1

Téma: srdce

Rng prosim, moj otec podstupil vysetrenie tym pristrojom Holter-mal ho na sebe 24h a sledovalo mu to srdce. Vo vysledku mal toto; total beats:109475, normal beats: 102248(93.4%).
Sr,kolisava frekvencia cez den 60-130/min.casto paroxyzmy sin.tachykardie, rychle zmeny frekvencie, v noci kludnejsia fr., min.48/min.,celkovy priemer 77/min. Pocetne KES,niekolko polytop.parov,1x kuplet 4KES, 1Xtriplet SVES bez pauz RR
Neznama indikacia vysetrenia,neznama cinnost pacienta.
da sa z toho prosim ta vycitat,ako na tom je?
Dakujem moc



2

Re: srdce

Nuz obcas sa mu meni frekvencioa, ma male pauzy v biti, co je bezne pri arytmii. Pomoze brat extra horcik/magnresium pripadne aj nejake doplnky na posil nenie cinnosti srdca, ako ubiquinol, PQQ a ATP, keby to bolo potrebne, tj keby sa mu to zhorsovalo.
Zriedenie krvi nattokinazou alebo serrapaptazo tu tiez pomaha, znizi namahu na srdce , tlak krvi, a zlepsi cirkulaciu, rozsirovanie ciev ovocim hlohu/hawthorne(mechanizmus ACE)  tiez pomoze nieco a samozrejme kazdemu odporucam si cistit cievy od nanosov lecitinom, aspon 1 do tyzdna lyzica, polievkova, prasku alebo granulatu.
Lecitin je dobry aj na mozgovu cinnost.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-07 20:42:08)



3

Re: srdce

A prosim ta este vysledok zo sona ciev;as zmenz bez hemodznam zavaznej stenotizacie?
Dakujem



4

Re: srdce

Nerozumiem celkom
Stenotizacia ciev  je asi zuzenie ciev. A to tvrdia, ze nema. To je ale asi trochu prehnane tvrdenie,. lebo kazdemu sa na cievach usadzaju oxidovane znicene tuky, oxidovane cholesteroly a mineraly, ako vysledok zapalovej kalcifikacie. Tj je dolezite si cievy cistit, na co je lecitin, lipaza, a celkove enzymy, a pripadne aj chelacia a pouzivanie vacsich davcok vitaminu D-3 a K-2, ktore dokazu casto opresunut mineralove depozity/usadeniny/kalcifikaty z makkeho tkaniva do kosti, kde patria.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-08 20:59:43)



5

Re: srdce

Dobry vecer ..prosim pekne o radu priatel trpi vrodenou :
coronary artery ectasia...Lekari do neho ho cpu Acylpirin a antiacidika.Toto vsetko berie...Lansoprazole 30mg , Atorvastatin 40mg . Aspirin 75mg , Lisinopril 20mg , Amlodipine 10mg , bisoprolol 5mg Takto sa trapi uz roky..poradila som mu Nattokinase ,vit C vit E..Ubiquinol...Omega 3..co este by si odporucil??Vdaka..

toto mi napisal..: I was on 10mg bisoprolol but I collapsed in March and had no pulse . I was given CPR and doctors said I had dehydrated . On 03/10/14 six and a half months later my GP dropped bisoprolol to 5mg !!!!!
The hospital played down the incident saying I fainted and did not need CPR .  my pulse is like the digital time signal . You can feel my pulse from 22 feet lol xx



6

Re: srdce

Dobry vecer ..prosim pekne o radu priatel trpi vrodenou :
coronary artery ectasia...Lekari do neho ho cpu Acylpirin a antiacidika.Toto vsetko berie...Lansoprazole 30mg , Atorvastatin 40mg . Aspirin 75mg , Lisinopril 20mg , Amlodipine 10mg , bisoprolol 5mg Takto sa trapi uz roky..poradila som mu Nattokinase ,vit C vit E..Ubiquinol...Omega 3..co este by si odporucil??Vdaka..
toto mi napisal..: I was on 10mg bisoprolol but I collapsed in March and had no pulse . I was given CPR and doctors said I had dehydrated . On 03/10/14 six and a half months later my GP dropped bisoprolol to 5mg !!!!!
The hospital played down the incident saying I fainted and did not need CPR .  my pulse is like the digital time signal . You can feel my pulse from 22 feet lol xx



7

Re: srdce

Nuz to som si musel pozriet vo Wikipedii a ta hovori
http://en.wikipedia.org/wiki/Coronary_artery_ectasia ze sa jedna o rozsirene cievy, a ze sa tam tvoria usadeniny a tromby, takze cistenie lecitinom, a fibrinolyticke enzymy (nattokinase serrapaptase lumbrokinase)  su na mieste, tiez spruznovanie ciev roznymi antioxidantami, ako huperzineA(200 micrograms) vinpocetine(30 mg), gingko(60 mg), extract from grapesseed(PAC, 200 mg) a samozrejme vitaminy C a E, tiez D-3 a K-2, keby nahodou mal na cievach mineralove usadeniny, co je dost caste.
Na podporu srdcoveho svalu je ubiquinol na cinnost, o co mnohe lieky oberaju, tiez PQQ, co posilnuje cinnost a pocet mitochondrii, co vyrabaju v bunkach energie, tiez horcik/magnesium  a priamo doplnok ATP, proti arytmii a na vyrobu energie v srdecnom svale samotnom.
Adenosine/adenine, tj vitamin B-4 je potrebny na prenos energie(ATP=adenosine triphosphate) kde adenin si udajne telo vyraba v dostatku, ale moje lekarske zdroje ho dali ludom s arytmiou a ta zazracne zmizla, tj nie kazdy clovek si ho vie vyrobit dost na vyrobu dostatku  ATP.



