51

Re: Candida a dojcenie

Mozes zobrat aj 10 gramov,  ked chces.
Odporucam brat aj 5000 IU vitaminu D-3, je tiez protidepresny a dobry na absorbciu a zabudovanie mineralov do kosti, ci uz tebe, alebo babatku.Tiez zvysuje imunitu, okrem ineho.
Krvacavost z omega 3 olejov je spominana pri prijme az nad 34 gramov rybacich olejov na 70 kg telo, brane kazdodenne a dlhodobo.
Osobne beriem radsej krill olej, lebo je az 6 krat tak ucinny, takze staci 2 gramy. Alebo Calamarine, ktory sice nema vela EPA, ale velmi vela DHA.

Naposledy upravil: RNG (2012-12-11 17:25:49)



52

Re: Candida a dojcenie

Ako si vlastne mozem urobit test na candidu v domacich podmienkach?



53

Re: Candida a dojcenie

Ten test s naplutim do vody nie je velmi presny. Ale ked mas biely jazyk, tak mas iste candidu aj v crevach.



54

Re: Candida a dojcenie

RNG napísal(a):

Ten test s naplutim do vody nie je velmi presny. Ale ked mas biely jazyk, tak mas iste candidu aj v crevach.

Hm...tak biely...uplne ruzovy jazyk neviem ci som u niekoho videla...mam taky jemny biely povlak na vrchu jazyka, uplne biely nie je.U mna s avzdy prejavovala canida ako gynekologicky problem, len teraz ma zacalo aj svrbiet telo, tak ja myslim, ze to tiez sposobuje ona.je to take svrbenie, ze sa mi objavia cervene flaky, niekedy aj maju v strede biely pupenec ako postipanie komarom, svrbi to, potom to cele zmizne.A este take akoby ma na kozi nieco drsne pichalo, napr.bodliak....Ako su hodnoverne sttery z ust, nosa, vykaslane hlieny?



55

Re: Candida a dojcenie

Candida a plesne su v tele vzdy, otazka je len kolko jej je, ktore druhy a v akom pomere ku probiotikam.
Ked mas v crevach vyse 90% osadenia uzitocne probiotika a prakticky ziadne skodlive mikroby, tak mas vysoku imunitu a nebudes mat problemy, ake ma vacsina ludi.
Len ber kazdodenne mikrovlakniny, nasad si probiotika, obmedzuj cukry a vyrobky z bielych muk,jedz hodne zelenin, cast aj surovych,  to je rada na cely zivot



56

Re: Candida a dojcenie

Liaro a nemas nahodou boreliozu?? To pichanie ako po bodliaku aj vtedy byva...



57

Re: Candida a dojcenie

Vyrazky su priznakom privela zdravotnych problemov. Takze clovek moze len hadat.

Ale podporovanie a nasadenie probiotik vyriesi stovky problemov, a to potrebuje kazdy a stale, preto to tu tak zdoraznujem



58

Re: Candida a dojcenie

MilanDr napísal(a):

Liaro a nemas nahodou boreliozu?? To pichanie ako po bodliaku aj vtedy byva...


panecku..to mi ani nenapadlo..zajtra idem na kozne k lekarovi, ktory ma vyborne preferencie, tak uvidime...



59

Re: Candida a dojcenie

RNG napísal(a):

Vyrazky su priznakom privela zdravotnych problemov. Takze clovek moze len hadat.

Ale podporovanie a nasadenie probiotik vyriesi stovky problemov, a to potrebuje kazdy a stale, preto to tu tak zdoraznujem

Ono to ani nie su vyrazky, skor take flaky by som povedala, cervene a miznuce...
Ako mikrovlaknina moze byt psyllium, prip. mas daco lepsie?



