51

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Samozrejme. Doplnok ako doplnok. To ale neznamena, ze sa neda poskodit telo predavkovanim.



52

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Chcem si objednat nejake prir.sladidlo.Steviu mam ale nechuti mi ..:-(.Ktore je lepsie?Dakujem!
Now Foods, Sucanat, 2 lbs (908 g)
alebo
Now Foods, Healthy Foods, Xylitol, 1 lb (454 g)



53

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Sucanat je len surovy nerafinovany cukor z cukrovej trstiny.(Sucre de natural)
Xylitol je polyol, povodne "brezovy cukor", dnes vyrabany z kukurice.
Ja pouzivam erytritol, tiez polyol, ktory sa vyborne vstrebava(niektore polyoly nafukuju), ale sa v tele zdrzi minimum, lebo pre svoju malu molekulu z tela az 95% vypadne cez moc skor, nez ho telo vie pouzit. Nuz to je pre cukrovkara ako ja(DM2) dolezite.

Vytazky zo stevie prichadzaju velmi rozne, jedni s viac, ine z menej pachutami. Mne osobne mnohe vyhovuju, mojmu synovi a mojej zene nie Syn nema rad tu pachut, zena nic nesladi....



54

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Co povies na toto ,moze to pomoct znizit hmotnost..okrem ineho..samozrejme..
  Primaforce, Syneburn, 10 mg, 180 Capsules?Alebo ze by tento spalovac tukov?:Nutrex Research Labs, Lipo 6X, 120 Capsules

Naposledy upravil: Sisa 24 (2011-06-03 00:52:44)



55

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Synephrine nie je celkom  nevinny doplnok, ale je casto ucinny.
http://hubpages.com/hub/Common-Side-Eff … Diet-Pills

Nutrex je samozrejme ovela silnejsi, lebo obsahuje az styri stimulanty, vcitane 20 mg synephrinu
http://www.nutrex.com/nutrex/lipo6.asp

Oba nie su navrhnute na znizenie hmotnosti, ale na spalovanie tukov a podporu vytvarania  extra svalstva.
A oba maju hromady bocnych ucinkov, vcitane nespavosti, agresivity a podobne.

Naposledy upravil: RNG (2011-06-03 03:02:30)



56

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG aky mas nazor na pouzivanie trstinovej melasy namiesto cukru?Dakujem...



57

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ak môžem doporučiť náhradu cukru, tak najlepšie, čo som našla zo všetkých sladidiel je palmový cukor - nízky glykemický index v porovnaní s trstinovým cukrom, obsahuje veľa minerálov, chuť je fantastická, trochu karamelová, môžem ho jesť skoro samotný, objednala som si ho teraz 3 kg. Agávový extrakt vraj obsahuje veľa fruktózy, stévia - jedno od akej značky mi nechutí, erythriol sa dá, ale tiež mi nejak moc nechutí a xylitol neviem, či je vhodný na bežné použitie, som neskúšala a med má vysoký glykemický index.

http://www.naturalnews.com/032855_cocon … eners.html
http://www.naturalnews.com/030120_cocon … tener.html

http://www.iherb.com/Navitas-Naturals-O … 18167?at=0

surová drahšia verzia:
http://www.iherb.com/Coconut-Secret-Raw … 24096?at=0

Trstinová melasa je v podstate odpadový produkt pri výrobe trstinového cukru, kedysi som to brala ako zdroj železa, potom som si jednu dobu kupovala sušenú trstinovú surovú šťavu, čo v podstate obsahuje všetko, čo melasa, ale nie je to z "odpadu", aj podobne chutí ako melasa:

http://www.iherb.com/Now-Foods-Sucanat- … g/869?at=0



58

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ten palmovy cukor to je z kokosovej palmy...ci?Lebo tie ostatne su coconuts...



59

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Všetky sú z kokosovej palmy.
"coconut sugar begins by tapping the nectar from the flower buds hanging from the heart of coconut trees. The nectar is then poured into woks and boiled into a thick honey-colored syrup. It is then whipped to a smooth, creamy texture and left to set."



60

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz na Bali vyrabali cukor aj z inych palmovych stiav, nielen kokosovej.To som videl na vlastne oci, tj nemozem o tom pochybovat.



61

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ten z kokosovej palmy sa moze pouzit pri proticandidovej diete?



62

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Hehehe, chces to nejakl oklamat, vsakze. To ale neide zialbohu.
Cukor je cukor, ci z cukrovej trstiny, cukrovej repy, medu, agave, kukurice  alebo palmy .
A ziadne cukry nie su pri protikandidovej diete dovolene, lebo krmia kandidu a teda jej pomahaju prezit.



