1

Téma: GSE

Mozem sa opytat, mam roztok GSE z iherb, kde je 60percent citricidal. Idem bojovat proti kvasinkam, len ma zarazilo ze na krabicke napis/iba na vonkajsie pouzitie.mozem to pit/ zriedene s vodou?



2

Re: GSE

zbytocne nova tema, hladaj v archive a dozvies sa



3

Re: GSE

Okolo GSE je dnes velky boj a kontraverzia. Takze sa vyjadrim len na citricidal concentrate,  professional strength, ktory sa mi zda este jediny nezmeneny.



4

Re: GSE

Iba sa chcem pripojiť ku Elen330 a odpovedať lenivcom a egoistom typu Martinka2 - v archíve je množstvo tém na GSE. Pohni zadkom Martinka2 a nájdeš to tam. Kto hľadá nájde, kto je lenivý a egoistický voči iným, radšej opäť založí už existujúcu tému.



5

Re: GSE

alexa123 napísal(a):

Iba sa chcem pripojiť ku Elen330 a odpovedať lenivcom a egoistom typu Martinka2 - v archíve je množstvo tém na GSE. Pohni zadkom Martinka2 a nájdeš to tam. Kto hľadá nájde, kto je lenivý a egoistický voči iným, radšej opäť založí už existujúcu tému.



dakujemmmmm, cmuk



6

Re: GSE

ucinok selenu u onkopacientov http://www.bezpecnostpotravin.cz/vliv-s … cinom.aspx



7

Re: GSE

"... ucinok selenu u onkopacientov http://www.bezpecnostpotravin.cz/vliv-s … cinom.aspx... "

Nepomýlil si sa MilanDr s témou? Selén a GSE akosi veľmi nesúvisia.



8

Re: GSE

Selen je antioxidant a je uzitocny proti rakovinam je ho treba doplnat aj vo vacsich kvantitach, ako doporucuje uvedeny clanok. Mnohi lekari ho odporucaju od 200 do 800 mcg, podla mnozstva jodu v tele, s ktorym spolupracuje selen.
Ale alexa ma pravdu, to patri do tem ako rakovina, stitna zlaza, a  doplnky potravin vseobecne



9

Re: GSE

Našiel som komentár na iHerb-e od jednej osoby, ktorá dostala odpoveď od NutriBiotic - z odpovede jasne vyplýva, že NB bolo zastrašené, a tak muselo zmeniť dodávateľa, ináč hrozilo vylúčenie GSE z doplnkov stravy!

We have not changed the formula of our GSE sold in the US, however, we have changed our GSE supplier. A benefit of the newer supply is that is has an improved taste over the old supply. The product still contains the same amount of grapefruit seed extract and the potency is the same. The old supplier for our GSE had not provided us with the proper paperwork to continue to be a dietary supplement and comply with GMP (good manufacturing practices) guidelines, so we changed the GSE supplier so the product could remain a dietary supplement. For your information, we do guarantee our products 100% and anytime that you are not completely satisfied with our products, you may return them to where you bought them for a full refund, credit, or replacement. In turn, we are happy to credit the store for the product.

P.S.: Keďže v aktívnej téme GSE sa rieši zdravotný problém s dieťaťom - nechcem sa tam znova montovať ako včera, preto radšej píšem do neaktívnej témy, lebo pomoc dieťaťu je dôležitejšia ako nejaký komentár na iHerb-e. Ďakujem za pochopenie.

Naposledy upravil: graupel (2013-08-26 09:53:56)



10

Re: GSE

OK. utoky na GSE z hladiska toho, ze obsahoval ucinny citricidal, tj chemicky zmeneny vytazok z grapefruitovych jadierok boli odvtedy, ked si zdravotny monopol vsimol, ze im to berie zakaznikov.  kedze ale nevedeli dokazat skodlivost, tak na to isli inymi metodami ako ociernovanie, byrokraticke zakazy dovozu do mnohych krajin a zrejme aj podplacanim a doslova kupenim si firiem, co sa casto robi na potlacenie neziaducej konkurencie.



