51

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Dnes som videla zaujímavý dokument: Rakovina - koniec jednej choroby ľudstva, ked hovoria aj o vitamínoch. Je to aj so slovenskými titulkami: https://www.youtube.com/watch?v=C1rki3x … ture=share
P.S.: Asi sa  to nehodí do tohto vlákna, keď tak, admin nech to presunie tam, kam by to bolo vhodnejšie.
Laura



52

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

OK. to video je tu uz aspon 2 x uvedene, a nedbam, ked bude aj viackrat, lebo je to velmi oci otvarajuce video, nielen okolo toho, ako sa rakovina siri v tele, co dr Rath so svojim kolektiovom konecne jasne objasnil, ale aj kvoli inym castiam jeho prednasky, kde odkryva sprisahania/dohody/politiky  roznych monopolov, ktore nas ovladaju a vyuzivaju na to, aby mala skupina jednotlivcov , dobre organizovanych potajomky, ovladala prakticky cely svet.
A to aj napriek tzv demokracie, ktoru si namyslame , ze mame.



53

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Dobrý deň.
Po čase píšem opäť. Gulička pod palcom úplne zmizla smile Ďakujem. "Brnenie mozgu" tiež zmizlo smile Závrate mám, žiaľ, stále. Aj chrbát ma stále bolí, akoby mi dal niekto kopačku presne do stredu chrbta. Najviac to cítiť, keď dám ramená do zadu, hruď do predu a chrbát sa prehne do oblúka. Predpokladám, že tam bude zápal. Stačí mi naň vybrať 120 tabl. balenie Curcuminu s bioperinom od dr. best? Či ešte niečo treba? Alebo viac balení?
Ďakujem.
Laura

Naposledy upravil: Laura (2014-05-18 12:30:17)



54

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Za zapalom su vzdy nejake mikrobialne priciny, alebo aspon zamorenie. Zamotenie telo odstrani a mozno curcumin adresuj3e aj ciastocne mikroby. Ale inac musis na to pouzit nieco ine, podla toho, o ake mikroby sa jedna. Lebo curxcumin je sice vsilne  protizapalovy, ale nie dostatocne antimikrobialny.
Zavrate su obvykle nasledky zapalov v strednom uchu, podobne tinitus aj vesribularny syndrom, Na to pomaha len dlhodobe brany oreganovy olej a NAC alebo serrapeptaza.



55

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Oregánovy olej, NAC aj serrapeptazu beriem. (Niekedy aj Nattokinase.)
Inak, ako dlho je dlhodobo? Rok? Alebo sa to časovo nedá povedať a treba to brať pokiaľ závrate nezmiznú?
Ako zistím, aké mikróby spôsobili zápal? Či mám strieľať na slepo a skúšať jedno po druhom? Alebo je niečo širokospektrálne, čo tie mirkóby zakiluje? Čo by bolo najúčinnejšie? GSE?
Laura



56

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Krystalovu gulun nemam, takze neviem predpovedat. Len napr u man tinitus zmizol az po niekolkych mesiacoch brania NAC a oreganoveho oleja.  A samozrejme , po viacerych zapaloch dychacich ciest sa mi to vratilo a momentalne s tym bojujem, ale som velmi neporiadny, niekedy aj celu tyzden zabudam brat ten oreganovy olej.
Ked mam ale problem s hornymi dychacimi, tak si kvapkam do nosa najmenej 2 krat denne kokosovy olej s citricidalom, inac by som zbytocne dlho trpel. Takto to porazim uz v zarodku za par dni. len minule som to zanedbal a preto sa mi ten tinitus vratil, na stastie je len velmi slaby.
Nuz ja pouzivam casto citricidal, oreganovy olej a extrakt z olivovych listov a to mi prakticky pokryje vacsinu moznych nakaz.

Inac niekedy je best z chrbta ciste zalezitost nevhodnej tvrdosti matracu, pri zlom rozlozeni vahy.



57

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Ďakujem:) A ešte, má niekto tip, kde kúpiť účinné GSE?
Laura



58

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

?



59

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Laura ako pokracujes v tom probleme s chrbticou a zavratmy?
Mam presne na chlp podobny problem.  Statie, absolutne nemozne. Zacnem sa az triast. Chdoza hadzava jak opitost.  Jedine stabilne je len sedenie a lezanie.
MRI mozgu nic neobjavilo, len zuzenu cievu do mozgu, ale ze to je od detstva to sa uz muselo vstrebat inymi cievami.. cakam este na MRI krcnej chrbtice.



60

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Zavraty/vertigo , tinitus a vestibularny syndrom mozu byt aj zo zapalov v strednom uchu.



61

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

to mi pozreli a bolo vraj ok.
krk ale boli a sem tam pichne po cele hlave ked otocim prudsie hlavu, preto som aj sam presvedceny ze to je z krcnej chrbtice. Len nejak neviem ako z toho von. Ked cvicim tak sa to zhorsuje a ked necvicim, asi tiez.



62

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Chrbtica sa da napravit len natahovanim=trakciou a branim doplnkov na klby a kosti.
Ale zavraty su jedine zo statokinetickych organov a tie su v strednom uchu.



