1

Téma: zapalene spojivky

Ahoj RNG,
dnes som sa zobudila so zapalenymi spojivkami, je to neprijemne, vlastne uz dlhodobo mam v jednom oku viditelne zilky a je o trosicku vystupene nez druhe, co by som dala za zdrave biele bielka. Po precitani prispevkov som sa rozhodla kupit tieto pripravky (dostupne na slovensku, v buducnosti objednam kvalitnejsie z iherb):

GS Vitamin E, Selen, Zinok (obsah vitaminu E 100mg, Selen 50mcg, Zinok 15mg) - planujem brat zo 4 tablety denne

Ostrovidky PLUS s luteinom (obsah 100mg extraktu z cucoriedok, 6,7 mg beta-karoten, 3mg luteinu) - brat 5 tabliet denne

LactoFlor (obsahuje aj lactobacillus Bulgaricus) - 1 tableta denne


Chcem sa ta spytat ci ten obsah co planujem brat bude dostacujuci, a co mozem od toho ocakavat, a hlavne ci tieto pripravky mozem brat naraz alebo je nutne nejak to rozlozit, pripadne odstupy od seba. Dakujem ti velmi pekne za pomoc!

Okrem uvedenych uzivam uz dlhsie vitamin c (5 gramov) a lecitin (lyzicu denne). Obcas sa mi vytvara aj maly herpes na ruke.



2

Re: zapalene spojivky

Herpes na ruke a syndrom suchych oci je tiez priznakom herpesoveho zapalenia slznych zliaz a pre to nedostatrocneho cistenia oci.
Ja syndrom sucheho oka adresujem striekanim koloidnej striebornej vody do oci.
Doplnky na oci su vyborne na udrzanie dobreho videnia,zlepsuju aj cirkulaciu v mozgu a zabranuju degradacii zraku a mozgovej cinnosti
ale so syndromom sucheho oka nemaju nic spolocne,
Tam sa jedna o viralnu imunitu, na to pozri skor temu  http://rng.nazory.eu/herpes

Ked mas suchew oci, casto si ich tries a spravidla do nich nanesies aj rozne ine nakazy. Ale ked potlacis miestne herpes koloidnou striebornou vodou,tak sa ti oci zacnu cistit sami, slzy su antimikrobialne nielej cistiace a zvlhcujuce oko a poznas to podla toho, ze rano budes mat v ociach karpy=vysusene slzy, tj v noci sa ti oci ocistili a osetrili.Na zaciatku si kvapkaj/striekaj 2-3 krat denne, neskor staci len ked sa ti zacnu zahmlovat alebo svrbiet, ze si ich chces pretriet /pobrhlit. Nikdy si nebrhli oci nesterilizovanymi rukami.



3

Re: zapalene spojivky

dakujem velmi pekne za reakciu.

hned si idem objednat koloidne striebro z Lucenca, lebo ine asi dostupne na slovensku nie je, ci? Inak, mohlo by podobnu sluzbu /kvapky do oci/ spravit aj roztok vody a GSE? ten mam dostupny.

Este by som chcela odpoved na tu otazku ci mozem tie uvedene doplnky na zvysovanie imunity a na oci lubovolne kombinovat alebo potrebuju odstup pri uzivani:)

oci som si naozaj casto brhlila rukami, uz nebudem.. ale zase pocit suchecho oka som nemala, skor mi dost casto slzia..


dakujem este raz, si super!



4

Re: zapalene spojivky

Slzenie je casto z nedostatocnej lubrikacie/mazania a podrazdenia z mikrobov, co si tam clovek nanesie pri brhleni oci.
Ked si chces davat obojer do ovi, aj koloidne striebro aj roztok GSE odporucam dat si najprv koloidne striebro a potom , povedzme za 1/2 hodiny najskor GSE. Alebo to jednoducho striedaj, raz koloidne striebro, raz GSE
Ja som osobne pouzil roztok GSE len asi 3 krat dokopy na oci, na nos ovela castejsie, koloidne striebro pouzivam ale ovela castejsie, casto aj kazde rano a raz/dva krat do mesiaca, ked som sa nekontroloval a objedol tak aj na bolesti zaludka(pokazeny zaludok=nedostatok kyselin a premnozene kvasne a hnilobne kultury)

Pri doplnkoch asi jedine, ktore sa nemaju pouzivat spolu su probiotika a antimikrobialne latky, inac si mozes viacmenej kombinovat ako len chces.

