101

Re: bolesť kĺbov

Nuz s tym obmedzovanim mikrovlaknin absolutne nesuhlasim, je sice pravda, ze ta viac naduva v crevach, ale GERD je zo zaludka, nie criev a reflux zlce do zaludka , co pali zaludok prave liecia jedenim jablciek, tj mikrovlakninou pektinom.
Aj tak znacna  cast naduvania je s nestravitelnych zeleninovych cukrov a tam sa da lahko odpomoct doplnkom enzymu na ne, alpha galactosidaze.
Znacna cast probiotik sa znici zaludocnymi kyselinami, preto laboratorne vyslachtene tepelne a kyselinovo odolne su ovela ucinnejsie, nez tie v mlieku a inych kvasnych produktoch, kde su aj tak casto len nahodne. Ved pre to je aj tolko potravinovych otrav.
Kapslove probiotika su totiz laboratorne vypestovane a vyselekovane z najucinnejsich a najuzitocnejsich. A najma takych co nevyrabaju plyny, ale uzitocne latky pre nas, vcitane kyseliny mliecnej a hromady protilatok proti roznycn nakazam, plesniam a kvasnym infekciam.
Kvasne su tie, co su zodpovedne za plyny.
Spominaju doplnok kyselin na travenie, ale nespominaju brat v inom case alkalie, aby sme si telo neokyslili. Totiz zdravy zaludok /prietalne bunky vyrabaju roznake mnozstvo kyseliny a alkalii pri stiepeni soli(HCl a NaHCO3) takze po spojenie tychto v pankrease sa to perfektne zneutraliziue. Al;e ked telo nevyrobi dost kyselin, nevyrobi ani dost alkalii, tj ked si kyseliny dodas a alkanie nie, postupne sa okyslis a stracas mineraly(osteoporoza atd)
Takze nejedna sa o rozne nazory doplnkarov, ale o neinformovanost niektorych zdrojov, popularnych, internetovych.
Ja odtial informacie necerpam, ale z periodik alternativnych lekarov. Informacie a dezinformacie na internete su vsetky malo spolahlive a nijak nezarucene.

Naposledy upravil: RNG (2012-11-16 00:34:45)



102

Re: bolesť kĺbov

Gerd je z plynov, a tie sa tvoria ako v zaludku, tak aj v crevach. Z criev vytlacaju naspat zlc a zo zaludka kyselinu.
Preto je pri gerd dolezite zastavit fermentaciu a naduvanie aj v crevach.
Ak dodavame do criev potravu pre kolonizaciu bakterii/kvasiniek, ktore fermentuju, tak zhorsujeme gerd.
V studii, ktoru cituje Kresser, http://www.gastrojournal.org/article/S0 … /abstract, posudzovali len vplyv FOS, t.j. v tejto studii by si nepomohli s galactosidase.
Pectin sice moze viazat zlc, ale nizsie v GIT moze narobit viac skody ako uzitku.
Mozno je situacia ina u preliecenych, spravne kolonizovanych pacientov, ale u vacsiny populacie, ktora ma nedostatok hcl s pectinom zrejme viac uskodis ako pomozes.
Navyse som viackrat narazil na nazor, ze vstrebatelna vlaknina v krvnom obehu (napr modifikovany pektin) nema co hladat, lebo moze vyvolavat alergie a imunitnu reakciu.

Co sa tyka probiotik, to je len Kresserov nazor a prakticke skusenosti s tisickami pripadov, ale sam chcem verit tomu, ze mas pravdu, a  sucasne probio kapsle su istejsie ako domaci jogurt.

S tymi alkaliami neviem, stale mi to pride hodne drasticke si kysly zaludok raz za den preplachnut kalinatom. Nevzniknu pri tom plyny? Neexistuje sposob ako si do criev pridat alkalie tak, aby si obisiel zaludok? Nemala by sa sucasne s Betaine Hcl podavat entericka kapsula s alkaliami, ktora sa sama rozpusti az v duodene pri PH 5?
Zlc je tvorena z toho NaHCO3 zo zaludka? Ako sa do pankreasu dostane NaHCO3 vytvorene v prietalnych bunkach zaludka cez kysle prostredie zaludku?

Ked citam na internete clanok, vid Kresser, casto sa odvolava na studie, linky na abstrakty. Ale Tvoje tvrdenia si nemam ako overit. Nie je mozne vymenovat aspon casopisy, z ktorych cerpas? Mozno by som si ich rad objednal, aby sme mohli diskutovat.

