1

Téma: červene krvinky

RNG, dnes som bol na vystave a okrem ineho tam predstavovali jedinecny pristroj na separaciu cervenych krviniek. Neviem ci si o tom uz pocul. Vraj to bolo objavene v Rusku, ktori cez diody do zily elektronicky ionizovali alebo nieco take (polarizovali) cervene krvinky aby neboli pospajane. Vraj ked su osamotene, tak lepsie prenasaju kyslik a ziviny. V Cine vyvinuli pristroj, ktorym cez nosovu sliznicu, ktora je bohato prekrvena pomocou laseroveho ziarenia takto polarizuju cervene krvinky a tym dochadza k tomu, ze ich povrch uz nie je viac lepkavy. A teda lepsie prechadzaju cez kapilary. Nejako tomu nemozem uverit, kedze moja sestra, ktora je lekarka vravi, ze je to normalne, ze cervene krvinky drzia pokope a len biele pomedzi ne rychlo behaju a chytaju bakterie a virusy. Co si o tom myslis, je to pravda, pretoze skoro kazdy mal cervene krvinky pokope. Po 30 minutovej terapii touto lampickou v nose sa obraz zlepsil, len som si nie isty, ci nie za cenu znizenia poctu tychto krviniek, pretoze ja som ich mal velmi silno pospajane ale zasa na druhej strane ich tam bolo velmi velmi vela, co je asi aj vdaka mojmu vegetarianstvu.

Ale preco som to dal do tejto temy je preto, ze mi tam pod mikroskopom (tak to totizto analyzovali pred aj po) nasli aj tie moje slavne kvasinky. Vraj tento pristroj pri pravidelnom pouzivani moze tieto kvasinky eliminovat. Ale stoji nehoraznych 700 Eur. A pritom to vyzera ako nabijacka na baterky a aj je to napajane baterkami.

Co si o tom myslis? Ten pristroj sa vola Bioquant - semiconductor laser therapy. Mozes si to pozriet na www.bio-quant.eu
Pozri sa prosim na tie obrazky pred a po, nezda sa ti, ze po terapii je tam tych cervenych krviniek akosi menej?



2

Re: červene krvinky

laserove svetlo nie je schopne ionizovat, ani polarizovat. Mozno , ze ma schopnost trochu spravit povrch cervenych krvinierk menej lepkavy, ale zatial som na to nenasiel dost lekarskej literatury, na rusku a cinsku sa zialbohu nemozem spolahnut.
Ten LED do nosa som videl spominany uz viackrat zo Slovenska, v USA sa LED pouzivaju na zlepsenie cirkulacie(az 400 %) takze asi sa jedna o to iste.
Tie LED do nosa su na trhu uz dlhsie, podla toho vo pises na Slovensku priserne drahe, lebo jedna 5 mW dioda stoji par dolarov.
http://www.bio-quant.eu/en/clinical-rep … rview.html sa zda  ako informacia od Ing Kokosa, ktory sa snazi predavat tieto nevedno kde vyrobene pristroje.
Co sa tyka toho nazvu Laser, je sice pravda, ze sa jedna o miniaturny polovodicovy laser, ale skor sa to nazyva vsade na svete len LED=light emiting diode, tj dioda, ktora vydava svetlo.
Na zlepsenie cirkulacie ozarovanim infracervenym svetlom od 600 do 950 nm vlnovej dlzky je na trhu velke mnozstvo produktov, ja som si pred rokmi kupil taky mensi panel s asi 60 diodami, s roznymi programmi(pulzy, vibracie, casovy spinac...) vyrobeny v Cine za asi 80 dolarov.
Pouzivam ho na reumaticke bolesti



3

Re: červene krvinky

No vidis, este ze som sa na to nedal nahovorit. A prosim ta, je to teda dobre, ze povrch cervenych krviniek je menej lepkavy? A nenici sa pri tom ich pocet?

Ano predava to Ing Kokoš. Vraj sa mu dcera vyliecila tym na rakovinu. Je to možne?

Naposledy upravil: vlado (2010-04-18 11:12:14)



4

Re: červene krvinky

Vsetko na svete je mozne, len zialbohu nie je v tomtom,pripade prilis pravdepodobne.
Zlepsenie cirkulacie moze pomoct pri roznych zdravotnych problemoch.

Osobne to riesim cistenim ciev lecitinom, spruznovanim stien a teda aj ohybnosti cervenych krviniek antiooxidantami a znizovanim lepkavosti najma plastniciek ale samozrejme aj inych casti krvi enzymami.

Z toho hladiska je mozno pochopit suvislost s liecenim rakoviny antioxidantami a enzymami ako sucast roznych protokolov.