60

Re: Candida a dojcenie

Ja osobne odporucam pestru stravu pre probiotika, nie jednotvarnu, tj urob si zmes roznych mikrovlaknin. Doma najdes napr  inulin, psylium a ovsennu vlakninu
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou
V jablkach mas v kazdom 3 gramy pektinov, a pripadne si mozes objednat aj arabinogalaktany , modifikovane citrusove pektiny,a glucomanan.
Podstata je, ze na odmorenie tela a podporu probiotik potrebujes brat cely zivot najmenej 15 gramov mikrovlaknin denne, v roznych formach
Jemne plevy, ako psylium sa daju miesat aj do peciva, ja si davam mikrovlakniny do mojej kazdodennej zmesi na pitie, ktoru pijem postupne cely den. Takze tych 15 gramov  [plus denne definitivne dostanem
Niektore velmi zahustuju(psylium, pektiny) ine menej ako inulin a arabinogalaktany.



61

Re: Candida a dojcenie

Nevies, su tie arabinogalaktany dostupne aj na nasom trhu, rsp. vies mi poradit nejake z iherbu?Ked som dala do vyhladavaca, naslo mi len u teba citovane v diskusii, ziadny predaj.

A este sa chcem opytat, mozno pouzit namiesto muky pri vareni na zahustenie zemiakovy alebo kukuricny skrob ako mensie zlo?
Stevia je povolena?

Naposledy upravil: liaro (2012-12-14 13:30:02)



62

Re: Candida a dojcenie

Zahustit mozes aj psyliom, arabinogalaktnmi, pektinami, dokonca aj nasladlym inulinom alebo ovsennou vlakninou.
Stevia je OK.
Ja kupujem, arabinogaslaktany tu, kde ich maju najlacnejsie
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … csp=SWU508



63

Re: Candida a dojcenie

este som sa chcela opytat na test ucinnosti probiotik v mlieku.., pamatam, ze nechat pri izbovej teplote ale ako dlho?mam doma este nejake balenie, tak ci su ucinne...



64

Re: Candida a dojcenie

24 hodin az 36 hodin by malo mlieko uplne zhustnut.



65

Re: Candida a dojcenie

RNG napísal(a):

Ja osobne odporucam pestru stravu pre probiotika, nie jednotvarnu, tj urob si zmes roznych mikrovlaknin. Doma najdes napr  inulin, psylium a ovsennu vlakninu
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou
V jablkach mas v kazdom 3 gramy pektinov, a pripadne si mozes objednat aj arabinogalaktany , modifikovane citrusove pektiny,a glucomanan.
Podstata je, ze na odmorenie tela a podporu probiotik potrebujes brat cely zivot najmenej 15 gramov mikrovlaknin denne, v roznych formach
Jemne plevy, ako psylium sa daju miesat aj do peciva, ja si davam mikrovlakniny do mojej kazdodennej zmesi na pitie, ktoru pijem postupne cely den. Takze tych 15 gramov  [plus denne definitivne dostanem
Niektore velmi zahustuju(psylium, pektiny) ine menej ako inulin a arabinogalaktany.

Ked si namiesam tu zmes, kolko toho denne brat, prosim uviest lyzice, nie gramy?A kedy?po jedle, pred?Kedy candex?Vecer probio, kolko hodin po jedle?Ako este do toho zapracovat kalinat?A kedy mineraly a vitaminy, plus omega3mastne?je toho celkom dost...

Naposledy upravil: liaro (2012-12-15 17:35:08)



66

Re: Candida a dojcenie

Ja beriem najmenej 2-3 lyzicky kopcom denne, okrem toho aj glucomanan.



67

Re: Candida a dojcenie

RNG napísal(a):

Ja beriem najmenej 2-3 lyzicky kopcom denne, okrem toho aj glucomanan.


male lyzicky alebo polievkove lyzice?



