1

Téma: Stres,úzkosť,škrkanie,žblnkotanie atď

Prosím,moc prosím pomôžte !!!! :( prečitajte si to celé vopred vám pekne Ďakujem.

Neviem ako začať,keď že je to dosť zložité a komplikované.Mám 19 Rokov váha 70kg vyška 185.Môj problém už ani neviem kedy začal ale je to už dávno.Sķúsim to skrátiť čo ma trápy a či sú na to niejake vyživové doplnky ktoré mi pomohu.Trápi ma stres a panika,úzkosť a všetko dokopi.Neviem ani ako sa už mám správať akoby som nemál vlasný úsudok čo mam a co nemam robit.Keď som chodil ešte do školy normalne som sa každe rano bal co tam budem robit ci to zvladnem moje pocity boli všeliaké hocikedy som tam ani nesiel akoby som sa bal, Ked som mal ist odpovedat lepsie som povedal ze neviem a bola šajba ako vyšitá.Nemám rád keď sa luďia na mňa pozerajú citím sa čudno neviem reagovať na otázky...Neviem zacat tému rozhovoru iba zakladne otazky kolko hodin kde si bol co si robil nic ine :( Keď sa viaceri namna pozeraju zcerveniem,nereagujem a citim sa ako Deb... Väcsinov ked som niekde chcem byt sam nikoho nechcem vidiet nepocut.Myslienky su niekde 100km odomňa...Ked idem do mesta hlava lepsie sklonena a hladím lepsie do telefonu ako na okolity svet...ludia idu okolo neviem sa im poztiet do oci pozdravit porozpravat :/ Furt si pripadam ze som iny ako ostatny ked pozeram na niekoho vravim si ten je v pohode aj ten aj ten aj ked ma chsicht ako ufon no berem ho normalne taky aky je a ked sa pozriem na seba citim čudný pocit hlboko v nutry potom mi vadi ci mam snurku pekne zaviazanu ci mam koselu pekne danu a take veci co npr mojich kamosov nezaujimaju.ze im je jedno ze maju dieru na ryflach spinavy od cokolady no ja to vydim inak :/ Ale to by nebolo zle keby som vedel normalne reagovat v spolocnosti,pri frajerke pri kamosoch ale mne sa az cosi robi potom sa mi stale zivna raz dva tri krat aj viac alebo mi az hlavou,krkom kruti  niejaky tyk nwm.Niesom ani škaredý ale práve naopak ženy po mne idú no co ked som ako Deb...Npr keď sedím v aute ideme dakde prec sedim v predu a nwm kde sa mam pozerať bojim sa pozrieť na lavu stranu na sofera lebo ked sa pozrie na mna az sa mi cosi robi zacne sa opet zivat a zivat dokonca zaľahuju mi uši musim az tak fuknuť aby mi odlahlo v usiach :) Viem je to divné.A pozeram zase lepsie do telefonu ptm pozeram doprava neni tam nic zaujimaveho pri dlchsom pozerani zase usi zalahuju , neviem sa pozerat pred seba :) zas ked sedim v zadu mam blbi pocit ze sa na mna pozeraju cez speťak a to mi vadi až sa krčim akosi :( Npr oni spievaju kecaju bavia sa no ja to neviem   neviem im nic povedat akoby nemam o com neviem zabaviť ludi aj ked sa pokusim o daco nejde to :( hambim sa grgnut prdnut pred kamaratom viem ze je to ludske no nedokazem to npr keby ze idem na pohovor nedokazem snimy komunikovat potia sa mi ruky pride nervozita strach a hanba za hanbou odpovede ako z chlpatej deky a vzdy pred alebo po si poviem vsak ja co robim boze neviem odpovedat ci co kks preco sa mi deje to co sa deje ? Mne sa až tvár akosi