1

Téma: oreganovy olej

Ahoj RNG. Uz to tu bolo rozobrane asi v minulosti,ale ja tomu dobre nerozumiem. Zacala som uzivat oreganovy olej od now, su dni kedy si dam kapsulu a vsetko ok a dni,ako vcera ze si dam kapsulu poobede a v noci som sa zobudila na take bolesti brucha,ze som nemohla spat a krutilo ma. V ustach som mala chut oregana. Moze byt teda problem s mojim zaludkom? Nikdy som ziadne problemy nemala,ani palenie zahy,kyseliny, zapchy nic. Mozno v poslednej dobe mavam obcas pocit,ze mam brucho nafuknute,teda podbrusie ale to je vsetko. Kde moze byt problem a co mam zacat uzivat? Dakujem velmi pekne za odpoved



2

Re: oreganovy olej

Ked sa ti rozpusti oreganova entericky pokryta kapsula v zaludku je to priemyu dokaz, ze nemas dostatok kyselin Z toho je aj nafukovanie. Diagnoza na to od lekarov je hypochlorhydria, tj PH v zaludku je  obvykle od 2.5 az do 4.5  a niekedy, ked viac zijes a napijes sa aj nad 6, tj zacne sa ti rozpustat aj entericky kryte doplnky.
Problem teda nemas s oreganom, ale ovela vaznejsi s nedostatkom kyselin v zaludku a musis si ich podla potereby, tj ich schodok doplnit , ci uz z kazdym jedlom, ked to mas tak vazne, ako ja, alebo len s vacsim jedlom, ako som to mal donedavna ja, pred tym ako som presiel cez 2 zxaqludocne chripky, sice navonok mierne a potlacene doplnkami za 1 den, ale dostatocne nicive na parietalne bunky, co produkuju kyseliny a snad aj na prosdukciu enzymov, ze som dnes odkazany zakazdym pouzit 2 az 3 kapsule kyselin(betrain HCl s pepsinom) plus enzymy s jedlom, inac mam vazny problem s travenim a absorbciou
A to sa mi este nikdy nerozpustili entericke kapsule oregana v zaludku!!!
Tj tvoj problem je este horsi, ako moj. Mozna mas dokonca v niektorom case az achlorhydriu, tj ziadnu kyslost zaludka.
V poslednom case obiehaju svet velmi nicive virusy a lekari si viacmenej strkaju hlavu do piesku ako pstrosy aby to nemuseli vidiet.
Lieky na virusy su sice existujuce, ale s privela skodlivymi postrannymi ucinkami A vakciny su velmi otaznych ucinkov a tiez s roznymi skodlivymi postrannymi ucinkami. Tak si drviva  vacsina lekarov z virusov "umyva ruky" a nechaju telo s nimi bez pomoci bojovat.
Momentalne je to v oblasti Chicaga tak zle, ze zatvaraju skoly a dezinfikuju vsetko v nich,lebo mali az 16% chorych ziakov, podla vcerajsich sprav na jednom televiznom kanali, inde o tom nebola ani zmienka.
Vazne problemy sa vzdy "zametu pod koberec"



3

Re: oreganovy olej

Len ja nemam problem ked zjem aj kona,nikdy mi neni zle, tazko, negrgam ani nic podobne...cize mozem mat problem aj tak? Dobre rada by som doplnila teda nejekym prostriedkami tie kyseliny , co by si mi doporucil? Konkretne co by som si mala kupit? a zaroven sa spytat,ze ak by to tak nebolo,ze tento problem v mojom zaludku nahodou nie je, nemozu mi tie pripravky uskodit aj ked su prirodne? nemaju kontraindikacie s inymi liekmi ( beriem antikoncepciu ) pripadne chorobami? dakujem ti krasne este raz

