1

Téma: Dlhorocny vred

Zdravim RNG.

Moje problemy sa zacali uz pocas puberty. Uzkost, psych.tlak, nervozita a nespravne stravovanie prepukli do dlhorocnych problemov s travenim.

Zo zaciatku som mal typicke priznaky: bolest pod hrudnikom, palenie, nauzea, tazke travenie pred prijmom potravy, ale priznaky sa nezmenili ani po prijme potravy.

Obratil som sa na gastro.. Lekar mi urcil dvanastnikovy vred. Helicobacter neg. a ostatne vsetky mozne choroby vylucil tiez (nepamatam si uz nazvy). Naordinoval mi helicid, inhibitory protonovej pumpy a ostatne typicke chemikalie. Moj stav sa nezlepsil. Vymenil mi helicid za nieco ine, nefungovalo. Opat mi naordinoval nieco ine, opat nic. Po 1r. som lekara vymenil Opat som absolvoval vys. helycobacter neg, zahojeny vred, symptomy rovnake. Naordinoval mi lieky na znizenie zal. kys. tie iste, ake som uz mal aj ine, ale nic. Opat som vymenil lekara a takto to islo dalej pocas 4r. az kym som sa nevzdal a povedal som si, ze koniec, budem zit s tymito problemami.

Moj momentalny stav:

Rano ked sa prebudim citim palenie pod hrudnikom (typicke miesto) a hlad. Vypijem zeleny caj a palenie vymizne, ale stale citim tu oblast kde ma zvykava palit. Necitim palenie, ale.. neviem opisat ten pocit. Nie je to neprijemne, len citim, ze tam nieco je. Doobeda si dam jogurt alebo nieco lahke. Vsetko je ok. Po obede zacnu typicke problemy. Bolest pod hrudnikom, nie vzdy paliva, ale mam pocit ako by sa potrava zasekla na jednom bode, nauzea, tazky zaludok, nafuknutie. Po case cca. 1 ci 2h. pride velke grgnutie a stav sa mi zlepsi. Nasledne velmi casto a bez priciny grgam. Na vecer som bez priznakov. Viem spat bez problemov. Niekedy ma zaboli to "typicke miesto" pod hrudnikom, ale dokazem zaspat a spanok mam kvalitny - neprebudzam sa. Na druhy den zacina vsetko odznova uz 7r.. Neberiem ziadne lieky, hmotnost nezmenena, stolica presna ako Svajciarske hodiny, mocenie bezproblemove, chut do jedla mam, krvny tlak normalny. Ziadne ine tazkosti okrem popisanych nemam. Mam 25r., nesportujem (nemam nadvahu), nefajcim, nepouzivam drogy a nepijem alkohol. Vyskusane mam aloe vera a Uvitamin, ale ziadna zmena. Bojim sa toho, ze ta bolest pod hrudnikom je sposobena chronickym zapalom tej danej casti, kde to citim (mierim na Barettov pazerak) alebo sa priklanam aj tomu, ze horny zvierac mam oslabeny a prave kvoli tomu mam aj tieto problemy?! Som laik, ale za tych 7r. si clovek precita velmi vela. Som otvoreny na akukolvek formu liecby okrem lekarov. Nemienim absolvovat gastroskopiu. Mam za sebou uz 12 prehltnuti a uz vazne.. nikdy viac. Pre mna hrozne skusenosti.

Necakam od vas riesenie, len vas nazor popripadne rady.

Dakujem.



2

Re: Dlhorocny vred

Nuz riesenie je velmi jednoduche, presny opak toho, co vam radi vas lekar.
Kvasenie v zaludku a pocit paly je z nedostatku kyselin, inac dostatok kyselin mikrobialne pochody(kvasenie a hnitie) v zaludku potlaci, tj ziadne plyny, ziadne nasilne natlacene kvasne peny a jedlo do pazeraka.
Zvierac medzi pazerakom a zaludkom je na pokyn dostatku kyselin tak pevne uzavrety, ze sa mozes zavesit dole hlavou a obsah zaludka sa ti nesmie dostat do pazeraku. Malo kyselin a neuzavre sa dost pevne.
Ale kvasenie vyvinie plyny pod vysokym tlakom a to nevie ani silne uzavrety uzaver zadrzat.

Pala nie je zo zaludku, ten je dobre proti kyselinam ochraneny zaludocnym mazom, pazerak ale neznesie ani silne zriedene kyseliny a kvasne peny. Po case ho tieto mozu rozozrat a mas Barretov pazerak, kcomu zrejme smerujes potlacanim dostatocneho tvorenia kyselin a tym pravidelnymi palami
Doplnok kyselin by to mal vyriesit. Forma su Betain HCl. pepsin HCl, L-lysin HCl atd.
Samozrejme telu treba dodat nielen kyseliny, ale V INOM CASE  aj zasady, aby celkovy ucinok doplnania bo  lneutralny.
Ja beriem kyseliny spolu s jedlom, najma vacsim jedlom, kde sa snazim nepit, aby som ich prilis nerozriedil a nadranom na prazdny zaludok sa alkalizujem KHCO3(na Slovensku Kalinat, prostriedok na odkyslovanie vin) a jem az o tri hodiny neskor, ked zaludok uz vytvori nejake tie, kyseliny, prve jedlo je mensie a az dalsie je vacsie.

Inac na hojenie zaludka je dobre brat aloe vera a DGL, 2 tabletky rozzuvat pred kazdym jedlom.