Naposledy upravil: Hrdza (2012-11-16 10:07:18)



103

Re: bolesť kĺbov

Zdravie je komplexna zalezitost, jednotlive vytrhnute studie nie su npotvrdenim, ze je to tak. Samozrejme GERD je hlavne z nedostatku kyselin a ked si ich doplnis, nemas problemy s pektinom, prave naopak je ti prospesny.
Entericke alkalie zatial na trhu nie su,aj ja by som ich rad bral. Jedine, ako by som ich ale mohol  mat je plnit si sam kapsule a kupit masinu na entericke pokryvanie. Aj tak som si nie isty, ze by to pracovalo dobre, kedze kapsule by mali zvnutra nieco co ich moze zvonka rozpustit, Tj by mali velmi pravdepodobne  len kratku zivotnost. Ale iste aspon niekolko dni, cize doma plnene a pokryvane by iste pracovali.
Co sa tyka mojich lekarskycyh zdrojov pozri najma na
http://rng.nazory.eu/lekari-vedeckej-alternativnej
http://rng.uforum.sk/forum/94/alternativni-lekari/
a samozrejme aj ini, ktori publikovali jednotlive clanky ale nemaju proavidelne vydavane periodika. Samozrejme mam aj plno knih od roznych lekarov, momentalne som si objednal napr knihu na Alzheimerovu chorobu a rozne metody na liecenie, pod nazvom
Avakening from Alzheimer's
z "online Publishing and Marketing"  adresa uc.order@ultracart.com
To zhrnuje rozne uspesne liecenia roznych typov Alzheimerovej choroby, na rozdiel od neuspesneho Ariceptu, ktory na to tlaci farmacia za pomoci lekarov.



104

Re: bolesť kĺbov

Popozeram, dakujem. Medzitym link http://www.annalsgastro.gr/index.php/an … wnload/6/6
V tejto studii sa spominaju entericke kapsle NaHCO3 vyrobene v Juhoslavii, dalej som nepatral, kedze som netusil, ci moja uvaha ma zmysel.

Ked ten Kalinat teda prezenies zaludkom, zrejme to vytvori vela co2, ze? Cize sa grga a naduva?



105

Re: bolesť kĺbov

Nuz definitivne by som si objednal entericke kapsule, keby som ich vedel dostat, ale NaHCO3 nie je pre mna vhodne, zvysilo by mi to tlak, lebo mam aj tak privela sodika. KHCO3 by bolo ovela lepsie.
Ja beriem roztok KHCO3 skoro rano na prazdny zaludok a samozrejme sa mi grga,,okamzite. Ale kedze mam vtedy uz  neutralizovane kyseliny v zaludku, nesposobuje mi to ziadne palenie.



106

Re: bolesť kĺbov

pan rng je tento produkt ok podla vas? chcela by som to pre otca ,ktory ma velke bolesti klbov

http://www.barnys.sk/product.php?id_product=104

dakujem :-)



107

Re: bolesť kĺbov

Nie prilis silne ale dost drahe. V celej flaske je totiz len 30 gramov MSM.
Pozri napr na
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … r-250-g/5,
ja si davam lyzicku(asi 3 gramy) do mojej vody na pitie.
Na mucosacharidy  na budovanie klbovej hmoty je lepsi tento prasok
http://www.iherb.com/Now-Foods-Joint-Su … -312-g/660

Ale proti bolestiam je dobra napr serrapeptaza, 2 x 120 000 jednotiek, pozri
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/23747

Na klbovy maz je dobre zjest 2 avokada tyzdenne, lebo podla prislovia "kto maze, ten jede", inac sa klby urychlene vydieraju a zapalia, z coho su tie bolesti



108

Re: bolesť kĺbov

dakujem krasne. 2 avokada tyzdenne som uz otca naučila jest :-)
dakujem sa tipy na tie ostatne veci. idem to objednat. prajem vsetko dobre



109

Re: bolesť kĺbov

Drzim palce.



