1

Téma: Bolesti svalov okolo klbov

Dobrý deň. Čítam vaše názory na každom vlákne, tak sa vás pokúsim osloviť. Mám 31 rokov, 183cm/80 kg a už dva roky problémy a to boleť na pravej strane chrbta medzi chrbticou a pravým ramenom, akoby v svale. Odtiaľ ma boli rameno, odtiaľ mi vystreluje bolesť do celej ruky, prsa a kade tade. V poslednej dobe ma začal bolieť klb zápestia na ľavej ruke, kĺb palca na pravej ruke, sval na pravej nohe pod klbom, nie klb, ľavý trapez a podobne. Neviem si to s ničím spojiť. Nemám opuchnuté kĺby. Neuštipol ma nikdy kliešť. Bol som u bilinkára, ktorý mi povedal, že mám autoimunitné ochorenie pohybového ústrojenstva. Pátraním už dva roky po internete som našiel jedine reumatoidnú artritídu. Neviem ale stopro čo to je a lekárom sa vyhábam. Objednal som si toto: glukosamín, chodroitín, MSM, Uňa de Gato, Vitamín C, zinok, selén. Bral som už rôzne prírodné doplnky, ale bez uspechu, kremy a lieky od bolesti mi ani raz nezabrali, masáže taktiež nie, biliny tiež nie na akupunktúru chodím teraz.

Skúste mi povedať čo to mam za pliagu v tele, či mi pomôže to čo som objednal.

Ešte by som chcel dodať, že pred 4-5 rokmi som mal chlamídie, preliečené antibiotikami. Neviem však či si to mám s tým nejak spájať. Ďakujem. Ak by ste mi napísali nejaké iné doplnky, alebo potvrdili moje, napíste mi aj kolko mg denne z čoho dávat a za kolko mesiacov asi mozem pocítat s akým takým ústupom (dni, mesiace, roky?). Je to vôbec vyliečiteľné? Strácam nádej......

Naposledy upravil: triplexko (2013-04-06 19:34:02)



2

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Chlamidie nemusis mat vyliecene, to nejde tak lahko a tieto ti zhorsuju vseobecnu imunitu, tj mozes mat premnozene napr nase vlastne virusy, ktorych mame v tele hromady cely zivot.Pozri na temu chlamidie.
Pozri na temu herpes , ako si zvysit viralnu imunitu.
Na hojenie poskodenych nervov treba brat DHA, najmenej 1 gram denne, najlepsi zdroj je dnes calamarine.

Na potlacenie bolesti/zapalov ti mozu pomoct napr curcuminoidy s bioperinom, 3 x 1500 mg, a tiez serrapaptaza, 3 x 120 000 IU.
Na druhej strane to moze byt aj karpalov tunel, kde su nervove zvazky (18 miest na tele, nielen dlan, odkial pochadza termin karpalov tunel) su pritlacene stvrdnutymi slachami. Ale to je menej pravdepodobne, kedze popisujes bolesti v prilis rozdielnych miestach na tele.



3

Re: Bolesti svalov okolo klbov

takže o reumaticku artritidu nemôže ísť? To čo som objednal bolo zbytočne?



4

Re: Bolesti svalov okolo klbov

To, co si objednal su doplnky na klby, teda ich regeneraciu, teda nie zbytocne, kedze mas problemy s klbamy.
Ale RA je dosledok roznych infekcii, proti ktorym  musime bojovat, ak ich nasledky nam robia problemy.



5

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Dobre, takze pripravky na klby budem brat, beriem aj ryby olej, nie vsak s takým vyokým prísunom DHA ako píšete ale vylepším to. Objednal som aj to Uňa De Gato na imunitu. Ešte niečo mam brať na vyzdravenie, zamedzenie? Pri tých chlamídiach som nič nenašiel zaujimavé (pojdem este raz na vyšetrnei či ich mám v tele).



6

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Najlacnejsi zdroj DHA je calamarine.
Chlamidie, boreliozy, a rozne maskovane infekcie, ktore lekari nazyvaju z nedostatku schopnosti ich potlacit beznymi liekmi chronicke. Maskovane infekcie sa velmi tazko zistuju, vyse polovice krat su krvne testy negativne a mikrob v tele predsa len je.
Najlacnejsie proti mykoplazmam  a borelioze mam oskusany extrakt z olivovych listov a samozrejme odmaskovac NAC, pripadne aj enzymy, ako serrapeptaza.
Davka oleuropeinu v extrakte musi byt na intenzivne liecenie 3 x 300 mg, na udrzobne dlhodobo 2 x 150 mg oleuropeinu.



