101

Re: Candida a dojcenie

OK.
Samozrejme ze budu utocit na vitamin C roznymi falosnymi obvineniami.
Ale plno lekarov lieci rakovinu prave masivnymi davkami vitaminu C vez IV a s ovela vacsim uspechom, nez chemoterapia a bez hroznych nasledkov tych jedovPodobne tvrdia o ocidatoroch, najma na peroxid vodika, kde ludi klamu, ze peroxid vyvolava rakoviny a zatial im to ludia "zeru"
Pricom im urobili s oxidatormi ako chloraty(MMS1 a MMS2) skrt cez ich rozpocet, lebo su velmi lacne a znacne ucinne. Tie sa snazia zakazat tym, ze tvbrdia, ze su to skodliviny a stahuju ich z trhu kde sa len da.



102

Re: Candida a dojcenie

http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-120-tabs
MAM V TOM TROSKU CHAOS, TOTO JE ASI INE AKO MMS. VSAK?!



103

Re: Candida a dojcenie

MSM je univerzalne rospustidlo, a zaroven zdroj siry na klby a slachy.

To nema s chloratmi(MMS) nic spolocne, chloraty(chloritan sodny a chlornan vapenaty) su pouzivane ako sterilizacia vody,bazenov,  sterilizacia v nemocniciach, bielidla pradla,  lebo uvolnuju atomarny kyslik, ktory je silne antimikrobialny a dokonca aj protirakovinny.

Naposledy upravil: RNG (2013-02-12 16:57:50)



104

Re: Candida a dojcenie

http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 0-veg-caps
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 0-veg-caps
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-30-caps
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … rh-60-caps
ktore z tychto sa najviac oplati kupit?

Naposledy upravil: liaro (2013-02-12 17:09:46)



105

Re: Candida a dojcenie

Osobne by som ani jedno extra neodporucal. Uvedene probiotika nie su tepelne a kyselinovo odolne, takze ichj uz mozes kupit mrtve a ked nie, tak sa mozu znicit kyselinami v zaludku.
Echinacea sa neda pouzivat dlho, lebo sposobuje alergicke reakcie u niekoho po 2-3 tyzdnoch. Na viralnu imunitu je lepsi astragalus, lebo ten mozes brat nepretrzite a vo vacsich davkach.
Snad to Sangre de Grado je este najlepsie, hoci ja osobne pouzivam kvapky.



106

Re: Candida a dojcenie

Aha, ja som len tak pozerala v kolonke 2 za cenu jednej...

a co vravis na tento...nejaka nizka cena v pomere k poctu tabliet
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Vi … gels/46346

http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … Caps/10056
alebo je lepsi tento

Naposledy upravil: liaro (2013-02-12 19:07:11)



107

Re: Candida a dojcenie

Oasobne pouzivam tie dva vitaminy osobitne, nie v zmesi. a na vitamin D-3 pouzivam kapsulky s obsahom 5000 IU. Kedze vitamin D-3 je tukorozpustny a drzi sa v tele dlho, netreba ho brat mensie davky kazdodenne, mozes brat vacsie davky raz za niekolko dni.



108

Re: Candida a dojcenie

kupila som si doplnok, kde vit D3  je uvedeny...5mikrogramov...neviem, kolko je to IU
da sa to nejak prepocitat?



109

Re: Candida a dojcenie

liaro napísal(a):

kupila som si doplnok, kde vit D3  je uvedeny...5mikrogramov...neviem, kolko je to IU
da sa to nejak prepocitat?

a aka je odporucana davka vapnika a horcika?
dakujem



110

Re: Candida a dojcenie

1 mikrogram vitaminu D-3 je 40 IU, tj 5 mikrobgramov je 200 IU = malicko. Iste sa jedna o Europsky vyrobok.
Davky mineralov zavisia od ich formy.
Odporucene davky vapnika su 1500 mg a
horcika 600 mg. To je vo formach kyslicnikov a uhlicitanov(karbonatov) ktore su mizerne absorbovatelne.
Lepsie formy su citraty, maleaty, glycinaty a rozne proteinove chelaty. Tam ti staci aj ovela menej, kedze sa to lepsie absorbuje a tiez dobre zabudovava do kosti.



