1

Téma: Panicka porucha

rng mohol by si dat viac informacii o tejto poruche. Neviem ako sa pohnut dalej dost casto trpim roznymi pocitmi neviem ci to nie je aj neuroza ci je to nieco podobne alebo uplne nieco ine.
Kedze mam aj  potravinove alergie a k tomu IBS moze to mat aj suvis? Dik



2

Re: Panicka porucha

Panicka porucha je ked niekto nevie v pripade roznych stresovych situacii dostatocne kontrolovat svoje procesy v mozgu a tieto nadobudnu hladinu, ktora je dlhodobo neudrzatelna.
Klud reguluje serotonin, norepinephrin.noradrenalin, GABA ,melatonin a opiatove centra. Tiez hormony stitnej zlazy a adrenaklin a cortizol z nadoblickovej zlazy.Takze jedno alebo viacere z nich nefunguju dostastocne alebo funguju prilisne)(adrenalin) v pripade kriz.
Da sa to riesit volou (destresovanie, meditacia, hypnoza) ale aj doplnkami.

Samozrejme cokolvek, co oslabuje telo ma s tym suvis, napr GABA sa tvori v crevach a ukludnuje creva, tj IBS ma s tym definitivne nieco spolocne



3

Re: Panicka porucha

takze by som mala skusit GABA? lebo ked som brala tie tri tablety pri St john wort tak som nepocitovala  ziadne zmeny



4

Re: Panicka porucha

Spravny vytazok zo St John's Wort musi obsahovat 0.3% hypericinu a 3% hyperforinu. Samotny hypericin je ovela menej ucinny. Moja zena pouziva tento vyrobok, co tie obidve zlozky ma, hodinu pred roznymi masovymi akciami alebo stresovymi situaciami
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … -Caps/4913
Mne pomaha najviac L-theanine, 400 mg davka ma ukludni na hodne hodin.
Ale ja som si svoj boj s hyperaktivitou a hysteriou vybojoval uz v mladosti, ked som nevedel poriadne fungovat a silou vole som sa utlmil do fazy "korytnacky"=nic ma nerozhadze, vsetko treba brat s kludom a mierou. Toto mi od vtedy pracuje a musi to byt naozaj situacia velmi stresova, aby sa mi ta skryta prava povaha objavila. Tak mozno raz za 5 rokov, ale aj vtedy si to uvedenymi prostriedkami vcas zobrqanymi viem uplne utlmit.
GABA sa vytvara v crevach, ale do mozgu sa kvoli mozgovekj krvnej bariere nevie dostat. Dostane sa tam len ako zlucenina s vitaminom B-3, ktora je dnes na trhu pod menom Picamilon.
Ale ked beries hodne B-3, tak sa vytvara tato zlucenina zrejme  aj v tele, preto velke davky B-3 dokonca zmensia pravdepodobnost schizofrenickych zachvatov(skraty v mozgu pre prilisne vysoku aktivitu=prisilne nervovoe signaly). Dobra forma je Inositol Hexaniacinate, a davky su az do 2 x 500 mg. Vyskusaj, mozno ti to pomoze.



5

Re: Panicka porucha

mohol  by si dat konkretne link



6

Re: Panicka porucha

Casto je pod nazvom "no flush niacin" ako napr tento
http://www.iherb.com/Natural-Factors-No … sules/2651
Ja to kupujem odtialto vo vacsom baleni
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-240-caps



7

Re: Panicka porucha

a na PP by bolo ktore vhodnejsie GABA , L-theanine alebo 5 HTP?

Naposledy upravil: sssisa (2013-03-12 14:28:00)



8

Re: Panicka porucha

Nemam ani sajnu, nedostatkom ktoreho neurotransmiteru trpis.
Ak je to serotonin, tak potrebujes 5-HTP, ak je to GABA, tak potrebujes alebo vitamin B-3 vo forme inositol hexaniacinate alebo priamo zluceninu B-3 s GABA pod menom Picamilon, lebo GABA sa v tele vytvara v crevach ale bez zlucenia sa z B-3 nemoze dostat do mozgu cez mozgovu krvnu barieru.
L theanine je ukludnujuca aminokyselina z caju, utlmuje reakcie ale neuspava. Ta by bola pravdepodobne na PP asi najlepsia.



