3 g denne

9.) Citrusové bioflavonoidy

10.) Policosanol

11.) Vit B6 / B9 / B12

12.) D-ribóza

13.) L-Lyzín

14.) Enzýmy

V prvej reakcii ste spolu s aminokyselinami doporučili aj L-cystein, druhýkrát L-lyzín, tak som objednal ten druhý. Je to ok ? Chcem otcovi nasadiť aj čistiace enzýmy (napr. Digest Platinum) + jódovú tinktúru na potieranie a pre istotu aj niečo na prečistenie trávenia a zlepšenie vstrebávania, hlavne vlákninu a probiotiká. Jódovú tinktúru, vlákniny a probiotiká dávkovať
klasicky ako pri čistení a náprave trávenia ?9

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

1.OK
2.OK, rano chelovat, vecer zobrat doplnok mineralov na kosti, lebo chelator taha aj vapnik a horcik.
3.OK
4. 100 mg K-2 forma M-7
5. Nattokinaza, 1 az 3 krat 2000 FU
6, pol gramu az gram. Najlepsie L-carnosine.
7.Lyzica raz az 2 krat tyzdenne, mozno aj viac.
8.OK
9. 2 gramy, zmes rutinu hesperidinu a najma diosminu.
10. 20 az 40 mg denne, poznas za par tyzdnov jasne na rozbore krvi
11. su zmesy priamo oznacene ako homocystein mix, ale osobne davam prednost stress B a sublingual B-12, aspon 1 miligram(1000 mcg pod jazyk)
12. Ja si sladim kavu (mierne) ribizou, 1 lyzicka denne.
Pouzivam osobne L-lyzin HCL ako zdroj HCl s kazdym vvacsim jedlom, ale rano skoro odkyslujem telo(alkalizacia) 1/2 lyzickou KHCO3 na prazdny zaludok, inac proidavanie len kyselin okysli telo.Lyzin je dobry protirakovinny a proti premnozeniu virusov, lebo posilnuje kolagenove struktury v tele, ktore nedovolia sireniu metastaz.
Enzymi su dobre na cistewnie zamoreneho tela a zlepsaenie traviaceho procesu, beru sa podla potreby. Ale ked mam niekomu poradit, napr pri pancreatine ucinna davka zacina od 2000 mg  ekvivalent, a moze byt pri rakovinach az 10 gramov  ekvivalent.
Jodovu tinkturu odporucam najma transdermalne, ale da sa aj pouzivat ustne, 2-3 kvapky denne. Transdermalne je to elegantnejsie, lebo staci raz max 2 krat do tyzdna, uvolnovanie cez kozu je postupne, nie narazove ako ustne, a naviac pod pazuchou jod pracuje ako deodorant den-dva, co tiez nie je na zahodenie.10

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Roman prosim Ta, spominal som Ti nedavno, ze neterka 9 r. hmotnost 45 kg ma problemy z cystami od 6 rokov. Vybrali jej aj nosne mandle, aj nejaku cystu....Zase ju zacala bolievat hlava, rtg ukazal zase nejake cysty v nosovej dutine.Objednal som jej Pancreatin http://www.iherb.com/Country-Life-Super … /1718?at=0 a DIM http://www.iherb.com/Source-Naturals-DI … 1460?at=0.
Prosim Ta ona ako dieta 9r, 45 kg ake davky potrebuje , co sa tyka Pancreatinu aj DIMu ? Samozrejme berie aj lugolov roztok cca 2,5 mes...ine zatial nepotrebuje brat??
Srdecna vdaka ...11

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Podla vahy by mala brat 2/3 az 3/4 dospelej davky.Ja by som osobne bral aj oreganovy olej, kedze cysty sa vytvaraju casto na miestach zapalov,, pripadne by som si nejaky cas kvapkal aj GSE,alebo koloidnu striebornu vodu do nosa, podozrievam, ze je tam nejaky mikrob co tie zapaly vyvolava a ze sa tam preto vytvaraju tie cysty=smetne kose.12

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Takze moze brat 3 cps Pancreatin a 3 cps DIM denne.......asi pred jedlom 1 hod??13

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

OK14

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

RNG napísal(a):