7

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Dobry deň, čítala som veľa príspevkov a neviem kde by som sa zaradila, tak píšem sem, prosím o pomoc, naozaj už strácam nadej, že budem zdravá.
Skúsim popísať môj stav a zistené výsledky:

Koncom roku 2011 prekonaná infekčná mononukleóza, od vtedy mám opakujúce sa  bolesti a palenie v uzlinách hlavne na krku a pod pazuchami, najviac na jar a jeseň

V decembri 2011 vysunutá platnička L5-S-1, koniec športovania, rehabilitácia

V novembri 2012 preventivna prehliadka, únavový syndróm pozitívne chlamídie pneu IgG a IgA, IgM negatívne- bez liečby

Zhoršenie stavu v januári silná nevoĺnosť –nauzea bez vracania, mesiac teplota cez 37 C, nasadenie  troch antibiotik bakteriu v moči, jedných antibiotí na infekčnom, neskutočná únava, triašky, bolesť, trpnutie rúk, krče tela, stuhnuté svalstvo, po mesiaci mierne zlepšenie

Gynekologické vyšetrenie v poriadku, iba premnoženie bakterii a candida…preliečenie

Apríl : havária, porušenie krčnej chrbtice, opäť nevoľnosť, motavice celé dni…pomohla rehabilitácia

Súčasný stav:

Infekčné vyšetrenie… aBorelia IgM a IgG negatívny, parazity negatívne

Imunologické vyšetrenie…krvny obraz, aj všetky ukazovatele negativne…, na tri tyžde antibiotiká Azithromycin Sandoz a isoplrinosin, na chlamýdie IgA 1,38 pozitívne a IgG 2.00 pozitivne, ale aMycoplasma pneu IgM negatívne. Začali výrrazné bolesti klbov a pohybových tkaniv

Vyšetrenie v NURCHU v Piešťanoch pre klbovú bolesť a hlavne bolesť tela na určitých miestach na dotyk ….artricky syndróm,či reumatické ochorenie, organošpecifické autoprotilatky – všetko negatívne, najdene znovu iba pozitívne protilátky proti CMV a EBV vírusom, pozitívne aj neskoré IgG protilátky na chlam.pneumonie

Endokrinologické vyšetrenie…činnosť štítnej v poriadku, mierne zvýššené E2, zníženie density vzhľadom na vek, môžnosť fraktúry zvýššené

Gasto vyšetrenie…hadica, odobraté vzorky aj na celiakiiu…negatívne, slabý helikobakter

Využívala som mesiac parašild a cordyceps, beriem 3x denne flexibody…MSM, glukosamin, kolagen, omega, C, mega B complex a teraz začinam s white willow… od pani ktorá sa u nás venuje alternative lieči ma na prístroji IMAGO

Mám aj akoby kolujúcu bolesť kostí a klbov, niekedy tlak na hrudníku, rýchlo sa zadýcham, som unavená, spím však dobre samozrejme o psychike z chorobného stavu a o kvalite života ani nehovorím. Telo mám bolestivé na dotyk, v klboch na rukách citim slabosť, akoby sa mi mali zlomiť, niekedy je mi ťažká hlava na krku, mám starch kam to pôjde ďalej. Mám 37 rokov, mam 4 ročnú dcéru, som veľmi aktívny človek, celý život športujem, nebola som nikdy vážne chorá, 15 rokov plávam a cvičím s bábätkami, ale teraz som doma a iba prežívam. Prosim poraďte. Petra



8

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Nuz antibiotika ti iste zakazdym znicili probioticku floru v crevach, tj mikrovlakniny ako kazdemu a doplnok kvalitnych probiotik v prvom rade. Tie vyrobia az 70% vsetkych protilatok proti roznym infekciam v tele, tj  ovela viac nez je samotne telo bez nich schopne produkovat
Mnohe reumaticke bolesti su sposoberne nakazami, ktore lekari velmi zle diagnozuju, nepresnost je az vyse 50%. Preto ti radim brat aspon NAC, extrakt z olivovych listov a kapsule oreganoveho oleja, pripadne aj serrapeptazu, kdeze zrejme mas v tele silne zapaly a za nimi su zrejme mikroby, ci ich lekari vedia diagnozovat, alebo nie.
No a samozrejme pozri na temu virusov, lebo kazde oslabenie tela tieto nase permanentne virusy v tele zneuziju.

Ked si mala mononukleozu, tak virus EBV z tela nikdy celkom nezmizne a je to zaroven dokaz , ze mas znizenu viralnu imunitu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
A mononukleoza doriadi pecen takze aspon 3 tyzdne cistenie a regeneracia  pecene protokolom dr Berksona by ti iste prospelo

White willov extract je vytazok z vrby, ktory obsahuje protizapalovy salicin, prirodny predchodca kyseliny salicylovej a aspirinu, nie je antimikrobialny, zialbohu, len zmiernuje bezpecne bolesti. Osobne som
skor za serrapeptazu, ta ma ucinky ovela silnejsie a pomoze odmaskovat rozne skryte nakazy, ako biofilmy, l-formy,  mykoplazmy a rozne ine vnutrobunecne parazity, cim ich pomoze samotnemu telu alebo s pomocou inych antimikrobialnych doplnkov znicit.