[/quote=RNG]Ked sa ti rozpusti oreganova entericky pokryta kapsula v zaludku je to priemyu dokaz, ze nemas dostatok kyselin Z toho je aj nafukovanie. Diagnoza na to od lekarov je hypochlorhydria, tj PH v zaludku je  obvykle od 2.5 az do 4.5  a niekedy, ked viac zijes a napijes sa aj nad 6, tj zacne sa ti rozpustat aj entericky kryte doplnky.
Problem teda nemas s oreganom, ale ovela vaznejsi s nedostatkom kyselin v zaludku a musis si ich podla potereby, tj ich schodok doplnit , ci uz z kazdym jedlom, ked to mas tak vazne, ako ja, alebo len s vacsim jedlom, ako som to mal donedavna ja, pred tym ako som presiel cez 2 zxaqludocne chripky, sice navonok mierne a potlacene doplnkami za 1 den, ale dostatocne nicive na parietalne bunky, co produkuju kyseliny a snad aj na prosdukciu enzymov, ze som dnes odkazany zakazdym pouzit 2 az 3 kapsule kyselin(betrain HCl s pepsinom) plus enzymy s jedlom, inac mam vazny problem s travenim a absorbciou
A to sa mi este nikdy nerozpustili entericke kapsule oregana v zaludku!!!
Tj tvoj problem je este horsi, ako moj. Mozna mas dokonca v niektorom case az achlorhydriu, tj ziadnu kyslost zaludka.
V poslednom case obiehaju svet velmi nicive virusy a lekari si viacmenej strkaju hlavu do piesku ako pstrosy aby to nemuseli vidiet.
Lieky na virusy su sice existujuce, ale s privela skodlivymi postrannymi ucinkami A vakciny su velmi otaznych ucinkov a tiez s roznymi skodlivymi postrannymi ucinkami. Tak si drviva  vacsina lekarov z virusov



4

Re: oreganovy olej

Doppnky su bezpecne, nebezpecne su chemicke lieky, kde casto nestaci ani jedna strana na popisanie roznycy skod, co mozu v tele napachat.
Inac ja osobne neberiem ziadne lieky uz 20 rokov a problemy riesim len doplnkami , tj nielen ja, ale aj m,oja manzelka a casto aj sirsia rodina. A pracuje mi to ovela lepsie, ako pred tym s liekmi.
Samozrejme na to treba vediet co na co a v akych davkach pracuje. Tvoj problem je jednoduchy , nedostavas dostatok zivin pre nedostatocne kysly zaludok a naviac mas pre to aj silne oslabenu imunitu



5

Re: oreganovy olej

Ahoj Rng. idem si teda objednat tie doplnky. Objednavam toto -betrain HCl s pepsinom , plus treba v mojom pripade este nieco? zaroven som si objednala aj protiparaiticky balicek od firmy jukl.

Dakujem za odpoved



6

Re: oreganovy olej

Nuz zda sa, ze mas nedostatokm kyselin len niekedy, pravdepodobne pre to, ze si zjedla privelke jedlo alebo vypila privela vody. Takze ak nechces mat problem s oreganovymi enterickymi kapsulami, alebo nepi pred tym privela vody, alebo si najprv aspon 10 minut pred tym zober 1 kapsulu betainu HCl s pepsinom, aby si sa poistila, ze sa ti entericke kapsule nerozpustia v malokyslom zaludku.



7

Re: oreganovy olej

Ahoj RNG.

1 - Môže byť spojitosť užívania oreganového oleja s mliečnymi výrobkami, resp. konkrétne s mliekom? Príklad: Dieťa zje na raňajky vločky s mliekom, potom užije oreganový olej, konkrétne tento:

http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1

a cca do 2 hodín sa sťažuje na bolesť bruška + ho preženie, pričom celé WC "vonia" po oreganovom oleji. Dávka je 1 tableta ráno + 1 večer, čo nie je prehnané dávkovanie pre 25 kg dieťa. Inak s tým ale problém nemá, ak to zaje napr. s nejakým sýtym jedlom, ako je chlieb a podobne - sledujem to len pri užití s niečím mliečnym, resp. najviac po mlieku ako takom! Intoleranciu nemá.

Ďakujem.



8

Re: oreganovy olej

Mlieko je neutralne a pijes ho hodne a ked ma dieta malo kyselin, tak sa mu ta kapsulka rozpusti uz v zaludku, co sposobi aj bolesti aj hnacku



9

Re: oreganovy olej

Ktory oreganovy ojej odporucate v tabletkach alebo ako kvapky??
A odkial objednat,ktory je najlepsi???



10

Re: oreganovy olej

Bezne odporuicam kapsule od firmy NOW, co maju entericky povrch tj rozpustaju sa az v alkalickom prostredi criev. a nepalia v ustach hrdle ani zaludku. A davka ucinnej latky tj carvacrolu musi byt 3 x 200 mg, co je zarucene napr v tomto produkte
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731



11

Re: oreganovy olej

A co poviete na tento produkt
http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetk … -90-vcaps/



12

Re: oreganovy olej

OK.