11

Re: GSE

Nutribiotic vo svojom popise historie citricidalu tvrdi, ze vo vyrobkoch oznacenych 'professional strength" este stale ma v obsahu povodny citricidal s obsahom quaternalnych zlucenin, pozri na
http://www.nutriteam.com/citricidal/
Ze by predsa len?!?Informacia je Z roku 2013 tj neskor nez uviedli GSE, nehorky na trh, co neobsahoval nic viac, nez vytazok z grapefruitovych semien, bez quaternialnych zlucenin, len s polyfenolami.
Takze hladajte pod citricidal professional

Naposledy upravil: RNG (2014-08-08 22:24:25)



12

Re: GSE

Môže to byť tento?  http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm

Skusil som si ho kupiť, pri použivaní je to dosť horké, len neviem či aj účinne?



13

Re: GSE

Nuz aj ked tam machaju so slovom citricidal, nikde tam nie je spomenute, ze sa tam chemicky premenili polyfenoly na quaternialne zluceniny Takze je to ta slaba verzia.



14

Re: GSE

RNG napísal(a):

Nutribiotic vo svojom popise historie citricidalu tvrdi, ze vo vyrobkoch oznacenych 'professional strength" este stale ma v obsahu povodny citricidal s obsahom quaternalnych zlucenin, pozri na
http://www.nutriteam.com/citricidal/
Ze by predsa len?!?Informacia je Z roku 2013 tj neskor nez uviedli GSE, nehorky na trh, co neobsahoval nic viac, nez vytazok z grapefruitovych semien, bez quaternialnych zlucenin, len s polyfenolami.
Takze hladajte pod citricidal professional

Velka vdaka za skvelu informaciu smile

Ked som to hladal, tak tento sa tej informacii najviac priblizuje: http://www.needs.com/product/bio_chem_R … m_Research

Myslis, ze by to mohol by teoreticky ten pravy citricidal?



15

Re: GSE

Mozno. Drzim palce.



16

Re: GSE

Dakujem Ti RNG smile



17

Re: GSE

OK



18

Re: GSE

Pietro, podľa obrazku v tvojom odkaze vyzera ta flasticka tak isto ako aj tu, načo som sa pýtal v príspevku vyšie http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm ktoru som si skusil kupit.



19

Re: GSE

feri123 napísal(a):

Pietro, podľa obrazku v tvojom odkaze vyzera ta flasticka tak isto ako aj tu, načo som sa pýtal v príspevku vyšie http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm ktoru som si skusil kupit.

Uz ti aj prisiel ten citricidal?



20

Re: GSE

Ano, už mi prišiel, užívam ho, ani neviem aky ma učinok, ale horký je dosť.



21

Re: GSE

Test na ucinnost je napr zobrat 2 deci vody, dat do nich lyzicu cukru a dobre zamiesat kvasnice.
Rozdelit na dvoje, do jedneho nedat nic a do druheho  4 kvapky citricidalu(60% ) alebo 6 kvapiek 33%. To je 2 x tolko ako by malo zastavit kvasenie.
Ak tolko nestaci, skus zdvojnasobnit alebo strojnasobnit. Tak mozeme zistit, o kolko viac tohop treba na zastavenie kvasenia, tj ucinnost.



22

Re: GSE

feri123 napísal(a):

Ano, už mi prišiel, užívam ho, ani neviem aky ma učinok, ale horký je dosť.

A dorucili ti presne ten isty aky na tom obrazku?



23

Re: GSE

Áno je to taka ista flaštička ako na obrázku, jedine čom som si všimol že v eshope je na flaštičke napisane Grapefruit Seed Extract (GSE) a na flaštičke čo prišla je napisane iba Grapefruit Seed Extract bez toho GSE v zatvorke.



24

Re: GSE

Dakujem. A prosim Ta, nevies ci je na tej flasticke napisane, ze polyfenoly boli chemicky zmenene na ovela ucinnejsie kvaternialne zluceniny?



25

Re: GSE

Toto je na fľaštičke napisane:

Liquid concentrate is a natural quaternary compoud synthesized from the seed and pulp of grapefruit. The grapefruit bioflavonoids are converted into an extremely potent compound.



26

Re: GSE

Vyborne, ak je to teda pravda. To by znamenalo ze aspon tento Profesional  je ten povodny.



