1

Téma: haemophilus

Dobrý deň,
prosím o radu, pretože už som mierne zúfalá. Jedná sa o moju 9-mesačnú dcéru. Asi pred pol rokom jej bol zistený haemophil v nose  a nevieme sa ho zbaviť. Najskor bol preliečovaný lokálnymi antibiotickými kvapkami uniflox, zdalo sa že bacil je preč, dokonca aj výter bol negatívny. Po mesiaci však mala dva dni horúčky a iné príznaky sa neobjavili. O mesiac neskor znova, tak sa pre istotu urobil výter a hemophil bol v nose znova, takže opať Uniflox. Po mesiaci znova horučky ale už aj so soplom, ale to sme nič nedali, len odsavali sopel a davali morsku vodu. Po týždni to ustalo, ale hemophil tam bol( podľa výterov). Na odporúčanie pediatra sme to neriešili a čakali teda že imunitný system sa s tým vysporiada. Ale prešiel mesiac a znova horúčky a sople. Tak to už sme preliečili antibiotikami augumentin. No ale ani po antibiotikach bacil nezmizol a ja už som bezradná. To dieťa nemá ešte ani rok a vkuse je chorá.  Uvažovala som nad koloidným striebrom, ale neviem ako často a aké jej mám dať. Predsa je ešte moc malá a nerada by som jej uškodila niečím.  Zatial jej dávam  probiotika biogaia, vit. C a kolostrum. Veľmi pekne prosím o radu ako jej pomocť.



2

Re: haemophilus

Potrasvinove doplnky v spravnych davkach nemozu nic poskodit,ved boli schvalene panelmi lekarov na to urcenycy s podmienkou uplnej neskodnosti, Tj spekulacie, ze poskodia su tu bezpredmetne, leda ze by sa lekari pomylili, co je velmio nepravdepodobne.
Hociake koloidne striebro je lepsie,. ako ziadne. kvapkas v leze, s hl;avickou naklonenou co najviac dozadu(ja som vnucata zavesil za nohy...) asby sa to dostalo aj do celnyc dutin. Osobne pouzivam skor roztok citricidalu, ktory je na mnohe infekcie ucinnejsi. Pravy citricidal najdes u firemy Hoogle, musi to hovorit, ze obsahuje quaternialne zluceniny. Roztok je treba urobit dost silny, az 6 kvapiek citricidalu, profesional do deci vody.
2 kvapky do kazdej nosnej dierky stacia, opakuj 3 x denne.
Na posilnenie imunitneho systemu treba brat probiotika a mikrovlakniny, on sa bez tejto pomoci sam od seba zriedka zlepsi. Naviac atb znicia probiotika, co da moznost =zelenu ronym mikrobom v tele, co probiotika inac potlacia.



3

Re: haemophilus

Potrasvinove doplnky v spravnych davkach nemozu nic poskodit,ved boli schvalene panelmi lekarov na to urcenycy s podmienkou uplnej neskodnosti, Tj spekulacie, ze poskodia su tu bezpredmetne, leda ze by sa lekari pomylili, co je velmio nepravdepodobne.
Hociake koloidne striebro je lepsie,. ako ziadne. kvapkas v leze, s hl;avickou naklonenou co najviac dozadu(ja som vnucata zavesil za nohy...) asby sa to dostalo aj do celnyc dutin. Osobne pouzivam skor roztok citricidalu, ktory je na mnohe infekcie ucinnejsi. Pravy citricidal najdes u firemy Hoogle, musi to hovorit, ze obsahuje quaternialne zluceniny. Roztok je treba urobit dost silny, az 6 kvapiek citricidalu, profesional do deci vody.
2 kvapky do kazdej nosnej dierky stacia, opakuj 3 x denne.
Na posilnenie imunitneho systemu treba brat probiotika a mikrovlakniny, on sa bez tejto pomoci sam od seba zriedka zlepsi. Naviac atb znicia probiotika, co da moznost =zelenu roznym mikrobom v tele, co probiotika inac potlacia.



4

Re: haemophilus

Ďakujem prkne za rady. Takže citricidal kvapkam dcére presne týždeň. Po dvoch dňoch jej sopel uplne zmizol. Momentalne nemá žiadne príznaky. Len ma ešte zaujíma ako dlho treba kvapkať ešte citricidal aby sa haemophil úplne zlikvidoval?
A ešte... aké prebiotiká možem dávať ani nie ročnému dieťaťu?