9

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Ešte som zabudla napísať, že mi praská v šlachach a svaloch, keď po nich prejdem rukou tak, akoby ste trhali sieťku, alebo obväz. Nikto mi to nevie vysvetliť, nikto z lekárov a rehabilitaných a fizioterrapeutov sa s tým nestretol. Minula som už veĺmo vela peňazí ale aj energie, aby som sa vrátila do pohody, ale môj stav sa nelepší. ďakujem moc za váš názor. Petra



10

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Možete mi prosim napísať, čo a kde si mám objednať? Viem že to chce každý, ale mne tie doplnky nič nehovoria, vždy som sa snažila mať pestrú stravu. ďakujem za ochotu. Rada by som sa vám nejako revanžovala, ale neviem ako. Petra



11

Re: Bolesti svalov okolo klbov

trochu som od poobedia čitala vaše prispevky, stale sa neviem dobre zorientovať, ale chcem sa opýtať, či môžem to čo ste mi napísali objednať aj cez swatson na slovensku. Nikde som nenašla kde môžem najsť serrapeptázu. ďakujem za vašu odpoveď. Petra



12

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Doplnky na Slovensku su pridrahe a je tam dost slaby vyber. Skus radsej www.iherb.com na vacsinu doplnkov, lebo maju najlacnejsie postovne na Slovensko
Alebo ked objednavas viacero veci, tak sa oblati objednat aj z www.swansonvitamins.com, co maju sice vysoke postovne, ale o to lacnejsie a kvalitnejsie produkty.



13

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Tak už dva dni čitam vaše prisevky a začinam veciam rozumieť, dávam si dokopy nejakú stratégiu. Chcem sa opýtať, prečo cítim takú slabosť v klboch/ niekedy mam pocit, že sa mi zlomí prst na ruke ked pritlačim/  a o praskaní v klboch ani nehovorím...dokonca mi paskkaju aj rebrá na koncoch, hoci už tri mesiace uživam MSM, glukosamin, kolagen, omega, C, mega B complex. Môže to súvisieť stým že moje telo to nezoberie a všetko vylúči von? Je niečo čo by pomohlo aby sa kolagen dostal tam kde má? ďakujem za odpoveď



14

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Na kosti su ine doplnky, mineraly a vitaminy D-3 a K-2. Ty beries doplnky na klby a slachy.



15

Re: Bolesti svalov okolo klbov

ďakujem za odpoveď už som to obejednala, v patok mi na gastre zistili helikobaktera, takže asi preto mam problém s užívaním doplnkov...je mi zle od žalúdka, ale antibiotika nechcem. Objednala som si vodu z Lučenca koloidneho striebra a skúšam ju piť 3 x denne. A na neurológii mi zistili tetániu, a odporučili magnetickú, lebo už niekoľko týžňov horšie zaostrujem. Môžete mi poradiť zmes minerálov a vitamínov, ktoré môžem užívať. Moc ďakujem za váš názor



16

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Tetania je sposobena nedostatkom mineralov, co je alebo pri nevhodnej strave, alebo zlom traveni a absorbcii. Docasne odporucam brat doplnky mineralov, a vitaminov D-3 a K-2, ale travenie si treba napravit, inac to vedie postupne k hromade zdravotnych problemov.
Doplnkov na kosti je hromada, to su tie, co ti daju mineraly proti tetanii a osteoporoze. Pozri napr tento, kde mas aj mineraly aj vitaminy a dokonca materialy na klby
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ul … blets/8202



