1

Téma: Iherb - meškanie balíkov

Zdravím všetkých a chcem sa spýtať, či Vám nemeškajú balíky z Iherb alebo aj od iných. Čakám až 11 balíkov, hrozne meškajú, niektoré presne 1 mesiac... Informoval som sa na Iherb, ale tam vedia iba to, či balík od nich odišiel (označenie "shipped out"),
čo si viem pozrieť cez svoje konto aj sám, ale nevedia, akým lietadlom pošta odišla, akou trasou, kde má stroj v Európe medzipristátie a kde by mohol vznikať problém. Skrátka nič a balík sa u nich pokladá za stratený, až keď nepríde po 2 mesiacoch. Mne balíky doteraz chodili vždy za 10-14 dní a nikdy sa mi nič nestratilo. Snažím sa vždy vtesnať do 22 Eur, no ani z colnice mi neprišla výzva. Máte niekto podobný problém ? Neviete, kde v EÚ zvyčajne pristávajú lietadlá letiace z L.A., pokiaľ idú z Iherbu ? Myslím že by to mohol byť Frankfurt, podľa dodatočných poštových nálepiek na balíkoch. Podľa mňa sú balíky dávno v Európe a príčin môže byť viac - štrajk zamestnancov leteckých spoločností (napr. nedávno Lufthansa), pomalšie odbavovanie v súvislosti s rizikom teroristických útokov ap. Ak o niečom viete, dajte prosím vedieť.



2

Re: Iherb - meškanie balíkov

Nuz ked chces mat istotu, kde sa balik nachadza, musis volit drahsie postovne. Minimum co pouziva napr Swanson.



3

Re: Iherb - meškanie balíkov

S Iherb som nikdy nemal žiadny problém, možno 2× drobné meškanie za 5 rokov. Ale doba takmer 6 týždňov je predsa len veľa. Všetkým chodia balíky z Iherb načas a v poriadku ? Nikto nemá žiadne pohľadávky ?



4

Re: Iherb - meškanie balíkov

stanley napísal(a):

S Iherb som nikdy nemal žiadny problém, možno 2× drobné meškanie za 5 rokov. Ale doba takmer 6 týždňov je predsa len veľa. Všetkým chodia balíky z Iherb načas a v poriadku ? Nikto nemá žiadne pohľadávky ?

Ano Stano na balickoch je razitko Frankfurt, ale neviem ako by si to tam reklamoval, kedze odtial zasielka mohla odist v poriadku a dalej uz ktovie co sa mohlo stat...mne naposledy asi pred 2 mes. tiez neprisli dve zasielky. IHERB ich vraj ale odoslal...



5

Re: Iherb - meškanie balíkov

Zialbohu na slovenskych colniciach  a postach sa este stale kradne Ja som pposlal zopar balikov normalnou postou, ktore zmizli bez stopy.



6

Re: Iherb - meškanie balíkov

Milan, ide mi teraz skôr o získanie informácie o poslednom pohybe balíkov ako o reklamáciu. Ak napr. zistím, že balíčky odišli
z Niederauly (distribučné stredisko pri Frankfurte), tak budem pátrať ďalej smerom k SR, napr. vo Viedni, čo by mala byť posledná zastávka pred príchodom na územie SR. Mne je skôr divné to, že balíčky meškajú iba mne a všetkých 11 ks...To
nemôže byť náhoda, ale nejaká systémová chyba, resp. zádrhel. Nezdá sa mi, že by sa niekto naraz odvážil ukradnúť 11 balíkov. Milan a refundovali Ti tie 2 zásielky nejako v Iherbe ? Lebo pri komunikácii s Iherbom mi napísali, že zásielky považujú za stratené až po 2 mesiacoch od odoslania a vtedy to začnú riešiť. Tak som zvedavý, ako. Lebo napr. angl. firma Healthmonthly mi po stratení balíka poslala balík s doplnkami znovu bezplatne.



7

Re: Iherb - meškanie balíkov

.