5

Re: haemophilus

Nuz ked nekasle a nema tecuce hlieny, tak by uz  nemala mat ten haemophilus.
Probiotika su tie iste pre dospelych ako aj pre deti, kedze mame to iste ludske telo. Aj v tych najlepsich probiotickycy kapsuliach je len malicka nasada toho, co clovek potrebuje v crevach, kde u dospeleho je az 1 kg probiotik. Takze aj tie najsilnejsie doplnky treba rozmnozit mnohotisickrat najma pouzitim zmesi roznych mikrovlaknin, co je potrava pre probiotika. takze akekolvek probiotika, co vies nejak do dietata dostat su dobre. ked otvoris niektore chranene kapsule, tak sa ucinnost podstatne znizi, ale je vzdy lepsia ako nic.
Pozri napr na toto
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=8



6

Re: haemophilus

Dobrý deň, tak idem si k Vám znova po radu. Dcera pred pár dňami začala znovu sopliť a mierne pokašliavať. Mam pocit že znovu sa u nej objavil hemofil, samozrejme nemá urobené zatial odbery, ale ja už to podľa príznakov poznám. Začala som hneď kvapkať kvapky s citricadilom ako predtým. Je to už štvrtý deň a vobec sa to nelepší. Samozrejme jej stale dávam probiotika aj prebiotika. Viete mi ešte niečo odporučiť? Je možná rezistencia na citricidal? Prvý krat jej zabral hneď a teraz vobec nič;-(



7

Re: haemophilus

Rezistencia na citricidal prakticky neexistuje, ale je plno mikrobov na co citricidal nezabera. Nezabudaj, ze mnohe mikroby sa vedia maskovat, takze odmaskovace ako NAC a serrapeptaza su pri nich nutne pouzivat, inac sa antimikrovialne latky cez to maskovanie nevedia prebojovat v dostatocnych mnozstvach.



8

Re: haemophilus

jasne rozumiem. A aký odmaskovač je vhodné použiť u ani nie ročneho dieťaťa? Treba to len prepočítať na váhu alebo je niečo priamo pre male deti? To čo som našla je všetko od 6 alebo 12 rokov.



9

Re: haemophilus

lola7 napísal(a):

jasne rozumiem. A aký odmaskovač je vhodné použiť u ani nie ročneho dieťaťa? Treba to len prepočítať na váhu alebo je niečo priamo pre male deti? To čo som našla je všetko od 6 alebo 12 rokov.

Doplnky sa davkuju nie podla veku, ale podla vahy cloveka. Cize treba tie davky zhruba prepocitat podla vahy. Davka NAC pre dospeleho (cca 70 kg) cloveka je 2x600 mg az 1200 mg za den.



10

Re: haemophilus

Bakterie sa nedelia na dospele a detske,. tj v kazdom veku mame rovnake a tak ich musime rovnako adresovat, Samozrejme doplnky musia byt prepocitane z dospelej vahy na skutocnu vahu dietata. Plati to aj pre dospelych ovela tazzich ako 70 kg, co musia na svoju telesnu vahu brat viac, tiez prepocitane v pomere vah.



11

Re: haemophilus

super, to som chcela vedieť. takže pre 8-kilové dieťa je potrebná davka cca 130mg??
Kupila som Swanson NAC N-Acetyl Cysteine 600mg tak snaď sa mi to podarí nejak nadávkovať.
A teda súčasne s tým kvapkam kvapky. ano? ako dlho je vhodné dávať NAC?



12

Re: haemophilus

Rozpusti si obsah tej kapsule napr v 1/2 litra vody a davaj dietatu vypit denne 2 x pol deci z toho. Chuti to citronovito,  celkom prijemne. Da sa to samozrejme ovocnymi stavami prichutit.
NAC je aminokyselina, tj nema ziadne obmedzenie na dlzku davkovania.



13

Re: haemophilus

a ako dlho može trvať odmaskovavanie.  Davam jej to treti deň, no zatial sa to nezlepšilo dokonca dnes sa zobudila a sopel je omnoho horší. Je možné že pri odmaskovavaní sa príznaky  zhoršia? Ja už som zúfalá, tomu dieťatu nič nepomaha. Orl lekar jej chce nasadiť niekoľko týždnovú liečbu antibiotikami ale ja s tym veľmi nesúhlasím a radšej by som ešte vyskúsala všetky možné iné varianty.
Momentallne jej dávam probiotika, prebiotika, bio colostrum, NAc a kvapky citricidal. Vit.