divne hýbe keď som niekde z niekym koho nepoznam..a ked idu spoluziacky baby ktore poznam este vacsi strach panika nwm co robit hocikedy sa otocim a idem prec.Nič to to je psichycka stranka a taži ma aj zdravotná ....keď som niekde ,kde pri tom sedím  npr urad prace vtedy skola alebo obed boli ma chrbát či je to krk od zadu alebo od krku do hora alebo lopatky ked ze ich mam aj vytrčené akosi :/ to by moc problem nebol bolest drzim dost dlho v sebe nik o tom nevie,viem tu bolesť vydržať...Ide hlavne o tu psichyku si myslim ze to je faktor môjho neštastia a ze to spolu súvisi :( A je tu este posledna vec....Mam niečo z bruchom nwm tiez ako to vysvetlit ale pokusim sa...mám dost velku plinatosť bez zapachu...Stále mi škrká v bruchu alebo žblnkoce....Ked vypijem liter vody zakivem z bruchom a vodu pocut....Hlavne ked idem spat .Mám tupu bolesť pod trojuholníkom pocit na zvracanie..no nikdy som z toho nezvracal ...ked si nafuknem brucho tak mam jamku nad pupkom akoby tam nieco bolo a nedalo sa pekne nafuknuť a ked si hmatam ponize pravim alebo lavim rebrom tak akoby som tam nieco mal pri hmate zazlbnkoce a citim niejaku hrudku dost veľku  aj na pravej aj lavej strane ta hrudka neboli...Ale robí mi to zle ked sa to trie aj o rebra..Niekedy sa mi ťažko nadychuje a bolia aj oči ako keď je migrena...K doktorke by som aj isiel keby ze nemam psichycku vadu :( Hanba stres uskost atd robia svoje !!! Ďakujem vám za odpoveď...Dúfam že sa jej dočkám ! Vopred vám ešte raz zo srdca moc moc Ďakujem....ja som už na dne stoho :(oc,moc Ďakujem
Neviem ako začať,keď že je to dosť zložité a komplikované.Mám 19 Rokov váha 70kg vyška 185.Môj problém už ani neviem kedy začal ale je to už dávno.Sķúsim to skrátiť čo ma trápy a či sú na to niejake vyživové doplnky ktoré mi pomohu.Trápi ma stres a panika,úzkosť a všetko dokopi.Neviem ani ako sa už mám správať akoby som nemál vlasný úsudok čo mam a co nemam robit.Keď som chodil ešte do školy normalne som sa každe rano bal co tam budem robit ci to zvladnem moje pocity boli všeliaké hocikedy som tam ani nesiel akoby som sa bal, Ked som mal ist odpovedat lepsie som povedal ze neviem a bola šajba ako vyšitá.Nemám rád keď sa luďia na mňa pozerajú citím sa čudno neviem reagovať na otázky...Neviem zacat tému rozhovoru iba zakladne otazky kolko hodin kde si bol co si robil nic ine :( Keď sa viaceri namna pozeraju zcerveniem,nereagujem a citim sa ako Deb... Väcsinov ked som niekde chcem byt sam nikoho nechcem vidiet nepocut.Myslienky su niekde 100km odomňa...Ked idem do mesta hlava lepsie sklonena a hladím lepsie do telefonu ako na okolity svet...ludia idu okolo neviem sa im poztiet do oci pozdravit porozpravat :/ Furt si pripadam ze som iny ako ostatny ked pozeram na niekoho vravim si ten je v pohode aj ten aj ten aj ked ma chsicht ako ufon no berem ho normalne taky aky je a ked sa pozriem na seba citim čudný pocit hlboko v nutry potom mi vadi ci mam snurku pekne zaviazanu ci mam koselu pekne danu a take veci co npr mojich kamosov