1

Téma: autoimunna tyreoiditída

dobry den,mam jedenast a pol rocnu dceru ktorej doktor diagnostikoval toto ochorenie.a odporuca euthyrox 25 jeden krat denne.pytala da sa aj nejako inak telu pomoct aby samo seba nesabotovalo?je v poriadku v takomto veku sa zacat dotovat liekmi?asi je to v niektorych pripadoch nevyhnutne,ale nezda sa mi to.bojim sa o nu.dakujem za odp.



2

Re: autoimunna tyreoiditída

Nuz ja som si po dlhsom studiu roznych lekarskych  sprav najma z alternativnej mediciny urobil uplne iny obraz na tzv autoimunne choroby, kedze ludia co ich maju maju zaroven podstatne zvyseny pocet roznych mikrobov tele, najma roznych maskovanych infekcii, ktore sa aj velmi tazko a velmi nepresne diagnozuju. Su to bezne napr boreliozy, chlamidie pneumoniae, L-formy, rozne mykoplazmy a dokonca dost casto aj nase vlastne virusy, ked nam poklesne viralna imunita.
Itis je pripona, co sa dava na zapalove choroby, euthyrox je synteticky hormon podobne nasmu T-4 hormonu, ktory lekari predpisuju, ked v krvi nenajdu dost T4 hormonu.Tj nic proti zapalu ani pricinach co ho sposobuju.
Osobne by som vtedy odporucil doplnok jodu a selenu a zistit , aka mikrobialna pricina vyvolava ten "autoimunny" zapal a zobrat prostriedky co su na nu ucinne.
Obvykle sa jedna o odmaskovanie(NAC a serrapeptaza) a antimikrobialne ako citricidal, berberine, extrakt z olivovych listov(oleuropine) samento, banderol ,coumanda. 

A samozrejme , dnes kazdemu odporucam si zvysovat viralnu imunitu, lebo svetom obieha privela viralnych a coraz viac ich nosdime v tele permanentne a ked si nezvysime viralnu imunitu a nepotlacime ich, tak nam neustale skodia.

Niekedy pomoze brat aj doplnok za mrazu susenej zvieracej stitnej zlazy, lebo ta obsahuje rozne potrebne latky pre nasu stitnu zlazu.Najdes to pod
Thyroid extract, freeze dried.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-30 02:33:52)



3

Re: autoimunna tyreoiditída

dakujem za odpoved..ten selen a jod doplnime. ale to odmaskovanie,to mam urobit sama,akoze naordinujem jej napriklad extrakt z olivovych listov?alebo zajst k lekarovi?prepacte naozaj neviem ako ste to myslel...



4

Re: autoimunna tyreoiditída

NAC samento banderol a coumanda sa daju dat vsetky do vody na pitie a zamaskovat napr ovocnou stavou, podla moznosti nesladeny koncentrat.
Tak velke dieta moze uz sa naucit brat aj kapsulky, tj extrakt z olivovych listov je pre nu asi najlepsi.
Necakaj od lekara, ze ti odporuci potravinove doplnky. Ich naucili v skolach  kontrolovanych farmaciou pouzivat len chemicke patentovane lieky, ktore maju plno postrannych ucinkov, lebo su neprirodzene pre telo a celkove aj prirodu a takze su vlastne zamorenie.



5

Re: autoimunna tyreoiditída

dakujem velmi pekne za pomoc!!!



6

Re: autoimunna tyreoiditída

OK



7

Re: autoimunna tyreoiditída

Ja som mala v minulosti tiez tuto chorobu. Brala som L-thyroxin od 25-100mg, po 3rokoch mi davky postupne zacali znizovat lebo vraj sa mi stitna zlaza "nastartovala". Pred rokom som L-thyroxin na zaklade krvnych vysledkov vysadila uplne a ked budu teraz dobre vysledky tak ma vyradia z evidencie u endokrinologicky. Neviem ako som to docielila, len som zmenila stravovacie navyky. Napriek tomu by ma zaujimalo ci mam brat jod + selen, alebo ten Kelp? Ak ano, v akych davkach, resp. ak si ho mam davat transdermalne tak kolko %-ny jod. Dakujem.



8

Re: autoimunna tyreoiditída

Nedostatky niektorich zivin v nasej potrave su systematicke a preto si treba niektore chybajuce ziviny doplnat. Prakticky kazdemu odporucam selen jod, zinok vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika a cistit si cievy lecitinom.
Davka jodu odporucena viacerymi lekarmi-vyskumnikmi je 2 az 6 mg. davka selenu 200 az 600 mikrogramov. Viac jodu potrebuje viac selenu.
Ja si natieram raz tyzdenne pod pazuchou flak velkosti dlane, co mi da v priemere na den asi 3 az 6 mg jodu. Pouzivam klasicku jodovu tinkturu s 2% jodu a 2.5% KJ=jodidu draselneho v 50 % alkohole.

