1

Téma: Zlomenina

Ahoj. Pred par dnami som neprijemne spadol a zlomil som si malicek. Mam ho momentalne v dlahe. Chcem sa spytat, ze akym sposobom si viem pomoct (doplnky, procedury, ine moznosti), ked chcem aby sa to co najskor zahojilo, priapadne, co moze pomoct? O dva tyzdne mam ist na par dni do wellnes sveta a tiez neviem, ci je to vhodne alebo nie, pripadne, ci by mi sauna, infrasauna pomohla? Dakujem za cenne rady.



2

Re: Zlomenina

Nuz ja ti odporucim len riedit si krv(nattokinaza) na zlepsenie cirkulacie a odstranenie pripadnych zrazenin. Kedze to mas v dlahe, infra sa tam nedostane.
Ber nejaky dobry doplnok na kosti, co obsahuje vsetky potrebne mineraly a vitaminy na kostio, v spravnej organickej vazbe a vzajomnych pomeroch, nieco ako
http://www.swansonvitamins.com/SWC037/I … 4294967192
plus aspon 2000 IU vitaminu D-3, najma teraz v zime, ked ho ma kazdy nedostatok a je nevyhnutny na kosti.



3

Re: Zlomenina

Dakujem za odpoved. Ako je to s tlmenim bolesti? Existuju na to tiez nejake doplnky?



4

Re: Zlomenina

Zialbohu, vsetky prirodne tlmiace prosdtriedky proti bolestiam su dnes registrovane ako drogy(cocain, opium/laudanum, hashish a ine). Tisicrocia sa pouzivali , s velkym uspechom, az sa zacali zneuzivat,a vtedy ich zakazali.
Napriek tomu sa este stale v medicine pouzivaju, ako aj derivaty z nich, napr infuzny opium, heroin, kodein atd.
Na trhu su ale dokonca aj volne synteticke patentovane proti bolesti, ako vsetky NSAID, topicke ako lidokain, prokain atd, na miestne umrtvovanie.



5

Re: Zlomenina

A ako je to napriklad pri zapaloch, ked vzniknu v pripade takehoto urazu, existuju na to doplnky?



6

Re: Zlomenina

Protizapalovych je v prirode hromada. Z doplnkov, protizapalove je napr curcuminoidy a gingeroly, vitamin C boswelin, sangre de grado,  a hromada roznych enzymov.
Moje osvecene je brat 3 x 1500 mg curcuminoidov s bioperinom pre lepasiu absorbciu. To mojej zene zabralo aj na obrovsky a pokrocily zapal bedroveho klbu(koxa), kde mala cely bok napuchnuty a nevedela ani spat. Nakoniec, po vyse 4  tyznov brania roznych NSAID zo zufalosti ma posluchla a za 2 tyzdne nebolo po opuchline a bolesti ani stopa.
Brala tento produkt, 3 x 3 kapsule
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … es/13?at=0
Plus brala enzym nattokinazu, na zlepsenie cirkulacie krvi a proti moznym zrazeninam, 2 x 2000 FU. Na viac som ju nevedel nahovorit.



7

Re: Zlomenina

pan rng moj brat mal nehodu na motorke. dopadol pri tom priamo na chrbat. mal zlomeninu oboch lopatiek, no zostala mu necitliva oblast strednych trapezov, ktore su aj atrofovane.  ta oblast je asi vo velkosti dvoch dlani, stred chrbta medzi lopatkami. myslite, ze sa to da este tie svaly niečim vratit do normalu?



8

Re: Zlomenina

Zialbohu to je zalezitost pre neurochirurgiu, mnie doplnky.



9

Re: Zlomenina

dobry den, RNG,
co odporucas na dobre zahojenie pri pomliazdeninach?. vnutri pod kozou je tkanivo akoby stuhnute a stale na dotyk boli, a to su uz takmer 4 t. po uraze / po pade. modrina uz nie je viditelna, ale pod kozou-akoby pri kosti to stale nie je vyliecene a je to citlive. vdaka.