nezaujimaju.ze im je jedno ze maju dieru na ryflach spinavy od cokolady no ja to vydim inak :/ Ale to by nebolo zle keby som vedel normalne reagovat v spolocnosti,pri frajerke pri kamosoch ale mne sa az cosi robi potom sa mi stale zivna raz dva tri krat aj viac alebo mi az hlavou,krkom kruti  niejaky tyk nwm.Niesom ani škaredý ale práve naopak ženy po mne idú no co ked som ako Deb...Npr keď sedím v aute ideme dakde prec sedim v predu a nwm kde sa mam pozerať bojim sa pozrieť na lavu stranu na sofera lebo ked sa pozrie na mna az sa mi cosi robi zacne sa opet zivat a zivat dokonca zaľahuju mi uši musim az tak fuknuť aby mi odlahlo v usiach :) Viem je to divné.A pozeram zase lepsie do telefonu ptm pozeram doprava neni tam nic zaujimaveho pri dlchsom pozerani zase usi zalahuju , neviem sa pozerat pred seba :) zas ked sedim v zadu mam blbi pocit ze sa na mna pozeraju cez speťak a to mi vadi až sa krčim akosi :( Npr oni spievaju kecaju bavia sa no ja to neviem   neviem im nic povedat akoby nemam o com neviem zabaviť ludi aj ked sa pokusim o daco nejde to :( hambim sa grgnut prdnut pred kamaratom viem ze je to ludske no nedokazem to npr keby ze idem na pohovor nedokazem snimy komunikovat potia sa mi ruky pride nervozita strach a hanba za hanbou odpovede ako z chlpatej deky a vzdy pred alebo po si poviem vsak ja co robim boze neviem odpovedat ci co kks preco sa mi deje to co sa deje ? Mne sa až tvár akosi divne hýbe keď som niekde z niekym koho nepoznam..a ked idu spoluziacky baby ktore poznam este vacsi strach panika nwm co robit hocikedy sa otocim a idem prec.Nič to to je psichycka stranka a taži ma aj zdravotná ....keď som niekde ,kde pri tom sedím  npr urad prace vtedy skola alebo obed boli ma chrbát či je to krk od zadu alebo od krku do hora alebo lopatky ked ze ich mam aj vytrčené akosi :/ to by moc problem nebol bolest drzim dost dlho v sebe nik o tom nevie,viem tu bolesť vydržať...Ide hlavne o tu psichyku si myslim ze to je faktor môjho neštastia a ze to spolu súvisi :( A je tu este posledna vec....Mam niečo z bruchom nwm tiez ako to vysvetlit ale pokusim sa...mám dost velku plinatosť bez zapachu...Stále mi škrká v bruchu alebo žblnkoce....Ked vypijem liter vody zakivem z bruchom a vodu pocut....Hlavne ked idem spat .Mám tupu bolesť pod trojuholníkom pocit na zvracanie..no nikdy som z toho nezvracal ...ked si nafuknem brucho tak mam jamku nad pupkom akoby tam nieco bolo a nedalo sa pekne nafuknuť a ked si hmatam ponize pravim alebo lavim rebrom tak akoby som tam nieco mal pri hmate zazlbnkoce a citim niejaku hrudku dost veľku  aj na pravej aj lavej strane ta hrudka neboli...Ale robí mi to zle ked sa to trie aj o rebra..Niekedy sa mi ťažko nadychuje a bolia aj oči ako keď je migrena... Dačo som čital ci to niesu uzliny nimfatycke ??? K doktorke by som aj isiel keby ze nemam psichycku vadu :( Hanba stres uskost atd robia svoje !!! Ďakujem vám za odpoveď...Dúfam že sa jej dočkám ! Vopred vám ešte raz zo srdca moc moc Ďakujem....ja som už na dne stoho :(