1.OK
2.OK, rano chelovat, vecer zobrat doplnok mineralov na kosti, lebo chelator taha aj vapnik a horcik.
3.OK
4. 100 mg K-2 forma M-7
5. Nattokinaza, 1 az 3 krat 2000 FU
6, pol gramu az gram. Najlepsie L-carnosine.
7.Lyzica raz az 2 krat tyzdenne, mozno aj viac.
8.OK
9. 2 gramy, zmes rutinu hesperidinu a najma diosminu.
10. 20 az 40 mg denne, poznas za par tyzdnov jasne na rozbore krvi
11. su zmesy priamo oznacene ako homocystein mix, ale osobne davam prednost stress B a sublingual B-12, aspon 1 miligram(1000 mcg pod jazyk)
12. Ja si sladim kavu (mierne) ribizou, 1 lyzicka denne.
Pouzivam osobne L-lyzin HCL ako zdroj HCl s kazdym vvacsim jedlom, ale rano skoro odkyslujem telo(alkalizacia) 1/2 lyzickou KHCO3 na prazdny zaludok, inac proidavanie len kyselin okysli telo.Lyzin je dobry protirakovinny a proti premnozeniu virusov, lebo posilnuje kolagenove struktury v tele, ktore nedovolia sireniu metastaz.
Enzymi su dobre na cistewnie zamoreneho tela a zlepsaenie traviaceho procesu, beru sa podla potreby. Ale ked mam niekomu poradit, napr pri pancreatine ucinna davka zacina od 2000 mg  ekvivalent, a moze byt pri rakovinach az 10 gramov  ekvivalent.
Jodovu tinkturu odporucam najma transdermalne, ale da sa aj pouzivat ustne, 2-3 kvapky denne. Transdermalne je to elegantnejsie, lebo staci raz max 2 krat do tyzdna, uvolnovanie cez kozu je postupne, nie narazove ako ustne, a naviac pod pazuchou jod pracuje ako deodorant den-dva, co tiez nie je na zahodenie.

RNG, prosim Vas k tej kalcifikovanej chlopni a zuzenej aorte sa chcem este opytat :

1.) kolko treba denne brat toho mineraloveho komplexu na kosti po chelacii ?
2.) L-lyzin mam samostatny (nie s HCL) - ako ho davkovat ?

dakujem15

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Povedal by som, ze 2 x 2 tabletky, na prazdny zaludok hodinu pred jedlom je asi tak dostatocna davka na vahu 45 kg . To je dokopy ekvivalent 5600 mg pancreatinu.
DIM, 2 x 100 mg denne by malo stacit na prevenciu, aby sa v tych cystach nahodou nevytvorili nejake bujnejuce bunky.16

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

RNG, došlo k omylu, táto Vaša posledná odpoveď je určená pre užívateľa MilanDr, ktorý z neznámych dôvodov primiešal do tejto mnou založenej témy o aortálnej a chlopňovej chybe srdca niečo úplne iné, no odpoveď od Vás vlastne aj tak dostal už predtým.

Takže Vás poprosím ešte raz o odpoveď k pôvodnému problému "srdca" na tieto 2 otázky:

1.) Koľko treba denne brať tohto minerálového komplexu po chelacii ?
http://www.iherb.com/Country-Life-Total … blets/1742

2.) Koľko L-lyzinu (predsa len s HCL) ? S každým väčším jedlom znamená, že napr. 1 tabletu s raňajkami a 1 tabletu
     na obed ?
http://www.iherb.com/Source-Naturals-L- … blets/1248

ďakujem

PS : Týmto zároveň prosím všetkých prispievateľov, aby smerovali svoje otázky do tém, kam patria, inak tu vznikne veľký 
       chaos.17

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Vdaka za upozornenie, chaos tu uz je poriadny, ludia su nediscipolinovani a to velmi znehodnoti rozne temy a tak musim odpovedat na to iste znova a znova, lebo sa tie odpovede na tomto fore hlboko pochovaju do inych tem.

Tie L-lysin HCl tabletky su konsky velke. Skus jednu len s velkym jedlom, rozhodne nie s ranajkami.

Ten uvedeny doplnok mineralov je dost silny 2 tabletky bohate stacia ako doplnok.

Jedine, kde by to nebolo dost ucinne je u starsich ludi, ktori maju malo kyselin a pre to slabu absorbciu mineralov z anorganickych foriem(MCHA). Nuz ale uvidis to velmi rychlo na krvnom teste.