Naposledy upravil: RNG (2012-08-14 00:08:55)



5

Re: zapalene spojivky

Ok, dakujem, nemozem sa dovolat do lucenca, snad neskor. Mozem koloidne striebro pouzivat aj ako pletovu vodu?

A este taku otazku.. ked si kupim praskovy l-lysin, a naplnim ho do zelatinovych kapsuli tak je to v pohode ze? smile
chcem brat 2gramy denne kvoli kolagenu hlavne.. mozem naraz 2 gramy?



6

Re: zapalene spojivky

Nuz ja mam koloidne striebro vo spray flasticke a po holeni rano si ostriekam tvar s otvorenymi ocami
L lysin je dostat plneny v kapsuliach, ja osobne by som sa s tym nebabral
http://www.iherb.com/Bluebonnet-Nutriti … lets/10490
Ja to kupujem odtialto
http://www.swansonvitamins.com/SW269/ItemDetail

Nezabudaj na to, ze je to forma L-lysin HCl, tj okysluje telo. Nezabudni sa v inom case alkalizovat.



7

Re: zapalene spojivky

ahoj RNG,
pred nedavnom mi prislo koloidne striebro, tak si davam kazde rano dve kvapky do kazdeho oka, ale musim povedat ze to chvilu velmi stipe a reze, je to v poriadku? striebro mam z lucenca.



8

Re: zapalene spojivky

To stipanie a rezanie je z rozdielu osmotickych tlakov, v tele je koncenttacia sol okolo 9000 ppm, v koloidnom striebre je prakticky len striebro v koncentracii povedzme 10 ppm(10 mg na liter) takze na slizniciach je neskodny pocit rezania na chvilku bez dlhsich skodlivych nasledkov.



9

Re: zapalene spojivky

Dakujem:)



10

Re: zapalene spojivky

OK



11

Re: zapalene spojivky

Zdravim RNG

Trpim niekolko rokov zapalenymi spojivkami, je to v dosledku mojej prace, cele roky pracujem v chlade (klimatizacia, asi 5st) a v miernom prievane a znacne trpia moje oci. Vyskusal som vselico mozne i nemozne, ani ocna lekarka mi pomoct nedokaze, pokial ano, tak kratkodobo a ked sa vratim spat do prace, problem je spat. Mimo antibiotickych kvapiek, ktore mi pomohli, ale ako som uviedol len docastne, som vyskusal prirodne latky, ako obklady ocianky lekarskej, fenikla, harmanceka, dalej taketo kvapky http://www.ebay.co.uk/itm/HIMALAYA-OPHT … 1c205dbfdc potom visine atd atd, vsetko bez efektu. Skusil som aj roztok CITRICIDAL 34% a to 6 kvapiek na 1dcl vody, a kvapkal som to do oci, toto mi zabralo uzastne, zapal zmizol, mal som krasne biele oci, no ale po case mi z mojej prace oci opat mierne scervenali, tak som skusil podla tohto navodu MMS:

Aktivujte 3 kapky MMS a rozřeďte MMS s jednou sklenicí vody (200 ml). Položte se a 4X denně si do očí kapejte jednu nebo dvě kapky.

Aplikoval som to len do jedneho oka vecer, a hned na druhy den som mal to oko zahnisane, co mi hnisat nikdy nezvyklo. Okamzite som prestal s MMS, a vratil sa spat k roztoku citricidalu, no od tej doby mi uz citricidal nezabera :-( A ja neviem preco. Oci som doliecil antibiot. kvapkami a nacas bolo po probleme. Ale vcera po praci som mal opat cervervene a palive oci, tak som dnes do jedneho oka kvapol kvapku koloidneho striebra, a teraz po par hodinach mi to oko zacalo od toho striebra hnisat. Podotykam ze 3 x denne si do oci kvapkam este Hylo-Comod kvapky na zvlhcenie oka. Co by si mi PROSIM ta RNG odporucil, co mam robit a ako postupovat aby som sa zbavil tych zapalov? Tiez uz dva tyzdne uzivam kazdu hodinu 3 kvapky MMS 5-8 hodin denne koli inym problemom ktore mam. Dakujem