68

Re: Candida a dojcenie

Male lyzicky, samozrejme mozno inulinu a arabinogalaktanu sa da zobrat aj viac, ale ine zahustia vodu az do zelatiny, ked to nevypijes dost rychlo. Takze ked si namiesavam pollitrove flasky na pitia, dam po nich lyzicku arabinogalaktanu a pol lyzicky glucomananu a velmi dobre potrasiem, Potom tam davam aj ine, ako praskovy ester C  s bioflavonoidmi(lyzicka) lyzicku MSM a polievkovu lyzicu ovocneho koncentratu. Vysledok je syrupovity a takych flasiek vypijem pocas dna najmenej 2.
Niekedy budem musiet vyskusat aj inulin.
Candex ber najlepsie na prazdny zaludok a nie s mikrovlakninami. Mozes ho brat s kalinatom, skoro rano, 1.5  hodiny pred jedlom, s hodne vlaznou vodou alebo cajom.
Probiotika  je najlepsie brat na vecer, aby sa v noci rozmnozili v crevach, dobre je ich brat s mikrovlakninami.

Naposledy upravil: RNG (2012-12-16 01:24:42)



69

Re: Candida a dojcenie

a co sa tyka tych vitaminovD, K a mineralov, kedy ich je najlepsie brat?
Co je to MSM?

Naposledy upravil: liaro (2012-12-16 20:46:46)



70

Re: Candida a dojcenie

Hocikedy mozes menovane doplnky brat, samozrejme vitaminy D-3 a K-2 je lepsie braqtr spolu s mineralmi.
MSM=methyl sulfonyl methane je univerzalne polarne rozpustidlo, zdroj siry, a nachadza sa v roznych potravinach a je zaroven sucastou kolobehu siry v prirode. Je to protizapalova latka, urychluje cistenie a odmorovanie tela a pomaha regenerovat klby a slachy.



71

Re: Candida a dojcenie

Stastny novy rok prajem!
Ked si chcem spravit cipky, aky pomer kokosaku a gse dat?



72

Re: Candida a dojcenie

Nie viac, nez 10 kvapiek GSE na 100 ml kokosaku. To kr zhruba koncentracia 1200 ppm, pozri na ucinok na rozne mikroby. V crevach sa to samozrejme rozriedi.
http://rng.nazory.eu/citricidal



73

Re: Candida a dojcenie

RNG napísal(a):

Nie viac, nez 10 kvapiek GSE na 100 ml kokosaku. To kr zhruba koncentracia 1200 ppm, pozri na ucinok na rozne mikroby. V crevach sa to samozrejme rozriedi.
http://rng.nazory.eu/citricidal


Ano, ale teraz to nejde do criev:)...potrebujem gynekologicke cipky



74

Re: Candida a dojcenie

Ziadny rozdiel. Aj tam sa to rozriedi. Pripadne ich mozes urobit slabsie, ,povedzme 5 kvapiek GSE na 100 ml, na vacsinu infekcii je aj to dost.
Na stafylokoky urcite, na streptokoky dost pravdepodobne, ale na kvasinky by som isiel na vyssiu koncentraciu tj 10 kvapiek na 100 ml oleja.



75

Re: Candida a dojcenie

eSTE SOM SA CHCELA OPYTAT NA POTREBU UZIVANIA JODU POCAS DOJCENIA-NASLA SOM V INEJ TEME...



76

Re: Candida a dojcenie

Jod potrebujes stale, najma pri dojceni, kde sa cast z neho dostane aj do mlieka. Najjednoduchsie sa dava pod pazuchu, transdermalne, co som v mnozstve prispevkov uz popisal.



77

Re: Candida a dojcenie

Dobry den, prepacte vopred, ze budem opakovat otazku, ale nejak sa neviem z tychto otazok a odpovedi vysomarit, nakolko kandidu som si "diagnostikovala" len pred par dnami, cize este som ju neliecila nijak. Moj syn ma 7 mesiacov ma v ustach opakovany biely povlak (vylucne dojceny, neviem ci to moze mat zo mna) a ja som mala medzi prstami na rukach taku suchu bielu popraskanu kozu niekolko mesiacov a taktiez sa mi objavuju uz tu spominane stipance ktore svrbia a miznu, taktiez ine priznaky mam ktore sa pri tejto chorobe spominaj, napr. vag. vytok a podobne. Od obdobia tehotenstva sa mi ziadalo velmi vela sladkeho a jedla som vela vyrobkov z bielej muky. Cize to viem ze v prvom rade musim vynechat. snazim sa obmedzit taktiez mliecne vyrobky. chcem sa spytat ci je v poriadku k tomu jest rano nalacno lyzicku kokosoveho oleja a vecer tie probiotika s jablkom, popripade dokupim ten inulin a candex. alebo ako by som mala presne postupovat, lebo mam z tychto prispevkov trosku chaos. dakujem velmi pekne budem Vam velmi vdacna za pomoc.