2

Re: Stres,úzkosť,škrkanie,žblnkotanie atď

podla mna ide o uvedomenie sameho seba a svojej existencie....  ja som niekedy mal podobne problemy.... ale pak ked si clovek uvedomí ze je jeden z 8miliard a je v podstate nic, len nejaka bodka nezmyselna v oceane tak pochopi ze je smiesne robit si nejake stavy z hociakych situacii smile ... treba si uvedomit ze pokial nejde o zivot tak nejde v podstate o nic a nic nestoji za to aby mal clovek nervozitu alebo stres smile ... kazdy vyzera nejak ale to je uplne jedno, ludia su vsetci fyziologicky na 99,9% rovnakí cize jedine cim sa lisime od druheho je to , ake mame vedomosti,skusenosti, a to co mame v hlave....     treba si uvedomit ze ludia umieraju na rozne choroby zakerne, vojny, niekde v afrike decká piju hovno z kaluze a umyvaju sa v odpadnej vode zamorenej.... Ty by si si mal uvedomit ze v podstate zijes super zivot a uzivat si ho a dakovat kazde rano ked sa zobudis bohu ze nezijes ,,muky'' ako vela inych ludi.... ze nemas amputovane koncatiny ako kopa ludi atd atd... proste nerevat nad sebou a uvedomit si ze ludia ziju 10000x horsie a vzladaju to ! smile ...   mne pomohlo napr studium... cvicenie... hudba...atd.... zacal som studovat megavseljake veci co sa tyka zdravia cvicenia technologii psychologie fyzilogie milion smerov proste nadupal som si mozog a teraz viem ze som mozgovo a vedomostne uplne inde ako 99% ludi ktorích stretnem a to mi dava sebavedomie a asbolutny nadhlad a tym padom neuznavam uz ziadne wau autority a nemam z nich strach atd kedze viem ze som nadupady v kopu veciach v ktori oni nie su.. a preco by som mal mat stres z niekoho kto vedomostne nemá namna? smile) haha dáv to zmysel co .... sak bodaj by nie ked to aj funguje......... inak hento co mas mozno suvisi s nejakymi zivotnymi traumami ktore si zazil a mas ich zakorenene v hlave uz pravdepodobne od cias detstva a skoly... takze je dobre si tieto veci znova otvorit a premyslet, zmierit sa s nimi a odpustit vsetkych co ta kedy v zivote najedovali alebo ublizili ti , treba to vsetko v sebe prebrat a usmiat sa nad tym a povedat si ze tato situacia ma spravila v tomto lepsim.... a nie byt z nej vytraseny.... proste vzdy vsetko zle je aj na nieco dobre a to dobre treba vytazit a povedat si jo zas som o nieco lepsi silnejsi...... dalsia vec hobby.... hobby je asi jedna z najdolezitejsich veci tiez.... nieco co milujes robit , naplna ta to, si v tom dobry .... takze najdi si aj hobby nejake kvalitne a tym odburas kopu stresu...  obklopuj sa ludmi ktorí su rozumní prinasaju Ti dobrý pocit a si s nimi rád... neobklopuj sa ludmi ktorí su na hlavu a marnis s nimi akurat tak drahocenny cas, nemate spolocne zaujmy , nazory a pri nich ides este aj dole.....  tento fyzicky zivot kazdemu bol prideleny len 1x na to aby sme si to vyskusali vo fyzickej forme ako to je, treba makat na sebe, pomahat inym, robit stastnych druhych (lebo to ta naplna stastim tiez megasilno ) ....    tie zaludocne problemy mas z hlavy podla mna.... lebo ten stress a nervozita atd ovplyvnuje kopec cinnosti v cloveku a prve je podla mna travenie ... pretoze ked si v strese tak telo vypina podla mna travenie ... pretoze: v strese by si nemal jest.. v strese telo sa sustedi na najdolezitejsie procesy v tele ktore treba udrziavat v chode a trávenie potravy to nie je.. to je az druhoradé....ked ta boli chrbat zacni cvicit nejake lahke cviky... strecing atd natuduj si na youtube je toho miliarda... ked sedis hrbaty v robote 12hodin nemozes ani nic ine cakat ze chrbtica atd nebude s tym moc suhlasit big_smile  preto treba zacat v hlave... je to to najdolezitejsie a ten najvacsi majetok ktorý máme....    treba zit tak aby sme si na smrtelnej posteli nic nevycitali aki sme boli sprostí a stresovali sme nad uplnymi banalnymi vecami big_smile .....   mas dar ktorý by chcelo vela ludi.. mladost ... tak hlavu hore a bud stastny za kazdy den, dakuj bohu kazde rano a makaj na sebe smile  pomahaj druhym but stastny usmevny rozdavaj energiu dobry pocit .
mas frajerku cize asi az tak na dne nie si vidis smile takze sa len pozviechaj trochu a uvedom si sameho seba smile stanov si ciele co chces dosiahnut a makaj na nich... pak si uvedomis ze nemas ani cas poriadne a nebudes mat cas sa zamyslat nad kravinami smile
treba si uvedomit aj take veci ze ked sa ta niekto nieco pýta tak asi je zvedavy na tvoj nazor a preto treba si to vazit ze ta niekto chce pocuvat , ze si ta vazi.. preto v klude pomaly odpovedat inteligentne....   uzivaj si ked sa ludia pozeraju na teba a bud hrdy ze sa to deje !!!! smile   lebo ked budes mat 95rokov a budes dakde v ustave pre dochodcov uz na posteli poskrcany tak sa na teba pozerat nikto nebude ver mi a pak si uvedomis ze si sa bal a bolo ti neprijemne to co Ti malo prinasat radost a mal si si to uzivat plnymi duskami smile a to je to co vravim... uzivaj si kazdu vec co ti zivot ponukne a bud strong & proud & makaj na sebe nezabudaj sebazdokonaluj sa , je to super !  .....  Life is beautifull.  Takze do nho smile a s chutou.