Naposledy upravil: RNG (2011-07-22 09:58:53)18

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Dakujem RNG, upozornil som aj administratora tohto webu, ci by neuvazoval o uprave a sprehladneni, tak uvidim, ako sa k tomu postavi.

1.) - K tej jodovej tinkture by som sa este spytal na techniku aplikacie na kozu - cize nakvapkat priamo na kozu a rozotriet, 
       alebo predtym na vatu a potom potierat ? (Aby nestekalo)

- A k oralnemu podavaniu - tie 3 kvapky sa mozu dat do trochy vody a potom jednoducho vypit ? S jedlom alebo nalacno ?

3.) Co si myslite o aminokyselinach L-glutamine, L-methionine a latke beta-sitosterol ako vhodnych doplnkoch na tento
     problem. Su totiz zastupene vo viacerych "Heart formulas".19

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

čo je lepšie na cysty na vaječku I3C alebo dim ktory s tychto a od ktorej firmy iherb alebo swanson?dakujem a dobru noc prajem20

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Dakujem RNG, upozornil som aj administratora tohto webu, ci by neuvazoval o uprave a sprehladneni, tak uvidim, ako sa k tomu postavi. Teraz som musel znovu zduplikovat svoju otazku, aby neostala prekryta, uzivatelia zial ignoruju zakladne, hoc nepisane pravidla a konaju nelogicky tym, ze kladu otazky do fora uplne mimo svojich tem... :-(

1.) - K tej jodovej tinkture by som sa este spytal na techniku aplikacie na kozu - cize nakvapkat priamo na kozu a rozotriet, 
       alebo predtym na vatu a potom potierat ? (Aby nestekalo)
     - K oralnemu podavaniu - tie 3 kvapky sa mozu dat do trochy vody a potom jednoducho vypit ? S jedlom alebo nalacno ?

3.) Co si myslite o aminokyselinach L-glutamine, L-methionine a latke beta-sitosterol ako vhodnych doplnkoch na tento
     problem. Su totiz zastupene vo viacerych "Heart formulas".

Ešte raz pre užívateľov - toto je téma "srdce - aortálna a chlopňová chyba"21

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Stanley, ja si natieram pod pazuchou Q-typom flak asi velkosti dlane. To je asi ekvivalent 10 az 15 kvapiek. Oralne pouzitie osobne nerobim, lebo nenavydim chut jodovanej vody.
Ale ked sa 3 kvapky daju do deci vody, da sa to pit bez problemov.
Glutamine, methionine  aj rozne steroly su dobre na srdce, tiez ubiquinol, hloh(hawthorne) a samozrejme podla Linusa Paulinga 3 gramy vitaminu C a L-lysin na budovanie kolagenov.22

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Dim je ucinnejsi, preto ho staci len 200 mg denne. I3c musis brat na rovnaky ucinok v tele az 600 mg a viac, v tele sa zmeni urcite percento na DIM.23

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Ahoj RNG, co si myslis o tomto clanku? Moze byt karnitin predsa len skodlivy?
http://tech.sme.sk/c/6761024/krvave-ste … terie.html24

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Ako som uz povedal, farmaciou plateny vyskum tvrdo pracuje na tom, aby ociernil potraviny a potravinove doplnky, co zvysuje predaj liekov.
Pri traveni a vytvaraju rozne splodiny, niektore aj skodlive, ako TMAO, homocystein a podobne. Pecen ich vie zlikvidovat heromady, pokial clovek je pestro a nic neprehana.
Samozrejme, treba si udrzovat spravnu probioticku floru nasadzanim probiotik a branim hodne mikrovlaknin na ich podporu. Mikrovlakniny zaroven ako absorbent odmoruju telo. Zialbohu o tom sa dost malo pise, radove menej ako reklamy na rozne skodlive chemicke  lieky
Naviac odporucam, si aspon raz do roka precistit pecen protokolom dr Berksona(tri tyzdne), co ju nielen precisti, ale aj zregeneruje, tj zvysi jej filtracnu kapacitu a zneskodnovanie roznych splodin.
Ruky, zuby telo si cistime, preco nie aj vnutorne organy???25

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Sprava pre RNG
Dovolujem si Vas poziadat o Vas nazor na riesenie Kawasakiho syndromu u 2,5 rocneho  chlapca.
Vopred dakujem.26