78

Re: Candida a dojcenie

Kokosak je dobry aj vo vacsich mnozstvach, nielen lyzicka na rano. Snaz sa ho pouzivat aj na varenie a podobne. Dodava hodne energie a vie sa spalovat aj na vyrobu mechanickej energie, tj nahradit cukry.
Kazdemu radim brat cely zivot rozne mikrovlakniny a obcas si nasadit probiotika. To je asi najdolezitejsia cast udrzby imunity.

Biely povlak v ustach su mykozy/plesne/thrush a daju sa napochytro vynicit napr postrekom koloidnej striebornej vody.
Ale dieta dostava protilatky od matky a ty mu nemas co davat, ked mas sama candidu v crevach a nedostatok probiotik, ktore by mali vyrabat protilatky proti candide. Takze adresuj candidu u seba najskor, to sa prenesie aj na dieta s mliekom. Dokup si aj kapsule oreganoveho oleja a kvalitne silne probiotikum
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518



79

Re: Candida a dojcenie

dakujem za rychlu odpoved. myslela som ze to oregano sa pocas dojcenia nemoze ale dakujem , kupim.

v lekarni mi predali tieto probiotika, su mi zbytocne? nepridu az do criev? ci ich mam brat alebo rychlo kupit ine

http://www.supersupps.com/store_main.asp?prod=701

a tie mikrovlakniny to je ten inulin , psylium a bificol? a to si mam vybrat jedno alebo kupit vsetky a ako potom sa to uziva? lebo ja som uplny laik. doteraz som jedla len same buchty a cokolady. no ved z toho to asi aj mam.

este raz dakujem



80

Re: Candida a dojcenie

Ber co mozes, nieco je lepsie ako nic, ale radim ti podla moznosti take probiotika, ktore su telelne odolne a kyselinovo odolne aby sa neznicili  do znacnej miery skor, nez k tebe pridu alebo v zaludku kyselinami.
Na vlakniny zmiesaj inulin s psyliom pripadne aj ovsennou vlakninou, a pouzivaj kazdodenne,  pozri
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou

Ak chces aj ine, pektiny su v jablkach a hruskach, daju sa kupit aj ako modifikovane pektiny,
https://www.swansonvitamins.com/q?kw=mo … 48&y=5
na arabinogalaktany je napr
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -8-oz-pwdr

Modifikovane pektiny a arabinogalaktany su ucinne velmi ako odmorovace pri rakovinach



81

Re: Candida a dojcenie

Dakujem za rady. Mam pocit,ze sa mi stav zhorsil mam na kozi pupence ktore svrbia a miznu, opuchnute pery, tiez opuchnu a potom to prejde.a to sa len 3 dni vyhybam hlavne tomu cukru ale toci sa mi hlava je mi na odpadnutie. Jem zeleninu surovu varenu, vajcia aj maso. kym sa dostanem k tej vlaknine a nejakej nahrade cukru co si mozem dat tak aby som ju prilis nezivila ale ani nebola bez cukru kedze dojcim potrebujem energiu. dakujem



82

Re: Candida a dojcenie

Kokosovy olej je vyborna nahrada cukru, lebo je schopny sa menit nielen na tepelnu energiu, ako ine oleje, ale aj na mechanicku. Dokopy musis dat do seba aspon 2000 kalorii, ba i viac, inac mozes stratit mlieko a poskodit babatko.
Takze zabudni na nizkotukove veci! Jedz plno roznych orechov a olejnatych semien, ryb, najma mastnych, a podobne.
Cukor ti nesmie nikdy klesnut pod 3.3 mmol/l a to to by sa malo postarat tvoja pecen, ktora je schopna minimalmne potrebne mnozstva glukozy v krvi(tj nie v crevach) vytvorit z bielkovin procesom neoglucogenesis.
Ak nie si zvyknuta na take mnozstvo bielkovin a tukov a nevies ich dostatocnestravit  absorbovat, ber aj doplnok kyselin a najma enzymov.



