1

Téma: lieky s doplnkami

Mily RNG,

sledujem uz dlhsi cas vase forum, aj vyuzivam vase znalosti, ktore mi i par ludom skvele pomohli - za to dakujem!
Moja mama berie dost liekov - na vysoky tlak, srdce, riedenie krvi, cholesterol, stitnu zlazu, osteoporozu...Dala som jej nattokinazu (1x denne 2000 FU), serrapeptazu (1x120 000), Pancreatine High Potency od Now Foods (1x1 cps denne k jedlu, 1x1-2 cps denne nalacno), Policosanol Double Strength (1x denne 2 cps), Hawthorne (1 x denne 2 cps).
Uziva to, zatial mesiac, ale boji sa vyradit lieky a preto doobeda berie postupne lieky a poobede doplnky. Nedavno jej paradne vyskocil tlak (180/?  - druhu hodnotu si nepamatam) a o to viac sa obava lieky vysadit.  Trva na tom, ze je ochotna brat doplnky, ale liekov sa zatial nevzda.

Myslite, ze doplnky budu mat ucinok, ked sa budu podavat subezne s liekmi? Viem, ze to nie je najlepsie riesenie, ale nechcem nasilu presadzovat svoju pravdu.

A aby ste vedeli, v com vase rady pomohli:

1. vecne som bola zahlienena v nose i krku a v zime je travenie kvoli mensiemu prisunu zeleniny ( milujem ju v salatoch, no v zime je mi po nich chladno) trosku pomalsie. Na hlieny nadherne za 2 tyzdne zabral oreganovy olej s NAC a GSE brane ustne i kvapkane do nosa. K tomu kopa esteru C s bioflavonoidmi. Len si to musim zopakovat, bo som zas bola nachladnuta. Travenie naprava Pancreatine ( i nalacno, i k jedlu, obcas to prestriedam s Digest Platinum nalacno), probiotika s mikrovlakninami ci jalbkom, mikrovlakniny s kopou vody. Na tvar pouzivam pletovu vodu s GSE a kokosak a na varenie pouzivam len panenske oleje ( mam problemovejsiu plet). 1-2x do tyzdna Lugol transdermalne - len tak, preventivne.
2. Znama mala dlhodoby problem s moc. mechurom. Pomohla manoza, serrapeptaza, curcuminoidy, GSE, mikrovlakniny, probiotika - pouzili sme, co bolo k dispozicii a aby to bolo aj antimikrobialne aj protizapalove, lebo kultivacie neukazovali nic smerodajne - za 3-4 dni doslo k takemu zlepseniu stavu, ze po 2 mesacnej PN mohla nastupit do prace.



2

Re: lieky s doplnkami

Nuz nie som advokat za chemicke lieky v ziadnom pripade, ale nevidim dovod  na problemy, teda okrem liekov na riedenie krvi,. lebo tie mozu krv zriedit prilis a k tomu nattokinaza a serrepaptaza , takze v pripade krvacavosti by lekar okamzite bez zavahania napadol doplnky na riedenie krvi, nie warfarin alebo coumadin a ine, ktore naproti neskodnym potravinovym doplnkom maju definitivne tie skodlive vlastnosti.
Pre mamu, nezabudaj na jod pod pazuchu, mikrovlakniny a yam na regulovanie hormonov, tj proti osteoporoze sposobenej zlym hospodarenim s mineralmi. Skoky v tlaku su hlavne sposobene stresmi, destresovanie je vyborna obrana proti mnohym zdravotnym problemom.
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
pozri aj na temu spanok.
Proti osteoporoze a na mnohe ine pouzitia v tele, vcitane protidepresnym vlastnostiam a zlepsenej  imunite najma v zime je dolezite brat vitamin D-3 (2000 az 5000 IU) a vitamin K-2 (100 mikrogramov)



3

Re: lieky s doplnkami

Ak bude dokaz, ze krv je nariedena, poradim mame radsej vynechat Pradaxu nez nattokinase a serrapeptase - na to by asi pristupila.
Jod ma mama doma vo forme Lugolu (bala sa ho natierat kvoli tomu, ze berie Euthyrox, ale ukecala som ju a aspon 1x do tyzdna si ho aplikuje), z mikrovlaknin berie psyllium, priobjednala som jej i Triphalu, lebo pravidelna stolica je problem.
Vit. D3 5000 IU je cirou nahodou uz objednany.
So stresom, osteoporozou, imunitou a hormonalnou nerovnovahou mate pravdu. Aj tam zabojujeme.
Dakujem za vasu odpoved i toto vyborne forum!