12

Re: zapalene spojivky

MMS na take ucely som nikdy nepouzil.
Koloidne striebro potlaca mikroby, tak isto aj roztok GSE, ale neystaly prievan a suchy vzduch , na to pomozu len potapacke/plavecke okuliare.  Priemyselne poskodenia sa nedaju doplnkami riesit.
Koloidne striebro nemoze vyvolat ani hnisanie, ani ho nemoze vyvolat roztok GSE. Hnisanie je z nakaz, ktore zrejme v tom prievane mas. Asi robis v masiarskom priemysle, kde na mase je hromada nakaz a staci sa v prievane, ked sa ti oci vysusia sa ich len dotknut, co je normalna reakcia ludi na stimulaciu vylucovania slz a maziva, tj pobrhlit si oci a uz mas nakazu v ociach.
Inacd na zvysenie imunity je colostrum, imunoglukany a najma podporovat si mikrofloru v crevach jedenim najmenej 15 gramov mikrovlaknin kazdodenne, lebo ako som spomenul uz mnohokrat, probiotika dobre osadene v crevach nam vyprodukuju az 70% protipatok, co telo vie pouzit kdekolvek na svoju obranu.



13

Re: zapalene spojivky

Ano pracujem v masopriemysle :-) Na zvysenie imunity uzivam caje Lapacho, Vilcacoru, Catuabu. Myslis ze by bolo vhodne uzivat este aj colostrum a imunoglukany ked uzivam tie caje? A co je najlepsi zdroj mikrovlaknin? DAKUJEM TI PEKNE ZA OCHOTU RNG.



14

Re: zapalene spojivky

V prvom rade si musis chranit oci pred tymi prievanmi okuliarami, co najviac uzavretymi. Prilisnemu vysychaniu musis zabranit, a tak isto prilisnemu prieniku roznych bakterii z masa. Telo sa vie branit len odtial-potial.
Dobry zdroj mikrovlaknin dostanes napr cez firmu Vemica, kde maju ovsennu vlakninu, psylium a inulin pomerne velmi lacne. Zmes z nich , 15 gramov denne ti zabezpeci po case dobru mikrofloru v crevach, tj navyssiu moznu prirodzenu  telesnu imunitu.



15

Re: zapalene spojivky

Ja zijem v UK a tu Vemicu som tu akosi nenasiel. Ale nasiel som na ebay toto: http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sacat … amp;_frs=1 a http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksi … ;_from=R40 mal si na mysli nieco taketo? Ak ano tak ktore? Ovsene vlocky konzumujem kazde rano. A tie okuliare nemozem mat v praci. DAKUJEM TI.



16

Re: zapalene spojivky

Zozen si aj inulin a urob zmes. www.vemica.eu je dobry Slovensky zdroj mikrovlaknin.



17

Re: zapalene spojivky

V akom pomere mam urobit tu zmes ovsena vlaknina+psylium+inulim?

RNG posledne 4 dni trpim svrbenim pokozky tela. Zacalo so to asi pred 3 tyzdnami, ked som zacal uzivat MMS, najskor sa mi na pate urobilo nieco ako otlak o priemere asi 4cm, krtory svrbel, nazdaval som sa ze je to od gumakov ktore nosim v praci, (zvlastne je ze za 9 rokov v tejto praci som nemal tento problem) tak som pokracoval v uzivani MMS myslis si, ze MMS to vylieci. To ma zacala svrbiet mierne svrbiet aj druha pata. Tiez som spozoroval, ze pod kolenami oboch noh sa mi zacal tvorit akoby ekzem, ktory tiez svrbel. Tak preslo asi 2.5 tyzdna a ja som si objednal Chanca piedra tabletky na posilnenie cinnosti ladvin a zacal ich uzivat. Z tych tabletiek som spozoroval ze vlasi ktore mi predtym znacne padali, padat prestali po asi 2-3 dnoch uzivania chanca piedra, a tiez sa zlepsila kvalita vlasov. Zrejme to zabralo na tie oslabene oblicky. Ale asi na stvrty den uzivania chance piedra ma zacala svrbiet pokozka celeho tela, raz ma svrbi noha, potom krk, prisa, ruka, laket ci pata a takto sa to strieda ze sa musim len oskrabovat, ako keby mi chodili mravce po tele, tak to citim. Tak to som okamzite prestal s uzivanim MMS a chance piedra, to bolo v utorok a dnes je sobota a pokozka ma stale svrbi. Skusal som sa aj natierat kokosovym olejom s par kvapkami GSE, ale nezabralo. Ta pokozka v miestach kde to svrbi je tepla, ci teplejsia ako pokozka ktora nesvrbi. Netusis cim to moze byt sposobene? Mam podozrenie na MMS, lebo tym sa to akosi zacalo, ale neviem. Ze by boli oslabene ladviny a preto organizmus vylucuje toxiny cez pokozku? Alebo to bolo vplyvom detoxikacie organizmu pocas uzivania MMS ci chance piedra? Este ma napadlo, ze som pred tym, ako zacalo svrbiet cele telo, zacal konzumovat vela surovych uhoriek, a paradajok. Zeby z uhoriek? Nejaka alergia?  Pijem vilcacoru, objednal som selen a idem kupit zinok. Co mi poradis? Bojim sa ze sa toho nezbavim. DAKUJEM