63

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Uprimne priznavam sa bojujem s tym kazdy den...na jednej strane sa chcem zbavit kandidy a na druhej strane mam velky problem jest len zeleninu,meso a orechy...To som netusila ze na kolkych jedlach si clovek vypestuje zavislost..:-)



64

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Povedala si to presne, zavislost na dnesnej precukrovasnej civilizovanej diete, co sa nazyva tiez syndrom X.
Cim viac cukru, tym viac inzulinu ampo kratkom case je cukor v krvi zase nizky, clovek "hladuje" a ma chut zase na nieco sladkeho. A zialbohu takto zasadne podporuje candidu na ukor probiotik
Predtym ludia jedli menej cukrov a jemnych skrobovin, cukry sa z komplexnych sacharidov postupne uvolnovali, tak ako to telo naozaj potrebuje a nebol ziadny zravy hlad a hrubozrnne/celozrnne produkty podporovali svojimi vlakninami probiotika, takze sa plesne a candida nemohli premnozit.
Telo aj vyrabalo ine enzymi, ako dnes, ked sa prisposobilo diete bohatej na cukry a skroby a je menej schopne travit
zeleniny a maso
Proste je to ako zacarovany kruh, z ktoreho sa treba zo zdravotnych dovodov raz pre vzdy vymanit.



65

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ja som z toho tiež hotova, snažím sa meniť svoje stravovacie návyky ale nedarí sa mi nejak zatiaľ.

Snazím sa jest menej bielych cukrov, teda je to menej ako v minulosti. Zacala som cvicit v posilovni, aby som sa zbavila nadvahy. Po mesiaci mi bolo trochu nevolno a bola som unavena a trener povedal ze mam malo sacharidov a mam si dat kludne jeden sacharidovy den (z rychlych sacharidov) , ze to neuskodi. Mozem si vraj kludne dopriat, lebo telo to potrebuje.
Bilo sa vo mne to co povedal on, ale aj to, ze rychle cukry treba co najviac obmedzit. Normalne som nevedela co mam robit, lebo viem, ze pri cviceni telo spotrebuje dost cukru. Na druhej strane jedla som vyvazene polysacharidy, tak neviem.

A takych dilem mam plno a uz mi z toho sibe :-)

Mal pravdu ten trener?



66

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nuz ked cvicis velmi silne vyse hodiny, mozes spalit povedzme 500 Kcal energie, co sa rovna asi 120 gramov skrobovin , tj 1-2 krajce chleba. Takze trener, ktory je viacmenej skoleny na vykon a budovanie svalstva ti velmi tymi radami neprispieva....
Aktivni sportovci sa dozivaju krastsie, nez ostatni ludia. Cvicit treba , samozrejme, s mierou, na prekrvrnie tela, ale to nie je cesta k podstatnemu schudnutiu.
Strelit do luftu, ze mas malo cukrov bez odmerania hladiny glukozy v  krvi je dost nezodpovedne.



67

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Suhlasim.

Chcem sa este opytat, ako vo vseobecnosti riesit, ked chce clovek riesit  viac zdravotnych problemov. Napr. ja mam teraz akutne problemy s travenim, ktore mi prioritne sposobuje problem ale chcem zaroven  riesit aj antiviralnu ochranu co zvyknes opakovat, ale  aj myom a stitnu zlazu (toto su skor chronicke veci).

Radis ich riesit postupne alebo naraz? Lebo uzivam zakladne doplnky ktore odporucas C, D3,selen, jod.... apod.
Keby som k tomu pridala vsetky tie veci co popisujm, zda sa mi to naraz vela a chaoticke.



68

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

selen, zinok jod vitaminy C E D-3 radim kazdemu a vzdy.
Travenie si musis napravit, inac je telo oslabene a po case sa tri nazbieraju rozne zdravotne problemy, vazne.
Nie je to nic vela, a vobec nie chaoticke.
Na travenie beries enzymi s jedlom, na odburanie "telesnych smetisk" na prazdny zaludok, 1.5 hodiny pred jedlom dobre zapit.



69

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Cize tie chronicke veci riesit po napraveni travenia?

Na odburanie "telesnych smetisk" co treba brat na lacno?



