51

Re: Panicka porucha

Ziadny potravinovy doplnok ti nemoze ublizit, ved su schvalovane ako uplne bezpecne panelom lekarov. Pri doplnkoch hovorime o doplneni, potlaceni roznych problemov ale vyraz "liecenie" je rezervovany len lekarskemu monopolu.
Tj tvoje problemy sa daju "potlacit" menovanymi doplnkami.
Pozor na zensen, ten je stimulant, nie prostriedok na spanie.
Melatonin je hormon, co nase telo samo vyraba a ten sposobuje ukludnenie, destresovanie a tak sa nazyva spankovy hormon.
Mozes ho brat v davke 3 az 10 mg tesne pred spanim.
Tvoja "panicka porucha" moze byt len jednoduchy nedostatok spanku, kde potrebujes na usporiadane informacii v mozgu najmenej 4 hlboke cykly spanku a ked ich nedostanes, mozes dospiet k dezorientacii, panike a dokonca nervovemu zlyhaniu=nervove zrutenie.



52

Re: Panicka porucha

Dobry den,

dakujem velmi pekne, zakupim si v lekarni teda tabletky melatoninu a uvidime.
Mozno by bodol tym padom doplnok 5HTP, ktory spominate vzdy vo svojich prispevkoch, kedze melatonin sa tvori zo serotoninu a viac lepsej nalady cez den by mi len prospelo smile A taktiez, kedze je to len doplnok, nemal by ublizit, pokial sa neberu antidepresiva, vsak ?

Urcite sa Vam zajtra ozvem ako som dopadla a co dalej, pretoze si sama nemyslim, ze by som trpela touto chorobou i ked niektore priznaky ako navaly horucav, ci zimnice, triaska, unava a tocenie hlavy obcas mam - citila som sa tak trosku vcera, ale zahnala som to aktivitou.
Vsteko to vsak moze byt nedostatkom spanku ako hovorite.

Dakujem zatial velmi pekne, pekny den.



53

Re: Panicka porucha

KOmbinacia liekov a doplnkov moze byt skodliva, ale nie kvoli doplnkom, ale kvoli chemickym liekom.



54

Re: Panicka porucha

Dobry den,

so psychiatrickou som sa dost dlho rozpravala, najskor chcela len kardiologicke vystrenie, no podla priznakov usudila, ze je to panicka porucha i ked nie v takom stadiu. Povedala, ze to treba liecit liekmi aspon 1/2 roka. Dala mi Tianeptin 12,5 mg polovicu tablety rano a polovicu tablety vecer. Ked som si precitala neziaduce ucinky docela sa toho bojim, kedze je to antidepresivum a ja depresie nemam vobec - som len trosku citlivy clovek povahovo. Takisto mam pit Oxazepam na noc, kedze nemozem spat, no to som si zakupila v lekarni Bio-Melatonin 3mg - rozpravala som sa o tom aj s pani lekarnickou, ktora povedala, ze to mam skusit striedat, Oxazepam a melatonin, kedze oxazepam je navykovy. Vraj by to malo byt bezpecne a nemalo by ublizit.

Myslite si, ze to bude v poriadku ? Samotnymi doplnkami to asi nebudem moct vyliecit podla toho, co mi povedala psychiatricka.

Dakujem velmi pekne.



55

Re: Panicka porucha

Nuz ja trpim obsedantno-kompulzivnou poruchou (OCD) uz takmer 20 rokov. Samozrejme som skusal chemicke lieky, ale narobili viac skody ako osohu.

Zacal som asi dvoma druhmy liekov a casom som sa dopracoval az k 4 druhom liekov a to kazdy aspon 2-krat denne, ale popritom mi psychiater stale zvysoval davky. Proste raz to pomahalo potom uz nie, tak mi musel zvysit davky. Jednoducho nekonecny pribeh. No, ako som trpel na ich skodlive a vedlajsie ucinnky, tak toto som nemohol nadalej tolerovat, pretoze by ma tie lieky nikdy nevyliecili, ale doslova znicili!!!

Tak som zmenil psychiatra, isiel som psychiatricke, ta uz bola ovela lepsia, pretoze sa mi znazila davat menej liekov a nie take vysoke davky.

Ale ja som proste musel ist dalej a hladat nieco prirodne. Ja som sa tiez pytal doktorky ci nieco neexistuje na psychicke problemy nejake prirodne prostriedky, zamozrejme,, ze mi povedala, ze nic neexistuje, ale len chemicky mi liekmi sa to da liecit. Samozrejme, ze som tomu neveril. Ale, teraz uz viem, ze oni to ani nemoze vediet, ved ich to v skolach neucia, ale ucia ich len to, ze len lieky su na liecenie a len nimi sa da liecit.