8

Re: srdce

Dakujem vam zo srdca..ak sa priatel odhodla urobit ten krok a postupne vysadit chemicke lieky co by mal najprv zacat ..pretoze si myslim ze to nebude len tak zo dna na den..ked dlhe roky je na tej chemii..a poprosim aj davkovania tych najdolezitejsich doplnkov..vdaka este raz...



9

Re: srdce

Ubiquinol 200 mg denne.
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Ub … l&ic=6
PQQ 2 x 20 mg denne
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=1

http://www.iherb.com/Life-Extension-PEA … l&ic=2
davka 2 x 1 denne
A samozrejme nattokinaza (3 x 2000 FU plus )
alebo serrapeptaza  podla potreby, az 3 x 120  000 IU
a tiez cistenie ciev lecitinom, 2 x 1 lyzica(polievkova) tyzdenne

Naposledy upravil: RNG (2014-10-27 21:24:25)



10

Re: srdce

Mam 2 rocneho syna ktoremu v 10 mesiacoch zistili mu AV reentry tachykardiu na podklade skrytej akcesornej drahy.Berie 3 kombinaciu liekov.V poslednych mesiacoch sa mu tachykardie opakuju castejsie, aj napriek tomu ze berie lieky. Viete mi poradit nejaku prirodnu liecbu? dakujem



11

Re: srdce

Nuz to su pre mna prilis odborne terminy, co mi zialbohu nic nehovoria. Tachycardia je casto sposobena nedostatkami mineralov, najma draslika a horcika. Tiez moze byt sposobena oslabenim vyroby energie v srdci, tj nizkou hladinou koenzymu Q-10, nizkou vyrobou vitaminu B-4, adeninu,  ktory je potrebny tiez na vyrobu energie(ATP), alebo nizkym poctom a aktivitou mitochondrii, co sa da posilnit doplnkom PQQ.
Oslabene srdce niekedy bije plytsie a rychlejsie.



12

Re: srdce

On mava silne busenie srdca. bezne tep vyse 200. ma skrytu drahu ktorou prechadza vyboj v srdci..
Viete mi  poradit ake doplnky vybrat?
Dakujem

RNG napísal(a):

Nuz to su pre mna prilis odborne terminy, co mi zialbohu nic nehovoria. Tachycardia je casto sposobena nedostatkami mineralov, najma draslika a horcika. Tiez moze byt sposobena oslabenim vyroby energie v srdci, tj nizkou hladinou koenzymu Q-10, nizkou vyrobou vitaminu B-4, adeninu,  ktory je potrebny tiez na vyrobu energie(ATP), alebo nizkym poctom a aktivitou mitochondrii, co sa da posilnit doplnkom PQQ.
Oslabene srdce niekedy bije plytsie a rychlejsie.



13

Re: srdce

Skus ATP a PQQ, tiez samozrejme horcik(magnesium) a vitaminy skupiny B ako napr stress B plus C.



14

Re: srdce

Ahoj rng neviem absolutne kam to napisat tak to pisem sem . Mavam dost slaby ( asi tlak ) neviem si ho nahmatat niekedy ani na krku , srdiecko mi bije tak ako keby slabucko ako keby nema vela roboty smile Tep je v poriadku nebije pomaly len niekedy slabo . je to zle ? raz ( prvy krat ) ked som si to vsimol som simyslel ze mi prestalo byt srdce .



15

Re: srdce

Pozri nas predosly prispevok  Na posilneniem srdca pomaha brat nielen vitamin C a ine spomenute, ale aj L-lysin, ktory sa podiela na vyrobe dlhych silnyhy kolagenovych vlakien a tak posilnuje noznu  strukturu srdca a inych organov.
Davka je 2 gramy denne s jedlom, dlhodobo.



16

Re: srdce

RNG napísal(a):

Pozri nas predosly prispevok  Na posilneniem srdca pomaha brat nielen vitamin C a ine spomenute, ale aj L-lysin, ktory sa podiela na vyrobe dlhych silnyhy kolagenovych vlakien a tak posilnuje noznu  strukturu srdca a inych organov.
Davka je 2 gramy denne s jedlom, dlhodobo.

myslis ze ho mozem mat oslabene cely zivot sportujem az na posledne mesiace co mam problem s dychanim , u kardiologicky bolo vsetko perfektne mam 21 rokov . Mala by kardiologicka zistit keby mam slabe srdce alebo nieco ?