17

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Zdravím všetkých, tiež by som mohla adresovať svoju otázku do viacerých tém, ale skúsim sem, lebo aj mne sa zbierajú také isté diagnózy ako má vyššie Petra, ale začnem od začiatku:
po dvoch štandardných tehotenstvách a pôrodoch som v roku 2010 znova otehotnela, v 32. tt. však bábatko odumrelo(Poterovej syndróm, mnohopočetné vývojové chyby v dôsledku nedostatku plodovej vody)...po takejto traume sa u mňa prejavila popôrodná depresia a prvý krát som mala aj skúsenosť s panickými záchvatmi... Boli mi nasadené antidepresíva, stav sa našťastie pomerne rýchlo upravil a po roku preliečovania som lieky vysadila...všetko vyzeralo byť vporiadku...ale zhruba po pol roku som zase začala mať divné stavy spojené s pocitmi na omdletie, závraty, točenie hlavy, búšenie srdca, pocit že nemôžem dýchať – panika ako vyšitá, veľakrát som si myslela, že nastala moja posledná chvíľka...tak znova antidepresíva...asi po dvoch mesiacoch ich užívania som zistila, že som 4x tehotná – antidepresíva som vysadila... celé tehotenstvo som zvládala psychicky veľmi ťažko kvôli obavám o dieťatko a silným nevoľnostiam... nakoniec predčasne v 30. tt. na svet prišla v vytúžená dcérka s hmotnosťou 1400g a 37 cm...
Mne po pôrode z tampónu dolného segmentu zistili infekciu enterokokom a ešte niečim podobným- preliečené antibiotikami(ciprofloxacín), mala som veľmi nízky hemoglobín, tak som dostala aj transfúziu červených krviniek, atď...
Odvtedy ide celý môj stav dolu vodou... neustále sa mi točí hlava (tieto pocity závratov, resp. nestability v preistore som mala už aj – ale nie dookola, skôr mám  pocit výraznej nestability pri pohybe i pri státí na mieste(také vnútorné kývanie sa ), akoby som bola opitá a všetko sa mi mihá pred očami...k tomu aj bolesti hlavy, akoby mi niekto zhora silno tlačil na hlavu a tento tlak sa prenáša až do kolien, zhoršil sa mi zrak a mám zaľahnuté v ušiach, zároveň mám pocit pálenia resp. štípania na jazyku...a ešte výrazný pocit derealizácie, akoby sa takmer všetko naokolo dialo akosi mimo mňa a ja som na to hľadela len cez okno...
Po pôrode(dovtedy som to nemala) ma veľmi výrazne začali bolievať kolená, obe, ale viac pravé, táto bolesť mi často vyžaruje do celej nohy...
Z oficiálnych lekárskych zistení mám tieto:
MR mozgu: ložiskové zmeny po neuroinfekte v centrum semiovale cca 2x3 mm; podozrenie na neurogénnu tetániu ( na základe pozitívneho Chvosteka); na EKG zachytené komorové extrasystoly, tlak krvi v norme alebo skôr nižší; na gastro stredne ťažká chronická gastritída + helicobacter pylori; v krvnom obraze zvýšené hodnoty ASLO (552 – postupne klesajú, opakované výtery z nosa a tonzíl negatívne)...
takže moja otázka: odkiaľ začať s liečbou??? Môže byť príčina týchto stavov HB + nadmerný stres z toho vyplývajúca výrazne oslabená virálna imunita?????
No, môj osobný názor je, že nám v sebe zrejme už dlhšie nejakého "bacila", čo za to všetko môže...hlavne za to "vertigo"
Takže poraďte mi prosím, koho mám začať likvidovať ako prvého A AKO???: možno snáď zničiť HBéčko + vyliečiť žalúdok a trávenie - to by mohlo mať následne vplyv aj na tetániu...????
A čo s tými závratmi a bolesťami kolien??? Môže byť aj ony prejavom tetánie, alebo hľadať príčinu inde???
Ešte jedna dôležitá vec, dojčím a ešte sa aj ďalej chystám...mohol by tam byť aj vplyv hormonálnych výkyvov???
ďakujem vopred za akúkoľvek radu :-) a ospravedlňujem sa za môj trochu pridlhý príspevok ...

Naposledy upravil: selinka (2013-10-10 22:53:37)



18

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Ked mas take problemy, iste mas oslabene travenie a absorbciu a to v case, ked potrebujes estra prijmat matwrialy, lebo kojis. Takze v prvom rade adresuj stravu a travenie. Po atb mas iste znicenu crevnu floru, co je vlastne cast travenia, ktoru si musis napravit, inac mas zle travenie, hromady roznych skodlivych mikrobov v crevach, nedopstatok probiotik a z toho vyplyvajucu ubohu imunitu.
Ked toto spravis(kyseliny, enzymy mikrovlakniny a probiotika) , potom uvidis, ci ti este nieco ine nepracuje poriadne a to sa iste bude dat vyriesit doplnkami(horemonalne vykyvy, chudokrvnost, depresne stavy-najma tetania s nedostatku mineralov o ktore ta babatko rabuje.
Inac doplnok mineralov na kosti, vitaminy D-3(5000IU) a K-2 (100mikrogramov)mozes brat okamzite, tak isto zmes mikrovlaknin, probiotika a silne enzymy a kyseliny. Gastritis je tiez z nedostatku imunity a nedostatku kyselin v zaludku, ktore maju mikroby na jedle zabit, aby sa tam nerozmnozovali.
Helikobakter sa da vyhubit pitim koloidnej striebornej vody 3 x 1/4 deci denne na prazdny zaludok.



19

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Veľká vďaka za rýchlu odpoveď, takže sa idem v prvom rade zamerať na vyhubenie HB  - viem, že sa to tu na fóre už riešilo - koloidné striebro počas dojčenia, narazila som na viaceré názory, ale čo vy hovoríte na tieto : 1. že KS supluje imunitu - a keď sa nachádza v materskom mlieku, tak imunitný systém dieťatka nie je stimulovaný k vlastnému vývinu?????
2. možná Hermxova reakcia na toxíny, ktoré by mohli prejsť do MM - ako sa tomu vyhnúť???? začnem s dávkovaním KS po menších dávkach a odsledujem si reakciu u seba aj u dieťatka????



20

Re: Bolesti svalov okolo klbov

1. KS sa vstrebava minimalne, zalezi od znacky a velkosti castic, a vylucovanie do materskeho mlieka je tiez obmedzene,. a rozhodne neposkodi dietatu. Nakoniec materske mlieko obsahuje hromady obrannych latok pre dieta aj tak, takze s tej logiky by sa imunita mala nevyvijat???
2. "Opatrnost je matka mudrosti", vzdy je dobre zacinat od malych davok, aby sa clovek vyhol prilisnym reakciam.