No a teraz aj viem, ze su v prirode latky, ktorymi sa daju liecit psychicke choroby. Kedze psychicke choroby su najmä s nedostatku (zriedka z prebytku) roznych neurotransmiterov, az 80% nedostatku serotoninu sposobuje rozne psychicke problemy.

A ked si predstavis, ze tie neurotransmitery si telo z niecoho musi vyrabat, a tie materialy ziskavame hlavne z nasej stravy, tak ako je mozne ze nic prirodne na to neexistuje, ak by to tak bolo, tak by mal na svete kazdy extremny nedostatok neurostrasmiterov a kazdy by mal rozne psychicke poruchy, od lahkych depresii, cez neurozy az po tazke psychozy. Nuz , ale nic, take sa nedeje.

Dnes uz som asi viac nez pol roka bez chemickych liekov a riesim to len doplnkami big_smile

Ale psychicke problemiy, mozu mat moho pricin, mozu ich sposobovat, rozne zamorenia od toxinov, tazkych kovov, rozne mikroby aj parazity, ale aj oslabene travenie, zla crevna flora, ale toto vsetko sa da adresovat.



56

Re: Panicka porucha

Detto.
Nevidim ziadny dovod na patentovane skodlive chemikalie, telo ich nepotrebuje na svoju normalnu cinnost. Normalne pri dostatku melatoninu nie su problemy so spankom, teda pokial nie si v strese.



57

Re: Panicka porucha

Dobry vecer,

lekarke som hovorila o tom melatinine, jedine coho som sa dockala, bolo mi vynadane, ze musim brat to, co mam predpisane a nic ine.

Som teraz z toho nesvoja, nechcem si kazit telo liekmi, no zaroven sa bojim, aby vsetko nebolo horsie.

RNG poprosim Vas, poradte mi, co by ste robili na mojom mieste - ake doplnky by ste uzivali a ci by to naozaj pomohlo. Naozaj chcem od Vas konkretnu radu ake doplnky miesto liekov uzivat.

Dakujem velmi pekne.



58

Re: Panicka porucha

Ja som to rozhodnutie urobil uz pred vyse 20 rokmi, ked som zistil, ze existuje skupina lekarov, co odvazne zacala pouzivat miesto liekov rozne potraviiove doplnky a maju s nimi znacny uspech.Odvtedy nechodim k normalnym lekarom vobec, s vynimkoch operacie zlcnika pred dvoma rokmi, co bolo treba vyrezat, lebo sa mi rozpadal/odumieral (nekroza)

Melatonin je latka, co samo telo vytvara na navedenie spanku. Zialbohu nie u kazdeho v dostatku, takze na stastie sa da doplnit bezpecnym potravinovym doplnkom.
Lekarov okrem ineho v skolach ucia, ze nic ineho okrem chemickych liekov neexistuje a ze nikto, ktory nema platny diplom zo skoly nevie nic o zdravi, len oni. A ze s pacientami treba hovorit autoritativne a akekolvek namietky treba tvrdo potlacit. Proste vychovavaju z nich "nadludi"
Skus melatonin na noc a cez den L-theanine.
Ak to nie je dost, skus obcas, podla potreby  vytazok zo st John's Wort, ako napr vyrobok firmy Paradise herb, kde v 3 kapsuliach mas odporucenu narazovu  dennu davku 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu. Ten ma ucinok na hladinu serotoninu(SSRI) hladiny norepinephrinu (SNRI) aj hladiny dopaminu a GABA v mozgu.



59

Re: Panicka porucha

Dobry den,

dakujem velmi pekne. Od vcera uz znizujem davky oxazepamu na noc 1/2 tablety, po takych 3 nociach chcem zacat striedat 1/2 oxazepam a melatonin a potom uz len melatonin...nechcem odrazu, postupne, aby bolo aj telo v poriadku.

Kedze mam antidepresiva predpisane len na 3 mesiace, skusim to dobrat, aby aj lekarka bola ok i ja, ze som prijala jej diagnozu a sposob liecby (je to len 1/2 tablety rano a 1/2 tablety vecer), potom by som skusila zacat s tym L-theaninom a St John´s wort.
Kontaktovala som aj jednu psychologicku, s ktoru to chcem tiez vsetko rozobrat, vsetky Vase rady i doplnky i ako sa staviam k liekom. Myslim, ze by mi mohla taktiez pomoct.

Som rozhodnuta sa s tym popasovat a kedze ziadne depresie nemam, len niekedy stav uzkosti a vnutornej triasky, zimnica uz vobec nebyva a navaly horucav prechadzaju, musi sa to dat vyliecit lahsim a hlavne prirodnym sposobom nezatazujucim organizmus chem. latkami. Skor ma znervoznuje to busenie srdca, i ked je v klude, dost casto ho citim a nie je to prijemne. Hlavne ked idem spat.