111

Re: Candida a dojcenie

1 mikrogram vitaminu D-3 je 40 IU, tj 5 mikrobgramov je 200 IU = malicko. Iste sa jedna o Europsky vyrobok alebo nieco z lekarne....
Davky mineralov zavisia od ich formy.
Odporucene davky vapnika su 1500 mg a
horcika 600 mg. To je vo formach kyslicnikov a uhlicitanov(karbonatov) ktore su mizerne absorbovatelne.
Lepsie formy su citraty, maleaty, glycinaty a rozne proteinove chelaty. Tam ti staci aj ovela menej, kedze sa to lepsie absorbuje a tiez dobre zabudovava do kosti.



112

Re: Candida a dojcenie

RNG napísal(a):

1 mikrogram vitaminu D-3 je 40 IU, tj 5 mikrobgramov je 200 IU = malicko. Iste sa jedna o Europsky vyrobok alebo nieco z lekarne....
Davky mineralov zavisia od ich formy.
Odporucene davky vapnika su 1500 mg a
horcika 600 mg. To je vo formach kyslicnikov a uhlicitanov(karbonatov) ktore su mizerne absorbovatelne.
Lepsie formy su citraty, maleaty, glycinaty a rozne proteinove chelaty. Tam ti staci aj ovela menej, kedze sa to lepsie absorbuje a tiez dobre zabudovava do kosti.


ano, nemecky produkt z dm drogerie, aspon ziadna farmafirma....
poprosila by som linky na nejake fajn komplexy vapnik, horcik....z iherb, dakujem



113

Re: Candida a dojcenie

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Bo … ules/44947
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Calc … ules/27750
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Vi … ules/22869



114

Re: Candida a dojcenie

je nutne brat s Dckom aj K2vitamin?ked ano, kolko k2 denne?

tu by bolo ake davkovanie?oni pisu 5 denne, ale toho vapnika je tam pomerne dost 1200mg
http://www.iherb.com/Life-Extension-Bon … ules/46678

Naposledy upravil: liaro (2013-05-08 22:19:44)



115

Re: Candida a dojcenie

Na absorbciu a zabudovanie mineralov do tela su tie vitaminy oba potrebne. Inac co sa nezabuduje, z tela vypadne pomerne rychle, aj ked organicky viazane mineraly sa zdrzuju v tele podstatne dlhsie, nez male anorganicke molekuly, tj ich moznost zabudovania je o tolko vyssia, a o co dlhsie sa v tele zdrzuju.
Uvedeny obsah je na 5 kapsul dokopy



116

Re: Candida a dojcenie

Ked si zoberiem to Dcko napr, uvadzas dennu davku 2000-5000IU.Ja vazim 60 kg momentalne, tak mi staci 2000Iu denne?Mojmu muzovi 90kg treba 5000IU kaudy den?.Chapem spravne?Alebo podla coho sa urcuje ta spotreba?ja navyse dojcim....Ked by som zobrala napr.5000 IU, tak mi to staci kazdy treti den?

A ked by som zobrala opat nase dieta..-18kg-potrebuje 500IU?Mozem to spravit tak, ze mu dam kazdy druhy den tobolku s 1000IU?

Prepac, ze to rozpisujem ako truba a vsetko mi musis mozno primitivne vysvetlovat, ale chcem v tom mat jasno.
dakujem



117

Re: Candida a dojcenie

D-3 sa zhromazduje v peceni a vydava podla potreby. Takze ho nemusis brat pravidelne, ale len v priemere na vahu.
Napr ked na svoju vahu potrebujes 2000 IU, tak mozes brat kazdy piaty  den 10 000 IU. Ked kojis by som ale odporucil skor viac, lebo cast z toho stracas v mlieku a dieta potrebuje na rozvoj kostry velmi vela  mineralov, pre nas uz vyrastenych je ta potreba mensia.