9

Re: Panicka porucha

a ak mam aj IBS ???



10

Re: Panicka porucha

Travenie treba napravit v prvom rade, to co sa ti z jedla nevstreba pri zlom traveni, su stovky, mozno tisicky roznych zivin, to sa neda vydoplnkovat.
Travenie je vec dostatku kyselin enzymov mikrovlaknin a spravnej nasadenej probiotickej flory v crevach



11

Re: Panicka porucha

ako toto vsetko uzivam,,,
len som chcela vediet ci by IBS s panickou poruchou vam nepomohlo mi poradit co by bolo pre mna najvhodnejsie ale asi to bude ten L - theanine ako ste uz pisali



12

Re: Panicka porucha

Nemam krystalovu gulu, takze neviem predpovedat ani robit diagnozu na dialku, ale zda sa , ze na paniku by jeden z menovanych mal zabrat, skus ukludnujuci L-theanine.
Ale pri IBS mas poskodenu absorbciu roznych zivin a teda aj polotovarov na neurotransmitery, takze mozes mat problemy aj s serotononom, norepinephrinom, GABA, dopaminom a inymi.
Preto zdoraznujem zasadne pri akomkolvek naznaku zleho travenie alebo absorbcie sa sustredit na napravu travenia a absorbcie, inac postupne pridu stovky roznych zdravotnych probemov.



13

Re: Panicka porucha

sisa daj si zensen, nejaky kvalitny podla navodu napr. jamieson sibirsky 2x2 denne a uvidis ze sa to zlepsi



14

Re: Panicka porucha

Jamieson je daleko od kvalitneho, niekto sa tu snazi tlacit ich produktu, opakujem
"Zensen" je sice dobry adaptogen  ale pochybujem, ze pomaha na dusevne choroby, ktore su vysledok zlych hladin neurotransmiterov.
Naviac ani neodmoruje telo, takze neviem akym mechanizmom by pomohol na derealizaciu alebo depresie.
A ked aj, tak by som si zvolil lacnejsi a silnejsi vytazok, nez predava Jamieson, tj len mletu koren v prasku.

Tu mas napriklad silny vytazok, 50:1 za celkom miernu cenu, keby si ho chcel vyskusat, mozno ti pomoze na nieco
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Sib … -Caps/4245



15

Re: Panicka porucha

1. netvrdim ze zensen lieci depresiu!
Len moja osobna skusenost. A sorry asi tom to prehnal s tym Jamiesonom, nechcem nic tlacit ani reklamovat, len preto som ho spomenul lebo JEDINE!! co mi pomohlo sa ukludnit, a neabsolvovat "panicky atak" je zensen.  A to som si kupil len ten "nekvalitny" prave od tejto firmy. Clovek co ma akutny problem pride do lekarne a ma. Kym si nieco objedna tak to potrva nejaky ten den a moze to obdobie zatial preklenut.  Ked prisiel prvy atak, bol som dost v soku, nikdy som nic nezazil podobne, srdce bilo ako pri maratone, telo stuhute,  moj zrak sa zastrel, ako keby som pozeral z takej posunutej reality na svet smile tazko sa to opisuje, tras svalov, ekzem, a dalsich x problemov, zastavene travenie (nevedel som poriadne poriesit velku potrebu)..  no nic prijemne. Nezmyselna uzkost iracionalna, stres... hadzal som do seba vsetky tie oblbovaky z lekarne valerian a vit B atd.. nic, utlmilo to mierne, avsak nezlepsovalo.  Presli asi 4 mesiace som sa trapil ako chodil ako matoha po svete. Cital som ze stres ovplyvnuje produkciu hormonova (rozbite totalne, ziadna chut na sex) a vobec procesov v tele. Vsetko na ruby v tom mojom, neskutocna unava len som lezal po praci a spal. Energia na NULE. Celkom sa viem vzit do koze toho typka z druheho topicu vo fore.  Potom som jedneho dna vyfasoval na neurologii MSM a daval kedze ma bolel chrbat. To som este netusil ze vlastne panic attack problem so sebou prinasa depresie, alebo opacne? kto vie. Kazdopadne v tom obdobi som narazil v lekarni na Zensen sibirsky (udajne menej kvalitny ako korejsky)  a nejaky ten tyzden daval popri MSM aj zensen.  Po tyzdni dvoch sa stalo nieco neuveritelne.. pocitil som ako sa mi uvolnil chrbat, ako uz poslednych 5 rokov nie. Z nicoho nic ako som sedel v praci. Rozmyslal som ci sa mi to nezda smile potom som skocil na wcko, absolvoval taku stolicu ze som myslel ze som ju neabsolvoval asi tyzden a vratil som sa do reality. BUM.. vsetko bolo jasne, zrak ostry ako orol, zmysly fungujuce na 100% a po 5 rokoch ma nebolel chrbat, bol som ako z gumy, zmizli mi vsetky ekzemy!!!  Co som si roky myslel ze mam znicene platnicky, slachy klby... zrazu ma nic nebolelo. Neskutocna lahkost a pocit zdravia ktory treba zazit. Ocividne moje telo nakoplo MSM ... a zensen spracoval mozog ktory sa rozbehol. Dokonala kombinacia!