Este sa chcem spytat na doplnok 5-HTP...aky je rozdiel medzi nim a L-theanine, ci St Johns wort ? Citala som tu rozne diskusie, no som z toho trosku zmatena, kedze ste mi odporucili tie 2 vyrobky spominane vyssie.

Co hovorite na tie zensenove ampulky ?

Dakujem zatial velmi pekne.



60

Re: Panicka porucha

5-htp je polotovar na serotonin=5-HT.
L theanine je aminokyselina zo zeleneho caju a posobi hlavne ukludnuijuco cez opiove centra v mozgu.
St John's Wort(lubovnik) obsahuje latky ako hypericin a hyperforin, co maju ucinky na serotonin(SSRI), norepinephrin(SNRI) a tiez udrzuju vyssie hladiny dolaminu a GABA v mozgu. Vsetky menovane neurotransmitery ovplyvnuju kludovy stav
Zen-sen je adaptogen, co zvysuje aktivitu mozgu, tj rozhodne neukludnuje.
Ked chces vediet nazory na tieto doplnky, muiss sa poradit s niekym, co sa do doplnkov vyzna, nie hocijakym, lekarom alebo farmaceutom, co sa o tom nic v skole neucil.
To mozes rovno zastavit hociaku tetku na ulici....



61

Re: Panicka porucha

prave preto sa pytam Vas  smile dakujem velmi pekne.



62

Re: Panicka porucha

OK.



63

Re: Panicka porucha

Ako sa davkuje st johns wortk mozem rano nalacno alebo lepsie po jedle ? ak rano nalacno mozem to zapit kalinatom ci treba na spotrebu kyseliny ? dakujem



64

Re: Panicka porucha

Mozes ho brat akokolvek a kedykolvek, ale najlepsie je to rano, ked predvidas nejaku stresovu situaciu, co ti vyrabuje neurtransmitery a to vedie k depresii. Ucinok je asi za hodinu-dve a trva vyse 8 hodin.
Neprekroc dennu davku 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, co mas v 3 kapsuliach tohoto, ale zialbohu nie v inych
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … l&ic=5



65

Re: Panicka porucha

RNG napísal(a):

Mozes ho brat akokolvek a kedykolvek, ale najlepsie je to rano, ked predvidas nejaku stresovu situaciu, co ti vyrabuje neurtransmitery a to vedie k depresii. Ucinok je asi za hodinu-dve a trva vyse 8 hodin.
Neprekroc dennu davku 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, co mas v 3 kapsuliach tohoto, ale zialbohu nie v inych
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … l&ic=5

rng pisal si ze gama funguje len s b3 , st worth funguje a zvysuje gaba uroven aj bez vitaminu b3 ?

Dnes mi po 10 mesiacoch zistila psychologicka panicku poruchu spominala aj neurozu ale to neviem co je .

a myslis ze EPA alebo DHA mozu pomoct pri uzkostiach ?

Rng a pisal si ze ta b3 no flush http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 0-veg-caps
tento b complex ma no flush niacin ale mensiu davku myslis ze postacuje ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-12-14 11:22:13)



66

Re: Panicka porucha

GABA  sa tvori najma v crevach a prechadza cez mozgovu krvnu bartieru len ked sa naviaze na vitamin B-3 St Johns wort nedodava GABA do mozgu, len znizuje jeho spotrebu, podobne ako aj spotrebu setotoninu, norepinephrinu a dopaminu.



67

Re: Panicka porucha

RNG napísal(a):

GABA  sa tvori najma v crevach a prechadza cez mozgovu krvnu bartieru len ked sa naviaze na vitamin B-3 St Johns wort nedodava GABA do mozgu, len znizuje jeho spotrebu, podobne ako aj spotrebu setotoninu, norepinephrinu a dopaminu.

dakujem a co ten b complex co som ti poslal je to ta aktivna forma b3 no flush ?



68

Re: Panicka porucha

Je az na to, ze je ho tam dost malo. ked pri rznycy nervovych poruchach odporucam B-3, tak odporucam no flush 500 mg az 1000 mg denne. Ale nieco je lepsie vzdy, ako nic.



69

Re: Panicka porucha

Rng aky mas nazor na meditacie ? mas nejaky zdroj z kade sa to da naucit ? stale ked sa snazim meditovat rano ako niekto odporuca tak zaspim big_smile
nejaky clanok alebo video kde sa to dobre vysvetluje ?
ty meditujes ? cital som ze cvicis thai chi



70

Re: Panicka porucha

Meditujem aj cvicim. Nieco som sa za mlada naucil pri yoge, a dnes s mensou pohyblivostou uprednosrnujem thai-chi. Chodiom cvicit v kruzku s instruktorom/sense