118

Re: Candida a dojcenie

Dobry den,

rada by som sa opytala ci sa teda ten oreganovy olej moze pocas dojcenia alebo nie. V prvom prispevku pisete ze sa neodporuca a v dalsich uz sa pise o jeho uzivani. Tiez som nenasla link na gse, kde sa da kupit vhodny preparat.
Nakolko mam telo zamorene candidou, vyustene do chronickej koprivky, zapalene uzliny a taktiez mi sposobila dysfunkciu stitnej zlazy, rada by som sa jej zbavila, ale syna nechcem odstavit od dojcenia, preto sa pytam. Dakujem velmi pekne



119

Re: Candida a dojcenie

Ziadne silne koreniny sa pri tehotenstve neodporucaju, lebo prekrvuju placentu a tym zvysuju moznost potratu, aspon to tvrdia rozni reputabilni lekari.
Po porode ale nehrozi potrat, takze kludne sa moze brat oreganovy olej, hoci mala cast z neho sa dostane aj do mlieka.
Male mnozstvo carvacrolu detom neskodi, len moze trochu zmenit chut mlieka.
Nuz ale dufam ze nie prilis.
Ten isty problem moze byt aj s niektorymi jedlami, najma surovymi kapustovinami, ale aj tie su velmi zdrave, lebo su plne zivin a najma su protirakovinne.
Nezabudaj znizit cukry, zvysit prijem mikrovlaknin, brat kokosovy olej a Candex.



120

Re: Candida a dojcenie

Dakujem pekne. A tie uhynute organizmy sa nedostanu do mlieka? nemozu mu nejak uskodit?  pripadne dostavali sa uz teraz mliekom do nho? lebo kazdy aj lekari mi radia odstavit, ale ja by som nechcela ak to nie je krajne nevyhnutne. Dakujem,pekny den



121

Re: Candida a dojcenie

Cim mas viacej candidy v tele, tym viac toxinov v krvi a samozrejme sa to dostava aj do mlieka a predty, cez placentu cast z toho aj do dietata.  A cim menej budes candidu podporovat a podporovat miesto toho probiotika, tym menej sa bude v crevach tvorit toxinov.
Samotne mikroorganizmy sa do mlieka dostat nemozu z criev, to sa obavat nemusis, tj ani zive ani uhynute.
Pokial nebudes brat ziadne skodlive lieky, len neskodne potravinove doplnky nemusis sa obavat kojit.



122

Re: Candida a dojcenie

Dakujem, velmi ste mi pomohli.



123

Re: Candida a dojcenie

OK



124

Re: Candida a dojcenie

Dobry den, este by som sa Vas chcela spytat ci ak je teda vhodny kokosovy olej tak mozem pouzivat i kokosove mlieko a kokosovu smotanu. Inak drzim prisnu dietu len maso vajcia zelenina orechy,semena. Dakujem krasne



125

Re: Candida a dojcenie

Neviem, aky obsah ma to kokosove mlieko, na trhu su rozne vyrobky. Niektore su prisladzane a kokosova voda obsahuje tiez cukor. Takze tam pozor.