5

Re: červene krvinky

Takze ta LED lampa nie je az taka osozna? A kde sa to da tu kupit alebo v Amerike, daj nejaky zdroj, spolahlivy a lacny, lebo tamto je fakt moc drahe.

A neznizuje ta lampa teda pocet cervenych krviniek? Nemoze ich to zabijat?



6

Re: červene krvinky

Pozri na www.google.com na "  infrared LED therapy" kde najdes doslova stovky zariadeni
Pozri napr na lacne  https://www.getlightrelief.com/?cid=734407
Samozrejme cim viac LED, tym je zariadenie drahsie. A ked je vyrobene pre lekarov na infracervene terapie, profesionalne, tak hovoris o tisickach. Ale nie je treba na male miestne terapie pouzivat privelke plochy ziarenia. Dolezite je hlavne, aby to bolo zariadenie s vykonom asi 5-10 mw na stvorcovy palec a hlbkovy prienik.

Infracervene svetlo aktivuje krvinky, rozsiruje cievy, zrychluje cirkulaciu az 400 % miestne, ale tym viacmenej su vysvetlene vsetky ucinky. Netreba to prehanat so "zazracnymi" ucinkami.Je to aj tak velmi ucinne, netreba k tomu pridavat ucinky, ktore to nema.
Infracervene svetlo nema dost energie na poskodenie krviniek, pokial neprekrocis urcite energie tj neprehrejes telo prilis.



7

Re: červene krvinky

Vdaka, a co nieco do nosa. Nevies o nejakom pristroji aj do nosa? Vraj cez nosnu sliznicu to ucinkuje najrychlejsie. Vraj tadial pretecie cela nasa krv uz do troch minut, co sa mi ani nechce verit a potom cela terapia trva 30 minut. 15 minut jedna nosna dierka a 15 minut druha.



8

Re: červene krvinky

Infracervene ziarenie prenika od 4 az do desat centimetrov hlboko, podla vlnovej dlzky.
To, ze je v nosnej sliznici silne prekrvenie neznamena, ze nemozes vacsim panelom s mnohymi LED oziarit ovela vacsiu plochu inde inde na tele, tj aj ovela viac krvi.
Ze by nasa krv pretiekla cez nosnu sliznicu za 3 minuty sa mi zda velmi prehnane. Tam predsa su len male cievocky, ziadne velke tepny.



9

Re: červene krvinky

Tak fain, potom je to ozaj ovela lacnejsi pristroj. Hadam splni ten isty ucel ako ten Kokošov tiež z Činy.



10

Re: červene krvinky

LED (infracervene) su velmi uzitocne na hojenie, cirkulaciu a ine problemy, len sa nesnaz ocakavat splnenie vsetkych "zazracnych" slubov od vyrobcov a predajcov.



11

Re: červene krvinky

dnes ma sestra poprosila, aby som sa spytal, ci existuje nejaky vyzivovy doplnol Zeleza pre jednorocne dieta. Vraj malej zistili chudokrvnost. Najlepsi by bol s vitaminom C pre vstrebavanie. Udajne existuje nejaky z cervenej repy - cvikly. Poznas nejaky ucinny pre male deti?



12

Re: červene krvinky

Nevidim rozdiel medzi procesmi v tele 1 rozneho normalne jediaceho dietata a dospeleho. Rozdiel je iba v prvych mesiacov kojencov.
Dovod,preco mnohe doplnky neodporucaju pre male deti je ze ich davky su stavane na dospelych, ich forma je pre deti nevhodne velka tabletka ci kapsula alebo natlak organizovanej mediciny.Kapsule sa daju ale roztvorit a rozdelit na viacero davok
http://rng.uforum.sk/forum/52/chudokrvnost-anemia/

Anemia je vec travenia, stravy, pripadne nakaz =pliesni v kostnej dreni
Doplnok zeleza, medi(mlieko) vitaminov B6 ,9 ,12 a niecoho zeleneho(spirulina, to vyriesi na cas.
Potom treba adresovat priciny.



13

Re: červene krvinky

Vcera som bol zasa po roku na vystave, kde predvadzali ten Kokošov quantovy pristroj, laser. Dal som si zasa pozriet krv, lebo pred rokom ma upozornil na kvasinky v krvi, teraz ich tam uz ale nebolo vidno, takze protikvasinkova dieta mi asi zrejme prospela. Ale lamentoval a tvrdil, ze taku krv este nevidel, vraj mam extremne male cervene krvinky? Ze si mam dat vysetrit krv a ze ako to, ze este zijem. Pocul si uz o niecom takom?



14

Re: červene krvinky

Cervene krvinky sa vyrabaju v kostnej dreni a su rozne velkosti. Neviem o tom, ze by male boli nejak skodlive, ked ich je dost na prenos kyslika. Takze pokial ich je dost a su dostatocne cervene(tj dost haemoglobinu) nemas ziadny problem.