70

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Enzymy su to co rozklada jedlo aj odburava rozne materialy v tele. Mnohe enzymy sa tvoria od ust, cez zaludok a v pankrease , peceni a crevach. Nepouzite na potraviny prebytok enzymov  sa absorbuje a cisti telo. Ked ich je nedostatok na travenie, niet co absorbovat a teda sa telo necisti a postupne zamoruje.Telo vytvara rozne "smetne kose(myomy, cysty, hrcky, tumory, polypy...) kam vhadzuje nepotrebne zamorenie, ktoreho sa pre nedostatok enzymov nevie zbavit inac.



71

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Cize v podstate ked si doplnim enzymy jednak sa mi upravi travenie novej potravy a okrem toho sa enzymami postupne zbavim aj toho smetiska (myom a ktovie co tam este je). Dobre som to pochopila?



72

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Presne tak.
Lenze myom je aj ciastocne hormonalne podmieneny tj odporucam brat aj yam na upravu hormonalnych hladin



73

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Velmi dobre. Zacinam chapat. Mozno som svojimi otazkami otravna, ale rada veciam rozumiem, myslim ze takto budem uzitocnejsia aj pre seba, aj pre svet :-)

Samozrejme som velmi rada ze mi na ne odpovedas a za to velke

DAKUJEM !

Naposledy upravil: Yannie (2011-07-26 09:35:01)



74

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

OK



75

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Dobrý večer, práve som sa zaregistrovala, a budem vďačná za odborné rady velmi! Otázka bude smerovaná na podporu imunity Chlorelou a čo si inej myslíte ? presnejšie pre moju 2,5 r. dcéru, ktorá má na tele už celý 1 rok molusky a hľadám pre nu najlepšiu cestu na podporu imunity..len neviem, či chlorella- jednak to nie je z nášho klimatic.pásma a teda neviem, či náš organizmus je stavaný na využitie jej predností alebo ho nebude príliž zaťažovať nakolko sa vyznačuje vys.obsahom Fe napr. Cesty liečby boli rozne- najskor sme to neriešili, velmi sa nerozširovali, ale posledne 4.mes už ano a tak sme chodili na dusik každe 2 týždne, ale nepomohlo, snad 15 percent sa stratilo / ma ich asi 20 ks a stále sa zvačšuju- tiež pribudli na viečku!//. Boli sme teda i u liečitela - ten vravel, že jej nestrávi telo kasein a tak sme už mesiac bez mlieka a výrobkov. Od vtedy jej samovolne 3 velke zmizli, ale asi 3 týždne opat nič. Neviem či čakať ale proces vyrezávania sa mi nezdá efektívny na to ako drasticky o nom rozpráva sama kožná. preto k nemliečnej diete hladam vhodný doplnok na podporu imunity. / pr. Chlorella - či jačmen- može byť??/
Velmi velmi ďakujem za jasnú odpove´d..celkom som z toho nervózna.
ps: Neviete ako by sa moluska odtranovala na viečku a pod okom? ehmm.:(
hana



76

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Molusky su virusova zalezitost, tj pozri na podporu viralnej imunity v prvom rade.
Viac o nich si mopzes precitat na  http://www.naturalskinrepair.com/warts.html. Tam sice odporucaju l;en vyrezavanie, vymrazovanie a vypalovanie, ale je to z beznej lekarskej literatury, ktora sa nezaobera viralnou imunitou vobec.

Zvysovanie viralnej imunity je zvnutra, nie mastickovanie ci vypalovanie zvonka. Virusy su v celom tele, nie len v bradavici/molusku.
Pozri na  http://rng.nazory.eu/herpes a pridam k tomu este dalsie ako monolaurin, citral a Sangre de Grado.

Inac alergiam na mlieko sice oslabuje telo, ale nesposobuje molusky, takze tam nie je pricina. Pricina je najma vo virusoch  hpv alebo v pripade moluscum contagiosum je to MCV virus, z rodiny poxvirusov.
Alergia na mlieko a zamorenie tela mliekom sa da  odstranit prislusnymi enzymami(dairy enzymes), nielen vyhybanim sa mlieku. Inac tie enzymi treba pouzit aj tak, ked aj uz nepijes mlieko, lebo sa ti za roky nahromadilo v tele zamorenie od mlieka.
Detom treba davky doplnkov prisposobit podla telesnej vahy, ja obvykle udavam davky na dospelych, zhruba na 70 kg vahy.



77

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

dobrý deň RNG, niekde som čítala že selén by sa nemal brať súčasne so zinkom? Je to pravda? Ďakujem indiga



78

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Samozrejme absorbcie sa mozu vzajomne ovplyvnovat, ale len vtedy, ked sa jedna o ionicke(anorganicke) zluceniny. U organickych je tato moznost dost mala.