126

Re: Candida a dojcenie

Dobry den, dnes mi dorazili vsetky doplnky z iherbu potrebne na protikandidovy boj, preto by som sa s Vami rada poradila ohladom postupu, ktory som si zostavila na zaklade vsetkych prispevkov o kandide.Takze :
rano nalacno si dam lyzicku panenskeho kokosoveho oleja, 2 kapsule candexu, 3 kapsule oreganoveho oleja. S tym mozem jest len maso,vajcia,ryby. Zeleninu najskor 1,5 hod od uzitia kapsul. Po dvoch hodinach si dam inulin s psyliom pripadne bificol a znovu kokosak. Po dvoch hodinach znova 2 kapsule candexu a 3 oregana. Cely den popijam roztok s gse, tj do litra vody 60 kvapiek, musim dopit 2 hod pred uzitim probiotik, ktore znova uzijem s inulinom a psyliom. K tomu selen, zinok, vitamin e, calcium. Pripadne znova kokosak.
co sa tyka stravy jem len maso,vajcia,ryby, zeleninu, strukoviny, orechy - najma kesu a mandle,kokosove lupienky, pijem caj matovy, lapacho, ajurvedsku kavu, sladim vylucne steviou. Jem jogurty,ale len kozie a ovcie so zivou kulturou - len tu som si nie ista ci mozem tie jogurty alebo radsej nie. Planujem drzat 5 tyzdnov, potom postupne pridat vyrobky z pohanky, trosku ovocia, mliecne vyrobky.Dakujem za precitanie a prosim o vyjadrenie. Uz ju drzim 2 tyzdne ale bez liekov zatial a mam trosku znizeny cholesterol, je to problem ? este raz dakujem, greta



127

Re: Candida a dojcenie

Ja sice odporucam az 3 lyzice kokosoveho oleja pocas dna, lebo kokosovy olej obsahuje strednempolekularne tuky, ktore sa vedia spalovat aj na vyrobu energie, podobne ako cukry, ktore takto znacne nahradia.
S GSE je problem dnes, lebo firma NutriBiotic zmenila formulaciu na skoro neucinnu, takze na trhu zostal snad jediny ucinny povodny citricidal pod menom Citricidal professional formula, ktory je 60% a treba z neho 35 kvapiek na liter vody.
Inac si OK a drzim ti palce.



128

Re: Candida a dojcenie

Dakujem. A kde sa da ten citricidal kupit, resp. Objednat ? alebo je dieta ucinna aj bez neho? ten nutribiotic sa mi hned zdal nejaky slaby smile
tie jogurty mozem alebo lepsie vylucit tiez?



129

Re: Candida a dojcenie

ahoj, rng, co povies na tento prispevok ohladne candexu?

http://www.amazon.com/review/R1P5JG92I3 … JG92I3YMM9



130

Re: Candida a dojcenie

Vdaka za uvedeny clanok. Ale napriek vsetkemu co tam autor uvadza, ked beries Candex na prazdny zaludok, tak rozklada celulozu a hemicelulozu, ktore su napriek jeho tvrdeniu zakladne zlozky v bunkovych stenach candidy albicans, tj skodlivej a toxickej kvasnej kultury, nie mnohych beznych kvasnic. Nie su kvasinky ako kvasinky.
Sam autor tam aj nevdojak uviedol priklad svojho priatela, co mal na Candex silnu reakciu, co je dokaz rozbitia bunkovych stien candidy a vyliania sa jej toxickeho obsahu  a jejho absorbcie. co vyvola Herxheimerovu reakciu(docasna otrava)
Co mi ale bolo najviac podozrive v diskusii je ze autor(Cotten) odporuca v pripoade candidy albicans sa obratit na svojho lekara, ktory ma na candidozu len patentovane chemicke lieky s hromadou skodlivych vlastnosti.
Takze som musel dospiet k nazoru, ze je to clanok sluziaci farmacii, napriek vsetkym "vedeckym" argumentom.

Ale ked nechces pouzivat candex, nemusis. V podstate aj samotna zmena potravy smerom od cukrov k mikrovlakninam  po case musia zmenit crevnu floru  smerom k osadeniu probiotikami.

A co sa tyka mnohych fungalnych infekcii v tele, tj takych co maju bunkove steny z polysacharidov, neviem iny ucinny prostriedok na ne, nez nieco co rozklada polysacharidy, tj takyto a podobne enzymy. Lebo v krvi je vzdy cukor ako vyziva pre ne. A vedci uz davno dokazali, ze mnohe problemy s tvorenim krvi su spojene s pritomnostou plesni v kostnej dreni. Dalsi ucinny protiplesnovy a proticandidovy je carvacrol  z oreganoveho oleja.

