1

Téma: caste infekcie dychacich ciest u dietata

Ahojte, som na tejto stranke uplny novacik - prave zaregistrovana... Pregooglila som sa sem pri hladani odpovedi ohladom zdravotneho stavu mojej dcery (3 roky a 9 mesiacov). Bola dojcena 15 mesiacov, prve sopliky zacali uz v nejakom 6. mesiaci, co lekar odpinkal s tym, ze je to spojene so zubkami, no od tej doby ma sople takmer nepretrzite, ak je bez usopleneho nosa, tak maximalne tyzden a znovu sa to vrati. Do toho prisli problemy s kaslom, ked mi kaslala pocas celeho roka denno-denne, na co mi lekar povedal, ze je to normalne, pretoze nastupila do kolektivu skolky, vtedy mala takmer 2 roky.. Kasel bol na zaciatku vzdy suchy, presiel do produktivneho vykasliavania za par dni, potom na dva - tri dni bolo ok a zacalo to cele zas suchym, pokracovalo produktivnym kaslom s hlienom a dokola dokola pocas roka... Do toho ten usopleny nos a nahnisane oko so zelenym, niekedy zlto-zelenym vytokom. Zijeme v Anglicku, ked som ziadala vyter, neurobili ho, lebo vraj to v nicom nepomoze, ked som ziadala krvne testy, neurobili ich, lebo vraj je to pre dieta traumaticky zazitok... Po nociach som revala pri tom, ako ona kaslala, pretoze ako lahla do postele, trvalo dva- tri hodiny, pokial dokaslala a konecne pokojne spala... Kasel bol aj pocas dna, ale ani zdaleka tak intenzivny ako v noci... Nakoniec sme si vydupali navstevu pediatra, ktory jej predpisal inhalacny sprej na astmu, bez akychkolvek vysetreni (nedavala som jej ho)... Pocas dovolenky na Slovensku sme sa konecne dostali na krcne, na krvny obraz a vytery z nosa a ust... Krciar diagnostikoval Perzist. rhinosinusitis, vytery ukazali haemophilus influenzae, haemophilus parainfluenzae, streptococcus pneumoniae... mala nasadene atb, po ktorych konecne po roku bola na tri mesiace ok - bez jedineho zakaslania, ci soplenia... potom sa to vratilo naspat a dokola s tym bojujeme dodnes... kasel uz nie je taky hnusne drazdivy ako bol, ale stale tam nepretrzite je...akurat s okom uz nie su az take problemy, i ked je stale citlivejsie, ale uz bez vytokov, maximalne uslzene... prosim vas, o by ste mi odporucali? mame gse - neviem, ci vobec ucinne http://www.ebay.co.uk/itm/Citricidal-Gr … 460ce02b39 ale odmieta ho kvoli chuti... inac nema problem so sirupcekmi, tinkturami a podobne a to ich mame za sebou vsakovych hojne, i preto mam pocit, ze si robim s vlastneho dietata pokusneho kralika, lebo sa chytim vsetkeho, komu co pomohlo a idem skusit, ci pomoze i nam.. nakoniec je zaver vzdy rovnaky a niekedy si hovorim, ze nam snad ani nic nepomoze, iba sa s tym zmierit (?)Dakujem vsetkym za odpovede

Naposledy upravil: saso (2014-11-24 00:03:00)



2

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

Tak male dieta samozrejme ze nezoberie tie bezne odporucane ako citricidal(pozri na hoogle), ani kapsule oreganoveho oleja, ale aspon NAC rozpustene vo vode a ochutene medom moze dostat, tak isto do nej dostanes mlieko rozmiesane s lyzickou collostra. Kvapkenie roztoku citricidalu v kokosovom oleji do nosa  sa da tiez dat aj malym detom, s trochou stastia.
Aj betaglukany, kedze nemaju ziadnu zvlastnu chut sa daju zamiesat do roznych jediel



3

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

RNG napísal(a):