79

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG, chcela by som sa ťa spýtať, potrebujem si objednať výťažok z olivových listov z iherb.Viem, že ty odporúčaš výrobok z 20% oleuropeinu zo Swansonu, ale pre mňa je to poštovné 30 USD priveľa. Našla som po hľadaní tento výrobok na iherbe
http://www.iherb.com/Natural-Factors-Ol … /2643?at=0
Vedel by si aj o nejakom lepšom z iherbu, alebo aj ten čo som uviedla je celkom dobrý?Ďakujem Indiga



80

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Tenn uvedeny z Iherv ma polovicu obsahu oleuropeinu toho zo Swanson na kapsulu, takze na intenzivne pouzitiem tj 3 x 300 mg oleuropeinu  potrebujes brat 3 x 4 kapsule(udrzobne 3 x 2 kapsule, zabudni co hovori vyrobca, ten sa snazi udat co najnizsiu davku,(aby to vyzeralo lacne na pouzitie,)ktora zialbohu nie je ucinna casto)
a nie 3 x 2 kapsule, ako z tohoto
http://www.swansonvitamins.com/SWH139/ItemDetail?n=0



81

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG, aká  forma vit. C je toto?
http://www.swansonvitamins.com/SW880/ItemDetail?n=0
Ďakujem indiga



82

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

To je tukorozpustna forma vitaminu C, zialbohu cez kysly zaludok jej prejde dost malo do tela. Mali by ju vyrabat v enterickych kapsuliach , ale zatial som este ziadne nevidel

Ja ju pouzivam hlavne do kremov, lebo tak prestupuje cez kozu do podkoznych tukovych vrstiev, kam sa vodorozpustny vitamin C dostava velmi malo. Je to forma velmi dobra na kozu, podporuje tvorenie kolagenui a je teda proti vraskam.



83

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ďakujem



84

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

OK



85

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

RNG, prosím ťa aký je rozdiel medzi Samentom, Cats claw a Prima una de gato. Ďakujem Indiga



86

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Cats claw/una de gato/vilcacora to su vsetko rozne mena na bylinu Uncariu tometosu. Tato obsahuje hromadu zloziek, z ktorych najdolezitejsie su alkaloidy(oxindolove) a to TOA a POA.
Ucinna davka je mnoho gramov a pri vytazovani prisli na to, ze na rozne zdravotne porblemu je dobre vytazit len zlozky POA, bez zloziek TOA. A tie vytazky maju meno Samento alebo Prima una de Gato



87

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ďakujem



88

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

OK



89

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Prosím ťa zdroj na dobrý curcumin, chelátovaný selén a chelátovaný zinok by si mi vedel nájsť na Iherbe? Ďakujem Indiga



90

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Iherb ma na curcumin vith bioperine toto
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … es/13?at=0
Na selen  http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Selen … /4554?at=0
na zinok  http://www.iherb.com/Now-Foods-Zinc-Gly … 18419?at=0



91

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ahoj RNG, to som ja - bezlepková, bezmliečna (a bez rozumu). Som objednala tie gluten a dairy-zymes ako si mi radil od Country life a Betain HCL od tej istej firmy a ľaľa - obsahuje mlieko! sad Tak sa chcem spýtať či má význam užívať tie enzýmy aj bez kyselín (aspoň na ten čas kým nebudem mať správny betain HCL)? A to branie na prázdny žalúdok má nejaké nežiadúce účinky, typu: hnačka, zápcha, atď... to by ma momentálne moc nepotešilo (new job:) Probiotiká mám Healthy Origins  30Bilion, tie sú dúfam ok... A koľko to tak môže trvať také odmorenie organizmu z lepku, mlieka a tak, keď pretrvávajú tráviace ťažkosti aj po rokoch diety?



92

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Odmorenie je casto dlhodoba zalezitost, ale mliecne zamorenie sa pravdepodobne da odstranit tak asi za mesiac. Lepok, to je zalezitost na dlhe ruky, ale odmorovat enzymami je lepsie, nez nerobit nic a trpet.
Inac v tom betaine nemoze byt vela tej laktozy, cela pilulka je mala a len malicka cast z nej je laktoza, takze ked beries enzymi na laktozu, aj tie slabe ti vedia spracovat laktozu najmenej z poharu mlieka, kde je podstatne viac laktozy, nez v tej pilulke. Ale ked telo nevie spracovat laktozu, tak je dobre sa vyhybat surovemu mlieku, laktoza sa kvasenim premeni na kyselinu mliecnu(lactic acid) a na to nemoze byt nikto alergicky, lebo je to zakladna latka v tele ludi a zvierat pri vyrobe energie v bunkach(mitochondrialny energeticky cyklus)
http://en.wikipedia.org/wiki/Lactose_intolerance

Inac alergia na mlieko moze byt aj neschopnost spracovat mliecne bielkoviny(najma kazein), ba dokonca aj tuky obcas.