Vies mi povedat co sposobuje nutkanie na zyvanie ? ale neni to unavove zyvanie ale take ako keby sa neviem hlboko nadychnut , ze aj ked zyvam tak ten koniec neni taky naplnujucu a snazim sa zyvat az kym sa poriadne hlboko tym zyvnutim nenadychnem .   moze toto suvisiet s tym srdcom ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-05-21 11:57:33)



17

Re: srdce

Nuz zrejme nemas velmi slabe srdce, ked ti dovol;i sportovat. Ale toxiny zo stafylokoka ho mohli jemne oslabit, a zaroven kto vie, aku mas dobru kolagenovu strukturu . Ja hovorim , ze si treba preventivne posilnovat kolagenove struktury v tele aby co najdlhsie vydrzali.
Zyvanie je z nedostatku kyslika, ked nepravidelne dychas, z akychko,vek dovodov. A je to prirodzeny proces, nema s nicim inym nic spolocne.
Ked si chces napravit dychanie aj rytmus srdca, cvic thai-chi.  Tam mas pomale a hlboke branicne dychanie, co je dobre pre cele telo, naviac to znacne ukludnuje/destresuje.



18

Re: srdce

RNG napísal(a):

Nuz zrejme nemas velmi slabe srdce, ked ti dovol;i sportovat. Ale toxiny zo stafylokoka ho mohli jemne oslabit, a zaroven kto vie, aku mas dobru kolagenovu strukturu . Ja hovorim , ze si treba preventivne posilnovat kolagenove struktury v tele aby co najdlhsie vydrzali.
Zyvanie je z nedostatku kyslika, ked nepravidelne dychas, z akychko,vek dovodov. A je to prirodzeny proces, nema s nicim inym nic spolocne.
Ked si chces napravit dychanie aj rytmus srdca, cvic thai-chi.  Tam mas pomale a hlboke branicne dychanie, co je dobre pre cele telo, naviac to znacne ukludnuje/destresuje.

Nie ja som sportoval predtym nez som dostal stafylokoka , zacalo to ked som sa raz predavkoval kofeinom asi 1200mg o nejakych 5 hodin nato sa mi rozbuchalo srdce stazilo dychanie bolo mi zle prisla sanitka dali mi nieco na upokojenie atd o 2 dni nat osom ochorel na 5 dni a od vtedy mam vsetky problemi . Takze kardiologicka mi nedovolila sportovat ale sportoval som predtym on balicka teraz len cvicim 1-2x za tyzden ked sa citim dobre .
Co je kolagenova struktura a ako ju posilnovat ?
Zatial som na citricidale , oregane a serapeptaze 2 dni , musim povedat inac ze nos sa mi odupchal po 2 dnoch este to neni uplne fit ale nemusim si striekat ten otrivin konecne . Takto pojdem este teda 2 tyzdne dokopy a ked ma neprejde to dychanie a srdce budem to riesit zatial to moze sposobit ten stafylokok .

Este sa chcem opytat to co si pisal ATP , ppq a lysin to je vsetko na obnovu srdcoveho svalu alebo iba posilnenie ? budem to musiet brat do konca zivota ked sa mi nejako poskodilo srdce ? Ten PPQ to neni na mysel liek ? aspon take to ma popisi ten doplnok .



19

Re: srdce

Kolageny su vlakna, je to nosna konstrukcia vsetkych tkaniv v tele. Cim pevnejsia, tym lepsi je stav tkaniv.
ATP a PQQ ma spolocne nieco s vyrobou energie v celom tele, tj najma aj v srdci Pozri na
http://www.iherb.com/Life-Extension-PEA … l&ic=1
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=1
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-PQ … ules/48939
Viac pozri napr na
http://en.wikipedia.org/wiki/Mitochondrion



20

Re: srdce

RNG napísal(a):

Kolageny su vlakna, je to nosna konstrukcia vsetkych tkaniv v tele. Cim pevnejsia, tym lepsi je stav tkaniv.
ATP a PQQ ma spolocne nieco s vyrobou energie v celom tele, tj najma aj v srdci Pozri na
http://www.iherb.com/Life-Extension-PEA … l&ic=1
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=1
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-PQ … ules/48939
Viac pozri napr na
http://en.wikipedia.org/wiki/Mitochondrion

a ako tu konstrukciu mozem spevnovat ? teda tie kolageny



21

Re: srdce

Vitamin C a L-lysin pomahaju budovat  dlhe a silne kolagenove vlakna , pripadne aj ine aminokyseliny, ako arginine a ornitine



22

Re: srdce

RNG napísal(a):

Vitamin C a L-lysin pomahaju budovat  dlhe a silne kolagenove vlakna , pripadne aj ine aminokyseliny, ako arginine a ornitine

Vitamin c berem 2g denne , bielkoviny mam okolo 1-1,5 g na kilo co je dost takze aminokyseliny mam konkretne l lysin samostatne neberem , arginin berem to je na rozsirenie ciev a ornitine nie .
Niekedy mam pocit ako keby mam zaspat citim sa slabo hlavne ku veceru oci mam tazke , neviem ci je to stafylokok na srdci a plucach alebo nejaka ina bakteria alebo to je tetania co nemyslim kedze spanok mam pravidelnu uz dva roky von nechodievam a vitaminove doplnky so mvzdy bral , ale som uz nadne niekedy mam pocit ako keby mi uz ma prestat byt srdce a zadusim sa ... nejako bolo nejako bude musim to pomaly vylucovat a uvidime 2 tyzdne pojdem tu Kuru proti stafylovy a potom sa uvidi na vyber asi nemam , rozmyslam nad nejakymi ukludnovacmi , ako je ten Sr jon ci ako sa to pise co hovoris ze tvoja manzelka bere ked ide do davu atd , da sa to zohnat aj na SK ? gabu mam tu berem ale ta ma nejako specialne neukludni treba nieco silnejsie asi .



