51

Re: POSILNOVANIE

Mal by som to uplne vynechat tie aminokyseliny ?.... ci len par dni a vsetky spolu do 3g si vtedy myslel ?



52

Re: POSILNOVANIE

Ked jes bielkoviny , vzdy dostavas aminokyseliny, z ktorych su zlozene.
Brat extra aminokyseliny mozno z roznych dovodov.
Mozu to byt rozne na svalstvo(posilovanie a regeneracia po operaciach) na obranu tela a
vyrobu extra colagenu(spolu s vitaminom C najma arginin ornitine a l-lysine, alebo len L-lysine, cim  sa zaroven podpori viralna imunita),
na ukludnenie je napr dost vzacna aminokyselina L-theanine(davka 2x200 mg) atd.

Co odporucal Linus Pauling a dodnes jeho spolupracovnik dr Mathias Rath je podporit tvorbu kolagenu, lebo tym sa udrzuju rozne struktury v tele, najma srdce v lepsom stave.
Silnejsie kolagenove struktury napr nedovolia unik karcinogennych latok a ulomkov z nadorov=metastazy do okoliteho tela a tym  zastavia vlastne rozsirovanie sa rakoviny v tele.
Dlhe kolagenove struktury  buduju nevraskavejuce-nestarnuce organy, vcitane koze a pruznych ciev.



53

Re: POSILNOVANIE

vdaka smile ...a este by som sa chcel spytat, ze co vravis na Glutamin a BCAA aminokyseliny a asi v akych velkych mnozstvach by mohli byt skodlive ? dakujem



54

Re: POSILNOVANIE

Problem nie je skodlivost, len predavkovanie, kde uvedies do nerovnovahy pomer medzi aminokyselinami. Odhadom to zacina od povedzme 5 gramov jednotlivych aminokyselin, a;le aj to je cislo len "z luftu" lebo roznych aminokyselin treba rozne mnozstva.



55

Re: POSILNOVANIE

aha chapem..  a co vravis na toto BCAA ... su tam podla teba vysoke davky ? Ci to je este v norme ?

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Br … s/113?at=0



56

Re: POSILNOVANIE

To je v poriadku. ja som myslel na davky ako 10 gramov a podobne, co s kludom odporucaju na tych "svalosskych " strankach



57

Re: POSILNOVANIE

vdaka a este by som sa chcel spytat, ze aky je rozdiel medzi L-Arginine (Free-Form) a L-Arginine (from L-Arginine Hydrochloride). Z hladiska kvality je ktore kvalitnejsie ?



58

Re: POSILNOVANIE

HCl dava do neho kyselinu, cim ho robi lepsie vodorozpustny a absorbovatelny. Ale to pridava do zaludka a tela vseobecne kyseliny. Ja osobne to potrebujem, lebo ako starsiemu sa mi netvori dost kyselin. A aby som si telo neokysloval, v inom case beriem KHCO3(na Slovensku ako Kalinat) na alkalizaciu(rano na prazdny zaludok, a jem az asi za 1.5 hodiny)



59

Re: POSILNOVANIE

Spominal si pred casom ze na Skoliozu je dobre to zariadenie "spinal traction" a chcem sa spytat, ze do akej mieri to pomaha a pomoze mi to aj ked mam jednu stranu hrudnika viditelne posunutu dopredu ?!  dakujem



60

Re: POSILNOVANIE

Zialbohu na to nemam ziadne konkretne data, chiropraktori sa postarali, aby akekolvek zmienky o uspechu tejto metody neboli na nete
Ale zrejme to ma odbyt, lebo je na trhu plno zariadeni na trakciu, od lacnych kladiek a golierov az po superdrahe trakcne medicke zariadenia.
Podstata je ale, ze len dlhodobe(roky) posobenie, mierne na to pomaha. Kosti a slachy sa len velmi postupne pod tlakom natahuju a menia.