Cakam, ze aj tento nejaky "vedec" napadne cochvila a odporuci zase nejake patentovane chemicke lieky, alebo obratit sa na svojho lekara, co je vlastne to iste na 98%

Naposledy upravil: RNG (2013-05-30 14:39:48)



131

Re: Candida a dojcenie

Dobry den chcela by som sa Vas este spytat ci sa pri protikandidovej diete moze konzumovat mak a gastan. Chcela by som si urobit makove mlieko a pouzivat gastanovu muku len neviem ci je vhodne . Zatial sa drzim nechcem si to pokazit. Dakujem za radu.



132

Re: Candida a dojcenie

Mak je vyborny, gastany uz obsahuju dost sacharidov, ale asi sa to este stale znesie s mierou.
Pozor na cukor !



133

Re: Candida a dojcenie

Ahoj, chcela by som ta znova poziadat o radu. Protikandidovu dietu drzim uz tri mesiace, z toho dva mesiace beriem aj vsetky potrebne doplnky a stale mam problemy. Koprivku mam stale i ked miernejsiu a svrbi ma v oblasti konecnika co ma predtym nesvrbelo ale viem ze je to znak candidy. Ako je mozne ze za tri mesiace nie je vyhubena. Nejem ziadnu muku ani cukor. Ani ostatne nedovolene jedla. Je mozne brat nieco ine ako extrakt z cierneho orecha, koloidne striebro alebo nevies poradit v com moze byt problem? Dakujem



134

Re: Candida a dojcenie

Nuz na candidu okrem bezsacharidovej diety treba brat roztok citricidalu, profesional,
kapsule oreganoveho oleja, tj 3 x 2 tieto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
3 lyzice kokosoveho oleja
a pripadne enzym Candex na prazdny zaludok 2 x 2 kapsule.
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … -Caps/3218

Extrakt z cierneho orecha je jeden z protiparazitickych prostriedkov, nie proticandidovych  a koloidne striebro sa neprebojuje do criev prakticky vobec, lebo sa znici v zaludku.



135

Re: Candida a dojcenie

Ten citricidal si napisal ze vyrabaju nejaky slaby uz. Mam ho ale vobec nema horku chut. Candex uz som zjedla celu velku pixlu oregano oil uz jem tretie balenie plus kokos oil probiotika healthy origins, mikrovlakniny a stale mam problemy. Ako to moze byt mozne ? dakhjem.



136

Re: Candida a dojcenie

Citricidal, ktory nie je horky je podvod.
Ked len prejdes na nizkosacharidovu dietu s kokosovym olejom a beries plno mikrovlaknin a kvalitne probiotika, nakoniec musis tu candidu potlacit, lebo ju nezivis a zivis  a dosadzas si jej konkurenciu=probiotika.



137

Re: Candida a dojcenie

Dakujem pekne za pomoc a rady. Tak bojujem dalej. Rada by som sa este spytala kedze candida prejde placentou je iste ze ju ma aj moj syn, je stale dojceny, ale ma biely povlak na jazyku cize ju ma urcite v nejakej forme. Popri dojceni papa zeleninu, ovocie, ktore samozrejme obsahuju sacharidy. Napr mrkva cvikla a pod. Je to v poriadku, alebo tiez mu mam davat pomenej takej zeleniny aby neprerastla candisa aj u nho do takej katastrofalnej formy ako u mna dakuje. Resp viete doporucit vhodnu stravu pre rocne dieta? lekar vravi ovocie zelenina strukoviny obilniny, inde mi zas radia ze obilniny nie su vhodne. Som z toho zmatena. Dakujem pekne



138

Re: Candida a dojcenie

Candida neprechadza placentou, ale je vsade okolo nas aj na nas, tj vyhnut sa jej nijak neda. Da sa ju len zatloacit tym, ze ju nepodporis cukrami a sachariodami,  a prave naopak podporis jej konkurenciu, probiotika branim mikrovlaknin.
Mrkva sice obsahuje cukry, ale cvikla len velmi malicko.
Dieta potrebuje dostat extra mikrovlakniny, najma inulin a arabinogalaktany, ktore sa vyborne rozpustaju vo vode.