Vsetky moje symptomy sposobuje depresia = panic attack. Od ekzemu, bolesi chrbta, spomalene myslenie, pocity rozne...

Problem tohto riesenia je ale ze nie je trvacne, ocividne moje telo ma problem, pretoze ked som nad sebou tak spatne rozmyslal tak k tomu stavu, prvemu ataku to smerovalo, moje telo vycerpalo vsetko co mu pomahalo bojovat zo stresom,  nadoblicky vyslahane atd.. no proste bolo toho na neho dost. 

Nebol som u psychiatra a priebezne hadzem do seba zensen a ten ma drzi v stave OK. Samozrejme rad by som bol keby sa mi podarilo vratit telo vlastne tam kde nikdy nebolo za tie roky, lebo som nepoznal moc pohodu smile

Zatial stale bojujem a skusam co sa da, NIC opakujem NIC lepsie na panicku poruchu a "spomaleny" mozog a vobec procesy v tele ako zensen som nenasiel.



16

Re: Panicka porucha

Mozno este

Ženšen vo zvládaní depresie
http://adaptogeny.sk/efiko/patho/zensen … -1374.aspx

http://adaptogeny.sk/efiko/physio/p%C3% … -1310.aspx

na tej stranke, je toho kopec treba prelistovat, mozno niekomu pomoze info

http://adaptogeny.sk



17

Re: Panicka porucha

Nuz vsetko je mozne, lebo v tele su niwe veci jednotlive ale vzajomne jedno druhe ovplyvnujuce. A rozne adaptogeny su mnohym na vselici pomocne, lebo funkcia adaptogenu v tele je schopnost sa prisposobit roznym situaciam.
Sibirsky zensen nie je menej kvalitny, len ma ine adaptogenne vlastnosti a ciastocne ukludnuje. Mozno to ti bolo treba pri prilisnej spotrebe neurottransmiterov a z tohop potom vyplyvajucej deproesie. Ale to nie je sam o sebe liek na deptresdie, to je len postranny mozny ucinok na niekoho, tj nic velmi iste.
Stoji ale za pokus v kazdom pripade. najma vo vacsej davke, tj ako silny vytazok.
Ja pouzivam bezne adaptogeny ako chaga, maca, agaricus blazei, astragalus cordyceps a predtym som pouzuival aj rozne zensene, zialbohu na mna bez vacsieho vplyvu v tom case.
Skusil som aj latku podobnu zensenom, gymnena pentaphyllum, urcity cas som pil z nej silny caj, ale tak isto som nic osobne nepocitil. Ono je to velmi individualne, takze clovek musi obcas experimentovat a skusat rozne, az dojde na to, co mu "sadne"



18

Re: Panicka porucha

ahoj rng,
manzel ma panicku poruchu a nedavno mu "nasli" aj uzkostnu generalizovanu poruchu.
vysadil pred pol rokom AD, docasne celkom ok (obcas braval narazovo lexaurin), teraz lexaurin denne, vratili sa mu traviece problemy nasledkom psychiky.
zvazuje navrat k AD, no prehovaram ho, aby skusil nieco ine.
doporucujes tu Paradise herbs a vytazok zo zeleneho caju, co sa da brat dlhodobo? je toto dobra volba?
pripadne co ineho, ucinneho by mohol skusit?
Dakujem.