23

Re: srdce

Gaba sa tvori v crevach a posobi ukludnujuco v svalstve, najma proti krcom criev, ale aj inde. Zialbohu do mozgu sa nemoze dostat pre mozgovu krvnu barieru a vie sa tam presmyknut len ako zlucenia s vitaminom B-3.  Predavaju aj ich zluceninu pod menom Picamilon Kaszdemu co ma problemy odporucam v prvom rade adresovat travenie a absorbciu, co zaroven znamena a vybudovanie crevnej probiotickej flory, co vyraba kopy vitaminov, roznych zivin a najma velku vacsinu obrannych latok, s ktorymi telo disponuje. Kedd nechodis vom tak ti aspon odporucam brat vitamin D-3 a K-2, ktore su potrebne na kopu procesovc v tele, najma na absorbciu a zabudovanie roznych mineralov, ale vplyvaju aj na neuro pochody a ine.
Energia v tele je zavisla aj od cinnosti stitnej zlazy, takze odporucam ju podporut branim jodu(2 za 6 miligramov)  a selenu(200 az 600 mikrogramov.



24

Re: srdce

RNG napísal(a):

Gaba sa tvori v crevach a posobi ukludnujuco v svalstve, najma proti krcom criev, ale aj inde. Zialbohu do mozgu sa nemoze dostat pre mozgovu krvnu barieru a vie sa tam presmyknut len ako zlucenia s vitaminom B-3.  Predavaju aj ich zluceninu pod menom Picamilon Kaszdemu co ma problemy odporucam v prvom rade adresovat travenie a absorbciu, co zaroven znamena a vybudovanie crevnej probiotickej flory, co vyraba kopy vitaminov, roznych zivin a najma velku vacsinu obrannych latok, s ktorymi telo disponuje. Kedd nechodis vom tak ti aspon odporucam brat vitamin D-3 a K-2, ktore su potrebne na kopu procesovc v tele, najma na absorbciu a zabudovanie roznych mineralov, ale vplyvaju aj na neuro pochody a ine.
Energia v tele je zavisla aj od cinnosti stitnej zlazy, takze odporucam ju podporut branim jodu(2 za 6 miligramov)  a selenu(200 az 600 mikrogramov.

Vitaminov berem az az , von myslim tak ze vecer piatky soboty , proste aj vikendy spim tak isto a vstavam tak isto 23:00-7:30 . Vitamin D3 mam 4000IU denne aj vsetky ostatne  vitaminy aj mineraly v chelatovej forme , K2 tiez . Vitaminy B 20 denne z kazdeho okrem niektorych vlastne B complex . Probiotika berem to co sme sa bavili v teme GSE citricidal aj mikrovlakniny , neviem ci je to sposobene stresom alebo so srdcom mam problemy lebo niekedy mi srdce bije slabo ale je to pohode . preto sa pytam na ten produkt ktory ukludnuje mozno by to pomohlo 2 tyzdne brat aspon budem v klude a ked vysadim hadam bdue vsetko ok ze to oblo len zo stressu vsetko .



25

Re: srdce

Mozno. Mozno je to len trasvenie a strss, tj aj zly spanok k tomu prispieva. A iste je to ovplyvnene toxinmi zo stafilokokovej infekcie a mozno aj nejakych viralnych, co lekari samozrejme ze nezistuju bezne pokial sa ti virusy navonok neprejavia..



26

Re: srdce

RNG napísal(a):

Mozno. Mozno je to len trasvenie a strss, tj aj zly spanok k tomu prispieva. A iste je to ovplyvnene toxinmi zo stafilokokovej infekcie a mozno aj nejakych viralnych, co lekari samozrejme ze nezistuju bezne pokial sa ti virusy navonok neprejavia..

Dobre pevne verim ze to je stafylokok , dnes zacinam treti den s liecbou nos sa mi ciastocne odupchal nemusim pouzivat otrivin . Chcem sa opytat ci ten pripravok co pouziva tvoja manzelka na stress , to kde sa beru 3 tbl davka 1x denne , tak ci sa to da objednat na slovensku/cesku , alebo nieco podobne co zabera .
Potom si asi objednam aj 5-HTP a theanin , 
co hovoris na tento ? http://www.myprotein.sk/sports-nutritio … 30035.html ty odporucas 2x200 mg , keby mam prasok tak by som si mohol davat aj 2x 500-1000 ? ale tento prasok nema efekt ? lebo na nete su tbl 100 kde je 200mg tbl za 12 euro alebo tak nejako



27

Re: srdce

OK. Na Slovensku nedostanes kapsule s takym ibsahom, ako ma ten z Paradise herb, aj v USA je to dost vzacne medzi roznymi vyrobkami z lubovnika.
Theaninu staci 2 x 400 mg, nemusis brat viac, to je zbytocna strata penazi.
5-htp by som nebral viac, ako 200-300 mg, lebo to moze viest k serotoninovemu syndromu u niekoho.
Ja nie som osobne za extra predavkovania nicoho.