27

Re: GSE

Rng  napis mi prosim ta tvoj nazor na kvalitu tohto pripravku . Momentalne je v akcii za ok cenu, alebo by si odporucil iny extrakt z grep. jadierok ?
http://www.iherb.com/ZOI-Research-Grape … Caps/51270

Dakujem



28

Re: GSE

Ika, pozor, tu sa jedna o vytazok nie z grapefruitovych jadierok, ale z grape=hroznovych jadierok.
Tj dobry zdroj antioxidantov, ale nie antimikrobialna latka.

Naposledy upravil: RNG (2014-08-19 17:53:16)



29

Re: GSE

Dakujem za upozornenie - vobec som si to nevsimla. No ale uz som objednala, co uz...



30

Re: GSE

Nic. Je to dobry zdroj antioxidantov. Ja to beriem pravidelne, hlavne na cirkulaciu a oci



31

Re: GSE

Tak by si mi prosim Ta poradil ake davkovanie mam dat ked uz som to objednala?

Dakujeeem



32

Re: GSE

Ja beriem, ked nezabudnem 200 mg toho vytazku(, 95% PAC)



33

Re: GSE

feri123 napísal(a):

Toto je na fľaštičke napisane:

Liquid concentrate is a natural quaternary compoud synthesized from the seed and pulp of grapefruit. The grapefruit bioflavonoids are converted into an extremely potent compound.

Vdaka feri123 za tvoju odpoved.



34

Re: GSE

RNG napísal(a):

Vyborne, ak je to teda pravda. To by znamenalo ze aspon tento Profesional  je ten povodny.

RNG, ak vyrobca napise na flasticku, ze to obsahuje tie kvaternialne zluceniny, tak by to malo byt pravda, nie?



35

Re: GSE

Malo by to byt, ale zialbohu napr firma NutriBiotic este niekedy v septembri 2012 zmenila ich GSE na nehorky, a dalej pisala, ze obsahuje Quaternialne zluceniny, co uz neobsahovala. Az neskor, po hromade staznosti to zmenili.
Takze si nemozem byt isty, aj ked na ten profesionalny to dodnes tvrdia. pretro som tu popisal test s kvasnicami, aby sme si to mohli aspon ciastocne overit.Teda aspon na kvasniciach.
Ja som sa 2 x pokusal objednat tu profesionalnu formulu v minulosti, ale mi objednavku jednoducho zrusili.

Naposledy upravil: RNG (2014-08-22 18:24:55)



36

Re: GSE

Vdaka RNG, ked si kupim ten citricidal, tak vyskusam ten test ucinnosti a potom dam vediet.



37

Re: GSE

Prosím Vás, je tento GSE účinný pri proticandidovej diéte? Alebo len ten citricidal profesional?
http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Gr … l&ic=2

Ešte mám otázku. Syn (2r, 3m.) má hraničné hodoty šítnej žľazy, 2 mesiace bral Euthyrox 1/2 tbl z 25mg, teraz mu to znížili na 1/2 tbl každý druhý deň. Nemá žiadne príznaky ani potiaže, môže to byť prechodné (z prudkeho rastu, keď štítna nestíha), ale aj nie (rodinnná anamnéza, moja sestra hypothyreóza, aj ja počas tehotenstva), teraz už nie. Ja však nie som veľmi stotožnená s euthyroxom. Čo by ste mi pre syna odporučili? Jód? Aké dávkovanie? Vysadiť úplne euthyrox?

ďakujem



38

Re: GSE

ako som povedal  okolo toho citricidalu v novsich vyrobkoch je to dost neiste a nejasne. Ked vyrobok nespomenie, ze obsahuje quaternalne zluceniny, tak ich iste neobsahuje.

Iba 1/3 znizenych funkcii stitnej zlazy sa da vycitat z bezneho krvneho testu.
Kazdemu odporucam brat aspon tie zakladne doplnky ako selen jod zinok vitaminy C E D-3 K-2 mikrovlakniny a probioptika.
Na kazde z nich je vela roznych dovodov, to by som sem musel napisat celu knihu, co je na co dobre. A kazde z menovanych nedostavame v potrave v dostatku, podla vacsiny lekarov, co sa zaoberaju stravou a doplnkami stravy.

Euthyrox nahradza umelo nedostatok neaktivneho hormonu T-4, ale nenaprava funkciu stitnej zlazy.