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Lekari tvrdia, ze je to autoimunne a dedicne, ja si osobne myslim, ze nie a velmi vela lekarov zacina pochybovat o vsetkych autoimunnych chorobach, celkove.
Prejavuje sa zapalom a rozpadom cievnych stien, takze samozrejme protizapalove su tam dobre, najma curcuminoidy s bioperinom, boswelin a serrapaptaza.
Moj osobny nazor je, ze sa jedna o obrannu reakciu tela, ktore sa snazi vynicit bunky infikovane najpravdepodobnejsie nejakym virusom, ktory zatial este nesleduju.
Tj radim hromadu antiviralnych rozneho druhu.
Kedze maju ciastocny uspech s IV podavanymi imunoglobulinami, nevidim ziadny dovod, pre co by nemali byt roznako ucinne imunoglobuliny napr z collostra, davka 2 x 10 a viac gramov  praskoveho denne.
U Europanov bola tato chorobva donedavna prakticky neznama(to vylucije tu teoriu dedicnosti, vsakze) a teraz sa zacina objavovat aj v Europe aj v USA a zopar ludi to dava do suvisu s pohybom ludi a tovaru z Japonska, kde je tato choroba uz davnejsie znama.
Takze o tom viem mizerne malo.  Ale rozhodne by som bral protizapalove aj imunoglobuliny a definitivne adresoval viralnu imunitu, co vlastne dnes radim kazdemu
A aby som nezabudol, telo drzi dokopy kolagenova struktura, to sa tyka aj ciev, tj doplnok vitaminu C  a L-lysinu tu tak isto odporucam, ako na regeneraciu vsetkych organov, ktore drzi dokopy kolagenova vystuz.

Naposledy upravil: RNG (2013-05-14 23:15:39)27

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Srdecna vdaka za Vas nazor.28

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

OK29

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Dobry den, RNG prosim Vas o doporucenie davkovania nasledujucich doplnkov pre podporu odvodnenia organizmu a to najma pluc (tazke dychanie, nemoznost nadychu) ako i celeho tela, hlavne opuchnutych noh, z dovodu zlej prace choreho srdca mojho otca (zuzena aorta s aneuryzmou a nedomykavost chlopne ako degenerativna chyba s naslednou kalcifikaciou). Ako hlavny doplnok na odkalcifikovanie a zlepsenie prace chlopni a aorty berie toto :

a)     http://www.iherb.com/MRM-Cardio-Chelate … -Caps/4665 - berie 2 kapsule + 2 kapsule denne,
         chceme zvysit na 3 + 3

Na podporu srdca berie okrem inych aj dalsie doplnky :

b)    http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ha … psules/191 - ake davky doporucujete ?

c)    http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-High … gels/10930 - ake davky doporucujete ?

Zial, zatial nemame viditelny pozitivny vysledok, pretoze kazdeho zhruba 1/2 roka sa otec tak zavodni, ze je nuteny ist do nemocnice na odvodnenie. Tam to riesia hlavne infuzne podavanym furosemidom, pricom zhruba po tyzdni ho zvacsa prepustaju domov ako docasne odvodneneho, ale stale a opakovane silno tlacia na operacny zakrok (nahrada casti aorty a vymena chlopne za umele implantaty), nakolko sa podla nich bude zavodnovanie opakovat a stale castejsie a navyse nas strasia moznym prasknutim rozsirenej casti aorty. My sa to snazime odkladat a pomahat zatial iba doplnkami, pokial to este ide, lebo si myslime, ze to nie je len tak, vymenit a zit s umelymi sucastami srdca, hoci oni sa chvalia bohatymi skusenostami a vraj dobrymi vysledkami operacii...

Zatial sme to doma riesili cajom z komonice + dalsimi oblickovymi zmesami (zlatobyl, praslicka, medvedica, breza), ale to nemalo zatial velky efekt. Preto chceme proti zavodnovaniu nasadit koncentrovane doplnky, ktore by to mohli riesit. Hlavny doplnok, ktory chceme na tento ucel nasadit (komonica + rutin + ibis + divozel + kofein) :

1.)    http://www.swansonvitamins.com/swanson- … ct-30-caps
Kolko kapsul denne doporucujete, aby to malo dostatocny efekt na trvale udrziavanie normalnej bilancie tekutin v tele ? Nie su potrebne prestavky pri uzivani tohto doplnku s komonicou ?