Celozrnne obilniny sice obsahuju skroby, ktore sa premenia na cukry v zaludku, ale obsahuju zaroven mikrovlakniny.
Samozrejme jemne muky z obilnin su zbavene mikrovlaknin, tj podporuju candidu. Ak beries antibiotika, dostava ich aj dojcene dieta a tie mu tak ako tebe znicia probioticku floru, ktora sa musi potom co najskor obnovit nasadenim probiotik a podporou ich rastu branim roznych mikrovlaknin.
Dobry zdroj mikrovlaknin je napr jablko, kde 1 jablko obsahuje az 3 gramy pektinov. Vyberaj podla moznosti nie sladke, ale kysle jablka



139

Re: Candida a dojcenie

Dakujem za odpoved. Prepacte musela som sa znova zaregistrovat, neslo sa mi nijako prihlasit.

Dietatu teda preventivne podavat probiotika s mikrovlakninami? Viete mi prosim poradit kvalitne probiotika pre deti? a ten inulin ako davkovat, dieta ma 1 rok. tie arabinolaktany kde zozeniem kupit , akosi som to nenasla.

Co sa tyka mna chcela by som sa spytat na nejake pripravky na podporu imunity, nakolko mam chronicku koprivku, myslela som si ze suvisi bezprostredne iba s candidou , ale mala som chripku alebo nieco take, a bola som neskutocne vyhadzana jedla som to co obvykle iba vitamin c ako liecbu.

Este jedna otazka nakolko jem vela paradajok mozu sa pri bezkvasinkovej diete, nakolko ide o ovocie? dakujem velmi pekne za vsetko



140

Re: Candida a dojcenie

Psylium ovsennu vlakninu a inulin dostanes aj z firmy www.vemica.eu miestne.
Arabinogalaktany, modifikovane citrusove pekriny a glucomannan ja kupujem zo www.swansonvitamins.com
Paradajky su zelenina a obsah glukozy a fruktozy v nich je minimalny.
Inulin a arabinogaalactan si ja osobne davam do vody, spolu s vitaminom C, bioflavonoidmi a abcas aj citricidalom, ked ma obchadzaju rozne infekcie, do pollitrovej flasky dam 2 lyzicky arabinogalaktanu a jednu inulinu, uzavrem a intenzivne trasiem aspon 60 krat.

Na virusove choroby pozri temu herpes. Kazdemu radim si zvysovat viralnu imunitu v dnesnych tichych viralnych infekciach, ktore si lekari sotva vsimaju.
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie

Naposledy upravil: RNG (2013-07-30 02:07:35)



141

Re: Candida a dojcenie

Dakujem, pochopila som. Inulin psylium i lapacho uzivam, skusim este aloe vera kalinat a ostatne.

Chcem sa este spytat co z toho mozem davat 1 rocnemu synovu na imunitu a na nepodporenie kandidy, lebo stravu sa mu snazim davat zdravu, ale ma povlak na jazyku, myslim, ze kandidu ma. alebo aspon preventivne nejake probiotika detske. lebo objednavam z iherbu ale neviem co konkretne by bolo pre nho vhodne. dakujem velmi pekne.



142

Re: Candida a dojcenie

1 rocny moze prakticky vsetky doplnky, ako dospely, len preratane na jeho vahu. Co sa tyka probiotik, ani tie najsilnejsie nedaju telu ani tisicinu potrebnych, to je len malicka nasada, ktoru musime rozmnozit a podporovat mikrovlakninami.
S detmi je jediny problem, ako to do nich dostat.Mnohe doplnky maju zlu chut.
Niektore doplnky prichadzaju aj v kapsuliach alebo tabletkach co sa nemaju otvarat. Tie nie su pre deti vhodne, lebo ich nevedia cele prehltnut.