Tak male dieta samozrejme ze nezoberie tie bezne odporucane ako citricidal(pozri na hoogle), ani kapsule oreganoveho oleja, ale aspon NAC rozpustene vo vode a ochutene medom moze dostat, tak isto do nej dostanes mlieko rozmiesane s lyzickou collostra. Kvapkenie roztoku citricidalu v kokosovom oleji do nosa  sa da tiez dat aj malym detom, s trochou stastia.
Aj betaglukany, kedze nemaju ziadnu zvlastnu chut sa daju zamiesat do roznych jediel

no s kapsulami oreganoveho oleja nema absolutne problem... mame doma 25mg capsule a pise sa, ze jedna kapsula obsahuje 17-20mg carvacrol... davam jej podla odporucania 1 kapsulu vzdy rano s jedlom... ako dlho ich moze uzivat? a ten citricidal, ktory som davala link, je ucinny? alebo mam radsej kupit iny?
mladsia 8-mesacna zacina mat presne tie iste priznaky, ako starsia, len tam sa bojim "experimentovat" ci pomoze to, alebo ono... vdaka



4

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

Neviem co za kapsule mas, ja tu odporucam take, co sa rozpustia az v zaludku(enteric coated) a co maju zarucene100 mg carvacrolu v kazdej kapsuli.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1
Uvedeny "citricidal" je len vytazok z grapefruitocych semien, kde ucinna latka su len slabe polyfenoly. Pozri tu
http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm
kde mas povodny citricidal, s uvedenym obsahom quaternialnych zlucenin
odhlienovac NAC je znamy v Europe aj pod menom acc=acetyl cystein



5

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

oregano mame toto http://www.ebay.co.uk/itm/231219097837? … EBIDX%3AIT takze podla toho, co si napisal vyssie, by som pokojne mohla davku zvysit... na kolko?
a ten citricidal co si tu dal link, k nemu sa nedostanem nikde inde, len cez tuto stranku co si mi hodil? lebo nejake mi naslo na amazone, ale v hodnoteniach od zakaznikov je tam prave upozornenie, ze im neprisiel produkt, ktory je tam zobrazeny, ale jeho slabsia forma... mame dost problem s postou, ak su posielane zo slovenska taketo veci, uz parkrat nam to stopli a "kvoli bezpecnosti" poslali naspat..
NAC som nasla tieto http://www.ebay.co.uk/itm/NAC-N-Acetyl- … 3a4b712d8f co na nich hovoris? je lepsi powder, alebo tieto capsule? dakujem velmi pekne



6

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

{Prepocitaj mto vpomere vah dietata k dospelej davke pre 70 kg osobu, co je 3 x 200 mg carvacrolu najmenej.
Nuz teda aj tam v Anglicku mate dobre zmanipulovany zdravotny system, ked zadrziavaju bezne doplnky.



7

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

Dobry den, kolko odorucate tohto oregana pre dieta v case choroby pit?  https://www.healthmonthly.co.uk/swanson … ng=Swanson Oil of Oregano
A kolko pre dospeleho v case choroby? Odporucane su 4 kvapky 3x denne.

Oregano Essential Oil (Origanum vulgare) (leaf) (standardized to minimum 3.5% carvacrol)
Amount per serving  13 mg.

Pisete ze 70 kg osobu, co je 3 x 200 mg carvacrolu najmenej ale kolkopercentneho carvacrolu?
 
Vopred dakujem.

Naposledy upravil: sisulienka (2014-11-27 08:24:35)



8

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

Tie percenta su na to, aby si mohla vyratat obsah karvakrolu, cize samotne tie percenta nic nezarucuju, ale zarucuje to ten vysledny obsah. V tvojom pripade je v jednej davke=4 kvapky cca 0,5 mg karvakrolu, takze aby sa to vyrovnalo tej ucinnej davke, tak clovek, ktory vazi priblizne 70 kg by musel denne uzit cca 3x400 davok = 3x1600 kvapiek za den, takze na ucinnost sa to vobec neoplati.
Pozri na tento: https://www.healthmonthly.co.uk/now_foo … regano+oil ten ma 100 mg karvakrolu v jednej tobolke, cize davka je 3x200 mg, t.j. 3x2 tobolky denne.