28

Re: srdce

RNG napísal(a):

OK. Na Slovensku nedostanes kapsule s takym ibsahom, ako ma ten z Paradise herb, aj v USA je to dost vzacne medzi roznymi vyrobkami z lubovnika.
Theaninu staci 2 x 400 mg, nemusis brat viac, to je zbytocna strata penazi.
5-htp by som nebral viac, ako 200-300 mg, lebo to moze viest k serotoninovemu syndromu u niekoho.
Ja nie som osobne za extra predavkovania nicoho.

Dobre , pisal som aj do temy ako objednavat zo zahranicia kedze z iherbu by som si asi objednal tak uvidim smile
Objednal som si inac aj ten l lysin co si vravel ze je dobry na srdce k tomu doobjednam neskor PPQ a ATP . a uvidime



29

Re: srdce

L-lysin s vacsimi davkami vitaminu C podporuju tvorbu kolagenovych dlhych vlakien, co je dobre na vsetky organy a tkaniva, tj predlzuje to zivot.
Najma vsak na srdce, zenam na plet proti vraskam, a kolagenovce struktury zabranuju odstepovaniu sa rakovinnych buniek, tj zabranuju sireniu rakovin=metastazy.



30

Re: srdce

RNG napísal(a):

L-lysin s vacsimi davkami vitaminu C podporuju tvorbu kolagenovych dlhych vlakien, co je dobre na vsetky organy a tkaniva, tj predlzuje to zivot.
Najma vsak na srdce, zenam na plet proti vraskam, a kolagenovce struktury zabranuju odstepovaniu sa rakovinnych buniek, tj zabranuju sireniu rakovin=metastazy.

Aha takze koleganove vlakna niesu na klby ako som si myslel big_smile:D:D dobre a co je este dobre na kolagenove vlakna ? PPQ a ATP len podporuju cinnost srdca tie uz nemaju vplyv na tie vlakna ?
A este k JODU pises 3-6 mg , mam kvapky a tam je ze 3 kvapy = 150mcg to kolko si ich mam dat ked pisu ze davka su 3kvapky .



31

Re: srdce

Aj klby maju kolageny, dokonca aj kosti.
PQQ je na mitochondrie , pocet aj aktivitu, ATP je rovno material na prenos energie, ktory tieto mitochondrie vyrabaju
Ja odporucam najma transdermalnu dodavku jodu, tj cez kozu, denne v premere 2 az 6 miligramov.
Tie kvapky maju toho jodu minzerne malo a odporucene 150 mikrogramov z roku 1948 je nedostacujuce dnes, ked nas napr tepla sprcha v chlorovanej vode moze obrat o 3 mg jodu, nehocoriac o fluore a brome, co nas tiez o jod oberaju.
Japonci maju celonarodny priemer prijmu jodu z morskych rastlin az 13.5 mg na osobu denne a doziju sa o 10 rokv dlhsie ako Slovaci. Tj asi sa od nich nieco mozeme naucit a jedna z veci je ten jod.



32

Re: srdce

RNG napísal(a):

Aj klby maju kolageny, dokonca aj kosti.
PQQ je na mitochondrie , pocet aj aktivitu, ATP je rovno material na prenos energie, ktory tieto mitochondrie vyrabaju
Ja odporucam najma transdermalnu dodavku jodu, tj cez kozu, denne v premere 2 az 6 miligramov.
Tie kvapky maju toho jodu minzerne malo a odporucene 150 mikrogramov z roku 1948 je nedostacujuce dnes, ked nas napr tepla sprcha v chlorovanej vode moze obrat o 3 mg jodu, nehocoriac o fluore a brome, co nas tiez o jod oberaju.
Japonci maju celonarodny priemer prijmu jodu z morskych rastlin az 13.5 mg na osobu denne a doziju sa o 10 rokv dlhsie ako Slovaci. Tj asi sa od nich nieco mozeme naucit a jedna z veci je ten jod.

No hej a co ten lysine len ten jediny pomaha na kolagenove tkaniva , docital som sa ze dobre spolubracuje s argininom zvysuje sa tak rastovy hormon . dufam ze mi nenarastie srdce big_smile L lysine teda 2-3g denne s jedlom alebo pred? aby som to upravil este , davku rozdelit alebo staci 2-3g v jednej davke raz denne .
tu je taka zaujmavost
Účinky L-lysinu

Velký přínos a úlevu přináší i pacientům trpícím na herpetické viry a jeho projevy, účinně pomáhá v působení proti oparům, rychle je hojí a zabraňuje jejich dalšímu výskytu. To je dáno zejména tím, že působí proti další aminokyselině – argininu, která podporuje herpetickou infekci. Lysin také chrání cévy před aterosklerózou, posiluje integritu cévní stěny a zabraňuje tak tvorbě cévních a celkově kardiovaskulárních obtíží.

takze ak to dobre chapem l lysin potlaca l arginin , takze to neni dobre kombinovat .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-05-22 21:08:33)



33

Re: srdce

Nuz je to dost kvetnato popisane, na co vselico je kolagen dobry v tele
Kedze L-lysin prichadza vo forme L-lysin HCl, co je vodorozpustne, je to zaroven zdroj aj kyselin, hoci nie tak silny ako Betain HCl.