19

Re: Panicka porucha

Samozrejme je to dobra volba, najma ked to nemusis pouzivat cely cas, len v pripade potreby.
L-theanine je znacne ukludnujuci v davkach 2 x 400 mg.
Ale mal by celkove adresovat stres, ktory sa da znizit a tym aj spotreba neurotransmiterov, tj nedochadzalo by k ich vycerpaniu a nasledovnej depresii.
Pozri na temy
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok
a najma na
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres



20

Re: Panicka porucha

dakujem.



21

Re: Panicka porucha

OK



22

Re: Panicka porucha

pekny vecer RNG
potrebujem poradit mavam uzkostne stavy asi to bude najskor uzkost, mavam taky cudny otrasny vnutorny pocit, nedokazem sa ucit proste nic nedokazem robit je mi do placu a ked mam skusku alebo skolu tak ma to drzi aj 2-3 dni, a k tomu priatel ma odist o par mesiacov za pracou do zahranicia na pol roka uz teraz to prezivam a nezvladam to :,( co by ste mi poradili co mam robit alebo uzivat



23

Re: Panicka porucha

este som zabudla ze St john mi nejak nepomahal a L theaine jedna kapsula tiez som nevidela nejake zmeny



24

Re: Panicka porucha

Nic nie je 100% ucinne, kedze nervove poruchy su z roznych pricin, od nedostatkov neurotransmiteroc az po rozne zamorenia tela.
Len samotnych neurotransmiterov je kopa, pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Neurotransmitter
Lekari hovoria o nedostatkoch serotoninu, pripadne norepinephrinu, ale je ich aj kopa dalsich, ako vidis, hoci tie prve dva su pricinou vyse 80% nervovych problemov.



25

Re: Panicka porucha

co sa tyka L theanine kolko mozem za den brat tablety a ako casto
a su nejake doplnky na norepinephrinu lebo na iherb mi nic nenaslo
dakujem



26

Re: Panicka porucha

Menovany extract z st Johns wort ucinkuje aj ako SSRI(tj na serotonin) aj SNRI(tj na norepinephrin) aj ciastocne aj hladinu Gaba v mozgu.
L theanine posobi najma na opiove(ukludnujuce) centra v mozgu
a jeho spravna davka je 2 x 400 mg.
Kedze neuspava, moze sa brat aj pocas dna, podobne ako zmes vitaminov B pod nazvom Stress B plus C.



27

Re: Panicka porucha

Zdravím, aj ja trpím úzkosťami a panickou poruchou...s veľkým očakávaním zázraku som si zaobstarala L-theanine (Swanson Sun Theanine, double strenght), ale mám pocit, že mi nepomáha (dávka 400mg), skôr by som povedala, že som po ňom ešte viac "rozhodená" ako keby som si ho vôbec nedala sad
Dali by sa z toho vyvodiť nejaké závery o tom, ktorý neurotransmiter mi vlastne chýba (serotonín, GABA???, iný...) a tým pádom adresnejšie vybrať doplnky????

Naposledy upravil: selinka (2014-02-07 21:59:37)



28

Re: Panicka porucha

L-theanine posobi na opiove centra v mozgu, cim ukludnuje.
Na serotonin na tvorbu je 5-HTP, proti odchytu(zanikaniu) je st Johns Wort, ktory ma aj ucinok na norepineprine a ciastocne aj na GABA.
Gaba sa dostane do mozgu len ako zlucenina s vitaminom B-3 doplnok na trhu na to je pod menom Picamilon. Ale s doplnkom B-3 vo forma inositol hexaniacinate sa v tele tato kombinacia vytvara tiez, na to odporucaju davku 2 x 500 mg B-3. GABA samotna sa vytvara najma v crevach, ktore ukludnuje, ale ako taka sa nemoze dostat do mozgu cez mozgovu krvnu barieru.
Dalsi dolezity je napr dopamin
Na depresie je na 80% ucinne adresovanie serotoninu, na nepokoj obvykle sa jedna o opiove centra. Ale inac je to vsetko len hadanie a skusanie, lebo priame merania neurotransmiterov v mozgu sa nedaju na ludoch zatial robit.

