1

Téma: Afty u dieťaťa

Synček mojej kolegyne máva často v puse afty. Používajú koloidné striebro, ale aj tak sa objavujú často, pravdepodobne preto, že sa zdržiava v detskom kolektíve - má 4 roky. Existuje niečo, čo efektívne zaberá pri liečbe?



2

Re: Afty u dieťaťa

Decka si casto davaju rozne infekcie, lebo nedodrziavaju odstup od seba a hygienu ako dospeli.
Okrem koloidneho striebra je dobry aj roztok citricidalu, oreganovy olej a mnohe ine antimikrobialne doplnky.
Dobre je adresovat aj probioticku floru, lebo ako som uz casto napisal, mnohi lekari su dnes za tvrdenim, ze dobra probioticka flora vyrobi az 70% vsetkych obrannych latok, s ktorymi telo disponuje pri svojej obrane .



3

Re: Afty u dieťaťa

rng prosim ta a s tym citricidalom mam tie usta vyplachovat alebo kloktat alebo pit? ja mam tiez 4 rocnu malu a neviem ci to bude chciet pit...a druha dcera ma zase stale nalez moraxelly v hrdle a je casto chora, mohla by osm jej tiez dat vyplach?
dam tak 6 kv. na deci vody?

dakujem za rady



4

Re: Afty u dieťaťa

Na afty staci ten horkac podrzat v ustach nejaky cas(5 minut?)
Moraxela sa da velmi lahko znicit aj v nose a prinosnych aj odtial sa s hlienom dostavajuca do hrdla atd. 6 kvapiek na deci cody 33% GSE je koncentracia citricidalu medzi 600 az 900 ppm, podla velkosti kvapky(zavisi od teploty a kvapatka.
No a na moraxelu treba 2 az 6 ppm, pozri tabulku
http://rng.nazory.eu/citricidal



5

Re: Afty u dieťaťa

RNG napísal(a):

Na afty staci ten horkac podrzat v ustach nejaky cas(5 minut?)
Moraxela sa da velmi lahko znicit aj v nose a prinosnych aj odtial sa s hlienom dostavajuca do hrdla atd. 6 kvapiek na deci cody 33% GSE je koncentracia citricidalu medzi 600 az 900 ppm, podla velkosti kvapky(zavisi od teploty a kvapatka.
No a na moraxelu treba 2 az 6 ppm, pozri tabulku
http://rng.nazory.eu/citricidal

rng a mam jej to dat vypit, alebo aj na moraxellu by stacilo vyplachovat? nie som si ista, ci to 4 rocna vypije...
alebo to mam rozlozit na cely den? ze jej dam napr jednu kvapku do vodicky? onoje to tak, ze oni obe piju len cistu vodu a to je potom horke, ved vies...
a mam ten GSE co ty odporucas...



6

Re: Afty u dieťaťa

Ciastocne sa citricidal  da zamaskovat ovocnymi stavami. Ja pijem vzdy ochutenu vodu nesladenymi ovocnymi koncentratmi alebo rozne caje. Po case si clovek na to aj privykne.



7

Re: Afty u dieťaťa

z oreganoveho oleja kolko kvapiek do akeho mnozstva vody by si odporucal na vyplachy proti aftam?



8

Re: Afty u dieťaťa

Oreganovy olej sa nemiesa s vodou, tj zostane plavat na povrchu koncentrovany a ked tu vodu pijes, prilepi sa ti na hrdlo a usta a pali ako cert.
Ked ho chces rozptylit vo vode, musis ho dat napr do alkoholu, povedzme 10 ku 1 s vodkou alebo inym silnum alkoholom. Ked to dobre pretrepes, do "mliecna" tak davaj 10 krat tolko kvapiek , ako by si dal oregana. Aj tak sa to neemulzifikuje dokonale, ale je to lepsie ako nic.
Podrz o v ustach niekolko minut, potom prehltni, skoda vypluvat, pracuje to aj vnutri v tele.



9

Re: Afty u dieťaťa

a kebyze oreganovy olej zmiesam s kokosovym olejom napriklad?



10

Re: Afty u dieťaťa

2% oreganovy olej som pouzival kedysi na plesen na nechtoch na nohach, ale nemyslim, ze na sliznice je vhodny ani v takej nizkej koncentracii