34

Re: srdce

RNG napísal(a):

Nuz je to dost kvetnato popisane, na co vselico je kolagen dobry v tele
Kedze L-lysin prichadza vo forme L-lysin HCl, co je vodorozpustne, je to zaroven zdroj aj kyselin, hoci nie tak silny ako Betain HCl.

no tak ho budem asi davkovat 1--1,5g 2x denne rano a vecer , spolu s argininom cital som viacej clankov kde bolo pisane ze su dobre . L Lysin sa bude bit s theaninom alebo 5htp keby si to dam spolu pred spanim ? ale nemalo by sa asi si myslim .
a taka dolezita otazka , vy berete l lysin preventivne ? ked pisete ze predlzuje zivot tongue



35

Re: srdce

Rozdielne aminokyseliny sa vzajomne nevylucuju, naopak doplnuju pri vyrobe roznyc bielkovin. 5-HTP je uplne ina latka, je to polotovar na serotonin(5 HT)



36

Re: srdce

RNG napísal(a):

Rozdielne aminokyseliny sa vzajomne nevylucuju, naopak doplnuju pri vyrobe roznyc bielkovin. 5-HTP je uplne ina latka, je to polotovar na serotonin(5 HT)

1 dobre a je este nejaka amynokyselina alebo nieco ine ktora tiez porporuje kolagenove tkaniva ?
2 mam brat 2-3g denne lyseinu aj ked jedavam dost bielkovin ? kedze posilujem ale vsetko s mierou smile



37

Re: srdce

Bielkoviny su zlozene z roznych aminokyselin. Najdlhsie a najpevnejsie kolagenove vlakna z nich  su, ked beries
extra L-lysin HCl, a samozrejme povedzme 3-5 gramov esteru C To samozrejme neposobi hned, ale po case sa to prejavi, tj je to vec udrzby zdravia a nie okamzity liek.
Podobne to plati napr na aloe vera, kde dlhodobym doplnanim sa posilnia bunecne steny proti prieniku roznyhy mikrobov, cim sa zvysi bunecna imunita. V Mexiku mali dobre vysledky s dlhodobym pouzivanimm cerstvej aloe vera stavy (3 x 100 ml) na pacientoch srdciaroch. Zialbihu s komercnymi stavami, konzervovanymi a sterilizovanymi sa toto nepodarilo nikde opakovat. Ale freeze dried prasok je prakticky rovnako kvalitny, ako cerstvy aloe vera juice, kde odporucam brat 1.5 gramu denne, co je ekvivalent tych 3 x 100 ml. Pozri na Swansonvitamins, tam ho maju pomerne za znesitelnu sumu.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-23 18:31:52)



38

Re: srdce

RNG napísal(a):

Bielkoviny su zlozene z roznych aminokyselin. Najdlhsie a najpevnejsie kolagenove vlakna z nich  su, ked beries
extra L-lysin HCl, a samozrejme povedzme 3-5 gramov esteru C To samozrejme neposobi hned, ale po case sa to prejavi, tj je to vec udrzby zdravia a nie okamzity liek.
Podobne to plati napr na aloe vera, kde dlhodobym doplnanim sa posilnia bunecne steny proti prieniku roznyhy mikrobov, cim sa zvysi bunecna imunita. V Mexiku mali dobre vysledky s dlhodobym pouzivanimm cerstvej aloe vera stavy (3 x 100 ml) na pacientoch srdciaroch. Zialbihu s komercnymi stavami, konzervovanymi a sterilizovanymi sa toto nepodarilo nikde opakovat. Ale freeze dried prasok je prakticky rovnako kvalitny, ako cerstvy aloe vera juice, kde odporucam brat 1.5 gramu denne, co je ekvivalent tych 3 x 100 ml. Pozri na Swansonvitamins, tam ho maju pomerne za znesitelnu sumu.

dobre dakujem , dnes som bol u pani Zuzany tothovej , ona je liecitelka a lieci bilinkami a alternativnou medicinou , presla ma takym kovovym cudom a hovorila co mam zle povedala ze mam zlu pecen a creva ci treba uz sa nepamatam vraj tam mam nejaky zapal , uz asi 2 roky jedavam kuracie prsia vraj to je z toho povedala ze bielkoviny mam nahradit vajickami/rybami/ alebo masom morcacim vraj kuracie mam uplne vysadit . predpisala mi take kvapky bylinne a zlozenie je tam taketo tak ma zaujma co ty nato
Nátržnik husý , Pakost , Slez , Orech , Betonika , Fialka , Pyštek ( to je nato crevo )
Predpisala mi aj na ukludnenie/uzkost Ľubovník , Prvosienka , Medovka , Levanduľa , Valeriána , Pamajoran
Bylinky pestuje sa mi zda ze ona . Hovorila ze pluca aj srdce mam v poriadku , len mam tu nakazu v crevach/peceni tak ze kvoli tomu sa mi zle dycha ze pocas noci sa to vsetko vracia do dychacik ciest ci ako to hovorila .