21

Re: Bolesti svalov okolo klbov

OK, vďaka...
1.mám KS 20 ppm a vážim cca 51kg - je dávkovanie 3 x 1/4 deci aj pre mňa???
2.ďalej na preliečenie sliznice žalúdka pri gastritíde odporúčate najmä DGL, ale ja som odjakživa sladké drievko neznášala, tak sa chcem spýtať, či sú aloe vera alebo pepzin plnohodnotné náhrady...a stačí užívať len jedno z týchto troch, alebo  radšej v kombinácii...inak som sa dočítala, že aj rakytníkový olej je dobrý na hojenie zápalených žalúdočných slizníc (?)
A aloe vera by mohlo byť aj takéto http://www.swanson.sk/p/377/aloe-vera , alebo radšej najaké, čo sa pije vo forme gélu???
3.niekde na fóre som čítala, že dopĺňať kyseliny by sa malo až po vyhojení žalúdka - platí to v mojom prípade? a poraďte mi prosím aké...
4. platí to isté čo o kyselinách (až po vyhojení) aj pre enzýmy, alebo ich môžem začať užívať už teraz...aj tu prosím o nejaký link...
5. zatiaľ plánujem začať takto: KS + niečo na vyhojenie sliznice po gastritis (DGL, aleo alebo pepzin) + probiotiká s jablkom/hruškou + niečo na kosti ( asi Bone essential) ... Môže byť????

Naposledy upravil: selinka (2013-10-15 23:01:53)



22

Re: Bolesti svalov okolo klbov

DGL je upraveny vytazok zo sladovky, mozes ho dostat aj v chuti cokolady, takze to nerobi problemy brat. Ani ja neznasam pendrek a ine vyrobky zo sladovky.
Pepzin GI potlaca zinkovymi ionami bakterie helicobacteru, DGL ako adaptogen pomaha hojit sliznicu a vylucovat ochranny zaludocny maz, Aloe tiez pomaha hojit vselico v tele. Takze kazde spominane posobi inac v tele a vzajomne sa doplnuju v ucinkoch.
Rakytovu stavu pijem aj ja, z roznych dovodov. nakolko je protizapalova, neviem
Doplnanie kyselin samozrejme az po vyhojeni zaludka. Nechces s predsa stravit vlastne mazom nechranene naludocne steny
Enzymy ale mozes brat, najma entericky pokryte, lebo tie sa rozpustaju az v crevach.
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/23747
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … ules/51069
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016
5.moze byt



23

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Ešte sa chcem spýtať, už istý čas pociťujem čudné pálanie na jazyku, podnebí, aj v hrdle - pažeráku, nie je to ako klasická záha, skôr by som to prirovnala k pocitu ako keď zjete riadne štipľavý cukrík a to štípanie ešte dlho cítiť - môže to byť z toho Helikobaktera (resp. gastritídy), alebo čo by to mohlo byť????



24

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Moze to byt od alergii az po rozne mikroby cokolvek. Skus zobrat ustne probiotika(Oral probiotics) ci ti to prejde.



25

Re: Bolesti svalov okolo klbov

No, musím povedať, že dnes mi je obzvlášť "na figu", je u nás zamračené a nízky tlak a zdá sa, že tieto atmosférické tlaky majú na mňa nedobrý vplyv...vrátili sa mi po týždni  pokoja bolesti kolien, mám pocit akoby som bola marioneta a tie nohy sa mi lem tak kyvkajú v kolenných kĺboch...ledva ich za sebou vlečiem...
...a o točení hlavy ani nehovoriac: ono je to ale také zvláštne točenie, nie ani že by sa mi točili veci dookola, skôr sa mi to tak mihá -ako keby som išla rýchlo autom a svet za oknom len tak rýchlo prefrčí okolo mňa -  aj pri varení a zrýchlenom pobehovaní po kuchyni musím akoby vedome koordinovať svoje pohyby, aby som vôbec dobrzdila v obrátke smile ...neviem, či si to dokážete podľa tohto môjho opisu nejako predstaviť...
...tak neviem, je toto tiež výsledkom tej tetánie, alebo je problém skôr vestibulárny systém ??? Na ORL mi nezistili žiadne problémy so sluchom, pravdou však je, že som pred časom mala zápal uší a odvtedy mám pocit neustáleho slabého zaľahnutia v nich a slabého pobolievania, ale nie spredu ušnice (kde sa zvyčajne tlakom zisťuje zápal stredného ucha) ale skôr kdesi za uchom vyššie ... a tetániu mi diagnostikovali na základe pozitívnej Chvostekovej skúšky na tvári a pri klepkaní po rukách mi ich tiež riadne nadhadzovalo... ale kŕče nejak nemávam, skôr len občasné brnenie, najmä v malíčkoch na rukách...
...na inom fóre ste písali, že tetánia a vestibulárny syndróm za často zamieňajú, ale bližšie ste to nešpecifikovali, tak ako to vyzerá so mnou...môžem mať aj oboje????