83

Re: Candida a dojcenie

Dobry den, dakujem za rady. Chcem sa este spytat niekde som citala ze pri tejto diete a liecbe sa na pociatku zdravotny stav zhorsuje. je to pravda?Lebo mne sa zhorsuje dost.



84

Re: Candida a dojcenie

Nuz zakazdym, ked masove nicis mikroby, ich obsah, toxicky, sa dostane do krvneho obehu a pokial to telo nedostane von, mozes citit od malych az po znacne priznaky, bolenie tela a podobne, dokonca aj mierne horucky. To sa nazyva uhynova/Herxheimer -jarish reakcia.
Opakujem
Aj na tu nezvyklu dietu moze niekto reagovat, najma ked nema dost kyselin a  enzymov na bielkoviny a tuky. Vteddy si ich aspon docasne treba doplnat, aby sa telo zlou absorbciou nevysililo. Enzymy zaroven urychlia zbavovanie sa tela od toxinov, a najma hromada mikrovlaknin ich vynesie aj z criev von.



85

Re: Candida a dojcenie

Zatial beriem len ten kokosovy olej inulin psylium a probiotika.  Mam kupit este candex alebo oregano oil. ten candex to su tie enzymy ktore spomiate ? dakujem , lebo uz som zufala hrozne svrbenie tela mam.



86

Re: Candida a dojcenie

Kupsi aj kapsule oreganoveho oleja, aj candex, inac ti bude trvat zbavit sa prilis premnozenej candidy nekonecne dlho.
Ja osobne som za rychly a nemilosrdny utok, nie nekonecne liecenie.



87

Re: Candida a dojcenie

Dakujem. Uz som objednala. Aj probiotika. Prepacte ze vas otravujem tolko, uz posledne otazky. Kym mi to pride mam pokracovat v diete plus liecba ako doteraz potom ked to budem mat este dva tyzdne dieta plus tie lieky? alebo vybrat cele balenie? alebo kym nemam tie lieky dieta nemusi byt az taka, lebo tak ma svrbi telo ako sa mi asi cisti ten organizmus ze sa idem zblaznit. ako postupovat prosim a uz sa buem snazit dat Vam dat pokoj smile dakujem



88

Re: Candida a dojcenie

tie oregano softgels som objednala od swansonu, dufam ze to nevadi



89

Re: Candida a dojcenie

mozem brat popri dojceni a tejto diete vit c vit d vit e a zinok a selen?



90

Re: Candida a dojcenie

Odporucam najma entericke kapsule, oregana, vyrobok firmy NOW. Odkial  ich kupis na tom nezalezi.
Doplnok C, D-2 E, Se, Zn mozes brat prakticky so vsetkym, aj pri tejto diete.
Skus sa namazat tenko kokosovym olejom po sprche na mokre telo.



91

Re: Candida a dojcenie

prosim ta, tento link si mi poslal
http://www.iherb.com/Now-Foods-Full-Spe … psules/690

Je tm dostatocne mnozstvo zinok, selen, jod?
pozeram, ze je tam aj vit D, ale okrem toho si mi da laj osobitny link na Dcko...treba brat aj to extra navyse?aj ten jod pod pazuchu?
Este by som poprosila komplex takyto aj pre deti, aj probio, tie co su dobre...
tiez nejaky link na aloe a vit.E a jod, vsetko najlepsie z iherbu.dakujem

Naposledy upravil: liaro (2013-01-26 11:18:43)