110

Re: bolesť kĺbov

Dobry den pan RNG,
uz som si precitala vela clankov a prispevkov, ale chcela by som sa s Vami radsej poradit s mojim problemom, ktory je ciastocne podobny ako ma habibi0903, co zalozila tuto temu. Mam 26 rokov a pred dvoma rokmi som sa rovnako ako habibi0903 zobudila s bolestou prstovych klbov, avsak bez tych zasklbov svalov, ako mala habibi0903. Stalo sa tak po prechodenej lahsej viroze, kedze som vtedy bola v skusobnej dobe v novom zamestnani, nechcela som ist na PN-ku.Bolesti a zmensovanie pohyblivosti uz vsetkych klbov sa zhorsovali z tyzdna na tyzden, krvne testy u reumatologa boli negativne, preukazala sa len prekonana mononukleoza a ciastocne zvysene boli chlamydie, ktore vsak boli v nasledujucom krvnom teste v poriadku. Avsak tie bolesti a tuhnutie klbov sa stale zhorsovali. U lekarov som sa nedockala ziadnej rady, len predpisania liekov, ktore samozrejme nepomohli (Aflamil - nesteroidny protizapalovy liek), avsak nasla som informacie, ze ucinna je lymfodrenaz, co som aj vyskusala. Mala som stastie na kvalifikovanu maserku a uz po prvej lymfodrenazi, ktoru som u nej absolvovala som pocitila ciastocne zlepsenie, ulavu od bolesti a zlepsenie pohyblivosti klbov. Po pravidelnom absolvovani rucnej celotelovej lymfodrenaze v dlhsom casom obdobi bolesti uplne ustupili, tuhnutie klbov ustupilo, pohyblivost sa vratila do normalu, len mi ostali trochu opuchnute stredne prstove klby, avsak ani nebolia a daju sa normalne ohybat.
Este by som spomenula, ze na mandliach sa mi pravidelne tvoria biele hrudky, a som castejsie chora, ako ostatni, lahko chytim virozu. ASLO mam vsak v poriadku, 60. Zhruba pred 6 rokmi mi vsak bolo odporucene vybratie mandli, aj vtedy bolo ASLO v poriadku, len pri vysetreni u krcnej z vyteru jednej mandle vysiel pozitivny test a tiez sa jej nepozdavali tie biele capy, ktore sa tam v mandliach tvoria. Kedze to vsak nebolo az take akutne, antibiotika som brala len velmi zriedka a ani odovodnenie lekarky na vybratie mandli ma nepresvedcilo, tak som si ich zatial nechala.
Rok po zacati mojich problemov s klbami bolo relativne vsetko v poriadku, klby boli v norme a ani chora som nebola. Lenze teraz v novembri som chytila nejaky virus, ktoreho som sa vyse mesiaca nemohla zbavit a asi tyzden a pol ma opat boleli klby, avsak nie v takom rozsahu, ako to bolo vtedy, ked sa to zacalo, neskor bolest ustupila. Krvne testy boli teraz tiez v poriadku. Ja uz neviem, kam sa obratit, co robit,  preto by som sa chcela opytat na Vas nazor a poprosit Vas o radu, ci by tie bolesti a tuhnutie klbov mohlo suvisiet s tymi mandlami a castejsimi virozami. Lekari mi sice vravia, ze to spolu nesuvisi. Tiez mam asi 4 roky jeden mrtvy zub a teraz trochu zapalene dasno. Nechcem byt prehnane uzkostliva, avsak som opatrnejsia, po tom ako mi moja reumatologicka povedala, ze si myslela, ze mam artritidu, co sa teda krvnymi testami nastastie nepreukazalo. A teda ani by som nechcela, aby moje zdravotne problemy zasli az tak daleko, kedze si este dobre pamatam, ake bolesti som mala a ako sa mi postupne znizovala pohyblivost, tak sa snazim zlepsit svoj zdravotny stav, ako sa da. Myslela som na koloidne striebro, citricidal, aloe vera, zinok, selen, probiotika, pripadne oreganovy alebo rakytnikovy olej, avokado alebo odmaskovac NAC a celkovo zvysit odolnost organizmu pomocou sauny, kryokomory, otuzovania a pod, len neviem, ako postupovat, co si z tych pripravkov zvolit a v akom mnozstve, kedze na mna lekari pozeraju ako na nieco, s cim sa este nikdy nestretli, alebo ake vysetrenia mam este absolvovat. Tych pripravkov je vela, nerada by som to zbytocne prekombinovala, ale chcem si vybrat nieco, co pomoze, lebo napr. na taky colonix, ktory mi odporucila moja ocna lekarka, na celkovu odparazitaciu organizmu su velmi pozitivne, ale aj velmi nagativne reakcie, tak uz ozaj neviem. Ak by som teda svoj obsiahly prispevok mala strucne zhrnut a mohla Vas poprosit o radu, kedze mate viac skusenosti a infomarcii, ako dalej postupovat? Ako sa zbavit bielych hrudiek na mandliach a castych viroz? Myslite si, ze problemy s mandlami mozu suvisiet s tuhnutim a bolestou klbov, alebo mozu byt za tym plesne, parazity? Alebo si to vsetko len namyslam a mam si ist liecit hlavu :-)
Prajem pekny den



111

Re: bolesť kĺbov

S tymto forom sa na chvilu lucim, nestiham citat vsetko. RNG pre mna nadalej zostava jednym z hlavnych informacnych zdrojov a vyzivu stale povazujem za jedinu pre dlhodobo udrzatelne zdravie. Na druhej strane ja potrebujem generalnu opravu a preto sa odklanam od doplnkov.
RNG, dakujem.

Tuto vypublikujem, k comu som dospel.

3 piliere generalnej opravy:
1. Opravit hardver - telo:
- mms - toxiny, tazke kovy, priony, viry, bakterie, kvasinky, prvoky, jednoduchsie cervy
- antihelmintika - cervy
2. Opravit softver - hlavu, imunitny system
- homeografia - informacne kvapky, pripadne pristrojove terapie

1. Zacat brat mms
Mms moze brat kazdy. Je lepsie si nieco predtym postudovat, kupit knihu.
Ale v principe dlhodobo 2x6kv (2x denne po 6kvapiek) mms1 dlhodobo prospeje kazdemu.
2. Najst si poradcu a diagnostikovat sa
Na Slovensku je vraj dobra pani v Martine, skuste ju pohladat. Za dobrym poradcom sa oplati cestovat, radsej ho vidiet raz za polrok, ako kazdy tyzden s amaterom.
Ja mam 2x do roka pani v Brne, ale k nej sa nedostanete
Poradcu doporucujem ak:
- uznava a davkuje vsetky 3 piliere hore
- ma dobru diagnostiku a robi ju poctivo a ma vysledky
- dokaze uprednostit odstranenie primarnych zatazi (najma makroparazitov) pred sekundarnymi
3. S poradcom si nastavit detox plan
- 4-12 mesiacov
- postupny protokol podla Vasej zataze