Naposledy upravil: Pietro (2014-11-27 17:52:47)



9

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

Mozem sa este opytat ktora kvapkova forma (ktory produkt) je taktiez ucinny z iherb produktov ked chcem pouzit oregano na bolest hrdla/  priedusiek atd? To znamena ze chcem aby sa ucinna latka rozpustila uz na sliznici v ustach? Ci mam mylnu predstavu a mylim sa ? Dakujem.



10

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

Nuz ked chces pouzivat tekutu formu, tak taku, co sa emulzifikuje/rozpusta vo vode, tzv mycelizovana forma
http://www.iherb.com/search?sug=h2orega … rank=1#p=1
Ta mycelizpvana forma sa sice rozpusti vo vode, ale koncentrovana na jazyku stipe poriadne, tj odporucam ju riedit vo vode aspon 10 ku 1
Prave som to skusil podla navodu vyrobcu a este aj po 3 minutach ma stipe na jazyku, hoci uz celkom znesitelne. Mozno je to ale dobra metoda na hrdlo a mandle, kto vie, lebo tam dostanes takto miestne velmi vysoku koncentraciu.

Ja osobne pouzivam ovela lacnejsie kapsule oreganoveho oleja, ktore mi sluzia velmi dobre ako som aj hore uviedol



11

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

RNG dakujem velmi pekne zatial, este som sa pytala na NAC (nejako si mozno prehliadol otazku), nasla som tiez kapsule a to do nej dostanem ovela lahsie ako powder... ake davkovanie by tam malo byt? http://www.ebay.co.uk/itm/NAC-N-Acetyl- … 3a4b712d8f
a este sa chcem opytat na nejake typy na imunoglukan a colostrum, ktore su dobre?
a co hovoris na enzymy, napriklad wobenzym?
dakujem velmi pekne!



12

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

...a este tieto tablety... tie su ok? (ja do nej totizto ovela lepsie dostanem tabletku, ako sirupcek alebo vodu, pije totiz len cistu a nijako ochutenu nechce, preto s tym citricidalom trosku vymyslam wink urcite kupim aj tekuty na nosne kvapky, kloktanie a podobne, ale vnutorne by som radsej riesila toto...



13

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

Wobenzyme je stary vyse 45 rokov slaby a drahy. Osobne odporucam ovela silnejsie enzymy a ovela lacnejsie
Colostrum pouzivam toto, lebo je z krav pasenych na volnej pasi neosterovanych atb ani hormonami a pastviny su tam najmenej zamorene na svete.
Ja som si posledny tyzden daval 2 krat kopcom polievkovu lyzicu do mixu, lebo sa ma chytali dajake infekcie, nie len jedna, ale viacero co mi dali moje stedre vnucata.
Betaglukany odporucam v davke 3 x 500 mg pre dospeleho, na ine vahy to treba prepocitat.



14

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

tak konecne mi prisiel citricidal z hoogle.. chcela by som poprosit ake davkovanie je vhodne pre deti a ci mozem davat aj tej mladsej 9-mesacnej... momentalne druhy tyzden prieduskovy kasel, ktory uz ale pekne ustupuje, no teraz sa spustili sople a tecu vkuse... ako pripravit kavpky/sprej do nosa a ake vnutorne davkovanie? sprej som doposial robila tak, ze som do prevarenej vody pridala himalajsku sol a do toho nakvapkala citricidal (asi 3 kvapky do flasticky)... mozem v tom takto pokracovat, alebo nejako upravit? tymto sprejom som striekala aj hrdlo, kedze u nej kloktanie neprichadza do uvahy... dakujem pekne



15

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

Nakvapkala do flasticky mi nepovie obsah. Roztok na pitie aj do nosa je 35 kvapiek na liter vody. Pre deti ten liter vydrzi niekolko dni na pitie, podla vahy.A velmi dlho na kvapkanie, preto ked to dieta nepije, tak odporucam zarobil ovela menej, ja mam napr 30 ml flasticky s kvapatkom a dam do toho 2 kvapky toho silneho citricidalu.
Ae na odhlienovanie je NAC, serrapaptaza a oreganovy olej. OK, oreganovy olej do tak maleho dietata nemozes dostat, ale NAC vo vode chuti ako "citronova voda" a nalezite osladene medom to deti vypiju, ako napr moje vnucata.