39

Re: GSE

Dnes som urobil ten test ucinnosti citricidalu professional, konkretne tohoto: http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm

Este napisem co je na tej flasticke napisane:

CITRICDAL Liquid Concentrate is a natural quaternary compoud synthesized from the seed and pulp of grapefruit. The grapefruit bioflavonoids (polyphenolics) are converted into an extremely potent compound.

Vyrobca: Nutribiotic Professional, P.O. Box 238, Lakeport, CA 95453


POSTUP:

Dal som do dvoch poharov studenu vodu po 1 dcl, potom lyzicku cukru, dobre som rozmiesal, potom do jedneho 4 kvapky toho citricidalu (neviem mozno som omylom dal aj 5 kvapiek, pretoze je to take trosku hustesie, take akokeby slizske smile ), rozmiesal som, dalej som dal do obidvoch kusok drozdia (cca 10 gramov), dobre som to rozmiesal.

Test zacal o 19:37

potom asi po pol hodine  som to skontroloval, presnejsie o 20:12 - pohar s citricidalom nekvasil, pohar bez citricidalu uz zacal kvasit -> tak to nabublalo.

o 22:40 - pohar s citricidalom stale nekvasil a v tom druhom pohari boli stale tie bubliny.

Takze mam taky pocit, ze ten test dopadol vyborne, tak asi je to ten pravy citricidal. Co hovoris na to RNG?



40

Re: GSE

Hura!!!!
Tak predsa NutriBiotic sa nedal kupit uplne  a este stale vyraba aj povodny citricidal  s quaternialnymi zluceninami, hoci za ovela vyssiu cenu, ako kedysi.



41

Re: GSE

RNG napísal(a):

Hura!!!!
Tak predsa NutriBiotic sa nedal kupit uplne  a este stale vyraba aj povodny citricidal  s quaternialnymi zluceninami, hoci za ovela vyssiu cenu, ako kedysi.

tak ja neviem ci GSE za 29€ sa da povazovat za vyhru...
Slovak kupi za 15$ (len MOC v USA na porovnanie) a predava za 29€.

Ma niekto alternativneho dodavatela pre tento produkt?
V needs.com maju rovnaky, ale to postovne 23$ je na tom tiez cca podobe
http://www.needs.com/product/bio_chem_R … m_Research



42

Re: GSE

Mozno by ste mali pouzit sluzbu shipito.com a objednat viac flasiek, tak by sa postovne rozratalo na viacero produktov.
Dufam ze po case to bude predavat aj iherb.com a nahradi tak GSE, ktore neobsahuje quaternialne zluceniny.



43

Re: GSE

Tiež som si objednala ten z hoogle.sk, včera mi prišiel.

Pre info vkladám jednu recenziu na GSE – Citricidal z amazon.com z 11/2013, kde vysvetľuje ako to s citricidalom je a bude v budúcnosti:
3.0 out of 5 stars Product may be different than before., November 13, 2013
By
SW - See all my reviews
This review is from: Nutribiotic Gse Liquid Concentrate, 4 Fluid Ounce (Health and Beauty)
I purchased this product earlier in the year from Whole Foods Market, I believe. I've been using the product intermittently for probably over 25 years, manly if I have gastrointestinal distress, diarrhea, or if I believe I may have eaten some tainted food, and it usually resolves the problem with one or two doses. However, this bottle which expires in 12/17, didn't seem to do much. The label does not have the word "organic" on it as the previous bottle did, but it does say CITRICIDAL after Grapefruit Seed Extract in the ingredient list. However for some reason it didn't seem to be as effective for me For the use mentioned above. Nutribiotic verified that the bottle I have does contain CITRICIDAL, so I'm not sure why it didn't seem as effective.
Nutrbiotic has replaced Citricidal brand GSE with that from another supplier in 2 & 4ounce bottles, starting about a year ago. The new GSE is less bitter, less yellow, and doesn't foam. Some think it's less effective.
This change is a de facto bait and switch from Nutribiotic, because traditionally the product in this shape of bottle has contained CITRICIDAL, yet they still call it The Original GSE on the new labels, but it's not. One must buy a 1 oz. round bottle, Maximum GSE, to get actual CITRICIDAL. Previously the 2 and 4 ounce bottles had it, but in a lower concentration. (See UPDATE below.).
As far as the safety of CITRICIDAL, or GSE in general, it seems safe, but I myself would not use it regularly--just for specific occurrences, mentioned earlier; as far as the new version of GSE--it would be interesting to have it tested for antibacterial and antimicrobial effectiveness compared to the product with CITRICIDAL.