61

Re: POSILNOVANIE

Chcem sa spytat, ze nakolko je tento produkt na budovanie svalstva dobry vzhladom na obsah latok. dakujem

http://www.iherb.com/Applied-Nutriceuti … 27487?at=0



62

Re: POSILNOVANIE

Nuz ma to dost aminokyselin alebo ich derivatov, ale aj plno chemie.
Ja by som bral na svalstvo radsej napr bielkovinu zo srvatky(whey proteine), co je prirodna zmes aminokyselin s trochou proteolytickych enzymov na lepsiu absorbciu



63

Re: POSILNOVANIE

RNG chcem sa ta spytat, ze ci moze tento produkt podporit rast svalstva... niektore studia vravia, ze ano dalsie, ze nie.... ecdysterone ako som pocul tak je v USA velky hit a u nas nie moc zname..... vdaka...

http://www.iherb.com/MRM-ECDY-20-90-Capsules/7022?at=0



64

Re: POSILNOVANIE

Niet pochybnosti, ze tento doplnok podporuje rast a tvrdost svalov. Otazka je len, nakolko je to neprirozdene a skodlive pre zdravie celkove.
Podla vyskumu je to menej skodlive, ako anabolicke steroidy, ale aj keby to nemalo ziadnu skodlivost, prilisne vela svalstva a naviac tvrdeho znizuje cirkulaciu a zatazuje vsetky organy tela, tj skracuje zivot.



65

Re: POSILNOVANIE

Kamarat berie steroidy na posilovanie a chcel by som vediet co mu mozem poradit na zmiernenie vedlajsich ucinkov. Vysadit ich nechce je od nich ako keby zavisly.
dakujem...



66

Re: POSILNOVANIE

Zialbohu, komu nie je rady, tomu nie je pomoci.
Niektore su viac, ine menej skodlive, ale pokial ich beries, vzdy je tam riziko
http://www.sportsci.org/encyc/anabstere … ereff.html
Uz len samotne extra vybudovasnie svalov pri tych istych vnutornych organoch trie organy pretazuje, skor sa zoderu tj skracuje zivot.
Nuz ale co mozes vysvetlovat "nesmrtelnym mladym"....



67

Re: POSILNOVANIE

RNG chcel by som sa spytat nakolko je tento protein sojovy bezpecny ????
Na internete je dost toho popisane o skodlivosti soje ako bolesti hlavy, poruchy stitnej zlazy, znizena sexualita a pod..

http://www.iherb.com/Now-Foods-Sports-S … 544-g/8270



68

Re: POSILNOVANIE

Neviem, zrejme to velmi zalezi od vyrobku, kolko ma tych skodlivych prohormonalnych a goitrogennych latok.



69

Re: POSILNOVANIE

RNG mozem sa ta opytat kde si nasiel info o tom ze aj cystein, arginin, ornitin pripsieva k vyrobe colagenu?
Na internete som pozeral teorie podla Rath a Pauling ale oni tam spominaju vitamin c, lyzin a proline.
napr tu:
http://healyourselfathome.com/HEALTH_PR … _cure.aspx
Teda ktore amynokyseliny mam objednat? staci lyzin a proline?

Naposledy upravil: plsfy (2015-01-08 22:14:57)



70

Re: POSILNOVANIE

aj arginin a ornitine prispievaju k vyrobe kolagenovych vlakien, ale najviac prispieva L-lysin hned po nom l-proline tj k najdlhsim vlaknam.



71

Re: POSILNOVANIE

RNG chcel by som brat nejake doplnky na tvorbu svalstva kedze mi vobec svaly nerastu, zaujali ma Peptidy... pise sa na internete, ze su bezpecne a dokonca su zdrave.

Peptidy sú úplne bezpečné
Peptidy predstavujú pomyslený kľúč k vášmu optimálnemu telu a zdraviu, a majú jedinečnú silu spôsobiť potrebné pozitívne zmeny v biochemických procesoch v tele.
Zvlášť stojí za zmienku, že tieto zmeny sú prirodzené a úplne bezpečné pre človeka, narozdiel od liekov alebo anabolických steroidov sú peptidy bez ich vedľajších a škodlivých účinkov - pretože všetky zmeny prebiahajú v tele v prirodzenej forme.
.
Mam 30 rokov a cvicim uz 5 rokov no absolutne nemam svaly a nemam genetiku hmm Steroidy nechcem brat lebo su prilis nebezpecne.  Ak su Peptidy relativne bezpecne ktore by si mi odporucil ? dakujem pekne...