K tomu chceme pridat :

2.)    http://www.iherb.com/Now-Foods-Horse-Ch … psules/633 (pagastan + rutin) - ake davky 
        doporucujete ?

3.)    http://www.iherb.com/Now-Foods-Butcher- … psules/443 (listnatec) - ake davky doporucujete ?

4.)    http://www.iherb.com/Now-Foods-Water-Ou … caps/15373 ( prirodne diuretika) - ake davky
        doporucujete ?

Prosim o doporucenie davkovania vsetkych uvedenych doplnkov, pripadne aj ine dolezite rady alebo doplnenie, ktore povazujete za potrebne uviest.

Da sa podla Vas zabezpecit pomocou horeuvedenych 1+3 doplnkov, aby sa otec nezavodnoval a nemuseli sme ziadat lekarov o chemicke odvodnenie furosemidom ?

Nie je podla Vas sucet rutinu v 2 doplnkoch na uzivanie prilis vysoky (300mg v 2 doplnkoch) ?

Naposledy upravil: stanley (2013-08-08 01:18:40)30

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Este raz oprava linku na vytazok s komonicou :
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … ct-30-caps31

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Rutin nie je problem, toho mozes zobrat aj ovela viac.
Ale komonice by som viac neodporucal, lebo riedi krv, takze sa drz odporucenia vyrobcu.
Vitaminy D-3 a K-2(MK7) pomozu dostat vapnik z makkych tkaniv do kosti.
Kalcifikacia je dosledok zapalov, mozno by mal brat nieco protizapalove, ako curcuminoidy, boswelin alebo serrapeptazu, ktora zaroven mierne zrieduje krv a cisti zanesene cievy.
Na odvodnenie noh by mal spat s dvoma poduskami pod nohami, tak si aj ja odvodnujem nohy.32

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Dakujem,
prave dnes mu vytahovali vodu z pluc aj mechanicky dlhou ihlou, co bolo dost neprijemne, ale aspon to pomohlo, uz moze
volne dychat aj vo vodorovnej polohe, co bol predtym problem

http://www.swansonvitamins.com/swanson- … ct-30-caps - tu sme uvazovali nad 2 kapsulami denne, vyrobca udava iba 1 denne

Este Vas prosim o doplnenie davkovania ostatnych doplnkov :

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ha … psules/191
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-High … gels/10930
http://www.iherb.com/Now-Foods-Horse-Ch … psules/633
http://www.iherb.com/Now-Foods-Butcher- … psules/443
http://www.iherb.com/Now-Foods-Water-Ou … caps/1537333

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

OK na to prve.
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ha … psules/191   davka 2 x 1 na rozsirenie ciev
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-High … gels/10930     2 x 1 plus na vyssiu energiu
http://www.iherb.com/Now-Foods-Horse-Ch … psules/633   2 x 1 na spruznovanie zil
http://www.iherb.com/Now-Foods-Butcher- … psules/443    2 ?(to velmi nepoznam)
http://www.iherb.com/Now-Foods-Water-Ou … caps/15373  2 x 2  pomoc na odvodnenie34

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Dobrý večer RNG, mojej mame zistili vodu pri srdci a poškodenie srdca v dôsledku prekonaného zápalu v tele. Doktorka jej predpísala ibuprofen, vraj na vodu. Prestala ho brať pretože, sa necítila dobre (ja som bola len rada). Viete mi poradiť niečo na odvodnenie? Spomeniem ešte, že berie Detralex na žily, Bisocard a Tritace na srdce a meniserc na vertigo. Ďakujem35

Re: srdce - aortálna a chlopňová chyba

Ibyprofen je protizapalovy, nijak neodvodnuje. Protizapalove au aj napr curcuminoidy, boswelin, aj dumbier.
Ale na odvodnenie treba paradoxne pit viac vody,lebo prave privela soli zadrzuje v tele vodu,
brat nieco na riedenie krvi na zrychlenie cirkulacie, radim serrapeptazu a ked uz nieco na odvodnenie=diuretikum, tak su na to rozne vytazky z bylin, napr komonice lekarskej(melitolytus) alebo inych bylin, pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Water-Ou … l&ic=1
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-120-caps