UPDATE:
I spoke to a customer service rep at Nutribiotic and she explained the reason that they switched from CITRICIDAL to another GSE supplier. Because of newer FDA regulations, they require from the supplier certain safety data and paperwork regarding internal use, which CITRICIDAL would not provide. Nutribiotic claims they had previously always tested the name-brand GSE for the presence of (the disputed) similar-structure synthetic preservatives through independent labs that had the properly sensitive equipment to avoid false-positives, and the synthetic preservatives (benzalkonium chloride, triclosan, and methylparaben) were never found, and that their chemical analysis shows that the replacement GSE is virtually the same chemically as CITRICIDAL; I told her I found the new GSE to be ineffective and asked if they tested it's antimicrobial properties. She said that they haven't, but even if they did they couldn't talk about it because of FDA regulations. I told her that they have made a decision to perhaps create a number of dissatisfied customers, but maybe they have no choice. She said the Maximum GSE will be available for those who want CITRICIDAL, although it has to be labeled Not For Internal Use. As for the CITRICIDAL GSE Professional version, 1 oz. (which I just I ordered), when current stock runs out it will also be converted to the non-name-brand GSE, but as that has not yet happened, the one I ordered should be the original product. In the future only the Maximum GSE will have CITRICIDAL GSE.

PS: to je tento: http://www.amazon.com/Maximum-GSE-Liqui … trate+1+oz.   
Na i-herbe som ho nenašla.

A ten PROFESSIONAL majú ešte aj na amazone: http://www.amazon.com/Citricidal-Grapef … oncentrate

Naposledy upravil: maca (2014-09-04 19:32:35)



44

Re: GSE

Tato tema tu uz bezi vyse roka, odkedy NutriBiotic prestal vyrabat citricidal s obsahom quaterniovych zlucenin.
Ale Nutribiotic profesional ho este stale vyraba, ako Profesional formula, ako som sa to vcera dozvedel od jedneho z citatelov, co urobil skusku ucinnosti na kvasnice.



45

Re: GSE

Ahoj, RNG, kedze ten citricidal professional presiel tym testom a stacili tie 4 kvapky, neviem, ale ako som hovoril mozno som omylom dal aj 5 kvapiek, lebo je to take hustesie a musel som trochu viac stlacit tu flasticku a tak nahodne tam aj kvapla ta piata kvapka, ale asi to nie je az tak podstatne.

Cize podla toho testu ucinnosti by malo stacit 35 kvapiek do 1 litra vody, ako odporucas? Vdaka.



46

Re: GSE

Presne tak.



47

Re: GSE

A mozem dat pre istotu aj viacej kvapiek, napriklad 40 az 50 kvapiek do 1 litra vody? Ci to uz je privela?



48

Re: GSE

Ak sa môžem opýtať na dávkovanie GSE pre dieťa, máme tento http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Li … l&ic=1

Syn má skoro 3 roky, mám v tom chaos, či mu treba nariediť menej kvapiek do vody, čiže napr. polovicu, 30 kvapiek na liter vody, alebo treba urobiť normálny roztok, 60 kvapiek na liter a dať mu len 2 dcl z tohoto roztoku? Ďakujem.



49

Re: GSE

Do kolko vody to das na tom nezalezi ale celkove mnozstvo citricidalu. Prepocitavanie nie je na roky, ale na vahu, tj v pomere vah medzi beznou dospelou (70 kg) a inou.
Najjeddnoduchsie je urobit normalne liter a dat z toho dietatu podla vahy cast. Moze sa to samozrejme aj ochutit roznymi ovocnymi stavami, tak to deti skor vypiju.



50

Re: GSE

Pietro, mohol by si prosím uviesť, aká je výrobná šarža toho " dobrého" citricidalu z hoogla...resp. to čo je uvedené na spodku fľaštičky...dik