10

Re: Zlomenina

Jedine, co na to viem poradit su enzymy, ktore odstrania nefunkcne/odumrete bunky a daju moznost sa rozmnozit/regenerovzat novym, zdravym. Teplo pri tom pomaha a z enzymov su to najma pancreatin, serrapaptaza a nattokinaza.



11

Re: Zlomenina

prosim, poradil by si mi este davkovanie. mam tieto doplnky:
dr. best nattokinaze 2000 FU
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … blets/1718

mam aj hyaluronic acid od now. moze to mat daky dobry efekt na regeneraciu toho tkaniva?

dakujem.



12

Re: Zlomenina

Samozrejme ze to moze pomoct.



13

Re: Zlomenina

prosim ta, a ten pancreatin v linku - prispevok 11 je ok? ake je vhodne pri tomto produkte davkovanie?
dik

Naposledy upravil: zuzinka (2013-03-22 18:16:08)



14

Re: Zlomenina

Ktory prispevok 264?



15

Re: Zlomenina

pardon, myslela som prispevok 11, tento pancreatin:
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … blets/1718



16

Re: Zlomenina

OK.. Je to entericky pokryty pankreatin teda urceny nie na travenie jedla ale na cistenie tela.
Ale obsahuje na kapsulu 1400 mg ekvivalent pankreatinu
a tento obsahuje na tabletu ekvivalent 3000 mg, preto ho odporucam castejsie
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016



17

Re: Zlomenina

Obraciam sa na teba s dalsim problemom. Manzel mal pred mesiacom neprijemnu nehodu, pri ktorej sa mu dolamal vnutorny aj vonkajsi clenok + triestiva zlomenina ihlicovej kosti. Nasledovala operacia, droty a kliny do clenka. Teraz po mesiaci sa na rontgene ukazalo, ze ihlicova kost je v rovnakom stave ako tesne po nehode, teda ziadne znamky zacelovania zlomeniny:( Sme z toho zmateni, kedze doktori cloveku nic nevysvetlia.. Je mozne, ze sa mu najskor zhoja vacsie clenkove zlomeniny a potom bude nasledovat ihlicova kost?
Cakam zo swansonu objednavku na kvapky D3 a mineraly bone essentials. Ake davky ma brat a co este by mohlo hojeniu pomoct?



18

Re: Zlomenina

D-3 az 5000 IU, K-2(MK7) okolo 100 mikrogramov a mineraly ako Bone essentiels 2 x 2 denne, najlepsie s par gramami spiruliny a vitaminami D-3 a K-2 extra.
Odporucam mu brat aj nattokinazu(minimum 3 x 2000 FU) na zlepsenie cirkulacie, lebo na mieste zlomeniny moze mat v cievkach drobne krvne zrazeniny, takze tam nema dobru cirkulaciu.



19

Re: Zlomenina

Dakujem krasne za odpoved, doobjednam, co treba. Na cirkulaciu krvi ma injekcie do brucha Fragmin. Tak dufam, ze plnia svoju funkciu...



20

Re: Zlomenina

Fragmin je chemicky derivat heparinu a ma plno skodlivych postrannych ucinkov. Naviac nevie rozpustat krvne zrazeniny a teda len riedi krv, a aj to nie bezpecne
http://www.drugs.com/fragmin.html
Takze opatrne s tym "dufanim"
Preto na riedenie krvi a rozbijamie krvnych zrazenin odporucam skor neskodny potravinovy doplnok, enzym nattokinazu, ako som uz uviedol viackrat. na zaciatok 3 x 4000 FU  a viac, a neskor najmenej 2 x 2000 FU.