Dalsie funkcne pomocky - vsetko, co znizi zataz a oslabi patogeny:
- zbavit sa amalgamu
- vyplachovat pecen http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php
(neverim, ze su to vsetko zlcnikove kamene, ale to nie je podstatne, uz len samotne vyplachy mnohym vyznamne pomohli, pecen je velmi dolezita pre spravnu funkciu tela)
- zapper/plazma - najma F-scan vyzera velmi dobre, testujem
- DMSO - zvysuje vstrebatelnost a posobi protizapalovo
- morska plazma Quinton - zatial viem malo

Diagnostiky: (cez nich sa daju na googli najst poradcovia)
Salvia EAM - zastarala technologicky, ale najlepsia databaza v CRSR, preto asi najvhodnejsia pre ozajstnych praktikov
IMEDIS - v SR asi este nie je, ale je to klucovy nastroj Jelisejevovej, ktora je momentalne najvacsia zijuca kapacita na parazity
Ruske sexy hracky - najrozsirenejsie, technologicky najvyspelejsie:
- sensitiv imago - technologicky najdalej
- diacom - najrozsirenejsi v SR
- metatron
- oberon - zastaraly
(cela tato vetva pochadza od Nesterova, Buta, ale ked doslo na prachy po rozpade zssr sa rozhadali wink )
Ine
- f-scan - pouzitelny len v kombinacii so zapprom/plazmou
- Bicom Optima - nemecky, orientacia na alergie
- aj dalsie, na ktore si terazky nespomeniem, takze ma zatial asi netukli

Vyziva
Urcite velmo dolezita pre dlhodobe zdravie. Ale stat sa otrokom vyzivy nechcem. Je to kompromis. Podla mna jest treba cokolvek, co nam sedi, ale dobry zdroj bez toxinov a patogenov je najlepsi. Zatial
Vynechavam:
- vyprazane
- margariny a rafinovane oleje (skusam radsej slnecnicovy od Buslak http://www.slnecnica.sk/vyrobca/buslak-oil/)
- taviace soli (tavene syry a udeniny)
Pridavam:
- viac zeleniny
- vlakninu (inulin a arabinogalaktany mi sadli)
- morsku vodu
Doplnky - snad to ma zmysel, testujem:
- zinok, selen, jod, proteolyticke enzymy



112

Re: bolesť kĺbov

inez
Biele hrudky na mandliach su plesnove/kvasne infekcie, pozri si na
http://rng.nazory.eu/infekcie a znic ich v prinosnych dutinach kvapkami roztoku GSE. Mozes ho zaroven aj pit, ale na prlesne by som ti radil brat oreganovy olej, najma taky, co je v enterickych kapsuliach ako napr
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
Protizapalove su napr rozne enzymi, tiez silne protizapalove su curcuminoidy s bioperinom
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13
az 3 x 3 kapsule denne
z enzymov
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/23747
davka 2 x 1 kapsukla=2 x 120 000 jednotiek.
Kedze mas problemy s viralnymi, odporucam , ako kazdemu dnes, si zvysit viralnu imunitu, pozri na temu
http://rng.nazory.eu/herpes
Je mnozstvo mikropbov, co znizuju imunitu, snaz sa adresovat najprv tie najbeznejsie, v prinosnych dutinach.
Potom aj candidy, teda ked ich mas premnozene
http://rng.nazory.eu/candida
a veru by som sa dal vysetrit pree istotu aj na boreliozu a chlamidie, ktore su cora castejsi dovod znuzenych imunit.

A samozrejme bral mikrobvlakniny a obcas si nasadil kvalitne probiotika, lebo to je najlepsia zbran na zvysovanie imunity v tele

Naposledy upravil: RNG (2013-01-03 22:10:51)



113

Re: bolesť kĺbov

Hrdza, OK
Sice hovoris , ze sa odklanas od doplnkov, ale nakoniec ich tam predsa len uvadzas, tie najdolezitejsie.
Ja sa do tych elektronik na diagnozu a zaperov na potlacanie roznych mikrobov velmi nehrniem, napriek tomu, ze mam z roku 1968 diplom inziniera z Elektrotechnickej fakulty SVST(vtedy) a tymito rezonancnymi a frekvencnymi zariadeniami som sa zaoberal po strane z casu na cas uz prakticky odvtedy, Dnes su samozrejme ovela ucinnejsie, ale este stale nie dostatocne spolahlive.