93

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

..no mne tuším robili test na mliečnu bielkovinu a ten vyšiel pozitívne. Skúšala som brať tie enzýmy jeden lepkový, jeden na mlieko po jednej tabletke pred obedom, večerou a výsledok strašná zápcha.. (alebo to spôsobili probiotika?) Tak sa ich už trochu bojím a dávam si len po jednej pirulke na lačno. Problém je, že sa mi strašne nafúkne brucho po väčšom jedle, preto som kupovala ten betain.. tak ale skúsim ho teda, keď vravíš, že ma to nezabije.. : Díky moc, pekný deň (noc) smile



94

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Zapcha nie je s enzymov, ale s nedostatku vody a vlaknin.



95

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

pijem veľa, papám psylium, občas si lognem oliv.olej.. asi nervy ;(  Aj tak Ti ďakujem za všetko veľmi pekne, ozvem sa dakedy, ak dožijem..



96

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Takze ani nevies, ci mas alergiu na laktozu, len na mliecnu bielkovinu(tj pravdepodobne aj na ine bielkoviny) takze potrebujes bielkovinne enzymy doplnat ci sa ti to paci alebo nie. A to nafukovanie v zaludku je z nedostatku kyselin, lebo v zaludku nema co kvasit (alebo hnit).



97

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Vieš, ja mám pocit, že keby mi spravia test na protilátky proti H2O, tak ich tam určite nájdu :-/  Robili mi test len na tu mliečnu bielkovinu, takže sa vyhýbam mlieku v akejkoľvek forme. Tie dairy-zymes, čo sme objednali obsahujú aj laktázu aj veľa proteázy, takže by mali riešiť aj prípadnú laktózovú alergiu aj ml.bielkovinu (si teda aspoň myslím) 
No ale aj tak, za tých 10 rokov, čo sa trápim musím mať pekné (s prepáčením) svinstvo v tele, až sa bojím spýtať ako sa prejavuje to odmorovanie organizmu..



98

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Nemusis sa bat odmorovania z mliecnych produktov a inych bielkovin, enzymi totiz rozlozia tieto zamorenia na uzitocne aminokyseliny, ktore telo vie priamo pouzit.

Odmorovanie z toxinov a tazkych kovov, to je ina zalezitost.

Naposledy upravil: RNG (2011-08-16 21:05:10)



99

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Zajtra chcem začať s tým betainom (vlákniny, enzýmy, probiotik už papám). To samovyšetrenie obsahu žalúdočnej kyseliny odporúčaš?
http://www.zdravie.sk/sz/content/674-38 … renie.html
Lebo ja asi nemám čas toľko dní sa pozorovať. A hoci jem bezlepkovo, bezmliečne býva mi hlavne po obede ťažko, (do polhodiny mi hrozne nafúkne brucho, zle sa mi dýcha, ale napr.nepáli ma záha, to by som musela asi stojku spraviť - žiadna kyselina???) takže vôbec neviem ako s tým začať a koľko si dať, a či teda len pred tým obedom, príp.večerou, čí pred každým jedlom. Ak to napríklad prešvihnem s dávkovaním ako sa to prejavuje? (Zomrem?) Mám iba 50kg, či to je jedno?



100

Re: Doplnky - vo všeobecnosti.

Ten test nie je celkom spolahlivy. Najlepsie je skusit brat kyselinu s jedlom a ked ta este stale v zaludku nafukuje(nie v crevach/bruchu), tak potrebujes tej kyseliny viac.
Tak sa nemozes predavkovat, len poddavkovat. A trochu viac kyseliny ta rozhodne nezabije, to si mozes byt ista.
Palenie zahy je ked sa zaludocna kyselina dostane do pazeraka, co sa stane vtedy, ked je v zaludku kvasenie  a otvori uzaver medzi zaludkom a pazerakom nasilne , natisne tam jedlo a aj malo kyseliny v pazeraku pali.
Odhadujem ze mas katastrofalne malo kyseliny, ked sa ti grga a predsa nemas palu.

Nesmies zabudnut sa skoro rano alkalizovat, lebo telo potrebuje nielen kyselinu do zaludka, ale aj rovnake mnozstvo alkalii, samozrejme v inom case, tak ako si to samo tvori, ked ma dobru cinnost parietalnych buniek