92

Re: Candida a dojcenie

D-3, zinku, selenu a jodu je tam primalo.
D-3 treba od 2000 do 5000 IU
Zinku od 30 do 50 mg
selenu od 200 do 600 mikrogramov (viac jodu viac selenu)
jodu odporucaju priemerne denne od 6 do 50 miligramov, ja odporucam minimum aspon 2 mg v priemere.
Iherb nema kvalitny a lacny vymrazeny prasok z aloe, co je najmenej zniocena a obvykle aj najlacnejsie forma aloe. Ja pouzivamn tento koncentrat 200 : 1, tj obsah 10 litrov stavy
https://www.swansonvitamins.com/swanson … 76-oz-pwdr
Probio pre deti je to iste , ako pre dospelych, deti nemaju specialnu floru v crevach po tom ako zacnu jest normalnu stravu.Pre primale detio kapsulu treba otvorit a zamiesat do jedla
Odporucam najma tieto tepelne a kyselinovovzdorne
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518

Vitamin E odporucam prirodnu zmes tocoferolov, pripadne aj ovela drahsiu s tocotrienolami.

Jod maju napr tento
http://www.iherb.com/TPCS-Iosol-Formula … 30-ml/4785 co sa da pouzivat aj do vody mna pitie, aj transdermalne pod pazuchu, len kvoli glycerinu, ktory sa neod[pari to nevyschne dostatocne rychlo. Osobne davam prednost tinkture, kde je jod vo vode a alkohole, tj flak je za minutu suchy. Lenze to nehladaj medzi potravinovymi doplnkami, to je vonkajsia dezinfekcia, dlho na Sllvensku pouzivana, dnes ti ju mozu len niektorui lekarnici namiesat, ked su ochotni(2% jod, 2.5% KJ a ostatok 50% etylalkohol=zhruba vodka)



93

Re: Candida a dojcenie

RNG napísal(a):

D-3, zinku, selenu a jodu je tam primalo.
D-3 treba od 2000 do 5000 IU
Zinku od 30 do 50 mg
selenu od 200 do 600 mikrogramov (viac jodu viac selenu)
jodu odporucaju priemerne denne od 6 do 50 miligramov, ja odporucam minimum aspon 2 mg v priemere.
Iherb nema kvalitny a lacny vymrazeny prasok z aloe, co je najmenej zniocena a obvykle aj najlacnejsie forma aloe. Ja pouzivamn tento koncentrat 200 : 1, tj obsah 10 litrov stavy
https://www.swansonvitamins.com/swanson … 76-oz-pwdr
Probio pre deti je to iste , ako pre dospelych, deti nemaju specialnu floru v crevach po tom ako zacnu jest normalnu stravu.Pre primale detio kapsulu treba otvorit a zamiesat do jedla
Odporucam najma tieto tepelne a kyselinovovzdorne
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518

Vitamin E odporucam prirodnu zmes tocoferolov, pripadne aj ovela drahsiu s tocotrienolami.

Jod maju napr tento
http://www.iherb.com/TPCS-Iosol-Formula … 30-ml/4785 co sa da pouzivat aj do vody mna pitie, aj transdermalne pod pazuchu, len kvoli glycerinu, ktory sa neod[pari to nevyschne dostatocne rychlo. Osobne davam prednost tinkture, kde je jod vo vode a alkohole, tj flak je za minutu suchy. Lenze to nehladaj medzi potravinovymi doplnkami, to je vonkajsia dezinfekcia, dlho na Sllvensku pouzivana, dnes ti ju mozu len niektorui lekarnici namiesat, ked su ochotni(2% jod, 2.5% KJ a ostatok 50% etylalkohol=zhruba vodka)

tak potom poprosim linky na produkty, kde je dostatok selenu, zinku...