114

Re: bolesť kĺbov

RNG napísal(a):

Hrdza, OK
Sice hovoris , ze sa odklanas od doplnkov, ale nakoniec ich tam predsa len uvadzas, tie najdolezitejsie.
Ja sa do tych elektronik na diagnozu a zaperov na potlacanie roznych mikrobov velmi nehrniem, napriek tomu, ze mam z roku 1968 diplom inziniera z Elektrotechnickej fakulty SVST(vtedy) a tymito rezonancnymi a frekvencnymi zariadeniami som sa zaoberal po strane z casu na cas uz prakticky odvtedy, Dnes su samozrejme ovela ucinnejsie, ale este stale nie dostatocne spolahlive.

Ano, diagnostika je ako autonavigacia. Treba brat ako pomocku, rozhodnutie za nas nespravi, ale v sikovnych rukach pomoze.
Zappery su kontroverzne, treba sa dobre trafit.
Mms vyzera velmi velmi slubne.
Hodne sa podcenuju parazitozy.



115

Re: bolesť kĺbov

RNG,
dakujem Vam velmi pekne za odpoved. Velmi si vazim, ze ste si nasli cas a podelili ste sa so svojimi skusenostami a informaciami. Vzdy ked som totiz ochorela, zacinalo sa to bolestou hrdla a tymi bielymi hrudkami. Radou lekarou je nechat si vybrat krcne mandle, nemyslim si vsak, ze by to riesilo problem a ze by to bolo u mna az take akutne, aby som sa nepokusila ich vyliecit prirodzenou cestou a vseobecne si zvysit viralnu imunitu. Na boleriozu som sa uz skor dala vysetrit a teraz len cakam na vysledky, o mesiac ma este caka kontrola u reumatologa a dalsie odbery krvi. Este raz Vam velmi pekne dakujem, ozvem sa, ako to u mna pokracuje s tym hrdlom a klbami.



116

Re: bolesť kĺbov

OK



117

Re: bolesť kĺbov

Po dlhom odmlčaní som znovu tu. Tak po troch rokoch mi kožná lekárka konečne určila diagnózu. Mám psoriázu. Kožu mám v poriadku, len v zime, keď nosím rolák, tak sa mi na krku objavia svrbiace, červené, šupinaté fľaky. Kožná ma poslala k chirurgovi, ktorý mi vyrezal kúsok šupinatej kože kvôli diagnostike. S mojou chorobou súvisí aj svrbiaci konečník, s ktorým som roky chodila ku kožnej. A pravdepodobne aj boľavé kĺby.



118

Re: bolesť kĺbov

Psoriaza moze byt vysledok roznych problemov, od roznych mikrobov, cez alergie az po parazitov, ako to zacinaju niektori lekari objavovat.
Z mikrobov su to najma kvasne/candidy a plesne, najma v hrubom creve,ale aj v samotnej kozi-suchej a popraskanej,  pri alergiach je to najma nedostatok enzymov na cistenie tela pripadne aj jodu a selenu, u parazitov su to ich vylucky a dokonca toxiny vylucovane mikrobami v ich traviacom systeme.
Kazde s tychto sa da osobitne adresovat, len je toho hodne a zatial nam v tom lekari velmi nepomahaju, cest vynimkam.



119

Re: bolesť kĺbov

Beriem teraz doplnky zo spoločnosti Starlife, vyrobené v USA Antiparasite, Glukosamin. Poznáte? Natrafila som na alternatívnych liečiteľov, ktorý merajú energie na končatinách cez PC. Zistili mi zanesené hrubé črevo a poškodené kĺby. Inak kožná ma odporučila aj reumatologovi, čoho sa obávam, aby mi nepredpísal hormonálnu liečbu.



120

Re: bolesť kĺbov

Za to, ze je nieco vyrobene v USA to este nemusi byt dobre, ale len neskodne.
A ako vidis podla jazykov Starlife vznikla na predavanie produktov za vysoke ceny tam, kde dosial neboli, tj nemali tam ucinnu konkurenciu. Takze obsahy su casto nedostatocne ale ceny daleko nad mieru.
http://www.starlife.cz/int/index.asp?lng=cz
Vysetrovanie cez PC je viacmenej este stale nespolahlive az podvodne, podla toho, na koho natrafis.
Zanesene creva a poskodene klby ma vacsina ludi, tj nic nove ti nepovedali.