Ja som mal podobne problemy vyse 15 rokov a pokial som si neutralizoval kyseliny, bolo to coraz horsie. Potom som prestal s tymi chemikaliami a jedol mensie porcie, to mi pomohlo. Ale naozaj som to odsranil az ked som zacal pouzivat kyseliny a enzymy.
Odvtedy mam pokoj az na zriedkave dni, ked sa vyslovene obzeriem a vypijem plno tekutin a zabudnem si zobrat doplnok kyselin. Este aj potom sa to kvasenie a hnitie da zastavit glgom koloidnej striebornej vody, kazde 2 hodiny.
Tak ako som to urobil aj vcera, ked som po tazkej veceri-plno masa- vypil pivo a este dalej mlsal sladke, co mi ako cukrovkarovi vobec neosozi/. Nuz ale clovek nemoze stale drzat zeleznu disciplinu, hoci potom trpi. V noci som sa zobudil na bolest zaludka 2 krat, zakazdym som si glgol striebornej koloidnej vody a bol pokoj. Rano som bol v poriadku ale dnes som veru "zral" znova, hoci som si potom zabral 2 kapsule kyseliny(L-lysin HCl) a enzymov(Digest Platinum) a som po 6 hodinach uplne v poriadku. uz som vypil aj pol litra vody, nech to natravene jedlo zo zaludka splachne do criev.

Naposledy upravil: RNG (2012-04-09 05:37:55)



3

Re: Dlhorocny vred

Dakujem o obohatenie mojich znalosti. Taketo nieco som este necital. Vsade pisu o tom, ze kyseliny mozu za vsetko co mi aj davalo zmysel, ale po precitani vasho prispevku si to chcem vyskusat. Horsie uz nemoze byt takze preco nie?

Kde si mozem zakupit tie veci o ktorych pisete?Ako ich mam pouzivat, aby som docielil zmenu? Mohli by ste mi v kratkosi napisat navod?! Velmi pekne vam dakujem.



4

Re: Dlhorocny vred

teraz si hladam tie veci, ktore ste pisali vyssie a musim skonstatovat, ze zohnat DGL je dost problematicke. Som zo Slovenska a tu ponukaju DGL cez bazar za 10€ co je pre mna neprijatelne (nebudem kupovat taketo veci cez bazar). Cez eshop to ponuka firma super-smart.eu, ale o nich pisu, ze nie su moc spolahlivy. Odkial to mam zohnat? Exituje nejaky ekvivalent, ktory by som mohol zakupit aj u nas? Aloe Veru vyraba viac ako 5 firiem. Ktoru si mam vybrat?



5

Re: Dlhorocny vred

ano, niektori ludia to nakupia v USA a potom predavaju cez bazar (napr. aj mimibazar) tu na slovensku. ak nemas problem s cakanim na zasielku, vies si to z USA objednat aj sam. raz som nakupovala cez mmb aj ja sama a musim povedat, ze na druhy den som mala zasielku doma - cize mi to usetrilo min. 10 dni. tolko vacsinou trva, kym pride balik z USA (taky, co nezadrzi colnica a pride rovno na postu. ak colnica balik zadrzi, moze to trvat aj dlhsie.).



6

Re: Dlhorocny vred

Ako som povedal, ja osobne si objednavam vsetko cez internet, a moje oblubene zdroje au najma Swansonvitamins.com, Puritan.com a obcas Iherb.com ktory je najma pre Slovakov vyhodny tym, ze ma najnizsie postovne na Slovensko.
Dnes vyrabaju zuvacie tabletky DGL dokonca aj v cokoladovej prichuti
http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … lets/22403



7

Re: Dlhorocny vred

Dakujem vam velmi pekne. Skusim a potom dam vediet ako som dopadol smile



8

Re: Dlhorocny vred

OK



9

Re: Dlhorocny vred

Zdravim RNG! smile

Dosiel mi balicek od iHerb s DGL a som velmi prekvapeny - pozitivne!
Mali ste pravdu. Uz hned po prvej davke 2 zuvacich tabliet DGL som pocitil uplnu ulavu od bolesti! Po jedle ma nepalilo, negrgal som ako sialeny, nenafukol som sa.. proste nic!!!!

Ja vam neviem opisat tu radost a optimizmus, ktoru prave teraz prezivam!
Konecne po dlhych rokoch trapenia sa a bolesti ste mi dali fungujucu vec do ruky a to za zlomok ceny tych liekov s ktorymi ma pchali nasi lekari!

Mam za sebou len 2 dni a cca. 6kapsul, ale uz teraz citim zmenu k lepsiemu!
Velmi pekne vam dakujem a potesilo by ma ak by tento prispevok ostal na vasej stranke. Iste sa najde este par bezradnych ludi s mojim problemom.

Neviem co bude o mesiac alebo 2, ale verim tomu, ze sa moj stav zlepsi aj po vysadeni DGL. Ak nie, tak mi neostava nic ine, len to kupovat, ale uprimne, radsej to budem kupovat ako sa opat prebudzat s bolestami!


Dakujem vam este raz.
Mozno sa vam ozvem v inej teme. Najblizsie to budu moje oci kedze pred PC sedim velmi vela (pracovne), ale to niekedy inokedy smile



10

Re: Dlhorocny vred

Nezabudaj na mikrovlakniny, najma jedenie jablk a hrusiek a s vacsim jedlom brat kyseliny, alebo aspon sa snazit nerozriedit kyseliny jedenim polievok a pitim po jedle a s jedlom. Pit sa ma osobitne, 3 hodiny po jedle a hojne.
Dobra praktika je aj delena strava a pouzivanie traviacich enzymov.