94

Re: Candida a dojcenie

Kedze chces davat selen aj detom, tak volim  kapsulu co sa da otvorit a rozdelit na 2-3 davky, podla vahy dietata.
http://www.iherb.com/Nutricology-Zinc-C … Caps/11122
http://www.iherb.com/Now-Foods-Selenium … -Vcaps/818



95

Re: Candida a dojcenie

Dobry den, chcem sa opytat, mam balenie candexu 120 kapsuli, ked sa ma brat 2*2 denne, vychadza to na 30 dni ma sa to vybrat cele? a probiotika co ste odporucali mam 150 ks balenie. Kolko dni brat potom pauza a znova ? dakujem pekne



96

Re: Candida a dojcenie

Nuz kadzy doplnok beries len dovtedy, kym ho potrebujes.
Kvalitne probiotika staci len nasadit  parkrat a potom rozmnozovat mikrovlakninami.
Pre istotu potom staci nasadit nove obcas, mozno raz za 2-3 tyzdne, ale vzdy po hnacke alebo pouziti atb.



97

Re: Candida a dojcenie

RNG napísal(a):

D-3, zinku, selenu a jodu je tam primalo.
D-3 treba od 2000 do 5000 IU
Zinku od 30 do 50 mg
selenu od 200 do 600 mikrogramov (viac jodu viac selenu)
jodu odporucaju priemerne denne od 6 do 50 miligramov, ja odporucam minimum aspon 2 mg v priemere.
Iherb nema kvalitny a lacny vymrazeny prasok z aloe, co je najmenej zniocena a obvykle aj najlacnejsie forma aloe. Ja pouzivamn tento koncentrat 200 : 1, tj obsah 10 litrov stavy
https://www.swansonvitamins.com/swanson … 76-oz-pwdr
Probio pre deti je to iste , ako pre dospelych, deti nemaju specialnu floru v crevach po tom ako zacnu jest normalnu stravu.Pre primale detio kapsulu treba otvorit a zamiesat do jedla
Odporucam najma tieto tepelne a kyselinovovzdorne
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518

Vitamin E odporucam prirodnu zmes tocoferolov, pripadne aj ovela drahsiu s tocotrienolami.

Jod maju napr tento
http://www.iherb.com/TPCS-Iosol-Formula … 30-ml/4785 co sa da pouzivat aj do vody mna pitie, aj transdermalne pod pazuchu, len kvoli glycerinu, ktory sa neod[pari to nevyschne dostatocne rychlo. Osobne davam prednost tinkture, kde je jod vo vode a alkohole, tj flak je za minutu suchy. Lenze to nehladaj medzi potravinovymi doplnkami, to je vonkajsia dezinfekcia, dlho na Sllvensku pouzivana, dnes ti ju mozu len niektorui lekarnici namiesat, ked su ochotni(2% jod, 2.5% KJ a ostatok 50% etylalkohol=zhruba vodka)

ten vitamin E je aka zmes ta tocoferoly?Ako mam hladat u iherb?
Co je v tej jodovej zmesi KJ-2,5%?
Co hovoris na tento http://www.swansonvitamins.com/swanson- … liquid.Ake vyhody ma oproti vigantolu, ktory sa bezne dava vsetkym dojcatam?Kolko kvapiek davat z tohto swansonu?



98

Re: Candida a dojcenie

Prave mi kamaratka povedala, ze sa docitala, ze velke davky vitaminu C sposobuju rakovinu...predpokladam, ze dalsi tah farmafiriem...



99

Re: Candida a dojcenie

Ten zo Swansonu je od doplnkarov, tj iste neobsahuje ziadne chemikalie a na jednu kvapku ma 400 IU vitaminu D-3.
Vigantol je Z farmaceutickej firmy Merck,(ma podla popisu 666 IU vitaminu D-3 na kvapku),  takze ktovie, co ma vselico v sebe okrem D-3, hoci podla popisu obsahuje len "stredne nasytene triacylglyceroly" tj prelozene do normalnej reci stredne dlhe retazce nasytenych triglyceridov, beZ specificky urcenia o ktore sa jedna, ale je to asi  kokosovy olej, a zrejme nejak farmaceuticky upravovany, lebo prirodne farmaceuti nenavidia.



100

Re: Candida a dojcenie

takze z tohto by bolo vhodne davat 3 kvapky?
co hovoris an tu spravu o Ccku?