Naposledy upravil: pivkes (2012-12-08 17:27:30)



18

Re: zapalene spojivky

Moze to byt aj alergia , a tak isto to moze byt odmorovacia reakcia, kde sa telo snazi uvolnene toxiny vyhodit aj cez kozu.
Takze odmorovanie je na mieste, najprv absorbcne=mikrovlakniny, pripadne precistenie pecene(protokol dr Berksona.
Nezabudni si nasadit kvalitne probiotika, lebo MMS je natolko silny, ze moze znicit probioticku crevnu floru. Preo to tu velmi nepropagujem, len vc pripade, ze by ine veci nezabrali, tj ako "zachrannu brzdu", lebo napriek tomu ze je to velmi uzitocny oxidator, v ziadnom pripade nepatri do kategorie uplne neskodnych potravinovych doplnkov.



19

Re: zapalene spojivky

Dobry den RNG,
chcela by som Vas poprosit o radu. Dcere (3,5roka) predpisala doktorka na zapalene oci (vraj nejaky adeno virus a na to vraj sadla nejaka bakteria) a do nosa tieto ATB kvapky http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pi … 7836.html. Aku alternativu by ste mi namiesto tych kvapiek doporucili??? Kvapkam jej do ociek a nosa koloidne striebro a caj z vnate svetlika (herba euphrasiae). Z ociek jej aj vyteka asi hnis, nieco ako karpinky. Davam jej aj Nac podla vahy a oreganovy olej v tobolkach z iherbu. Zial pravy citricidal nemam. Mala som toto, ale to bolo podla mna slabe a vobec nie horke: http://obchod.serafinbyliny.cz/grep-tin … n/d-70566/
dakujem



20

Re: zapalene spojivky

Nuz zozen si citricidal profesional, inac neviem, co ine okrem NAC, oreganoveho oleja a serrapeptazy ti poradit.
Na kontaktne znicenie virusov je dobra koloidna stieborna voda, zialbohu ta sa v plnej sile nedostane do celeho tela, ako citricidal, lebo ju kyseliny v zaludku znicia. Takze skus drzat v ustach aspon trochu a casto, aby sa dostala absorbciou cez sliznice priamo do krvi.
Atb pomaha na hromadu bakterii, ale zialbohu nie na vsetky a nepomoze nic na mnohe mikroorganizmy, ba dokonca mnohe podpori tym, ze znici probiotika, ktore sa nachadzaju vsade, kde su sliznice a vlhke prostredie a potlacaju/konkurencia inym mikrobom.
Na antiviralne pozri na temu herpes, hoci spojivky su obvykle zalezitost bakterii a kvasnych a plesnovych kultur.



21

Re: zapalene spojivky

Dakujem.



22

Re: zapalene spojivky

OK



23

Re: zapalene spojivky

Dobrý večer,

prosím o radu, dcéra v priebehu dnešného dňa začala mať zahnisané oči, najskôr sme si myslela že či nechytila prievan do oka. Ale teraz sa nám každú chvíľu budí s plačom a žmolí si oči. Čo by som jej mohla prosím na to použiť? Môže sa kvapkať do oka citricidal a aké je dávkovanie?
Ďakujem.



24

Re: zapalene spojivky

Roztok citricidalu(4 kvapky do deci vody) by to malo vyriesit, kvapkaj 3 krat, do dna aspon 2 kvapky do kazdeho oka.