1

Téma: Jazvy

Ahoj RNG, mam na tvari, konkretne nose 5 rocnu jazvu, z cystickeho akne, je vyvysena. Pred 2,5 rokmi som s tym skocil za dermatologickou, ta ma poslala dat si spravit mikrodermabraziu. Tu som podstupil,ale sestricka zasla dalej ako mala a zanechala mi dlhsiu jazvu,teraz ma dlzku dokopy 1,5 cm cca. Skusal som na jazvu pouzivat dermatix, vitamin E, nespravili velmi rozdiel. Pred mesiacom som zacal pouzivat na jazvu Kelo Cote gel, co je cisto silikonovy, ten spravil zmenu. Pouzival som ho asi 7-8 dni dokopy, co je asi 15-16 aplikacii. Jazvu mi bohuzial zhorsil, snazil som sa ho pouzit len na samotnu jazvu,ale asi ostalo kusocek aj malinko mimo. Co mi to sposobilo? Jazva ostala viacej vyvysena nez bola, a dokonca aj miesta okolo jazvy ostali trosicka vyvysene.
Pred mesiacom a pol sa mi taktiez vytvorila vyrazka na druhej strane nosa, ta mi zmizla,ale zanechala mi maly kopcek, ten som sa snazil vypucit, slo mi z neho dost vela krvi. Tyzden na to mi oblast pod nim opuchla, pouzil som na nu aknemycin, ten velmi pomohol. Ked sa to zahojilo, pouzil som tiez na miesto kde je kopcek a kusok okolo Kelo-Cote. Neviem ci to bolo nim, alebo samotnym zlym zajohojenim, ale pod a vedla mi ostali kopcek, ale biely tentoraz. Teraz mam dokopy 3 kopceky, 1 cerveny,tj.samotna jazva,a tak este 2 biele. Viac menej to tvori trojuholnik.
Nevies prosim ako by som sa jaziev mohol zbavit? Cital som a objednal si aj enzymy Serrapeptase and Nattokinase, vraj sa zbavuju vnutorneho,a pri vyssich davkach aj vonkajsieho zjazvenia.  Taktiez som si objednal Manuka Honey (active +16), collagen (typ 1&3), ze snad nejako pomozu.
Inak som cital tiez o Mikroporovej paske, ze vraj dokaze vyhladit jazvu, je najlepsia na cerstve jazvy,ale mala by vyhladit aj stare,akurat to,ze to bude trvat dlho,co mne nevadi,dolezite je ak bude aj vysledok. Silikonovu naplast nechcem prave kvoli silikonu, nereagujem nanho evidentne dobre sad.
Aloe Vera som skusal pouzivat,ale len par krat, pretoze som myslel ze mam alergicku reakciu. Ale tym si uz teraz taky isty nie som, pred par dnami som skusal namazat pokozku priatelke a rodicom, vsetkych,tak ako mna, to zacalo mierne svrbiet,ale len mierne. Je to normalna reakcia?
Rosehip oil je vraj tiez dobry na jazvy.

Mohol by si mi prosim poradit ako sa ich zbavit? Som velmi, velmi zufaly a prechadzam kvoli tomu obrovskymi depkami sad. Dakujem.



2

Re: Jazvy

Nuz jed si uz nepouzil nic povodne na acne a vyrazky ucinne a poskodilo sa ti tam permanentne tkanivo, mozno enzymi to pomozu odbutrast, ale ja by som na to pouzit dobru zdravotnu kozmetiku, najma to co ja pouzuvam na ranym, zmes kokosobveho oleja a jemneho praskoveho cukru s konzervantom citricidalom. Pozri na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/prirodna-kozmetika
Viacere aromaticke oleje su hojive, medzine patri aj olej zo sipok(rosehip)arniky,  a ine. Ale ci ti pomozu tie nerovnosti koze vyrovnat, o tom dost pochybujem.



3

Re: Jazvy

RNG napísal(a):

Nuz jed si uz nepouzil nic povodne na acne a vyrazky ucinne a poskodilo sa ti tam permanentne tkanivo, mozno enzymi to pomozu odbutrast, ale ja by som na to pouzit dobru zdravotnu kozmetiku, najma to co ja pouzuvam na ranym, zmes kokosobveho oleja a jemneho praskoveho cukru s konzervantom citricidalom. Pozri na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/prirodna-kozmetika
Viacere aromaticke oleje su hojive, medzine patri aj olej zo sipok(rosehip)arniky,  a ine. Ale ci ti pomozu tie nerovnosti koze vyrovnat, o tom dost pochybujem.

Diky moc.
No neviem ci ta zmes bude mat este vobec nejaky ucinok na mna, pretoze su to uz jazvy, nie je to cerstva rana alebo akne.
O olejoch som cital dost.
http://www.slmassagetherapy.co.nz/scar_tissue.htm
Tu je napr. vyhladenie jazvy olejom zo sipok. Rozne oleje mali rozne lieciace a dobre ucinky na plet a na jazvy. Akurat neviem, ktory by bol najlepsi,alebo aka kombinacia by bola najlepsia.
Edgar Cayce sa tiez zaoberal vsetkym moznym, vratane jaziev. Mal jeden recept konkretne na jazvy, ktory pouzival.