3

Re: Stres,úzkosť,škrkanie,žblnkotanie atď

Juuuj pekný článok smile Len že keby to bolo aj také ľahké ako to je napisané big_smile Možno teráz píšem z humorom či ? big_smile Ale nie k veci keď som sám všetko je good big_smile IQ cez 150 ale ked som z niekým tak moc klesá a v tom strese sa potom nedá rozumne premýšľať a prejavovať...Veľa krat som si vravel do pi...vela ludi je horšie na tom ako ja a žiju naplno...No niečo ma pekne brzdi...Nikdy som sa nepokladal za sprostého lebo viem dosť veci no keď mam odpovedať,prejaviť moje vedomosti som ako kocka ľadu wink Sice moje dectvo nebolo moc najkrajšie ako píšeš je tam možno niejaký blok ale čo popremyšľam pridem na to vymazem z hlavy a ? Neodislo to do teraz a zrazu to odijde ? Viem ze sport pomaha na stres,uskosť začať pravidelne cviciť??? Kupiť si niejake b kompakt forte ? A zahodiť to ? Chcel by som no nieje to ľahke možno robím aj ja chybu ze vzdy ked som zacal cvicit alebo isiel som si za svojim npr dovolenka vodicak vzdy som zlihal lebo som to dokašľal...Vždy som minul € na bezviznamne veci a to čo som chcel už nebolo hmm Stoho prislo sklamanie a dalsi negatyvny pocit.Musím niečo najsť čo ma bude baviť viem čo by to aj  bolo no všetci by sa smiali a ako sa ktomu dostať? Však nech sa ludia smeju co ma po nich viem tak si to treba povedať...Ale realita je ina.... inak mam povedat frajerke o mojich problemoch ona ma vnima asi normalne big_smile mysli si ze som taky a v skutocnosti som iny? big_smile A možno to vsetko tak ma byt ? Nie myslim si ze bolest a pocity su realne len ich treba zmenit,vyliecit seba kontrola a plne sebavedomie som rozumny aj ked to vsetko chapem no je to akesi čudesné az cudne smile A keď sa opijem som vtipný ešte krajši inteligetnejši big_smile a vtedy nemam problem z nicim no nechcem pit a ani fajcit no niekedy sa musim odbiazat a zabudnut aspon na chvilku....Čiže študovať vzdelavat sa,cvicit,hobby-konicek najsť a venovat sa mu ,zabudnut na zle veci a zmierit sa snimy,Vraviet o problemoch,Dobre sa stravovat,Mat vsetkych uprdele ktory mi za to nestoja a maximalne sa tesit ? menej alebo az minimum alkoholu a cigariet ? Či chápem dobre tomu ?:) Pride vysledok ? Kolko to bude trvat ? A ma to vlasne vyznam ?



4

Re: Stres,úzkosť,škrkanie,žblnkotanie atď

mno lahke to neni ale clovek musi zacat vsetky tie veci postupne robit ...a az pak uvidi vysledky...  podla mna IQ cislo nema zmysel merat.. najdolezitejsi je ,,zdravy sedliacky rozum'' ... proste prirodzene chovanie inteligentne, moralka, zasady, hodnoty atd... takze na tom treba pracovat smile

yop vidis v tom detstve nieco bolo co sa ti udialo a poznacilo ta... ale to ma asi 90% ludi lebo deti vedia byt pekne debilné a svojim debilným spravanim neuvedomelym vedia pekne poskodit druhych aj na cely zivot...  Jasne ze to odide ale musis sa s tym vysporiadat a pochopit o co islo a nemat ten blok ulozeny v hlave...

hej treba najst hobby a srat na ludi ake maju nazory.. ked si stastny a si na vrchole ludia ti beztak len budu povacsinou zavidiet a nedopraju ti  (az na malilicko jedincov ako rodina atd najblizsi priatelia)  .. ked si v riti na podlahe tak tiez kaslu na teba ludia.. tak preco sa zaujimat o ich nazory vobec??? ... treba robit to co uspokojuje teba a okolie nech si mysli co chce....  treba robit to co ta robi stastnym.. ja som bol napodobne ako ty na tom ked som mal tvoj vek.. ale prostrednictvom tychto veci som sa vypracoval a uz som uplne inde... totalne som sa vyhrabal z toho kde som bol a teraz som strong ... cize vidis da sa to.. jedine co treba je chcet to v hlave a ist si tvrdo svoje nekompromisne..