4

Re: lieky s doplnkami

MNikrovlaknin je hromada, a nase probiotika tiez potrebuue pestru stravu, tak postupne si zadovaz rozne na zmesy. Psylium, inulin a ovsennu vlakninu dostanes aj na Slovensku, pozri
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou
kde maju aj lecitin, co osdporucam pouzivat tiez kazdemu,
Arabinogalaktan kupujem tu
https://www.swansonvitamins.com/q?kw=fi … n+%28ag%29
tam maju aj modifikovane pektiny
https://www.swansonvitamins.com/q?kw=mo … rus+pectin
aj glucomanan.
Tieto mikrovlakniny nie su len vyziva pre probiotika a absorbent, arabiniogalaktany su uzitocne aj na imunitu a protirakovinne, tak isto modifikovane citrusove pektiny. Glucomanan je aj na chudnutie, aj znizuje cukor  v krvi a glycemicky index roznych jediel.

Dobra zmes tychto, pouzivana pravidelne adresuje hromadu zdravotnych problemov a najma im predchadza.

Poznamka, tej nattokinazy by som pouzival asi  viac, nakoniec to uvidis na najblizsom teste krvi na zrazanlivost/koagulacia(PTT, PT, INR)
Viac na to najdes tu
http://en.wikipedia.org/wiki/Coagulation

Naposledy upravil: RNG (2013-01-23 16:01:11)



5

Re: lieky s doplnkami

Aj lecitin som mame poradila (sama si ho tiez davam do nemastenej polievky, mnamka).
Probiotika - doplnim.
Mikrovlakniny - psyllium obohatim. Osobne mi chuti viac zmes psyllium-inulin-ovsena vlaknina nez samostatne mikrovlakniny. Dakujem za info, ze maju aj ine ucinky, nez len uspech na "00 room"  ; ))
Mama ako starsi clovek si tazsie zvyka na tieto doplnky, ale som prisna...verim, ze budem moct poreferovat o pozitivnych odozvach aj u nej.



6

Re: lieky s doplnkami

K tej nattokinaze - zvysim davku na 2-3 cps.
Aj planujem spravit pokus s krvou a nattokinazou a Pradaxou (liek na riedenie kvi)



7

Re: lieky s doplnkami

Nuz poznam plno ludi , aj v rodine, ktori nahradili chemicke lieky na riedenie krvi nattokinazou, uspesne, takze nemam obavy, ze jej to nepomoze. Len ako som hovoril, treba "nastavit" ako to lekari nazyvaju spravnu davku, podla potreby tela. Predavkovania sa na stastie nemusis obavat, lebo ani 10 nasobne davky tu odporucenych u nikoho na svete este nevyvolali samotne krvacanlivost.
Inac co sa tyka Pradaxy, ta bola v USA a Kanade odvolana pre privela smrti z krvacania.
http://www.drugrisk.com/pradaxa/recall



8

Re: lieky s doplnkami

Rng , ocino ma familiarne zvyseni cholesterol berie aj lieky nato hodnoty ma vysoke , mal upchate 2 srdcove cievy ktore mu operovali .
chcem sa opytat ci vies nato nejako poradit nejake doplnky , zacal brat D3 a MK7 lebo si mysli ze tie cievy mohol upchavat aj vapnik . Tak ze ako sa to moze kombinovat s liekmi a ci sa da casom lieky nahradit za doplnky .

Na choleterol berie , lipanthyl kde je ucinna latka fenofibrat a este inegy kde je ucinna latka simvastatin <- toto ma na cholesterol

na syndrom nekludnych noh berie mirapexin kde je ucinna latka pramipexol

a na tlak berie  nebilet + anopiryn

Cholesterol ma pri uzivani liekov 9 a bez liekov 18 .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-10-29 22:32:57)



9

Re: lieky s doplnkami

Cholesterol sa da znizit podstatne pouzivanim Policosanolu,  40 mg denne a tiez Red Yeast Rice, 2 x 1 gram denne.
Samozrejme casom aj lecitin znizuje cholesterol a najma cisti cievy zapchate tukmi a tukovobielkovinnymu usadeninami, to tvori az 95% nanozov. Vapnik tvorimmenej, nez 5% nanosov, ted treba v prvom rade adresovat tie tukove a tukovobielkovinne(cholesteroly) moze brat  aj 2-3 krat do tyzdna polievkovu lyzicu lecitinu. Odporucam mu brat aj na riedenie krvi a odstranovanie krvnych zrazenin nattokinazu, 2 x 4000 FU minimum.