    Camphorated oil, 2 ounces
    Lanolin, dissolved, 1/2 teaspoon
    Peanut oil, 1 ounce

Aloe Vera ma tiez kopec lieciacich ucinkov, cital som na nete o pripadoch, pri ktorych dokonca dennym potieranim aloe very zmizli aj stare jazvy.
No ak sa smiem spytat, je moja reakcia na aloe vera normalna? Mam pocitovat mierne nutkanie na svrbenie? To pocitovali aj dalsi 3 ludia ktorym som ju natrel na plet.

No a samozrejme mikroporova paska, ta by mohla vyhladit jazvu dennym pouzivanim po velmi dlhu dobu, mala by ju vyhladit prave tym tlakom. Pokozka verim ze je tvarovatelna, vezmi si napr. olezaniny, tunely, atd.
http://ktelontour.blogspot.sk/2011/09/w … ve-in.html

Tieto veci sa docieluju prakticky tlakom.
V tom pripade myslim, ze aj take jazvy by sa aspon naplastami mali dat vyhladit, aj ked to by trvalo dlhsie.
Tu sa tiez niekto bavil o tom ako vyhladit jazvy na nose, jeden typek pouzil mikroporovu pasku, trvalo to 8 mesiacov, 8 hodin denne.
http://www.acne.org/messageboard/topic/ … ose/page-2
Je to posledny prispevok smile.

Co myslis?



4

Re: Jazvy

Samozrejme aloe vera je znacne hojive a neustaly tlak paskou moze vyvyseniny zatlacit spat, ale celkove na jazvy treba vyziva, lebo to je podkozne zranenie, ktore nie je este vnutorne celkom zahojene a vyziva sa moze dodavat aj transdermalne, tj cez kozu co forme cukrov a z olejov najma kokosoveho oleja, ktory ma stredne velku molekulu, tj lahko cez kozu presdtupuje na rozdiel od inych olejov, s dlhsimi mastnymi kyselinami, kam patri aj peanut oil/tj podzemnicovy olej.
Pri hojeni rany casto svrbia, takze je to obvykle dobry priznak.Teda ak si to nerozskrabes.



5

Re: Jazvy

RNG napísal(a):

Samozrejme aloe vera je znacne hojive a neustaly tlak paskou moze vyvyseniny zatlacit spat, ale celkove na jazvy treba vyziva, lebo to je podkozne zranenie, ktore nie je este vnutorne celkom zahojene a vyziva sa moze dodavat aj transdermalne, tj cez kozu co forme cukrov a z olejov najma kokosoveho oleja, ktory ma stredne velku molekulu, tj lahko cez kozu presdtupuje na rozdiel od inych olejov, s dlhsimi mastnymi kyselinami, kam patri aj peanut oil/tj podzemnicovy olej.
Pri hojeni rany casto svrbia, takze je to obvykle dobry priznak.Teda ak si to nerozskrabes.

Jj,tiez si myslim ze by sa jazva mala dat takymto sposobom vyhladit. Akurat to,ze by to trvalo velmi dlhy cas, co mne nevadi, ale vysledok by tam mal byt. Fakt, jednoduchym prikladom su tunely, alebo ako si videl, zvyk u niektorych cinskych zien, takto si deformovat nohy. A to si nederofmuju a nepretvaraju len tvar koze,ale az kosti, ktore su omnoho pevnejsie.
Mne samotna jazva vobec neprekaza, jedine to ze je mierne vyvysena, co mi vadi,kedze je to na tvari.

Viem ze svrbenie je prejav liecenia smile, ale u samotnej aloe very je takyto prejav pri natierani normalnej nezranenej pokozky. Takyto pocit som nemal len ja, ale aj priatelka a obaja rodicia, takze nemyslim ze to je alergia. No je to normalne? Alebo je to prejav len u konkretne tohto typu aloe very, ktory mam doma?

No teoreticky keby som pouzival aloe veru a tak na to kokosovy olej, alebo opacne? Pomohlo by to s penetraciou do hlbsej pokozky. Alebo tzv. "microneedling", tj. sposob, akym by som vyvolal liecenie pokozky na danom mieste. Na acne.org to robia celkom casto. Mohol by som spravit to, ze si kusok kozu na jazve prepichnem,a tak si ju niecim natriem, napr. tou aloe verou.



6

Re: Jazvy

Prolotherapy, tj stimulacia hojenia pichanim ihiel s drazdidlom na miesto ti to este viac vyvysia. Tak sa tiesia hlboke jazvy alebo napr slabe slachy a vaziva, kde to vyvola tvorenie extra vaziv.



7

Re: Jazvy

Ok, diky smile.
A ta reakcia na aloe vera? Natieral som ju na normalnu pokozku, nie zranenu, a vsetci 4 sme mali viac menej rovnaku reakciu,svrbela nas pokozka. Je to normalna reakcia?



8

Re: Jazvy

Neviem co za vyrobok ste mali. Cisty aloe vera gel nevyvolava ziadnu reakciu na kozi.Boze, vsak za roky som si ho natieral na spalenu kozu hromady.Ja sa velmi lahko spalim na slnku, ked si nedam pozor. To este skor, ako som vobec vedel, ze sa da aj pit!. Moja mama od mojho detstva mala vzdy v kvetinaci aloe vera a ked sa popalila pri vareni, odlomila jeden listok/lodyhu  z neho a natrela si popaleninu.

Naposledy upravil: RNG (2013-11-06 00:05:13)