hejj poznam par ludi ze tiez su taky a ked sa napiju tak sa o 180stupnov zmenia ... a su akcny vtipni... ale to je len znamka toho ze to mas v tej hlave smile jedine co treba je zapracovat na tom aby si bol taky aj za triezva.....   hlava a mozog je najsilnejsia zbran podla mna co sa tyka aj fyzickych chorob a psychickych totalne...

hejj tak ako pises v poslednych vetach...  jednoducho zacat zit... priroda atd su super veci na toto napr ...  odtrepat sa niekde do prirody a relaxovat....    hento co mas ty je len psychika a da sa to krasne dat na poriadok ... takze cestu uz som TI nacrtol mas toho dost co mozes zacat haha smile

alkohol napr vobec nepijem ja ani nefajcim ... naco... to je pre sráčov smile ked som v strese idem do prirody alebo cvicit alebo meditovat alebo hocico ale preco by som mal sklzat k nejakym hentakym veciam? to nie je cesta...

vysledky pridu to je jasne... vzdy to tak bolo .. a vzdy bude..   


mal by som si otvorit nejaku motiacnu kancelariu haha big_smile



5

Re: Stres,úzkosť,škrkanie,žblnkotanie atď

Otvor,otvor si smile Inak mam si kupiť nieco proti stresu??? Niejaky ten doplnok ??? Inak z detctva mam dajake prihody no myslim si ze ma netrapia skôr ma trápi realita a denno denne myslim ako sa vyhibat ludom a podobne...No Ja si uvedomujem že to nemá zmysel a som odhodlany spravit vsetko co sa da smile co je v mojich silach zacnen robit veci ktore som doteraz nerobil a snad to vyjde a uz za par mesiacov dufam ze budu vysledky ! Som rad ze som nasiel aj takuto stranku kde sa da napisat o problemoch a pocitoch a ze ludia su ochotný pomôcť wink Prvorade je ze sa musim dať dokopi niejak ten stres a uzkost ovládať a aspoň ho zmierniť zmenčiť ..Az potom budem môcť zajst k doktorke na vysetrenia !! Inak Ďakujem ti za dajake tie rady smile Rormalne sa mi hezky píše smile Inak aky doplnok je dobrý proti stresu ? Volne dostupný a lacný ?



6

Re: Stres,úzkosť,škrkanie,žblnkotanie atď

http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok
Dobry je aj vytazok zpo zeleneho caju, aminokyselina L-theanine, davka 2 x 400 mg. Neuspava.
Valerian a chmel uspavaju.



7

Re: Stres,úzkosť,škrkanie,žblnkotanie atď

https://www.youtube.com/watch?v=80vC6OR-FRo
rng ak by si mal nahodov cas 10 min tak si pozri toto video , chlapes na videu ma uzkostni a panicky attack .
sad toto presne vystihuje mna , uz 10 mesiacov nepravidelne , niekedy to je slabe niekedy take ze mam pocit ako on .
co sa da nato odporucit ? v takychto pripadoch uz asi len nejaky xanax ? hypnogen ? chcem to ale riesit adaptogenmi , vitaminy minerali , myslis si ze tei adaptogeny mozu byt ucinne citalsom ze pomahaju aj pri atakoch uzkostiach



8

Re: Stres,úzkosť,škrkanie,žblnkotanie atď

Co ma ten chlapec vo videu  je hyperventilacna tetania. Da sa to lahko potlacit dychanim a vdychovanim z zo sacku, cim sa zvysi CO2 v krvi.



9

Re: Stres,úzkosť,škrkanie,žblnkotanie atď

RNG napísal(a):

Co ma ten chlapec vo videu  je hyperventilacna tetania. Da sa to lahko potlacit dychanim a vdychovanim z zo sacku, cim sa zvysi CO2 v krvi.

hyperventilacna tetania zmana ze ma clovek vela kysliku v krvi ? toto mi hovorila psychologicka ze ked mam uzkost alebo paniku je praveze zle dychat hlboko lebo to este zhorsuje



10

Re: Stres,úzkosť,škrkanie,žblnkotanie atď

Hyperventilacna tetania je nedostatok CO2 v krvi a tak sa nemozu elektricke signaly v nervoch dobre prenasat, a svaly stuhnu. Preto ked vdychujes uz vydychnuty vzduch zo sacku, tak si zvysujes CO2 v krvi.
S kyslikom to nema nic spolocne. Normalne okyslicenie krvi je 96 az 99%