16

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

vdaka... ktore NAC odporucas? mame doma, ale veg capsule od NOW 600mg, takze to tiez nie.. ktore praskove teda? dakujem velmi pekne za info a pomoc



17

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

Otvor tu 600 mg kapsulu a rozpusti v pohari  vody.  Ochut a daj pit dietatu. Davku dosiahnes tak,  ze mu nechas z toho roztoku vypit prislusnu cast. napr ked ma dieta 10 kg, rozdelis to na 7 davok a dve mu das pocas dna.



18

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

update smile
takze do nosa striekam 2kvapky citricidalu rozmiesane v 25ml vody s himalajskou solou... mladsej aj do hrdla, pretoze samozrejme nevie kloktat... kapsule oreganoveho oleja som do nej bez problemu dostala dnes 3x po jednej kapsuli (3x20mg), ma 9,5kg... starsej davam 3x 2 kapsule (ma 19kg)... mam im k tomu pridat aj NAC, teda k tomu oreganovemu oleju? alebo to staci takto?
a este mi vrta hlavou, ci je ten oreganovy ok aj pre tu mladsiu? vecer mali obidve uplne zahnisane oci, mladsia ovela silnejsie a doslova som nestihala utierat... moze to byt z tej liecby, alebo len sprievodny jav choroby?
vdaka... som rada, ze som vas tu nasla smile



19

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

Na infekcie v ociach treba striekat do oci roztok citricidalu alebo aspon koloidnu striebornu vodu. Slzove kanaliky su velmi blizko licnych dutin a mozno sa tam infekcia prebojovala.
NAC odporucam kazdemu co ma akekolvek zahlienenie alebo maskovanu infekciu. Je to len forma aminokyseliny



20

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

RNG chcem sa spytat, mam znameho ,ktory ma vraj velmi slabu imunitu a byva velmi casto chory...zapaly dych. ciest virozy atd..Co by si mu doporucil okrem tych zakladnych co doporucujes teda : Vit, C, D3,E,Zn,Se, jod....Lekarom neveri a nechce uz k nim chodit....vdaka..



21

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

Nuz nezabudaj na mikrovlakniny a probiotika a kvapkat do nosa roztok citricidalu kedykolvek len zaciti, ze nieco nanho lezie. Ci skor to adresujes, tym lahsie sa to potlaci.



22

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

Dobrý deň,
prosím Vás, ako dlho trvá liečba s NAC, prípadne aký je priebeh liečby? Pýtam sa kvôli 2 ročnej dcére, chytila zrejme nejaký vírus, má nádchu + kašel, bez teploty. Dnes je 5-ty deň chorá, s tým, že jej NAC budem dávať 4-deň. Nádcha sa zlepšuje, no kašel sa mi zdá stále rovnaký. Cez deň kašle málo, občas jej musím povedať, nech si odkašle, keď počujem ako jej to tam bublá, v noci spí dobre, len nadránom chytí taký kašeľ, čo trvá aj 5 minút - je to vlhký kašel, potom spí ďalej.
Okrem toho NAC jej dávam colostrum, probiotiká, vit.C, vit.D a bylinkový sirup proti kašlu.
vopred ďakujem pekne

Naposledy upravil: jaMartina (2015-04-27 07:13:50)



23

Re: caste infekcie dychacich ciest u dietata

Zialbohu infekcie vo vzduchu, kvapockove, mozu byt rozne, tj nielen virusy, ale aj rozne bakterie, mykoplazmy, plesnove a kvasne infekcie, co vedia zit v hlienoch a z hlienov.
Odporucam kvapkat roztok citricidalu do nosa, to asi adresuje pomerne najviac z tych nakaz.
Ked ma zahlienene pluca, treba ich odhlienit a na to je NAC, serrapeptaza a oreganovy olej. Hlieny z nosa tecu do hrdla, priedusiek a pluc, preto je to ranajsie kaslanie.