63

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Lubos84 napísal(a):

Laura ako pokracujes v tom probleme s chrbticou a zavratmy?
Mam presne na chlp podobny problem.  Statie, absolutne nemozne. Zacnem sa az triast. Chdoza hadzava jak opitost.  Jedine stabilne je len sedenie a lezanie.
MRI mozgu nic neobjavilo, len zuzenu cievu do mozgu, ale ze to je od detstva to sa uz muselo vstrebat inymi cievami.. cakam este na MRI krcnej chrbtice.

Ahoj. Niekedy ma ešte „zhúpne“, aj chrbát ma občas bolieva, ale je to  o 1000% lepšie ako minulý rok, keď som zakladala túto tému. To som bola fakt v koncoch a myslela som, že sa z toho nevylížem. MUDri nič nevyriešili, len tipovali. Neurologička hovorila, že má denne 5 pacienotv, ktorí sa sťažujú, že majú závraty, takže už je to bežné ako bolesť hlavy. Tak som sa na to vykašlala a skúsila si pomôcť bez nich.
Beriem odporúčané vitamíny a minerály - C, D, selén, jód, magnézium, kalcium, rybí olej. Snažím sa nepreťažovať. Keď ma bolí chrbtica - hore či dole, tak všetko nechám tak a idem si ľahnúť. Dobre mi robia aj teplé obklady s Red Fusion /taký ohrievací pás/. Keď mi bolo najhoršie, stále som si opakovala alebo písala na papier: Verím, že sa dokážem uzdraviť smile
Laura



64

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

OK



65

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

rng zdravým chcel by som skusit natahovanie chrbtice to trakčne počas spánku ale neviem či by som mal nejak natahovat tak že to zavesím o nohy alebo nejak o krk.. mam problémy aj s krčnov aj s kostrčov.. krčna ma bolieva a praska a kostrč mam mierne zahnutú + mi praská aj pod krčnov chrbticov obvykle to spôsobuje aj bolesť hlavy a mam dojem že mam zaseknutý nejaký nerv alebo čo na lavej strane kusok na pravo od lopatky.. mierne do lava od stredu chrbtice .. čo mam podla vás robiť ? to natahovanie chcem skusit cvičim už rok ale pomaha to velmi malo... + chcem si dat spravit CT chrbtice ale neviem či pochodím.. to bude najskor za 4 mesiace typujem.. takže neviem čo robit čo by ste mi odporučil?



66

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Praskanie je casdto z nedostatku klboveho mazu, Odporucam brat CMO alebo jest 2 avokada za tyzden.Aj na zaseknute nervy inverzia moze pomoct.



67

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

može to pomoct aj pri skolioze či len nejak pri zaseknutých nervoch? tiež neviem kde si ju umiestniť.. kde by som mal podla vás? pozeral som rôzne obrázky no niekde bolo zachytene o nohy niekde o krk niekde o trup tak neviem kde by som mal nemože sa nič stať keby si to nejak zle umiestnim? nemožem si len zhoršit ?



68

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Trakcia a inverzia pomozu aj pri skolioze. Treba to robit postupne, od mensich sil /naklonenia az po vacsie.



69

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

a to umiestnenie? inak to naklonenie ako myslite ?



70

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Ked sa zavesis za nohy, moze to byt pod roznymi uhlami, od 30 stupnov az po 90, co je uplne zavesenie



71

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

DObre ďakujem poslednu vec chcem vediet to umiestnenie v spánku pripevnit to o krčnu chrbticu či o nohy či kde? namáte s tim skusenost nejaku?



72

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Podla toho, v ktorej casti chrbtice mas problem.  Ak je to na spodu, tak zavesenie za nohy je ucinne.Staci 2 x 10 minut denne obvykle.
Ak je to v krcnej casti, tak najlepsi je obojok na krk a natahovanie vahami v spanku  Vahy su plastikove vrecko, do ktoreho sa daju davat rozne vahy vody, podla potreby a tolerancie.
Vrecko visi cez kladku dole z postele Tak isto trakcia je lepsia na skoliozu, co trva napravit dlhe mesiace.



73

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

dobre vdaka



74

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

OK



75

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Dobrý deň. smile
Idem robiť objedávku z iherb a vždy pozrem aj akciové a testovacie produkty aj ich recenzie. Teraz je za výhodnú cenu tetno http://eu.iherb.com/Nutrex-Hawaii-MD-Fo … ode=KNV407 Je to vraj silný antioxidant a v recenziách píšu, že im to výborne zaberá na bolesti chrbtice. Aký je váš názor?
Ďakujem.
Laura



76

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Nuz obsahuje 6 mg astaxanthinu na kapsulu, co je pomerne vela.Nakolko zabera na bolesti chrbtice ti velmi nepoviem, ale ja sam beriem sice nepravidelne ale 12 mg astaxanthinu  denne, ked nezabudnem



77

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

A načo je to teda dobré?



78

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Je to fantasticky ucinny antioxidant.
Antioxidanty odstranuju skody v tele napachane volnymi radikalmi, najma oxidaciou, ale aj inymi. Tj to predlzuje zivot a skvalitnuje ho celkove.



79

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

Fajn. Tak to kúpim big_smile Vďaka za radu



80

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

OK. U mna su to oci, co si musim chranit, lebo cukrovkari DM-2 casto oslepnu.



81

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

No, mňa zasa chytila chrbtica so všetkým, ako keď som zakladala túto tému. Akurát už tak nepanikárim big_smile



82

Re: Bolesť chrbtice - závraty, nestabilita pri státí aj chôdzi

OK