Naposledy upravil: selinka (2013-10-18 13:40:25)



26

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Ak si mala zapal stredneho ucha a mas tam stale hlieny(tlak v usiach) zrejme to nie je este vyliecene a casom sa ti to moze zhorsovat.
No a kombinacia vertigo/vestibularny syndrom a tetanie musi byt obzvlast neprijemna. Bolesti v klboch mozu byt sposobene nielen tou kombinaciou, ale aj mykoplazmami, ktore znizenu imunitu okamzite vyuziju a postupne sa rozmnozia a okupuju v tele coraz viac buniek, v ktorych beztrestne parazitia.
Radim ti teda NAC, oreganovy olej v kapsuliach(na usi/hlieny) a extrakt z olivovych listov/oleuropein na mykoplazmy.
Daj sa vysetrit aj na chlamidie a borelie, oboje su dost caste a nicia imunitu, cim umoznia inym mikrobom skodit telu.



27

Re: Bolesti svalov okolo klbov

selinka napísal(a):

Ešte sa chcem spýtať, už istý čas pociťujem čudné pálanie na jazyku, podnebí, aj v hrdle - pažeráku, nie je to ako klasická záha, skôr by som to prirovnala k pocitu ako keď zjete riadne štipľavý cukrík a to štípanie ešte dlho cítiť - môže to byť z toho Helikobaktera (resp. gastritídy), alebo čo by to mohlo byť????

Tak mi napadlo, či nemôže byť to pálenie v ústach aj reakciou na užívanie KS ??? Lebo keď som ho teraz cez víkend vysadila, tak pálenie zmizlo - dnes ráno som si dala zase KS a pálenie je späť - nemôže to byť nejaká reakcia helicobaktera alebo nejakých iných "zahubených bacilov" v ústnej dutine (herxova reakcia)??? Je to zvláštne...
KS mám takéto: http://www.kcrulc.cz/home/57-ag-koloidni  - mali ho u nás v lekárni, nechcelo sa mi čakať, kým by mi prišlo objednané, tak som kúpila napochytre toto...žeby nebolo dobré??? Ten predaj v Lučenci ešte funguje???

Naposledy upravil: selinka (2013-10-21 16:28:05)



28

Re: Bolesti svalov okolo klbov

A ešte musím dodať, že v poslednom čase sa mi objavujú aj ťažkosti s prehĺtaním, v tej fáze, keď sa jazyk pritláča na tvrdé podnebie, akoby som mala problém ho potom odlepiť od podnebia, musím viac krát prežrieť, niekedy aj predýchať ústami a až potom môžem zhltnúť...pár krát som sa aj skoro "zadrhla" museli ma poklepať po chrbnte, aby mi jedlo vykĺzlo...je to veľmi nepríjemné, začínam mať z toho občas psychický blok pri jedení sad
Neviem, či medzi tým pálením v ústach a týmito ťažkosťami môže byť súvis, príp. ešte aj s tým helicobacterom...



29

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Suche usta, suche oci a podobne su casto sposobene utokom nasich vlastnych virusov na sliznice.. Preto zdoraznujem pre kazdeho si zvysovat viralnu imunitu, pozri temu herpes



30

Re: Bolesti svalov okolo klbov

RNG napísal(a):

DGL je upraveny vytazok zo sladovky, mozes ho dostat aj v chuti cokolady, takze to nerobi problemy brat. Ani ja neznasam pendrek a ine vyrobky zo sladovky.
Pepzin GI potlaca zinkovymi ionami bakterie helicobacteru, DGL ako adaptogen pomaha hojit sliznicu a vylucovat ochranny zaludocny maz, Aloe tiez pomaha hojit vselico v tele. Takze kazde spominane posobi inac v tele a vzajomne sa doplnuju v ucinkoch.

Ešte by som potrebovala usmernenie, ako vlastne tieto doplnky užívať, viem, že sa tu už niekde píše, ale nemôžem sa k tomu dopátrať: takže čisté koloidné striebro nalačno 3xdenne a po jeho užití čo: mám ho potom najskôr zapiť, či zajesť, resp. pred jedlom DGL (koľkokrát denne v akej dávke) a po jedle Pezin (koľkokrát denne v akej dávke)?????



31

Re: Bolesti svalov okolo klbov

DGL pozut 2 tabletky 15 minut pred jedlom. PepZin je najucinnejsi na prazdny zaludok. Tak isto koloidne striebro.Aloe mozes brat kedykolvek, ja si prasok pridavam do mojej vody na pitie.



32

Re: Bolesti svalov okolo klbov

RNG napísal(a):

C
Na potlacenie bolesti/zapalov ti mozu pomoct napr curcuminoidy s bioperinom, 3 x 1500 mg, a tiez serrapaptaza, 3 x 120 000 IU.