Nemyslim ze na jeho problemy potrebuje chemicke patentovane lieky
Na tlak sa treba destresovat v prvom rade a cistit si cievy a riedit bezpecne krv fibrinolytickymi enzymami.



10

Re: lieky s doplnkami

RNG napísal(a):

Cholesterol sa da znizit podstatne pouzivanim Policosanolu,  40 mg denne a tiez Red Yeast Rice, 2 x 1 gram denne.
Samozrejme casom aj lecitin znizuje cholesterol a najma cisti cievy zapchate tukmi a tukovobielkovinnymu usadeninami, to tvori az 95% nanozov. Vapnik tvorimmenej, nez 5% nanosov, ted treba v prvom rade adresovat tie tukove a tukovobielkovinne(cholesteroly) moze brat  aj 2-3 krat do tyzdna polievkovu lyzicu lecitinu. Odporucam mu brat aj na riedenie krvi a odstranovanie krvnych zrazenin nattokinazu, 2 x 4000 FU minimum.

Nemyslim ze na jeho problemy potrebuje chemicke patentovane lieky
Na tlak sa treba destresovat v prvom rade a cistit si cievy a riedit bezpecne krv fibrinolytickymi enzymami.

Takze policosanol 40mg denne
Red yeast rice staci 1200mg denne ?
Lecitin slnecnicovy od now foods
Je CoQ10 tiez dobry na znizenie cholesterolu cital som ze je tato kombinacia dobra ?
Entericky pankreatin na precistenie ciev ? ci to cisti len telo alebo aj cievi ?

Nattokinaza je lepsia na riedenie a nicenie zrazenin ako serrapeptaza ?


Na ten sindrom nehludnych noh neni nieco cim sa da nahradit ten liek ?



11

Re: lieky s doplnkami

CoQ 10 nema s cholesterolom nic spolocne, je to zalesitost vyroby energie.
Entericky pokryty pancreatin cisti cele telo, nielen cievy.
Nattokinaza a serrapeptaza obe riedia bezpecne krv, a nakolko to zavisi od davok. Ja pouzivam oboje, pre istotu. Naviac serrapataza je aj vyborny odmaskovac, tj v mojom boji s mykoplazmami je uzitocna.
Na nekludne nohy by som nedaval nic, tak co, ked nimi clovek pohybuje. Aj ja mam ten problem a dobre je nimi pohybovat, to zlepsuje cirkulaciu a aj tok lymfy.



12

Re: lieky s doplnkami

RNG napísal(a):

CoQ 10 nema s cholesterolom nic spolocne, je to zalesitost vyroby energie.
Entericky pokryty pancreatin cisti cele telo, nielen cievy.
Nattokinaza a serrapeptaza obe riedia bezpecne krv, a nakolko to zavisi od davok. Ja pouzivam oboje, pre istotu. Naviac serrapataza je aj vyborny odmaskovac, tj v mojom boji s mykoplazmami je uzitocna.
Na nekludne nohy by som nedaval nic, tak co, ked nimi clovek pohybuje. Aj ja mam ten problem a dobre je nimi pohybovat, to zlepsuje cirkulaciu a aj tok lymfy.

ano , on ma problem len ked ide spat vecer a lezi a nehybe nimi , jedine co mu pomoze v noci ked sa zobudi tak si dava studenu vodu nane aby sa prekrvili ? Ake lieky beries na nekludne nohyty ?



13

Re: lieky s doplnkami

Studena voda zuzi cievy tj opak prekrvenia.
Ja beriem nattokinazu a serrapeptazu , co mi nielenze odstranuje zrazeniny(fibriny aj tromby), ale aj riedi krv ktorA potom lepsie prudi. A samozrejme si cistom cievy lecitinom od tukov, a to tak isto podporuje cirkulaciu krvi.
Ale na prudenie lymfy je  len pohyb svalstva, ziallbohu.



14

Re: lieky s doplnkami

RNG napísal(a):

Cholesterol sa da znizit podstatne pouzivanim Policosanolu,  40 mg denne a tiez Red Yeast Rice, 2 x 1 gram denne.
Samozrejme casom aj lecitin znizuje cholesterol a najma cisti cievy zapchate tukmi a tukovobielkovinnymu usadeninami, to tvori az 95% nanozov. Vapnik tvorimmenej, nez 5% nanosov, ted treba v prvom rade adresovat tie tukove a tukovobielkovinne(cholesteroly) moze brat  aj 2-3 krat do tyzdna polievkovu lyzicu lecitinu. Odporucam mu brat aj na riedenie krvi a odstranovanie krvnych zrazenin nattokinazu, 2 x 4000 FU minimum.