72

Re: POSILNOVANIE

Nechapem uplne ludi, co chcu za kazdu ceny vyzerat neprirodzene, tj nie tak, ako im diktuje ich genetika.
Peptidy su viacej aminokyselin spojenych dokopy. Tj ak chces budovat svalsto, extra, pozeraj na rozne zmesy aminokyselin, alebo aspon na proteinove/bielkiovinne  zmesy, ako napr srvatkovy protein



73

Re: POSILNOVANIE

RNG zoberte si to tak, ze clovek cvici kazdy den a skoro nic na nom nie je vidiet. Uplne chudy presne taky ako clovek co sedi nonstop za PC a vobec sa nehybe. Stravu mam dobru aj protein beriem. Je to spravodlive ? Potom ma clovek sebavedomie na nule hmm
Cize tie Peptidy su bezpecne ??? napr: http://www.peptidy-ghrp6.net/?31,tb-500 … in-beta-4) ....... alebo http://www.peptidy-ghrp6.net/?19,ghrp-6 .......................

Naposledy upravil: miso122 (2015-04-09 18:27:51)



74

Re: POSILNOVANIE

Vsetky bielkoviny tj svalova hmota sa sklada z aminokyselin, Tj je ich v tele velmi vela, na kila,  nie miligramy. Takze miligramove doplnky by som nekupoval.

Naposledy upravil: RNG (2015-04-09 19:01:00)



75

Re: POSILNOVANIE

No problem u mna asi bude so zabudovanim aminokyselin do tela hmm ... Pozeral som mnohe fora kulturisticke a vela ludi odporuca tento doplnok. Pisu, ze im dodal viac sily pri cviceni a zlepsuje vstrebatelnost bielkovin. Mozes mi prosim ta napisat, ze ci moze pomoct a ci nemoze zdravie poskodit ? dakujem

http://www.fitform.sk/kategoria/anaboli … l-60-kaps/



76

Re: POSILNOVANIE

Kdekolvek vidis slovo NANO, by som sa z dialky vyhybal. To su castice, ktore vedia do tela preniknut ale telo ich nemusi vediet spracovat.Tj mozu sposobit nahromadenie a zamorenie tela.
Co sa tyka inych tvrdeni, samozrejme maju prirastok na svaloch dokumentovany, ale ci je to zdrava svalova hmota alebo len zbytocna "okrasa" tela, to ti nepoviem. A samozrejme neocakavaj od vyrobcu, aby napisal o tom doplnku co predava nieco kriticke....



77

Re: POSILNOVANIE

Aha, to je skoda s tym NANOM som toto nevedel sad Takze mi nic ine neostava ? Nie je ziadny doplnok co by pomahal budovat svaly a bol by pomerne bezpecny len jest bielkoviny ? sad



78

Re: POSILNOVANIE

Plno doplnkov je bezpecnych, rozne zmesy aminokyselin, srvatkova bielkovina a podobne. Otazka je len, ci je zdrave si vybudovat na tele extra nepotrebne svalstvo, ktore treba potom zivit cely zivot, co spotreebuja mnozstva materilov a teda sa ti skor "zoderu" rozne vnutorne organy, co musia pracovat "nadcas" na tieto nepotrebne svalove hmoty.



79

Re: POSILNOVANIE

Nuz ked moja frajerka ma vecsie svaly tak to vyzera komicky smile a ona posiluje pol roka ja 5 rokov a vysledky ziadne smile Ja som vegan takze srvatkovy brat nechcem. Co vravite na konopny protein ?

Naposledy upravil: miso122 (2015-04-09 21:15:31)



80

Re: POSILNOVANIE

Mozna mas problemy so svalstvom z toho veganstva.???
Konopny protein je vyborny, tak isto bielkoviny zo strukovin, orechov a podobne.
Mozno nevies poriadne rozkladat bielkoviny, takze ti chybaju enzymy. Nase vlastne telo vytvara zmes pod menom pancreatin, taku istu zmes prakticky vytvaraju aj zvierata a tak sa toto predava ako enzym doplnkovy. Len neviem ci je pre veganov pripustne toto brat.
Tak isto mnozstvo aminokyselin pochadza zo zivocisnych zdrojobv, tj nakolko si vegan?
Nuz ale predavaju aj enzymaticke zmesy, ktore nie su zivocisneho povodu, ale rastlinneho, fungalneho a bakterialneho. Lenze su drahsie na ucinnost, a menej podobne nasmu vlastnemu pancreatinu. Ale pracuju tiez pomerne dobre, niektore dokonca lepsie, ako zlozky pancreatinu.