21

Re: Zlomenina

Prosila by som tiez o pomoc - pred 1,5 som si zlomila bederny klb, krcok, velmi zle. Mam dve 15-cm skrutky, zlomenina sa mi hojila az pol roka, ale aspon sa zhojila. Kvoli zapalom/ulcerozna colitida/ a vycnievajucim hlavickam treba skrutky v septembri vybrat, kvoli silnej osteoporoze /a to mam len38rokov/ je tam vsak riziko prasknutia hlavicky klbu, kedze tam zostane iba skrupinka kosti hlavicky a krcku klbu. Cim by sa dalo zrast tych obrovskych dierok zrychlit?? Aj zvonka /myslim napr.kostihojovu mast a pod/ aj zvnutra - uz uzivam: Ca,Mg,Zn,K,Se,D3 4000I.U, K2 100mcg, EPA 2gr, Serrapeptazu 250000i.u. Na creva uzivam viaczlozkove a rozne enzymy z iherb, Betain Hcl, Triphalu, DGL,probiotika aj mikrovlakniny. Na curcumu mam zial alergiu. RIadne denne cvicim, svaly mam dobre, ale ta noha aj tak dobre nefunguje, ani chodenie nejde, len s barlou -asi aj kvoli tym hlavickam skrutiek, ktore stale drazdia bocny sval - aj preto ich treba vybrat. Co by sa dalo este pridat, aby som nezostala na  lozku, aby mi kost nepraskla ale aby som sa dostala cim rychlejsie aspon do toho stavu ako som teraz pred novou operaciou /dufam, ze aj lepsej wink / Dakujem!



22

Re: Zlomenina

Je velmi tazko sa hojit, ked pre ulceroznu kolitidu mas podstatne znizenu absorbciu.
Takze ti odporucam viacmenej to co uz pouzivas, ale lepsie formy mineralov, proteinove chelaty, so spirulinou, pre zlepsenie absorbcie cez tie chore creva.
Pripadne ber aj yam, lebo aj v tvojom veku mozes mat silne hormonalne kolisanie, podobne ako zeny v prechode a to zhorsuje podstatne hospodarenie s mineralmi
A samozrejme alkalizaciu, lebo ked beries len kyseliny, bez toho, ze by si v inom case telo alkalizovala, tak sa ti odburavaju mineraly z tela.

Naposledy upravil: RNG (2013-06-02 15:46:37)



23

Re: Zlomenina

Dakujem, uzivam Ca/Mg citramate - http://www.iherb.com/Thorne-Research-Ca … Caps/18536 - aj 5 za den +

aZn,K,Se citraty - tie su dobre? http://www.iherb.com/Thorne-Research-Ci … Caps/18431

Alkalizujem v noci, do pohara si davam Ph kvapky http://www.innerlight.sk/young-phorever-puriphy-60ml/

ak su tieto vyrobky dobre, tak potom zostava pridat uz len ten Yam. Pozriem si, dakujem!



24

Re: Zlomenina

Ten Puri high je slabucky, potrebuijes brat na kazde 23 betainy HCL  2 gramy(pol lyzicky( napr KHCO3, predavaju to ako odkyslovac vin pod menom Kalinat.



25

Re: Zlomenina

Mily RNG, nizsie Ti prekopirujem,ake zdrav.problemy mam, uz si mi na nich odpovedal, ale mam k tomu este otazku -

1.nasla som caj/tabletky Una de gato /Vilcacora,Cat´s claw/ a zacala som ju pit este k tymto nizsieuvedenym veciam na kolitidu. Niekde som vsak citala, ze by sa to nemalo uzivat minimalne tyzden pred akoukolvek operaciou = inde zas pisu, ze iba v pripade transplantacie = ako to je s nim? Bo mi mozno pomaha ukludnit hnacky aj mocove zapaly a trochu zharmonizovat telo a ostatne problemy. Mozem ich teda uzivat aj pocas operacie stale? A aky mas nan nazor?

2.Okrem toho uzivam hormonalnu antikoncepciu, teraz je to este dva mesiace potrebne, aby sa mi udrzal cyklus do operacie, potom ju vynecham - moze sa popri nej uz teraz uzivat CatsClaw?

3.Uzivam aj Salofalk a Pentasu - akonahle vynecham, kolitida sa mi zhrosi - mozem aj s tymi liekmi uzivat CatsClaw?
Dakujem!