14

Re: haemophilus

Pochopitelne sa to moze na par dni zhorsit, to je ako ked postuchas do osieho hniezda a osi sa vyroja.
Najsilejsi odhlienovac zialbohu nepouzivas a to je oreganovy olej, ktory vie potlacit mikroby v hlienoch. Ja viem do tak maleho dietata sa tento prchavy a korenisty olej neda trak lahko dostat. Pre starsich ho odporucam v enterickych kapsuliach ktore sa lahko prehltnu a rozpustia az v crevach  tj nepalia usta hrdlo ani zaludok.
Viac na rozne infekcie pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
kde mam clanky od roznych lekarov, co tvrdia, ze na vacsinu nakaz prejavujucich sa hlienami atb nie su ucinne, prave naopak ich podporia tyym, ze znicia v tele ich konkurenciu, nase obranne probiotika.Naviac do dutin sa atb dostat nemozu, lebo tie nie su prekrvene  a atb su vodorozpustne, roznasane po tele len krvou a krv sa do dutin nedostane. Kvapky citricidalu ale ano, najma ked to kvapkas dietatu zavesenemu za nohy aby sa to dostalo aj do celnych dutin, tj natieklo. Inac tam ta nakaza moze prebyvat aj mesiace dlho.
Dufam jej este stale davas 3 x denne kvapky roztoku citricidalu do nosa...

Naposledy upravil: RNG (2015-04-12 21:29:31)



15

Re: haemophilus

ano samozrejme kvapkam to stale  Zaujimave však je, že tie hlieny sa zmenili z hustych na úplne riedke vodové. Nonostop jej to tieklo cez deň a odsať nešlo nič.
A teda akým sposom by som jej mohla dať ten oreganovy olej? ako často a v akom množstve ?  deti to asi veľmi nechcú.
Radšej by som jej dala niečo účinejšie, pretože ona sa s tou bakteriou pasuje podľa mojho názoru veľmi dlho.  Nech už mame pokoj, lebo neda sa takto existovať.



16

Re: haemophilus

ešte otalzka, v tom článku píšete, že kvapky s citricidalom treba zmiešať aj so solou prip. kokosovým olejom. Ja som dala iba vodu a citricidal. Je potrebná soľ/kokos.olej?



17

Re: haemophilus

Neviem ze by som nieco take napisal niekde. Samozrejme slany vodny  roztok(fyziologicky) drazdi nos menej, nez destilovana voda, tiez olejovy roztok citricidalu drazdi menej, nez vodny a zaroven premasti suchu nosnu sliznicu v zime, ale na ucinnost to nie je potrebne.



18

Re: haemophilus

Je to v tom odkaze takmer naspodu. Preto ma to zmiatlo, či som neurobila niečo nesprávne.
Ale teda, ešte ma zaujima ako mám nadávkovať 8-kilovému dieťaťu oreganový olej. Mám vysadiť NAC potom úplne, ano?
Mám asi príliš veľa otázok, ale som fakt bezradná už niekoľko mesiacov. To dieta sa trápi a ja mu neviem pomocť. nie som zdatná v tejto oblasti a hlavne jedná sa o malé dieťa. K sebe človek pristupuje určite inak.
A samozrejme lekari mi dalvaju na zreteľ že je to vážnejšie ochorenie akoby sa zdalo, vraj to može sadnúť na plúca.



19

Re: haemophilus

Oreganovy olej, NAC a serrapeptaza sa vzajomne podporuju v cinnosti, kazdy ma sice inu ulohu, ale celkove odhlienuju.
Lekari sa ako cast svojho vzdelania ucia strasit ludi , aby zvysili svoju dolezitist a vynutili si absolutnu poslusnost.
Neadresovane nakazuy aj alergie mozu po case vazne pluca poskodit, To nie je strasenie, ale puhy fakt.
Tak malemu dietatu sa asi neda davat stiplavy oreganovy olej, skus, ale pochybujem. Ked je kojene, ber oreganovy olej ty sama, cast z toho sa dostane do mlieka.