Naposledy upravil: RNG (2014-02-08 00:13:42)



29

Re: Panicka porucha

pre uzivatel1. pozeram, ze mam rovnake stavy ako popisujes. mal si aj tocenie hlavy? hlavne ta bolest chrbta je hrozna. najhorsie je, ze to prepichuje aj do hrude. bolo to tak aj u teba? ake MSM si bral, alebo beries?



30

Re: Panicka porucha

Bolest chrbta moze byt z roznych dovodov, od mykoplaziem, cez viralne utoky az po rozne kalcifikaty a vyrastky na stavcoch. Moze to byt aj poskodenie diskov. Poskodenie diskov a vyrastky ale vidiet na CT alebo aj roentgenovch snimkoch.
MSM , praskove, si davam casto  do vody na pitie, lyzicku=asi 4 gramy denne

Naposledy upravil: RNG (2014-02-08 20:45:41)



31

Re: Panicka porucha

RNG je treba organizmus po dlhodobom strese nejak vyhojit a ak ano, co treba urobit? Dakujem.



32

Re: Panicka porucha

Pozri na temy stress a spanok
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres



33

Re: Panicka porucha

inulin vlaknina alebo ovsenu vlakninu? beriem psyllium, probiotika, enzymy, betain HCL



34

Re: Panicka porucha

Inulin je lepsi,ovela jemnejsi  ako ovsenna vlaknina , ale zase ovsenna vlaknina je bohata na betaglukany, beta1,4 na imunitu.



35

Re: Panicka porucha

kedy je najlepsie ju brat tak ako psylllium rano 2k lyzicky?



36

Re: Panicka porucha

Nuz ja pouzivam zmes vsetkych mikrovlaknin tj psylium, inulin arabinogalactany, glucomannan, modifikovane pektiny  , pridam do toho praskovy vymrazeny koncentrat z aloe vera a z tejto zmesi su dam lyzicu kopcom do mojej vody na pitie(liter), spolu s praskovym vitaminom C a ovocnym nesladenym koncentratom  a nosim so sebou a obcas si dam glg-dva cez den. Do vecera to vypijem Takze ja mam prisun mikrovlaknin kontinualny/neprestajny, spolu s vodou a vitaminom C a antioxidantami z ovocnych koncentratov. Do zmesi pridam asi 10 kvapiek citricidalu co je dost, aby sa to nedajboze nekazilo a to trosticku zvysuje aj imunitu zaroven



37

Re: Panicka porucha

Dobry den potrebujem poradit pred par rokmi mi zistili alergiu na kasein a soju po 4 rokov som opat navstivila alergologiu kde by opat zobrali krv diagnoza
Dgn:Alimentarna intolerancia
       Sy nadprodukcie cIgE
       Asthenia corporis
Ig kvant: IgG 16,82  IgA 2,87  IgM 1,26
IgE total 651
Komplement: C3 1,0   C4  0,21
anti - soja: IgA 1,4 hranicne pozit., IgG 0,3 negat
BAT: kravske mlieko 10,6% negat
kasein 12,6%negat
alfa - laktalbumin 8,2%negat
beta - laktglobulin 9,8%negat
Serol.hladiny Ig G-A-M v norme, vyznamna hyperprodukcia cIgE
AutoAb: APCA negat, IF negat
DAO: hladina 28,1 negat,funcia 7,3 mierne znizena
anti-gliadin:IgA 24,4 pozit, IgG 1,5 negat
anti-deamin.gladin:IgA 12,3 pozit, IgG 1,4 negat
EMA negat
dgn: Coeliakia /laborat. pozitivita IgA

vysvetlenie mam take ze alerigu na mlieko uz nemam na soju mi ostala a ze mam celiakiu, ako je to mozne ze zrazu sa to vsetko zmenilo co sa tyka mlieka vdaka comu mi ta alergia zmizla mozem teraz konzumovat mliecne vyrobky? ak ano nevrati sa mi to?
a co sa tyka celiakie ako to ze pred par rokmi mi vysla negativne a zrazu som alergicka na gluten
Beriem stale psyllium, enzymy, betain HCL a probiotika mohli by ste nieco mi to vysvetlit popripadne poradit? Inak alergologicka este pred vysledkymi krvynych testov mi odporucila drzat bezlepkovu dietu na 2 tyzdne kym pridu vysledky a kedze mi prisli pozitivne na celiaku pri biopsii mi to moze skreslit vysletky aka pravdepodobnost je ze to tak moze byt? DAKUJEM



38

Re: Panicka porucha

Ono alergie su casto zavisle od toho, kolko s toho alergenu jes. A tak isto maju rozny stupen, od slabej/hranicnej az po silnu=chorobnu.
Nejake enzymy telo vzdy vyraba, ale ked to nie je dost, postupne sa zamori a to sa odrazi na rozbore krvi a inych ukazovateloch alergii.
Zialbohu nie su este dost silne enzymy na lepok, tj ked mas s nim zamorene telo, nepredpokladaj, ze za 2 tyzdne sa samo od seba odmori.