A teda moje vyssiepisane problemy este Ti sem prekopirujem, aby si nemusel napsat citat vo fore smile : "Pred 1,5 som si zlomila bederny klb, krcok, velmi zle. Mam dve 15-cm skrutky, zlomenina sa mi hojila az pol roka, ale aspon sa zhojila. Kvoli zapalom/ulcerozna colitida/ a vycnievajucim hlavickam treba skrutky v septembri vybrat, kvoli silnej osteoporoze /a to mam len38rokov/ je tam vsak riziko prasknutia hlavicky klbu, kedze tam zostane iba skrupinka kosti hlavicky a krcku klbu. Cim by sa dalo zrast tych obrovskych dierok zrychlit?? Aj zvonka /myslim napr.kostihojovu mast a pod/ aj zvnutra - uz uzivam: Ca,Mg,Zn,K,Se,D3 4000I.U, K2 100mcg, EPA 2gr, Serrapeptazu 250000i.u. Na creva uzivam viaczlozkove a rozne enzymy z iherb, Betain Hcl, Triphalu, DGL,probiotika aj mikrovlakniny. Na curcumu mam zial alergiu. RIadne denne cvicim, svaly mam dobre, ale ta noha aj tak dobre nefunguje, ani chodenie nejde, len s barlou -asi aj kvoli tym hlavickam skrutiek, ktore stale drazdia bocny sval - aj preto ich treba vybrat."

Naposledy upravil: katinka (2013-07-23 16:01:36)



26

Re: Zlomenina

Lekari neradi vidia, ze pouzivas nieco ine, ako schvalene lieky, lebo doplnky nepoznaju a hoci su inymi lekarmi schvalene, ako neskodne, neznalost produkuje strach. A samozrejme farmacia to zneuziva a broji proti doplnkom systematicky neopodstatnenymi obvineniami.
Neviem, na aku operaciu ides, ale jedine, co neodporucam pouzivat pred operaciou je riedice krvi, aby krvacanie nebolo prilis velke. Ak je to spominana na vybratie skrutiek, tak sa nejedna o ziadnu velku operaciu.
Na vitamin D-3 odporucam od 2000 do 5000 IU a kvalitnu zmes na kosti, podla moznosti organicky viazane mineraly, kedze mas zlu absorbciu v crevach kvoli zapalom.
Ak nemozes brat curcuminoidy, mozno by si mohla brat boswelin, 2 x 1 gram, tiez je silne protizapalovy.



27

Re: Zlomenina

Dakujem, tak teda mozem = a aj odporucas brat aj to Una de Gato? /spolu zatial aj s tymi liekmi a antikoncepciou/ Dufam, ze aj vsetky lieky po case budem moct vynechat...

Boswelin si tiez pozriem.

Na kosti uzivam Ca-Mg citrat-malate/obe ca.700mg/den , Se,Zn,K,boron,vanadium citraty. Tie su dobre?



28

Re: Zlomenina

Una de Gato je antimikrobialna trastlina, najma vo vyssich davkach ucinna na boreliozu a chlamidie, kde to odporucam.V mensich davkach, tj pod 5 gramov to obvykle neodporucam, to su davky prinizke na ucinnost.

Naposledy upravil: RNG (2013-07-23 19:20:39)



29

Re: Zlomenina

town napísal(a):

Ahoj. Pred par dnami som neprijemne spadol a zlomil som si malicek. Mam ho momentalne v dlahe. Chcem sa spytat, ze akym sposobom si viem pomoct (doplnky, procedury, ine moznosti), ked chcem aby sa to co najskor zahojilo, priapadne, co moze pomoct? O dva tyzdne mam ist na par dni do wellnes sveta a tiez neviem, ci je to vhodne alebo nie, pripadne, ci by mi sauna, infrasauna pomohla? Dakujem za cenne rady.


V takom pripade asi aj kostihoj:).



30

Re: Zlomenina

OK