121

Re: bolesť kĺbov

Dobry den,

rada by som sa poradila ohladne zdravotneho problemu mojho otca. Asi pred pol rokom bol na operacii pankreasu, kedze dostal akutny zapal pankreasu z nicoho nic. Trosku si polezal v nemocnici, vybral intravenozne nejake atb a drzal potom aj doma dost tvrdu dietu bez tuku. Dnes sa stravuje uz normalnejsie, ale racionalne. Pankreas ho este dost dlho po operacii pobolieval a psychicky bol na tom dost zle. V poslednej dobe sa to zlepsilo, ale zacal ho pobolievat zaludok. Isiel teda na hadicku a lekar mu povedal, ze ma gastritidu. Dal mu teda, ako inak, helicid. Povedala som mu, nech ho neberie, ze to je nanic a ze mi to uplne zastavi produkciu kyselin (obcas totiz maval palenie zahy), ale neposluchol. Bolesti zaludka presli, ale paradoxne sa jeden den nepostavil, lebo ho strasne bolel bedrovy klb. Na vysetreni mu zatial nic nezistili, iba povedali, ze od chrbtice to nejde (ma aj problem s platnickou v krizovej oblasti). Moze byt na pricine nejaky zapal, ktory sa usadil v bedrovom klbe? Inak na helicide je napisany ako vedlajsi ucinok aj zapal bedroveho klbu, ale iba pri dlhodobom brani. On ho bral len 12 dni. Moze to byt z toho, a teda z travenia?
Napadlo ma, ze mu objednam Curcumin na zapaly. ak by to bol zapal. Alebo MSM? Donutila som ho zatial na travenie uzivat aspon Enterosgel a probiotika, i ked lekar mu to samozrejme vobec neodporucal smile
Nemyslim si, ze to ma nejaky mechanicky problem, kedze este ma len 55 rokov a nezatazuje nijako extra ten klb.
Berie este aj pankreaticky enzym ako Pangrol od lekara.

Dakujem



122

Re: bolesť kĺbov

Pangrol je enzym, ktory z prirodneho pancreatinu vyrabaju farmaceuti a je specificky navrhnuty len na travenie tukov.
Osobne odporucam prirodny, nepobabrany pancreatin so vsetkymi enzymatickymi zlozkami,nie len lipazou.
Zapal zaludka aj pankreasu je z roznych mikrobov na surovych potrvinach, ktore by mali dostastocne silne kyseliny v zaludku znicit.
Takze otec potrebuje doplnok kyselin enzymov mikrovlaknin a kvalitne probiotika
Na zaludocne steny posobi blahodarne adaptogen DGL, pozut 2 tabletky 15 minut pred kazdym jedlom.
Znicene travenie nakoniec vedie k stovkam roznych zdravotnych problemov, a preto ho odporucam co najskor napravit.
Reklama na enterosgel je sice nadherna, ale znacne prifarbena. Totiz neobsahuje nic, co by podporovalo hojenie(tj nie je adaptogen), sam o sebe nie je antimikrobialny, ani nepodporuje/nezivi probiotika,  ani neobsahuje enzymi a kyseliny,  a teda jedine pravdive ta je, ze je absorbent, tj absorbuje do seba toxiny.



123

Re: bolesť kĺbov

a na ten klb mu ten curcumin alebo MSM nemam objednat?



124

Re: bolesť kĺbov

Definitivne mu objednaj curcuminoidy s bioperiniom, davka 3 x 1500 mg.
Mojej zene to vyriesilo hrozny zapal bedroveho klbu, ked jej nic nepomahalo a tahalo sa to vyse mesiaca. Nakoniec "v zufalosti", kedze uz nevedea ani spat, ani lezat a len krivkala po troche ma posluchla a za tyzden bolo po probleme.
Ale nezabudni aj na ostatne, tj kyseliny(betain HCl s pepsinom) , aspon z enzymov pancreatin, a samozrejme rozne mikrovlakniny a kvalitne, tj kyselinovzdorne a teploodolne probiotika.



125

Re: bolesť kĺbov

Pokusim sa to donho natlacit. Zatial mi nedoveruje na 100%, ale ja dufam, ze sa to postupne zlepsi smile. Dakujem. Aspon ho tieto zdravotne tazkosti prinutili vzdat sa definitivne jeho celozivotnej lasky - cigarety smile



126

Re: bolesť kĺbov

Nemyslim ze problemy s klbami su z cigariet, ale to mu nemusis povedat. Cigarety skodia na rozne organy, samozrejme najviac na pluca , najma svojimi dechtami.
Prevychovat dospelych je skoro nemozne, takze obcas sa muzime zmiernit s tym, podla prislovia," Komu nie je rady, tomu nie je pomoci."



127

Re: bolesť kĺbov

Dobry den,
Mam 45 rokov pred 2 rokmi ma zacalo pobolievat trieslo,ked som presiel z 32C stupnoveho bazena do 27C bazena zacali bolesti ze som nevedel vstat z postele a este pol roka som nevedel prejst 500m,koxartroza sa behom 1.roka zmenila z 0 na 2.stupen to pocas uzivania Artrostop Rapid ,za posledny mesiac sa mi zhorsil stav chrupaviek kox (zapali a praskanie), a kolena boli a praska pritom chodim max 500m som PN 6 mes. s krizami (zapali). Podla NURCH je to normalna artroza SLE bez reaktivacie, CRP 5, sedimentacia 30,zapalova aktivita (vraj)nizka,pretvava leukopenia s pozitivitou antilimfocitovych protilatok IgG,antinuklearnych a anti-SSA,hranicna pozitivita kreatinfosfokinazy, lipoprotein zvyseny 4xnad normu. Jeden liecitel s PC vraj upchaty koronarny system mozgu hypofyzi  (pit destilovanu vodu, cesnak vo vine, nattokinazu, ), druhy s BIocom vravy herpes na nervoch a azbest, liecit Biocomom  3 mes. bez uspechu (lebo som nevyhodil mikrovlnku).   Cele mi to pride ako nejaka zablokovana draha nerv,cakra, cieva,hormon co nedovoli obnove chrupiek. Od kedy nehram futbal 2r. mam same problemi. Teraz  asi 2 tyzdne beriem denne 15g klbovky Flex GOLD, lecitin 3600, zel.muslu 2g,celadrin 2tb.,mast.kys, Lave koleno a bedro sa trosku skudnilo, prave boli moc po prejdeni 500m. Cakam na Boswellia a kurkumín.
Otazky:
1.Co by mohol byt povodca mojich problemov s klbmi?
2. Pri uzivani serrapeptase Dr. BEST 120000 SPU 1/d na lacno sa mi znasobia bolesti v oblasti bedrovych klbov (uzival som asi 7 dni po vysadeni sa bolest zmiernila). Chcel by som vediet ci je to spravna reakcia a ci sa da potlacit ta bolest?
3.Je na tom nieco pravdy co vravia liecitelia?
Peto BA