Nemyslim ze na jeho problemy potrebuje chemicke patentovane lieky
Na tlak sa treba destresovat v prvom rade a cistit si cievy a riedit bezpecne krv fibrinolytickymi enzymami.

rng este k tomuto , policosanol moze byt 1 nalacno a 1 pocas dna alebo pred spanim
red yeast rice 1 nalacno a 1 pocas dna alebo pred spanim ?
maju nalacno lepsi ucinok alebo s jedlom radcej brat ?

+ je nejaka dieta ktoru by mal dodrziavat ? menej sacharidov alebo menej tukov ? nieco konretne co jest co moze pomoct ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2016-01-04 22:21:46)



15

Re: lieky s doplnkami

Ber ich hocikedy, ked ta to napadne.
Samozrejme menej sacharidov v nasej dnesnej modernej strave je pre nas dobre. Tukov, pokial su neznicene sa nemusis bat. Panenske rastlinne, tuky v surovych orechoch a ol;ejnatych semenach,  v masach a rybach su pre nas dobre.
Zle su len znicene, polymerizovane a oxidovane polynenasytene oleje, a zo zivocisnych znicene vysokotepelnymi upravami.



16

Re: lieky s doplnkami

RNG napísal(a):

Ber ich hocikedy, ked ta to napadne.
Samozrejme menej sacharidov v nasej dnesnej modernej strave je pre nas dobre. Tukov, pokial su neznicene sa nemusis bat. Panenske rastlinne, tuky v surovych orechoch a ol;ejnatych semenach,  v masach a rybach su pre nas dobre.
Zle su len znicene, polymerizovane a oxidovane polynenasytene oleje, a zo zivocisnych znicene vysokotepelnymi upravami.

takze sacharidy same o sebe zvysuju cholesterol ? alebo cholesterol zvysuju tie znicene tuky ?
fajcenie tiez moze zvysovat cholesterol ?



17

Re: lieky s doplnkami

80% cholesterolov v krvi sa vyrobi v peceni z prebytocnych cukrov, najviac z fruktozy.
Policosanol nejak reguluje ich vyrobu, tj  znacne znizuje vyrobu nizkomolekularneho(LDL) a trosku zvysuje vyrobu HDL. Podobne aj Red Yeast Rice, okrem inych ucinkov v tele.



18

Re: lieky s doplnkami

RNG napísal(a):

80% cholesterolov v krvi sa vyrobi v peceni z prebytocnych cukrov, najviac z fruktozy.
Policosanol nejak reguluje ich vyrobu, tj  znacne znizuje vyrobu nizkomolekularneho(LDL) a trosku zvysuje vyrobu HDL. Podobne aj Red Yeast Rice, okrem inych ucinkov v tele.

Prebytocne cukre ale u sportovca napriklad nehrozia nie preto aj sport znizuje cholesterol lebo sa ten cukor vyuziva na energiu v podstate



19

Re: lieky s doplnkami

Aj sportovci nejedia cukry, ale komplexne sacharidy. take, co sa travia postupne a postupne roznomerne uvolnuju cukry, tak ako to vlastne telo potrebuje.



20

Re: lieky s doplnkami

RNG napísal(a):

Aj sportovci nejedia cukry, ale komplexne sacharidy. take, co sa travia postupne a postupne roznomerne uvolnuju cukry, tak ako to vlastne telo potrebuje.

no ja som myslel cukre ako sacharidy , lebo v konecnom dosledku sa sacharidy komplexne menia na jednoduche cukre , ci je to myslene len na uz skonzumovane jednoduche cukre ze tych nadbytok ?



21

Re: lieky s doplnkami

Nie vsetky sacharidy sa v tle premenia na jednoduche cukry. Su sacharidy co sa vseliak v tele pouzivaju, v bunecnych stenach, viazane na proteiny(glykoproteins), mucoproteins(hlieny)  a podobne. Prave mnohe vzacne sacharidy su napr v aloe vera znacne hojive a po case brania zvysuju bunecnu odplnost proti prieniky skodlivycy mikrobov do buniek,tj zvysuju imunitu.
O ulohe sacharidov v tele sa zatial dost malo vie a vyskum robi na tom horuckovite. Sacharidy a cukry su v tele viazane dost slabo, pre to unikli pozornosti lekarov a lekari ich povazovali donedavne len ako zdroj cukrov, tj energie.