81

Re: POSILNOVANIE

Ked som cvicieval a nebol veganom, jedol maso vela tvarohu, ryb a pod. uz vtedy som mal problem s vytvaranim svastva a to som cvicil kazdy den 2x po hodine dokonca. Bral som rozne doplnky, BCAA, Kre-alkalyn a pod. a nic moc to nerobilo. Myslel som, ze ked sa ocistim a prejdem na veganstvo(100% vegan) tak sila pojde hore a svalov bude viac no ostalo to priblizne rovnake. je pravda, ze enzymaticke zmesy som nebral este a uprednostnil by som samozrejme rastlinne. Ktore by ste mi odporucil a uzivat pred proteinom ?



82

Re: POSILNOVANIE

k si veganom len pre to, ze si myslis ze je to zdravsie, tak by si mal brat aj enzym, ktory je blizsi nasemu vlastnemu, tj Pancreatin.Na [porovnanie pozri napr tieto dva:
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1
co je zicocisny vytazok  s pridavkom enzymu na travenie zeleninovycy cukrov a strukovin,
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=2 kde po prepocitani na tie iste jednotky zistis , ze je 1/2 az 1/3 tak ucinny, hoci ma pridane aj trochu enzymov na mliecne produkty(lactase)
Tu mas iny vyrobok, vegetariansky, a silnejsi, skoro porovnatelny s typ zivocisnym v ucinkoch
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=1



83

Re: POSILNOVANIE

Tak isto ako zeny, ktore idu do extremov typu 40kg hmotnosti, je aj naberanie svalov poraidna kravina a to z toho dovodu, ze nie kazdy moze byt Arnie Schwarzenegger..
Ked ma clovek v genetike mat 65kg, tak ma.
Pozrite si Jackie Chan. ma 90kg svalov? Podla istych stranok mal 75kg..
aj 65-70kg clovek moze byt "silny" a dalek silnejsi nez 100kg alebo 130kg mamut.
Ani yorkshere nie je stvoreny na tah sani..
Podla mna je lepsie zobrat svoje telo tak ako je.
Posilnovat sa da aj pri 65kg. Sila pojde hore. osobna skusenost.
Staci tomu dat CAS a trpezlivost a cvicit vramci svojich moznosti.
Ked nic ine, ziskate zdravie wink



84

Re: POSILNOVANIE

yo... ako pises Justin.. ale na to musi dojst kazdy sam ..  ja som toho nazoru ze telo ma akokeby geneticky ulozene ze bude sa idealne citit 68kg... ale ked zacnes makat a zrat a svaly a kraviny tak naberes sice 76kg mozes mat ale telo trpi premaha sa a raz to pukne....  ale vravim.. na to musi dojst kazdy sam... svaly nie su vec skrz ktoru si clovek ziska respekt...   ja som toho nazoru ze treba cvicit treba udrzaivat nejaku svalovinu a hlavne pohyblivost strecing atd.. skratka vydrzat do vysokeho veku bez opotrebovanych kosti sliach a klbov a organov ktore sa pri bodybuildingu velmi fajnovo opotrebovavaju a v 50tke budu ti ,,, majstri niekdajsi svalnati'' uplni sraci dokrivani....  smile



85

Re: POSILNOVANIE

.



86

Re: POSILNOVANIE

Ahoj,
aminokyseliny: lyzin, prolin, cystein a arginin s vit. C si treba davat na lacno alebo medzi jedlami?
Cital som, ze vseobecne aminokyseliny sa nemaju davat s jedlom, co je na tom pravdy?
Vopred dik



87

Re: POSILNOVANIE

K3ed mas dost enzymov, nemas problem Samozrejme trochu lepsia je absporbcia na lacno, ale , ale zas je to pohodlnejsie brat s jedlom, menej to drazdi zaludok