128

Re: bolesť kĺbov

Nuz reuma roznych druhov je najma vysledok pozobenie vnutrobunecnych parazitov , mykoplaziem,. Kedze tioeto sa velmi dobre maskuju v bunkach a ich cinnost a rozmnozovanie  je velmi pomala, tak ich telo viacmenej nevnima.
U starsich ludi sa ale postupne rpozmnozia a skripluju ich. Ja mam tiez s nimi problemy, najma po nemocnicnom pobyte(zlcnik) kde mi atb znicili probiioticku floru a tak im dali moznost sa premnozit.
Jam bojujem uspesne proti nim branim extraktu z olivovych listov davka 3 x 300 mg oleuropeinu tie kvapky samenta banderolu a coumandy, 2 x 15 kvapiek z kazdeho. Samozrejme ich treba zaroven odmaskovavat NAC(2 x 600 az 1200 mg) a serrapeptazou(3 x 120 000 IU) A treba zacatr s nuizsimi davkami, inac budes trpiet na silnu uhynovu reakciu

Zda sa ze mas to zamorenie/nakazu velmi silnu, ked mas herxheimerovu reakciu aj na serrapeptazu. Ale je to zaroven aj dobry priznak, lebo si dosiahol masovy uz  uhyn aj len odmaskovanim, roznych maskovanych infekcii, tj v tele mas dostatok obrannych latok, ktore po odmaskovani sposobia hromadny uhyn.
Samozrejme akekolvek oslabenie tela, tj aj herxheimerovu reakciou  vyuziju rozne virusy , ktore nosime v tele, preto odporucam kazdemu si zvysovat viralnu imunitu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
a tiez brat 1.5 gramu DHA na regeneraciu poskodenych nervov virusami(bolesti)
Pripadne mozes brat docasne aj curcuminoidy s bioperinom co znacne znizi miestne zapaly.

Doplnky na klby a slachy mozu byt ucinne len ked znicis mikroby, co ich napadaju



129

Re: bolesť kĺbov

Dakujem za rychlu a komplexnu odpoved, este by som sa chcel opytat ci je pre mna vhodny aj Juklov protiparazitny balicek a Slimax. Ta bolest po 1x serrapeptase mi kulminuje po 34 hodinach, odpoveda to tej  herxheimerovej reakcii? Po NAC 3x600mg je bolest len mierna. Ako dlho to treba uzivat, kym sa vynicia tie potvorky v  plnych odporucenych davkach. Peto Ba



130

Re: bolesť kĺbov

Vynicit si parazity v tele je dobry napad prakticky pre kazdeho z nas dnes, ked maju problemy, ktore sa nedaju vysvetlit len jednym mikrobom. Ako dlho ti to bude trvat vynicit, to ti povedat neviem, ale moze to byt od tyzdna az po niekolko mesiacov, najma ked sa jedna o vnutrobunecne parazity, ktore sa vedia dobre maskovat a ktore vynicit je dlhodoby problem



131

Re: bolesť kĺbov

dobry den, moju mamu dlhodobo bolia čelustne klby aj praskaju, má 55 rokov, poradili by ste?  dakujem pekne



132

Re: bolesť kĺbov

Bolesti klbov su z nedostatocnej regeneracie, na co treba brat doplnky na klby.Mozu byt sposobene aj nedostatkom mazania, na co odporucam jest 2 avokada tyzdenne.

A mozu byt zo zapalov, ktrore sposobuju rozne mikroby, od virusov, cez mykoplazmy a ine bezne, ako borelie, chlamidie atd.
A na tie pomoze brat rozne doplnky co ich potlacia, podla toho, o ktore sa jedna.



133

Re: bolesť kĺbov

Rng, chcem Ta poprosit o radu. Pocas terajsej svojej navstevy v USA si chcem kupit zo Swansonu par doplnkov na moje vysychajuce klby. Stretla som sa tu s Cosaminom ASU, ci DS, no neviem, ci su tie spravne, aka je ich kvalita. Druha moznost je extract zo zelenej musle, doplneny avokadovym olejom, vytazky z olivovych listov podporene bioperinom.