39

Re: srdce

Nuz ja tym diagnozam zalozenym na sledovani frekvencii roznych mikrobov, samotnych buniek a parazitov velmi neverim, kedze maju nprivela falosnych pozitiv aj negativ. Taketo diagnozy su pre to zakazane v USA. Ak ti naozaj doslova povedala ze "bielkoviny mas nahradit vajcami a rybami" tak ma velmi chabe vzdelanie. Totiz aj ryby aj vajcia su slne zdroje bielkovin.
Inac aj tie rozne diety, co obmedzuju pestrost v strave su v podstate zle.
Nedostatok kyselin sposobuje kvasenie a hnitie v zaludku, kde kvasne plyny nasilne otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerako, a cast obsahu zaludka sa dostane do pazeraku a niekedy az do hrtana a priedusiek, To vyvola uporny kasel.



40

Re: srdce

RNG napísal(a):

Nuz ja tym diagnozam zalozenym na sledovani frekvencii roznych mikrobov, samotnych buniek a parazitov velmi neverim, kedze maju nprivela falosnych pozitiv aj negativ. Taketo diagnozy su pre to zakazane v USA. Ak ti naozaj doslova povedala ze "bielkoviny mas nahradit vajcami a rybami" tak ma velmi chabe vzdelanie. Totiz aj ryby aj vajcia su slne zdroje bielkovin.
Inac aj tie rozne diety, co obmedzuju pestrost v strave su v podstate zle.
Nedostatok kyselin sposobuje kvasenie a hnitie v zaludku, kde kvasne plyny nasilne otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerako, a cast obsahu zaludka sa dostane do pazeraku a niekedy az do hrtana a priedusiek, To vyvola uporny kasel.

No nie presne tak , kuracie maso musim nahradit kvoli tomu ze je napichane antibiotikami a hormonami , take vajicka alebo morka je ovela cistejsie .
Pancreatin zvysuje aj kyselinu v zaludku ? Ci iba beatin Hlc je nato najlepsi ? Je nieco dobre nejaka kyselina co sa da kupit aj v lekarni ? Lebo so zaludkom som nikdy problem nemal .
Betain hcl vytvaraju tieto potraviny ? chili paprika
zázvor
jablčný ocot
čierne olivy
citrón
špenát
zeler
kapusta
morská sol

staci ich jest ? ci treba betain ?
a vlastne ked mam pankratin ktory pomaha travenie tak by mi nemalo nic hnit v zaludku pokial sa to stravi nie ? ci nato treba aj tu kyselinu ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-05-28 09:41:35)



41

Re: srdce

Sliepky napchane antibiotikami  a rastovymi hormonami maju aj vajcia zamorene.  Snaz sa najsr zdroj hydiny a ineho masa, kde sa zvierata zdrzuju vonku a nepouzivaju na ne hormony ani atb. Tak maju sanci okrem krmnych zmesiek si ich pril;epsit pestrostou z prirody. Betain HCl sa v tele nevytvara, ale HCl ano, v parietalnych bunkach, stirepenim soli(NaCl)
Ale ked ti nevytvcoria parietalne bunky dostatok HCl, treba si ju aspon doplnit, inac mas problemy s travenim a absorbciou, co ma dosah na prakticky vsetky procesy v tele.
Pancreatin je vylucovany pankreasom  do dvanastornika a nema s kyselinami v zaludku nic spolocne.



42

Re: srdce

RNG napísal(a):

Sliepky napchane antibiotikami  a rastovymi hormonami maju aj vajcia zamorene.  Snaz sa najsr zdroj hydiny a ineho masa, kde sa zvierata zdrzuju vonku a nepouzivaju na ne hormony ani atb. Tak maju sanci okrem krmnych zmesiek si ich pril;epsit pestrostou z prirody. Betain HCl sa v tele nevytvara, ale HCl ano, v parietalnych bunkach, stirepenim soli(NaCl)
Ale ked ti nevytvcoria parietalne bunky dostatok HCl, treba si ju aspon doplnit, inac mas problemy s travenim a absorbciou, co ma dosah na prakticky vsetky procesy v tele.
Pancreatin je vylucovany pankreasom  do dvanastornika a nema s kyselinami v zaludku nic spolocne.

Takze bravcove maso je dobre zdroj ? a vajicka mam domace on znamej takze tie viem ze niesu zle .
Aha , dobre a k tomu pankreatinu este ja mam tie od now food tie sa rozpustaju v zaludku takze napomahaju traveniu , ale v zaludku sa potrava nestiepi este vsak ? Potom v tenkom creve sa konkretne bielkoviny stiepia na aminokyseliny a to co crevo nespracuje ide do hrubeho a tam to rozhladaju bakterie a vznikaju tak v tele toxiny ? Takze ked berem pankreatin od nowfood nemam lepsiu absorbciu bielkovin len lepsie travenie , ale to neovplivni kolko bielkovin sa v creve premeni na aminokyseliny .