39

Re: Panicka porucha

takze teoreticky preto uz nemam alergiu na mlieko lebo som da sa povedat na 100% drzala dietu cize keby ze zacnem konzumovat mliecne vyrobky alergia sa mi vrati?



40

Re: Panicka porucha

Moze. Teda pokial nebudes brat na mlieko chybajuce  enzymy.
Tento napr ti ppomoze stravit najmenej pohar suroveho mlieka a ovela viac skvasenych mliecnych produktov.
http://www.iherb.com/Enzymedica-Lacto-C … l&ic=1
Brany na prazdny zaludok ti ocisti telo od mliecnych zamoreni.



41

Re: Panicka porucha

a mozem sa nejak branit nejakymi doplnkami na mozne alergie do buducna keby som dostala? kedze mam nadbytok IgE je stale moznost ze mozem hockedy dostat hocaku alergiu ako teraz na lepok.



42

Re: Panicka porucha

Alergia na lepok nie je z vysokeho IGE, asle z nedostatku enzymov ucinnych na lepok.
pozri na rozne imunoglobuliny, na co ich telo vylucujem, aby sa branilo
http://en.wikipedia.org/wiki/Antibody
IgE je na obranu proti roznym alergenom tj mozno mas alergicke reakcie na pel, plesne, prach, roztoce a podobne a preto mas zvysene IgE
Na vzdusne alergie je dobre pouzivat quercitin, 3 x 600 mg, tiez rozne cistiace enzymy, ako napr bromelain, pancreatin a serrapeptazu.



43

Re: Panicka porucha

Stale beriem psyllium, enzymy na travenie, betain HCl a probiotika mala by som brat este ine doplnky? popripadne zmenit?
K tym alergiam robili mi na kozi test ci nemam alergiu na travu, prach atd. nemala som ziadne reakcie. Neviem preco mam zvysene IgE.



44

Re: Panicka porucha

Mozes mat rozne potravinove alergie a mozu byt tak slabe a viacero, ze sa prakticky ani na testoch neukazu.
Inac alergenov chemickych su desiatky tisicov, vcitane mnohych chemickych liekov. takze kazdenu odporucam si odmorit telo, ci uz pravidelnym branim absorbentov, tj najlepsie zmesi roznych mikrovlaknin, obcas si precistit telo silnymi enzymami a aspon raz do roka precistit pecen protokolom dr Berksona.
Nuz a pokusil by som sa aj adresovat parazity, napr 20 dennou protiparazitickou kurou dr Huldy Clark, ktoru dostanes aj na Slovensku od ceskej firmy JUKL. Parazity tym ze sa jedlo rozvaza dnes po celom svete a ludia tiez cestuju krizom krazom su podstatne rozsirenejsie, nez su lekari ochotni priznat. Na tuto exploziu parazitov  totiz vobec neboli pripraveni v skolach, a  niektori parazitologovia tvrdia ze az vyse 90 % populacie ma aspon jedneho parazita v tele, mnohi viac druhov.



45

Re: Panicka porucha

Dakujem za odporucania a co sa tyka doplnov ktore beriem mam v tom pokracovat?