143

Re: Candida a dojcenie

Dakujem za odpoved. dobre probiotika z iherbu pre deti neposielaju mimo usa , lebo musia byt v chlade, musim nejake pozriet tu u nas. ak by nieco bolo este sa ozvem. dakujem zatial pekne



144

Re: Candida a dojcenie

http://www.iherb.com/Herbs-for-Kids-Ech … 59-ml/6424

pripadne nieco taketo na podporu imunity?

akoze nebyva castochory je dojceny , davam mu vitamin D 3. ci je treba este nieco alebo radsej nie. dakujem



145

Re: Candida a dojcenie

Povlak v ustach je alebo nejaka fungalna infekcia, alebo "zabka", oba su znicitelne niekedy len striebornou vodou(postrek) alebo roztokom citricidalu.
Uvedeny vytazok z echinacey/astragalusu je ucinny najma na  viralne nakazy, nie bakterialne alebo fungalne.

Inac kedze deti potrebuju take iste probiotika,. ako dospeli v konecnom dosledku, ja osobne neodporucam slabucke detske zmesy, ale normalne dospele a najma mikrovlakniny, aby sa mohli rozmnozit a kolonizovat creva co najskor.
Dovtedy totiz kojene dieta zavisi  najma na obrannych latkach , ktore dostava od matky a ktore sa az na 70% tvoria v jej probiotickej crevnej flore. A teda odporucamnajma probiotika, ktore su odolne na teplo aj zaludocne kyseliny.
Ale mozes mu davat aj napr kravske colostrum,( rozpustene vo vode alebo zamiesane do jedla), ktore obsahuje hromadu protilatok, imunoglobulinov, viac nez ludske mlieko.



146

Re: Candida a dojcenie

dakujem. tak pockam kym bude vacsi lebo teraz neviem ako by som mu ddala moje probiotika. mam tieto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19519

ma vyznam mu davat napriklad inulin bez probiotik?

a este ako mu mam davkovat ten ester c a ako sebe? maly ma 9 kg.

objednala som uz aj echinaceu a alo vera, len sa este chcem spytat ci poznate vilcacoru, je vraj tiez dobra na ochorenia vyvolane plesnami, ale je na nej napisane ze sa nemoze uzivat pocas dojcenia. ale na oreganovom oleji to je tiez a uzivam ho.
dakujem pekne este raz



147

Re: Candida a dojcenie

Davky pre deti su vzdy prepocitane z dospelej davky podla pomeru vah.
Vilcacora=uncaria tometosa/una de gato/macaci pazurik/cat's claw.
Vyborna antimikrobialna rastlina a najma jej specialny vytazok pod menom Samento alebo Prima una de gato(TOA free). Odporucam ju casto na boreliozu, mykoplazmy a chlamidie. Nakolko je nucinna na plesne, neviem
Na plesne radim kokosovy olej, oreganovy olej, NAC a nizkosacharidovu dietu, pripadne enzym Candex, ktory rozklada bunkove steny roznych plesni a kvasnych kultur, ktore su zlozene z celulozy a hemicelulozy.



148

Re: Candida a dojcenie

vsetko co odporucate beriem poctivo uz tri mesiace, drzim dietu a candidu stale mam. ale asi je to boj na dlhsi cas v mojom pripade. dakujem.

Ked ma dieta 9 kg kolko mu mozem davat toho ester c? ja to nejak neviem vypocitat hmm dakujem



149

Re: Candida a dojcenie

Davkovanie na 9 kg dieta je 9:70 krat dospela davka.
Niekedy zamorenie tela alebo nejaky parazit znemoznuju vyhubenie candidy alebo inych mikrobov. Vtedy sa treba odmorit alebo zbavit parazitov.
Inac podla coho usudzujes, ze mas este stale candidu?



150

Re: Candida a dojcenie

ahoj RNG,
chcem sa opytat, ci mozu dojcene deti uzivat prirod. atb, myslim konkretne GSE a koloidne striebro a ak ano, tak ake je davkovanie?