1.Chcem sa spýtať na tú serrapaptazu - pri mojej hmotnosti 50 kg aj s topánkami smile by mi stačilo
2/3-nové dávkovanie???, čiže 3 x 80 000 IU (a teda 3 x 2 kapsule tohoto: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … -Caps/4467 ), alebo radšej tá silnejšia 2 x 120 000  - neviem sa rozhodnúť, ktorú objednať...ktorá sa viac oplatí...(pri tej silnejšej - drahšej budem asi zase musieť platiť DPH sad  )
2. je treba rovnakú dávku či už chcem potlačiť bolesti a zápaly, alebo sa chcem enzymaticky prečistiť???
3. tá dvojtreninová dávka by mala v mojom prípade platiť pre všetky odporúčané doplnky a dávkovania - keďže sú pre cca 70-75 kg človeka a mojich 50 kg sú z toho zhruba 2/3-ny???



33

Re: Bolesti svalov okolo klbov

1.Ratas spravne.
2.Na enzymaticke precistenie odporucam ovela lacnejsi pancreatin, entericky pokryty. Ine enzymy odporucam len podla potreby
3. samozrejme treba vsetko preratat na vahu. Ale davky co udavam su len priblizne, niekedy clovek potrebuje viac, inokedy mu staci aj menej. Telo ti povie, len sa ho treba naucit pocuvat.



34

Re: Bolesti svalov okolo klbov

ešte sa chcem spýtať na to, že v jednom e-shope, kde predávajú Serrapetazu na SK píšu, že : "Prípravok nesmú užívať osoby s vredovou chorobou žalúdka alebo dvanástika, s poruchami krvnej zrážanlivosti a so zápalom slinivky brušnej. Osoby s ochorením pečene, obličiek alebo pľúc by mali užívanie prípravku konzultovať s lekárom"
1.ja teda nemám vredy, ale gastritídu áno (liečim ju PepZinom a DGLkom)....tak môžem tú serrapetázu alebo nie????
2. a brať ju ráno nalačno popri  Pepzine? nepobijú sa účinkami?



35

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Ako som povedal, serrapeptaza sa v zaludku nerozpusti, tj nemoze zaludok nijak ovplyvnit.
A upozornenie, ze o vsetkom musis konzultovat s lekarom je tam pre to, aby ta odradili od pouzivania doplnkov, kedze v tom zriedkavo skoleni lekari ta skor od doplnkov odhovoria sirenim roznych , casto uplne lzivych sprav o nich.
Pri pouzivani serrapeptazy sice krvacania v tele mozu byt intenzivnejsie(zriedena krv plynie rychlejsie) ale serrapeptaza nie je pricina krvacanlicosti, ako su casto warfarine a coumadine. Cop sa tyka poruchj zrazania krvi, ked mas slabu zrazanlivost, tak by som si krv neriedil,
ale ked mas vysoku zrazanlivost, tak aj si ju neriedis, riskujes vytvaranie trombov a dokonca smrt na porazky, infarkty a zlyhania roznych nedokrvenych organov.
Takze to upozornenie plati len na nizku zrazanlivost krvi, nie na vsetky poruchy zrazanlivosti ako to lzivo tvrdi to "upozornenie"
Serrapeptazu mozes brat kedykolvek, okrem casu, ked sa intenzivne  alkalizujes.



36

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Nuž ja som pred pár rokmi mala problém s nízkym počtom krvných doštičiek ako dôsledok nejakých prekonaných viróz, chodila som s tým aj na hematológiu, ale liečili to iba kys. listovou, potom sa to upravilo, iba počas druhého tehotenstva ku koncu sa to zase objavilo ale po pôrode spontánne upravilo, teraz som mala pri všetkých odberoch krvi trombocyty v norme...
serrapetazu som chcela brať, lebo od posledného pôrodu pred 8 mesiacmi sekciou ma príšerne bolia kolená a bedrové kĺby...v niektorej inej téme som čítala, že aj vy ste mal podobné problémy po operácii žlčníka...hm, zaujímavé...tak isto neviem, čo pri tom pôrode do mňa všetko napchali, ale isté je, že som sa od vtedy ešte nedala dokopy...
tak teraz vlastne neviem, či to mám s tou serappetazou skúsiť, či radšej neriskovať s tým riedením krvi...



37

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Nuz ja beriem na klbove problemy klbove doplnky. Mozes byt este vyrabovana, najma ked nemas dobre travenie a kojis.
Ale moze to byt aj z premnozenych virusov a mykoplaziem na co som bral a dosial beriem extrakt z olivovych listov v dost velkych davkach(3 x 300 mg oleuropeinu minimum denne)



38

Re: Bolesti svalov okolo klbov

RNG napísal(a):

Nuz ja beriem na klbove problemy klbove doplnky. Mozes byt este vyrabovana, najma ked nemas dobre travenie a kojis.
Ale moze to byt aj z premnozenych virusov a mykoplaziem na co som bral a dosial beriem extrakt z olivovych listov v dost velkych davkach(3 x 300 mg oleuropeinu minimum denne)

1.Nuž, som presvedčená, že moje problémy sú práve z nejakých premnožených "bacilov"... mala som aj zvýšené ASLO...takže tá dávka oleuropeinu by bola 3xdenne dve kapsule z tohoto -: http://www.swanson.sk/p/376/olivov%C3%B … siln%C3%BD ??? - tj. 6 kapsulí denne - Pri mojich 50-tich kilách by možno stačili aj 4 kapsule celkovo za deň??? A k tomu NAC alebo tá serrapetáza?