46

Re: Panicka porucha

To co beries patri medzi zakladnym doplnkom co by mal brat kazdy co nema prilis dobre travenie a absorbciu.
Plus selen zinok, jod, vitaminy C E  D-3 a K-2



47

Re: Panicka porucha

Dobry den pan RNG,

pred par dnami mi diagnostikovali panicku poruchu. Moje priznaky : busenie srdca a vysoky tep hlavne v noci sa nato zobudim, triaska, navaly horucav, niekedy opacne zimnica a studene nohy, potenie. Ja som cez den ako tak v poriadku, nepocitujem nejako tuto chorobu, najhorsie je, ked si lahnem do postele a idem vecer spat a samotna noc. Vacsinou sa zobudim o 3tej rano na busenie a uz nedokazem zaspat. Ak sa zobudim neskor bez busenia srdca, tak s triaskou a akousi uzkostou. Najskor mi lekarka dala urobit vystrenie stitnej zlazy, ta je v poriadku, srdce vraj tiez i ked niekedy s miernou tachyrkadiou a vysokym tepom. Beriem betablokator CONCOR na utlmenie busenia srdca kazde rano polovicu tablety. Taktiez mam predpisane tablety CITALEC - kazde rano jednu tabletu. Skusala som si ju dat a bolo mi po nej velmi zle, takze to bol moj prvy i posledny pokus. Na vecer mam uzivat OXAZEPAM 1tab, aby som mohla aspon tak nieco naspat v noci. Nechcem sa vsak dopovat nayvkovymi liekmi, ktore maju vedlajsie ucinky a zatazuju pecen a celkovo nie su prospesne telu cloveka.

Poprosim Vas o radu, ako zmiernit chorobu alebo ako sa jej uplne zbavit ? Nechcem brat ziadne lieky. Prosim Vas.

Som velmi rada, ze som nasla Vasu stranku s diskusiami, kde dokazete poradit s doplnkami na prirodnej baze. Citala som tu vela clankov - 5HTP, L-theanine, stress B, vitamin D3, St Johns Worth, rybi olej, zensen, ajuverdsky caj,...

Poprosim Vas o radu, co je mozne uzivat namiesto tabletiek od lekarov na zmiernenie priznakov choroby, ci jej vyliecenie ?

DAKUJEM VELMI PEKNE !!!



48

Re: Panicka porucha

Concor ma medzi skodlivymi ucinkami aj busenie srdca.
http://www.drugs.com/bisoprolol.html
Na znizenie tlaku treba adresovat stress a spanok, pozri na prislusne temy, ako na to.
Mozno mas zle travenie alebo hospodarenie s mineralmi, co sa stava najma pri prechode a po nom. Tam pomoze brat yam v davke 200 mg Diosgeninu denne.
Vysetrenie stitnej zlazy z krvi objavi sotva 30% pripadov so znizennou/zvysenou cinnostou stitnej zlazy. Odporucam kazdemu si doplnat jod a selen, lebo tieto su potrebne na hromadu procesov v tele a dnes ich dostavame primalo. Naviac nas o ne rabuje zamorenie chlorom fluorom a bromom.

Naposledy upravil: RNG (2015-04-14 01:00:22)



49

Re: Panicka porucha

Dobry den,

tlak ma v poriadku, ide o zvyseny tep a samotne busenie srdca. Po Concore sa mi srdiecko ukludni a pomaha aj dychanie.
Dnes som si kupila aj probiotika (Nutrolin-B). Jod a selen je bezepcne uzivat kazdy den ako doplnok ? Neublizia ?
Vo stvrtok idem psychiatricke, aby mi potvrdila, ci vyvratila diagnozu panickej poruchy stanovenu obvodnou lekarkou. Urcite sa Vam opat ozvem.

Vcera som cez den bola uplne v poriadku, po Oxazepame som spala asz do 5.00hod rana a nemala som rano ani ziadne chvenie, ci triasku...no teraz cez den na mna prisiel pocit unavy az odpadnutia, stuhnute svalstvo, naval tepla a celkovo sa citim slaba...

Poprosim Vas, ak sa mi potvrdi panicka porucha, da sa liecit doplnkami, ktore odporucate, teda nebrat ziadne lieky ako CITALEC a podobne, t.j. doplnky ako uvadzate zo stranky iherb 5HTP, L-theanine, stress B, vitamin D3, St Johns Worth mozno tiez rybi olej, zensen, ajuverdsky caj, ktore som tu videla v diskusiach.. ???

Dakujem velmi pekne.



50

Re: Panicka porucha

Este som zabudla povedat, ze predtym ako min lekarka povedala, ze mam panicku poruchu som mavala problemy so spanim - nemohla som zaspat, viackrat budenie sa v noci, hrozne sny, potenie.....skusala som bylinkove caje na spanok, no nikdy mi nepomohli...teraz nemozem spat vobec sad(