Ako vidis sama, tie "autoimunne choroby" sa predsa len nejak daju odstranit=vyliecit a doplnky rozneho druhu pri tom mozu znacne pomoct.



9

Re: autoimunna tyreoiditída

Dobry den, co by ste mi odporucili na autoimunitnu tyreoiditidu? Zatial mi lekar nenaordinoval ziadnu liecbu. Obavam sa, aby sa to nezacalo zhorsovat. Ake doplnky by som mohla uzivat a v akych davkach, aby to neprogredovalo a vyliecila sa?



10

Re: autoimunna tyreoiditída

Pozri na predosle prispevky.



11

Re: autoimunna tyreoiditída

Asi cca 3 roky uzivam selen jod, zinok vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika a obcas cistim cievy lecitinom. Pri autoimunitnej thyreoiditide na odmaskovanie odporucate NAC a serrapeptase a antimikrobialne ako citricidal, berberine, extrakt z olivovych listov(oleuropine) samento, banderol ,coumanda.
Mam si vybrat niektore z tychto doplnkov alebo objednat vsetky a uzivat vsetky?  Ako dlho to mam uzivat?
Stale si najprv precitam predchadzajuce prispevky, aby ste sa neopakovali a ziadam o radu len v pripade, ked si nie som ista.
Dakujem za odpoved.



12

Re: autoimunna tyreoiditída

Autoimunita ma za sebou vzdy nejake mikroby alebo dokonca parazity a zamorenie.Casto sa jedna o mykoplazmy, boreliozu, chlamidie a rozne L-formy, to su vsetko lekarmi tazko diagnozovatelne priciny a samozrejme kedze tieto znizuju imunitu, tak sa na tom prizivia aj ine mikroby najma nase vlastne virusy, ktore sa lekarmi vobec nediagnozuju, ale je ich v tele coraz viac a nemusia sa navonok nijak prejavovat(HSV1 a 2, CMV, EBV, VZV, rozne HPV atd) Takze na boj proti tzv "autoimunite" treba tieto ucinne adresovat vsetky.
K spomenutym by som pridal este aj monolaurin, co je sice len forma Zloziek kokosoveho oleja, ale ma silne antiviralne, ciastocne aj antibakterialne a protiplesnove ucinku a tiez je protirakovinny. Takze sa ho oplati pri roznych zdravotnych problemoch pridat k normalnej potrave, co uz udrzobne(5 gramov denne) alebo intenzivne 3 x 5 gramov.
Mozno sa to zda vela, ale zatial sa lekari-vyskumnici este nedohodli na ziadnom protokole, co by to zjednodusil, tj ako sa hovori," treba strielat na vsetky strany aj v tme,. aby clovek zasiahol rozne ciele."
Inac zobral by som pre istotu aj aspon 1  protiparazitalny balicek(pozri firmu JUKL), co maju balicek z rozvrhom na 20 dni, presne podla dr Huldy Clark.

Naposledy upravil: RNG (2015-08-10 02:20:23)



13

Re: autoimunna tyreoiditída

Napisali ste mi:
"K spomenutym by som pridal este aj monolaurin, fco ke sice len forma Zloziek kokosoveho oleja, ale ma silne antiviralne, ciastocne aj antibakterialne a protiplesnove ucinku a tiez je protirakovinny."
Tomuto nerozumiem monolaurin, fco ke. Monolaurin som nasla, ale ostatne nie. Mozete mi poradit, ktore objednat a aku davku? Dakujem
Monolaurin
http://m.iherb.com/Cardiovascular-Resea … ules/62189



14

Re: autoimunna tyreoiditída

To bol len preklep, uz som to opravil.
Ja s0om pouzil na sebe aj manzelke nedavno masivnu davku, 2 x 5 az 10 gramov monolaurinu niekolko dni po sebe. U mna to bol zapal sedacieho nervu, u mojej zeny pasovy herpes, obidva sposobene virusami
Ja sice pouzivam granulat z firmy Inspired Nutrition pod menom The ultimate monolaurin, co kupujem v librovych krabiciach(454 gram),zialbohu ho neposielaju do zahranicia,  ale dostanes ho najnovsie aj v kapsuliach , pozri na
http://www.swansonvitamins.com/health-f … ap-90-vcap