2.ešte vás prosím o radu, momentálne beriem aj oregano (NOW) kvúli nádche a zahlineniu, ale mám pocit, že mi nerobí dobre na žalúdok, mám v ňom pocit ťažoby a bolesť, zatiaľ som sa dopracovala k dávke 4 kapsuly/deň a viac už asi skúšať nejdem kvôli tomu žalúdku...dá sa s tým niečo robiť(s tou bolesťou) - viem, že obyčajne radíte doplniť kyselinjy, ale neviem, či to mám s nimi kvôli asi ešte nedoliečenej gastritíde riskovať???? možno nejaká slabšia zmes, napr.: http://www.swanson.sk/p/352/za%C5%BE%C3 … nz%C3%BDmy ???,
inak na tú gastritídu + helicobactera beriem už asi druhý týždeň pepzin (1-2 cps/deň)+DGL (zatiaľ max. 4 ks /deň)+pankretin(NOW) (zataľ max. 2cps. deň)+ probiotiká a vlákniny...
zatiaľ nijaká výrazná zmena, ale asi to ešte nie sú dostatočné dávky, zvyšujem radšej postupne, len ma teraz zaskočila tá bolesť žalúdka po tom oregane...poradíte, čo stým???

Naposledy upravil: selinka (2013-11-18 19:57:13)



39

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Len zober tych 6 kapsuli extraktu z olivovych listov , aspon tyzden. Ja som napr bral na moju 100 kg vahu 2 x 5 kapsul, ked ma napadli zakerne mykoplazmy a skoro sa im podarilo ma poslat do dochodku.
Oreganovy olej v enterickych kapsuliach sa moze v zaludku rozpustit len ked tam nemas ziadne kyseliny. Kedze mas gastirtidu, je pravdepodobne, ze tam ziadne kyseliny nemas, inac by kyseliny tie mikroby, co ti sposobuju zapal zaludka kyseliny znicili
Skus si dat s jedlom kyseliny a po pol hodine zober oreganove kapsule. S jedlom pi co najmenej vody, aby si si kyseliny nerozriedila. Vodu pi a to najskor  az po 3 hodinach, ked je jedlo natravene a mikroby na nom znicene.



40

Re: Bolesti svalov okolo klbov

A môže sa Serappetaza, ktorá posobí v zmysle riedenia krvi, užívať popri vit. K (v Bonne Essential), ktorý posobí zas opačne??? Nebudú väčšie riziko vzniku krv. zrazenín???



41

Re: Bolesti svalov okolo klbov

K-2 sice trosticku zvysuje zrazanlivost, ale nie velmi. Ja beriem s K-2 samozrejme aj nattokinazu alebo serrapeptazu, . Vlastne tieto beriem aj tak ako Stredoeuropan povodom, ktory ma znacne zrazanlivu krv, az prilisne.



42

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Z čoho by mohli byť také divné tlaky v nohách, hlavne v kolenách, ako keď idete rýchlovýťahom a pri jeho dosadaní vám taký tlak "vojde do nôh"  -tak toto sa mne presne stáva aj pri obyčajnej chôdzi po ulici ... a nie len do nôh, ale niekedy aj do hlavy, do chrbtice a kolenami to skončí...a v tej chvíli, keď cítim tie tlaky, tak mám aj pocit nestability až zdanie pádu "dolu nosom" - je to veľmi nepríjemné, a netuším z čoho to je, ani čo sa s tým dá robiť...



43

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Moze to byt len pocit, a moze to byt oslabenie stien ciev.
Nestabilita je najma nasledok zapalov v strednom uchu(vestibularny syndrom, vertigo)



44

Re: Bolesti svalov okolo klbov

RNG, z čoho môže byť pocit takého vnútorného chvenia - trasu - hlavne v ramenách a kolenách - ale keď ruky predpažím, tak sa mi viditeľne netrasú, je to len taký pocit... - prvé čo mi napadlo je nízky cukor - keďže máme doma glukomer, tak som si ho hneď zmerala - 4,5 mol - takže v norme, potom tlak - 110/65 - u mňa normálny, inú príčinu neviem- dala som si asi pol hodinu predtým, než sa tieto pocity dostavili, kávu - žeby za to mohla ona, alebo nedostatok tekutín, alebo čo môže byť za tým????



45

Re: Bolesti svalov okolo klbov

Aj nedostatocna hydratacia to  moze vyvolat, aj malo vitaminu B-12, aj stress a pretazene svalstvo, proste pricin na to je hromada. Skus zobrat B-12 pod jazyk, ci sa ti to neukludni. A destresuj sa na maximum, lebo zijeme v svete plnom stresov a stres je zabijak, doslova.

Kava zuzi cievy a vyluci z tela vodu, tj moze to byt.