K tejto druhej casti Ta poprosim o linky aj davkovanie, neviem sa v tom dost dobre zorientovat.

Chcela by este k tomu vyskokvalitny curcumin, NAC a nejake vhodne enzymy.
Dakujem velmi pekne.



134

Re: bolesť kĺbov

Kukucka, toho avokadoveho oleja treba hodne na ucinnost, tj odporucam jest 2 avokada tyzdenne, nie brat len kapsule. Ak chces nieco velmi koncentrovane na klbovy maz, predavaju priamo CMO, co telo priamo pouzije na vyrobu klboveho mazu
http://www.swansonvitamins.com/jarrow-f … mg-60-caps
Extrakt zo zelemnej musle treba tiez brat vo vyssich davkach, ako odporuca vyrobca, aspon 3 x 4 kapsule nejaku cas, kym nepocitism, ze sa ti klby zlepsili
http://www.swansonvitamins.com/foodscie … l-180-caps
Curcumin pouzivam najma tento , s bioperinom
http://www.swansonvitamins.com/doctors- … g-120-caps
v pripade silnych zapalov az 3 x 3 kapsule
NAC beriem pravidelne,najmenej 2 denne,  lebo to ma hromadu funkcii v tele, aj ked ho  tu spominam najma na odhlienovanie.
Tak isto musim brat kyseliny a enzymy s jedlom, lebo tych moje stare telo nevytvara dostatok, takze si ich musim dodat, ked chcem vytazit z jedla dostatok zivin
http://www.swansonvitamins.com/doctors- … s-120-caps
http://www.swansonvitamins.com/now-food … g-250-caps



135

Re: bolesť kĺbov

Dakujem Ti velmi pekne za rychlu odpoved. Este Ta poprosim o link na NAC aj s davkovanim. Ja viem, ze je to vsetko dlhodobe, prave preto si to chcem tu nakupit, vyjde ma to lacnejsie.

A aky je Tvoj nazor na ten cosamin?



136

Re: bolesť kĺbov

NAC mas napr. tento: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps

Davkovanie je 2x600 mg az 1200 mg za den, t.j. 2x1 az 2 kapsule denne.



137

Re: bolesť kĺbov

Cosamin nepoznam, ale ked som si pozrel na zlozenie tychto znackovych produktov, tak je pomerne dobre na regeneraciu klboveho vaziva. Az na prilis vysoku ceny, tak ako vsetky znackove produkty. Pozri na porovnanie napr tieto
http://www.swansonvitamins.com/lee-swan … d-150-caps
alebo
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … d-120-caps   
co obsahuju aj ine latky na klby.



138

Re: bolesť kĺbov

Dakujem za odpoved a to CMO ma, prosim Ta, ake davkovanie? Ak dlho by som to mala brat, aby sa dostavil efekt? Zaiste vyssie, ako sa uvadza. Pytam sa kvoli tomu, aby som si to vedela naraz objednat. Dakujem za odpoved a trpezlivost.



139

Re: bolesť kĺbov

CMO je chemicky forma nezmydelnatelneho prirodneho  oleja, ktory sa priamo vbuduje do klboveho mazy/synovial fluid. Mozes ho brat aj 2 nasobnych davkach, to sa neda predavkovat, tak sa efekt=namazane klby , objavi samozrejme skorej.
Pozri na
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Tr … l&ic=1
http://www.iherb.com/Natrol-Cetyl-Pure- … l&ic=3



140

Re: bolesť kĺbov

RNG, môže súvisieť postupne narastajúca bolesť všetkých kĺbov v tele aj so zvýšeným cholesterolom ? Hodnota 12. Ak sa môže vo zvýšenej miere vytvárať pri zápalovom stave poškodených ciev, môže sa aj pri zápalovom stave kĺbov ? Lekári vraj
u kamaráta nenašli okrem vysokého cholesterolu nič viac. Predpokladáš, že to je nejaká infekcia v tele a práve atakuje kĺby ?



141

Re: bolesť kĺbov

Zialbohu lekari casto vobec nerozumeju nasledkom liekov co predpisuju. Viroza je choroba sposobena virusami. Na to nemaju atb ziadny ucinok, okrem zleho, lebo potlacia probiotika, co vyrabaju latky proti roznym mmikrobom, vcitane virusov. Tak teda telo oslabia a podporia vserky infekcie, na ktore atb nezaberaju, tj niektore atb zdorujuce bakterie, vsetky virusy, plesne, kvassne kultury, mykoplazmy,L-formy a podobne.
Horne dychacie cesty napadnute cimkolvek predukuju hlieny, co da zivnu podu roznym z hlienov zijucich nakaz, ako kvasne a plesnove kultury.
Viac okolo toho pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
Zozen si citricidal, serrapeptazu, NAC a oreganovy olej v enterickych kapsulkach.
A samozrejme ber hodne mikrovlaknin a probiotik, lebo tieto nam pomahaju sa branit daleko najviac a mas ich momentalne znicene atb.