43

Re: srdce

Cokolvek, co nie je zamorene je dobry zdroj a pestrost je dolezita.
Bielkoviny sa stiepia v kyslom zaludku s pomocou pepsinu a  a zlozky enzymov, proteazy. Samozrejme ten proces pokracuje do criev.
V crevach sa stiepia tuky(zlc) a zvysky sacharidov.
Nevstrebane zvysky idu do criev, kde su potrava pre rozne mikropy, uzitocne(probiotika) aj rozne skodlive. Aj tam sa extre rozlozene zvysky vstrebasvaju, spolu s latkami, co tam vytvoria mikroby.
Ked je privela skodlivych laltok vytvorenych, dostanes hnacku.



44

Re: srdce

RNG napísal(a):

Cokolvek, co nie je zamorene je dobry zdroj a pestrost je dolezita.
Bielkoviny sa stiepia v kyslom zaludku s pomocou pepsinu a  a zlozky enzymov, proteazy. Samozrejme ten proces pokracuje do criev.
V crevach sa stiepia tuky(zlc) a zvysky sacharidov.
Nevstrebane zvysky idu do criev, kde su potrava pre rozne mikropy, uzitocne(probiotika) aj rozne skodlive. Aj tam sa extre rozlozene zvysky vstrebasvaju, spolu s latkami, co tam vytvoria mikroby.
Ked je privela skodlivych laltok vytvorenych, dostanes hnacku.

Takze pokial som ten pancreatin chcel na stiepenie bielkovin na aminokyseliny tak som kupil dobry , stiepia sa v zaludku .



45

Re: srdce

OK



46

Re: srdce

RNG napísal(a):

OK

Dakujem este otazka
http://www.hoogle.sk/Jod-59ml-d689.htm
kolko kvapiek tyzdenne pod pazucho si mam davat a ako , normalne nakvapkam a necham 5 minut na zaschnutie ? Viem ze ti mas tu tinkturu ale ja mam teraz doma toto tak ma zaujma kolko kvapiek a kolko krat za tyzden .



47

Re: srdce

Kedze odporucam 2 az 6 mg na den v priemere, a tieto kvapky maju 150 mikrogramov na 3 kvapky, tj 50 mikrogramov na kvapku, aby si dosiahol 2 mg denne, potrebujes den
ne 40 kvapiek . To je samozrejme absurdne, takze tento "doplnok" neodporucam vobec. Na druhej strane aj menej je lepsie, ako nic...

Naposledy upravil: RNG (2015-05-29 15:41:57)



48

Re: srdce

1. moze citricidal docastne poskodit sliznicu v nose ked si dam nejaku silnu davku ? vcera vecer ma strasne stipal nos az mi zle bolo .
2. berem citricidal , oreganovy olej , serrapeptazu , su tieto aj proti kaslu lebo stale kaslem a boli ma aj chrbat . Vecsinou kaslem po jedle .
3. v pondelok budem tieto lieky brat 2 tyzdne , mam to potom prestat brat aj ked mi to nepomoze ? Nos mam stale upchaty ale nwm citam mam stafylokoka este .
4. to kaslanie nemoze sposobovat oreganovy olej alebo nieco ine co berem ?
5. ked sa pozrem dole iba s hlavou tak ako keby mam nieco v krku co mi brani prechodu vzduchu ale iba kedsa pozeram dole , mozno to tak ma byt nikdy som si to takto nevsimal ...



49

Re: srdce

1. neviem, ja pouzivam citricidal kvapky obcas uz vyse 15 rokov a okrem drazdenia na kychanie mi nic ine nesposobili.
2. Kasel moze byt sposobeny aj refluxom, ked sa zo zaludka cez pazerak dostranu do priedusiek male ciastocky jedla a kyseliny. Vtedy nepomozu antimikrbialne doplnky ale treba napracit doplnkami travenie.
3.Ked mas este stale stafylokoka v nose, tak si tam len kvapkaj roztok praveho citricidalu a ber NAC, kym sa ti to nevyriesi.
4.nie
5. ak mas nejaky utvar v hrdle, hrtane a podobne, tam pomoze brat len silne enzymy, aby sa rozpustil/odbudoval



50

Re: srdce

RNG napísal(a):

1. neviem, ja pouzivam citricidal kvapky obcas uz vyse 15 rokov a okrem drazdenia na kychanie mi nic ine nesposobili.
2. Kasel moze byt sposobeny aj refluxom, ked sa zo zaludka cez pazerak dostranu do priedusiek male ciastocky jedla a kyseliny. Vtedy nepomozu antimikrbialne doplnky ale treba napracit doplnkami travenie.
3.Ked mas este stale stafylokoka v nose, tak si tam len kvapkaj roztok praveho citricidalu a ber NAC, kym sa ti to nevyriesi.
4.nie
5. ak mas nejaky utvar v hrdle, hrtane a podobne, tam pomoze brat len silne enzymy, aby sa rozpustil/odbudoval

a ked uz v nose stafylokoka nebudem mat ale staleho mam upchaty mozem nasadit lieky co mi dala imonologicka na 10 dni obsahuju aj steroidy hormon mozno by to pomohlo keby si 10 dni nic do nosa nedavam .
Dnes som bol na svadbe a strasny stres ma chytil zacalo mi byt zle a zle sa mi dychat , v stredu idem k psychologicke tak uvidime .